(atholieke kerk De Cocksdorp bestaat 125 jaar t Kerk speelt belangrijke rol in dorpsgemeenschap 7 loreca niet eens met twee uur troeger sluiten cafés in winter TEXELSE^COURANT College wil overlast voor omwonenden beperken commissie toont sympathie voor actie Armeens gezin W Keukencentrum Texel .TEXELSE COURANT' Eilandcompetitie volleybal Dressuur Grote oefening jeugdbrandweer Cursus expressie voor vrouwen Ploegwedstrijd BEZORGERS Geen kranf gekregen? Bel uw bezorger s-= VRIJDAG 20 SEPTEMBER 2002 in jens de oorlog raakte hij zwaar ichadigd. Een groot deel van het (was weg, er zaten kogelgaten ie deur, de gebrandschilderde nen hadden veel schade opge- en en op het orgel en de zit- atsen was veel puin gevallen, de naastgelegen pastorie was bovenverdieping grotendeels ggeschoten. Het was één van donkerste momenten in de 125- ge geschiedenis van de katho- ekerk Francisca Romana in De cksdorp. Komende zondag rdt het jubileum gevierd. jr de argeloze bezoeker is de ,ru irte bladzijde uit het verleden nu I direct meer zichtbaar. Omgeven ir loof en een grasveld oogt de kaan de Molenlaan, net buiten het p tegenover de Nieuwe Aanleg, een rustig baken De deuren staan in. zodat mensen overdag de se- e sfeer kunnen opzoeken. Deze ;en zijn koster Marijke Stolk, haar n Frans en enkele vrijwilligers er het werk om het kerkgebouw ra mooi te maken voor de feeste- mis waarmee zondagochtend af 10.00 uur het 125-jarig bestaan dt gevierd. naam van de kerk is terug te voe- op bemoeienissen van de gische ingenieur Nicolaas Joseph Cock, onder wiens leiding in de lentiende eeuw Eierland werd epolderd. Hij zorgde er ook voor achter het zogeheten huis met de :l in de Kikkertstraat een rooms- lolieke statie werd gesticht. Het de voorloper van het huidige kgebouw. Als dank kozen inwo- van De Cocksdorp de heilige mcisca Romana als patrones schermvrouwe). De naam was een #i|zmg naar de vrouw van De ck, die ook Francisca heette, plaats waar de katholieken bijeen imen. leek nauwelijks op een kerk. was gevestigd in een achter- xww waar een wagenmakerij en smederij hadden gezeten, rardus den Bosch, die in 1842 als I eerste pastoor was benoemd voor De Cocksdorp-Eierland, trof bij zijn aan komst een ruimte aan met vier kale muren. Doopvont en altaar ontbraken en op de grond lag erwtenstro, om dat er ook geen vloer was. Op 13 april 1855 verhief de bisschop van Haarlem de statie tot parochie. Vlieland werd in die tijd ook bij de nieuwe parochie ondergebracht Pas in 1957 ging dat eiland over naar een parochie in Harlingen. Later werd het samen met Terschelling een zogehe ten vicarie. Joannes Antonius Scholte. een ge wezen missionaris van Curagao en West-lndié die in 1870 pastoor werd van de parochie, nam het initiatief de huidige kerk en pastorie te bouwen Scholte vond de plek achter het huis met de luifel te klein en te bouwval lig. De pastorie die er toen was ge vestigd vond hij met geschikt als woonhuis voor een priester die 'geï soleerd en van alles verwijderd' moest leven Nadat hij toestemming had gekregen van de bisschop stuurde Scholte brieven rond en plaatste hij advertenties in landelijke dagbladen om geld te verwerven. Aannemer Leendert van der Ploeg uit Zierikzee kreeg opdracht de kerk en de pastorie te bouwen voor ƒ20.980,- Architect Bijvoets uit Amsterdam maakte het ontwerp. Grondeigenaar A. Verbeek van der Sande uit Dord recht verkocht voor 1300,- het stuk grond waarop kerk en pastorie kon den worden gebouwd. Pachter Michiel de Graaf deed afstand van het land, zonder een schadeloosstel ling te vragen. Deken en pastoor van Schagen A C. Schweitzer legde op 18 juli 1876 de eerste steen. Met ver lof van de bisschop sprak hij ook zijn zegen uit. Op 7 augustus 1877 werd de kerk ingewijd. Dat was later dan gepland, omdat de aannemer in de tussentijd failliet was gegaan. Er moest extra geld op tafel komen om de