TEXELAARTJE odelracers geven geen duimbreedte toe m jeknipXL_ -*8 1-1-2 owneske taferelen in De Koog F amilieberichten X TEXELSE j COURANT indelijk succes Harry Bakker Texelaar skeelert 270 kilometer Van Rijsselberghe wint tweede prijs op WK surfen Texelaars lopen hard op Vlieland Dirk Pool wéér beste catzeiler van Europa II GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 DINSDAG 13 AUGUSTUS 2002 een groot aantal toeschou- iheeft Model Racing Texel za ag op het kartcircuit aan de ibuurt haar vijfde competitie- strijd gehouden. Het werd een inend evenement, waarbij de nemers elkaar geen duim- d toegaven en de overwinnin- pas na zware strijd konden jen opgeëist. ipkomst in de elektroklasse viel acht deelnemers een beetje te- Maarten Platte en Rick Smit ver- nen wel aan de start, maar jen door een technisch manke- m de eerste ronde de baan al jti|dig verlaten. De eerste jie was nog geen minuut oud de bolide van Bart Schreurs het en hij de pijp aan Maarten it geven. Al snel werd duidelijk n luben Verkaart met de overwin- aan de haal zou gaan De strijd Ie tweede en derde plaats was t< ironverminderd spannend Het stuivertje wisselen tussen Rick sman en Ard Commandeur, ct bij Plaatsman ten slotte nipt de tj ste was De tweede manche 1i ten kopie te worden van de eer- iji 'erkaart lag al snel op kop. Maar iti ertien ronden sloeg het noodlot lijn motor sloeg vast, waardoor iUto als aan de grond genageld nsl Ard Commandeur wist wel met deze situatie en ging er met de winst vandoor, gevolgd door Rick Plaatsman en Maarten Platte. In de derde manche had Verkaart zijn auto weer in orde en kon hij eenvoudig de winst naar zich toetrekken, waardoor hij ook het klassement over de hele avond winnend afsloot. Rick Plaats man werd tweede, Ard Commandeur legde beslag op de derde plaats Startlicht stuk In de brandstof klasse streden elf rijders om de eer en de prijzen. Ter wijl in de eerste manche de auto's eens géén technische problemen hadden, was het startlicht stuk. Na dat de wedstrijdleiding tot een her start had besloten, werd het gas ver opengetrokken De strijd om de eer ste plaats was fel. Dennis Bakker en Mare Schuijl, de leider in het tussen- klassement, gaven elkaar geen duim breedte toe. Met rondetijden van rond de 11 seconden streden zij tot de race werd afgevlagd. Bakker had een voorsprong van 7,632 seconden opgebouwd, Schuijl werd tweede, Patrick Bakker derde. In de tweede manche waren het dezelfde rijders die de strijdbijl ter hand namen. Bak ker reed de eerste vier minuten aan kop, maar een minuut voor tijd werd zijn auto aangetikt door de auto van Carlos Huysman en Schuijl wist hier van te profiteren. Hij won, vóór Bak ker en Jan Schouwstra. Het veld was in de derde manche uitgedund tot acht rijders De strijd om de eerste en de tweede plaats ging opnieuw tus sen Dennis Bakker en Schuijl. Al snel werd duidelijk dat deze manche voor Bakker was. Schuijl moest genoegen nemen met een tweede plaats, terwijl Elmar Huysman zich naar een knappe derde plaats wist te rijden. Het eindklassement zag er vrijwel hetzelfde uit, met als verschil dat Carlos Huysman derde werd. Betere oval De stockcars sloten de avond af. De baan was iets anders gelegd dan andere keren, zodat er een betere oval ontstond. De deelnemers moes ten daardoor opnieuw zoeken naar de ideale lijn. In de eerste manche reed Jeroen Huizinga het beste. Hij pakte een voorsprong van zes rond jes op Jos Smit en Wouter van Strien, In de tweede manche had Wouter van Strien zijn wegligging grandioos verbeterd. In deze manche reed hij de achterstand die hij in de eerste manche had opgelopen weer weg. Huizinga moest genoegen nemen met een tweede plaats. Smit werd derde. Tijdens het invallen van de duisternis werd de derde manche verreden. Wouter van Strien won wederom. Huizinga reed over een wiel heen dat André van Strien had verloren, waardoor zijn wegligging in één klap was verdwenen. Gerrit van Strien werd tweede, op drie wielen Het publiek kreeg zaterdag spannende races voorgeschoteld. (Foto Andre van Stnen) rijdend kwam Andre van Strien als derde over de finish. Wouter van Strien ging met de eindoverwinning aan de haal Jeroen Huizinga werd tweede, Jos Smit legde beslag op de derde plaats. De volgende competitieavond wordt zaterdag 31 augustus gehouden. Publiek is ook op de gewone club avonden (op zaterdag) welkom. De toegang is gratis. Meer informatie staat op de website: www.model- racingtexel.nl. en Axel Wetsteen koken lal samen. 