Cursussen en workshops Muziek- en Dansschool Texel 'Ik was één van de twee Nederlanders die slaagden Roos Bakker nieuwe dansdocente - 1 bAbLbh J COURANT Schapenfokdag Speelmarkt bij De Kokkeltjes Bijdragen Raboton Mannenkoor TPYRÏ CR r DINSDAG 20 AUGUSTUS 2002 iziek- en Dansschool Texel verzorgt het komend jaar een iot aantal cursussen en workshops op het gebied van iziek en dans. Een deel ervan is bestemd voor kinderen, deze pagina staat een overzicht. De muziekcursussen an uitgebreid beschreven in een speciale krant, die met ang van dit seizoen tweemaal per jaar verschijnt. Uitge- .jde informatie over het aanbod aan danscursussen is te den in een aparte folder. Beide overzichten zijn verkrijg- r bij de Muziek- en Dansschool, waar men ook terecht voor meer informatie en inschrijvingen (tel. 313493 of mail: muziek.texel@planet.nl). Voor de meeste cursussen Idt dat ze alleen doorgaan bij voldoende deelnemers. Ook denkt een leuk idee te hebben, waaraan meer mensen izier kunnen beleven, wordt verzocht contact op te ne- n. De school wil inspelen op wensen vanuit de bevolking een 'flexibel aanbod realiseren'. jekgeschiedenis (nieuw!) Ie cursus Hoogtepunten van de sieke westerse muziek worden ele meesterwerken uit het zoge- Stemvorming licht voor gevorderden I Vervolg op de cursus voor beginners. Start: maandag 24 maart. mde 'ijzeren repertoire' nader Ier de loep genomen. Wat is het sommige stukken zo sterk maakt generatie na generatie er naar wil leren? Componist/pianist Ed de laat als cursusleider zijn licht ijnen op deze vraag. Enkele on- n/erpen de fuga in de muziek van ;htot Britten, structuurkenmerken Mozart, verschillende structuren relkaar heen bij Chopin en Liszt, Iofome' in een opera van akowitsj, twaalftoons- en an- e ongewone kenmerken van nstein's West Side Story. Muziek- jretische kennis is met vereist, susduur: 10 lessen van 90 minu- dag en tijdstip: dinsdag 19.30 start' 1 oktober; docent: Ed de ;n kosten €90,- idenzanggroep een proefrondje in het voorjaar is rAege groot succes besloten door gaan met de Meidenzanggroep: meiden vanaf 12 jaar met mo peden en lol in het zingen. Er rdt gewerkt aan de ontwikkeling idestem en het repertoire uit ver lende stijlen: klassiek, musical en lulair. Eigen inbreng is welkom, susduur: 25 repetities van 60 mi- en; dag en tijdstip: woensdag ,45 uur; start. 4 september; do- t Mariken Stoverinck; kosten: i,50 per maand (6 maanden). mvorming arsus Stemvorming licht is be- üvoor mensen die graag zingen speen ontspannen manier wat nullen leren over hun zangstem, •ffdt gewerkt aan stemvorming pëk om beter te leren zingen) en itoorvorming (het samen zingen), lie zingen repertoire komt voorna- |k uit de 'lichte muziek'. Cursus- i (voor beginners): 10 lessen van minuten; dag en tijdstip: maandag 30 uur; start: 2 september en 25 .ember; docent: Claudia Reij; kos- t€75,- (volwassenen), €50,- (kin- ien/jongeren tot 21 jaar). VERVOLG VAN PAGINA 4 H waardoor we nu een officiële tushebben, geld hopen te krijgen aan de slag kunnen. Dan kunnen k wij een vruchtbaarheids- en «-index presenteren. Die heeft op Schapenfokdag. waar op uiterlijk 'dt gekeurd, weliswaar geen in- ed op de uitslag, maar dé even- te kopers kunnen die gegevens 1 in hun beoordeling meenemen.' Zuur veel schapen verkeerden pirant)kopers maandag ook in het jewisse over de vraag of bepaalde "men al dan niet resistent zijn te- i de ziekte scrapie, een voor- arde waaraan binnen afzienbare moet worden voldoen. Waar de Sag van bloedmonsters binnen 'weken bekend zou moeten zijn, si ze nu zeven weken op zich khten. Instanties geven elkaar de huld, de schapenfokkers hebben 'nakijken. Volgens handelaar Kars imlch doet deze onzekerheid de "del geen goed. Hij constateert dat ISchapenstamboek baat heeft bij onzekerheid. 