bouw af te maken. De gebouwen kenden in de eerste jaren de nodige tekortkomingen. De specie was met opgewassen tegen er op jaarbasis twintig gulden op de administratie bespaard zou kunnen worden Het besluit werd niet uitge voerd, nadat de schenker het kerkbe stuur had beloofd dat hij wel wat extra's zou geven. In 1927 werd het 50-jarig bestaan van de kerk gevierd. De parochianen gaven toen geld voor de aanleg van een elektrische instal latie. Oorlog Tijdens de oorlog hadden kerk en pastorie het zwaar te verduren. Op vrijdag 31 oktober 1941 werden rui ten van de pastorie en glas-in-lood- ramen beschadigd na een bombar dement In 1942 werd het eeuwfeest van de parochie gevierd. De parochi anen lieten ter gelegenheid daarvan een monstrans bouwen. Dat is een kerksieraad waarin de hostie kan worden getoond. De monstrans werd kwaad als het ging een goede ver vangende ruimte van Begin oktober konden de mensen terug naar het dorp en de kerk. Zondagochtend 8 april 1944 raakte het gebouw zwaar beschadigd tijdens de Russenoorlog. Met vijf granaten schoten de Duitsers een paar minuten over half elf de to ren weg. In de dagen daarna lag De Cocksdorp zwaar onder vuur. De schade aan de kerk en de pastorie was groot. De reparatiekosten liepen in de tienduizenden guldens. Ver schillende bedrijven op het eiland werkten mee aan het herstel van de pastorie. Bij het herstel van de kerk was onder meer aannemer Cor Duin, die zich toen net in Den Burg had gevestigd, betrokken. Klokkengieter Petit en Fritsen in Aarle-Rixtel maakte een nieuwe klok waarin 'Marir Joseph AD 1949' is vermeld. Acht weken na het einde van de oorlog kon pastoor Jacques Riswick weer wonen in de pastorie. De herstelde kerk werd op 22 december 1945 in gebruik geno men. ziet ze op het grasveld zitten om een broodje te eten. Je merkt het ook aan het aantal kaarsjes dat bijgevuld moet worden. En in het hoogseizoen komt al jaren een groep pnesters uit het bisdom Essen om op zaterdaga vonden eucharistievieringen in het Duits te houden.' In het dorp zelf neemt de kerk volgens Stolk ook een belangrijke plaats in. 'Het leeft hier nog.' Met de hervormde kerk in de Kikkertstraat worden regelmatig ac tiviteiten ondernomen. Palmzondag, Advent en Oudejaarsavond worden gezamenlijk gevierd. Om de paar jaar wordt een veiling gehouden, waarvan de opbrengst naar beide kerken gaat. De laatste veiling was vorig jaar. De diensten worden tegenwoordig ver zorgd door zowel pastoor Ed Moltzer als leken. Een keer in de maand gaat de pastoor voor, leken leiden ook één keer in de maand een dienst. De diensten worden begeleid door een klein kerkkoor, dat al zo'n dertig jaar Koster Marijke en Frans Stolk bij de RK kerk van De Cocksdorp. Zondag wordt met een eucharistieviering het 125-jarig bestaan van de kerk gevierd. feu ww weer en wind, waardoor regenwater door de muren kwam. De voegen moesten worden uitgehakt en gevuld door cement van betere kwaliteit. In 1890 werd een uurwerk aangebracht in de toren. Die was voor tweederde betaald door een van de leden van de parochie. Een paar jaar later, toen het financieel slecht ging, wilde het kerk bestuur de klok stilzetten, waardoor betaald uit een rondgang door het dorp (opbrengst ƒ425,-, met giften aangevuld tot ƒ441,-). Ook werden vier zilveren kappen met gouden spelden, een zilveren beugel van een tas, gouden ringen en een gouden horloge met ketting opgehaald voor het maken ervan. Tijdens de viering begin mei 1942 moesten de parochi anen het echter zonder het nieuwe kerksieraad doen. De monstrans, die in Amsterdam werd gemaakt, was niet op tijd klaar door een gebrek aan kolen in de werkplaats. De parochia nen moesten het even doen met een tekening. In 1944 werd een koeienstal van boerderij Hunsingo een paar maan den als kerk gebruikt, nadat het dorp op 30 mei 1944 was ontruimd. De parochianen maakten er zo goed