E ZOMEROPRUIMING 10% - 50% korting bij Overlast wordt niet geaccepteerd Seizoenmaatregelen 2002 Qfficiël^berichten Begrotingspuzzel Terughoudend zijn met uitstallingen Meer nieuw www.texel. Sterker Spreek uw dorpsagent eens aan! Raadsvergadering .TEXELSE courant* Vergaderagenda Folders zeehondenvirus Informatierubriek van de I gemeente Texel email@texel.nl www.texel.nl Openingstijden en bereikbaarhi gemeentehuis Politie extra alert Zeehond aangespoeld? Overlast? Even bellen! Beperkt fiets ver bod Ruimtelijke ordening Kapvergunning Verkeersbesluit Leerlingenvervoer dan drank? Sloten maaien Sloten baggerei Meer info: www.texel.nl/politie VRIJDAG 5 JULI 2002 (advertentie) In de maand juli zijn er geen commissievergaderingen. Dit bete kent dat ook de raad van augus tus vervalt Di. 9 juli: raadsvergadering, 19 30 uur Do. 18 juli: begrotingsraad. 14.00 uur Ma. 19 aug: commissie Werkwijze raad, 19.30 uur Di. 20 aug comm. Grondgebied, 19.30 uur Wo. 21 aug: comm. Welzijn, 19.30 uur Do 22 aug: comm. Middelen, 19.30 uur Alle vergaderingen zijn openbaar. Aan het begin is een rondvraag voor publiek. Ook te volgen via Radio Texel (kabel 98.5 of FM 106.1). De oplossing van de begrotings puzzel moet uiterlijk op 17 juli bij de gemeente zijn ingeleverd. De puz zel stond in het boekje "Begroting in één oogopslag" dat in juni op Texel is verspreid. Exemplaren zijn nog gratis af te halen bij de recep tie van het gemeentehuis. U kunt uw inzending deponeren in een bus in de hal of sturen aan Gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, onder vermelding van "Begrotingspuzzel". Voorafgaand aan de begrotingsvergadering op donderdag 18 juli zal de wethouder van financiën, Corry Heijne-Dros, de trekking verrichten. Hoofdprijs is een etentje met een bestuurder of ambtenaar naar keuze voor twee personen. Verder kunt u o.a. een reischeque, bolderwagen, zwem abonnement of bioscoopbon win nen. De gemeente heeft op Texel folders verspreid, waarin staat wat u moet doen als u een aangespoelde zee hond vindt. De hoofdregels zijn: 1 Laat de zeehond met rust: 2. Houd uw hond aangelijnd: 3. Bel het meidnummer (0562) 44 31 00. Er komt dan zo snel mogelijk hulp. Medewerking van het publiek is belangrijk als er een epidemie on der de zeehonden in de Wadden zee uitbreekt. Dat is momenteel nog niet het geval. De folders liggen o.a. bij de stranden en op plaatsen waar veel toeristen komen. Extra folders afhalen: tel. (0222) 36 21 52. (Aan deze publicatie kurJ rechten wordend Eiland I berichten Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. Middag? is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's mi<j< gesloten omdat de mensen het gemeentehuis werkzaarn op deze manier de lopende ken efficiënt en adequaat kir afhandelen. Op het moment van schrijven is het regenachtig en krijg ik allerminst een vakantiegevoel Toch is het zo mer, de scholen zijn vrij, de bouw vak komt eraan en we staan weer klaar om vele duizenden gasten op ons eiland te ontvangen. Op het weer hebben we geen vat, op veel andere dingen gelukkig wel. Dat kan belangrijk zijn als er eens wat mis gaat. De passagiers aan boord van De Witte Zeehond konden er op 20 juni over meepraten Hulptroepen kwamen snel in actie en het juist door de raad vastgestelde rampen plan konden we meteen in de prak tijk testen. De hulpactie verliep uit stekend (hulde!) en gelukkig heb ben alle opvarenden het er goed afgebracht. Voor een eventuele calami-teit met een andere zee hond, namelijk de levende popu latie in de Waddenzee, is een draaiboek opgesteld. Het zee hondenvirus komt nu dichterbij: we zijn paraat. Ondanks de vakantietijd is er be stuurlijk genoeg werk aan de win kel. Zwaartepunt is de begrotings vergadering op 18 juli. Een begro ting die sluitend is. dus niet met een financieel gat, zoals wel eens wordt gesteld. Wel zullen door de raad keuzes moeten worden gemaakt om 750 000 euro te bezuinigen. Hierdoor kunnen we pas in novem ber, als ook de rijksbijdrage en onze najaarsnota bekend zijn, de begro ting definitief vaststellen. Het hoogseizoen betekent top drukte op Texel. Dat betekent dus ook: rekening houden met anderen. Helaas heb ik het voorseizoen in dat opzicht als vervelend ervaren. Veel overlast werd uitgerekend door Texelaars veroorzaakt. Dat kunnen we tegenover onze gasten niet ma ken. Deze zomer zal ik daarom wei nig accepteren. Net als vorige ja ren heb ik eens per twee weken breed overleg met o.a. politie en horeca; zonodig zal ik direct maat regelen nemen. Natuurlijk hoop ik dat het zo ver niet hoeft te komen, maar dat we alle maal een plezierige zomer beleven! Joke Geldorp-Pantekoek, burgemeester van Texel. Het hoogseizoen is begonnen. Evenals voorgaande jaren gelden extra maatregelen om overlast te beperken. De sluitingstijden zijn