'Zolang fokkers niet ker weten of een ram al of niet over •luiste gen dubbel ARR beschikt, '"yen ze hun dieren zekerheids- de toch maar in. Dat is gunstig :orhet stamboek. Maar het is zuur r-'reen fokker als achteraf blijkt dat ach de kosten voor het inschuiven d kunnen besparen, omdat het teap toch niet dubbel ARR is.' Bronzen Texelaar s9ekonkel aan de zijlijn deed niets aan de spanning in de keurings- 9 Daar bleek dat de traditionele Plokkers nog altijd de toon aange- Kees Kikkert leverde bij de 'tere rammen de kampioen en tea Tjepkema met maar weinig Lnlen minder de reserve-kampioen, met koningsnummer, de eenjarige temen, was het alles Piet Verberne '•de klok sloeg. Van de beste vijf temen kwamen er vier uit zijn stal. te" de jury twee van zijn rammen als •["pioen en reservekampioen aan- 'tes, mocht de veteraan uit handen •"wethouder Corrie Heijne (Econo- Stemvorming licht voor gevorderden II Voor zangers die al verder zijn op zanggebied en/of de beginners cursus en vervolgcursus hebben af gesloten Cursusduur: 10 of 20 les sen van 60 minuten; dag en tijdstip: dinsdag 19.30 uur; start: 17 septem ber; docent: Claudia Reij; kosten: €75,- (volwassenen) voor 10 lessen, €50.- (kinderen/jongeren tot 21 jaar) voor 10 lessen. Stemvorming klassiek voor beginners Het repertoire is bij deze cursus meer klassiek gericht. De opzet en uit gangspunten zijn gelijk aan die van Stemvorming licht voor beginners. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten, dag: woensdagavond; docent: Mariken Stoverinck; kosten: €75,-. Het Muziekschool Kamerkoor Dit is een gemengd koor dat hoofd zakelijk muziek zingt uit de a capella koorliteratuur. Het repertoire bestaat uit klassieke muziek, vanaf de renais sance tot de hedendaagse koor muziek, met zowel kerkelijke als we reldlijke stukken. Bijvoorbeeld: madrigalen, motetten, missen, chan sons en volksliedbewerkingen. Bij nieuwe leden wordt eerst een stem test afgenomen om te weten te ko men welke stemomvang en stem soort iemand heeft, en of de stem in de koorklank past. Het van blad kun nen zingen strekt tot aanbeveling. Jaarlijks vinden er twee bescheiden uitvoeringen plaats. Cursusduur: 30 wekelijkse repetities: dag en tijdstip: donderdag 20.00-22.00 uur; start: 5 september; dirigent: Dyo Wassink; kosten: €20,- per maand (8 maan den). mie) de Bronzen Texelaar in ont vangst nemen. Verberne nam de ge meentelijke wisselprijs over van Kees Kikkert, die dit jaar op dit onderdeel geen rammen had ingezonden. 'Ze staan in Engeland', verklaarde hij. Kikkert leverde wel de kampioen bij de oudere ooien, een categorie waarin de reservekampioen uit de stal van Verberne kwam. Van de beste tien ramlammeren, traditioneel dé belofte voor de toekomst, kwa men er vijf uit de stal van Kikkert. Anderen waren van Loek van Vliet, Nico van Heerwaarden, Koos Tjepkema, Cees Commandeur en Verberne. De hoogste eer bij de eenjarige ooien ging naar Verberne. De prominente wijze waarop de stal van Verberne zich in de ring manifesteerde, nep bij velen de vraag op wat er van de Schapenfokdag moet terechtkomen als de 76-jarige fokker eens verstek laat gaan. 'Ik heb nog geen opvolger kunnen vinden, maar er is wel een heel team van mensen dat mij helpt, bij voorbeeld bij het toiletteren van de dieren. Anders zou ik het nooit red den. Een ander zou op mijn leeftijd al lang met werken zijn gestopt, maar niets doen kan ik met. Met al die re geltjes tegenwoordig is het allemaal een heel gedoe Maar zolang ik kan, blijf ik hier komen.' Tekst en foto's Gerard Timmerman Wegens verplichtingen elders (bij de Ronde om Texel) van de vrijwilligers werd de speelmarkt van peuter speelzaal De Kokkeltjes in De Cocksdorp eerder dit jaar uitgesteld, maar zaterdag 24 augustus gaat het er alsnog van komen Tussen van 11.00 tot 15.00 uur is er voor jong en oud van alles te doen. Bezoekers kunnen ballen gooien, zich laten schminken, de brandweerauto van het plaatselijke korps bekijken en springen op een groot kussen. Er zijn diverse kraampjes en er wordt een verloting gehouden, waarbij een rondvlucht over Texel te winnen is. