Grootscheepse controle op eiland levert zes boetes op Cjrocn Zwartsjexels in het harL, lewoners Mienterglop rezen komst camping oor seizoenpersoneel X i Kunst bij zee Handhavers voeren vijftig onderzoeken uit techtbank eist onderzoek naar rol van politieagent I vm ,i:i mi Onder de pomp Zonder rijbewijs hg geen uitspraak in zedenzaak Vaccinatie levert €691,- op voor polioactie Texel Blues Coffeeshop Versterking brandweer TEXELSE ^COURANT i i 'T GERICHT 15 SEPTEMBER 1867 - NR. 11715 VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2002 erschljnt dinsdag en vrijdag voners van het Mienterglop en geving zijn fel gekant tegen de nnen van wethouder Nel man (Grondgebied) om op het ■ein van Nico Ruis bij De Koog itig stacaravans te plaatsen ir seizoenpersoneel. Ook de pscommissie van De Koog laat sonde van voorzitter Frits Agter len grote moeite te hebben met locatie. 'We volgen de discus- over de opvang van seizoen- chten met stijgende verbazing.' Ihouder Eelman oefende vorige sk druk uit op de raadscommissie mdgebied om zo snel mogelijk iluitsel te geven over het aanbod i Ruis om zijn terrein voor de op- ig van seizoenwerkers in gebruik nemen. Bewoners en onderne- rsuit de directe omgeving van het jogde kampeerterrein zijn bang ivan overlast te ondervinden, intik neem aan dat er bijvoorbeeld reen uit de horeca worden onder pacht. die pas naar huis gaan als cafés dicht zijn, dus rond een uur «er, vijf 's morgens. Dat zal wel niet ruisloos gaan, dus dat geeft langs Kamperfoelieweg en het snterglop overlast', aldus Agter. 'Je at hier over een gebied dat nu [rekkelijk rustig is, mensen die echt i zitten te wachten op nachtelijk aai. Ook het autoverkeer zal er k toenemen, terwijl het maar een Se weg is. Bovendien- aan het jierglop en omgeving is door smemers de laatste jaren zo'n 20 liimiljoen gulden geïnvesteerd in ^accommodatie, met als doel- «pvooral rustzoekers. De politiek :éer rekenschap van nemen dat reen behoorlijk economisch be- jspeelt.' n Fisher, wiens erf pal naast het jogde terrein ligt, is zeer resoluut zjn aanpak. Hij heeft advocaat urice Frantzen opdracht gegeven ite kijken welke mogelijkheden er iom de vestiging van een camping jen te gaan. Vooruitlopende op een snluele procedure wil hij Fisher lis over de kwestie zeggen, niddels heeft de buurt een ndtekeningenactie gestart tegen plan. Niet zonder resultaat. De irechter-commissaris moet na- ir onderzoek doen naar de rol een politieman in het straf- chtelijk onderzoek naar de 59- nge verdachte van een zeden- isdrijf. De rechtbank in Alkmaar ipaalde dit woensdag in een ssenvonnis. Het was eigenlijk de kloeling dat een 'echte' uitspraak lu worden gedaan, maar deze aldus nog even op zich wachten. taervan justitie M. Panhorst eiste 'fe weken geleden negen maanden toiwaardelijke celstraf, een proeftijd h twee jaar en een werkstraf van 50 uur. De verdachte uit De ocksdorp zou ontuchtige handelin- 31 met zijn 5-jarige stiefkleinzoon abben gepleegd. De man zelf ont- 3it dit. ivocaat H. Teumsse vroeg namens in cliënt om het Openbaar Ministe- tniet ontvankelijk te verklaren, om- at de rol van een van de verbali- "Cten discutabel is. Deze politieman Hoeveel boetes heb |ij van de week gehad? Een 41 -jarige inwoner uit Den Burg is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden op de Hemmerweg. De man is een goede bekende van de politie, want hoewel hij geen geldig ri|bewijs heeft, rijdt hij toch geregeld in zijn auto. Hij zal dat voorlopig met kunnen doen, want de politie nam de auto in beslag. De man kreeg boven dien een proces-verbaal. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg formulieren waren nog niet rondge bracht of het eerste ondertekende exemplaar was al geretourneerd Omwonenden wijzen erop dat Ruis al eerder heeft geprobeerd om op het betreffende terrein een camping te vestigen, maar dat hem toen geen medewerking werd verleend. Kamperen bij de boer Agter- 'De gemeente gaat hier veel te kort door de bocht. Eerst een locatie in Oudeschild en nu ineens De Koog. Is er eigenlijk wel geïnventariseerd hoe groot de behoefte is aan woon ruimte voor seizoenpersoneel? En uit welke sectoren de vraag afkomstig is? Bovendien: het is toch een plicht voor de ondernemers zelf om hun personeel te huisvesten. In de Nieuwe Toekomst komen verblijven voor medewerkers en zo weet ik er nog een hele rits', noemt hij voorbeel den van ondernemers. 'Onze overhe den moeten bedrijven de ruimte ge ven om zelf huisvesting voor hun medewerkers in te richten.' Agter er kent dat dit langetermijnoplossingen zijn, die geen alternatief bieden voor caravans in boerenschuren, een on veilige situatie waarvoor de ge meente volgend jaar een oplossing zoekt. 