gelijk aan vorige zomer: 02.00 uur geen nieuwe bezoekers meer toelaten, 02.30 uur muziek uit, 03.00 uur bezoekers weg, zaak dicht. De ontnuchteringbedrijven (broodjes, snacks) mogen tot 03.30 uur geopend zijn. Wegens de bouw van De Nieuwe Toekomst zijn enkele ontnuchte ringbedrijven in De Koog afgeval len; ter aanvulling zijn daarom twee extra standplaatsen toegestaan. Eentje in de Dorpsstraat en eentje bij de taxistandplaats, waar ook een nieuwe toiletvoorziening is ge plaatst. Voor de snelle afvoer van publiek rijden op zaterdagavonden vanuit De Koog twee borrelbussen naar respectievelijk Den Burg en het noorden van het eiland. Tussen 19 juli en 17 augustus bewaken elke nacht zes dorpswachters de nachtrust in de badplaats. De dorpswacht surveilleert ook op alle andere zaterdagen en tijdens het Sea Street Festival in het laatste weekend van augustus. Vier keer tijdens het seizoen vindt overleg plaats tussen de gemeente, politie en andere belanghebbenden, waarna de burgemeester eventueel extra maatregelen zal nemen. Pplitie. justitie en gemeente hebben afgesproken deze zomer extra te letten op het volgende: alcohol op straat in het verkeer verantwoord gastheerschap horeca lawaai, geweld, agressie, vernie lingen drugs dealen Laat het dier met rust Houd uw hond aan de lijn Bel 0562 - 44 31 00 Hartelijk dank! Doe van geweld en vernieling altijd aangifte bij de politie Meldingen van overlast etc. waar directe actie gewenst is, bel de politie 0900 - 8844 Andere reacties of meldingen: bel de servicebalie van de ge meente 362 111 Na de proef van vorig jaar is het fietsverbod voor het centrum van Den Burg aangepast. In juli en au gustus moeten fietsers op maan dag (markt) en woensdag (folk lore) tussen 09.00 en 16.00 uur in de voetgangerszone afstappen. Deze zone is met borden aange geven. In het voetgangersgebied is fietsen bij gedogen toegestaan, snorfietsen Nu het seizoen weer is aangebro ken verschijnen op diverse plaatsen weer reclameborden, uitstallingen, etc van bedrijven op de (openbare) weg. Burgemeester en Wethouders verzoeken ondernemers hiermee terughoudend te zijn. Men moet zich in ieder geval aan de volgende bepalingen houden: uitsluitend de ruimte voor het ei gen bedrijf te gebruiken; de rijbaan bestemd voor verkeer niet. Voetgangers wandelaars heb ben er de meeste rechten. Fietsers, en ook het overig verkeer met een vergunning voor laden en lossen, moeten hier dus altijd rekening mee houden. Omdat het tijdens markt en folkloredagen vaak zo druk is dat er niet of nauwelijks kan worden gefietst en voetgangers dat ook niet verwachten, heeft het college van B&W besloten een beperkt fiets verbod in te stellen. De politie zal op de naleving hiervan toezien. vrij houden (in grote lijnen kan wor den gesteld dat onder de rijbaan wordt verstaan de straat tussen de voor de waterafvoer bestemde go ten); (permanent) vastzetten van bor den en uitstallingen in grond of op wegdek mag niet; geen kramen of verkoopwagens zonder vergunning. Als men niet voldoet aan boven staande richtlijnen kan handhavend worden opgetreden. De gemeente kan dan een bord of uitstalling ver wijderen Voor de dorpskernen van Den Burg en De Koog zijn nieuwe regelingen in voorbereiding. Hier over volgt te zijner tijd nadere infor matie via de gemeentelijke publi caties. Nadere informatie: Bestuursonder- steuning, kamer 1.14 gemeentehuis of tel. (0222) 36 22 47. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: J. Beijert voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Beatrixlaan 149 te Den Burg Het bouwplan is in stri/d met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 8 juli 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0 12 van de sec tor Grondgebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van terinzageliggmg kan een ieder schrifteliik zijn zienswijze kenbaar maken. Aangevraagde bouwvergunningen F Eijgenraam voor het vergroten v.e. woonhuis a/d De Dageraad 34 te Den Hoorn (ontvangen 28 juni 2002); Fa. J.G. Hin voor het plaatsen v.e. landbouw- schuur a/d Nesweg 43 te Oosterend (ontvangen 1 juli 2002); B. Schraag voor het plaatsen v.e. serre a/d Wintergroen 23 te De Koog (ontvangen 2 juli 2002); C.L. Huysman voor het plaatsen v.e. berging a/d Duinroosstraat 26 te De Koog (ontvangen 2 juli 2002); Vakantieburo Kobeko voor het ver groten v.e. recreatiewoning a/h Gerritslanderdijkje 98 te Den Burg (ontvan gen 2 juli 2002); B J J. Wolf voor het vergroten v.e. woning a/d Stuifweg 62 te Oosterend (ontvangen 3 juli 2002). Aangevraagde melding bouwvoornemen J. de Bruijn voor het plaatsen v.e. schuurtje a/d Herenstraat 39 te Den Hoorn (ontvangen 1 juli 2002). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunnin gen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunningen N. Molenaar voor het veranderen v.e. woning/appartementengebouw a/d Slufterweg 223 te De Cocksdorp (verzonden 27 juni 2002); R. van den Brink voor het vergroten v.e. woning en plaatsen v.e. berging a/d Mulderstraat 16 te Oosterend (verzonden 28 juni 2002). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indienen de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grond zaken, kamer 2 12 van het gemeentehuis. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: de heer E. van Bommel, Keidelplein 13 te De Cocksdorp voor het kappen van twee iepen in de voortuin van Kikkertstraat 17 wegens renovatie. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag alsmede het advies van de chef groenbeheer van de sector Grondgebied, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun ziens wijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethou ders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2 03 (boven ste verdieping). Nadere informatie, telefoon (0222) 36 22 76 Burgemeester en Wethouders hebben het volgende verkeersbesluit geno men: het winkelgebied van de Nikadel gesloten te verklaren voor alle verkeer, waarbij fietsers zijn toegestaan en snorfietsers niet en verzorgend verkeer is toegestaan van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 10.00 uur en van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 14.30 uur Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij ons een bezwaarschnft indie nen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt Het bezwaarschnft dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedei sende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige'voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. U kunt nog een tegemoetkoming aanvragen voor de kosten van leerlingenvervoer. De bijdrage geldt voor twee situaties: 1kind bezoekt een basisschool of school voor voortgezet onderwijs die verder van de woning ligt dan 6 kilometer; 2. kind bezoekt een basisschool of een school voor voortgezet onder wijs en kan vanwege een handicap niet of met zelfstandig gebruik ma ken van het openbaar vervoer. De tegemoetkoming is meestal ge baseerd op de kosten van openbaar vervoer. De kosten van de eerste zes kilometer worden in de regel niet vergoed. U kunt een aanvraag formulier opvragen bij de Gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg t.a.v. mevrouw A.C. Roeper. Ouders die al eerder een aanvraag hebben ingediend krijgen een for mulier thuisgestuurd. De alcohol-zomercampagne komt weer naar je toe deze zomer! In de populairste badplaatsen van Noord-Holland zoeken teams van de Brijderstichting de vakantievier ende jongeren op. Texel is vanaf 27 juli aan de beurt. De jonge mede werkers proberen op een aanspre kende manier de gevolgen van drankgebruik bespreekbaar te ma ken. Dat gebeurt met o.a. stickers, de "natte krant" en een kennistest onder het motto "More drinking, less thinking" en "Ben jij sterker dan drank?". De gemeente Texel en de horeca betalen mee aan de cam pagne. Vorig jaar heeft het Wate Hollands Kroon de keur ing gewijzigd. Door de benchtgeving zijn ontstondei tische problemen. In overlegi WLTO is toen, uit praktisch- wegingen, afgesproken da? een zijn eigen halve dee maaien. Enkele landeigenare bruikers hadden de hele s gemaaid (ook gemeentelijk hiervoor zijn later vergoeding* gekeerd. Gemeente en WLTO hebben lopen winter het sloten maaif valueerd. Afgesproken is dal een zijn eigen deel volgens d gaat maaien. Dit beteken gemeentewerken alleen die sloten maait waarvoor de gen zelf schouwplichtig is en vergoedingen meer worden i keerd voor het maaien van gedeeltes. Volgens de schouw is ieder: liggende verplicht onderhci plegen aan de halve sloot gre aan zijn perceel. Wanneer ee* liggende constateert dat de gebaggerd moet worden, gemeente is mede onder?1 plichtig, dan moet men alvore beginnen contact op te neme" een van de opzichters van 4 tendienst. Met de opzichters de werkzaamheden besprok een kostenverdeling afgespr Wanneer de werkzaamheder der overleg worden uitgevoerc den er geen kosten vergoed.1 matie: opzichters buitero Gemeentewerken, Piet Boft Warner Schreurs. De agenda van de raadsvergadering van 9 juli is als volgt: 1. Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst van 11 juni 2002 Vaststelling besluitenlijst van 25 april 2002 (installatieraad) 4. Inrichting urnentuin Algemene Begraafplaats Oosterend 5. De Wielewaal 6. Erepenning Stichting Ronde om Texel 7 Structuurvisie Texel 2020 8. Cofinanciering project "Tele-Learning in de Kop" 9. Verplaatsing firma Amsing 10. Onderhoud gebouwtje noodcamping 11 Motie huisartsenpost Baarle Nassau 12. Sportvereniging Oosterend 13. Post onvoorziene uitgaven 14. Ingekomen stukken 15. Rondvraag 16. Sluiting

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8