'Of ik plannen had om in Klein-Bosnië te wonei Record boorgat voor vers water vijver Geknip$<f Chinook landt op vliegvi .TEXELSE --4 r Tir 4 COURANT Zeiltocht rond Texel en Vlieland Golfers Jeugd Deuce Sportvissen Motortocht 'Creattentie' bij Witte Engel Boomen op dreef bij wielerstrijd Lessen Gyvo Badminton Question Plaza heeft primeur met show The Box Oude burenruzie bij vuurtoren in 'Vrij Nederland' Zaalvoetbal van start Clubdag Texel'94 Dirk Pool wint opnieuw zeilen Darten Lestijden GOS Voetbal- programmi DINSDAG 27 AUGUSTUS 2002 •-«<ïaas.' --<r. i*U. vJjSi-V' &bü-: Johan Duinker stuurt de boorleiding door de grond. Via de Emmalaan en de tennisbaan komt de leiding uit bij het wielerpark. (foto Gerard Timmerman) Overtollig water op het voetbal complex van Texel'94 stroomt bin nenkort de vernieuwde vijver aan de Elemert in. Het schone regen- en drainagewater zorgt er voor dat er in de vijver een constante doorstroming plaatsvindt, wat de zuiverheid en het zuurstofgehalte van het water ten goede komt. Om het water vanaf het sportcomplex naar de vijver te gelei den, moest wel een huzarenstukje worden verricht. Om te voorkomen dat voor de leiding de tennisbaan moest worden open gespit, bracht de firma Duinker uit Oosterend gisteren over een lengte van circa 125 meter een zogenaamde horizontaal ge stuurde boring aan, die plaatselijk op meer dan 3,5 meter diepte door de grond loopt. Om te controleren of boorkop de luiste richting volgde, bevond zich hierachter een zender, zodat de exacte plek bovengronds kon worden afgelezen. Door het boorgat, dat een doorsnede heeft van negen centimeter, werd een leiding getrokken. De leiding komt in de kreek nabij de ingang van het skatepark. Het was voor het eerst dat Duinker een boring van deze lengte aanbracht. In het weekend van 31 augustus en 1 september maakt Watersport vereniging Texel een toertocht naar Vlieland. Zo'n tien jaar geleden was het traditie dat halverwege het watersportseizoen een zeiltocht om Texel en Vlieland werd gevaren. De deelnemende schepen vertrokken vaak voor dag en dauw, om via het Molengat, over de Noordzee naar het Stortemelk (het zeegat tussen Vlieland en Terschelling) te varen en vervolgens over de Waddenzee, ach ter Texel en Vlieland om, weer terug naar Oudeschild. Gebruikmakend van het tij, kon de hele tocht met stroom mee gevaren worden. Bij aan komst in Oudeschild volgde dan een 'captain's dinner', al dan niet verge zeld van zang en dans. Op het moment organiseert de zeil- commissie van de WSV ieder zomer seizoen een tiental 'clubwedstrijdjes', die om de twee weken op dinsdag-, woensdag-, of donderdagavond wor den gevaren. Een kleine kern van zeilers vaart dan fanatiek langs een van tevoren afgesproken parcours langs enkele boeien op Texelstroom. Het enthousiasme is groot, maar slechts bij een hele kleine groep. Uit de wens ook eens iets voor een gro tere groep te organiseren, ontstond het idee om het 'Rondje om Texel en Vlieland' weer eens te varen, maar niet alleen met zeilboten, maar ook motorboten en eventueel zelfs zee kano's. Met het oog op de tijden van hoog- en laagwater is gekozen voor het weekend van 31 augustus/1 septem ber. Er kan dan op twee manieren naar Vlieland worden gevaren: 'bui tenom' over de Noordzee, waarvoor de zeilers dan wel vroeg uit de veren moeten. Wanneer een uurtje voor laagwater vanuit Oudeschild wordt vertrokken, kan in het Molengat de vloedstroom worden opgepikt, die de zeilers dan tot aan de haven op Vlieland mee hebben. Ook 'binnen door' is mogelijk, maar dan moet rond hoogwater het wantij achter Texel en Vlieland worden gepas