- •■al'. Klanten zeer tevreden over assurantiekantoor voetbaluitslagen Texel'94 vecht zich terug naar remi< Meer diplomazwemmers dan ooit tevoren TEXELS 8 COURANT De Wit snel bij estafettezwemmen Wat ik zeggen wou... Havelaar-koffie (4) \tyat ik zeggen wou. V Voetbalprogramma Cursus opvoeden Traumahelicopter Bremer winnaar onderzoek NVA Open huis R0( Linedance :-;.U /r\ DINSDAG 17 SEPTEMBER 2002 (Foto Gerard Timmerman) Onder grote belangstelling springen diplomazwemmers in het water voor het onderdeel watertrappelen Op de dag dat bekend werd dat het college wil bezuinigen op het school zwemmen, verschenen er in zwem bad Molenkoog meer kandidaten voor het zwemdiploma dan ooit tevo ren. Vi|ftien kinderen zwommen vrij dag af voor het A-, ruim zestig voor het B- en bijna honderd voor het C- diploma. Doordat het er zoveel wa ren, kon de laatste groep pas om 20.00 uur het water in. Om de verrich tingen toch goed te kunnen volgen, werd het zwembad verlicht met bouwlampen en spots. Barbara Boon van het zwembod leidt uit het grote aantal diplomazwemmers af dat het schoolzwemmen op Texel zijn vruch ten afwerpt. 'Gebleken is dat ouders voor het diploma A hun kind particu liere zwemlessen laten volgen en het daarna via het schoolzwemmen an dere diploma's laten halen.' Primeur was dat voor het eerst twee kinderen afzwommen met een motorische sto ring, die door Henk Keyser zijn bege leid (MRT-zwemmen). Als eerste zwembad in Nederland startte Molenkoog hiermee, als een vervolg op MRT-gymnastiek. Begonnen werd met vier kinderen, maar het aantal is inmiddels opgelopen tot veertien. Een aantal kon na verloop van tijd overstappen op reguliere zwemles sen. De zwemexamens werden vrij dag afgenomen door Baukje Drijver, Henk Keyser en Robert Bakker. Deze week wordt in Molenkoog de zwemvierdaagse gehouden, zondag 22 september sluit het zwembad het zomerseizoen af met het traditionele hondenzwemmen. De geslaagden zijn: Diploma A: Kevin Runkei, Arman Chagov, Bastiaan Heekmann- Vingerhoet, Sanne Vissenburg, Glenn Vlaming, Damque Bakker, Amber de Boer, Siedse Monsma, Wouter Lap, Tahnee Guldemond. Larissa Klaas- sen, Puck van Hardeveld. Muzafer Luboder. Diploma B: Len Goënga, Marieke de Vries, Wouter Witte, Lex Veeger, Pim Smit, Lisa Timmer, Stefan de Waard, Ralph Slik, Chris Boersen, Melissa Otten, Bram Leenders, Desirée Boon, Gavin van der Star, Kees Lap, Desmey de Jong, Bram van Sikkeleras, Elma van Garderen. Annabel Dros, Vos Dros. Lysanne Vermeulen, Nadine Saai, Jan-Jelle van der Vis, Marjolein Camphuijsen, Marvin Gort, Hendrik Kuip, Bas den Braven, Sacha Grabowski. Perry Koorn, Aldo Witte, Meivin Braaksma, Robin Braaksma, Amber de Wolf, Diana Roeper, Yasmin Stoderegger, Casper Dros, Youp Wehnes, Bob Goslinga, Maurice Daalder, Nimh Oudhof, Nanda Koopman, Klaas Zuidewind, Amanda Terpstra, Christiaan Terpstra, Sharon Prins, Dennis Weijers, Sanne de Kruif, Jessica Broekman, Allard Rijk, Tim Strick, Patnck Smit, Kimberley Smits, Shadie Smits, Michiel Dijkman, Fieke Vos, Larissa Klaassen, Iris van Heeringen, Britt van Heenngen. Jas per Kaat, Marijn Kaat, Maartje Monen, Fenna Boon, Shanon Trap. Joost Brouwer, Cinvya Oostra, Manouk de Vries, Annejet Boon, Jari van Maanen, Jennifer Smit, Marlm Betsema, Sanne Wissenburg, Walid Ismail. Muzafer Luboder, Sam Hennmk. Diploma C: Mischa Kiewiet, Yacco Krugers, Amanda de Steur, Renée Siebbeles, Lianne van Opstal, Imme Ruarus, Hanna Braanker, Kevin Witte, Jelle Schouwstra. Daan Wessels, Jeffrey de Smidt, Lars Veldhuis, Sebastian Snijder, Mare Wiering, Marise Barhorst, Timo Meskers, Sophie Wartenbergh, Dion Hilverda, Dirk-Jan Hm, Jan-Willem Ellen, Marissa Bos, Maudy Keyser, Virginia Witte, Nelleke Arnout, Sean van Heerwaarden, Richard Kooger, Marleen Eelman, Anne-Martine van Kralingen. Ischa Heerschap, Sophie Bakker. Lisa Winter, Marieke Bakker, Geert Ridderinkhof, Simon Barhorst, Mandy Witte, Anne van Heer waarden. Manssa Roeper, Iris van der Vis, Kevin Betsema, Dennis Daalder. Jeroen Abma. Sil Brouwer, Marieke Zijm, Marlies Roos, Tessel Veltkamp, Tom van der Brink, Wouter Wiersma, Tony Sprenkeling, Julien den IJzer man, Rick Lagerweij, Martijn de Vnes, Yvette Sijtsma, Laura Nieuwenhuis, Wesley Stroo, Maichel Koorn, Shannan Eijkhout, Rosanne Wuis, Sjaak Kager, Nina Bakker, Joris Spilker. Thom Krafft, Benjamin Bak ker. Kelly Vonk, Pieter Langeveld, Linda Vlaming. Simone van der Linde, Melanie Kalverboer, Liza ten Hoor, Robin Bisschop, Laura de Jong, Simone Plaatsman, Elise Brou wer, Mandy Zandee, Hidde Vos. Savannah Polman, Chanique Guldemond, Martijn van Haren, Rick Westerlaken, Tim Klaassen, Serai van der Plaats, Simone Schagen, Demi Kuiper, Tim Boer, Sophie Witte, Jurgen Ploeger, Suzanne van Heer waarden, Damque Witte, Patricia Wiering, Carmen van der Werff, Simon van Tatenhove, Lars Bosma, Rianne Maat, Aran Beijert, Amy Groenewegen. Zaterdag 14 september Texel'94 A1 -Marken A1 1 -3 Texel'94 B1 -Winkel B1 3-1 Wiermgerwaard-De Koog B1 2-6 Texel'94 C2-Den Helder C2 3-1 Oosterend C1-BKC C1 0-0 ZAP D2-Texel'94 D1 2-5 Texel'94 D3-JVC D3 3-3 Oosterend D1 -VIOS W D1 10-3 SRC D4-Oosterend D2 1 -7 De Koog D1 -Geel Zwart D1 2-5 RKEDO M3-Oosterend M1 0-6 Texelse pupillencompetitie Barcelona-De Koog F1 4-0 Liverpool-SVC F1 13-0 Real Madrid-Arsenal 5-6 Juventus-SVO F1 2-2 Texel'94 E3-SVC D1 4-14 ZDH D1-Texel'94 D5 7-0 Texel'94 E2-Texel'94 D6 11-1 De Koog E1 -Texel'94 E5 17-0 SVC E1 -Texel'94 E4 1-4 SVOE1-ZDHE1 0-8 Zondag 15 september Texel'94-Schagen 2-2 Oosterend-De Koog 13-1 Jisp-ZDH 3-2 Texel'94 2-Grasshoppers 2 0-3 DFS Alkmaar 5-Texel'94 4 4-0 Vesdo 3-Oosterend 2 2-14 RKEDO DA1 -Texel'94 DA1 3-0 Zondag 22 september Texel'94-DTS 14.00 ZDH-Strandvogels 14.00 Twisk-Oosterend 14.00 GSV-De Koog 14.00 Texel'94 2-Den Helder 3 12.00 Sporting S. 2-Texel'94 3 11.30 Hugo Boys 2-Texel'94 4 11.30 DWOW 4-Oosterend 2 12.00 Texel'94 DA1 -Victoria O DA1 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 De Waal-Texelse Boys 10.30 Simone de Wit heeft samen met haar teamgenoten van Zwemvereniging Hoorn de eerste plaats veroverd in het Noordhollands kampioenschap estafettezwemmen, dat zondag werd gehouden in Zaandam Die titel dank ten de vrouwen aan een gelijkmatige reeks Op geen enkel nummer lieten ze de snelste tijd neerzetten, wél slaagden ze er steeds in bij de beste vier te eindigen. Op de 4 x 100 meter rugcrawl was De Wit de slotzwemster en werd Hoorn derde. Op de 4 x 100 meter sprong de Texelse als eerste in het water en zwom haar team op nieuw naar een derde plaats. Op de 4 x 100 meter vrije slag en de 4 x 100 meter wisselslag reikte Hoorn naar een vierde plaats. De Wit was respec