en Dinsdag 22 juni 1948 moet voor de parochianen een prettigere naklank hebben. Op die dagen hielden de priesters van het dekenaat Schagen een conferentie in De Cocksdorp. Nadat de pnesters een tocht langs de Muy hadden gemaakt, spraken zij met elkaar in het gras onder de bo men naast de kerk, aldus het boek 'Dagboek van een kerk op Texel', waarin Anneke Bakker de geschiede nis van de Durper kerk beschrijft. Toerisme In de jaren vijftig begon de kerk zich meer te richten op de toeristen. In de maanden juli en augustus kwamen er extra diensten. Volgens Manjke Stolk, sinds 22 jaar koster, zijn er nog steeds veel toeristen die een bezoek bren gen. 'Ze gaan even de kerk in of je onder leiding staat van dorpsgenoot Johan Ran. De eucharistieviering van komende zondag wordt geleid door pastoor Moltzer. Na afloop wordt mogelijk de processie nieuw leven ingeblazen. Stolk. 'Als het mooi weer is, willen we een processie houden door de tuin van de kerk naar het Eierlandsche Huis.' De viering begint om 10.00 uur. Voor dit verhaal werd veelvuldig ge bruik gemaakt van het boek 'Dagboek van een kerk op Texel' dat Anneke Bakker schreef ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de RK kerk in De Cocksdorp. ■sa Nederland afdeling Texel, stichting Horecabelangen De :g en de stichting Horeca- mgen Den Burg in oprichting iben ernstige bezwaren tegen voorstel van burgemeester en touders om horecagelegenhe- in het winterseizoen eerder te n sluiten. Bij de politieke par- ging gisteravond tijdens de nmissievergadering Middelen voorkeur uit naar de vervroegde tingstijden. cafes mogen volgens de APV nu t november tot 1 april tot 4.00 uur achts geopend zijn. Burgemees- en wethouders hebben voorge- d de sluitingstijd van zondag- nd tot en met donderdagavond ig te draaien naar 2.00 uur. Op lagavond en zaterdagavond mo de cafés wel tot 4.00 uur open 'en. Een half uur voor sluitingstijd et de muziek uit en het licht aan. leiding voor het eerder sluiten van deuren is volgens het college de name van het aantal gewelds- denten en misdragingen in en len de horecagelegenheden tij- is het afgelopen winterseizoen, drie horecaorgamsaties hebben tamenlijk een brief aan de partijen het college gestuurd om hun be- sren te uitenDaarin wijzen ze erop politie, horeca en gemeente in 19 in de convenantsafspraken hebben vastgelegd dat politie en ge meente verantwoordelijk zijn voor het handhaven van de openbare orde en het veiligheidsbeleid. De drie vinden dat zij met het terugdraaien van de sluitingstijden worden gestraft voor iets waar zij met debet aan zijn. 'De horeca wordt afgerekend voor exces sen waarvan de bestrijding voorna melijk de verantwoordelijkheid is van de andere convenantspartijen en waarvan de relatie naar de openings tijden slechts wordt verondersteld', aldus de brief. Volgens voorzitter Jook Nauta van de Horeca Nederland afdeling Texel maakt de gemeente niet hard dat overlast op straat een gevolg is van de huidige sluitingstijden. Nauta stoorde zich er gisteravond tijdens de commissievergadering ook aan dat het college haar sluitmgsvoorstel met eerst binnen het convenantsoverleg ter sprake had gebracht. 'We hebben goed constructief overleg met de burgemeester, dus we beschouwen dit maar als een uitglijder. Ik zou zeg gen "zand erover" en terug naar het convenant.' Volgens Dick Koning, plaatsvervan gend voorzitter van de stichting Horecabelangen De Koog, voelt het collegevoorstel als een 'dolkstoot in de rug'. Koning: 'We hebben een goed contact met de burgemeester, we zijn van goede wil en we hebben nooit gesprekken gehad over inci denten na sluitingstijden in de winter. We zijn verbaasd over dit voorstel. De motivatie ontbreekt volkomen.' In de gezamenlijke brief wordt gemeld dat een vervroegde sluitingstijd ook ten koste gaat van het verenigingsleven in De Koog. 