seerd. Zeilers die deze route kiezen, komen wel aanmerkelijk later op Vlieland aan Het is aan de schippers zélf om de tijd van vertrek te bepa len. Kayakkers kunnen vanaf de Cocksdorp oversteken en langs de oostkant van Vlieland naar de haven varen. Het doorgaan van de tocht is uiter aard in sterke mate afhankelijk van het weer. De organisatie wil wat dat betreft geen enkel risico nemen. Ver der is het niet de bedoeling dat het een geheel verzorgde tocht wordt: deelnemers dienen zelf eten, drinken en eventueel onderdak mee te ne men. Wel bestaat het plan op Vlieland iets 'te gaan doen' waaraan kosten verbonden zijn, die tien euro per per soon zullen bedragen. In verband hiermee en met de logistieke afspra ken op Vlieland, wordt het op prijs gesteld dat deelnemers zich van te voren aanmelden. Dat kan bij Rob Arensman, tel 318811 Vrijdagavond 30 augustus wordt om 20.00 uur op de jachthaven van de WSV een brie fing worden gehouden, waarbij na dere bijzonderheden bekend zullen worden gemaakt. De Telegraaf besteedde maandag aandacht aan de halve finale van de Dunhill Links Challenge, die op de Texelse golfbaan werd gespeeld. Sandra Drenkelford van de Noordwijkse golfclub scoorde (met een handicap van 5,1) 38 stablefordpunten en werd daarmee de eerste vrouw die meespeelt in de finale, die op de "Old Course' in het Schotse St. Andrews wordt gehou den. Sandra, toch wel wat ge wend op de Nederlandse num mer één baan Noordwijk, bleek aangenaam verrast over de Texelse die door greenkee per Hans Witte in perfecte conditie was gebracht. Daar mee kon zeker ook Roy van den Berg van de Rijswijkse Golfclub instemmen. Vanaf handicap 15.8 maakte hij een formidabele ronde van maar liefst 42 stablefort-punten. Hij veroverde daarmee het twee de ticket voor St. Andrews dat op Texel te verdienen viel. Tijdens de prijsuitreiking werd manager Rcijnier de Graaff getrakteerd op een bij na ovationeel applaus. Kinderen die op de wachtlijst staan voor tennislessen bij Deuce, wordt verzocht zo snel mogeli|k contact op te nemen met de jeugdcommissie (tel. 315385). Binnenkort gaat een nieuwe serie lessen van start. Vier senioren en éen juniorlid bezoch ten de tiende wedstrijd van Sportvis club Texel die zondag werd gehou den bij de Asfaltmolen in Oudeschild Als eerste eindigde Kees Kalis met 5 vissen (101 cm). Tweede werd Poul Verhagen (2,68), derde Frans Bos (2, 35). In totaal werden 13 vissen boven water gehaald. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 7 september op het strand bij paal 12. Aanvang 18.00 uur. In het augustusnummer van het blad Promotor (een uitgave van de ANWB) wordt een motortoertocht beschre ven langs de VOC-plaatsen in Noord- Holland. De route voert langs Amster dam, Hoorn en Enkhuizen, en eindigt op Texel. De rit voert over het hele eiland, waarbij de Wezenputten en het Maritiem Museum worden aange daan. Promotor is te koop bij de boekhandels. De website van De Witte Engel (www.witteengel.nl) wordt vanaf 1 september uitgebreid met een 'Creattentie', een patroonblad met werkbeschrijving dat door iedereen gratis kan worden gedownload. Elke maand wordt een ander patroon aan geboden. Wie geen beschikking over internet heeft, kan tegen kostprijs een papieren versie afhalen bij de vak- handel in binnen- en buitenland en in de winkel aan de Binnenburg, Ook is het mogelijk een abonnement te ne men. De Creattentie wordt dan tien maal per jaar thuisgestuurd. Voor meer informatie tel. 3136444, of info@witteengel.nl. Met nog twee wedstrijden te gaan, lijkt nog geen van de drie competities van Wielervereniging Texel al beslist. Met name in de B-poule is