Straatverbod voor jongeren die overlast veroorzaken Cjrocn 'ZwarL-Jexels in het harL, nieuwe autocrossbaan iigenaar hond pleit voor aanlijnplicht Wisselend weer boven College beraadt zich over uitbreiding jeu de boules-banen Brouwer TEXELSE-^ COURANT SUPER DE BOER \ntibiotica voor gebeten schapen Te veel drank ongen valt door glazen ruit Verkoop van zonneboilers Politie actief Landbouwdag m Te weinig taxi's Autokraker aangehouden GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11696 fEXELSE DINSDAG 23 JULI 2002 COURANT Op de nieuwe crossbaan volgt het publiek de race voorlaan vanaf een ongeveer twee meter hoge ring rondom het veld IS ZÖNNQ30ILER erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv. Postbus 111790 AA Den Burg Losse nummers 0,85 (Advertentie) (jrKM XjhirL Jnrt> nbé kjrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE ^^udio ^^^ideo J^elecom NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. Advertenties voor de vakantiekrant van 9 augustus kunnen worden ingeleverd t/m maandag 29 juli 17.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. ige Texelaars die ernstige over blijven veroorzaken in het laansleven hangt straatverbod en het hoofd. De gemeente lerzoekt welke mogelijkheden lurgemeester heeft om de jon en bij cafés uit de buurt te hou- als zij bij horecagelegenheden meer naar binnen mogen. maatregel gaat gelijk op met itregelen die de horeca in De ig aan het treffen is. Iemand die ernstig misdraagt, kan door de rca voor twee maanden de toe- g worden geweigerd voor alle e horecagelegenheden. De ge- mte wil dit zogeheten lokaal- »d ondersteunen met een straat- jod. 'We zijn het juridisch aan het |ken'. laat een woordvoerder van lemeente weten. Een persoon die ordt geweerd bij horecagelegen- en in Den Burg komt mogelijk als ite in aanmerking voor een straat- >od. De maatregel vloeit voort uit iraken die de gemeente en de rca in 1999 met elkaar vastlegden »n convenant. 'Daar borduren we Jp voort.' Het is de bedoeling dat straatverbod ook voor twee inden van kracht wordt, aatste tijd zijn misdragingen en geweld in het Texelse uitgaansleven toegenomen. Volgens burgemeester Geldorp en Horeca Texel wil een groeiende groep Texelse jongeren (van ongeveer 17 tot 22 jaar) een soort superioriteitsgevoel uitstralen ten opzichte van toeristen. Dat uit zich in hinderlijk en agressief gedrag en het aanrichten van vernielingen. Volgens de burgemeester en Horeca Texel zijn de jongeren goed te lokali seren, omdat het maar een beperkte groep notoire ordeverstoorders gaat. Het is met bekend hoeveel het er zijn. Voorzitter Jook Nauta van Horeca Texel wijst erop dat het bedoeling is dat jongeren eerst een waarschuwing krijgen. Volgt daarna opnieuw een misdraging, dan kan een lokaal verbod en daarmee een straatverbod volgen. De horeca-ondernemers in De Koog stellen elkaar daar onderling van op de hoogte via een meldpunt dat wordt gevormd door een com missie is samengesteld is door de Stichting Horecabelangen De Koog Voordrinken De misdragingen en de agressie zijn volgens de burgemeester en Horeca Texel mede het gevolg van het thuis voordrinken. Jongeren drinken thuis al alcohol en trekken daarna rond middernacht het uitgaansleven in Hier ligt een belangrijke verantwoor delijkheid van de ouders. Jonge kin deren horen met in het nachtleven thuis met (overvloedig) drankgebruik. De verkoop van alcoholische dranken aan jongeren door supermarkten en slijterijen moet ook de aandacht heb ben. In het uitgaansleven wordt al het consumeren op straat van (kleine) flesjes sterke drank gesignaleerd en het gebruik hiervan in horeca bedrijven om te mixen.' Burgemees ter Geldorp en Horeca Texel zeggen samen de verantwoordelijkheid te willen dragen voor een ordelijk uitgaansleven, maar de verantwoor delijkheid voor ongewenst gedrag en alcoholconsumptie door jongeren leggen ze bij de jongeren zelf en hun ouders of opvoeders. 