Nat eerbetoon aan gesneuvelde broer Wie is toch die Inktvis? .ia Coutinho raadt ware identiteit Inktvis Brother Flower in Worsteltent Waar gebeurd Druuven Martial arts Boek over fatale bombardementsvlucht MORR NflrUURLbk MENEER RRE> HELPEN Wb U DIRECT RRN EEN VERGUNNING EN ONTHEFFING, EN TERWOL PIET DE FORMULIEREN »N ORDE MARKT. KUNT U MO EVEN HELPEN MET DE KOFFIE-TEST. IN DE BOUWWERELD NOEMEN ZE| ZOIETS TOCH EEN KOFFIE - ROND3E Jnktvis Voor-keuren Verheviging sterfte zieke zeehonden Boon, Hooyschuur en Boon winnen bij Heri Hodie Texel'94 verliest bekerwedstrijd TEXELSE J" COuraNT vijl de Inktvis Het schilderij van de in nood verkerende B17-bommenwerper 'Lonesome Polecat II', zoals deze er volgens Michael Darter moet heb ben uitgezien voordat het toestel ten westen van Texel neerstortte. Even daarvoor had de gewonde Eugene F. Darter het toestel boven de Waddenzee verlaten. Zijn lichaam is nooit teruggevonden. Het schilderij is te zien in het Luchtvaartmuseum. De band Brother Flower verzorgt zon dag een optreden in restaurant De Worsteltent (Smitsweg, aan de rand van de Dennen). De driemans formatie uit Haarlem brengt een men geling van pop. folk en country en wordt geïnspireerd door onder ande ren Bob Dylan. Het optreden begint om 14.00 uur. Bij mooi weer wordt buiten gemusiceerd. vijftigste minuut op 2-2 door we derom een fout in de verdediging van de gasten. Twee minuten later werd het zelfs 3-2 voor Wiermgermeer. Coach Plaatsman probeerde zijn spelers weer in het gareel te krijgen en brulde hen toe 'verzorgder te voet ballen en zuiverder in te passen'. Maar hoewel beide ploegen nog volop kansen kregen, kwam in de stand geen verandering meer. Zaterdag speelt Texel'94 op eigen terrein een bekerwedstrijd tegen HCSC (aanvang 18.00 uur), woens dag staat een wedstrijd tegen FC Den Helder op het programma. Onze buurman, evenals ik een fervent amateur-tuinder, kwam regelmatig even buurten en nadat hij het tuinpad op en neer was gelopen en alle ge wassen had becommentarieerd, gaf hij gewoonlijk een waarderingscijfer voor wat hij zojuist had gezien. Hij had bijzondere belangstelling voor bessen en aardbeien, maar speciaal voor de druiven in de kas. Toen hij later naar Den Burg verhuisde, ging hij ook daar weer tuinieren. Omdat ze daar een mooi en zonnig luw plekje hadden, bood ik hem een paar druivenstekken aan, die hij graag aannam. Ze groeiden goed, volop ranken en blad, maar na twee jaar nog geen druiven. Als ik op bezoek kwam, werd ik er steeds door 'burreman en burrevrouw' bijgehaald om de oorzaak daarvan te bespre ken. Toen bij mi| thuis de druiven rijp waren, bedacht ik dat je soms wel eens met de genade moet meewer ken, zocht een aantal mooie trossen uit en maakte ook wat haakjes, 's Avonds in de schemering sloop ik bij onze oud-buren achterom en hing hier en daar een tros druiven aan de druiveloze struiken. De eerste die het daags daarna ontdekte, was hun buurman Smit en die nep naar onze 'ex-burrevrouw': 'Zeg buur, wat heb je een mooie druiven.' Die keek on gelovig naar de struiken en riep 'Ver hip, je heb geliek, 't is nag waar ok, ik heb ze nag met eerder sien' en riep haar man erbij. Die vond het in eer ste instantie ook een wonderlijk ge val, maar had vast betere ogen, want hij zei. 'As ik goed kiek, zitte der haakies an.' Jan van Tunen In de Aleph, Weverstraat 54 begint maandag 2 september een cursus martial arts, een verdedigingskunst waarbij lichamelijke oefeningen wor den gecombineerd met meditatieve technieken. De cursus wordt gege ven van 20.30 tot 21.30 uur Voor aanmeldingen en inlichtingen: Carry Severing, tel. 322637. Inktvis, de geheimzinnige stukjes- ïnjver in de Texelse Courant, is ,D '.maskerd. Twaalf Texelaars had- n na de laatste column de juiste im van de schrijfster geraden. De sfste die per e-mail het goede ant- ird doorgaf, was Lia Coutinho uit Burg. die dinsdagmiddag de loofde taart in