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de peuterspeelzaal. symbolen leert de cursist liedjes en songs te begeleiden op de piano. Ook leuk om te doen met kinderen. Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten (in kleine groepjes); dag: donderdagavond; start: 19 septem ber; docent: Tineke Schoo; kosten: €75,- (volwassenen), €50.- (jongeren tot 21 jaar). Liedbegeleiding gitaar Deze cursus is bedoeld voor liefheb bers die in een korte tijd willen leren om met de gitaar liedjes te begelei den. Centraal staat het spelen van akkoorden, zodat men uiteindelijk zelfstandig allerlei liedjes en songs kan begeleiden. Voor de gitaristen die de basistechnieken beheersen is er een vervolgcursus. Cursusduur: 10 lessen van 60 minuten; dag en tijd stip: maandag 19.30 uur; start: 2 sep tember; docent: Menno Smit; kosten: €75,- (volwassenen), €50,- (kinderen/ jongeren tot 21 jaar). Liedbegeleiding gitaar voor gevorderden Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: maandag 19.30 uur, start 25 november; docent: Menno Smit; kosten: €75,- (volwas senen), €50,- (kinderen/jongeren tot 21 jaar). Spelorkest verstandelijk gehandi capten (nieuw!) Op verzoek en uit enthousiasme zet de muziekschool dit jaar een cursus muziek op voor verstandelijk gehan dicapten. In eerste instantie wordt begonnen met volwassenen, maar in een later stadium zou de school iets dergelijks ook graag willen doen voor kinderen/jongeren. Uitgegaan wordt van een orkest waarbij ook veel ruimte is voor muziek maken door middel van spel, beweging, zingen, improviseren, In principe kunnen alle liefhebbers, met of zonder instru ment, meedoen. Cursusduur: 10 les sen van 45 minuten; dag: dinsdag, tijdstip nog vast te stellen; start: 1 oktober; kosten: €62,50; docent: Imme Wassink. Tinwhistle In de afgelopen jaren is er een enorme belangstelling gegroeid voor Keltische muziek (Iers en Bretons). In Ierland zijn vooral de tinwhistle en de houten dwarsfluit populair bij het spe len van de traditionele muziek. De cursus biedt een eerste kennisma king met de traditionele Ierse (Kelti sche) muziek. Noten kunnen lezen is niet noodzakelijk. Veel aandacht wordt besteed aan uit het hoofd spe len; ook wordt er gewerkt aan frase ring, de typische Ierse versierings techniek, ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. De cursus staat onder leiding van Loes Bakker, fluitiste en gespeciali seerd in o.a. Keltische muziek. Cur susduur: 8 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: woensdag 18.45 uur; Haar grote droom, dansen op een groot podiumviel door een hard nekkige blessure in duigen. Maar ook als kersverse docente aan de Texelse muziek- en dansschool is Roos Bakker (22) een gelukkig mens. 'Een meisje van mijn school kreeg op haar achttiende acute reuma. Ik ben blij dat ik kan dan sen, ook al is het dan niet helemaal wat ik wilde. Bovendien vind ik het heerlijk om weer terug te zijn op Texel. Ik mis de stad minder dan ik had gedacht.' Dansen, zoveel mogelijk willen dan sen, het is geen grill van Roos Bak ker. 