Karavaan op de Krim Radio tussen de zeehonden teso TCA hoopt op groei na verhuizing en uitbreiding Realistisch oefenen Radio Texel lQfl TEXELSE^ COURANT Max en Maria in Worsteltent SWOT zoekt chauffeurs John Erskine exposeert in bij zadelmakerij Agenda Zomeravondconcert in Oosterend Cecile de Bo wint Publieksj COURANT .TEXELSE 2 Erik van Luljk uit Enschede en Manon Beusker uit Brummen beschermen een drenkeling (Björn Weijenberg uit Veghel) tegen ver dere afkoeling door hem in aluminiumfolie en dekens te verpakken. Foto Harry ae Graaf) Je zou het uit de herfstachtige weersomstandigheden niet op maken. maar het badseizoen is toch echt in volle gang. Sinds vorige weekend worden zwem mers en baders weer scherp in de gaten gehouden door strand- bewakers van het Utrechts Stu denten Corps en de Texelse Reddingsbrigade. Erg druk hebben ze het momen teel met, maar de 'red- vaardigheid' moet natuurlijk wel op peil blijven. Er wordt dus ge oefend waarbij noodsituaties die zich in de praktijk kunnen voor doen, zo realistisch mogelijk wor den nagebootst. Zo werd woens dag op het strand van De Koog gespeeld dat drie surfers die met elkaar in botsing waren geko men, moesten worden gered Een van de slachtoffers had in wendige kwetsuren, maar was in staat zelf naar de kant te komen. De tweede moest met de boot worden opgepikt en bleek ernstig onderkoeld te zijn. De derde surfer was vermist, zodat een zoekactie nodig was. Volgens het scenario was geen ambulance beschikbaar, zodat de strandbewakers ter plekke uitgebreide eerste hulp moesten geven en voor het afvoeren van de slachtoffers moesten zorgen Niet alle strandbezoekers begre pen dat het om een oefening ging, zodat die nogal schrokken van de slachtoffers die er dank zij vakkundig grimeerwerk akelig bijlagen Tijdens de oefening deed zich een probleem voor bij de radiocommunicatie. De reddingsbrigade van Petten maakt gebruik van dezelfde fre quentie en is daardoor onder bepaalde omstandigheden op Texel te ontvangen, wat bij acties verwarring kan geven Hier zal wat aan gedaan worden. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De jeugdherberg en een hotel. En - vanaf de boot - een gesprek met de kapitein. 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u. kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 1930 u Raadsvergadenng (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19 00u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u. Radio Noordholland Presentator Hugo van Krieken van de VARA in gesprek met medewerker Rens van der Zwaag van EcoMare over de vogelopvang. Het gesprek werd woensdagmiddag rechtstreeks uitgezonden op 747 AM (het voorma lige Radio 5). Drie medewerkers van de VARA (Van Krieken, Ron van Stek en Colette van Nunen) waren een week lang op Texel om elke dag live Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl Op a' cnzo acfvcrtonhecontraclen en aanbiedingen daartoe zijn von toepassing de Regelen voor hal Advertentiewezen van de Slchling ROTA. gevestigd le Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41196699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advnnontiovrozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Het reizend zomerfestival Karavaan doet dit jaar ook Texel aan. Van vrij dag 2 tot en met zondag 4 augustus zijn in theater De Kiekendief op De Krim nabij De Cocksdorp dagelijks vier voorstellingen te zien, waaronder éen die tijdens de Karavaan de eer ste voorstellingen beleeft: 'Kasimir en Karoline' van Compagnie Dakar. Dit jonge theatergezelschap speelde vorig jaar 'De Meeuw' van Tsjechov en brengt ook dit seizoen onder re gie van Guido Kleene, een klassieker tot leven. In deze versie van Horvaths stuk uit 1930 is het publiek er getuige van hoe twee geliefden elkaar kwijt raken op een kermis vol bizarre acts en alle mogelijke verleidingen Zittend tussen de kermisattracties ziet het publiek hoe Karoline de avond aan grijpt om hogerop te komen, terwijl Kasimir zich al drinkend diep in de ellende stort. 