'Ze willen de noodcamping toch sluiten. Nou, daar heb je |e locatie Bij Jaap Hoogenbosch aan de Rozendijk staat al een veld vol caravans, daar kunnen er vast nog wel wat bij. Of laat ze bij elke kampeerboer een stacaravan voor personeel neerzetten of op be staande campings. Dat zitten ze mooi verspreid en zit je zó op zestig.' Wethouder Nel Eelman vertelde vo rige week zeer verheugd te zijn met de locatie van Ruis. omdat deze dichtbij De Koog ligt en door een wmdsingel aan het oog wordt ont trokken. Maar ze riep Texelaars ook op om ook andere mogelijke verblijfslocaties naar voren te bren gen. Op de website van de Texelse Cou rant (www.texelsecourant.nl) kunnen lezers reageren op de vraag of er een camping voor seizoenpersoneel bij het Mienterglop moet komen. Duizend plastic zakjes met zand, samengebracht binnen een cirkel. Het is één van de gezamenlijke werken op het strand van paal 28. De vrouwen zien er een symbool van verbon denheid in. Dezelfde zakjes werden later ook in andere composities verwerkt. (Foto Harry oe Graai) Het Texelse strand is blijkbaar inspi rerend voor kunstenaars. Deze week is een tiental leden van de papier kunstenaarsgroep 'Vormactief' bij paal 28 bezig met opvallende con structies waarbij voornamelijk ge bruik wordt gemaakt van materiaal dat op het strand is gevonden. Vooral papier in allerlei soorten wordt toege past. Elk object krijgt een plaatsje op het zand voor de strandhuisjes op veilige afstand van de hoogwaterlijn. Strandwandelaars krijgen dus te maken met een onverwachte expo sitie die nog elke dag groeit. De leden van de groep vormen een collectief en zijn afkomstig uit alle streken van het land. Zij komen over een wat betreft het materiaalgebruik: ze werken vooral met papier. De le den die nu beziy zijn op Texel zijn allen vrouwen, maar dat is toeval. Eéns per maand komen ze bijeen om eikaars werk te bespreken. Ook orga niseren ze exposities en een enkele keer wordt gezamenlijk een project aangepakt, zoals nu op Texel. De keus viel op het eiland omdat een der leden een bungalow heeft op De Krim. Door er nog een bungalow bij te huren, kon de hele groep worden ondergebracht en was er tevens ruimte om bij slecht weer 'thuis' te werken. De eerste dag (maandag) werd doorgebracht met jutten, waar bij aangespoeld materiaal dat ge schikt leek voor creatief hergebruik werd ingezameld. Dinsdag werkten de vrouwen aan gezamenlijke objec ten en woensdag werkte ieder voor zich apart Niemand vindt het een probleem dat de kunstwerken niet te koop zijn, met kunnen worden be waard en spoedig een prooi van wind en water zullen zijn. Wel wordt elk werk van alle kanten gefotografeerd. was volgens Teunisse aanwezig bij het opstellen van het proces-verbaal in Kaatsheuvel en het studioverhoor in Amsterdam, terwijl hij zo'n dertig jaar geleden zelf slachtoffer was van seksuele contacten met de ver dachte. Overigens is de Cocksdorper hiervoor nooit vervolgd. De rechtbank wil het met-ontvan- kelijkheldverzoek in overweging ne men, maar eist eerst duidelijkheid over de rol van de politieman. De rechter-commissaris moet worden gehoord, evenals de andere betrok ken verbalisanten en de leider van het politieonderzoek. De rechtbank wil antwoord op de vraag of de verbalisant dezelfde persoon is als het slachtoffer destijds. Daarnaast moet duidelijk worden welk onder zoek is verricht en op wiens initiatief, of er een reden was om de naam van de verbalisanten met te vermelden onder het verhoor in Kaatsheuvel en welke verbalisant het feitelijke pro ces-verbaal heeft geformuleerd. Teunisse is tevreden met de uit spraak, hoewel hij had gehoopt dat de rechtbank het Openbaar Ministe rie nu al niet ontvankelijk zou verkla ren. 'Het is voor hen met duidelijk, voor ons wel.' Op advies van de po litie was de verdachte met aanwezig bij het uitspreken van het tussen vonnis. De man is de afgelopen we ken herhaaldelijk bedreigd De grootscheepse milieucontrole die dinsdag en woens dag werd gehouden heeft 6 processen-verbaal, 7 dwang sommen, 8 aanschrijvingen, 8 waarschuwingen en 26 andere overtredingen opgeleverd. Zestien handhavende instanties voerden in totaal zo'n vijftig controles uit, waarbij vertegenwoordigers van meerdere instanties tegelijk op overtredingen letten. De vrees dat controleurs lukraak erven zouden opstappen, bleek achteraf onge grond. Volgens woordvoerster Trudy de Wit van het ge west Kop van Noord-Holland viel het de instanties over het algeheel honderd procent mee wat ze aantroffen. 