Oudeschild krijgt kampeerterrein eizoenspersoneel wem Cjroen Twartsjexels 'in het harL, Hooi vat vlam in heet aangelopen balenpers HEMA Vleugel De Lindeboom ndelijk weer speelklaar m DOP orpscommissie niet blij met plan Vliegtuigje bij start in de sloot jhBSflj a Hoornders besluiten vakantie samen Dorpswacht alleen als het nodig is College wil geen woningen bij kerk Snorfietser door auto geschept Crossauto in beslag genomen Aantal dode robben stijgt naar tachtig Schapenfokdag m Muziekschool Roos Bakker Letsel voor motorrijdster Oudeschilder mishandelt man Raadscommissies vergaderen weer TEXELSE^COURANT SUPER DE BOER DINSDAG 20 AUGUSTUS 2002 ÉRICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11704 schijnt dinsdag en vrijdag anwijzing van een 3,5 hectare lap grond in Oudeschild als ntiële kampeerplaats voor lensarbeiders heeft wrevel ge in het dorp. De dorps- nissie is boos, omdat de ge- ite haar niet van tevoren even e hoogte heeft gebracht van annen. meester en wethouders heb- en stuk weiland bij het Vliegwiel Stoompoort aangewezen voor laatsen van stacaravans, cara- of tenten voor seizoens- meel. Het college heeft daarvoor :ogeheten artikel 17 procedure Ruimtelijke Ordening) gevoerd delijk vrijstelling te krijgen voor ampeerterrein. De betreffende eigendom van de gemeente, reserveerd voor de uitbreiding net bedrijventerrein in Oude- J. emeente zegt het kampeerter- lodig te hebben om onderne- een alternatief te bieden als de senfe handhavend optreedt te huisvesting van hun enspersoneel. Het is een groot im op het eiland om isarbeiders goed onderdak te De huisvesting is daardoor niet al te best. Treedt de ge- handhavend op, dan kan zij dat een verblijf niet langer |*rden gebruikt, teveel mensen het kampeer- als alternatief nodig is, is vol ui) woordvoerster nog niet dui- Dat hangt af van de having. Het is de vraag wat je tornt. Maar we moeten een al- ïief achter de hand hebben als meel elders moet worden onder- acht.' Of de gemeente plannen «oor handhaving tegen verblij- van seizoensarbeiders of daar ililkal mee is begonnen, viel gis- 'Jiniet te achterhalen, e 3,5 hectare is volgens de ge ile pér hectare plaats voor zes- oorzieningen (tent, caravan of ravan). In totaal zouden er daar- maximaal 210 voorzieningen sn staan. In een stacaravan mo tor mensen slapen, in een tent hotel De Lindeboom gesta arde concertvleugel van de "H ijnsstichting is gerepareerd, istrument is negen maanden beschikbaar geweest nadat twaar werd beschadigd toen uit de takels viel. Dat bete- e een schadepost van rond euro. iet zo lang duurde voordat de werd gerepareerd, had te >i met problemen met de verze- 9- Het touwtrekken resulteerde eindelijk in dat het grootste deel Ie schade werd vergoed. Over estant is het laatste woord nog It ïsegd. vleugel werd destijds voor 1.000,- overgenomen van het met de bedoeling hem ten He te stellen van muzikale eve- rnten op Texel. Dat voorzag in behoefte, want als ergens een lel nodig was moest deze wor- 9ehuurd op het vasteland, wat kosten en rompslomp bete- h Reagerend op een oproep Harry de Graaf in de Texelse tot werd het benodigde bedrag enkele tientallen mensen bij el- gebracht. De vleugel kreeg De 4 eboom als standplaats, echter be afspraak dat ook anderen er "tore locaties gebruik van kon taken. Het instrument is ettelijke 'in andere gebouwen gebruikt, de hervormde kerk en theater Oekendief van De Krim. Ongeluk vleugel eind vorig jaar in w ibon Plaza van de begane grond bel podium moest worden ge- b, schoot een touw los, waar- 'bet instrument kantelde en met Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg of caravan drie. In theorie zouden er al verblijven geplaatst kunnen wor den, in de praktijk laat het gebied dat nog niet toe. Toilet- en was- voorzienmgen zijn er nog niet en er is een dam nodig om het weiland toe gankelijk te maken. Volgens de ge meente is het terrein niet voorbes temd een camping te worden. De huidige vrijstelling is verleend tot 31 december. Voorzitter Koos Zegers van de dorps commissie van Oudeschild wijst erop dat de vrijstelling echter tot vijf jaar kan worden verlengd. Hij zegt gepi keerd te zijn over de plannen van het college. 