7 'lezier en contact voorop bij G-Judofeest 1-1-2 ZDH in slotfase koelbloedigst .TEXELSE COURANT' Texel'94 morst punten tegen DTS SVO wint met vechtvoetbal Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Kledinginzameling dinsdag 8 oktober Platbodem op het droge Voetbal- programma Internet bij SWOT De Koog verliest ook van GSV Texel Helpt... iiudoka's in actie tijdens het G-Judofeest in sporthal Ons Genoegen. t gaat hartstikke goed, ik heb al e keer gewonnen! Vanavond jben we disco en morgen gaan óók nog iets leuks doen. Wat is, weet ik niet.' De enthou- iste Ger Sijtsma uit Leeuwarden d tussen zijn wedstrijden tijd te- rt om zijn impressies te vertel- Oe judoka was één van de 95 rstandelijk gehandicapten die lelopen weekend deelnamen n het nationale G-Judofeest in orthal Ons Genoegen. der leiding van Henk de Vries, Rob nBeurden en Albert Hoven zijn le- lezaterdag twaalf verstandelijk ge- ndicapte judoka's aan het trainen ie sportschool in Oudeschild. In iverleden is deze groep regelma- naar judotoernooien aan de over- geweest. Omdat zowel deelne- als begeleiders hier goede raeringen aan overhielden, werd ibeerd een soortgelijk evene- hop Texel te starten. Met behulp 'ren subsidie uit de Raboton en üle andere sponsoren hebben de ïtraad en budoveremging Shima het Judofeest bedacht. Naast negen Texelse deelnemers wer- judoka's uit Purmerend, Het Utrecht, Den Helder, Btelveen, Leeuwarden en «tterbant uitgenodigd om mee te en aan het door de Judo Bond (Ierland (JBN) officieel erkende ïnooi. geveer dertig vrijwilligers moesten erdag het Judofeest in goede ba- nleiden. Het grootste deel hiervan ^nde als jury de officiële scheids- liters te assisteren. Daarvoor had- nzij met behulp van foto's en sten cils een spoedcursus judo gekregen. Om 11.00 uur werd het judotoernooi geopend met een gezamenlijke war- ming-up. Vervolgens namen de judo ka's plaats langs de matten, waar de eerste wedstrijdseries begonnen. Duidelijk werd dat het voor de meeste deelnemers een hele belevenis was. Met bleke gezichten wachtten zij on wennig op hun eerste wedstrijd. Voor de meeste judoka's was de spanning er na hun eerste optreden af. Plezier stond voorop bij het judofeest en dat bleek tijdens de lunchpauze, toen de band Small Buzz een optreden kwam verzorgen. Geïnspireerd door de vro lijke klanken bleken de deelnemers feilloos honden, kangoeroes en bromvliegen te kunnen imiteren. Eric Voogt uit Breda was één van de aanwezige scheidsrechters, die spe ciaal voor gehandicaptenjudo zijn op geleid. 'Globaal zijn de regels het zelfde. in vergelijking met het gewone judo', vertelde hij in zijn pauze. 'Het voornaamste verschil is dat bij het g- judo bepaalde technieken en worpen met uitgevoerd mogen worden. Het gevaar op ongelukken is dan te groot. Als scheidsrechter heb ik een apart diploma moeten halen om deze wed strijden te mogen leiden. De sfeer tij dens wedstrijden is ontspannen. Je kan het gerust wat minder strak hou den. Judo moet op dit soort evene menten een feest zijn en dat is het vandaag ook.' Na de pauze werden de resterende wedstrijden afgewerkt. Wat opviel is het verschil in aanpak van de judo ka's. Zo dook de Texelse Marieke Zijm fel op haar tegenstander, waar Christina Keijser het beduidend rus tiger aan deed en zich gewillig op de rug liet drukken. Voogt: 'Het fysieke contact tussen de sporters is zeer belangrijk. Iedere judoka ervaart dat op een andere