Vuurwerk' blijkt ilitaire oefening 3 Familieberichten O/eekendgangers in de stress it angst missen laatste boot Jongerenwerk kan minder ijd besteden aan Skatepark Derde tennistitel op rij voor Kareis en Plag 1-1-2 rJexe^aarties igiesverstrekker: 'Vrijdag langer doorvaren' .TEXELSE COURANT' Surfwedstrijd Reconstructie Schilderend gaat tot komgrens Engelse lessen voor ouderen Texelse zwemmers presteren prima Teso loopt warm voor eeuwfeest Geen 'kippenkar' meer op dorpsplein Fedor Karen Lente n&tc-r a 0222 - 5145-^2 li)il je (wJi graag gaatjes. ffiZAAK Aarde en Hemel Open huis Thema herinnering VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2002 zou op vrijdagavond eigenlijk uur langer moeten doorvaren, vindt logiesverstrekker Leny ert uit Den Burg. 'Door de fi- ip de weg kost het mensen die verder weg wonen en die een kendje naar Texel willen ds meer moeite tijdig op het id te zijn. De laatste drie jaar is lantal Duitse weekendgasten lorbeeld met tachtig procent Si ggelopen.' Volgens directeur Wortel van Teso gaat het om incidenteel probleem. 'En op s van incidenten kunnen we de dienstregeling structureel aanpassen.' Ti ia 10 3e Irajert exploiteert met haar man een isbedrijf aan het Meyertebos 'De ite tijd krijg ik ook van gasten die verder uit Nederland komen jfe vaker de vraag: "Halen we de wel?" Door toenemende drukte ie weg, werkzaamheden, onge- »n en treinvertragingen kost het jers meer tijd om naar Den Hei- te komen. Voorpret over het kendje Texel maakt steeds meer Is voor stress over de vraag of ze oot wel halen.' De vraag aan haar het met logischer is als gasten ian verre komen eerder van huis 'De tendens is dat de vakanties ds korter worden Vroeger pak- nensen de vrijdag en de maan- er bij, nu moet er vrijdag eerst worden gewerkt en vertrekt men Jagavond weer.' Kikkert zegt al ile malen gasten te hebben ge- die vrijdag de laatste boot mis- en die in Den Helder moesten nachten. Volgens Kikkert hebben Texelaars profijt van een ver- de veerdienst, evenals overkants toneel dat in de horeca op het id werkt. irse Texelaars hebben maan- lond rond 22.20 uur op grote Ie vliegtuigen gezien in com- met lichtverschijnselen die iwurwerk deden denken. Som- dachten al aan Ufo's, maar lelijkheid was het een Navo- g van A-10 ('Thunderbolt') jagers boven de Vliehors rrbij lichtkogels werden losge- een methode om doel- kende vijandelijke raketten die warmte afkomen, te misleiden. gelijke oefeningen worden vaker ouden, zo laat een woordvoerder de luchtmacht weten, maar deze was het uitzonderlijk helder er. waardoor de manoeuvres van eafstand waren te zijn. Ook in de ivan Noord-Holland hebben tien- ïi mensen zich over het verschijn- verbaasd. Een van de Texelse imemers was Jan Boon uit Den g, die het verschijnsel waarnam af het kruispunt Wilsterstraat- Bernhardlaan. Hij begreep dat het vliegtuigen waren, maar verbaasde zich over de sterren die bij de rond elkaar draaiende de toestellen opflitsten. Na enkele minuten hield het 'vuurwerk' op en vlogen de twee toestellen samen in oostelijke richting weg. De vliegtuigen zaten zo hoog dat het motorlawaai nauwelijks was te horen. De luchtmacht bevestigt dat. De oefening werd uitgevoerd op een hoogte van bijna 9000 voet (drie kilometer). De lichtkogels bestaan uit magnesiumbollen die een fel licht uit stralen en die vervolgens uiteenval len in kleinere bollen die ook fel bran den, dus het effect van een ontploffende vuurpijl. Daarbij kwa men nog de gewone flitsende boord- lichten van de vliegtuigen zelf, die mogelijk de naverbrander hebben gebruikt, wat ook een lichteffect op