Theater op grens van zee en water De Koog maandag in teken bonte optredens Horizontoer 2 E Agenda E teso TEXELSE COURANT ^/[edische zorg Stijging zieke robben zet door Speurtocht in en rond Strend Hoornder vakantie eindigt met feest Weekenddienst Texelse artsen Mannenkwintet geeft concert Bewaarplaats in teken VOC Danny Guinan in Worsteltent TEXELSE'^COURANT Handicap Jnktvis Lessen GVT weer van start 'Hoogwateren Weemoed op Texel' Hoogwater wakkej&Weemoed aan ir' VRIJDAG 9 AUGUSTUS 2002 Badplaats De Koog is maandag middag het toneel van swingende muziek en vreemde figuren. Een stoet van grappenmakers, grollen- verkopers, akkoordenspelers, 'ge- voelige-snaarberoerders' en hart- veroveraars van de Horizontour 2002 zwermt vanaf vier uur 's mid dags door het dorp. De entree van het festival is gratis. Met schepen van de bruine vloot hopt de groep artiesten vanaf morgen tot en met donderdag langs de vijf Waddeneilanden. Maandag is Texel aan de beurt. De horeca heeft voor de gelegenheid toestemming gekregen van de gemeente om tot 4.00 uur 's nachts open te blijven. De eerste activiteiten hebben vanaf 16.00 uur plaats op het Dorpsplein met poppenspel van Marita Rust. Zij brengt een fantasierijk verhaal over een hondje dat van zijn baas als verjaardagscadeau een speurtocht krijgt. Onderweg ontmoet hij een bij zondere vriend. In de Dorpsstraat gaan tegelijkertijd Richard de Honzontoenist en Elf van start. De Horizontoemst tekent in een mum van tijd allerlei karikaturen met zijn stiften. Actrice Elf fladdert ondertus sen door het publiek met een kinder wagen waarmee ze sprookjesachtige voorstellingen geeft. Om 16.45 uur is Peter de Bie aan de beurt op het Dorpsplein. Hij trad al diverse malen op op het eiland In zijn nieuwe creatie Monsieur Mimiscule vraagt hij tijdens de optredens aan dacht voor een waterproject in Gam bia en dne straattheaterprojecten met straatkinderen in Burkina Faso, Mo zambique en Kenia De Bie wordt om 17.30 uur afgewisseld door het duo Pietro Leone. Als De Gebroeders Zulthoofd voeren zij een mime- en animatieact op. Om 18.00 is het de beurt aan Tannou Tammo. Dat is een duo dat elkaar ontmoette tijdens de Horizontoer 2001Het tweetal speelt onder meer liedjes van de vermaarde Groningse Pé Daalemmer en Rooie Rmus 't Grón. Een uurtje later gaat Lizzard aan de slag. Dit tweetal be staat uit Roland Stolk en de Ameri kaanse Lizanne Hennessey. Zij om- Liziard Peter de Bie schrijven hun muziek als 'intiem en akoestisch, maar ook heavy en in tens'. De optredens op het plein wor den vanaf 21 00 uur afgesloten met Cuata. Het trio Hans Kamps. Frank de Kleer en Willem Dictus brengt een repertoire van bekende en minder bekende liedjes uit de Spaanstalige wereld waarmee ze een mediterrane en Caribische sfeer creeeren. Vanaf 22.00 uur beginnen de optre dens in de cafés. In eethuis De Tijd speelt om 22 00 uur Tannou Tammo en vanaf 23.00 uur Cuata. In café Onder de Pomp is Lizzard aan de beurt om 22 00 uur en om 23.30 uur Solid Air. Deze vi|fmansformatie uit Amsterdam met swingende cross- over-pop, folk en hiphop Café De Kuip is vanaf 23.30 uur het domein van de Bluesmasters. Zweten, swin gen en genieten staat hoog in het vaandel bij dit zestal. Bewerkingen van bekende bluesmuzikanten pas seren de revu. In cafe De Jutter be gint op dezelfde tijd Red Headed Sue. Deze formatie, aangevoerd door een roodharige Limburgse, speelt ei gen werk met een kleurrijke jas van soul, rock. latin en een beetle Britse funk In café SamSam blazen Tha Rockpilots vanaf 23.30 uur de pan nen van het dak. Deze vier studenten van de Rock Academie in Tilburg verwierven vorig jaar viel succes met hun uitstraling, enthousiasme en vette muziek. De