manier. Sommigen hebben er geen moeite mee, terwijl anderen het in eerste instantie eng vinden. Natuurlijk is het ook het con tact buiten de wedstrijden, met an dere verstandelijk gehandicapte judoka's, erg belangrijk.' In alle geval len waren de deelnemers zeer colle giaal. Een wedstrijd werd begonnen met de traditionele buiging en geëin digd met een hand. Toen de EHBO in actie moest komen voor een bloed- lip. was de dader meer geschrokken dan het slachtoffer. Tijdens de afsluitende prijsuitreiking bleek opnieuw dat plezier het belang rijkste was. Iedere categorie had een winnaar en de rest eindigde automa tisch op een tweede plaats. De enige Texelaar die in de prijzen viel, was Mark Westerlaken. Hij wist al zijn par tijen te winnen. Nadat alle deelne mers hun trofee in ontvangst hadden genomen, werd het Judofeest 's avonds voortgezet in Question Plaza, waar een discoavond op het pro gramma stond. Zondagochtend werd het weekend op Texel afgesloten met een bezoek aan EcoMare. Albert Hoven van de organiserende Sport raad toonde zich zeer tevreden over het verloop van het Judofeest. 'Met behulp van de sponsoren en vrijwilli gers is het zeker de bedoeling dat dit geen eenmalig evenement is. Over twee weken bespreken we de moge lijkheden voor de toekomst. Eigenlijk beginnen we dan al met de voorbe reiding voor volgend jaar.' Texel'94 heeft op eigen veld het weinig imponerende DTS uit Oud karspel niet aan de zegekar kun nen binden. De ploeg van oefen- meester Gerrie Plaatsman opende sterk en creëerde vooral na rust tal van kansen. DTS-doelman Frans Witte moest echter alleen capitu leren voor een inzet van Niels Dub belt, waarna de oude voetbalwet in werking trad dat wie zelf geen doelpunten maakt een tegentreffer kan verwachten. Bart Heerschap verwerkte een terugspeelbal niet goed, waarna linkerspits Ron de Rooij knap van de chaos profi teerde (1-1). Voetballend richting de kantine opende de thuisploeg sterk. In de eerste tien minuten hadden Niels Dubbelt, Maurice de Groot, Martin Koorn en Marcel Ris allemaal prima kansen om de score te openen. On zuiver schieten en zeker ook het uit stekende werk van DTS-doelman Witte hielden Texel'94 van de openingstreffer af. DTS kreeg daarna ruimte voor de gevreesde counter en met name spits en aanvoerder De Waard stichtte re gelmatig gevaar in de Texelse defen sie. Martin Koorn kon ten koste van een gele kaart maar net een door braak voorkomen. Na een fel duel moest voorstopper Barry de Vries de strijd staken met een spierblessure. Jacob Krijnen viel in als rechter middenvelder, waardoor Arie van der Vis voorstopper werd. De rust werd met 0-0 bereikt, waar het net zo ge makkelijk 2-2 had kunnen zijn. Zonder groots te spelen schiep de thuisploeg zich in de tweede helft een reeks van kansen. De toeschouwers zagen zeker zo'n tien opgelegde kan sen, die allemaal onschadelijk wer den gemaakt door eigen falen of prima keeperswerk van Witte. Pas na 25 minuten wist Niels Dubbelt einde lijk te scoren. DTS was opgerukt naar de middellijn toen een goede pass hem in staat stelde op snelheid zijn directe bewaker te kloppen. Beheerst gaf hij Witte het naki|ken: 1 -0. Ook daarna waren de riante kansen met aan de Texelse spitsen besteed. Een enkel foutje kostte de Texelaars de overwinning. Bart Heerschap had onverwacht veel moeite met een terugspeelbal, mede door de slechte staat van het speelveld, waarna ook het