tievelijk slotzwemster en de eerste zwemster. Bnrrm vim leun Builen icr»nn»oordelijkJ>eid v*a de redactie Een goed beleid voerend gemeen tebestuur moet op de centjes pas sen. In dit kader kunnen wij begrip opbrengen voor het besluit over te gaan tot het plaatsen van koffie- automaten. Wel plaatsen we daar bij enige kritische kanttekeningen. Ten eerste: over de gehouden smaaktesten. Uit onze informatie is gebleken dat deze test niet helemaal vlekkeloos is verlopen. Er zouden vergelijkingen hebben plaatsgevonden tussen koffiesoorten van uiteenlopende kwaliteit. Hierbij is van het merk Douwe Egberts een duidelijk betere kwaliteit gebruikt. Dit wekt de indruk dat de opinie werd gemanipuleerd en dat dus geen sprake is van een ob jectieve keuze. Dit is wrang omdat nu de indruk is gewekt dat de Max Havelaarkoffie van de Wereldwinkel van mindere kwaliteit zou zijn. Deze anti-reclame doet de koffieverkoop van de Texelse Wereldwinkel geen goed. Bovendien werd de Wereldwinkel, vér voordat een college- of raadsbesluit was ge nomen met eén laconiek telefoontje meegedeeld dat men niet langer van hun koffie gebruik wilde maken. Hier bij werd geen rekening gehouden met al gedane bestellingen. En met alleen gaat hierdoor de omzet van de Wereldwinkel achteruit, tevens wor den door de geringere afname de transportkosten hoger. Wij menen dat deze gang van zaken de overschrij ding van fatsoensnormen benadert en stellen hierbij twee vragen: Is de thans gebruikte Residentiekoffie (met het keurmerk Max Havelaar in de smaaktesten meegenomen? en: Heeft de huidige leverancier (de Fair Trade Wereldwinkel) offerte kunnen doen? Uit het verloop van het voortraject is bij ons de indruk ontstaan dat er op voorhand al gekozen was voor Douwe Egberts. Vraag: Is dit inder daad het geval en zo ja, wat is de beweegreden geweest om juist voor dit merk te kiezen? Ten tweede over de tot nu toe ge bruikte koffie. Op initiatief van de Raad is vijftien jaar geleden besloten 'eerlijke' koffie te schenken. Dit ter ondersteuning van de koffieboeren in de derde wereld. Na smaaktesten door ambtenaren, waarbij men de keuze had tussen verschillende koffiesoorten van de SOS Wereldwinkel (thans Fair Trade Wereldwinkel), werd besloten tot het gebruik van Residentiekoffie (zilver merk), de koffie die ook in de Tweede Kamer wordt geschonken en deze te betrekken van de Wereldwinkel op Texel. Er is vanuit het raadhuis nooit een klacht over de kwaliteit ontvan gen. Integendeel. Vraag: Kan een toenmalig genomen democratisch raadsbesluit nu door het college, zonder verder overleg ongedaan worden gemaakt? Misverstanden over het begrip 'Max Havelaar'. De indruk lijkt ontstaan, dat gedacht wordt, dat 'Max Havelaar' op één bepaald koffiemerk zou slaan. Maar dit ligt anders. 'Max Havelaar' is een keurmerk, dat alleen merken (zeker wel zo'n 60) mogen voeren die mee werken aan een eerlijke prijsopbouw, die ten goede komt aan de koffie boeren in de derde wereld (inmiddels mogen zo'n zestig merken dit keur- certificaat voeren). Daarbij dient op gemerkt dat alle koffie afkomstig is uit de derde wereld. Het predikaat Max Havelaar zegt mets over de kwaliteit. Er kan goedkope koffie van mindere kwaliteit bij zijn en heel goede. Daar naast kan gekozen worden uit de smaken bruin-, paars-, rood- zilver- of goudmerk, verschillen