het onge meen spannend. Op een gedeelde eerste plaats staan Thomas Boom en Harry Kingma, die beiden 99 punten verzamelden. Derde staat Benno Dros, die 68 punten heeft en wél op een onoverbrugbare achterstand lijkt te zijn gezet. Ook in de A-poule staat een 'Boom' aan de leiding, Theo, die precies 100 punten vergaarde. Hij heeft een vrij comfortabele voor sprong op zijn achtervolgers, Jordy Vinke, Otto Goénga en Gauke van Lingen, die op respectievelijk 88, 75 en 70 punten staan. Het groeiend aantal jeugdleden heeft ervoor ge zorgd dat er dit jaar, na jaren van af wezigheid, ook weer een jeugd- competitie kon worden georgani seerd. Hierin staat Ferry van der Vis eerste met 86 punten. Hij wordt op de voet gevolgd door Danny Goënga, die 85 punten heeft. De andere deel nemers zijn Klaas Uitgeest (71Mike Brouwer (43), Ilse Pastoor (33) en Kees Winter (15). Op de website van de wielervere niging (http://wv.texel.ee) staan alle tussenstanden. De laatste wedstrij den worden vanavond en volgende week dinsdag verreden. Locatie is steeds de wielerbaan in Den Burg, aanvang 19.00 uur. Gastrenners zijn welkom. Gymnastiekvereniging Gyvo in De Koog is weer met haar lessen begon nen. Voor de BBB-gym is nog geen dag bekend. Geïnteresseerden kun nen zich melden bij Veronica van Beek, tel. 317729. Het lesrooster is als volgt: Maandag: 19.00: Volleybal 20.30: Conditietraining. Vrijdag: 15.30: groep 1 en 2 16.15: groep 3 en 4 17.15: groep 5 en 6 18.15: groep 7, 8 en ouder De Badmintonvereniging hervat maandag 2 september de club avonden. Er wordt getraind tussen 19.00 en 22.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom, mits ze 13 jaar of ouder zijn. Discotheek Question Plaza in Den Burg beleeft donderdag een primeur, wanneer The Box op bezoek komt. The Box is een relatief nieuw Neder lands televisiestation, waar kijkers 24 uur per dag hun favoriete videoclips kunnen aanvragen en dat nu op locatie interactieve drive-in-shows gaat verzorgen. Question Plaza is de eerste zaal in het land waar dat ge beurt. Tijdens deze vier uur durende BoxNights komen de bezoekers ook visueel aan hun trekken. Publieks trekker is een enorm videoscherm, waarop behalve videoclips ook shots van andere gebeurtenissen én van de zaal zelf worden vertoond. De DJ's worden vergezeld door een camera ploeg, die opnames maakt. Mogelijk worden die later uitgezonden op te levisie. De show begint rond 22.30 uur. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Een toegangskaartje kost €5,-. Problemen met buren doen zich overal voor. Dat valt te lezen in de zomerspecial van weekblad Vrij Nederland, die afgelopen week in de winkel lag en waarin lezers uit het hele land over hun buren schrij ven. Over geluidsoverlast, erf- afscheidingen en stiekeme rela ties, om maar een paar twist punten te noemen. Ook het als gemoedelijk bekend staande Texel onttrekt zich niet aan dit probleem. Dat blijkt althans uit een anonieme bijdrage ('naam bij de redactie be kend'), waarin - zonder dat het bij name wordt genoemd - onmisken baar het buurtje rond de Eierlandse vuurtoren wordt geschetst. Na vraag leert dat het niet om een nieuwe kwestie gaat. 'Er zijn niet zoveel vuurtorens in Ne derland. Wij wonen naast zo'n vuur toren. We worden wakker door de zon die opkomt boven de Wadden zee en zien hem ondergaan boven de Noordzee. Vijf huisjes op een afgeslo ten terrein met een slagboom, om ringd door drie kilometer zand, zee en duin.' Het is een idyllisch begin - afgezien van die slagboom misschien - waar mee de anonieme verteller zijn of haar verhaal begint. Al snel wordt echter duidelijk dat het er allerminst pais en vree is. 