'Overlast en agressie worden niet getolereerd.' De burgemeester en Horeca Texel vin den dat er een uitgebreide maat schappelijke discussie gevoerd moet worden over alcohol en overlast en dat er een informatiecampagne zou moeten komen op scholen en naar jongeren en ouders. Met de overlast van de notoire groep valt het momen teel overigens mee. Nauta 'Doordat er nu veel toeristen zijn, komen ze getalsmatig met zo ver.' (Advertentie) De gemeente verrichtte op vier pun- ten bij woningen buiten de baan me tingen om het geluidsniveau vast te stellen. Volgens een gemeente woordvoerder was het niet mogelijk representatieve resultaten te krijgen, omdat het te hard waaide. 'Het was niet duidelijk of het geluid van de wind of van de auto's was.' Volgens hem werd wel geconstateerd dat de geluidsboxen anders neergezet zou den kunnen worden. De boxen ston den nu op het middenterrein en wa ren naar de toeschouwers op de ring rond het parcours gericht. De gemeente wil met de metingen aantonen dat de MAB voldoet aan de geluidsnormen die in de milieu vergunning staan. Vier omwonenden hebben de Raad van State verzocht de vergunning te vernietigen, omdat zij vrezen dat de MAB met voldoet aan de normen De zaak kwam afge lopen vnjdag voor in Den Haag Een vertegenwoordiger van de gemeente betoogde daar dat metingen van de vorige crossbaan aan de Genteweg in Oosterend niet opgaan voor de nieuwe baan omdat daar een beton nen wand omheen zit die als geluids wal dient. De angst dat de wand het geluid weerkaatst, deelde de verte genwoordiger niet. Hij verzocht het Haagse rechtscollege de beroepen van de omwonenden te verwerpen. Van de omwonenden was niemand aanwezig op de zitting om de beroe pen toe te lichten. De Raad van State doet over enkele weken uitspraak. Bij de volgende cross op 4 augustus worden ook metingen verricht. luisteren Dat was me nog nooit over komen', verklaarde hij naderhand. De man toonde zich onmiddellijk voor stander van de door het college van b en w voorgestelde aanlijnplicht, die door hondenbezitters fel wordt be streden en waartegen een handteke ningenactie is gevoerd. 'Dat een hond achter de schapen aangaat, begrijp ik. Dat zit in z'n natuur en dat kun je hem dus niet kwalijk nemen. Maar ik had nooit gedacht dat-ie met zou willen luisteren. Ik dacht dat ik 'm ondercontrole had. Die aanlijnplicht is kennelijk toch nodig.' Wat hem betreft, gaat de aanlijnplicht alleen gelden voor gebieden waar schapen lopen 'Een bordje dat vertelt dat je je hond aan de lijn moet houden, is ook plezierig voor hondeneigenaren. Want dat betekent dat je in 'm andere gebieden rustig kunt loslaten, zonder dat je er steeds op bedacht hoeft te zijn dat ergens schapen kunnen lo pen.' Een wedstrijd met twee gezichten werd de eerste autocross van de MAB op het nieuwe crossterrein in Eierland. In de eerste helft van de middag spoelden de wagens bijna van de baan die spekglad gewor den was door de vele regen. Later in de middag brak de zon door en konden de coureurs alsnog over een harde baan racen. Pablo Brandenburg won zondag de finale van de Formule 1Aanvanke lijk was het een omstreden overwin ning. omdat Martin de Veij vond dat hij gewonnen had. De onduidelijkheid kwam voort uit chaos op het veld na de tweede herstart. De jury zag daar door over het hoofd dat Brandenburg een ronde extra had gemaakt. Na het bekijken van videobanden conclu deerde de MAB (Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel) een dag later dat Brandenburg de terechte winnaar is. 