Sp°rt Tijdrijders strijden om nationale titel shtpaar Spigt wint derde ringsteektitel op rij I a Opvolging oude garde laat te wensen over Bowlers bedanken wegens hoge kosten jeknipjcr .TEXEL3E y COURANÏ Internetruimte bij SWOT ■mriUt Yogalessen Windsurfen Inloopochtenden in de Buureton Dressuur Opmeer Goede vangst bij bootvissen Folder SWT over verhuren Texel'94 oefent TexelRace Wedstrijden manege Schapen en zoet water Minitoernooi bij ZDH Simone de Wit zwemt record VRIJDAG 23 AUGUSTUS 2002 rvl OPREK i Tineke Spigt hielden het hoofd koel in de finale en schreven voor de derde maal in successie het Texels kampioenschap ringsteken op hun naam. Ile derde keer op rij hebben en Tineke Spigt het Texels oenschap ringsteken vero- De titelhouders begonnen idag met drie punten achter op Rein Eelman en Anneke aan de finalewedstrijd in urg, maar hielden daarin hun /en beter in bedwang dan de nvoerders en de andere con- iten. Het aantal deelnemers et zeventien wat te wensen (Foto Joop Rommets) C nder massaal dan voorheen omen toeschouwers kregen intrekkelijk schouwspel voor- (joteld. Bij aanvang waren vijf zeventien deelnemende com- og kansrijk voor de titel, avoriet waren Rein Eelman en sBoom, die in de voorgaande ■jden in de andere dorpen 25 ibij elkaar hadden gestoken, de Ridder en Patricia Hens den tweede op twee punten tand. Erwin Brokken en Keyzéb Anke Vingerhoet en von Holte en het echtpaar moesten drie punten achter- goedmaken. idacht van het publiek ging niet jitnaar de titelkandidaten. Ook combinaties vestigden de cht op zich. Dat gold uiteraard rans Bakker en dochter Emmy Bakker, die zich met een vier- lan de start meldden. Uit het 'an de meeste toeschouwers istreerde Bakker zijn grote anskunsten, door met de e aanspanning feilloos de in Molenstraat-Gravenstraat ivenstraat-Zwaanstraat te ne- )e route was noodgedwongen ms verlegd, aangezien een an de Zwaanstraat versperd lor een bouwcontainer. De stijl- iombinatie werd beloond met Jlieksprijs, al hadden de Bak- «rare concurrentie te duchten anne de Leeuw, Jasja Verberg en Sjakie, die ondanks de geringe omvang van de pony in een enorm tempo over het parcours raasden. Terwijl andere koetsiers nog wel eens tactisch proberen in te houden onder de ring, om de kansen van de steek- ster te verhogen, leek Sjakie op die plekken zelfs nog wat harder te gaan. Tijdens een showronde kon speaker Gerard Kriek nog net een ongeluk voorkomen, toen koetsier WimJan Bakker snelheid minderde en zijn paard voor het gemeentehuis De strijd om het Texels kampioen schap was erg spannend. Koplopers Rem Eelman en Anneke Boom deden het niet slecht, maar konden toch niet verhinderen dat het geconcentreerd rijdende echtpaar Spigt langszij kwam in het klassement. Ook de combinaties Erwin Brokken en Claudia Keyzer en Anke Vingerhoet en Miriam von Holte lieten zich met onbetuigd. Alleen de als tweede ge klasseerde Gerard de Ridder en Patricia Henstra werden kennelijk dansachtige passen liet maken, ter wijl De Leeuw en Verberg - die op een laag wagentje zaten en hun voorgan gers door de menigte met konden zien - alweer in aantocht waren. Krieks waarschuwing kwam net op tijd. De toeschouwers waardeerden het enthousiasme van het bijzondere trio enorm, getuige het applaus dat steeds opklonk. Het jongere deel van het publiek scandeerde op zeker moment zelfs luid: 'Sjakie, Sjakie, Sjakie.' De Leeuw, die normaal koet sier is maar nu zelf stak, liet zich er niet door afleiden en veroverde - mede dankzij de gaststeekster in de toeristenronde - de dagprijs. Erwin Brokken en Claudia Keyzer verzamel den een punt minder en eindigden op de tweede plaats. Na een barrage met Anke Vingerhoet en Miriam von Holte was de derde prijs in het dag klassement voor Henk en Tineke Spigt. De derde prijs in het publieks- klassement