uitverdedigen met secuur ge beurde en linkerspits Ron de Rooij vanaf twintig meter kon uithalen. De opkrabbelende Heerschap stond op het verkeerde been en was kansloos. DTS had zelfs nog een prima moge lijkheid op 1-2, maar dat onrecht werd de thuisploeg bespaard. Het verlies van twee onnodige punten was toch al treurig genoeg Zondag wacht Texel'94 de zware uitwedstrijd tegen het sterke Wieringerwaard. ;ta m n vijftal basisspelers missend isterend heeft zondag laten zien et vechtvoetbal ver te kunnen de men. Tegenstander Twisk had fe leigen veld weinig in te brengen ge i moest toestaan dat de gasten no ie doelpunten maakten en ge dij akkelijk de overwinning grepen, v d <sk, dat veel jonge voetballers telt, ii gon met de wind in de rug. Het be elbal was niet slecht verzorgd, aar de passes waren veelal te hard, ju ardoor laatste man Jan Bloem van '0 alleen al in de eerste helft twin- ex Ikeer een achterbal mocht nemen. Is' itegenstoten van de Oosterenders aren veel gevaarlijker. Spits Rutger stelief kreeg twee opgelegde kan- no n, maar miste even zo vaak. Vijf mi- ad ken voor rust kwam SVO toch op s; «rsprong. Ad Guldemond kreeg de ai' ilen hakte deze zonder aarzelen op axander Witte, die hard inschoot: 0- v 'd de tweede helft domineerden de isterenders en was het een- ai Wingsverkeer. Na een kwartier viel 13 (beslissing Alexander Witte nam :l (n vrije trap, de keeper kreeg er al- an zijn handen tegen en Bob Witte 'e simpel in: 0-2. Daarna kreeg 10 nog veel meer kansen, maar lS* (ze bleven allemaal onbenut. Tot vijf 'nuten voor tijd. Bob Witte zette uit (h vrije trap voor op Ad Guldemond, aknap inkopte: 0-3. 31 osterend stijgt dankzij deze over- wing naar de vijfde plaats. Zondag '•vangt de ploeg GSV, dat net zo- 1 (sl punten heeft verzameld. Zaterdag 21 september Purmerend A1-Texel'94 A1 2-1 Texel'94 A2-Volendam A3 3-2 BKC B1 -Texel'94 B1 0-3 ZAP B2-De Koog B1 1-7 Texel'94 C1-Den Helder C1 0-5 ZAP C2-Texel'94 C2 1-10 Texel'94 C3-JVC C3 4-1 VIOS W C2-Oosterend C1 0-9 BKC D2-Texel'94 D1 3-10 Texel'94 D2-Geel Zwart D1 3-6 Texel'94 D3-HCSC D2 5-3 BKC D3-Texel'94 D4 0-11 Oudesluis D1-De Koog D1 2-7 Oosterend D1 -Schagen D2 7-0 Oosterend D2-Vesdo D.1 5-7 Oosterend M1-Opperdoes M2 6-5 G-voetbal WSV'30-Texel'94 9-4 Woensdag 25 september 18.45 Krim C1-Texel C2 Van Putten 19.35 Krim 4-Krim 5 De Krim 20.25 Nioz-Klif 2 Hoogendijk 21.15 Klif 4-Texel 5 Klif De Krim heeft zaaldienst. Donderdag 26 september 18.00 De Krim E1-De Krim E2 Krim 18.45 Texel 6-De Koog 2 Texel 19.35 SVO 6-J'boog 3 Franchimon 20.25 De Krim 3-Mantje 3 Hoogendijk 21.15 ZDH 2-SVO 5 ZDH Casino heeft zaaldienst. Vrijdag 27 september 17.30 Klif D1-SVO D1 Klif 18.15 De Koog D1 -De Krim D3 Koog 19.05 Texel 3-De Koog 1 Molanus 19.55 Mantje 2-Texel 2 Kuipers 20.45 De Krim 1 -Klif 1 V an Beek 21.35 SVO 1 -Jelleboog 2 Sangers 22.25 ZDH 1 -SVO 3 Hoogendijk De Koog heeft zaaldienst. Texelse pupillencompetitie SVC F1-Juventus 2-6 Liverpool-Real Madrid 0-4 De Koog F1-Arsenal 2-4 SVC D1-ZDH D1 5-7 Texel'94 D6-Texel'94 E1 0-15 Texel'94 D5-Texel'94 E2 1-2 SVC E1 -SVO E1 0-4 Texel'94 E5-ZDH E1 1-6 Texel '94 E4-De Koog E1 1-11 Zondag 22 september Texel'94-DTS 1-1 ZDH-Strandvogels 4-2 Twisk-Oosterend 0-3 GSV-De Koog 5-1 Texel'94 2-Den Helder 3 2-6 Sporting S. 2-Texel'94 3 1-2 Hugo Boys 2-Texel'94 4 4-0 DWOW 4-Oosterend 2 3-0 Texel'94 DA1-Victoria O DA1 13-1 Recreatievoetbal De Waal-Texelse Boys 0-6 Dinsdag 