'Hij was net voorbij toen de rode vlag omhoog ging', zegt voorzitter Jan Nico van der Ploeg. Brandenburg werd niet afgevlagd. De Veij wel. Dat gebeurde nadat bij de jurytoren Kees Pol senior en Henri van Maldegem over de kop waren gegaan. Cor Snoey werd uiteindelijk tweede. De Veij derde De laatste vertikte het na de race uit boosheid om zijn beker in ontvangst te nemen. De vier-cylinder vrije klasse werd gewonnen door Jan Zijm Het was zijn vijfde overwinning. Willem Johan Bakker pakte de winst in de Rodeo-klasse. Ruim honderd Texelse coureurs deden mee aan de wedstrijd Naar schatting 2100 men sen bezochten de races De organi satie had op zo'n drieduizend bezoe kers gerekend. 13-jarige hond heeft vrijdag- nd voor grote paniek gezorgd lertwee kuddes schapen die op weiland tussen de Maaike- iweg en het Waal en Burger je liepen. Acht dieren vluchtten laniek de sloot in, drie werden leten en hebben antibiotica rgeschreven gekregen. De ei- aar van de hond, een man uit icht, was zó geschrokken, dat tich prompt voorstander van aanlijnplicht verklaarde. incident gebeurde rond 19.30 Dein De Koog logerende Utrech- liet op de fiets zijn aangelijnde duit. Toen hij van het Oude Dijkje fietspad over het Waal en Burger |e opdraaide, leek hem dat rustig oeg om de hond los te laten. Maar 22-jarige bestuurder uit Utrecht d in de nacht van zondag op mdag op de Brink gecontroleerd tlcoholgebruik. Hij bleek het dub de hebben gedronken van wat is jestaan. De man kreeg een boete ien rijverbod voor vier uur. 11-jarige Duitse jongen liep lagavond per ongeluk dwars door uit naast de toegangsdeur van van de appartementen van Het tkeland aan de Schumakersweg. 'ep vrij ernstige smjwonden op de linkerarm, wat reden was om u te slaan, zodat politie en am ice snel ter plaatse waren. Een "allig in de buurt zijnde arts ver- de eerste hulp, waarna de jongen "gen kracht in de ambulance kon 'pen om met zijn ouders naar het "«ziekenhuis te worden ver- id. al snel stoof het dier ervandoor. Vlak na een bocht zag de man dat de hond over een sloot een weiland was inge sprongen, waar in totaal tachtig scha pen liepen. Het betrof twee kuddes, eigendom van Chiel Sanders en Piet en Jan Willem Bakker. De man zette de achtervolging in en probeerde her haaldelijk de hond terug te roepen. Zijn pogingen bleken vergeefs, want het dier bleef in hoog tempo achter de schapen aanjagen. In totaal vluchtten acht schapen de sloot in. Toen ook de eigenaar te water sprong, slaagde hij er eindelijk in de hond te kalmeren en het laatste schaap te 'ontzetten' en op de kant te helpen. Het lot van de schapen is met hele maal duidelijk. Drie werden gebeten, waarvan één vrij ernstig. Ze krijgen vijf dagen lang antibiotica, maar de kans op infecties blijft voorlopig be staan. Een van de dieren verkeerde gisteren nog in een shock. Mogelijk ook hebben één of meer schapen modder uit de sloot binnengekregen. Alle acht schapen die de sloot wer den ingedreven zijn eigendom van Piet en Jan Willem Bakker, die net als Sanders hun bedrijf in het Hogeberg- gebied hebben. De kuddes lopen zo ver van huis, omdat ze vrij van zwoegerziekte zijn en daarom beter in (betrekkelijke) afzondering kunnen blijven. 'Het blijft afwachten, ook wat betreft de schapen die op het oog geen schade hebben opgelopen. Het is best mogelijk dat er een stagnatie in de groei optreedt. De schrik zit in de kudde en dat is nooit goed', ver telt Piet Bakker. De eigenaar van de hond was hevig geschrokken. 'Het was verschrikke lijk. De hond wilde helemaal met meer De Jeu de Boulesclub van Den Burg krijgt er in het sportpark Den Burg-Zuid bij zwembad Molen koog enkele jeu de boules-banen bij. Dat is nodig omdat het aantal leden in enkele jaren gestegen is van 26 naar 53, waardoor de hui dige zeven banen niet meer toerei kend zijn. Het college is in begin sel bereid toestemming te geven voor de aanleg, maar heeft nog geen beslissing genomen, omdat de ambtelijke advisering hierover vragen oproept. Het is met duidelijk of er vier of twee Een aanbieding als deze zou je eer der verwachten bij CVI, VEM, De Wit of een ander bedrijf dat zich bezig houdt met verkoop en installatie van witgoed. 