Horizontoer wordt gecoördineerd door de Stichting Zeilgemeters Wad denzee. De kosten van de optredens in De Koog worden onder meer ge dragen door de stichting Horecabe- langen De Koog, de daarbij aange sloten cafés en ondernemers vereniging De Koog Badplaats. Het aantal zieke zeehonden dat sinds 16 juni is aangetroffen in het Nederlandse deel van de Wadden zee is gisteren gestegen naar 230. Op 16 juni werd op Vlieland de eer ste zeehond gevonden die gestor ven was aan de gevolgen van het phocine distemper virus. Van de 230 robben zijn er 198 dood aange spoeld. Elf levend aangespoelde dieren zijn tot nu toe door een dierenarts uit hun lijden verlost en de 21 overige zieke zeehonden gingen naar de opvang. Een daarvan verblijft op EcoMare, de anderen gingen naar het opvangcen trum in Pieterburen. Alle zeehonden bij EcoMare (zowel de vaste groep, de jongen en de rob ben in de opvang) hebben gisteren een extra vaccinatie gekregen om volledig beschermd te zijn tegen het virus. De inenting die de dieren begin juni hadden gekregen, leidde tot een te trage opbouw van de antistoffen. Dierenarts Loek van Vliet gaf de die ren gisteren de nieuwe injectie Be zoekers konden toekijken. De medewerkers van de zeehonden opvang vermoeden inmiddels dat een tweede van de zes dieren in de opvang besmet is met het virus. 'Ze vertoont ook verschijnselen', vertelt woordvoerster Renee Smal van EcoMare. Gevaar voor besmetting is er volgens haar niet bij. 'De dieren in de opvang worden apart gehouden van elkaar.' Afgelopen maandag werd de eerste levende besmette zeehond opgenomen. Het dier, dat was gevon den bij paal 23, had volgens de die renarts nog overlevingskansen. De zeehondenziekte zet onvermin derd voort. In de Waddenzee bij Nedersaksen zijn in totaal 95 dode zeehonden geteld. Bij een aantal daarvan is het virus definitief vastge steld. Ook in Noord-Frankrijk, vlakbij de Belgische grens, is een dode zee hond gevonden waarbij het virus is vastgesteld. Voor jong en oud wordt zondag een puzzeltocht door en rond Oosterend gehouden. De route wordt te voet afgelegd en duurt ongeveer anderhalf uur. Onderweg zijn er opdrachten en her en der hangen zaken die de deel nemer moet zien te vinden. Er kan worden gestart vanaf 14.00 uur, in schrijven kan vanaf 13.30 in de Bijen korf aan de Mulderstraat in Ooster end Deelname kost €1,- per persoon, incl. een aantal consump ties tijdens de tocht. Vroeger was er Hoornderfeest, te genwoordig sluiten de Hoornders de schoolvakantie af met een feestje. Voor zondag 18 augustus heeft de feestcommissie een brunch en een strandfeest georganiseerd. Inwoners en oud-inwoners van Den Hoorn, 't Horntje en Wijk H kunnen aanschui ven. De brunch in de Herenstraat begint om 12 00 uur, bij slecht weer wordt uitgeweken naar het dorps huis. Volwassenen kunnen bij Goenga voor €5,- een deelnemers kaart kopen, kinderen tot en met 12 jaar betalen de helft. Bord, beker en bestek moet men zelf meenemen. Om 14 00 uur verplaatst het feest zich naar het strand van paal 9, waar zandfiguren worden gemaakt. De fa milie met het mooiste bouwwerk gaat op de foto. Om 15.00 uur worden vliegers opgelaten, gevist met garnalennetjes en start een volleybal toernooi. Het voorlaatste onderdeel, een slagbaltoernooi, start om 16.00 uur, waarna om 17.00 uur een verrassingsspel begint. Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur Dokter J.H. van Dijk 't Hof 20, Oosterend, telefoon 0222-318234. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Het mannenkwintet 'La Notte' ver zorgt dinsdag 13 augustus in de rk kerk van De Koog het zomer avondconcert. Het optreden begint om 20.15 uur. La Notte werd in 1989 opgericht als mannenkwartet. Aanvankelijk putte het ensemble uit vroeg romantisch repertoire, zoals Schubert en Mendelsohn. Aan dit repertoire, waarin de nacht en de maan frequent figureren, ontleende het kwartet ook zijn naam. Gaandeweg ging La Notte zich steeds meer richten op muziek uit de Renaissance. Zo werd in 1993 tijdens het festival voor Oude Muziek in Utrecht een concert verzorgd met werken van Lassus. Na het overlijden van één van de leden in 1996 werd het ensemble uitgebreid met een te nor en een counter-tenor. In deze samenstelling concerteerde het vo cale mannenkwintet in augustus 1997 op het Oude Muziek Festival te Antwerpen. Naast het repertoire uit de Renaissance zingt het ensemble ook muziek van Comedian Har monists. Vorig jaar werden concerten verzorgd in verschillende ziekenhui zen in Amsterdam. Voorts was La Notte te horen op een Studium Ge nerale avond en bij enkele promo ties in de Lutherse kerk in Amster dam. De toegang is gratis, na afloop wordt een collecte gehouden. De Bewaarplaats van Meubelmakerij Tromp aan de Schilderweg houdt komende zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur open dag. De dag staat in het teken van de VOC en het is met toevallig dat Johan en Erna Tromp de datum 10 augustus hebben geprikt. Dat is namelijk de sterfdag van Maar ten Harpert zn. Tromp, een verre voorvader van de familie. Een dag die traditiegetrouw wordt herdacht met een borrel. De bittertjes worden nu geschonken door Nel Smit-Witte, die onder andere Maria Tesselschade onder de kurk heeft. De dag heeft een (sub)tropisch tintje. Er zijn vele kraampjes, er is Molukse muziek, er branden fakkels, wordt thee ge schonken en er is ander vertier. Tij dens de open dag presenteert Gelem Jansen een boekje met daarin een historische fiets- en wandelroute over de Hogeberg. In de Worsteltent aan de Smitsweg aan de rand van de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van Danny Guinan. Sinds 1990 maakt deze Ier professionele muziek. Met zijn band 'Speranza' nam hij in 1995 de CD 'About Time'op. Vanaf 1996 zette hij zijn carrière voort vanuit Ne derland. De van oorsprong folkzanger heeft de teugels van de strakke folk inmiddels laten vieren en noemt zichzelf een 'lyric freak'. Met zijn band band RED treedt hij op in Nederland, Duitsland, België, Finland en - vanzelfsprekend - in Ierland. Van het kleinste café tot de grootste po dia. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr nl Op o' onze aiJvertenlieconiraclen en aantkedmgen daartoe zi|n van toepassing de Regelen voor hel Advertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd Ie Amsterdam, zoals gedoponeerd t*i do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regeten voor hol Advertentiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Oefening baart kunst Mooi motto. Als ie ergens niet goed in bent, oe fen je net zo lang tot ie het onder de knie hebt. Maar soms moet je eerlijk zijn tegen jezelf. Aanvaarden dat je een handicap hebt. Zoals met bollen- pellen. Ik had het waarschijnlijk verdrongen, zoals ik graag met nare herinneringen doe, want ik had er echt nooit meer aan gedacht Ik kom tegenwoordig ook zelden met bollen in aanraking, behalve met Bolletje Beschuit en soms een wereldbol En eén keer zag ik een bolbhksem, edoch bloem bollen, die was ik vergeten. Tot een paar weken geleden, toen ik een ventje van een Texelse bollen- boerderij moest oppikken Ik liep er de schuur binnen om de jon gen te melden dat ik er was, en stond plots weer oog In oog met mijn ver leden. Er was niets veranderd. Tafels vol jeugd, een miljoen bollen, zonne stralen die via kieren in de muur la ten weten dat het prachtig weer is, en onnoemelijk veel stof dat vrolijk danst in diezelfde