die te ma ken hebben met de melange en de wijze van branden Douwe Egberts heeft niet het recht het predikaat Max Havelaar te voeren. Gunnen Max Havelaar-predikaathouders de boe ren een aandeel van ronde de 30%, zij kunnen ze op de door Douwe Egberts ingekochte koffie met meer verwachten dan hooguit 5%. Ten derde: over de beslising van het college. Natuurlijk kan het college de smaak van haar medewerkers volgen en in de toekomst koffie van het grootka pitaal laten schenken. Dit ontslaat college en raad echter met van haar verantwoordelijkheid ten aanzien van internationale zaken. Vraag: Wat is het mogeli|ke alternatief dat het col lege in gedachten heeft? We zouden ons kunnen voorstellen dat het college de Texelse Fair Trade Wereldwinkel de kans geeft om van de huidige achteraflokatie naar een goede centrale locatie te verhuizen, zodat ze daarmee het niet onaanzien lijke verlies aan verkoop zou kunnen compenseren. Als de raad zich er hard voor maakt, dat verkoopruimte op boerderijen 75 m2 moet kunnen zijn, is het toch vreemd, dat 'de héle Derde Wereld' zich in een ruimte van maar 15 m2 moet manifesteren. We willen hierbij het volgende voor stellen: a - Draai het genomen collegebesluit vooralsnog terug. b - Houdt vervolgens een nieuw on derzoek, waarbij Max Havelaar-kof fie van vergelijkbare kwaliteit als die van de gekozen Douwe Egberts kof fie wordt meegenomen. Dit hoeft niet per se koffie van de huidige leveran cier te zijn, hoewel dat wel onze voor keur zou verdienen. Op deze wijze komt men tot een eerlijker vergelijk en doet men het in het verleden geno men raadsbesluit minder geweld aan. Ten slotte zijn er wel degelijk moge lijkheden om Max Havelaar koffie uit automaten te schenken. Er zijn be drijven die dat al jaren naar tevreden heid doen. Nederlandse boeren willen graag een eerlijke prijs voor hun product. In een aantal gevallen wordt die verkregen door aanvullende subsidies te ver strekken. Wij vinden dat dit ook op moet gaan voor de koffieboeren in 'Verweggistan', tenzij men dat te ver van huis vindt. Kunnen we nog een gunstig besluit verwachten, of moeten we de Max Havelaar van Multatuli citeren? 'Stik in je koffie en verdwijn!' Het afdelingsbestuur van GroenLinks Texel In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen heeft Texel'94 op eigen veld een gelijkspel (2-2) be haald tegen Schagen. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want in de eerste helft werd de thuisploeg van de mat gespeeld. Na rust knokten de mannen van trainer Gerrie Plaatsman zich terug en maakten ze een achterstand van twee doelpunten toch nog goed. Publiek en spelers werden voor aan vang van de wedstrijd verrast door de mededeling van de speaker dat bij hoge uitzondering op het A-veld mocht worden gespeeld, omdat het veld leed aan 'lui gras'. 'Geen van de gevraagde mensen, boeren en bui tenlui, kon duidelijk maken wat nu lui gras was', schrijft correspondent Rob Dapper, 'Velen veronderstelden dat er te weinig voeding, kunstmest, werd gebruikt, dat daardoor alle kracht uit de bodem is gehaald, waardoor het gras lui is geworden. Anderen spra ken over emelten en hoe deze te be strijden. De algemene opinie was wel: we hopen dat de luiheid van het gras met op de spelers overslaat- Nu, na afloop kon gezegd worden dat dat niet het geval was.' Bij Texel'94 maakten drie spelers hun competitiedebuut. Maurice de Groot en Pieter List speelden vorig jaar nog voor SV De Koog. De Groot was in de voorbereiding de man die de meeste goaltjes meepikte, terwijl List eerst als verdediger en later als mid delste middenvelder goed werk ver richtte. De kleinste van het trio is Arne-Jan Kruithof, overgekomen van Oosterend. 