leverde. Jongerenwerk kan volgens igerenwerkster Carla Schrama ider tijd gaan besteden aan het Etepark in Den Burg. Schrama het oudersteunbestuur van de eniging Skatepark meer leven ilazen, zodat die initiatieven van jongeren kunnen begeleiden. If wil Schrama een meer onder- innende rol innemen. vereniging houdt dinsdagavond in gerencentrum Time Out aan de helminalaan haar jaarvergadering, hrama hoopt onder andere ouders uitmoeten van nieuwe skaters die het park zijn verschenen. De vo- laar opgerichte vereniging kent al oudersteunbestuur, maar daarin momenteel nog maar één per- li. Volgens Schrama moet het Huur de jongeren echter wat meer En bijstaan. Haar beschikbare tijd or het skatepark is minder gewor- i, omdat het beheer van het park orhet Jongerenwerk is weggeval- actief ouderbestuur zou de Eters volgens Schrama onder meer *ten helpen om de renovatie van 'beheerdershok en de aanleg van tlichting voor elkaar te krijgen. De meente, eigenaar van het gebouw- 8 volgens Schrama niet overtuigd het nut van renovatie. Een ver- ik om een investeringssubsidie i'd eerder afgewezen 'Voor ons Ht vast dat, als je er iets meer zou -n maken dan alleen een 'bus- ;k|e' er zeker een actief steun- Stuur van ouders moet komen om taak te helpen begeleiden.' De 'tijnsstichting kreeg vorige maand |!75,- van het Oranje Fonds voor 'mnovatie. Volgens de WST is dat 'ter nog met voldoende voor her- -ferkzaamheden. Hetty Westerink, hoofd dienstverle ning van de VW. heeft niet de indruk dat sprake is van een groot probleem. 'Het is bij ons met bekend. Gasten weten op welk tijdstip de laatste boot vertrekt en houden daar rekening mee.' Ook André van der Vliet van vakantiepark De Krim laat weten geen klachten te kennen. 'De afgelo pen zomer hebben we wissels tot 275 bungalows meegemaakt. Op de la tere uren op vrijdagavond is het altijd rustig. De receptie is tot half elf open, maar ik kan me met heugen dat het na tienen druk is geweest. Er zijn maar weinig Duitse gasten die een weekend komen De gemiddelde verblijfsduur van Duitsers is zeker tien dagen. Gasten die een langere pe riode blijven, komen vaak op zater dag. Wat wel speelt is dat veel men sen op vrijdagmiddag, zodra het huisje om 15.00 uur vrij is, er in wil len. Dat leidt in Den Helder tot een concentratie van reizigers tussen pakweg 13.00 en 15 00 uur Maar over het algemeen horen we geen klachten van gasten die hebben moe ten wachten voor de boot. Wel dat ze bij de Randstad of in het midden van het land in de file hebben gestaan.' Rob Wortel: 'Ik zal met zeggen dat we nooit hebben overwogen om langer door te varen Maar er moet wel een structurele behoefte zijn. Natuurlijk is het vervelend als iemand de laatste boot mist en in Den Helder moet overnachten. Maar mijn indruk is dat het om incidenten gaat, al kan ik be grijpen dat Duitsers die van ver ko men het wel fijn zouden vinden als de boot langer doorvaart.' Gistermorgen had Wortel een gesprek met Leny Kikkert, waaraan laatstgenoemde een zeer positieve indruk heeft onder gehouden. 'Hij was blij dat ik het on derwerp onder zijn aandacht heb gebracht.' t - Voor de derde maal op rij hebben Vivian Kareis en Jeroen Plag afge lopen weekend laten zien het beste gemengd dubbel van tennisclub Heri Hodie te zijn. Ze kregen de ti tel niet cadeau, want Leo Saai en dochter Ingrid en Jolanda Stark en Dirk Jan Saai toonden zich ge duchte concurrenten van het koningskoppel. Met zeven koppels was de deelname minder dan verwacht. Enkele vaste deelnemers lieten verstek gaan Om iedereen toch genoeg te laten spelen, besloot de wedstrijdleiding een halve competitie te organiseren. Daarnaast werd een poule voor geheel uit da mes bestaande dubbels gevormd. Op papier waren er drie kanshebbers. Verlichting van het park is een ander punt waarvoor een versterkt ouder bestuur zich hard zou moeten maken volgens Schrama. 