'Bij aankoop van een HR- ketel, een zonneboiler cadeau'. Maar ditmaal staat deze tekst met grote letters aangeplakt bij het gemeente huis. Binnen bevindt zich een informatiestand met een proef opstelling, donderdag werd een informatiemarkt gehouden, de aan bieding geldt tot 31 juli. Het lijkt dat er een manier is gevonden het begrotingstekort te verkleinen. (Foto W (P:p) Bamatxfi o!3AT',5 banen bij moeten komen. Ook wil men weten wie het onderhoud be taalt en of voor de aanleg offerte is gevraagd bij tenminste dne bedrijven In elk geval zullen de leden zelf enige werkzaamheden uitvoeren om de kosten van aanleg zo laag mogelijk te houden, zoals het aanbrengen van een grintlaag, het verplaatsen van de afrastering en het houden van toe zicht op het werk. Maar voor het aan brengen van de speciale onderlaag is vakkennis nodig en dit werk zal wat de club betreft worden opgedragen aan de firma Tatenhove uit Oude- schild, waarmee 7.140 euro is ge moeid. Als dat doorgaat zullen de kapitaalslasten van alle banen samen stijgen tot meer dan 600 euro per jaar. Daarvan zal slechts 180 euro bij de club in rekening worden gebracht, omdat de rest in de vorm van subsi die voor rekening van de gemeente komt. De gemeente wil deze kapitaal slasten dekken uit de pot die be schikbaar is voor de buitensport accommodaties. Die pot is rijkelijk vol omdat door terugloop van het voet bal in de buitendorpen minder onder houd van de velden nodig is Het college stemt ook in met de ver vanging van het huidige bescheiden clubgebouwtje door twee containers, die thans nog worden gebruikt door basisschool De Fontein. De club krijgt beide containers voor niks, maar moet wel de kosten van het verplaat sen dragen. De containers passen niet in de huidige planologische be stemming, zodat een artikel 19 pro cedure nodig is. De extra jeu de boules-banen passen wél binnen de sportbestemming die voor het terrein geldt. De politie heeft afgelopen weekend tot in de vroege uurtjes toezicht ge houden in De Koog Agenten deelden diverse bekeuringen uit voor wild- plassen en andere baldadigheden 'Ondanks het vele uitgaanspubliek dat op straat was. bleef daardoor al les onder controle', laat de voorlichter in een persbericht weten. De mond- en klauwzeerepidemie van vong jaar staat een uitbundige vienng van de Landbouwdag nog steeds in de weg. De keuringen van runderen, schapen en geiten ontbreken ook op deze achttiende editie. Wel worden er donderdag de hele dag schapen ge schoren en zijn er vooral veel demon straties met paarden te zien. Pagina 2 Er komen 's nachts te weinig taxi's op de taxistandplaats in De Koog. Dat is één van de bevindingen van de jon geren die zaterdagnacht als scout door het uitgaansleven van de bad plaats trokken. Pagina 5 beveiligingsbeambte zag in de van vrijdag op zaterdag rond 'uur een man in een auto op de adel. Hij vertrouwde de zaak met "aarschuwde de politie, die even ,er plekke was om de persoon ■westie aan te houden. De 18-ja- "nwoner van Den Helder bleek in laad niet de eigenaar van de auto "eeg een proces-verbaal. De man b'i zijn aanhouding een valse "n op en werd ook voor dat ver- P 9everbaliseerd. De schade aan auto viel mee. Dat kwam vooral Wat de portieren niet waren afge- en de inbreker geen geweld be Ie gebruiken om binnen te ko- n. Gr' ENINGSTIJDEN r.,-idiidag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur Ivctd» UÜHVn cp if»WB.Kl VftUOAGMDCAG GEVLEI. GESLOTEN

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 1