'Een klein fragiel knaapie met een enorme inzet en veel tech niek. Spelend op het middenveld alsof hij er altijd gestaan heeft', schrijft Dapper. 'De terugkeer van spits Niels Dubbelt geeft de ploeg meer body en meer balbezit in de frontline. Het ziet ernaar uit dat wan neer de ploeg compleet blijft, dit een leuk seizoen kan worden.' Gedurende het eerste halfuur werd de thuisploeg onder de voet gelopen door Schagen. De tegenstander speelde een uitgekookt spelletje, waarbij steeds een diepe opko mende man vrij gespeeld kon wor den. De verdediging van Texel'94 had hier in eerste instantie geen antwoord op, wat resulteerde in vele scoringskansen voor Schagen. Het eerste doelpunt viel na een kwartier, toen de Texelse verdedigers weer eens verbaasd achter zich keken en daar een speler van Schagen zagen staan die gemakkelijk kan scoren. Het was vooral aan Bart Heerschap te danken dat de score in de eerste helft met veel hoger uitviel. Helaas voor de doelman was juist hijs dig aan de tweede treffer. Eeni schijnlijk makkelijke vangbal eerder een heet kooltje. Heets jongleerde met de bal en leekh eigen doel te werken. Maar ve ger Barry de Vries, die tegen de paal stond, beroerde in een ref bal met de hand. De uitsteker dende scheidsrechter R. Agem niet anders dan een strafschy Schagen toekennen, waarin verzilvering een koud kunstje w 2. Met deze stand werd de rus reikt. In de tweede helft kwam Texel'9 beter uit de startblokken. De di* het middenveld werden nu ge nen De hele ploeg schoof nm elkaar en drong Schagen in di dediging. Het was de teruggek verloren zoon, Niels Dubbelt, 1 zijn geheel eigen wijze aansluitingstreffer scoorde, wolk van spelers kreeg hij eer tegen de bal en verraste Schager keeper. Texel'94 zette en tien minuten later zorgde 'i vinkje' Maurice de Groot me1 onverwacht hard en laag schot de gelijkmaker. De twee ploegen vonden het d, wel genoeg, al bleven de uitvalle beide kanten gevaarlijk. Tot scoringskansen kwam het met Zaterdag 21 september Purmerend A1 -Texel'94 A1 12.00 Texel'94 A2-Volendam A3 13.30 BKC B1-Texel'94 B1 14.30 ZAP B2-De Koog B1 13.00 Texel'94 C1 -Den Helder C1 13.30 ZAP C2-Texel'94 C2 11.00 Texel'94 C3-JVC C3 13.30 VIOS W C2-Oosterend C1 12.45 BKC D2-Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-Geel Zwart D1 11.45 Texel'94 D3-HCSC D2 11.45 BKC D3-Texel'94 D4 9.30 Oudesluis D1-De Koog D1 10.30 Oosterend D1 -Schagen D2 11.45 Oosterend D2-Vesdo D1 13.30 Oosterend M1 -Opperdoes M2 11.45 G-voetbal WSV 1930-Texel'94 Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Juventus SVO F1-Barcelona Liverpool-Real Madrid De Koog F1-Arsenal SVC D1-ZDH D1 Texel'94 D6-Texel'94 E1 Texel'94 D5-Texel'94 E2 SVC E1 -SVO E1 Texel'94 E5-ZDH E1 Texel'94 E4-De Koog E1 13.00 9.