ontvangst mocht ien. Met de ontmaskering komt eind aan de columns van Inktvis, in steeds bredere kring werden gespeld 'Ik las ze van het begin af aan en heb me gek gepiekerd wie toch die mysterieuze Inktvis was', vertelt mevrouw Coutinho. Ook veel andere Texelaars worstelden met die vraag. Via e-mail werden in totaal 27 verkeerde namen ingestuurd, varië rend van de burgemeester tot Piet (de Woeste) Witte. In de laatste column liet de schrijfster er geen twijfel over bestaan dat ze er een van de familie Kuip moest zijn. Coutinho: 'Toen ze ook onthulde een vrouw te zijn, wist ik wie de Inktvis was.' Vele inzenders hadden via het internet de stamboom van de familie Kuip geraadpleegd. Inktvis: 'Ze stuurden zelfs mijn volle dige voornamen in, dat was wel grap pig.' In haar laatste column doet de Inktvis zelf haar ware identiteit uit de doeken en verklaart waarom ze de stukjes heeft geschreven Texelse Courant leest, snijdt Lia Coutinho de door haar gewonnen taart aan. (Foto Gerom Timmerman) srlmgen van de basisschool en het ortgezet onderwijs streden afgelo- &n weekend op de tennisbanen ast het Eierlandsche Huis om de ibtitels van Heri Hodie. Gesteund wr fraaie weersomstandigheden en al toeschouwers demonstreerden spelers een stijgende lijn in hun pelmveau. De deelnemers aan het znpioenschap zijn allemaal twee ar of langer lid van de club uit De ock.sdorp en hun ervaring én de wist van een nieuwe trainer begint n vruchten af te werpen, lok bij de meisjes van de basis fiool was het gelijk al spannend. De ale spande er de kroon. De strijd ng geheel gelijk op, maar na een and van 5-5 in de set en 40-40 in game hield Fenna Boon de zenu- en beter onder controle dan Juul in der Steeg. De verliezersronde erde winst op voor Nienke 'eprath. Liza ter Hoor werd hier ®ede siongens waren met wat minder spelers, waardoor hier geen verliezersronde werd gespeeld. Ze speelden in twee poules, waarna een finale tussen de nummers één de clubkampioen opleverde. Het was Stefan Hooyschuur, die Joost Brou wer met 6-4 klopte. Bij de oudste jeugd - de grootste groep - streden vijftien leden om de eer. De finale was een echt driesetter en duurde maar liefst twee uur, zo waren de broers Edwin en Remco Boon aan elkaar gewaagd. Uiteinde lijk wist Edwin wederom beslag te leggen op de titel. Pieter Hooyschuur won in de verliezersronde van Martin Zegers. Het blijkt dat er onder de jeugd van 8 en 9 jaar veel belangstelling is om volgend jaar te tennissen. De vereni ging verzoekt alle gegadigden zich tijdig te melden (bij Ditte Westdorp, tel. 316268), zodat al in een vroeg stadium rekening kan worden gehou- vliegtuigwrak. Vermoedelijk als ge volg van de suppletie die momenteel aan de gang is, is het toestel onder het zand geraakt, want dinsdag avond was er mets meer van terug te vinden. Darter maakt van de speurtocht naar zijn broer geen half werk. Alle infor matie die hij verzamelde, heeft hij gebundeld in een boek, waarin de fatale vlucht tot in detail is opgete kend. Van elk bemanningslid ploos hij De sterfte onder de zeehonden heeft zich afgelopen week verhe vigd. Sinds zondag zijn op het ei land 22 dode dieren van de kust gehaald. Ook elders in Noord-Hol land zijn deze week veel zeehon den gevonden. Een medewerker van EcoMare is sinds vonge week donderdag fulltime bezig met het ophalen en opbergen van gestorven robben. De gemeente heeft deze week ook dode zeehon den van het strand gehaald. 