'Alle jongetjes willen brandweer man worden, alle meisjes prinses of ballerina. Op mijn vijfde jaar zat ik op kleuterballet. Het gevoel is met altijd even sterk geweest, maar eigenlijk wilde ik altijd al danseres worden. En op mijn dertiende besefte ik: dit wil ik écht gaan doen.' Het was geen vrijblijvend besluit voor de in Den Hoorn opgroeiende Bakker (een dochter van Herman en Ina). Drie keer per week volgde ze lessen bij Jolien Scholten aan de Muziek- en Dansschool Texel. Nog serieuzer vorm kreeg haar droom in het laatste jaar van haar VWO-opleiding aan OSG De Hogeberg, toen ze zich meldde voor de vooropleiding van de dansacademie van de Hogeschool voor de Kunsten. 'Een jaar lang ging ik iedere vrijdagavond naar Amster dam. om op zaterdag te dansen. Dat was best zwaar, maar het was wat ik wilde.' Auditie voor de hoofdopleiding deed de Texelse uiteindelijk met in de hoofdstad, maar in Tilburg. 'Ik vond Amsterdam toch een beetje te groot voor een fijn sociaal leven. Bovendien staat de school in Tilburg erg goed bekend, nog beter dan die in Amster dam. Er zaten studenten op uit heel start 18 september; docent: Loes Bakker; kosten: €60,- (volwassenen), €45,- (jongeren tot 21 jaar) Tinwhistle voor gevorderden Start woensdag 22 januari. Afrikaans trommelen De djembé, afkomstig uit West Afrika, is een van de populairste wereld instrumenten van dit moment. In deze cursus wordt de basistechniek van het djembé spelen aangeleerd en uitgediept. Ook gaan de deelnemers met andere instrumenten als dundun, shakers en bellen op ontdekkingsreis naar verre ritmes. De cursus is voor iedereen toegankelijk. Enig gevoel voor ritme is wel van belang De cur sisten spelen in principe op hun eigen instrument, maar eventueel kan te gen een geringe vergoeding een djembé bij de muziekschool worden gehuurd. Cursusduur: 10 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: woens dag 19.30 uur; start: 18 september; docent: Peter Dijkstra; kosten: €75,- (volwassenen), €50,- (kinderen/jon geren). Penny whistle maken en bespelen Speciaal voor kinderen van 7 tot 12 jaar. In twee lessen bouwt de cursist van PVC een eigen 'penny whistle', een bepaald soort fluit. Wanneer het instrument klaar is, volgen acht les sen om er op te leren spelen. Als er tijd voor is worden de fluiten versierd en/of geverfd. Cursusduur bouwen: twee lessen van 60 minuten; cursus duur spelen: acht lessen van 45 mi nuten; dag: maandag start 9 sep tember; docent: Peter Smith; kosten: €45,-. Muziek voor baby's en peuters Kleine kinderen hebben intense aan dacht voor klanken en geluiden. Al snel herkennen ze liedjes en reage ren ze hierop met geluid of beweging Peuters zingen zelf erg graag en vin den het leuk om met eenvoudige muziekinstrumenten te experimente ren. Dat kan allemaal in deze cursus: beweging, spel, luisteren naar mu ziek, liedjes zingen en spelen op een voudige instrumenten die geschikt zijn voor jonge kinderen. Door al deze activiteiten wordt een appel gedaan op de motorische, verstandelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling van de kinderen. Het plezier beleven aan muziek staat voorop. Cursusduur: 10 lessen van 35 minuten, dag en tijd stip: dinsdag 10.00 uur; start: 1 ok tober; docent: Imme Wassink; kos ten: €35,-. Kleuterblokken Een muzikale ontdekkingstocht, kleutermuziektheater en dansend de wereld rond. Voor kinderen van 4 en 5 jaar zijn er speciale kleuterblokken waarin op een speelse manier kennis wordt gemaakt met muziek, dans en toneelspel. Er zijn vijf kleuterblokken in een jaar. Het is mogelijk om tussen tijds in te stromen, aan het begin van een nieuw blok. Cursusduur: 5 blok ken van 5 lessen; dag en tijdstip: maandag 16.00 uur; start: 2 septem ber; docenten: Imme Wassink en Els Wennekendonk; kosten: €12,50 per maand (6 maanden). Intro Intro is een voorspel op de instrumentale en vocaJe lessen aan de muziekschool, maar er wordt nog niet met notenschrift gewerkt. Wel: zingen, spelen op Orff-instrumenten, bewegen op muziek, kennismaken met instrumenten en hun spelers, zelf muziek bedenken ('improviseren en componeren'), muziek 'tekenen' en naar muziek luisteren. Kortom: een gevarieerde en degelijke basis voor alle kinderen van 6 tot 8 jaar. Cursus duur: 25 lessen van 45 minuten; dag en tijdstip woensdag 13.50 uur; start: 4 september; docent: Mariken Stoverinck; kosten. 