zonnestralen. Voor mij de hel. Maar ik vermande mezelf, en liep naar de jongen toe om te vragen of hij klaar was. Dit was niet het geval, ik was iets te vroeg en hij moest nog even zijn 'kissie' afmaken. Begrijpe lijk, dus er zat mets anders op dan hem te helpen. Met mijn goeie pak aan schoof ik op een lege kruk naast hem en stroopte zorgvuldig mijn mouwen op. Dit laatste om tijd te rek ken, terwijl Ik ondertussen onopval lend probeerde de handeling af te kijken. Want laten we wel wezen, er staan zeven bollenpelzomers op mijn CV, en ik stam bovendien af van een bollenfamilie, dus geen haar op mijn ego die eraan dacht om uitleg te vra gen. Niet nodig ook, want ik herkende algauw weer de basishandelingen. Zand af poetsen, dan kontje eraf draaien, en vervolgens met je duim nagel als preventie tegen inscheuren, hem van zijn stengel ontdoen. Kreun. 'Even inkomen hoor', grapte ik tegen het ventje dat met een razend tempo zijn bollen ontblootte. Maar het was niet grappig. Want natuurlijk vond ik dat stof vroeger vervelend, dat 's avonds zorgde het voor ranzig bad water en een bruine zakdoekinhoud. En ook natte bollen konden irritant zijn, omdat je dan geen grip op de stengel kreeg, maar alleen op de smurrie eromheen Maar de echte oorzaak van mijn aversie lag ergens anders. Ik was ontzettend langzaam. Eerst viel dat niet zo op, want ik was zeven toen ik begon, en daarmee de jongste van de schuur. Toen had mijn tempo nog iets aandoenlijks. Maar iedere zomer die volgde moest ik ge frustreerd toezien hoe ik weer net zo langzaam was als de vorige. Onbe grijpelijk. Ik leek wel debiel! Terwijl iedereen gezellig keuvelend, doch vliegensvlug zijn emmer volpelde, zat ik zwijgend en in opperste concentra tie te peuteren, te pielen en te prut sen. Altijd de langzaamste. Ik deed van alles om dit te verhullen. Nam standaard de kleinste emmer, opdat ik vaker naar mijn kistje kon lopen om hem te legen. Ik zette mijn kist jes op een verhoging, zodat het op het oog nog wat leek. Ik pelde heel Texel over, van familie Timmer aan de Pontweg tot Van Egmond aan de Waal, steeds weer in de hoop dat daar iemand langzamer zou zijn dan ik. Vergeefse moeite. Want waar ik ook pelde, aan het eind van de dag was daar altijd die confrontatie. Tus sen velen stapels van gemiddeld acht a negen kissies, stond daar standaard mijn sneue stapeltje van hooguit vier. Echt onbegrijpelijk En nu zat ik dus, vele jaren later, weer precies zo onbeholpen in een schuur. Mijn tempo vergelijkend met de anderen, mijn traagheid maske rend met onzin als 'even inkomen hoor'. Wederom met verbazing kij kend naar de communicatiestoornis tussen mijn twee handen. En toen knapte er iets. Niet weer die afgang, dacht ik. Bekijk het ook allemaal maar met je stomme bollen! Ik zei daarom tegen het jongetje dat ik, (in verband met een afspraak en stof fige kleren), buiten op hem zou wachten, en liep de schuur uit. Op gelucht haalde ik adem. Want soms moet eerlijk zijn tegen jezelf Je han dicap aanvaarden Bollenpellen doe ik dus nooit meer! Inktvis (Kent u de ware identiteit van Inktvis, mail dan naar inktvistexel®- yahoo.com en win een taart.) Vrijdag 9 augustus: Het boothuis van de KNRM in De Cocksdorp (Volharding 3) is te be zichtigen van 20.15-21.30 uur. De reddingwinkel is eveneens open Om 20.45 uur begint een demon stratie met de reddingboot. In Cinema Texel draait om 12.00, 19 00 en om 21 30 uur Men in Black 2. om 12.30 en 15.00 uur Sproet, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 17 00 uur Spirit, en om 19 30 uur About a Boy en om 21.45 Spider- Man. Zaterdag 10 augustus: Hollands Festival In Den Burg. Op de Vismarkt in Den Burg wordt een kinderkermis gehouden Van 