was voor Marieke Bak ker, die haar paard Jesper een heel gewone boerenwagen met stro pakken door Den Burg liet trekken en allerlei kinderen ook de kans gaf een rondje mee te rijden. door de zenuwen overmand, want ze misten geregeld en zakten weg uit de top van de ranglijst. In de benodigde barrage om het kampioenschap maakte zowel het echtpaar Spigt als het duo Eelman en Boom geen en kele fout, zodat ze na zes wedstrijden (waarvan de beste drie meetelden voor het klassement) exact gelijk bovenaan eindigden. Met het regle ment in de hand kende de jury de hoofdprijs - de Jan Agterbokaal - toe aan Henk en Tineke Spigt, die in de zwaarder meetellende finale de beste prestatie hadden geleverd. Een barrage was ook nodig om te bepalen wie de derde prijs toekwam. Geheel onverwacht misten Vingerhoet en Von Holte alle ringen, waardoor ze naar de vierde plaats werden verwezen door Brokken en Keyzer. Pas ver na afloop werd dui delijk dat Vingerhoet en Von Holte zwaar waren gehinderd in de Zwaan straat. waar twee aangeschoten cafégangers het paard aan het schrikken hadden gemaakt. Toen was het echter al te laat om de ge dupeerde verliezers een herkansing te geven. Een kleine troost vormde de e camper of op de fiets. Op het meeuwenparadijs, maar iradijs voor de lepelaar, voor de nip en de zeehond. Een week 'an van de natuur, op het meest <je eiland van de Noordzee. Al- belt de inleiding van een repor- an acht pagina's dat in juni van verscheen in het Italiaanse 'te/n Air.. Het lovende artikel P de WV ons opmerkzaam eis wellicht de verklaring van ist van zoveel Italianen naar ind. Met dank aan de familie De Stichting Welzijn Ouderen Texel wil graag weten hoe groot de belang stelling is voor een te creeren inter netruimte in het nieuwe kantoor in het wijksteunpunt aan de Beatrixlaan. Als de belangstelling groot genoeg is, wil de Stichting Wonen Texel de appara tuur beschikbaar stellen. Ouderen met interesse in een internetruimte kunnen zich melden bij de SWOT, Molenstraat 2, tel. 312696. o dei gabbiani tamper e bicï a Texel, il; eUe SDatole>-deIteaviirp "•"S, delle foche. Una settimana secondo u'a sull'isola piü ospitale del Mare del Nord. "MflrJICIULIO IELARÜI De wekelijkse yogalessen van Margot Bik gaan dinsdag 3 en woensdag 4 september weer van start. Vastzit tende spieren kunnen door yoga-oe- fenmgen weer los en soepel worden, ademhalingsproblemen worden aan gepakt en stress wordt verminderd door ontspanningsoefeningen. Yoga kan door iedereen worden beoefend en vraagt geen speciale vaardighe den of lenigheid. Margot Bik is gedi plomeerd yogadocente. De lessen worden gegeven op dinsdag van 18.45 tot 19.45 en van 20.00 tot 21.00 uur, op woensdag van 18.30 tot 19.30, van 19.45 tot 20.45 en van 21.00 tot 22.00 uur. Voor aan meldingen en inlichtingen: Margot Bik, tel. 315235. Windsurfclub Texel houdt zondag een clubwedstrijd. Deze wordt tradi tiegetrouw gevaren bij Dijkmans huizen. Het traject dat wordt uitgezet, is afhankelijk van de weersomstan digheden. De wedstrijd begint om 11.00 uur, inschrijving is vanaf 10.00 uur mogelijk in het clubgebouw. Ook niet-leden zijn welkom. Omdat dit initiatief afgelopen seizoen een groot succes bleek, houdt de Stichting Welzijn Ouderen Texel ook de komende maanden inloop- ochtenden in De Buureton in de Molenstraat. Elke dinsdagochtend vanaf 10.00 uur is er gelegenheid een kopje koffie te drinken, een praatje te maken of een spelletje te doen. Tijdens wedstrijden in Opmeer werd Wendy Lampers met haar paard Kyle A twee keer eerste in de klasse Z1 Tessa Hopman presteerde goed in zowel het springen als in de dressuur. In de klasse L-springen behaalde zij een eerste prijs met haar pony Romeo, in de B-dressuur een vierde prijs met een winstpunt. In het M- springen werd Mariska Witte met Cleopatra eerste. Marjolijn