75,- eenmalig, €12,50 per maand (6 maanden). Algemene dansante vorming Huppen, zwieren, zwaaien, rollen en draaien. Iets oudere kinderen maken muziek, 'zijn' dans. Ze kunnen zich helemaal uitleven op de muziek en de mooiste sprookjes maken. Ze leren wat dansen betekent, letten op hou ding, beginnen met techniek en leren de eerste danspasjes Leeftijd: groep 3 en 4 van de basisschool; duur: 25 weken; dag en tijd: vrijdag van 16.00 tot 16.50 uur; docent: Roos Bakker; kosten €15,- per maand. Dansmix Vanuit de klassieke ballettechniek wordt hier een basis gelegd voor de verdere ontwikkeling van de dans in de breedste zin van het woord. Er wordt op speelse manier gewerkt aan techniek, muzikaliteit, expressie en creativiteit. In deze cursus maken de leerlingen kennis met diverse dans stijlen. Het is mogelijk om na één of twee jaar al door te stomen naar een vervolgrichting, maar de cursus is uitdagend genoeg om drie jaar te blij ven. Leeftijd: groep 5 tot 7 van de basisschool; dag en tijd: vrijdag van 16.50 tot 17.40 uur; duur: 10 maan den; docent: Roos Bakker; kosten €15,- per maand. Klassiek ballet I Hier wordt de basis voor zowel klas siek ballet als voor alle andere dans vormen aangeleerd. Er wordt gewerkt aan techniek, houding, ontwikkeling van creativiteit, expressie en muzika liteit. Naast het werken aan de barre zullen tevens combinaties uit het klassieke repertoire worden aange leerd. Leeftijd: vanaf groep 6 van de basisschool, dag en tijd: vrijdag van 17.50 tot 18.50 uur; duur: 10 maan den; docent: Roos Bakker; kosten €15,- per maand voor kinderen, €17,85 per maand voor volwassenen. Klassiek ballet II Een cursus bedoeld voor mensen die vroeger ook klassiek hebben gedanst of voor hen die altijd al klassiek heb ben willen dansen. In deze lessen staat het individueel ontwikkelings proces van de danser centraal. Ge vorderde leerlingen hebben de mo gelijkheid op spitzen te dansen. Leeftijd: oudere tieners en volwasse nen; dag en tijd: vrijdag van 18.50 tot 19 50 uur; duur: 10 maanden; docent:Roos Bakker; kosten €15,- per maand voor kinderen, €17,85 per maand voor volwassenen. Jazzdance Jazzdance is al jaren een van de po pulairste dansvormen. Er wordt op eigentijdse muziek gewerkt aan tech niek, dansante vorming, conditie, houding en expressie. Daarbij wordt aandacht besteed aan lenigheid en coördinatie en het zelf maken van choreografieën, waarbij zeker naar een presentatie wordt gewerkt. Bij voldoende deelname worden drie groepen geformeerd. In geval na de kerstvakantie het muziektheater project van start gaat, is het moge lijk dat de tijden van de lessen jazzdance worden aangepast. Leef tijd: groep 1 7-12 jaar, groep 2 13 jaar en ouder, groep 3 volwassenen; duur: 8-10 maanden; start: vanaf septem ber, instroming mogelijk op elk tijd stip; lesdag: woensdag, tijd. groep 1 18.30-19 30, groep 2 19.30-20.30, groep 3 20 30-21.30; docent: Klarina Combé; kosten €15,- per maand voor kinderen, €17,85 per maand voor volwassenen. Streetdance Een dynamische dansvorm, waarbij op muziek van deze tijd swingende danscombmaties worden gemaakt. De roots van deze dansvorm liggen in het vrije straatleven van Amerika. Leeftijd: vanaf 12 jaar; dag en tijd: donderdag van 16.15 tot 17.15 uur; duur: 10 maanden; docent:Roos Bakker; kosten €15,- per