'De taxichauffeur die me er afzette, vroeg of ik plannen had om hier in Klein-Bosme te gaan wonen. Het gebied om de toren werd zo ge noemd omdat er wel eens wat span ningen waren geweest. Details ver telde hij met.' Wat volgt is een absurdistische schets over de problemen tussen de bewoners van de twee 'geschakelde' huisjes. 'In het linkerhuls woont de vuurtorenwachter met vrouw, kind en hond. Rechts woont een gepensio neerde luchtmachtmajoor met vrouw en vier honden. De vuurtorenhond is vals en zit ook binnen altijd vast aan een touw. De honden blaffen de hele dag Ze mogen elkaar niet zo, waar schijnlijk ook omdat de vuurtoren vrouw een van de buurhondjes met een stok een oog heeft uitgeslagen Vuurtorenvrouw is daarvoor veroor deeld.' Volgens de verteller is 'alleen voor de hondjes' drieëntwintig keer politie- interventie nodig geweest, maar heeft zelfs het ingrijpen van de burgemees ter met het gewenste effect gesor teerd. De situatie loopt uit de hand als de hond van de vuurtorenwachter ontsnapt en één van de honden van de majoor naar de keel vliegt. Die probeert zijn eigen hond te bevrijden door de andere hond met een moker op de kop te slaan. De vuurtoren wachter schiet op zijn beurt zijn huis dier te hulp en slaat de majoor een scheur in de schedel. Neutraal De verteller en zijn of haar partner - bewoners van één van de drie vrij staande huisjes - zijn een paar jaar 'neutraal' en nodigen op verjaarda gen alle buren uit 'Totdat op een dag de vuurtorenwachter een voetbalgoal maakte, pal naast de tuin van de majoor. Daar liet hij zijn zoon balletje trappen. Daardoor gingen de majoorshonden nog veel harder blaf fen en dan belde hij de politie. Wij hebben de politie onze versie verteld en daarmee partij voor de majoor gekozen.' De gevolgen zijn navenant, want nu worden ook de verteller en partner mikpunt van de pesterijen van de vuurtorenwachter, die overigens ruzie heeft met alle overige bewoners op het terrein. 'Dat komt misschien omdat wij zijn baas hebben verteld dat hij vaak niet naar zijn werk ging, of privé-rondleidmgen op de toren hield.' Een nieuwe grief van de buurt is het 'podiumterras' dat de vuurtoren wachter heeft gebouwd, waar uitge breid en luidruchtig wordt gedronken. Op het moment dat de majoor en zijn vrouw overwogen om te verhuizen, toonden de overige bewoners zich solidair. 'Zodra de wachtersfamilie het podiumterras betreedt, worden de overige bewoners opgetrommeld, ledereen houdt op waar hij of zij mee bezig is en gaat met een fles drank naar de achtertuin van de majoor. Het kost verschrikkelijk veel drank, maar wij blijven zitten genieten, praten en lachen tot de zon ondergaat.' Hoe actueel de kwestie is, blijkt niet uit het verhaal. Dat de gemoederen bij de vuurtoren af en toe bijzonder hoog konden oplopen, is een publiek geheim. En ook de geschetste ge welddadigheden zijn waar gebeurd, bevestigen betrouwbare bronnen. Maar de woordvoerder van de regio nale politie wil desgevraagd met al te diep op de kwestie ingaan. 'Omwille van de privacy.' Dat er in het verleden problemen zijn geweest, wil hij ont kennen noch bevestigen 'In lopen anderhalf jaar is het e geval rustig geweest.' Van De brieven worden besloten artikel van Rudie Kagie, 'stadssociologen' Léon L Rob van Ginkel van de Un van Amsterdam een soort a commentaar geven. Van i geen onbekende op Texel, zo'n tien jaar geleden om onderzoek deed naar de t economische en sociologis Dal geeft veel overlast, hun gasten f soms lnonze linnen, versperren mcii de weg en drogen hun was aan omt Maar hel 7orgt ook voor fanUsiischti ten. Voïig seizoen liepen plotselinga]j ten huilen in de stromende regen, a vrouw van dc torenwachter klassiekI zingen. 