Smidt wist met haar pony Jamorkus beslag te leggen op een eerste prijs met een winstpunt, in de klasse Z2. Marloes van der Vis viel met haar paard New ton ook in de prijzen en behaalde een tweede prijs. Uitslag: Dressuur Z1 paarden: 1 Wendy Lampers met Kyle A, 174, tweede proef: 1Wendy Lampers met Kyle A, 192. Z1 pony's: 1 Manolijn Smidt met Jamorkus, 188 M2 paarden 2. Marloes van der Vis met Newton, 153. B pony's 4 Tessa Hopman met Romeo, 160. Springen L pony's 1 Tessa Hopman met Romeo 0 fout M pony's. 1Mariska Witte met Cleopatra 0 fout. Vijf mannelijke en drie vrouwelijke sportvissers deden zaterdag in tien bootjes bij Oudeschild mee aan de derde van vier bootviswedstrijden De vangsten waren goed te noemen. Na drie uur vissen waren 41 vissen boven gehaald met een totale lengte van 1260 centimeter. NicoTessel ving de meeste vis (225 centimeter) en was daarmee winnaar. Jos Thillemans (206 cm). Dirk Maarsen (162) en Ruud de Grouw (117) had den eveneens succes. De volgende bootviswedstrijd wordt op 14 sep tember gehouden en duurt van 14.00 tot 17.00 uur voerbon van Agrifirm, die hen was toegekend omdat ze net buiten alle prijzen waren gevallen. Vergrijzing De organiserende Ringsteek commissie kijkt redelijk tevreden te rug op de voorbije competitie, die één wedstrijd minder telde, doordat de eerste in De Waal door werkzaamhe den aan het Hogeremd niet kon door gaan. Sponsors en vrijwilligers blijven enthousiast, maar het aantal deelne mers lag wat lager dan in voorgaande jaren. 'We hebben te lijden onder de vergrijzing', weet medeorganisator Betty de Leeuw. 'De oude garde heeft afscheid genomen. Willy Zijm, Dirk Witte, Dick Smit, Willem Bakker en nog een paar anderen rijden niet meer. Dit jaar waren er vier nieuwe aanspanningen, van Dick Jongeneel, Nelleke Slagter, Greet van der Spruyt en Dave Terpstra, maar dat waren er met genoeg om voor aanvulling te zorgen. Wie wil meerijden, al is het maar één of twee keer, is dus van harte welkom. Gelukkig blijven de toeschouwers het waarderen. We weten dus waar we het allemaal voor doen.' Het meedoen van de jonge Dave Terpstra (samen met steekster Marissa John) werkte in ieder geval inspirerend. Op het publiek, dat de verrichtingen van de in een donker pak en met geblondeerd punkhaar rondnjdende tiener beloonde met een klaterend applaus. Maar ook op zijn vader, Gerrit Terpstra. 'Ik was er nooit zo kapot van, dat ringsteken. Maar Dave wilde erg graag. Hij kon een dresseerkar en een pony lenen van Piet Bakker van De Waddel. Ik ben een paar keer wezen kijken en nu vind ik het prachtig. Ik denk dat ik volgend jaar ook maar meedoe.' Voor de vijftiende keer organiseert Wielercomite Texel het Noordhol lands kampioenschap tijdrijden voor recreanten. Na overleg met de 'vrije bonden' geniet de wedstrijd, die zaterdag 7 september wordt verreden, ook dit keer de status van Nederlands kampioenschap. Nieuw is dat ook de tandems om de nationale titel strijden. Gezien de positieve reacties van vorig jaar wordt opnieuw een apart klasse ment voor ligfietsen ingesteld. De tijdrit op Texel prijkt al jaren aan het eind van het seizoen op de wielerkalender. Veel renners zien de wedstrijd als een goede afsluiting van het seizoen. Uit het gehele land mel den zich renners aan die de lood zware tijdrit over ruim veertig kilome ter willen rijden. Onder hen veel specialisten, zoals Nico van Schaik uit Oostzaan en Ruud Lockx uit Wie- ringerwaard. Beiden hebben de tijd rit al enkele malen op hun naam ge schreven. 'Het belooft dit jaar een complex eve nement te wordenvertelt Dirk Vinke van het Wielercomité. 