'De skaters heb ben er vorig jaar voor gepleit bij de gemeente. Met name in de winter is het nu snel gedaan met het skaten. Vooral op de weekendavonden zoch ten skaters dan hun heenkomen op de Groeneplaats en daar is met ieder een even blij mee.' Volgens haar wilde de gemeente de verlichting aanvankelijk financieren, maar is dat vervallen door de bezuinigingen. 'Ook hier is het van belang wat ouders ervan zeggen. Als zij vinden dat er licht moet komen, dan moet het graafwerk en het plaatsen van masten met hun hulp moeten kunnen geschiedden.' Volgens Schrama hebben de skaters zelf voldoende initiatieven, maar kunnen ze met al les alleen doen. De WST heeft inmid dels aan gemeentewerken gevraagd om te kijken naar afgedankte lan taarnpalen. Ouders zouden volgens Schrama ook kunnen helpen bij de open dag die skaters op 26 oktober willen hou den. De jaarvergadering begint dins dag om 20.00 uur. Windsurfclub Texel houdt zondag bij het surfstrandje bij Dijkmanshuizen een clubwedstrijd. De wedstrijd be gint om 11.00 uur, inschrijving vanaf 10.00 uur. De vorm van de wedstrijd- baan is afhankelijk van de weersom standigheden. Ook met-leden zijn welkom B en w willen dat het Schilderend over een grotere lengte opnieuw wordt ingericht dan eerst de be doeling was. Zou aanvankelijk het stuk tussen de Reijer Keijserstraat en de fietsoversteekplaats ter hoogte van huisnummer 144 onder handen worden genomen, thans wordt voorgesteld om het werk uit te strekken tot de komgrens. Dat is 150 meter meer. Vanzelfsprekend gaan dan ook de kosten aanzienlijk omhoog: van 400.000 naar 661.455 euro. Om het financieel haalbaar te maken is een bijdrage nodig uit de zogeheten GDU-pot van de provincie. Of het zal lukken deze geldbron tijdig aange boord te krijgen is nog allerminst ze ker. Het plan om dit deel van het Schilde rend er beter te laten uitzien is al een paar jaar in discussie. Bij de inspraak- De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt met ingang van maandag 7 oktober een cursus Engels voor beginners. De nadruk ligt op het spre ken en verstaan van de Engelse taal. De cursus beslaat 25 lessen en is aangepast aan de doelgroep, de 55- plussers. Het leertempo ligt lager dan gewoonlijk bij een taalcursus. De les sen beginnen om 9.15 uur De kos ten bedragen €30,-. Bij de cursus voor gevorderden zijn enkele plaatsen vrijgekomen en be staat dus de mogelijkheid voor an dere Texelse senioren om mee te doen met deze groep. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij de stichting, tel. 312696 Vier Texelse zwemmers hebben za terdag in Hoorn meegedaan aan een limietwedstrijd. De geroutineerde Simone de Wit (16) en Wouter Dogger (17) waren ditmaal in gezelschap van twee nieuwe wedstrijdzwemmers, de 13-jarige Jolanda van Strien en de 9- jarige Sverre Eschweiler. Van Strien kwam uit op de 100 meter vrije slag en tikte daarin aan na 1.11.09 minu ten. Op de 100 meter wisselslag liet ze een tijd van 1.23 83 noteren. De 100 meter schoolslag legde ze af in 1.35.37, goed genoeg voor een plaats bij de top vijf. Op de andere twee afstanden eindigde ze bij de top tien Eschweiler deed het nog beter. Op de 100 meter vrije slag eindigde hij als tweede in 1.31,04. De 50 me ter rugcrawl eindigde met een tijd van 47.81 seconden zelfs in een overwin ning. De 50 meter schoolslag vol tooide hij in 49.91 De Wit