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 'Opvoeden zó' is de naam van een cursus, verzorgd door Thuiszorg Kop van Noord-Holland en Bureau Jeugd zorg. Deze is bedoeld voor ouders en verzorgers van kinderen in de leeftijd van 3 tot 12 jaar. Ze leren er vaardig heden die bij het opvoeden van kin deren nuttig zijn en zich bewust te worden van de invloed die ze hebben op het gedrag van kinderen. Door de cursus voelen de ouders zich vaak zekerder in de opvoeding, kunnen ze ervoor zorgen dat kinderen vaker leuke en aardige dingen doen en dat de sfeer thuis goed wordt. De deelnemers werken samen met de cursusleiding (wijkverpleegkundi gen van de jeugdgezondheidszorg) en andere ouders aan de vaardighe den en krijgen de mogelijkheid om ervaring uit te wisselen. Onderwer pen die aandacht krijgen, zijn onder meer: prijzen en aandacht geven, verbieden en negeren, apart zetten en straffen, vermijden van straf, ma nieren om grenzen te stellen en be lonen van goed gedrag. Het is de bedoeling dat de deelnemers het geleerde thuis in de praktijk brengen. Tijdens een 'terugbijeenkomst', twee maanden na de laatste cursusdag, a ui b«rv Bollen vcmcroconlclijkhexl ran de redactie Naar aanleiding van het artikel 'Groei spoedeisend ambulancevervoer baart TESO zorgen' in de Texelse Courant van 13 september, heb ik behoefte om te reageren. Ik vraag mij af of het in 2002 nog wel verantwoord is mensen die in levensgevaar verke ren met een boot naar het vasteland te vervoeren. Dat kan en moet an ders, want als iedere seconde telt mag er geen tijd verloren gaan. Om die reden stel ik dan ook voor om op het Texelse vliegveld permanent een traumahelicopter te stationeren. De kosten daarvan zullen door de zorg verzekeraars, de gemeente Texel en de landelijke overheid opgebracht moeten worden. Deze instanties zou den er verstandig aan doen om daar over met elkaar in conclaaf te gaan. Als het om mensenlevens gaat mag niet alleen geld de doorslag geven. Maatregelen zijn nodig, omdat uit het artikel blijkt dat het spoedeisende vervoer door de toenemende vergrij zing hand over hand toeneemt. Toen ik afgelopen zondagmiddag huis waarts ging, merkte ik dat ook. De boot vertrok zeker een kwartier later naar Den Helder, omdat nog een ambulance mee moest. Hoewel on dergetekende het niet erg vond daar op te wachten, vraag ik mij wel af of er met een andere, veel snellere vervoersmogelijkheid is. Op het Texelse vliegveld zag ik tot mijn ver bazing alleen sportvliegtuigjes en een afgedankte starfighter staan. Ik miste daar een traumahelicopter. Het is triest dat er wel voorzieningen zijn voor mensen die met gevaar voor ei gen leven uit een vliegtuigje willen springen. Voor mensen die in levens gevaar verkeren, is daarentegen geen vliegtuig beschikbaar. Dat is een mis stand. Ik roep de verantwoordelijke autoriteiten op om hun verantwoor delijkheid te nemen. Zelf wil ik daar ook wel een steentje aan bijdragen door Zorgverzekeraars Nederland daar op aan te spreken. Ik roep de mensen die het met mij eens zijn een brief naar de gemeente Texel te sturen, zodat ook de politiek zich over deze kwestie kan buigen. René Leget, Bodegraven. worden de resultaten besproki Er zijn vijf bijeenkomsten: op do dag 21 en 28 oktober en 4, 11 november. Op maandag 20 jam de terugbijeenkomst. Local steeds het consultatiebi Schoonoordsingel 44 in Den Bir bijeenkomsten duren van 18.3 20.30 uur. De kosten bed: €11.35 per ouder en €18,1: ouderpaar. Deelnemers krijgen dat bedrag tevens