'Het is name lijk ook het open clubkampioenschap voor de Texelse wielervereniging. Dat betekent dat ook de licentiehouders van de club, zoals Jordy Vinke. en Ivo Witte mee mogen doen. Ze mogen, omdat ze een licentie hebben, geen deelnemen aan het Nederlands kam pioenschap.' Dit jaar wordt als onderdeel van de tijdrit het officiële Nederlandse kam pioenschap tandems (voor visueel gehandicapten) verreden. Deze wed strijd wordt georganiseerd in samen werking met de NebasNsg, de Ne derlandse sportorganisatie voor mensen met een beperking. Daar naast is er uiteraard de strijd om de bedrijvenbokaal. Deze wedstrijd staat open voor ieder Texels bedrijf dat er in slaagt minimaal drie renners op de fiets te krijgen De eindtijden van de individuele renners worden bij elkaar opgeteld. De ploeg die de snelste tijd heeft, wordt winnaar. Het laten mee doen van gastrenners is niet toege staan. Vinke: 'Dat is met leuk voorde andere renners. Bovendien bestaat het risico dat je de sport dan kapot maakt en dat er volgend jaar bijna niemand meer komt opdagen.' Eén ding is dit jaar in ieder geval ze ker: er zal een nieuw parcoursrecord worden gereden In het verleden re den renners door de polder langs de IJsdijk en de Stuifweg richting het boothuis van de KNRM, waar het keerpunt was. Dit jaar rijden ze via de IJsdijk rechtdoor via de Lancasterdijk naar De Cocksdorp. Het keerpunt is bij het monument aan de Stengweg. waarna de renners een lus door Eierland maken via de Hoofdweg, Muyweg en Schorrenweg. 'Het noor delijke deel van de route bij paviljoen Vliezicht was de afgelopen jaren erg druk met ander verkeer. Met name de ligfietsers zijn soms gevaarlijk voor de verkeersveiligheid. Mensen schatten de snelheid verkeerd in, waardoor de renner soms in de remmen moesten Het parcours blijft toegankelijk voor oveng verkeer, maar we proberen het nu wel zoveel mogelijk vrij te houden. De politie heeft beloofd dat ze mede werking aan het evenement wil ver lenen.' De voonnschrljving voor de wedstrijd sluit zaterdag 31 augustus. Het inschrijfgeld bedraagt bij voor inschrijving (uitsluitend schriftelijk) €8,- en kan voldaan worden door overschrijving op banknummer 36.25.06.310, ten name van Wieler comité Texel, Duinreep 18, 1791 HP Den Burg. Onder vermelding van naam, geboortedatum, adres, woon plaats, categorie en de vermelding tijdrit. Telefonische informatie kan worden ingewonnen via 313814. Het aantal leden van de Bowlingvereniging Texel is in vijf jaar teruggelopen van 150 naar 100. Het zijn vooral de jeugdleden en de senioren die bedanken, wat volgens de vereniging komt door dat de kosten van het bowlen voor hen te hoog worden. Om de kos ten voor juist deze categorieën te kunnen verlagen heeft het bestuur de gemeente om subsidie ge vraagd, maar het college heeft dat van de hand gewezen. Men wil wel meedenken over manieren om de participatie van genoemde groe pen te herstellen, maar niet door het subsidiëren van de vereniging. Een van de argumenten is dat er precedentwerking van kan uitgaan. Er zijn mogelijk meer verenigingen die op deze wijze leden aan zich willen binden. Het ligt daarom meer voor de hand om iets te doen via de organi saties die de belangen behartigen van de genoemde leeftijds categorieën. zoals de Stichting Wel zijn Ouderen. Een kamer, appartement of woning tijdelijk of permanent verhuren? Een huurovereenkomst opstellen? Huur geld incasseren en zonodig de incasso? Of het verhuren en beheren van een woning helemaal uit besteden? Steeds vaker worden woningen en appartementen van particulieren verhuurd via de Stich ting Wonen Texel. Daarom heeft de stichting een folder voor particuliere verhuurders ontwikkeld waarin het hele pakket van dienstverlening dui delijk staat uitgelegd. De folder is verkrijgbaar op het kantoor, Wilhel- minalaan 74,1791 AP Den Burg Tel. 314193. Het eerste en tweede elftal van voetbalvereniging Texel'94 spelen zaterdag op eigen terrein een oefen wedstrijd tegen Quick uit Den Haag. Het eerste elftal van