'Dan kunnen we ;fc|enwat bijpraten.' Die ontboeze- deed Mirjam Wetsteen in Aller het huisblad van Albert Heijn. n staat het rietdekkersgezin af gebeeld op een foto over een dub bele pagina. In het bijstaande verhaal vertelt de vrouw des huizes over de eet- en kookgewoontes van het ge zin. Kleine witte pakjes pudding ko men er bij de familie Wetsteen niet in, maar ze zijn gek op barbecuen, 's zomers in de tuin. terend in tweede en derde !sai is het Harry Bakker vrij- nde zesde en laatste cross- ian ZDH gelukt om toch een ué winst te pakken. De Hoorn- rondde het 4 kilometer lange wirs in en rond de Bollekamer .20 minuten en dat was vol- ideom alle concurrenten ach- chte houden. Ook in het eind- >ement, berekend over drie ^Ises, was Bakker de snelste. e otaaltijd bedroeg 49.02 minu- :kJ w atste cross trok 66 lopers, die ndanks de dreigende luchten de wedstrijd droog hielden. De oop over 1 kilometer werd ge wonnen door Annabel Diawach, die finishte in 3.31Winnaar van het eind klassement werd Robert Witte, wiens totaaltijd 10.51 bedroeg. De wedstrijd over 4 kilometer bij de jeugd werd wederom een prooi voor Maurice Mülder uit Bonn (16.25). De jonge Duitser was ook 'overall' de beste (50.14) Dubbel succes was er ook voor Laurien Bakker uit Den Burg, die zowel de laatste cross (20.17) als het klassement (1.00.46 uur) won. Lutz Lohse uit Den Burg was de sterkste bij de mannen die 8 kilome ter liepen. Hij finishte in 28.05. De beste over alle lopen was Ruud Moelands, die een totaaltijd van 1.25 33 liet klokken. De snelste vete raan was Nico Vergouw (34.09). Hij mocht na afloop ook de eerste prijs in het eindklassement (1.32.54) in ontvangst nemen. Hen op Charly Chaplin en In- leur Clouseau. Ze waren maan- zien in de Dorpsstraat in De waar grappenmakers, grollen- ipers, muzikanten en andere beroerders waren neergestre kt gezelschap maakte deel uit !e Horizontoer, een zeilend ge- Ronald Kramer uit Den Burg is een zeer getraind skeeler. Dat bleek toen hij zaterdag met succes deel nam aan een ultra skeelertocht over 270 kilometer die voerde door een groot deel van Nederland met als start en finish Oldenbroek op de Veluwe. De monstertocht nam meer dan vijftien uur in beslag. Het evenement, waaraan werd mee gedaan door 58 mensen die zich mogen rekenen tot de Nederlandse toerskeelertop, begon om vijf uur 's morgens bij duisternis. Via Elburg en Dronten ging het richting Lelystad en vervolgens over de dijk naar Enkhuizen. Het slechte asfalt op dit parcours leverde de eerste uitvallers op. Vervolgens werd via Médemblik naar de Afsluitdijk gekoerst. Er was toen 130 kilometer afgelegd en Ronald Kramer deed het nog steeds best. Na de oversteek naar Friesland gingen de skeelers via Workum, Lemmer, de Noordoostpolder en de grote brug bij Kampen naar de finish, die om half negen 's avonds werd bereikt. Kramer had zich bij de bes ten geschaard. Hij was flink afgemat maar spoedig weer fit. Ronald Kramer. (Foto Thee van der Zee) Adriaan van Rijselberghe heeft tij dens de wereldkampioenschap pen surfen in het Schotse Largs beslag gelegd op de tweede plaats. De 18-jarige Texelaar moest in zijn leeftijdsklasse alleen de Amerikaanse winnaar voor zich dulden. Er verschenen 35 surfers aan de start. De wedstrijd in Largs (nabij Glasgow) kende voor Schotse begrippen uit zonderlijke omstandigheden. Een week lang - er werd gevaren tussen 3 en 10 augustus - scheen de zon, terwijl er bijna geen wind stond. Daar door konden slechts drie manches worden gevaren. Van Rijsselberghe kon het opbrengen tóch zijn concen tratie te bewaren en voer naar een zeer knappe tweede plaats Ook de 19-jarige Evert Monsma deed van zich spreken. Hij deed mee in de oudste leeftijdsklasse, tot en met 21 jaar, en eindigde daarin op de zesde plaats. De 13-jarige Dorian van Rijsselberghe kon zich uitstekend meten met de concurrentie in de ca tegorie tot en met 14 jaar en werd daarin negende. Erg lang hadden de drie met de tijd om te feesten, want na een verblijf van één dag op Texel zijn ze vandaag alweer doorgereisd naar Brest in Frankrijk, waar deze week de Euro pese titel op het spel staat. Later deze zomer doet Adriaan van Rijssel berghe in België een gooi naar de wereldtitel op een ander type surfplank dan waarmee hij in Schot land succesvol was. Het mooiste van Texel is een dagje Vlieland. Gevleugelde woorden van schipper Sil Boon van De Vriend schap, die zondag dertig Texelse hardlopers overzette om deel te ne men aan de halve marathon van Vlieland. In