behaalde een tweede plaats op de 100 meter vrije slag in 1.05.76. Op de 100 meter rugcrawl (1.16.37) en de 200 meter wisselslag (2.47.15) eiste ze de overwinning op. Dogger haalde op de 100 meter vrije slag op één honderdste na een volle seconde van zijn persoonlijk record af. Hij zwom 57.45, goed voor een tweede plaats. De 100 meter wisselslag legde hij af in 1.12.27. Op de 100 meter rugcrawl tikte hij aan in 1.10,57. en legden daarmee beslag op de tweede plaats. In de damesdubbelpoule ging de strijd gelijk op. De koppels Ank Hooyschuur/Anneke Saai, José Wal- beek/Wil Sieprath en Thea Rutten/ Leida Brouwer behaalden in hun halve competitie ieder evenveel wedstrijdpunten. Bij de prijsuitreiking werden ook de kampioenen gehuldigd van de onder delen die al in juni werden afgewerkt én de nieuwe jeugdkampioenen. Vol wassenen en junioren sloten daarna met een gezamenlijke barbecue het zomerseizoen af. Eindstand 1 V. Kareis en J. Plag; 2.I. en L. Saai; 3.J. Starken D.J. Saai; 4.E. Ooyevaar en L v/d Veen, 5.M. en R v/d Bent; 6.R de Boer en F1 ""uiper: 7 D Westdorp en N. Ony-,„.„. Vivian Kareis en Jeroen Plag in actie tijdens het door hen gewonnen kampioenschap voor gemengd dubbel. (foto nosoan van aan Bonn Vivian Kareis en Jeroen Plag verde digden hun titel en Leo en Ingrid Saai waren samen al eens kampioen ge weest, terwijl ook de geroutineerde Jolanda Stark en de opkomende Dirk Jan Saai in staat werden geacht hoge ogen te gooien. En inderdaad bleken de onderlinge wedstrijden van dit drietal bepalend voor de einduitslag. Kareis en Plag moesten tweemaal flink strijd leveren. Stark en Saai wa ren in beide sets bijna gelijkwaardig (7-5 en 7-6) en tegen vader en doch ter Saai werd het zelfs een driesetter (5-7, 6-3 en 6-3) Maar met alleen overwinningen op zak. waren Kareis en Plag zonder twijfel de terechte kampioenen. Ingrid en Leo Saai ver sloegen Jolanda Stark en Dirk Jan Saai tamelijk eenvoudig (6-3 en 6-3) ronde hebben omwonenden ge vraagd om een groter stuk onder handen te nemen. Ook wilden ze dat alle iepen worden gerooid, onder andere omdat de wortels van deze bomen schade veroorzaken. Het college voelt echter niets voor een 'kaal' Schilderend. De iepen mogen weg, maar dan moeten er andere, minder diep wor telende bomen voor in plaats komen, zoals platanen. In elk geval zal de huidige asfaltverharding plaatsmaken voor klinkerbestrating. De raads commissie Grondgebied moet nog een oordeel geven over de keus van het college. Nog vijf jaar en dan bestaat Teso hon derd jaar. Matroos, archiefbeheerder en correspondent Dirk Kuiter is al geruime tijd druk doende met de voorbereidingen van het aanko mende jubileum. Regelmatig pluist hij het archief van de Texelse Courant na op wetenswaardigheden over de re derij Een deel van het materiaal dat hij verzamelde, is afgedrukt in het jaarverslag van Teso, waarvan de aandeelhouders vanavond om 20.00 uur bijeenkomen in de Burgemeester De Koninghal voor de algemene jaar vergadering. Daarin zal directeur Rob Wortel onder meer verslag doen van de vorderingen van de bouwplannen voor het nieuwe vlaggenschip van de veerdienst en een toelichting geven op de jaarrekening. Op het dorpsplein bij de NH kerk van De Koog worden geen etens waren meer verkocht. Het college heeft besloten de standplaats voor de 'kippenkar' van Dennis Vonk op te heffen. Ook de verkoop van loempia's door T.T. Pham is op deze plek verleden tijd. Het met verlengen van de vergunning is het gevolg van klachten, onder andere van de dorpscommissie en het kerkbestuur. Men vindt dat een verkoopwagen niet past bij de monu mentale kerk. Daarnaast is de bak lucht die de kerk binnendringt hinder lijk en kunnen mensen vallen over de kabels die op het plein liggen De gemeente geeft toe dat zij de situa tie met goed heeft beoordeeld bij het afgeven van de vergunning. 