maand voor kinderen, €17,85 per maand voor volwassenen. Moderne dans (korte cursus) Moderne dans heeft zijn oorsprong in de ademhaling. De nadruk ligt bij het dansen op het doorvloeien van de beweging. Naast techniek en hou ding wordt gewerkt aan muzikaliteit, samenwerking en presentatie. Leef tijd: tieners en volwassenen; duur: 10 weken; start: 13 september; dag en tijd: vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur, docent: Roos Bakker; kosten: tieners €50,-, volwassenen €75,-. Afrikaanse dans (korte cursus) Voor wie het oeroude ritme van de trommels op zich wil laten inwerken, zich durft over te geven aan het ritme en de aarde weer een deel van zich zelf laat zijn. Er worden traditionele dansen gedanst, maar ook eigen choreografieën met de intentie van Europa. Nederland is een dansland, met vooraanstaande dansers en choreografen. Dat komt ook doordat we een nogal tolerant land zijn. Het homoballet dat Hans van Maanen hier heeft ontwikkeld, dat zou je er gens anders met zomaar zien.' Dat Bakker aan de dansacademie in Tilburg werd aangenomen, was een prestatie op zich 300 gegadigden deden auditie, 25 werden aangeno men. Ook daarna toonde ze doorzet tingsvermogen. Ze werd met alleen geschoold in klassieke dans en jazz- dans, maar wijdde zich vier jaar lang ook aan moderne dansen, Afrikaanse dansen, choreografie, muziek- en dansgeschiedenis en anatomie. 'Je was de hele dag in touw. En 's avonds gaf je les. om studiepunten te verza melen. Al met al was je wel vijftien uur per dag met dansen bezig. Statis tisch gezien viel driekwart van alle studenten af. In ons jaar was dat aan tal nog wat groter. Ik was één van de twee Nederlanders die slaagden, sa men met een Duitser en twee Bel gen.' Kater De kater kwam na het examen, toen Bakker te horen kreeg dat ze door een chronische ontsteking aan haar kraakbeen moest afzien van een car rière op het podium. 'Als danseres maak je iedere dag dezelfde bewe gingen, waardoor je overbelasting krijgt. Als docent is dat anders. Je hebt steeds andere leerlingen, die andere dingen leren. Bovendien kun je je lessen aanpassen. Ik heb nog wel goede hoop ooit te kunnen dan sen op een podium, al zal het met meer de absolute top zijn. Bij een musical of een kleiner gezelschap is dat misschien nog wel mogelijk. Maar ik neem geen risico's. Je kunt net zo goed op je vijftigste invalide zijn.' Toen ze door directeur Maaike Deckers van Muziek- en Dansschool Texel werd gevraagd of ze zin had docente te worden op de school waar ze zelf jarenlang leerlinge was geweest, aarzelde Bakker met lang. 'Op deze school heb je een flinke mate van zelfstandigheid. Iedere groep is anders. Je hebt kinderen, peuters, bejaarden, verstandelijk ge handicapten. En binnen grenzen heb je de vrijheid om voor iedere groep de Afrikaanse dans Leeftijd: tieners en volwassenen; duur: 10 weken; start: 29 november 2002; dag en tijd: vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur; do cent: Roos Bakker; kosten: tieners €50,-, volwassenen €75,-. Boys time (korte cursus) Nu eens niet met meiden en voor meiden, maar een cursus alleen voor jongens. Ze werken aan lichaams houding, souplesse, kracht en tech niek, met als uitgangspunten streetdance. breakdance en hiphop. Leeftijd: vanaf de middelbare school; duur 10 weken; start: 21 september; dag en tijd: donderdag 17.15 tot 18.15 uur, docent. Roos Bakker; kos ten: €50,-. Back to the sixties (korte cursus) Dansen in de stijl van de jaren zestig met leeftijdgenoten onder elkaar. 