'Het is momenteel moedeloos werk', zegt Henk Brugge van EcoMare. In totaal zijn op het eiland inmiddels 136 dode zeehonden geborgen. In het Wad dengebied was het flink raak Het totaal aantal gestomen zeehonden in het Nederlandse deel van de Wad denzee lag deze week tussen de ze ven- en achthonderd. Deskundigen hadden voorspeld dat de sterftepiek zich eind augustus, begin september zou voordoen. beste jeugdtennissers van Herie Hodie, van links naar rechts: Edwin Boon, Stefan chuur en Fenna Boon. (Foto Robbert van der Bent koek is op, of beter gezegd, de larf is geconsumeerd. Door Lia toutinho om precies te zijn, want zij sadde als eerste de ware identiteit an Inktvis. Ik zal me daarom nu eerst ens netjes voorstellen. Mijn naam is tena Kuip, (ik ben d'r len van Paul), ten 22 jaar oud, en bezig met een fetudeerscriptie voor de opleiding ïtschrijven. Hiervoor doe ik onder pak naar hoe je, via anonieme tekst, iandacht kunt trekken binnen een leenschap. Daarvoor heb ik dus felnktvis in het leven geroepen, ach- wiens tentakels ik me tien edities rgheb verscholen. En vandaar ook iaartprijsvraag, want dankzij de raties op het e-mailadre"s, kon ik cwzoeken of Inktvis gelezen werd, wie men verdacht. Zoveel aardige n grappige mailtjes heb ik mogen Wvangen, en daar wil ik iedereen Sn ook ontzettend voor bedanken, k heb ze allemaal verwerkt in mijn criptie. En tevens wil ik iedereen mijn iprechte excuses aanbieden, omdat el zo moeilijk te raden viel. Want erkelijk- wie kent er nou een Diana Kuip?! Maar vorig weekend hadden dan toch behoorlijk wat mensen de juiste oplossing. Bloedspannend waren de afgelopen weken voor mij. Want als ik te vroeg ontmaskerd zou worden, zou mijn afstuderen in de soep lopen wegens te weinig gepu bliceerde tekst. Gelukkig is dat niet gebeurd. Al met al heb ik twee maanden lang, als een ware spion, mijn Inktvis geheim moeten verbergen Zo heb ik vrienden en familie wijsgemaakt dat ik werkte aan een scriptie over de Georgiérs. Deze dekmantel onder hield ik door geregeld boeken over dit thema te huren en deze overal in mijn omgeving te laten slingeren. Ik leerde ook enkele Georgische feiten uit mijn hoofd, die ik zo nu en dan noncha lant deponeerde, maar voorkwam daarna vakkundig een diepgaander gesprek, door iets 'per ongeluk' om te stoten. Briljant, ik voelde me net James Bond. Maar, ik moet ook toegeven dat ik in mijn undercover rol soms wat te ver doorsloeg. Zo wilde ik eens op de boot een Texelse krant kopen, maar was bang verdacht te lijken, en pleegde daarom (met een apparaat dat uitstond!), het volgende telefoon tje: 'Wat zeg je Mam moet ik een Tesselaartje meenemen, waarom dan o, okee.doeg!' Pietsie para noia ja. Dat het allemaal goed is afgelopen, dank ik dan ook niet aan mijn 007- talent, maar aan de redactie van de Texelse Courant. Bij hen was mijn geheim al die tijd veilig. En vooral ben ik hoofdredacteur Gerard Timmer man zeer erkentelijk. Want behalve dat hij een plekje in zijn krant heeft afgestaan, heeft hij de Inktvis boven dien met raad en daad bijgestaan, als een echte Agent Q! Dank aan u allen, en een vriendelijke laatste groet, Diana Kuip, alias de Inktvis (reacties kunt u sturen naar inktvistexel@yahoo.com) den met de indeling van de les- groepen, die komend voorjaar van start gaan. Michael I. Darter is op zoek naar Texelaars die op 16 december 1943 een gehavende B17-bommenwer- per hebben zien overkomen, die kort daarna neerstortte in de zee bij paal 19. Het toestel vloog bij zonder laag en volgde vermoede lijk een koers van Oost naar De Koog. Het vliegtuig keerde terug van een missie boven Duitsland, waarbij zijn broer en bemannings lid Eugene F. Darter is omgeko- De Amerikaan was vorig jaar al op Texel om naspeuringen te doen naar de fatale vlucht. Hij sprak toen onder andere met Phlip Stark, die in De Ne derlanden een groepje parachutisten had zien lopen dat het gecrashte toe stel veilig had weten te verlaten. Het vliegtuig was boven Duitsland getrof fen door afweergeschut en nadat boven Bremen de bommenlast was afgeworpen op de terugweg aange vallen door Duitse jagers. Eugene Darter raakte gewond en werd door zijn maten in een parachute geholpen en uit het vliegtuig gedropt. Alles wijst erop dat hij in de Waddenzee terecht is gekomen en verdronken. Michael Darter (59), die nog een kind was toen zijn dertigjarige (half)broer sneuvelde, verkeerde