2c ziagi niet altijd zuiver, snoeihard. Een fragment uit weekblad 'VrijH nummer 31-32. schillen tussen vissei Oosterend en Oudeschild. I Van Ginkel constateren dat f ders weliswaar nostalgisch mijmeren over vervlogen tijd het onderlinge contact nog< was en de mensen alles va over hadden', maar dat de tegelijkertijd geen enkele prij op een intensiever contaci buren. Over de brief die de si de noordpunt van Texel scht gen de twee niets. Wél coi ze dat buren hun saamhorig stellen als hun rust wordt b 'Zo'n uiting van collectief om maakt van de buurt tijd< schijneenheid. Zodra de strij den is, dut de gemeenschap Komende woensdag gaat de 27ste editie van de zaalvoetbalcompetitie van start. Er is dit keer geen wedstrijd om de supercup, omdat kampioen De Koog geen representatief team op de been kan brengen. Hiermee is ook de titel vacant. Grootste kanshebbers voor het kampioenschap zijn Texel'94 1, Jelleboog en misschien Mantje, met Oosterend 1 en Mantje 2 als out siders. De eerste weken van het zaal- voetbalseizoen staan in het teken van de voorronde om de beker. Deze voorronde wordt in poules gespeeld, waarna zestien ploegen verder gaan in de achtste finales. Het jeugdzaal- voetbal loopt iets terug. Toen onlangs ook nog eens enkele teams werden teruggetrokken, besloot de compe- titieleiding noodgedwongen de com petitie voor E-teams (voorlopig) te schrappen. In de C- en D-competitie is nog voldoende deelname voor een spannende strijd. Woensdag 28 augustus De Knm Dl-Klif D1 uitgesteld 19.35 De Krim 5-Texel 5 Hoogendijk 20.25 SVO 5-Klif 4 Hoogendijk 21.15 SVO 3-De Krim 3 Franchlmon Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 29 augustus 18.00 De Krim E1-De Krim E2 Krim 18.45 SVO 6-De Koog 2 Hoogendijk 19.35 De Krim 6-Texel 6 Hoogendijk 20.25 ZDH 2-Jelleboog 3 Kuipers 21.15 RAB 1 -Mantje 3 Kuipers Klif heeft zaaldienst. Vrijdag 30 augustus 17.30 De Krim D3-De Krim D2 Krim 18.15 Klif 2-SVO 4 Franchimon 19.05 Klif 1-De Krim 1 Molanus 19.55 Jelleboog 1-Casino 1 Sangers 20.45 Mantje 1 -Jelleboog 2 Van Beek 21.35 ZDH1-Klif 3 Kuipers 22.25 Texel 1 -Mantje 2 Hoogendijk Oosterend heeft zaaldienst. Als opening van het nieuwe voetbal seizoen houdt Texel'94 zaterdag een clubdag. Jeugdelftallen die geen ver plichtingen hebben in de strijd om de districtsbeker spelen in de ochtend uren en in de vroege middag onder linge wedstrijden op het eigen sport park Daarna treden de A-junioren, recreanten en senioren in het strijd perk. De dag wordt afgesloten met de bekerwedstrijd die het eerste elftal speelt tegen HCSC uit Den Helder. Programma Texel'94 F1-Duinrand F1 10.30 Texel'94 F2-Dunrand F2 10.30 Texel'94 F3-Texel'94 F4 11.30 Texel'94 E3-Texel'94 E4 11.30 Texel'94 C3-Texel'94 D3 12.00 Texel'94 E1-Texel'94 E2 12.05 Texel'94 D5-Texel'94 D6 12.05 Texel'94 E5-Texel'94 E3 12.30 Texel'94 F5-Texel'94 F3 12.30 Texel'94 D4-Texel'94 C3 13.00 Texel'94 D6-Texel'94 E1 13.05 Texel'94 E2-Texel'94 D5 13.05 Texel'94 F4-Texel'94 F5 13.30 Texel'94 E4-Texel'94 E5 13.30 Texel'94 D3-Texel'94 D4 14.00 Texel'94 E1 -Texel'94 D5 14.05 Texel'94 D6-Texel'94 E2 14.05 Mini's 4 tegen 4 15,00 Texel'94 4/veteranen- Texel'94 A2 16.00 Texel'94 2-Texel'94 3 16.00 Texel'94 1-HCSC 18.00 Bij afwezigheid van Dirk Pool - die meedeed aan de Nederlandse kam pioenschappen - kon Andreas Mo- nen twee weken geleden de derde clubwedstrijd van de Cocksdorper Kustzeilvereniging winnen. Zondag was de nationaal kampioen er weer wel en overtuigend stelde hij de hië rarchie nogmaals vast door met ge mak naar de