'Wat deden we op welke muziek?' Dansen op muziek van toen, zoals van The Rolling Stones en The Beat les. Duur: 10 weken; start: 20 sep tember; dag en tijd: donderdag van 19.30 tot 20.30 uur; docent: Roos Bakker; kosten: €75,-. Dans voor kinderen met een moto rische achterstand (korte cursus) Deze cursus is speciaal bedoeld voor kinderen die een motorische achter stand hebben en daardoor met goed met een gewone dansgroep mee kunnen komen. Leeftijd: vanaf 8 jaar en ouder; duur: 10 weken; start: ja nuari 2003; dag en tijd: woensdag van 15.30 tot 16.30 uur; docent: Klarina Combé; kosten: €50,-. Verdere activiteiten en workshops 25 januari 2003: dansexpressie; 19 april 2003: breakdance en hiphop; 17 mei 2003: latin jazz (met o.a. samba salsa muziektheater, een cursus met muziek toneel en dans. Meer informatie hierover is te vinden in de dansfolder die halverwege het schooljaar verschijnt. De commissie Raboton van de Rabobank heeft woensdag 18 sep tember de volgende vergadenng. Geïnteresseerden in een geldelijke bijdrage uit dit fonds kunnen hun aanvragen voor die tijd indienen bij de Rabobank, tav. Fenneke Krafft, se- cretanaat commissie Raboton. Tij dens de algemene vergadering van de bak op 9 oktober leggen (volgens rooster) Roelie Bakker en Henk Witte hun functie neer. Leden van de bank die interesse hebben in de commis sie zitting te nemen, kunnen die bij de bank melden. Voor een bijdrage uit het fonds Raboton komen in aanmerking alle aanvragen die 'ten gunste komen van de maatschappelijke ontwikkeling op Texel'. De bijdrage is eenmalig en bedraagt minimaal €2200,-. Aanvra gen dienen voorzien te zijn van een goede beschrijving van het plan en de uitvoering ervan en moeten verge zeld gaan van een financiële onder bouwing, met een raming van de kos ten en vermelding van de ovenge geldstromen. Het Texels Christelijk Mannenkoor hervat vnjdag de wekelijkse repeti ties. Er wordt van 19.30 tot 21.30 uur gerepeteerd in het Muziekcentrum te Oosterend. Geïnteresseerde kandi daat-leden kunnen vrijblijvend komen kijken en luisteren Er wordt gerepe teerd voor een 'kringconcert' op 19 oktober, waarbij ook een mannen koor uit Alkmaar en het visserskoor uit Den Helder zullen optreden. Het Mannenkoor verleent zondag mede werking aan een kerkdienst die de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken houdt in de katholieke kerk van Den Burg. Deze dienst be gint om 9.30 uur. een andere les te maken. Dat is las tig, maar ook interessant en je blijft er creatief bij. Dat sprak me aan Boven dien woont mijn vriend op Texel en dat maakte de keuze nog makkelijker. Ik vind het echt heerlijk om terug te zijn, ik mis de stad veel minder dan ik had gedacht Ik had altijd al in mijn hoofd om eens terug te gaan naar het eiland, maar dat dat nu al zou gebeu ren. had ik nooit gedacht.' Bakker, die donderdag begint, wordt éen van de twee dansdocenten van de Texelse muziek- en dansschool en gaat twee dagen per week les geven. Collega Klarina Combé is één dag aan de school verbonden. De nieu weling, die haar baan voorlopig com bineert met haar werk in de croissanterie op de Stenenplaats, werkt op donderdag en vrijdag. 'Dat zijn gunstige dagen. Voor de andere dagen ga ik op zoek naar een baan ergens anders in Noord-Holland. Ik heb nu het voordeel dat ik de woens dag nog over heb. Op die dag heb ben veel kinderen 's middags vrij en gaan ze dan naar een muziek- of dansschool. Ik denk toch wel dat het lukt om nog ander werk te krijgen. Er is een groot docententekort.' Liedbegeleiding piano Voor mensen die geen tijd of zin heb ben zich te verdiepen in het noten schrift, maar toch piano willen spe len. Via eenvoudige akkoord- Een chronische blessure 'veroordeelt' Roos Bakker tot het docentschap: 'Ik heb goede hoop ooit te kunnen dansen op een podium, al zal dat niet meer de absolute top zijn. (Foto Joop Rommols)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5