lang in het ongewisse over het lot van zijn broer. Tot hij enkele jaren gelden via het internet op het spoor kwam van de laatste vlucht van de Lonesome Polecat II, zoals het toestel was gedoopt Vanaf dat mo ment reisde hij stad en land af om meer over zijn broer en diens laatste vlucht aan de weet te komen. Hij be zocht de oude basis in het Engelse Horham en struinde in tal van archie ven. Vorig jaar reisde hij af naar Texel en voer met een boot van Gerrit Jan Betsema het wad op om de laatste eer aan zijn broer te bewijzen. Dit jaar keerde hij terug en voer hij met Betsema en Cor van Heerwaarden door een heftige branding bij paal 19 een paar honderd meter de zee op, waar het toestel vermoedelijk is neer gekomen Begin jaren tachtig bleven precies op die plek de netten van een garnalenvisser hangen in een Texel'94 heeft de eerste serieuze testcase van het seizoen verloren. In de strijd om de districtsbeker bleek de CW Wieringermeer woensdag in Slootdorp met 3-2 te sterk, nadat de gasten bij rust nog met 1-2 de leiding hadden gehad. Michael I. Darter (midden) trotseert met Cor van Heerwaarden (links) en Gert Jan Betsema (rechts) de branding bij paal 19. de achtergrond na. het beschrijft mi nutieus de voorbereiding van de tocht, vluchtschema's, ooggetuigen verslagen van de overlevenden en de route die het toestel volgde. Darter liet zelfs een schilden) maken van het neerstortende toestel, dat is afge drukt in het (Engelstalige) boek 'The Lonesome Polecat II and her brave crew', een eerbetoon van zo'n 120 pagina's. De schrijver is zelf de eerste om toe te geven dat het boek op bepaalde gebieden wel erg in detail treedt en daarom werkt hij aan een wat minder omvangrijke, maar meer leesbare versie. Daarin wordt wellicht ook het verhaal opgenomen dat hij opte kende uit de mond van Jac. Betsema uit Oudeschild. Als jochie vertelde vader Betsema hem dat hij destijds een toestel boven Oost had zien vlie gen, dat heel laag overkwam en zichtbaar in moeilijkheden verkeerde. Eén van de motoren stond in brand. Darter zou graag in contact komen met Texelaars die dit met eigen ogen hebben gezien. Ze kunnen contact opnemen met de redactie Texelse Courant, Warmoesstraat 45, tel. 362620. Mensen die rechtstreeks in formatie naar Darter willen sturen, kunnen dit mailen naar mdarter@ara.com. Via dit adres is ook zijn boek te bestellen. VRIJDAG 30 AUGUSTUS 2002 Het team van coach Gerrie Plaats man trof woensdag een tegenstander waarvan mocht worden veronder steld dat die ongeveer even sterk was. Texel'94 doet een stap terug en komt dit seizoen uit in de vierde klasse, het eveneens gedegradeerde Wieringermeer speelt in de derde klasse van de iets minder hoog inge schatte zaterdagcompetitie Het eerste kwartier kwamen de Texelaars er totaal met aan te pas. Dit resulteerde in de achttiende minuut in het eerste doelpunt voor Wieringer meer, dat een fout in de verdediging van Texel'94 onbarmhartig afstrafte (1-0). Keeper Bart Graaf werd meteen hierna aangeslagen en licht geblesseerd naar de kant gehaald en vervangen door de ervaren Bart Heerschap, die direct nadrukkelijk zijn medespelers begon te coachen. Met succes, want hij slaagde er inder daad in de wilskracht en de bezieling terug te brengen in het elftal. In de dertigste minuut kwam de beloning, toen nieuwkomer Maurice de Groot uit een voorzet op maat vanaf de lin kerkant fraai inkopte (1-1). Marcel Spoelstra schoot vervolgens via een tegenstander rakelings naast, maar kort daarna kwam Texel'94 toch op voorsprong. Maurice de Groot liep goed door op een diepe bal en rondde knap af (1 -2). Ook daarna ble ven de gasten kansen krijgen, maar doelman Douke Dorenbos gaf niets cadeau en maakte heel wat scoringskansen onschadelijk. Na de rust liet Texel'94 het er lelijk bij zitten. De thuisclub nam wederom het initiatief en kwam in de vijfen-

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5