'Kasimir en Karoline' begint om 21.00 uur, de toegang be draagt €8,-. Peggy Olislaegers brengt met 'Fami lie' een cabareteske voorstelling met In de Worsteltent treedt zondag vanaf 14.00 het duo Max en Maria met een satirisch liedjesprogram ma op. Naast liederen van de CD Leedver maak bevat de voorstelling ook nieuwe smartlappen, meezingers en liefdesliedjes. Zij worden begeleid door gitaar, orkestband, trommels, fluiten, toeters en bellen. Inspiratie halen de twee uit de Zwolse Courant en de niet geheel vlekkeloze levens wandel van Maria Het repertoire laat zich het best omschrijven als 'smart lappen met een grimlach'. Volgens het duo zelf: 'Hoe dooier, hoe mooier.' De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) is op zoek naar chauffeurs voor de warme maaltijdvoorziening. De maaitijdvoorziening (Tafeltje Dekje) biedt ouderen en gehandicap ten de mogelijkheid langer zelfstan dig te blijven wonen. In samenwer king met de Stichting Zorgcentrum Texel werden vorig jaar 34.858 maal tijd verstrekt. De bezorging gebeurt door vrijwilligers, die hiervoor een onkostenvergoeding van €0,32 per kilometer ontvangen, met een mini mum van €2,72 per keer. Elke vrijwil liger bezorgt eén maal per vier weken een week lang de maaltijden. De stichting is op zoek naar uitbreiding van het aantal vrijwilliger voor bezorging in Den Burg. Geïnteres seerden kunnen contact opnemen met de SWOT. tel. 312696. Kunstschilder John Patrick Erskine exposeert zondag 7 juli in de tuin bij de zadelmakerij aan de Pijpersdijk nabij De Koog. De expositie duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden kunnen altijd bij Erskine langskomen in zijn studio op bungalowpark Bleekers- coogh. Op de foto de kunstenaar met één van zijn schilderijen. Vrijdag 5 juli: Bij de voormalige PEN-centrale aan de IJsdijk in Oudeschild begint om 19.00 uur een tijdrit van de Wieler^ vereniging Texel. Aanmelden vanaf 18,30 uur. Op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn gaat om 19.30 uur de eerste crossloop van het seizoen van start. Er zijn diverse categorieën en af standen. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine. Om 20.00 uur begin in het gebouw van Kotex aan de Abbewaal een open klaverjasdrive van klaverjas- club Den Burg. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00 en 16.00 uur), Spiderman (15.45, 18.45 en 21.45 uur), About a boy (19.00 uur) en Blade 2 (21.30 uur). Zaterdag 6 juli: Van 16.00 tot 17.00 uur en woens dag van 11 00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductie lessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Een groot aantal Solexen gaat met elkaar de strijd aan in de Ronde om Oost. Aanvang 13.30 uur. Model Racing Texel houdt een club avond op het kartcircuit aan de Akenbuurt, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00 en 16.00 uur), Spiderman (15.45, 18.45 en 21.45 uur), About a boy (19.00 uur) en Blade 2 (21.30 uur). Zondag 7 juli: Om 18.00 uur begint in strand paviljoen Paal 28 een optreden van Big Band Texel. Om 19.30 uur begint in Oudeschild de tweede wedstrijd ringsteken om het kampioenschap van Texel. Om 14.00 uur treedt in de Worstelt ent het duo Max en Maria met een satinsch liedjesprogramma op. Toe gang is gratis. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00 en 16.00 uur), Spiderman (15.45, 18.45 en 21 45 uur), About a boy (19.00 uur) en Blade 2 (21.30 uur). Maandag 8 juli: Gelein Jansen geeft om 11.00 uur een historische rondleiding door Den Burg. Kosten hiervoor zijn €5,- inclusief koffie met gebak Vertrek vanuit hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost 2,50 euro per per soon. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312252. In taveerne De Twaalf Balcken be gint om 20.00 uur een schaak avond. Er worden korte partijtjes gespeeld, bij voldoende deelname een toernooitje. Deelname is gratis. In de kantine van SV De Koog aan de Boodtlaan begint om 20.00 uur een bingo. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00 en 16.00 uur), Spiderman (15.45, 18.45 en 21.45 uur), About a boy (19.00 uur) en Blade 2 (21.30 uur). Dinsdag 9 juli: In de Dorpsstraat in De Koog wordt een braderie gehouden. Om 12.00 uur begint in EcoMare een poppenvoorstelling over Jonas Jan. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een critenumwedstrijd van de Wielervereniging Texel. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de raadsvergadering. Deze wordt rechtstreeks uitgezon den via Radio Texel (106.1 FM). Om 20.15 uur begint in de N.l te Oosterend het vierde a avondconcert. Toegang grate The Glory Gospel Singers uit York geven een concert in o van Den Burg Op het progra staan tal van bekende gospx spirituals. Aanvang 20.00 uur ten zijn in de voorverkoop ve baar bij de VW en Nauta Bo Den Burg en kosten dan 15 Aan de zaal kosten ze 17,501 In Cinema Texel draaien Ice (aanvang 13.30 uur), Scooby (14.00 en 16.00 uur), Spide (15.45, 18.45 en 21.45 uur), a boy (19.00 uur) en Blade 2 uur). Een uitgebreid overzicht va recreatieve activiteiten voi komende week staat in dei Vakantiekrant. Veerdienst Teso onderhoudt dag van 8.35 vanaf 't Hornl 15.05 uur vanuit Den Helder ha diensten. Zondag wordt van vanaf Texel tot 20.05 uur vanu Helder met twee boten ge» Maandag gaat de tweede bo: 9.35 uur in de vaart en vertre 16.05 voor het laatst uit Den H Reizigers uit Den Helder m zaterdag tussen 10.00 en 15.0 rekening houden met maxima; uur wachttijd. Meer informatie de veerdienst via tel. 36 info@teso.nl of http://www.te Hoogwater te Oudesc Vr. 5 3.50 en 16 3 Za. 6 5.10 en 17.4 Zo. 7 6.15 en 18.4 Ma. 8 7.35 en 19.4 Di. 9 8.24 en 20.3 Wo. 10 9.25 en 21.4 Do. 11 10.16 en 22.3 Vr. 12 10.44 en 23.2 Aan het strand is het ongeveer een u der hoogwater. De zon komt 10 juli 05.30 uur en gaat onder om 215 10 juli nieuwe maan. 12 |uli springt» op de radio aandacht te besteden aan diverse eilandonderwerpen. Bij de ingang van de Waterzaal stond een mobiele studio, waarmee het programma (Halte 747) werd uitge zonden. 'Het vijftigjarig bestaan van de zeehondenopvang was voor ons aanleiding om hierheen te komen', vertelt Van Krieken. Vanmiddag was de laatste uitzending. (Folo Jeroen van Hattum) De Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken organiseert dinsdag 9 juli om 20.15 uur het vierde zomeravondconcert. Dit concert vindt plaats in de Neder lands hervormde kerk te Ooster end en wordt gegeven door Wieke Ubels, Else Schaaij en Wim Leising. Sopraan Wieke Ubels studeerde aan het Zwolse conservatorium en in London. Ze treedt regelmatig als soliste op in oratoria, passionen en andere koorwerken. Ubels vormt een vast duo met pianist Gerrie Meijers. Hun aandacht gaat vooral uit naar de minder bekende muziek uit het begin van de twintigste eeuw. Fluitiste Else Schaaij studeerde aan conservatoriums in Alkmaar en Utrecht. Zij geeft les aan hetKooren- huis te Den Haag. Schaaij speelt veel kamermuziek en vormt een vast duo met de derde gast, haar echtgenoot en Wim Leising. Deze pianist volgde zijn opleiding aan het conservatorium te Amsterdam. Leising dirigeert koren in Amsterdam en Haarlem en is als docent verbonden aan de school waar hij zijn muzikale opleiding ge noot. Als musicus spitst hij zich vooral toe op kamermuziek. Op het programma staan dinsdag avond werken van onder andere Bach, Brahms, Debussy, Duparc en Fauré. Het concert is gratis toegan kelijk en aan het eind van de avond wordt een collecte gehouden. Cecile de Boer is winnaar g van de Publieksprijs van de tentoonstelling over de VO schilderij van de Duyfken computerbewerking van h- vielen in de smaak bij de be van de tentoonstelling in '1 Banke'. Ze kreeg de prijs wi in het Maritiem en Juttersmu handen van Cor van Trigt, v van de adviescommissie va en Cultuurbeleid. Hij men ook de inbreng van de gel Hoogenbosch 'In de aantek van het publiek waren zij ee concurrent. Het is goed dati van de partij is op de tentoonstelling.' veel show. dans en kolder Drie broer tjes zitten elkaar steeds in de haren, maken het leven van hun moeder zuur en schoppen alles in de war. Ze kunnen met met, maar ook met zon der elkaar. 'Familie' begint om 19.00 uur, de toegang bedraagt €6,-. 'Bankzaken' van Cie. Boktor biedt een kijkje achter de mens achter het loket. Keurige mannen die zich tus sen ordner, potlood, stempel en tel machine op hun plaats weten en geen weg terug kennen als de orde ontspoort. 