De NSGK geeft akantiepret... giro 55 2000 T E X E LS COURANT J Waa}' gebeurd gehandicapte kind F amilieberichten .TEXELSE j COURANT at ik zeggen wou... Kunst (2) at ik zeggen wou... Kunst (3) BEZORGERS Wat ik zeggen wou... Kunst (4) De tweeling voor meer info kijk op www.nsgk.nl 3 nederlandse stichting voor het Geen krant gekregen? Bel uw bezorger 60-jarig huwelijksfeest onze hartelijke dank. DINSDAG 25 JUNI 2002 ichtig aan de gemeente ge- ïken kunstwerken van Ad Blok er Velden die mogelijk verkocht worden, zijn gemaakt in bittere ede, op een armzalig zolderka- en zonder subsidie. En nu zou iet gat in de begroting mee ge moeten worden? Hopelijk be et gemeentebestuur dat dit ge- I ligt. Laat de wethouder wat is bedenken. Verkopen van is geen kunst! Advies: ga al die m van Blok eens exposeren, iedereen weet wat verkwan- Jreigt te worden. V van der Werf-de Meyere Den Burg. ■Viklijkhcn] ij/nk' rrJwslu- brief aan de wethouder van jn en Cultuur, mevrouw Annie run u nu als wethouder van n en Cultuur het door de jaren spaarzaam bij elkaar verza- Texelse erfgoed zomaar (en ichijnlijk voor een habbekrats) e hand doen? Voor een scha- edrag van 20.000 florijnen per leeft de kunstcommissie zich ang ingespannen om een col- aan te leggen van Texelse kunst jreedste zin van het woord. Het e hand doen van deze kunst- in is al een eerste vorm van lalvernietiging. U krijgt nooit het lerug dat daarin totaal aan uit ren is. Uw voorstel houdt ook in dit|arenlange werk van de com- en de betrokken ambtenaren prullenmand gooit: een tweede van kapitaalvernietiging. En het ens een slag in het gezicht van leescommissie voor Kunst en ur, die haar secure werk jaren- ■oor niets gedaan zou hebben, i de financiële afdeling van de ente eens willen laten uitreke- lat u aan verzameld werk en aan I ie arbeid weggooit met uw tel? U graaft een kuil om een vullen. Ik vind uw opstelling een wethouder onwaardig. Naar mijn mening dient een wethouder een beleid te voeren en met een uitverkoop te houden. Een wethouder cultuur komt op voor de kunst en de kunstenaars en zoekt samen met haar ambtenaren naar mogelijkheden om de budgetten voor kunst en cultuur uit te breiden. Uw huilebalken om een begrotingstekort toont geen enkele visie - tenzii u roomser wilt zijn dan de bezumigings- paus - en laat alleen uw complete incompetentie als beleidsvrouwe zien. U weet zelf maar al te goed dat u met uw actie geen enkele bijdrage levert aan het wegwerken van een tekort van 750 000 euro. U laat naar mijn mening vooral zien dat u - als wet houder van cultuur - niets om cultuur geeft. U zit daar verkeerd. Ga alstu blieft ander werk zoeken U bent een ramp voor de Texelse gemeenschap. Omdat u blijkbaar geen idee hebt hoe een kunstbeleid gevoerd moet wor den, geef ik u hierbij, zonder daarvoor iets in rekening te brengen, een aan tal mogelijkheden om uw baan enigs zins inhoud te geven. Zie het als een positief vaccin tegen uw negatief en destructief plan: 1Richt één- of tweemaal per jaar een expositie in uw eigen gemeente galerie 'Tusse de Banke' in, met wer ken die nu in de kelder liggen. Dan kan de Texelse bevolking ook mee genieten van de aankopen van de gemeente. De galerie staat overigens toch de helft >van het jaar leeg. 2. Volg het advies dat Antoon Goes in de Texelse Courant van 21 juni geeft en roep een artotheek en kunst uitleen in het leven, zodat ook de gewone burger voor een periode een kunstwerk kan lenen tegen een be taalbare prijs. 3. Richt een fonds voor de Texelse kunst op. Duizenden ondernemers op Texel zijn door het toerisme schat rijk geworden en velen weten met die rijkdom geen raad. Gebruik uw posi tie en uw eventuele charmes om deze mensen te bewegen iets voor de Texelse kunst te dóen en laat ze een actieve rol spelen in het opzetten van dit fonds. 4. Ga samen met uw ambtenaren van welzijn en cultuur periodiek brainstormen om projecten op te zet ten die ervoor kunnen zorgen dat de financiële stormen vanuit rijk en pro vincie richting Texel komen. Ook de bestaande fondsen (Prins Bernhard- Cjroen 'Zwarlsjexel s in het barL, van Heerwaarden v. Heerwaarden van Heerwaarden Belon Hin van Es van Es jdvan Es van Heerwaarden Huisman in Tongelen ouw Barhorst t Bakker W. van Benthum ia van der Velden an Krotje ny Plaatsman Witte iy Boerhorst iny Hin roekman ike Meijer Gerritsen Boon-Dijker Gpra Bremer S. Koopman-Grit bert Buijsman Hen ick de Graaf •ne Veeger T. Witte-de Vries Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw., Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw.. Limietw. Eierland, Postw 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82.., Gerritslanderdijkje Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk fonds, VSB-fonds, e d kunt u actief aanschrijven. 