8 oktober zal de Texelse Rotaryclub weer kleding en schoe nen ophalen ten bate van goede doelen zoals het Tesselhuus, kuur reizen voor reumapatiënten en kansarme kinderen in Suriname. Vanaf twee uur 's middags gaan clu bleden en andere vrijwilligers met bestelauto's op pad om de zakken huis aan huis op heel Texel in te la den. De organisatie doet een beroep op ieder om de actie, die wordt ge houden onder het motto 'Geef ons de zak', weer tot een succes te maken en alvast te beginnen met het uitzoe ken van (bruikbare) kleding en schoe nen. Onlangs is de blazer TX33, een in 1918 gebouwde houten platbodem, door twee mammoetkranen veilig uit het water van de Oude Rijkswerf Willemsoord in Den Helder op het droge gebracht. Speciale voorzienin gen zorgden ervoor dat het schip tij dens het hijsen met werd vervormd. Het vaartuig is vervolgens op een dieplader naar een speciale loods op de Oude Rijkswerf vervoerd, waar het kan worden geconserveerd in af- Zaterdag 28 september Texel'94 A1 -Odin'59 A1 13.30 WGW A2-Texel'94 A2 14.30 Texel'94 B1-VZV B1 13.30 De Koog B1-Callantsoog B1 13.45 Zwaluwen'30 C1 -Texel'94 C1 12.00 Texel'94 C2-Succes C1 13.30 Hollandia T. C2-Texel'94 C3 13.00 Oosterend C1-W'waard C1 13.45 Texel'94 D1-W'meer D1 11.45 Texel'94 D2-De Koog D1 11.45 ZAP D3-Texel'94 D3 14 30 Texel'94 D4-JVC D5 11.45 SRC D2-Oosterend D1 11.00 WGW D3-Oosterend D2 12.15 DWB M1 -Oosterend M1 11.15 G-voetbal Texel'94-Eendracht'82 2 13.30 Texelse pupillencompetitie Barcelona-SVC F1 9.30 Arsenal-SVO F1 9.30 Real Madrid-De Koog F1 9.30 Juventus-Liverpool 9.30 Texel'94 E2-SVC D1 10.30 Texel'94 E1-Texel'94 D5 10.30 De Koog E1-SVC E1 10.30 ZDH E1-Texel'94 E4 10.30 Texel'94 E5-SVO E1 10.30 ZDH D1-Texel'94 E3 11.30 wachting van de restauratie. De blazer is een vissersschip - gro ter dan een botter - van welk type er in de periode 1870-1920 meer dan honderd op de Waddenzee en langs de Hollandse en Friese kust zeilden. De TX33 is het enige overgebleven exemplaar. Het schip drijft, maar ver keert verder in een deplorabele staat. Voor de restauratie van het schip, dat een pronkstuk moet worden op de Oude Rijkswerf in Den Helder, is rond de EUR500.000 nodig. De Stichting Behoud Blazer houdt zich onder meer bezig met fondsenwerving in de kop van Noord-Holland. Zondag 29 september Duinrand S.-Texel'94 14.00 Oosterend-GSV 14.00 De Koog-Vesdo 14.00 Petten-ZDH 14.00 Duinrand S. 2-Texel'94 2 11.00 Texel'94 3-Bergen 3 12.00 Texel'94 4-Watervogels 2 12.00 Hugo Boys DA2-Texel'94 DA 1 14.00 Oosterend 2-Kreileroord 2 12.00 In samenwerking met de openbare bibliotheek organiseert de Stichting Welzijn Ouderen Texel een cursus internet voor senioren. Het afgelopen seizoen bleek al dat er veel belang stelling voor deze cursus bestaat, ook omdat er per keer maar acht deelnemers geplaatst kunnen wor den. De cursus bestaat uit drie och tenden van 10.00 tot 12.00 uur en wordt gegeven in de bibliotheek. Er zijn nog twee plaatsen vrij voor de cursus die begint op dinsdag 15 ok tober. Een nieuwe cursus gaat in no vember van start. Deelname kost €25,- voor informatie en aanmel dingen: SWOT, tel. 312696. DAAR RED JE LEVENS MEE DINSDAG 24 SEPTEMBER 2002 ZDH heeft zondag op eigen veld de eerste overwinning van het sei zoen geboekt. Tegenstander Strandvogels had gedurende grote delen van de wedstrijd een over wicht, maar ditmaal toonden de Hoornders zich de beste kan- senbenutters, zeker in de