'Bankzaken' is een over val op verwachtingspatronen, begint om 17 00 uur en kost €6,-. De vierde voorstelling is 'Vrijgezellig' van Eric Koller Koller speelt een ge trouwde piloot die na een inter continentale vlucht per ongeluk met een stewardess in één kamer belandt en voor hij het weet aan het vreemd gaan is. Spektakel rond iemand die het niet helemaal snapt, waardoor alles uit de hand loopt. Deze voorstel ling begint om 21.30 uur, de toegang bedraagt €8,-. Het Texels Centrum voor Automa tisering (TCA) breidt haar activitei ten uit. Naast de gebruikelijke automatiseringsdiensten is een contract met het Broek op Langedijkse Otto's Kantoor centrum gesloten. Deze firma zal kantoorinrichting leveren, zodat TCA de klant een totaalpakket kan bieden. Ruimte om de meubelen uit te stallen is er genoeg, want de uitbreiding gaat gepaard met een verhuizing van Oosterend naar Den Burg. TCA is voortaan gevestigd aan de Maricoweg, in het pand waar voor heen loodgieterbedrijf Veltkamp was gehuisvest. 'Het voordeel is dat we dichter bij de mensen komen, we zijn beter bereikbaar. Oosterend is voor veel Texelaars toch ver weg', vindt mededirecteur Rinie de Kruif. 'Daar komt bij dat we een grotere ruimte hebben, die we ook nog eens effec tiever kunnen gebruiken Het oude pand aan de Harkebuurt was niet toegankelijk. Bezoekers moesten eerst aanbellen en dan moest een medewerker naar de deur om open te doen. Dat is niet echt klant vriendelijk. Aan de Maricoweg krijgen we 130 vierkante meter erbij. Die ruimte kunnen we ook nog eens ef fectief benutten, aangezien we nu geen ruimteverspillende brede gan gen meer hebben.' TCA, dat inmiddels ruim vier jaar be staat, sloot een half jaar geleden een overeenkomst met Otto's. Hierdoor worden zij de enige Texelse leveran cier van MarKant-meubels. De Kruif: 'Otto's heeft voor de Kop van Noord- Holland het alleenrecht om deze kantoorinrichting te verkopen. Zij voorzien Texel via ons van meubilair. Het voordeel van MarKant is dat |e met éen hendel zelfs de hoogte van stoelen en tafels kunt verstellen. Ook als je bureau vol computers staat, heb |e deze binnen tien seconden op de gewenste hoogte. Dat systeem is uniek. Op het gebied van de Arbo- wet is momenteel veel gaande en verstelbaar meubilair lost veel op. We willen alleen meubelen leveren die aan de gestelde eisen voldoen. Een aantal medewerkers gaat ook op Arbo-cursus. In onze ogen zijn de prijzen ook nog zeer aantrekkelijk. Verschillende vaste klanten hebben al interesse getoond.' De showroom van TCA is gevuld met kasten waarin allerlei apparatuur wordt getoond. Mededirecteur Fred Poede: 'DVD-spelers, printers en hardwareonderdelen zoals video kaarten hebben we in verschillende kwaliteiten en prijsklassen. De men sen kunnen hier rustig even rondlo pen, krijgen een kopje koffie en kun nen vragen stellen. Je merkt dat klanten dat óp prijs stellen. Voorin de showroom zetten we de meubels neer en maken we een monitoren- wand met allerlei verschillende soor ten beeldschermen. Als mensen iets willen kopen halen we het uit de op slagruimte. De meest gangbare arti kelen hebben we op voorraad en als we iets moeten bestellen is het bin nen enkele dagen bij ons.' De aparte opslagruimte van TCA is nieuw. 'In Oosterend was een deel van onze showroom voor de voorraad. Hier hebben we er een aparte ruimte voor. Het aantal werkplekken waar compu ters worden gerepareerd is b dubbeld. Computers gaan I weg voordat ze honderd pro test zijn. Ook is er een kan medewerkers kunnen studer cursussen volgen.' TCA verwacht een grote l van het aantal klanten. De K; hebben een ruim assortiment nen veel meer laten zien da Leuke technische snufjes geheugenpen, waarop je co bestanden kan opslaan, za maal in dozen. Dat soort dm men nu in de showroom, weten soms niet eens dat b apparaten bestaan.' TCA-directeuren Fred Poede (zittend) en Rinie de Kruif. Tijdens een feesteli/ke open dag op zaterdag 7 september zullen S nieuwe stijl presenteren. VRIJDAG 5 JULI 2002 invul vu» 'v

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2