zege te zeilen. Hij deed dat op een parcours nabij de vuurto ren. De gebruikelijk locatie was we gens het uiterst lage water onbe gaanbaar. Komende zondag wordt nogmaals gevaren. Het betreft een inhaalrace, aangezien de eerste wedstrijd we gens slecht weer destijds werd afge last. De briefing begint om 10.00 uur. Teams die nog mee willen doen aan de komende dartcompetitie kunnen zich tot 1 september opgeven bij competitieleider Jelle Visser, Wever straat 35, tel. 321268, e-mail texeldarts@planet.nl. Maandag 16 september houdt de Texelse Dart Organisatie (TDO) in De Bijenkorf in Oosterend de algemene leden vergadering, aanvang 20.00 uur. Enige verwarring ontstond doordat in een vorige krant werd bericht dat de gymnastieklessen in Oudeschild weer begonnen, terwijl daarbij het lesrooster van Gyvo uit De Koog stond afgedrukt. De Oudeschilder gymnastiekvereniging GOS begint dinsdag 3 september weer met de lessen. Doordat dagen en tijden zijn aangepast aan de wensen van de leden, zijn er nogal wat wijzigingen in het programma. Voor vragen kan contact worden opgenomen met Marjolein Barends, tel. 315334. Het lesrooster is als volgt: Dinsdag: 16.30: Jongens en meisjes groep 2 (5 jaar) 17.30: Jongens en meisjes groep 6 en meisjes groep 7 en 8 (9,10 en 11 jaar) 18.30: Jongens groep 8 en jongens en meisjes voortgezet onderwijs Woensdag: 16.30: Kleuters groep 1 (4 jaar) 17.30: Kleuters groep 3 (6 jaar) Donderdag: 14.30: Peuters 3 jaar 16.45: Jongens en meisjes groep 4 (7 jaar) 17.45: Jongens en meisjes groep 5 (8 jaar) Het nieuwe voetbalseizoens week met de strijd om dei beker. Van de vereniginger eiland doet alleen Texel'94 mee. Het eerste elftal is sa Den Helder ingedeeld bij 11' meer en HCSC, sterke ven die in de reguliere competn terdag spelen. Ook divers elftallen van Texel'94 spel! wedstrijden. Dinsdag 27 augustus Texel'94 A1-HCSC A1 Texel'94 B1-JVC B1 Texel'94 C1-JVC C1 Woensdag 28 augustus W'meer 1-Texel'94 1 Texel'94 C2-Den Helder C2 Texel'94 D1-WGW D1 Zaterdag 31 augustus Texel'94 1 -HCSC 1 Den Helder A1-Texel'94 A1 HCSC B1-Texel'94 B1 WGWC1-Texel'94 C1 JVC C2-Texel'94 C2 JVC D1-Texel'94 D1 WGW D2-Texel'94 D2 Het zijn geen dagelijkse verschij ningen op Vliegveld Texel. Een Chinook-helikopter, het grootste soort in Nederland, landde vrijdag ochtend op het gras om zo'n der tig mariniers op te halen. Aan het begin van de week was de Chinook ook al twee keer langs geweest om 68 mariniers te brengen. Het Korps Mariniers had het toestel laten uitwijken naar het vliegveld om overlast voor het milieu in de omge ving van de Mok te voorkomen, zegt majoor Aad van Gils van de Joost Dourleinkazerne desgevraagd. Lan den op de landingsplaats van de ka zerne had ook moeilijk gegaan, om dat daar tenten stonden. 'Maar dat was niet de reden om uit te wijken, want we hadden die helikopter ook elders op het terrein kunnen laten lan den.' De Mok kent jaarlijks twaalf Ee dagen waarop met helikopl worden gevlogen. Volgens zijn er daarvan tot nu toe bruikt. De overgevlogen mariniers» komstig van de kazerne in D maken deel uit van de in compagnieën van het Tweede Mariniersbataljon, was een weekje op de M amfibische oefeningen. Der die met mee terug vlogen, het eiland gewoon over het mariniers die door de lucht hebben volgens directeur Ed van het vliegveld vermoed paar keer extra naar adem happen. 'We hebben gevraa zich met de Chinook aan de schreven vlieghoogte van vijl meter wilden houden. Voor stel is dat wel erg hoog. V 'M4 Mariniers stappen aan boord van de Chinook die vrijdagochtend landde op het vliegveld. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 4