10.00 tot 20.00 uur houdt de Bewaarplaats aan de Schilderweg een open dag, die in het teken van de VOC staat. In Cinema Texel draait om 12.00, 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 15 00 uur Sproet, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 17.00 uur Spirit, en om 19.30 uur About a Boy en om 21.45 Spider- Man. Om 19.30 uur begint een optreden van het Oudeschilder Visserskoor vanaf de TX27 In de haven van Oudeschild Er wordt geld ingeza meld voor een goed doel. Van 16.00 tot 17.00 uur en woens dag van 11,00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductie lessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Op het kartcircuit aan de Akenbuurt begint om 19.30 uur een compe titiewedstrijd van Model Racing Texel. Zondag 11 augustus: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Vanaf 14.00 uur kan worden deelge nomen aan een speurtocht in en rond Oosterend. Inschrijving in de Bijenkorf, deelname kost €1,-. In Cinema Texel draait om 12 00. 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 15.00 uur Sproet, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 17.00 uur Spirit, en om 19.30 uur About a Boy en om 21 45 Spider- Man. In het EO-programma 'Nederland zingt' dat vanaf 10.00 uur op Neder land 2 wordt uitgezonden, zijn beel den van Texel te zien. In de Worsteltent aan de Smitsweg aan de rand van de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van folkzanger Danny Guinan. Om 15.00 uur begint in strand paviljoen Paal 9 een optreden van Big Band Texel. Om 19.00 uur begint op de Krim de zesde wedstrijd ringsteken om het kampioenschap van Texel. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur de dienst 'Een uur voor iedereen'. Thema is 'Wat laat jij zien?'. Met medewer king van evangeliste en zangeres Truus Simons uit Zwolle. Jan Kruit hof bespeelt het orgel. Bij strandpaviljoen Beach Inn Paal 21 gaat om 19.30 uur een strand- loop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen. Maandag 12 augustus: Gelein Jansen geeft om 11.00 uur een historische rondleiding door Den Burg. Kosten hiervoor zijn €5,- inclusief koffie met gebak. Vertrek vanuit hotel De Lindeboom aan de Groeneplaats. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost 2,50 euro per per soon. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312252. In Cinema Texel draait om 12.00, 19.00 en om 21.30 uur Men in Black 2, om 12.30 en 15.00 uur Sproet, om 14.30 en 16.30 uur Stuart Little, om 17.00 uur Spirit, en om 19.30 uur About a Boy en om 21.45 Spider- Man. In taveerne De Twaalf Balckeu gint om 20.00 uur een sets avond. Er worden korte partij gespeeld, bij voldoende deelni een toernooitje. Deelname isgi In de kantine van SV De Koog de Boodtlaan begint om 20 oo een bingo. Dinsdag 13 augustus: In de Dorpsstraat in De Koogvi 13.00 tot 21.00 uur een bradent houden In Cinema Texel draait om 1j 19.00 en om 21.30 uur Men in E 2, om 12.30 en 15.00 uur Spifl om 14.30 en 16.30 uur Stuart l om 17.00 uur Spirit, en om 19,3( About a Boy en om 21.45 Spi Man. Op de wielerbaan aan Haffelderweg begint om 19.00 een criteriumwedstri|d wan Wielervereniging Texel Op het strand bij paal 9 begml 19.30 uur een vliegerfestival. Veerdienst Teso onderhoudt tx dag van 8.35 vanaf Texel tot 1i uur vanuit Den Helder half diensten. Zondag is dat het van 14.35 tot 16.05 uur en maan van 9.35 tot 16.05 uur. Reiziger* zaterdag naar Texel komen mo in Den Helder tussen 10 00 en uur rekening houden met wacf den van een half uur. Vanaf Tex dat het geval tussen 10.00 en uur. Voor meer informatie 369600 of info@teso.nl www.teso.nl. Hoogwater te Oudescfi Vr. 09 9.56 en 22.14 Za. 10 10.40 en 23.15 Zo. 11 11.35 en O.OO Ma. 12 