'Wij hadden er nog niks van gehoord, terwijl het de afspraak is dat ze ons van tevoren altijd op de hoogte zouden brengen. We hebben het nu uit de krant moeten halen. Een buurtbewoonster belde erover op. En raadsleden hebben het ook uit de krant moeten lezen.' Volgens de ge meente was het voldoende om het voornemen te publiceren in de offi ciële gemeenteberichten in de Texelse Courant. Dat gebeurde op vrijdag 2 augustus. De dorpscommissie is bang dat het terrein overlast gaat opleveren voor de omgeving. 'Het zijn toch vooral mensen uit de horeca die daar straks komen. Je hebt kans dat, wanneer ze klaar met werken zijn, anderen vra gen nog even mee te gaan om wat te komen drinken. En het is ook vreemd dat ze straks van De Koog naar Oudeschild moeten, terwijl ze moge lijk al een borreltje op hebben.' Volgens Zegers is het de verantwoor delijkheid van ondernemers om hun personeel goede huisvesting te bie den. 'Ze kunnen ook een bungalow huren. Dit lijkt meer op dumpen van personeel en de gemeente legt het probleem op ons bordje. Laat ze bij voorbeeld ergens iets bouwen voor seizoensarbeiders.' Hij vindt het ook vreemd dat de gemeente met uitwijkt naar de noodcamping aan de Wester- weg, omdat daar al wel toiletten en wasgelegenheden zijn. 'Hier zou je ze moeten aanleggen en dat kost weer geld.' De dorpscommissie dient een bezwaarschrift in tegen de plannen. Een balenpers van loonbedrijf Smit liep vrijdagmiddag onder invloed van het tropische weer zó heet aan, dat de balen hooi die eruit kwamen spon taan in brand vlogen. Het was een vreemd gezicht, de her en der over het perceel Pontweg 175 verspreide en brandende bergjes. De brandweer was echter snel ter plaatse en pakte het vuur voortvarend aan door de balen uit elkaar te trekken en met veel water te besproeien. Al na een minuut of twintig kwam het sein 'brand meester'. De balenpers raakte zwaar beschadigd. (foto Joop Ronvnets) Op de startbaan van het vliegveld is zondagmiddag een eenmotorig Piper sportvliegtuigje met twee in zittenden in de sloot beland. Het toestel raakte beschadigd, er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het toestel werd bestuurd door een piloot die lid is van een Rotterdamse vliegclub en was vrijdag op Texel geland. Toen het toestel zondag om 16.20 uur snelheid maakte op de startbaan, raakte de piloot door voor alsnog onduidelijke reden de macht over het stuur kwijt. Zelf verklaarde hij een hobbeltje te hebben gevoeld, maar volgens vliegvelddirecteur Ed de Brui|n is de startbaan volkomen vlak. Andere theorie is dat de wind die dwars op de baan stond vat heet gekregen op het toestel, maar van een uitzonderlijke windkracht was geen sprake. Ook verklaarde hij gas terug te hebben genomen, maar bij inspectie bleek later dat de gas hendel helemaal open stond. Het toe stel zwenkte naar links en belandde tientallen meters verderop een sloot. De Bruijn zag dit vanuit de luchthaventoren en ondernam direct actie. De twee brandweerwagens die permanent op het vliegveld zijn ge stationeerd zetten direct koers naar een der punten op de vloer plofte. Flinke delen van de houten ombouw werden vernield. Gelukkig werd de harp niet ontzet, anders zou de vleu gel total loss zijn geweest. De Lindeboom was aansprakelijk voor de schade. Toen het claimen bij de bedrijfsverzekering van het hotel problemen opleverde, liet projectont wikkelaar Marcel Coltof weten dat hij garant wilde staan. Volgens bedrijfs leider Heino Huizing van De Linde boom meldden zich ook anderen die de helpende hand wilden bieden als de verzekering niet zou uitkeren. Van deze aanbiedingen hoefde dus geen gebruik te worden gemaakt, al moet nog een oplossing worden gevonden