5. Organiseer dit jaar een personeels- reisje voor uzelf en uw medewerkers naar Kassei Dan kunt u eens met eigen ogen zien wat kunst allemaal kan inhouden. Het zal de geestdrift en de werklust van uw personeel aan zienlijk verhogen en uw motivatie om Texelse kunst te verkwanselen aan zienlijk verlagen. Wel opschieten: Documenta 11 loopt nog tot 15 sep tember. Anders moet u vijfjaar wach ten. 6. Abonneer u op enkele kunst tijdschriften om enige kennis op te doen over de stand van zaken om trent hedendaags culturele ontwikke lingen. Zoals Metropolis M, AkT, Artefactum, Kunst Cultuur en vooral BK-informatie, dat alle wette lijke regelingen rondom kunst en de positie van kunstenaars bespreekt Maar het allerliefst zou ik zien dat u vandaag nog opstapt en uw baan overdraagt aan iemand met hart en ziel voor kunst en cultuur. Aan iemand die tenminste enige ervaring heeft met het culturele bestel en zich inzet om nu eens een goed doortimmerd kunstbeleid op Texel van de grond te krijgen. Kunstwerken zullen de wereld met redden, maar de wereld is reddeloos zonder kunstwerken. In volle verontwaardiging, Patrick Tanghe, Den Burg. Onze wethouder van cultuur, Annie Hin, verkeert in goed gezelschap: ook de Italiaanse minister van economie en schatkist Guillio Tremonti wil kunst rendabel maken of verkopen. De Ita liaanse kunstcollecties zijn zeer waar devol en omvangrijk daar springt de internationale kunsthandel meteen in. Goede kunst brengt vele miljoenen op. De gemeentelijke kunstcollectie kan zich daaraan niet meten: de ver koop daarvan - zo toegestaan - is een druppel op een gloeiende plaat. Daar hef je een begrotingstekort niet mee op Het college van wijze vrouwen zou zich eens moeten buigen over de in ning van niet afgedragen toeristen belasting. Zo komt de gemeente zon der bokkesprongen, op een rechtvaardige manier, aan het geld dat haar toekomt. Daar schiet mis schien zelfs nog wat van over om, als de gelegenheid zich voordoet, nog eens een stukje echte kunst te kopen, of om op termijn de Groeneplaats een ander aanzien te geven. Michel Binsbergen, Den Burg. Bij de ambulance kwam tijdens een avonddienst de melding 'brommer- ongeval' binnen. Op de plaats van het ongeluk aangekomen zat een jonge man op straat met een beste buil op zijn hoofd. Hij was behoorlijk de weg kwijt. Op de vraag waar hij was en welke dag het was, kon hij geen ant woord geven. Hij wist van toeten noch blazen. Omdat hij een flinke hersenschudding bleek te hebben, werd hij naar het ziekenhuis ge bracht. Enkele uren later kwam op de post weer een melding 'brommer- ongeval' binnen en weer op ongeveer dezelfde plaats. Daar aangekomen zit er weer een jongeman met een bult op zijn hoofd en na nog eens kijken zien de hulpverleners dat het de zelfde is van enkele uren geleden. Op de vragen waar hij zich bevindt en welke dag het is, weet hij nu wonder wel wel een juist antwoord te geven. De mannen verwonderen zich dat hij zo snel van zijn hersenschudding is genezen en klaarblijkelijk verbazend snel door het ziekenhuis is ontslagen. Op de vraag waarom dat zo snel kon gebeuren, kijkt hij verwondend en weet daarop geen antwoord te ge ven. Maar hij zei zich wel druk te maken over zijn tweelingbroer, die hij de laatste uren met meer heeft ge zien Jan van Tunen 8 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 31 40 30 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 66 31 79 36 31 65 80 31 89 30 31 36 95 31 40 03 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 63 24 31 83 07 31 88 37 32 29 76 31 43 75 31 39 95 31 42 16 31 22 29 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 'y Goënga as van der Zee v.d. Kuijl a Hooyschuur !urg A: Gollards/Samen Een, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Bmnenburg, Burgwal, vyckstraat. Elemert. Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada odandstraat, Hollewal. Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendwarsstraat, taat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat. West- Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat. Iur9 A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag, Zeebries. Duinreep ®ur9B: Achterom, Bernhardlaan 50-...even en 63-121 oneven, Bmsbergenstraat, Brouwer- Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelmina- oneven 50-120 even. Wilsterstraat Ur9 C: Beatrixlaan 145- .oneven en 60- even, W van Beierenstraat, Boogerd, Jan toord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerstraat 59- ®»'6nen76- even, Lijnbaan. Burg D: Wilhelminalaan 1 -35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr Kraaistr 'ardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr., Lieuwstr Hof van Geus Bur9 E: Bernhardlaan 123-. oneven, Maricoweg. Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. ,.Ur9 F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 6 even, Slingerweg 21-27. T5 - - - Strooi op uw pad de schoonste bloemen De schoonste die uw oog ooit ziet En strooi dan onder al die bloemen Voor mij slechts één vergeet-mij-niet Diepbedroefd zijn wij over het overlijden van Petronella Willemse-Maas - Nelly - A 25 september 1949 Wat zullen wij haar missen t 24 juni 2002 Harry t Andrea en Joep Chris Spieringweg 977 2136 LL Zwaanshoek Mama is overgebracht naar het Uitvaarthuis Van der Putten, Heereweg 60 te Lisse. Op vrijdag 28 juni van 19.00 tot 20.00 uur is daar gelegenheid om afscheid te nemen en te condoleren. De gezongen uitvaartdienst wordt gehouden op zaterdag 29 juni om 11.00 uur in de St. Jozef kerk, Kerklaan 9 te Bennebroek Aansluitend vindt da crematieplechtigheid plaats om 13.00 uur in het crematorium „Velsen", Duin en Kruidbergerweg te Driehuis-Westerveld. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in een van de ontvangkamers van het cre matorium. Het is zover Zii is op reis WegVer weg Onbekend waarheen Degene die zij liefheeft verlaat zij om degene die zij liefhad terug te vinden Hierbij delen wij U mede, dat na een moedige strijd toch plotseling is overleden onze lieve zus en schoonzus Nellie Willemse-Maas Cathrien en Freek t Cees en Annie Rita en Hans Dirk en Marga Jopie Willie en Jan Sjaak en Fennie Corrie en Chiel Annelies Hennie en André Marga en Anno 24 juni 2002 „de Tuinbouw", Schansweg 311792 CP Oudeschild Lieve Vol aandacht Vol interesse Vol liefde We missen je tante Nel Neven en nichten familie Maas En nu is het stil Het ging niet meer Verloren Verdriet en stilte blijven Door de leegte heen gaan we verder Gesterkt Door jouw kracht. Mijn lieve man en onze lieve pappa Thijmen Grootjen is overleden 17-8-'56 24-6-'02 Sjoukje Grootjen-Douwes Chéra Grootjen Nadja Grootjen Hoefslag 35 1791 SB Den Burg Thijmen is thuis. Vrijdag 28 juni is er van 19.00 tot 20.00 uur gele genheid tot condoleren in „De Poort", Elemert 1 te Den Burg. We nemen afscheid van Thijmen op zaterdag 29 juni om 13.30 uur in de Gerefor meerde kerk, Elemert 1waarna we hem bege leiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Als /e het hoort hoop e Als /e het weet hoop je Tot het laatst wachtend op het wonder dat met kwam. Hierbij geven wi| kennis van het veel te vroeg overlijden van onze lieve oudste zoon, broer, zwager en oom Thijmen Grootjen 17-8-'56 t 24-6-'02 Henk Grootjen Tiny Grootjen-Dekker Gerrie Grootjen Hanneke Grootjen-Zegel Sandra Kulk-Grootjen Harry Kulk Berry Grootjen Chesidiyah Schreve Neven en nichten Samen verdnetig blijft ons de hennnenng. Verdrietig zijn wij dat na een korte ernstige ziekte is overleden onze schoonzoon en zwager Thijmen Grootjen Lieve man van onze dochter en zus Sjoukje en lieve pappa van Chéra en Nadja. Th. Douwes t F. Douwes-Posthumus J. Slinkman Tollie Douwes Janny de Jong-Douwes Rick de Jong Henk, Thomas Jaap Douwes Elke Douwes-de Ruyter Carmen, Daphne, Femma Drachten, 24 juni 2002 De besten gaan eerst Wij verloren een vriend Thijmen A Dieu Hetty Nisheetha Joppe Berend Soms, zou ik willen dat gisteren nooit voorbij ging omdat vandaag alles zo anders is. Lieve mensen, het gemis is nog groot, maar uw medeleven in welke vorm dan ook, is ons tot grote steun ge weest. Hartelijk dank daarvoor. Het heeft ons doen beseffen dat Jan Gerard met voor mets geleefd heeft. Wij zien dankbaar terug en vol vertrouwen vooruit. Uit aller naam, M. van Maldegem-Benit Texel, juni 2002. Hartelijk dank aan ieder die er aan heeft bijgedragen dat ons toch een hele mooie dag is geworden. De prachtige Mis op zaterdagavond, verzorgd door pastor Moltzer, het dameskoor en solisten Dory en Gijs Verschoor. De keurige ontvangst en verzorging in .Hotel Den Burg". Het fanfarekorps met vrolijke klanken en een mooie mars toe. Hiervoor, ook namens onze kinderen, klein- en achterkleinkinderen Gerard en Annie Witte-Kuip

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3