Quick komt uit in de derde klasse KNVB, éen klasse hoger dan de gastheren De uitslag valt moeilijk te voorspellen. De selec tie van Texel'94 is sinds 1 augustus in training, net als vorig jaar onder leiding van Gerrie Plaatsman. Zater dag speelde het eerste team een oefenwedstrijd tegen Voorland uit Amsterdam, net als Quick een derde klasser Het liep uit op een gelijkspel. De coaching van het tweede team is overgegaan in handen van Ralph Koning Beide oefenwedstrijden be ginnen om 18.30 uur. Het college geeft toe dat de bowlingsport duur is, althans in ver gelijking met de meeste andere teamsporten. Men betaalt per jaar 18 euro contributie, plus 184 euro speel- kosten. Maar in vergelijking met an dere individuele binnensporten stelt het met zoveel voor B en w maken een vergelijking met de schietsport Leden van de schietsportvereniging geven jaarlijks 277 euro uit. Het verlagen van de financiële drem pel om ouderen en jongeren te stimu leren om aan een bepaalde sport mee te doen, past overigens wel in het gemeentelijk beleid. Daarom is van ambtelijke zijde nog bekeken hoe subsidiëring zou kunnen worden aan gepakt De twaalf jeugdleden en twaalf 65-plussers van de vereniging zouden 10% korting op hun contribu tie kunnen krijgen als de gemeente jaarlijks met 500 euro over de brug komt. Maar het college voelt daar dus niets voor. De Texel Race, de surfrace rond Texel, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 september. Om 12.00 uur wordt bij paal 9 voor de der tiende maal het startschot gege ven voor wat bekend staat als de zwaarste windsurfwedstrijd van Nederland. Voor deelname aan de wedstrijd, die tevens geldt als Ne derlands Kampioenschap Mara thon van het KNWV, worden de beste vijftig surfers van Nederland uitgenodigd. Om veiligheids redenen is het aantal deelnemers beperkt. De TexelRace is vanaf de kant goed te volgen, vooral op de plaatsen waar de surfers vlak onder de kust blijven, zoals bij de vuurtoren en de haven van Oudeschild. Radio Texel doet rechtstreeks verslag van de wed strijd. Naast een traject over de Noordzee, krijgen de deelnemers te maken met woest water tussen Texel en Vlieland en met ondiepten op de Waddenzee. En alsof dat nog met genoeg is, bestaat er kans op veran deringen in windkracht, waardoor van materiaal gewisseld moet wor den Het record is sinds 1994 in han den van Ron Ruiter, die in 1 uur en 53 minuten het eiland wist te ronden. Of dit record gebroken gaat worden, is uiteraard sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. Tijdens het evenement worden op het strand bij paal 9 allerlei activiteiten ontplooid, zowel voor kinderen als voor oudere toeschouwers, 's Avonds wordt op Vakantiecentrum De Krim een feest gehouden voor deelnemers, spon sors en organisatie. Bij manegen Akenburg werd zondag weer goed gepresteerd door de vele deelnemende combinaties aan de verschillende wedstrijden, die open stonden voor zowel federatieleden als voor met-federatieleden. Er werd dressuur gereden, gesprongen en er werden spelletjes gedaan. Wendy Lampers met haar paard Kyle A was oppermachtig bij de Z1 -paarden. Zij behaalde twee keer een eerste prijs en twee winstpunten. Ook Marleen Bakker en Annemarie van der Linde veroverden twee winstpunten. Bij de B-paarden behaalde Joke Dros twee eerste prijzen en twee winstpunten met Kapucmo. Ook bij de met- federatieleden werd goed gereden. Charity Wetsteén, Robin Bisschop en Marieke Wuis behaalde alle drie een eerste prijs. Sylvia Eelman was met haar pony Faranja een van de weinige leden die rond kwam bij het B-springen, wat goed was voor een eerste prijs. Bij de B-paarden reed Marjan van der Geest met Promis ook een goed par cours. Ook zij behaalde een eerste prijs. Tot slot viel er ook nog een prijs te winnen bij de spelletjes; deze was weggelegd voor Mariska Witte met Cleopatra. Uitslagen: Ring 1 Z1 en Z2 paarden: 1 Wendy Lampers met Kyle A. 192 punten: winstpunt voor Marleen Bakker, 191 en Annemarie van der Linde, 181 Z1 en Z2 paarden tweede proef: 1 Wendy Lampers met Kyle A. 187; winstpunt voor Marleen Bak ker. 185 en Annemane van der Linde. 