0.16 en 12.04 Di. 13 0.35 en 12.44 Wo. 14 1.07 en 13 24 Do. 15 1.24 en 14.05 Vr. 16 1.50 en 15.05 Aan het strand is het ongeveer een uv der hoogwater. De zon komt 9 august om 06.12 uur en gaat onder om 21.15 10 augustus springtij; 15 augustus 5 kwartier. Vanaf maandag 19 augustus gaan alle lessen van gymnastiek vereniging Texel weer van start volgens onder staand rooster. Nieuwe leden kunnen zich melden bij aanvang van de les en twee weken (lessen) vrijblijvend proe ven van de sfeer binnen de vereni ging. De lessen gymnastiek en turnen worden gegeven in de Beatrixzaal, de lessen Jazz in de aanbouw van sport hal Ons Genoegen (ingang rechts van de ingang van de sporthal). De vere niging heeft voor een aantal jazz groepen nog geen nieuwe leiding weten te vinden. Tot nader bericht geving vervallen deze lessen. MAANDAG 15 45-16.30 uur Meisies 4 jaar gr. 1 16 30-17 30 uur Jongens groep 4 17.30-19 00 uur E T jongens B en meisjes B 19.00-20.30 uur ET meisies A en |ongens A 20 30-21 -30 uur Dames Maandag DINSDAG 15.45-16.30 uur 16 30-17 30 uur 17 30-18 30 uur 18.30-19.30 uur 19 30-20.30 uur 20 30-21.30 uur WOENSDAG 15.30-17 15 uur 17.15-19 00 uur 19.00-20 45 uur E T Meisjes A jor 18 15-18 30 uur Jazz\ (aanbouw i DONDERDAG 15 45-16.30 uur 16 30-17.15 uur 17 30-18.30 uur 18.30-19.30 uur 19.30-20.30 uur 20.30-21.30 uur Meisies? Meisies? Meisjes? Meisjes? Meiden Dames Don: Peuters 3 jaar Meisjes groep 4 Meisjes groep 6 Meisjes groep 8 Meiden V.O. 2 Meiden V.O. 3 en ouder E T Meisjes B E T. Jongens B VRIJDAG 15.45-16.30 uur Jongens groep' 16.30-17.30 uur Jongens? 17 30-18.30 uur Jongens? 18 30-19.30 uur Jongens? 19 30-20.30 uur Jongens groep; 20.30-21.30 uur Jonger Informatie over lestijden en in4 kan worden gebeld met: NicoS tel. 315228 Het surfstandje aan de I Jsdijk, tus sen Oosterend en Oudeschild, is van donderdag 15 tot en met zon dag 25 augustus decor van het theaterproject 'Hoogwater wak kert Weemoed aan Het stuk wordt gehouden het kader van het VOC- jaar. Het speelt in op de geschie denis van grote namen uit een in drukwekkend verleden. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur, de entree is €6,-. Schrijfster en regisseuse Marjolein Bierens en beeldend kunstenares Yvonne Jansen zijn in het genre geen onbekende. Ze maakten samen meerdere locatieprojecten waaron der het veelgeprezen Sunlight café' dat in 2000 op Oerol speelde.' Hoog water wakkert Weemoed aan' is een voorstelling op locatie en speelt zich af op het grensgebied tussen land en water. Het publiek bevindt zich in de setting van het uitgestrekte decor van de zee aan de rand van het Wad. Het verhaal gaat over gewone men sen in het hier en nu, die zich aange trokken voelen tot de zee Stuwende kracht in de voorstelling is de tekst, die in een doorgaande stroom 'zinde rende en kabbelende impressies weergeeft', aldus de dames. 'De voorstelling is gebaseerd op het ge zamenlijk mijmeren, fantaseren op de dijk zoals mensen overal en altijd aan het water bezig zijn met hun vergan kelijkheid. hun passies en hun verbo den gedachten al uitkijkend over de zee. Heftige passie, verdriet en weemoedigheid worden wegge spoeld met tequila en rode wijn. En uiteindelijk is er een kleine tango op de dijk.' De hoofdrol wordt gespeeld door Marte Zwierstra, de techniek is in handen van Charlotte van 2 'Hoogwater wakkert Weemoe wordt gesubsidieerd dooi Lirafonds, het VSB Fonds f Prins Bernhard Cultuurfonds. De voorstellingen zijn te ziem 16, 17, 18. 20, 21,22, 23. 24,< gustus. Bij zeer slecht weer w de voorstellingen verplaatst re laatste week van augustus. Int tie en kaartverkoop bij de VWi Maritiem- en Jutters Museum

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2