tegenstelling tot Texel, dat die dag werd geteisterd door een hevige onweersbui, hielden de hard lopers het droog en kregen het zelfs warm. Op het naburige eiland troffen ze een afwisselend parcours. Temid den van de 600 deelnemers behaal den de Texelaars geen eerste prijzen, maar de eindtijden zijn zeker het ver melden waard. Snelste Texelaar bij de tien kilometer voor mannen was Piet Bakelaar, die in 41 39 tiende werd. Snelste dame was Come de Jager, die in 48.21 tiende werd. Bij de halve marathon hield Robert Bakker in 1.20.46 zijn eilandgenoten achter zich. Hij kwam als zevende binnen. Margot van der Ven eindigde bij de halve marathon voor dames in 1.38.09 als vierde. Uitslagen: 10 km mannen Piet Bakelaar 41.39. Thomas Richter 43.46. Norbert Dankers 44,42. Jan Frederici 47.48. Peter Witte 50.02. Chiel de Boer 57.28, Maarten Smit 57 29. 10 km dames: Corrie de Jager: 48.21Laurien Bakker 49.13, Gisela Wolf 54.57. Riny Roeper 55.01Annelies de Graaf 55.25. 5,5 km heren: Professor Cees de Jager 36 06. 2 km jeugd: Robert Witte 7,55. Halve marathon heren- Robert Bakker 1.20.46. Enk Bakker 1.27.07. Remko Nagtegaal 1.28.26, Rob Teisman 1 33.36, André Schoo 1.35 10. Rob van Beurden 1.47.36. Dirk Jan Zeedijk 1.48 20. Jan van der Star 1 51.12, Dirk Eelman 1.58.06, Pieter Jan Kooger 1.58.12. Cees Goslinga 1.58 27. Ane de Ridder 1 59.21 Halve marathon dames. Margot van der Ven. 1.38 09. Yvon Stoffer 1.58.21. Rose Goslinga 1.59.21. Annie Hin 2.17.29. DAAR RED JE LEVENS MEE Zelf lijkt hij inmiddels de tel kwijt. 'Na tien wedstrijden verdeeld over vier dagen heb ik beslag weten te leggen op de zoveelste Europese titel', schrijft catamaranzeiler Dirk Pool de redactie van de Texelse Courant. Hij deed afgelopen week bij Katwijk aan Zee mee aan de Europese kampioenschappen Hobie Cat. Verdeeld over vier groepen versche nen 250 teams aan de start. Pool kwam uit in de Hobie FX One-klasse, voor enkelingen. Hoewel hij in het verleden dus al veel vaker succesvol was, kreeg hij de overwinning niet cadeau. Er stond weinig wind, waar door een goed tactisch inzicht gebo den was Het draaide uit op een nek- aan-nekrace tussen Pool en wereldkampioen Mitch Booth. Na vier races hadden beiden evenveel punten verzameld. Toen Booth we gens rugproblemen moest afhaken, was de strijd gelopen Pool won acht van de tien manches en won met een straatlengte voorsprong op de over gebleven concurrentie de titel. zeischap dat in tal van havenplaatsen optredens verzorgt. In De Koog, waar 's middags en 's avonds optredens werden gehouden, bestond ruime belangstelling voor de uiteenlopende acts. (Foto Gerard Timmerman) m Met droefheid delen wij u mede dat mijn vrouw en onze moeder is overleden Tjitske Hoekman-Soepboer Westdongeradeel. 25-12-1943 Den Burg, 11-8-2002 Wim Hoekman Douwe Gerke Texel, 11 augustus 2002 Zeebries 18 1791 HL Den Burg Gelegenheid tot condoleren op woensdag 14 augustus van 19.30 - 20 30 uur in „Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg. De crematie zal in besloten kring plaats vinden op donderdag 15 augustus om 12.00 uur in het crematorium „Schagerkogge". Haringhuizerweg 3 te Schagen. Tjitske Vriendin. Eerlijk en begaan Integer en begripvol Veelzijdig en bescheiden We zullen haar missen. Anneke. Tineke. Gerda. Dawn, Gerda 25 |aar een „Goede Buur" Tjits We zullen je missen. Gert - Anja Esther - Mirjam -Yaltah Helaas hebben we te vroeg afscheid moeten nemen van onze buurvrouw Tjits We wensen Wim, Douwe en Gerke sterkte. Fam. Den IJzerman Cor ad Cor Met ontroering delen wij u mede dat mijn aller liefste lief en onze unieke vader is overleden Cor Ran Cornelius Hendricus Jozef Den Burg, t Utrecht, 6 juni 1945 11 augustus 2002 Maria Ran-lnvernizzi Marieke Reijer en Nienke Battista t Everard Foeckstraat 17 3515 ED Utrecht Vrijdag 16 augustus a.s. zal om 11.00 uur in de kerk van de St. Augustinus aan de Oudegracht 69 te Utrecht een plechtige Uitvaartdienst wor den gehouden. Aansluitend volgt om plm. 12.45 uur de begrafe nis op de R.K. begraafplaats St. Barbara aan de Prinsesselaan te Utrecht (Oudwijk). Na de begrafenis is er gelegenheid om de fami lie te condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11. 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer €1,13 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy), 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief inci. 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie Handtekening plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3