Kanker in de familie? TEXELAARTJE m F amilieberichten grondwater De Ridder doet stof opwaaien X TEXELSE 3 C0URANT IÏDT organiseert Vlaams weekeinde in Den Burg 8IO Astrid Sigrid 'Je xel aartjes Voor zoveel voordeel gaat de zon graag op! €1.205,- €690,- Sr Autobedrijf D. Nagy GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS I VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 verbouwer Bram de Ridder is één n de Texelse landbouwers die in I kader van het project 'Water en ier' nauwkeurig hun grondwater inden en het slootwaterpeil bi|hou- (i. Zaterdag hield hij open huis en danks een paar kleine buien was veel belangstelling van collega- rariërs en andere geinteresseer- DINSDAG 17 SEPTEMBER 2002 den. Hij onthaalde ze op een verhaal over zijn waterhuishouding en liet zien hoe hij met stuwen het zoete water langer vast kan houden. Vooral voor gewassen als lelies heeft dit een gunstige invloed. Via peilbuizen meet hij de standen elke twee weken. Op de open dag lieten onderzoekers van het project de voorlopige meet resultaten zien. Na een rondleiding op een platte kar was er de mogelijkheid meer informatie over het project te ontvangen bij de informatiestand. Het verhaal van De Ridder deed zeker stof opwaaien. Vele aanwezigen ble ven lang na om te discussiëren over de waterproblemen op hun eigen be drijf. Veel mensen maken zich zorgen als kanker vaker in de familie voor komt De Nederlandse Kankerbe- strijding/Konmgin Wilhelmina Fonds (KWF) wil hen een realistisch beeld geven wanneer kan kanker erfelijk zijn en wanneer met? Daarom be steedt het KWF in september 2002 via de KWF-themamaand, op gro te schaal aandacht aan 'Kanker in de familie?' Vragen staat vrij Via de gratis Hulp- en Informatie lijn van het KWF staan deskundige voorlichters u te woord. 0800 - 022 66 22 of 0800 - KWF KANKER In september zijn er via deze lijn speciale spreekuren op de dins dag- en woensdagavonden van 18 00 - 20.00 uur Tijdens de ge bruikelijke openingsuren (maan dag t/m vrijdag, 10.00 - 12.30 en 13 30 - 16 00 uur) kunt u met al uw (andere) vragen terecht Wilt u het KWF steunen? Kijk dan op www kankerbestrij ding. nl of bel met de geverslijn 0900-20 200 41 (€0,01 p.min.). NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING IONINCIN WIIHCI tlijkt een beetje op de Ierse folk. aar het is ook weer totaal anders, el bekendheid geniet de volks- iziek uit Vlaanderen in ieder ge niet. Aanleiding voor de Mu il- en Dansschool om die iziek tijdens een speciaal lams weekend in het eerste lekend van november over een ader voetlicht te tillen. Zowel telaars als mensen van de over- nt kunnen aan het weekend edoen. iziekdocente Loes Bakker, één van organisatoren, toont de Vlaamse edelzak. Het muziekinstrument (er kleiner en eenvoudiger uit dan (wat bekendere Schotse broeder- (rument Bij de Vlaamse volks- uziek speelt de Vlaamse doedelzak (Ier een belangrijke rol. Het Instru ct produceert een hoger geluid n het Schotse en er zitten minder oen dronesaan. Twee om precies lijn. Op de ene kan gespeeld wor- n, de andere produceert een ka- Heristieke lage dreun, die op één shoogte blijft hangen. Met haar toog voorziet Bakker het instru- fvan lucht met een blaasbalg die (aar heupen hangt. 'Dit instru- itnas veertig jaar lang uitgestor- («België. Eind jaren zestig kwam "neer in opmars. Het werd veel (nikt voor dansmuziek en proces- t' Hoewel de Belgische doedel- minder overheersend klinkt dan Schotse, blijven de deuren van de ^speelruimte in de muziekschool iide zekerheid even dicht. Anders de rest van d'Ouwe Ulo toch iets eel meegenieten. liet weekend van vrijdag 1 tot en zondag 3 november zijn de rol- omgedraaid. Dan mag de Igische doedelzak volop klinken in Muziek- en Dansschool, net als de wtet/e, de draailier, diverse fluiten, ano, snaarinstrumenten, koperwerk andere instrumenten waarop de aamse muziek kan worden ge- eeld. Dat gebeurt ti|dens work- ops die tijdens het Vlaamse week- ide worden verzorgd, frumenten, zang en dans komen arbij aan bod. De workshop zang irdt begeleid door de Belgische nger Mare Hauman, Instrumentale irkshops door de groep Papaver dans door de Belgische dans- aester Katrien van Craenenbroeck. or deelname aan de zang moeten (nsen enige ervaring hebben. Voor instrumentale workshops moeten ■nsen een gemiddeld tot gevorderd niveau hebben. Voor de workshop dans hoeven deelnemers geen erva ring te hebben. De workshops begin nen allemaal op vrijdagavond. Zater dag worden ze zowel 's morgens als 's middags gegeven. 