slotfase, waarin twee kansen tot twee doel punten leidden, waardoor de eind stand 4-2 werd. Coaches Henk de Ruyter en Ronald Biesboer konden geen beroep doen op Henk Knol, Joop Rommets, Niels Dekker en Daan van der Slikke, waar door de wedstrijd tegen Strandvogels - waarvan vorig jaar zowel werd ge wonnen als verloren - een zware op gave leek te worden. De thuisploeg weerde zich desondanks uitstekend en slaagde erin het gevreesde eerste kwartier schadevrij door te komen Daarna sloeg het noodlot toch nog toe, want Erik Zijm liep een knie blessure op die hem naar verwach ting zeker zes weken aan de kant zal houden. Hij werd vervangen door routinier Jos Berbée. Toen Strand vogels tien minuten later na een schermutseling voor het ZDH-doel ook nog op 0-1 kwam, leek het hele maal een moeilijke middag voor de Hoornders te worden. Tien minuten voor rust demon streerde Sjoerd Oosterhof zijn klasse, door komend vanaf de linkerzijkant enkele tegenstanders uit te kappen en hard in de hoek te schieten: 1-1. Vijf minuten later werd de situatie nog rooskleuriger, toen nieuwkomer Wou ter Bolier een schietkans kreeg en niet aarzelde: 2-1. In de beginfase van de tweede helft kregen beide ploegen kansen, maar had Strandvogels toch een licht over wicht. Maar net als voor rust bleek Chris Stolk bijna met te kloppen. De ZDH-keeper behoedde zijn ploeg met enkele katachtige reddingen voor de gelijkmaker. Twintig minuten voor het einde moest hij toch capitu leren, toen hij bij een scrimmage op het verkeerde been werd gezet (2-2). Het leek een fataal moment, want de spelers van Strandvogels leken wel vleugels te krijgen en ZDH dreigde te bezwijken onder de grote druk. Met nog tien minuten te spelen kregen de Zwaluwen echter een enorme steun in de rug. Jacco Kager lanceerde met een dieptepass Michiel Dekker. De snelle middenvelder werd zwaar ge hinderd en in het strafschopgebied zelfs bijna tegen de grond gewerkt. De scheidsrechter aarzelde met flui ten en zag Dekker vervolgens keurig afronden: 3-2. Even later werd het ook nog 4-2 en opnieuw was Dekker de schutter. Het doelpunt was mooi, want na een verre pass klopte hij de uitgelopen keeper met een boogbal. Vervolgens trok de leidsman naar de mening van iedereen die ZDH een warm hart toedraagt nog veel te veel blessuretijd bij. Maar nadat coach De Ruyter hem 'scheids, stop je nog voor donker?' had toegeroepen, kwam toch een einde aan deze spannende wedstrijd. In de volgende wedstrijd (de vierde) moet ZDH tegen het sterke Petten laten zien de opgaande lijn te pakken te hebben. De Koog heeft ook de derde wed strijd van het seizoen verloren. Na de monsternederlaag tegen Oosterend van vorig week, bleek in Grootschermer ook tegenstander GSV een flinke maat te groot (5-1). Hoewel het team van coach Bep Vonk nog lang met volledig was, werd toch gehoopt op een goed resultaat, vooral omdat GSV ook al enkele ja ren in de onderste regionen van de ranglijst vertoeft. Het begin was hoopvol. Nadat beide teams elkaar wat hadden afgetast, was de eerste mogelijkheid om de score te openen voor De Koog. De kans ging verloren, maar met de wind in de rug werden de gasten daarna toch wat overmoe dig. De middenvelders schoven wel erg ver op naar voren, waardoor GSV plotseling veel ruimte kreeg voor counters. In de twintigste minuut kwam de ploeg uit Grootschermer op voorsprong, toen de knap vrij- gespeelde spits doeltreffende uit haalde: 