koffie en Voor meer informatie en opgav men elke werkdag van 9.00 tot uur bellen naar de Gezondli wijzer, tel. 0223-650135. Het be adres is gebouw De Koploper Hendriklaan 2, Den Helder. Het nieuwe gebouw van het RO de Haffelderweg wordt maanc september om 15.30 uur oi geopend dor wethouder Vanaf 15.30 uur wordt iederee gelegenheid gesteld het geb achter OSG de Hogeberg - te I tigen. De Eastender Honeybee Hopp Oosterend beginnen op vrijd september met het linedance-seizoen. De dansaw vinden plaats in dorpshuis De! korf in Oosterend en beginne 20.30 uur. Zowel beginner: gevorderden zijn welkom. Assurantiekantoor Bremer in Oosterend is winnaar geworden van het klanttevredenheidsonder- zoek dat door de Nederlandse Ver eniging van Assurantiebezorgers (NVA) in 2001/2002 onder haar le den werd gehouden. Het kantoor scoorde het hoogst op punten als correcte schadebehandeling, aan dacht en tijd voor de klant, deskun digheid en motivatie en vriendelijk heid. De NVA laat het tevredenheids- onderzoek jaarlijks uitvoeren Leden kunnen er op vrijwillige basis aan meedoen en moeten er zich dus voor aanmelden. Bremer deed er twee keer eerder aan mee en kwam ook toen goed uit de bus. Voor het jong ste onderzoek, uitgevoerd doorTexIa Organisatie Advies B.V., hadden zich enkele tientallen kantoren laten inschrijven. Het onderzoek bestond uit een schriftelijke enquête die onder de relaties van de kantoren werd ge houden. De klanten konden voor het eerst ook van internet gebruik maken voor het kenbaar maken van hun bevindingen. Dat leverde rapport cijfers op die bij Bremer het hoogst waren, vooral wat betreft aandacht en tijd voor de klant. Bij de enquête werden ook tekortkomingen geïnven tariseerd met de bedoeling ervan te leren. Deze negatieve kanten hadden vooral betrekking op administratieve fouten, snelheid van reageren en het voldoende uitleg geven bij de advie zen. Bremer kreeg als eindcijfer 8,2. De NVA is een van de twee landelijke organisaties waarin assurantiebemid delaars zijn georganiseerd Deze kan toren ondervinden vooral concurren tie van verzekeringsbedrijven die rechtstreeks, dus zonder bemidde laars, werken, de zogeheten direct- writers. Het blijkt echter dat veel klan ten waarde hechten aan persoonlijk contact met een vertrouwde, vaste adviseur, vooral als deze allround is. Het bericht over het 'winnen' van het onderzoek is door de gebroeders Bremer nuchter ontvangen en be scheiden gevierd, samen met de medewerkers. Ze beschouwt onderzoek als een methode achter te komen wat er in de verlening nog te verbeteren v: vond het belangrijk om aan derzoek mee te doen, omdat kl zo de kans krijgen om kritiek tf die we anders misschien niet vernemen Het is altijd leuk horen dat je een fijne vent bent ik wil liever weten wat ze écht v want daar heb je wat aan als nemer', aldus Koos Bremer NVA-vakblad waarin de uitsla het onderzoek werd gepublice Het winnende assurantiekantot stond in 1954, toen vader Bremer een bijbaantje in verzei gen begon. In 1964 werd hij fu assurantieadviseur. Acht jaar kwam zoon Koos bij hem werk tien jaar later ook Kees. Inro wordt het bedrijf alleen door de: geleid. k-'L A Van links naar rechts Kees en Koos Bremer met medewerksters Jannle Wlerda en Monique Versluis. (Foto H»?

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8