'De standplaatslocatie op het Dorpsplein is met geschikt vanwege de vele an dere belangen en activiteiten op en rond het plein. Dit pleit ervoor de standplaats op te heffen' Het ziet er met naar uit dat de betrok ken exploitanten hun nering op een andere standplaats kunnen voortzet ten. Aan De Koog zijn op grond van distnbutieplanologisch onderzoek twee standplaatsen voor de verkoop van etenswaren toegekend, maar al leen de standplaats aan de Nikadel is aanvaardbaar. Het college meent dat voor de nu verdwenen stand plaats op het dorpsplein geen ge schikte vervangende plek voorhan den is. DAAR RED JE LEVENS MEE Met droefheid geven wij kennis dat, na een korte ziekte, kalm van ons is heengegaan mijn geliefde moeder en onze oma Jannetje Trijntje Vlaming sinds 1978 weduwe van Klaas Minnes op de leeftijd van 83 jaar. C M. Minnes Maarten Maya en Sander L. Snoep Texel, 26 september 2002 Verzorgingshuis „Gollards" Gelegenheid tot condoleren maandag 30 sep tember van 19.00 - 20.00 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg en na de crematieplechtigheid in het crematorium De crematieplechtigheid zal worden gehouden op dinsdag 1 oktober om 12.00 uur in cremato rium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Beatrixlaan 131, 1791 GB Den Burg. Lieve oma Slaap zacht Maya en Maarten Helemaal onverwachts is van ons heengegaan onze zuster, schoonzuster en tante Jannie Minnes-Vlaming op donderdag 26 september 2002. Wij zullen ons blijvend herinneren hoe zij was, vriendelijk en belangstellend, mooi en elegant. Piet Vlaming Corrie de Wit-Vlaming Gretha Vlaming-van der Beek Nichtjes en neven Op zondag 22 september 2002 hebben wij in alle stilte de as van ELISABETH KETJEN in de Texelse duinen verstrooid. Namens de twee nichtjes Lily en Marianne zeggen wij u heel hartelijk dank voor de aandacht en het mede leven tijdens haar lange verblijf op Texel en voor uw aanwezigheid bij haar uitvaartdienst. Lili Faber-Wichers Marianne Batault-Wichers Den Burg, september 2002 Op 4 oktober 2002 trouwer om 12, 30 uur in het gemeentehuis te Den Burg Hoed|es den Draak De kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 15.30 uur, in de R K. kerk lohannes den Doper, Molenstraat te Den Burg De receptie is van 19 00 - 20.30 uur in Hotel Den Burg, Emmalaan 2, Den Burg Ons adres: Hoofdweg 57, 1795 )B De Cocksdorp, Geboren op 26 september 2002 Ben Broertie van Merijn en Lotte Zoon van Pieter Bakker en Beppie Vlaming Achtertune 16 1794 BM Oosterend Tel. 318843 Voor bezoek even bellen. Maandag 23 september 2002 06.13 uur Herfst is begonnen, is gekomen Wij zijn Traan tnotse oudens Daniel van der Vis Elles KaencTrer Vliegwiel 6 1792 CS Oxideschild Telefoon 317886 LoHc c-n Saar oor\ broortje 24 C&pte-mter 2002, 1 02 uw, 56S5" graru, 49 "Vi lacg. Jan, Litids, Lotte, en Saan de Wit Paelrvenefc 4 5 1791 VVS Pen Swzl a 0222-515-474 24 {eptervifcer 2002 Marl t Pob 6afcfcen en fteidi Stoveninlc Jen5 6emkïandlaan 11 1791 XA Pen Mijn broertje heet Luc Johannes Hij is geboren op 24 september 2002 om 13.19 uur, weegt 3350 gram en is 51 cm lang. Marco, Marjólijn en Max Tuntelder- Reeder Schoudieck 10 1791 WO Den Burg a 0222 - 310695 Wil je beschuit met muis jes komen eten. laat dit ons dan even weten. Marjólijn en Luc rusten van 12.00 tot 16.00 en na 21.30 uur papa ook! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. Originele Finse Sauna. Sauna - zonnebank - massage. Info: 317272 Open darttoernooi op zat. 5 okt. in rest. Bosch en Zee. Aanvang jeugd 13 00 uur, volwassenen 20.00 uur. Opgave vóór do 3 okt., tel. 321202/310266. Let op! 19 okt. Waalder Pop. Warme winterjassen van o.a Eddy's Jackets en G- Star bij Boetiek 22. (IM-Texelaartje) Nu slechts €2 - per gaatje (incl. oorknop) Geldt t/m 30 september boetiek Weverstraat 42 - Oen Burg s 322293 Lekker genieten in een bungalow, pension of hotel in Nederland, elders in de Benelux of net over de grens in Duitsland9 Dan moet u even bij ons langs komen, wij hebben veel keus Reisburo Texel Hol land International. Wij repareren alle merken ktv. video, dvd, radio, cd, satelliet, camcorder, etc. met 3 maanden garantie Service Center Texel, 311 777. Zonnig Texel! Benut zonne-energie maximaal met de nieuwe ATAG ZonneGasCombi II. Na tuurlijk bij uw ATAG Select Dealer, CVI Texel BV, tel 313703. Artistieke vrouw van 48 belde vrij. 20 sept. voor een afspraak Een etentje? Bel nog eens. Retro is een trend, maar bij Hans van der Klift vind je het origineel Wij raken de regeltjes, voorschriften en controles echt met beu: wij gebruiken immers spullen die niet schadelijk zijn voor het mi lieu! Qnipp Kapsalon, Waalderstr. 15, tel: 312227, ook zonder afspraak! Nieuwe collectie van Freeman.T.Porter bij Boe tiek 22. Verkoop 2e hands winter- kleding zat 5 okt. in „De Witte Burcht" van 9 00 tot 16.00 uur Tel 314753 314762. Superaanbieding Rijn cruise MPS Serena vol- pension, vertrek 5 oktober a s. voor 7 dagen vanaf Arnhem; nu van €459,- voor €299,- per persoon. Kom snel langs op=op. Reis-buro Texel Holland International. Originele Finse Sauna. Sauna - zonnebank - massage. Info: 317272. T.k bloembollen 1e kwali teit. Tulp enz A.J Poede. Schansweg 1 Gevonden: 3 4 mnd. oude rode kater, bl. hals bandje met bel en leeg ko kertje Omg. De Cocks dorp. Dierenpension Sluf- terweg, 311477 Originele Finse Sauna Sauna - zonnebank - massage. Info 317272 Open darttoernooi op zat. 5 okt. in rest. Bosch en Zee Aanvang jeugd 13 00 uur. volwassenen 20.00 uur. Opgave vóór do. 3 okt., tel. 321202/310266 Let op! 19 okt Waalder Pop. Noteer in uw agenda: rom mel- en boekenmarkt 5 okt. Scouting Texel. Van emigrant naar winkel van Sinkel. Uit voorraad leverbaar: Honda 50cc scooters, SFX, Scoopy, Bali, X8RS en Shadow Honda 150cc motorscooters, FES (2- takt) en NES (4-takt). Met een Honda kom je verder Duinker Motorservice, Oudeschild, tel 313831. A.s vrijdag, zaterdag en maandag gesloten. Schoenen van Globe en D C bij Boetiek 22. T.k.a Ford Transit 100 Van Benz. 1992; 130d. km. apk tot sept. 2003; enkele cabine; perfecte staat; wegenbei €18,- Vr.pr. €2750,-. Tel. 327296. Service Center Texel. Ra dio. tv, satelliet reparatie/ verkoop 311 777. Tehuis gezocht voor hond Tosca, een Gordon- setter, 6 jaar oud, lief voor kinderen, voor een periode van 2 jaar. Alle kosten wor den vergoed. Inl. 06 27368025. Zin in een stukje Texels lams- of rundvlees vanaf 1 pond? Maandag t/m za terdag van 10.00 tot 12 00 uur. Fam. Hin, boerderij Hoogvliet, Nieuwlander- weg 101. tel. 317908 Het grootste aanbod naar de wintersport vindt u bij ons Reisburo Texel Hol land International. Streetwear o.a Dickies, Overseas. Southpole en aem'kei. Vanaf mt 24 bij Boetiek 22. (IM Texelaartje) Liesbeth Roeper uitvaartverzorging zondag 29 september 14.00-17.00 uur „de Vlinder" Hollewal 42 m.m.v. Beeldend Kunstenaar Ruth de Ruwe Bloemisterij Bert van der Wal Fotografie Daan Koopman Duijvelshoff Natuursteen Kaarsenmakerij Texel

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3