'Menig clubbijeenkomst, vergadering of gezellige avond heeft plaats in een horecabedrijf en gaat door tot sluitingstijd. Het is niet alleen gezellig, maar ook een belangrijk so ciaal aspect van onze gemeen schap.' Voorzitter Richard Segers van de stichting Horecabelangen Den Burg io sloot zich aan bij Nauta en Koning. Het voornemen van het col lege vond hij jammer. Overleg Burgemeester Joke Geldorp bood haar excuses aan voor het feit dat zij de organisaties had gepasseerd. Ze liet echter ook meteen weten dat het convenant geen wet is die bepaalt dat de betrokken partijen alles met elkaar moeten bespreken De horeca keek volgens de burgemeester teveel naar haar eigen belangen. De belan gen van omwonenden hadden vol gens Geldorp bij het college een be langrijke rol gespeeld om de sluitingstijden te vervroegen. 'Die hebben ook recht op een goede nachtrust, omdat zij de volgende dag weer willen werken. De afwegingen die wij hebben gemaakt, stoppen met bij de horeca.' Nauta kreeg van Geldorp een spreek woordelijke tik op de vingers, nadat hij een vraag van commissielid Isabel Gonzales (PvdA) had beantwoord. Gonzales vroeg hoe het zat met de overlast voor omwonenden van horecagelegenheden. Nauta merkte op dat ze niet bij de vergadering wa ren en maakte daaruit op dat dat betekende dat ze dan ook geen klachten zouden hebben. Geldorp vond dat hij zich met dat antwoord er wel erg gemakkelijk vanaf maakte. Commissieleden Gerard Weijers (CDA), Henme Festen (GroenLinks) en Gonzales konden zich vinden in het vervroegen van de sluitingstijden. Frans Visman (D66) sprak zich min of meer uit tegen het voorstel. Hij vond dat de horeca, politie en de gemeente eerst nog eens gezamenlijk elders advies zou moeten inwinnen over de vraag of het vervroegen wel zo ver standig zou zijn. 'D66 is bang dat je met 2.00 uur gigantische problemen op je nek haalt.' Arjen Boerhorst (WD) vroeg zich af of sluiting om 2.00 juist niet tot extra problemen zou kunnen leiden, als de jeugd nog niet verzadigd van het uitgaan op het straat zou komen te staan. Willem Vlas (Texels Belang) pleitte voor een betere afvloeiing bij het uitgaan van de horecagelegenheden. Gerard Weijers deed dat ook. 'Han teer een uur afbouw. Het moet nu in een half uurtje en daar doen zich juist de excessen voor.' Gonzales nam het op voor omwonenden. 'Die mensen hebben geen rust. De overlast in de winter is een feit. De politie consta teert het ook.' De raad neemt in ok tober een besluit over het veranderen van de sluitingstijden in de winter. Geldorp bood de horecaorganisaties aan voor die tijd nog een keer met elkaar om tafel te gaan. •fen van de raadscommissie frijn hebben dinsdag met in- mming gereageerd op de op- pvan de Stichting Erchan Texel de familie Kalaidjan te helpen, duidelijkheid bestond echter de manier waarop hulp moet 'den geboden aan de Armeense rchtelingen, die sinds 1998 in Burg wonen. lev een gemeente het recht heeft om een dergelijk verzoek in te dienen en stelde voor dat de gemeentelijke af deling Welzijn eerst nagaat hoe dat zit. Ook Martin Trap (WD) meende dat de gemeente dat niet zomaar kan doen, maar beiden vroegen wethou der Hin wel na te gaan wat in haar vermogen ligt. Eric Hercules (PvdA) opperde dat de gemeenteraad zelf wellicht wél zo'n brief kan sturen. Bernadette Nouwen, sectorhoofd van Welzijn, kon wel direct duidelijk heid verschaffen over de vraag om financiële steun. De steeds strenger optredende rijksoverheid heeft het gemeentes verboden om geld te ge ven aan particuliere asielzoekers. 'Anders zou je ze net zo goed een uitkering kunnen verstrekken. En dat mag zeker niet.' Op de suggestie van één van de commissieleden om de Stichting Erchan Texel te steunen, om op die manier indirect hulp te bieden, antwoordde Nouwen: 'De gemeente is vrij geld aan een goed doel te ge ven.' De Stichting Erchan Texel laat bij monde van woordvoerder Joop Rommets senior weten vooral te ho pen op de morele steun van de Texelse politici. Op aanraden van hun advocaat willen de stichting en haar sympathisanten het Europese Hof om een oordeel vragen, omdat ze van mening zijn dat het onmenselijk is om mensen terug te sturen naar een land waar een oorlog woedt. 