'Vlaams op Texel', zoals de organisatie het week end heeft genoemd, Is een vervolg op het Ierse weekeinde dat twee jaar ge leden werd gehouden. Bal populair Van Craenenbroeck leert de deelne mers onder meer dansen als polka, scottisch, wals, mazurka en even tueel Bretonse dansen. Deze dansen kunnen ze zaterdagavond in de prak tijk brengen bij een bal populair in Question Plaza. Van Craenenbroeck neemt een danspartner en een mu zikant mee voor de workshop. Vol gens de organisatie kunnen zij de danspassen duidelijk uitleggen op elk gewenst tempo, waardoor het ook voor beginners goed te volgen moet zijn. De deelnemers aan de instrumentale workshops maken Vlaamse muziek in traditionele stijl en ze leren nummers van de groep Pa paver. Mare Hauman legt zich in de zangworkshop toe op één- en meer stemmige volksliederen. Hauman en Papaver geven tijdens het weekend ook concerten. Papaver treedt zaterdagavond vanaf 20.30 uur op tijdens het bal populair. Hauman staat vrijdagavond met zijn begeleidingsband De Moeite vanaf 21.30 uur op het podium van Question Plaza. De workshops worden zaterdag middag onderbroken voor een warme Vlaamse lunch 'met Bourgon dische inslag'. Bakker: 'Het is nog een verrassing wat het wordt, maar het is een maaltijd met lekkernijen uit Vlaanderen en van Texel.' Bij de lunch wordt ook aan vegetariërs gedacht. Aan het eind van de middag is er een eenvoudige soep- en broodmaaltijd met Texels bier in de muziekschool. In het begin de avond is er een pre sentatie waar de deelnemers de op gedane kennis kunnen laten zien. Voor de zondag is geen programma samengesteld. Deelnemers kunnen die dag volgens de organisatie zelf invullen. Wel is er om 11.30 uur In de serre van de Lindeboom een koffie concert van de groep Altemet. Zij spelen onder meer doedelzak en draailier. Tachtig tot honderdtwintig mensen kunnen meedoen aan het Vlaams weekeinde. Zij kunnen zich opgeven bij de Dans- en Muziekschool fcs Bakker van de Muziek- en Dansschool met een Vlaamse doedelzak. Het is één van instrumenten die gebruikt worden in de Vlaamse volksmuziek. Die muziek staat ntraal tijdens het Vlaamse weekeinde dat begin november in Den Burg wordt gehouden. (313493). Daar is ook nadere informa tie te verkrijgen. Bij Loes Bakker (0223-628580) kan eveneens meer informatie worden ingewonnen. Deel name aan het festival kost €75,- voor volwassen en €50,- voor deelnemers onder de achttien jaar. Overnachtin gen zijn daar niet bij inbegrepen LAAT HUN WERELD NIET OPNIEUW INSTORTEN! Een i*it n» dt aardbeving hebben 60.000 slachtoffers nog steeds geen degelijk dak boven hoold "TT"! Giro 667 Den Haag Mensen in Nood v£v Akkerbouwer Bram de Ridder demonstreert de werking van de peilbuizen. Scherpe prijzen en een vakkundig advies! Vier bedrijven op één adres MARIC0WEG 6' Tijdens het ziekbed en na het overlijden van mijn lieve en zorgzame vriend FRANS BERKIEN heeft de stroom van deelnemingen, in welke vorm dan ook, mij overspoeld. Daardoor is het mij onmogelijk ieder daarvoor persoonlijk te bedanken, hoewel ik dat graag zou willen. Wel bedank ik in het bijzonder mijn familie, waar van ik veel steun en medewerking ontving. Zij zijn geweldig geweest en zijn dat nog. Uit het diepst van mijn hart, aan iedereen, heel veel dank. Mede namens de moeder van Frans, Marius Witte De Koog, september 2002. Hoera, Blij cn gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje op 15 september 2002 Henk Bocklioudt, Inge Stevenson Magda Brink 28 1796 AJ De Koog Tel 0222 327276 Ik ben weer thuis. Bedankt voor alle bloemen, kaarten en telefoontjes. Dit heeft ons goed gedaan. Cas en Renate INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,50 tot cn met 3 regels. Per regel meer: €1.50 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 12,00,- cxcl. tekst, alleen voor particulie ren die iets te koop aanbie den. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. PBG, het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Reparatie met garantie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. A.s. vrijdagavond Café Chantant in De Karseboom met een hapje en een smartlapje Tot ziens' Frans en Lies Elke dag vers brood. Nu broodbakmachine €65,- bij Voordeelland Oude- schild, 322398. Mesthanen, 16-weekse. slachtrijp, hormoonvrij. Tel. 318309. Afhalen bestelde schouwburgkaarten, de ze week dagelijks tussen 10.00-16.00 uur bij kan toor W.S.T in d'Ouwe Ulo, of dinsdagavond tussen 19.00-21.00 uur Info: 315582. Elke dag vers brood. Nu broodbakmachine €65,- bij Voordeelland Oude- schild, 322398 Mesthanen, 16-weekse. slachtrijp, hormoonvrij. Tel 318309 Voordeelland woensdag 18-09-02 gesloten wegens familie-omstandigheden. Waantij dankt Jan-Sieme Simone en personeel v. Paal 12 voor "Cabanes". Lieve mensen, graag uw aandacht voor het vol gende: permanente woonruimte gezocht in de vrije sector Telefoon nummers tussen 13.00 en 20 00 uur zijn. 030- 2891181 en 06-24890534. Dank u voor uw aandacht Lekker Texels lamsvlees eten? Rest. De Koorn-aar Service Center Texel. Radio/tv/satelliet-reparatie/ verkoop. 311 777. Waantij dankt eigenaren strandhuisjes voor hun medewerking!! "Cabanes" Schilderijenliefhebbers op gelet" Diverse "Bloks" en "Tielemansen" komen tij dens de Lionsveiling on der de hamer Info www.lionstexel.nl. Elke donderdag van 17.30 tot 19.30 uur judolessen in Ons Genoegen Budo Ver. Shima. Tel. 315640 B.K.R. en toch hypotheek of lening? Het kan' Tel 0320-251114 0320- 844779 Wij leveren alle merken ktv, video, dvd, radio, cd satelliet, camcorder, scan ner Service Center Texel, 311 777. A s vrijdagavond Café Chantant in De Karseboom met een hapje en een smartlapje. Tot ziens! Frans en Lies. Voordeelland woensdag 18-09-02 gesloten wegens familie-omstandigheden Waantij dankt alle 2000 bezoekers aan de kunst manifestatie "Cabanes" Uw muntcollectie nog met compleet? Op de Lionsveiling vindt u mis schien wel de ontbrekende exemplaren. Info: www. lionstexel.nl. Wij repareren alle merken ktv. video, dvd, radio cd, satelliet, camcorder, etc met 3 maanden garantie. Service Center Texel, 311 777 Elke vrijdag van 18.30 tot 20.30 uur karatelessen in Ons Genoegen Budo Ver. Shima. Tel. 315640. Waantij dankt alle vrijwilli gers sponsors voor bij drage "Cabanes 21 en 22 september lek ker Bourgondisch buf fetten. De Koorn-aar, 322084. Je denkt er niet altijd aan, maar Kunsthandel Hans van der Klift is dé zaak waar je een origineel relatiegeschenk vindt. Nu €2.000,- extra boven op de ANWB/B0VAG inruilwaarde op de Citroen Xsara Picasso. Kijk zc 'ns stralen. Completer dan ooit. comfortabeler dan ooit en nu ook nog voordeliger dan ooit. Want omdat het zomer is krijgt u voor honderden euro's aan extra's cadeau op onze actiemodellen. Kom dus snel naar onze showroom en laat u zomers verwennen. Citroën Xsara Comfort \Vanaf €16.790,- Citroen Saxo Furio Vanaf 10.320.- Citroen Berlingo Multispace Nouvelles Frontières \Vanaf €17.190.- Crtroën Xsara Picasso Pialsir Vanaf €20 490.- Standaard met o.a.: Speciale velours bekleding Airconditioning Aluminium looi op dashboa'd Warmtewerende voorruit Rado/CD-speler met 6 speakers en bediening aan de stuurkolom Uw voordeel Standaard met o.a.: Airbag Stuurbekrachtiging Centrale vergrendeling Elektrische ramen vóór Speciale bekleding Uw voordeel €725,- Standaard met o.a.: Airconditioning Schuifdeuren links en rechts Metallic lak Combinatie velours en stoffen bekleding Uw voordeel M.u v de Citroin Xsara Picasso HDi Business Edition. Standaard met o.a.: Digitale airconditioning ftadio/CO-speler met 6 speakers en bediening aan de stuurkolom Armsteunen vóór Metallic lak Uw voordeel €1.595,- Vraag ons naar de overheidssubsidie! Ruigendijk 2, De Koog, tel. 0222-31 75 67. www.nagy.citroen.nl CITROËN DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer €1,13 extra. Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld ae Rooy). 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 19%btw Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats- Advertentie .plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3