'Het is op Texel verder dik in orde.' Vier van de zes processen-verbaal ging naar vrachtwagenchauffeurs die bij 't Horntje werden gecontroleerd door inspecteurs van Verkeer en Waterstaat, politie en marechaussee. Twee chauffeurs hadden geen verkla ring van dienstbetrekking bij zich, bij één konden de rijtijden niet worden vastgesteld en in éen geval werd de wet gevaarlijke stoffen overtreden, doordat gasflessen met goed werden vervoerd. Drie keer werd een waar schuwing uitgedeeld aan vrachtwa genchauffeurs. De andere twee pro cessen-verbaal waren voor het openluchtbad van hotel De Pelikaan. Inspecteurs van de provincie deelden boetes uit voor de wijze waarop met chloor werd omgegaan en omdat de inlaten voor het water te groot waren. De eigenaar besloot het bad, norma liter geopend tot na de herfst vakantie, na de controle vervroegd te sluiten. Dwangsommen werden opgelegd De organisatoren van de inzameling 'Een euro voor een prikje' zijn tevre den. De oproep tot de kinderen die dinsdag werden ingeënt tegen her senvliesontsteking om een euro af te staan voor de poliobestrijding in de Derde Wereld, is niet vergeefs ge weest. Meer dan een derde van de leerlingen die dinsdag in de sporthal een prik kwamen halen, deed een euro (of meer) in de melkbus. De to tale opbrengst was €691,-. aan de Joost Dourlemkazerne omdat bij twee tankplaatsen een vloeistof dichte bodem ontbrak. De inspectie van het ministerie van VROM en de marechausee voerden de controle uit Voor één van de tankplaatsen liep al een procedure, waardoor het Korps Mariniers een al eerder aange kondigde dwangsom moet gaan be talen. Voor de andere tankplaats wordt een nieuwe dwangsom procedure opgestart. De provincie legde dwangsommen op aan vuiloverslag De Hamster, de CIV en het failliet gegane loonbedrijf Kikkert. Bij de vuiloverslag lag een deel van het ongebroken puin naast de verplichte vloeistofdichte voorzie ning. De voet van de berg lag tegen de windsingel aan. De viscoöperatie moet van de provincie materialen Losse nummers 0,85 Het vijftiende Texel Blues, dat wordt gehouden van 11 tot en met 13 ok tober, belooft een muziekfeest van niveau te worden 'Als je ziet waar mee we zijn begonnen, dan is de kwaliteit inmiddels vervijf- tienvoudigd'. menen organisatoren Jan Koomen en Jeroen Dros met gevoel voor overdrijving. Pu bliekstrekkers zijn Julian Sas. Nine Below Zero. de Amerikaanse vete raan Boo Boo Davis en Barrelhouse, met oud-Texelaar Bob Dros in de gelederen Zie pagina 2. Een coffeeshop op Texel zorgt ervoor dat de handel in softdrugs beter con troleerbaar is en dat kopers er niet worden geconfronteerd met hard drugs. Maar dan moet wel streng worden opgetreden tegen illegale handel en moeten ex-dealers en ver slaafden worden begeleid. Of inten sieve handhaving en begeleiding op Texel mogelijk zijn. werd met duide lijk tijdens een discussie, die dinsdag avond werd gehouden Zie pagina 5. Het college heeft de 34-jartige Wiebe Smit met ingang van 1 oktober be noemd als aspirant-brandwacht bij de Texelse brandweer. Hij hoort tot de drie mensen die recentelijk hebben gesolliciteerd. De twee anderen zitten nog in de 'molen'. Smit woont en werkt m De Cocksdorp, zodat hij zal worden toegevoegd aan de post van dit dorp. Door de benoeming komt de totale sterkte van de brandweer op 49 personen, terwijl de organieke, meest gewenste sterkte 50 is. (Advertentie) verwijderen van haar opslagterrein langs de IJsdijk. De provincie is bij beide instanties de verlener van de milieuvergunning Het failliete loon bedrijf aan de Laagwaalderweg krijgt van zowel de provincie als de ge meente dwangsommen om afval op het terrein op te ruimen. De provin cie wil er ook aanvullend bodem onderzoek laten verrichten. Een bloembollenbedrijf in Den Hoorn kreeg een dwangsom van de ge meente, omdat .er goederen buiten de inrichting waren opgeslagen De gemeente constateerde er ook klei nere overtredingen waar later nog eens naar gekeken wordt. Op een met nader aangeduide locatie ont dekten de gemeente en de provincie autowrakken, accu's en vaten. Ook was er geen vloeistofdichte voorzie ning aanwezig. Het leidde eveneens tot een dwangsom. De autowrakken werden ontdekt bij een controle van uit de lucht. Lees verder pagina 6 LfrK» "ZjnrL-Jr*r!> m ba bjrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: 1 i NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkri jgbaar op Spinbaan 6 ,7"vs6S<^>c-' Milieuspecialist Co Zijp van de politie Noord-Holland noord en Martin Aardenburg schild. van de provincie nemen monsters uit de berg granulaat op het terrein van De Hamster in Oude- (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 1