'We vragen iedere Texelaar om hun handtekening te zetten en die naar ons op te stu ren. Onze advocaat voegt die bij de stukken die naar de rechter in Straatsburg gaan, om de zaak kracht bij te zetten. We zijn ervan overtuigd dat het indruk maakt als het gemeen tebestuur zich achter de familie Kalaidjan schaart.' De vraag of de gemeente daar wel het recht toe heeft, beantwoordt Rommets zonder veel aarzelen met 'ja'. 'Ik kan me voorstellen dat de gemeente met bij de Immigratie en Naturalisatie Dienst om een officiële status kan vragen. Maar dat hoeft met. We vragen het college en de raad alleen om hun sympathie te be tuigen aan onze actie, het liefst una niem.' Omdat sporthal Ons Genoegen dins dag 24 september wordt gebruikt voor de massale inenting tegen me- ningokokken C, worden die dag geen volleybalwedstrijden gespeeld. Uitslagen 17 september: TESO-CVI 0-3, OSG-Super de Boer 1-2; NIOZ heren-Texelse Auto centrale 0-3; Tatenhove 1 -Kobeko 1 - 2; In den Grooten Slock-Sportshop Texel 21-2; Paal 28/De Krim-Cocky's Kapsalon 2-1; NIOZ gemengd-De Zes 2-1; LenR-De Wit Installatie techniek 3-0; Slagerij Beverdam 2-De Lindeboom 3-0; Rabobank-Swier Groente Fruit 0-3; Tatenhove 2- Bouwcenter Rab 2-1; Zandbank- Kevermuseum de Bocksberg 2-1; Sportshop Texel 1 -Klif 12 2-1; B&B/ vdVis/Den Boer-Westerlaken 3-0; Natuurwinkel-Keurslagerij Dros 3-0; Timmer's Bakkerij-Haarstudio 1-2; Eierlandsche Huis-Durper Drup 1-2; Jozefschool-Slagerij lepe de Boer 0- 3. MARICOWEG 6 - OEN BURG - Q 0222 31 24 47 Op de laatste buitenwedstrijd van het seizoen werd zondag bij manege Akenburg goed gereden. Silve Schoorl behaalde met Luna bij de L1 - pony's twee keer een eerste prijs en twee winspunten. Bij de L2-paarden was Anjo Kikkert oppermachtig met Patrix. Ook zij behaalde twee eerste prijzen en twee winstpunten Bij de L1 -pony's categorie b behaalde Sylvia Eelman met Faranja twee winstpunten en twee eerste prijzen. Marieke Bakker sleepte met Jesper twee winspunten binnen en behaalde twee keer de eerste prijs bij de M1- paarden. Evelien Duin werd twee keer tweede met haar paard Gabrie. Ver der behaalde Esther Bakker met haar pony Kenchonnie twee winstpunten in de klasse L2. De volgende wed strijd wordt op 6 oktober - binnen - verreden. Uitslagen: Ring 1: L2-paarderr 1. Anjo Kikkert met patrix 159. L1 -paarden: 1 Joke Dros met Kapucino 147. M1-pony's: 1. Leonie van Schaik met Echika 150: tweede proef: 1 Leonie van Schaik met Echika 145. M1/ M2-paarderv1Marieke Bakker met Jes per 156; 2. Evelien Duin met Gabrie 147; tweede proef: 1Marieke Bakker met Jes per 160; 2. Evelien Duin met Gabne 149. Ring 2: L2-paarden: 1. Anjo Kikkert met Patrix 164; winstpunt voor Nancy Wet steen 158. L1 -paarden: 1Joke Dros met Kapucino 159; winstpunt voor Birgit Sassenburg 157 L1/L2-pony's cat E: 1 Silve Schoorl met Luna 162; winstpunt voor Esther Bakker 157. L1 -pony's cat B. 1Silvia Eelman met Faranja 158. L1/L1 - pony's cat E; 1Silve Schoorl met Luna 165, winstpunt voor Esther Bakker 164. L1-pony's cat B. 1. Silvia Eelman met Faranja 158. B-pony's cat D" 1. Jose de Graaf 158. B-pony's cat D 1. Jose de Graaf 151 Zo'n honderd leden van de jeugd- brandweerkorpsen uit Amstelveen, Badhoevedorp, Heemstede, Lisser- broek, Nieuw Vennep, Rijssenhout en Zwanenburg en van Texel worden za terdag onderworpen aan een grote oefening. Bij een grote geënsceneerde - brand - moeten ze slachtoffers redden, brandhaarden bestrijden en uitbreiding van de brand voorkomen. De oefening be gint om 13.30 uur en duurt tot 14.45 uur. De locatie moet zo lang mogelijk geheim blijven, maar wie er als toe schouwer bij wil zijn, kan zich zater dag om 13.00 uur voor informatie melden bij de brandweerkazerne aan de Bernhardlaan in Den Burg Vrouwen die door middel van expressievormen op een speelse manier nieuwe inzichten over zichzelf en anderen willen krijgen, zijn welkom op de cursus 'Laat je verrassen en verras jezelf' die vanaf 17 oktober in d'Ouwe Ulo wordt gegeven De cur sus bestaat uit zes lessen, van 20.00 tot 23.00 uur, deelname kost €180,-. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Tiny Beemsterboer, 0224-552719 De ploegwedstrijd voor leden van de Oude Trekker en Motoren Vereniging, die eerder werd afgelast wegens de vele regen, is nu vastgesteld voor aanstaande zondag. Het evenement wordt gehouden op een stuk land aan de Hoornderweg, nabij boerde rij De Witte Engel, en begint om 13.00 uur. Toeschouwers zijn welkom. Cjrocn jjjwarLr JixelI in hel hart- Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Jacolien v.d. Meer Petra van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Joost Bakker T. Siersma Sacha van der Velden Marian Krotje Danny Plaatsman Maikel v.d. Gracht Nanda Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Bart Klaassen D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit J.P. Buijsman J. Hillen Kees Winter Eveline Veeger T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B Den Burg C. Den Burg D Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln Kogerwg /Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3). Spinbaan De Mars v a. Buytengors. Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam. Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog. Bosrand weg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt. J Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95. Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw., Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland. Hoofdw Slufterw Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw Hollandsew Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw.. Kadijksw., Hallerweg, Ongeren. Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer KeijserstrHallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68 Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82 Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 Bosrandw. v.a. 516 31 21 17 Kogerweg 31 53 65 De Kaai, Genteweg 1-6 even 31 89 15 Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie 32 04 40 Slufterweg/Zanddijk 3116 53 Q 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 32 20 60 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 66 31 73 06 31 65 80 31 89 30 31 36 95 31 46 80 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 65 86 31 83 07 31 88 37 32 29 76 31 43 75 31 39 95 31 57 37 31 22 29 Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel, Beatnxlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Burgwal. P v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat. Groeneplaats, Hoger- straat, Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molen dwarsstraat. Parkstraat. Schilderend 6 en 10. Stenenplaats, Vismarkt. Vogelenzang, Warmoes straat. Weststraat. Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester. Schoorwal Vaargeul. Golfslag Vloedlijn, Zeebries. Duinreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. Binsbergenstraat. Brouwer straat. Drijverstraat. Marelstraat Starkenburgh, Thijsselaan Waalderstraat 45-86, Wilhelmina- laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat Den Burg C: Beatnxlaan 145- ..oneven en 60-. .even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76-.. even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat. Burdetstraat. Mr. Kraaistr Bernhardlaan 1-6 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg. Schoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7