voor het verschil tussen de uitkering en het schadebedrag. Voor de repa ratie is de vleugel zes weken bij het bedrijf Cristofori in Amsterdam ge weest. Vrouwenkoor Een vereniging die door het langdu rig niet beschikbaar zijn van de 'Texelse' vleugel is gedupeerd, is het Texels Vrouwenkoor. Dat was ge noodzaakt om voor het jaarlijkse con cert deze keer een vleugel op het vasteland te huren, wat 500 euro méér kostte. Via de Welzijnsstichting vroeg het koor om een gemeentelijke subsidie om deze extra kosten te dekken. Van ambtelijke zijde werd geadviseerd de helft van het ge vraagde bedrag (dus 250 euro) te geven; de rest zou moeten komen van de veroorzaker van de schade, dus De Lindeboom. Het college heeft dat echter van de hand gewezen en vindt dat het hotel het héle bedrag moet betalen. Zo'n 140 inwoners van Den Hoorn hebben zondag samen de vakantie uitgeluid. Ze begonnen het feestje met een brunch in de Herenstraat, waar aan een lange rij tafels werd genoten van soep, broodjes en an dere versnaperingen. Daarna werd koers gezet richting paal 9. Op het strand waagden de deelnemers zich onder meer aan volleyballen en het bouwen van strandkastelen en werd uiteraard volop genoten van de zon en het verkoelende zeewater. De or ganisatie was in handen van de Hoornder feestcommissie. (Foto Joop Rommots) het vliegtuig, dat ovengens geen vlam had gevat. De inzittenden slaagden er in het scheef hangende toestel op eigen kracht te verlaten. Omdat niet helemaal zeker was of er al dan niet brandstof in het oppervlaktewater lekte, werd uit voorzorg de brandweerwagen uit De Cocksdorp ter assistentie ingeschakeld. Maar volgens De Bruijn bleek achteraf geen sprake van lekkage. De Luchtvaartpolitie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. De dorpswacht van De Koog wordt ingezet volgens een schema dat vóór het seizoen wordt vastgesteld, maar als bij nader inzien blijkt dat het wen selijk is extra patrouilledagen in te las sen of voorgenomen patrouilledagen te schrappen, dan gebeurt dat. Achtergrondgedachte is dat de dorpswacht in verband met het be perkte budget alleen wordt Ingezet als het echt nodig is, dus als het druk is of als er andere omstandigheden zijn waardoor de openbare orde ge vaar loopt. Zaterdagavond was er géén dorps wacht. In De Koog werd beweerd dat daartoe noodgedwongen was beslo ten omdat het geld op was. De ge meente ontkent dat. Al voor het sei zoen was bepaald dat deze zaterdag niet zou worden gepatrouilleerd. Op zaterdag 13 juli daarentegen is de dorpswacht wél actief geweest, hoe wel dat aanvankelijk met was ge pland. De dorpswacht komt dit seizoen al leen nog op 30 en 31 september in actie tijdens het Texel Sea and Streetfestival. B en w zijn tegen het plan van de Stichting Wonen Texel voor de bouw van drie woningen en zes garageboxen achter de RK kerk van De Cocksdorp. Reden is dat de grote bomen en struiken van de tuin bij de kerk waardevol zijn voor de omgeving, met name voor het seniorencomplex De Poolster aan de Klimpstraat. De grond (geen eigendom van de gemeente) heeft de bestemming 'bij zondere doeleinden'. Woningen en garageboxen zijn daarmee strijdig. Het college wil daar om genoemde redenen geen mouw aan passen door een artikel 19-procedure. Bo vendien kunnen garageboxen ook op een andere plaats worden verwezen lijkt en extra woningen in De Cocksdorp boven de aantallen waar voor reeds afspraken zijn gemaakt, roepen ook problemen op. Een 84-jarige man uit Den Burg raakte gisteren gewond toen hij met zijn Spartamet vanaf het fietspad van de Waalenburgerdijk de Pijpersdijk opreed en daar werd geschept door een automobilist (66) uit Essen. De bejaarde snorfietser kwam tegen de voorruit van de auto terecht en liep een gebroken heup en hoofdletsel op. Hij bleef echter aanspreekbaar. Per ambulance werd hij naar het Gemini Ziekenhuis gebracht, waar hij een langdurige operatie aan de heup onderging. Zijn toestand was