180 M1 en M2 paarden: 1. Evelien Duin met Gabne, 163. M1 pony's: 1. Kim van der Vliet met Nikita. 160 L2 paarden: 1 Nancy Wetsteen met Jody. 167, winstpunt voor Annemane van der Unde. 166 Ring 2: B pony's 1 Silve Schoorl met Luna, 154, 2. Tessa Hopman met Romeo. 153. M1 en M2 paarden tweede proef: 1 Annemarie van der Linde met Pnde Silvano, 151; 2. Evelien Duin met Gabrie. 149. M1 pony's tweede proef: 1. Leonie van Schaik met Echika, 159. L2 pony's. 1 Uselotte Schoo met Roxanne, 154. L1 po ny's: 1Sylvia Eelman met Faranja. 159 B-paar- derv 1 Joke Dros met Kapucino, 163. Ring 3: B pony's 1 Jose de Graaf met Nendy. 164,2. Silve Schoorl met Luna, 163. L1 paarden: 1 Birgit Sassenburg met Krisjan, 146. L1 pony's proef 2.1. Sylvia Eelman met Faranja. 154. |_2 pony's tweede proef 1 Uselotte Schoo met Roxanne. 151. L2 paarden tweede proef" 1 Afra Stoop met Heavy-D, 154; B paarden tweedeproef: 1Joke Dros met Kapucino. 165. Niet-federatie: AB pony's: 1Chanty Wetsteen met Freddie H, 154. CDE. 1 Robin Bisschop. 165: 2. Maaike Spekman met Black. 159. DE 1Maneke Wuis met Flower. 163; 2 Annemane Loos met Jas per, 162. Paarden 1. Feiko van de Laan met Black Shadow, 154. Springen: B pony's AB. 1Sylvia Eelman met Faranja. B paarden. 1Marjan van der Geest met Promis. L pony's DE 1Kim van der Vliet met Nikita. L paarden 1 Wendy Lampers met Kyle A. 'Schapen en zoet water, van de Rede van Texel naar Oost-lndië' is de titel van de lezing die Lodewijk Wagenaar woensdag verzorgt in het Zeemans kerkje in Oudeschild. Het is de derde en laatste uit een serie die wordt ge organiseerd door de Historische Ver eniging en de Stichting VOC 2002 Texel. Wagenaar is conservator bij het Amsterdams Historisch Museum. Hij doet al jaren onderzoek naar de VOC. Niet alleen in Nederland, maar ook in archieven in India, Sri Lanka en Indonesië. Dat onderzoek leidde tot een reeks van boeken, artikelen en tentoonstellingen. Samen met Roelof van Gelder, de vorige spreker in de serie, schreef hij het boek Sporen van de Compagnieover de zichtbare en tastbare overblijfselen van de VOC in Nederland. Wagenaar vertelt in het Zeemanskerkje over de gang van zaken rond de uitreding (klaarmaken voor vertrek) van een VOC-schip voor de reis naar Azië De lezing begint om 20.00 uur. Entree €3,-; bezoekers krij gen voor dat bedrag tevens een kopje koffie of thee. De voetballers van ZDH bereiden zich zaterdag op het nieuwe seizoen voor met een minitoernooi. Tegenstanders op het veld aan de Witteweg zijn het derde elftal van Texel'94 en het tweede van Knollendam, dat afgelo pen seizoen kampioen werd en door het eigen bestuur op een uitje naar Texel werd getrakteerd. Alle teams spelen één maal tegen elkaar. De wedstrijden duren 45 minuten. De aftrap is om 17.30 uur. Na afloop wordt ter verbroedering een barbe cue gehouden De eerste oefen wedstrijd van ZDH draaide dinsdag in de stromende regen uit op een 0- 1 nederlaag tegen de oudste junioren van Texel'94. Simone de Wit heeft zaterdag bij een langebaanwedstrijd in Bussloo haar persoonlijk record op de 2000 meter vnje slag met maar liefst 25 seconden verbeterd. Haar nieuwe toptijd, 30.15.37 minuten, wasgoed voorde 31ste plaats. De 16-jarige Texelse zwom als één van de jongste deelne mers mee tussen de volwassenen, 53 in totaal. Een dag later deed De Wit in Eersel mee aan de 1000 meter vrije slag Ze legde deze afstand af in 14.46.48 minuten en werd daarmee 13de van de 31 deelnemers.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7