1-0 Enkele minuten later werd het zelfs 2-0, na een snelle uit val over de rechter vleugel. De Koog bleef knokken voor een be ter resultaat en werd beloond. Schut ter was Dennis Rebronja, die met een Melle en Marianne Smith van de hulp organisatie Texel Helpt... zijn weer terugggekeerd van hun jaarlijkse reis naar Roemenië, waar zij zich hebben beziggehouden met de distributie van de op Texel ingezamelde hulp goederen. Dit jaar kon negentig ku bieke meter kleding, dekens, dek bedden, meubelen, matrassen en computers worden verdeeld. De goe deren worden per vrachtwagen naar Lechinta gebracht, waar zij worden opgeslagen, om vervolgens met een ter plaatse gehuurde vrachtwagen naar de verschillende dorpen te wor den gebracht. Het eerste dorp dat werd bevoorraad was Apatiu, waar 99 families dekens, dekbedden en op maat verpakte kle ding in ontvangst mochten nemen Het dorp is nooit eerder door een hulporganisatie bezocht en er zijn veel werkelozen doordat veel staats bedrijven na de privatisering failliet zijn gegaan Vervolgens werd Salcuta bezocht, een dorp met ongeveer 78 families, waar de Texelse organisatie al eerder was geweest. Hier werden schot van grote afstand de bal in de kruising zag belanden: 2-1. Hierna kwam Sher Atroshy alleen voor de keeper, maar hij slaagde er met in om deze te passeren. GSV had in deze eerste helft toch het beste van het spel en profiteerde gretig van de ruimte die door De Koog op het middenveld werd geboden. Kort voor de rust maakte GSV 3-1, na een mooie aanval waarbij de Koger ver dediging slechts het nakijken had. In de rust bracht coach Vonk enkele omzettingen in zijn team aan, in de hoop meer gnp op het middenveld te krijgen. Met succes, want De Koog werd inderdaad iets beteren slaagde er onder leiding van Marcel Boone en Vincent Kaspes in GSV terug te dnn- gen. Er ontstonden ook enkele kleine kansjes, maar het vurig gewenste doelpunt bleef uit. De beste kans was voor Michel Mast, die de bal uit een vrije trap van Tjarko Stolk rakelings naast kopte. Aan de andere kant pro fiteerde GSV van de ruimte die ont stond door de aandringende Kogers. In het laatste kwartier moest keeper Stefan van 't Noordende tweemaal capituleren toen een tegenstander alleen op hem afkwam. Door deze nederlaag blijft De Koog puntloos onderaan de ranglijst. Zon dag wacht de thuiswedstrijd tegen Vesdo. afgelopen winter temperaturen van min veertig graden Celsius gemeten, zodat de meegebrachte dekbedden en dekens zeer welkom waren. Voor de school die is opgericht door de vrouw van de plaatselijke priester, hadden de Texelaars schoolmeubilair en dozen tekenpapier meegebracht. Ook werden Bungard (het armste dorp). Apathie en Morut bezocht. Hier werden cadeaudozen van de Jozef school en de Kompasschool uitge deeld en voetballen van Texelse sponsors. Dat was ook het geval in Vermes, waar een nieuwe school wordt gebouwd omdat de oude si tuatie te gevaarlijk was geworden. De €1100,- die werd ingezameld door de kindernevendienst in Oosterend kwam dan ook goed van pas. Omdat de regels steeds strenger worden - ook om de eigen markt te beschermen - wordt het voor de hulpverleners ieder jaar lastiger langs de douane te komen. In verband met de strengere regelgeving werden de voedselpakketten ter plaatse inge kocht. Helaas was slechts geld be schikbaar om voor twee dorpen pak ketten te kopen.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7