giste ren redelijk. Een 22-jarige man uit Den Burg die vrijdagavond in zijn crossauto over de Kogerweg reed, had de pech een politieauto tegen te komen. Bij een inspectie bleek de man op diverse terreinen in overtreding te zijn. De wagen was niet verzekerd, had geen kenteken en voldeed met aan de technische eisen die worden gesteld aan auto's die op de weg njden. De man moest zijn bezit inleveren en krijgt een proces-verbaal. De zeehondenopvang van Eco- Mare heeft de afgelopen dagen elf nieuwe dode zeehonden van het strand gehaald. Het totaal aantal dode robben op Texel sinds 16 juni kwam daarmee gisteren op tach tig. De elf nieuwe zijn vermoedelijk ook allemaal gestorven aan de 'zeehondenziekte' die sinds 16 juni woedt in de Waddenzee. De nieuwe zeehonden werden allemaal aan de wadkant van het eiland gevonden. 'Dat was ook conform de verwach tingen vanwege de weersomstandig heden', zegt Henk Brugge van EcoMare. Het totaal aantal dode zee honden in het Nederlands deel van de Waddenzee bedroeg vrijdag 456 stuks. Gisteren liep dat aantal waar schijnlijk al tegen de vijfhonderd, ver moedde Brugge. 'Het gaat hard nu. Op zee worden ook veel zieke of dode zeehonden gesignaleerd. We zitten inmiddels tegen de tien procent van het aantal zeehonden.' De sterftepiek wordt eind deze maand, begin volgende maand verwacht. Van de elf dode dieren zijn er tien opge slagen in een vriescontainer achter Alterra, Eentje is rechtstreeks naar de destructor gegaan. Losse nummers 0,85 Veteraan Piet Verberne gooide op zijn 76ste wederom hoge ogen bij de Schapenfokdag. Bij de éénjarige rammen eindigden vier dieren uit zijn stal bij de eerste vijf. Ook collega-top fokker Kees Kikkert had veel succes. Pagina 4 Muziek- en Dansschool Texel ver zorgt het komend jaar een groot aan tal cursussen en workshops op het gebied van muziek en dans. Een deel ervan is bestemd voor kinderen. In deze krant staat een overzicht. Pagina 5 Haar grote droom, dansen op een groot podium, viel door een hardnek kige blessure in duigen. Maar ook als kersverse docente aan de Texelse muziek- en dansschool is Roos Bak ker (22) een gelukkig mens. Pagina 5 Een 31 -jarige vrouw uit Almere kwam vrijdagavond lelijk ten val toen ze over de Redoute rijdend de controle over haar motor verloor. Ze liep een her senschudding op, maar hoefde niet naar het ziekenhuis te worden ge bracht. De motor werd beschadigd afgevoerd. De politie heeft zondagavond een 30- jange man uit Oudeschild aangehou den die in een woning in Den Burg een 23-jarige plaatsgenoot had mis handeld. Deze was zodanig aange pakt. dat doktersbezoek noodzake lijk bleek. Hij werd per ambulance afgevoerd naar de Medische Post in De Koog Hij bleek onder meer een hersenschudding te hebben opgelo pen. De verdachte is aangehouden en zal worden verhoord De raadscommissies komen na een vrije maand deze week weer bijeen voor vergaderingen. De commissie Grondgebied bijt vanavond het spits af. Onder meer wordt gesproken over het behoud van schapenboeten, een onderwerp dat is aangekaart door een burgerpanel en op die manier op de politieke agenda is beland. In de commissie Welzijn worden woens dag diverse jaarverslagen besproken. Die van de Welzijnsstichting lijkt aller minst een hamerstuk te worden, aan gezien de directie van deze stichting onlangs de noodklok luidde over de financiële situatie In de commissie Middelen zijn donderdag de haven van Oudeschild, het jaarverslag van de politie, de samenwerking tussen de Waddeneilanden en het project hulpverleningsdiensten de meest aansprekende punten op de agenda. Alle genoemde vergaderingen wor den gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Ze zijn openbaar en worden via Radio Texel live uitgezonden (106.1 FM en 98.5 kabel). (Advertentie) CfTtti Jrtrh R Hxf lurL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: MM OEGf 0€ GROEN EN DOEN WINKEL ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 1