Milieucontroleurs trekken twee dagen over Texel 'Ik vind niet dat we nu onverantwoord bezig zijn' 6 L Stil protest tegen controles .TEXELSE COURANT v -"V^ ..^P| Controles Eilandcompetitie volleybal VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2002 'Ik begin me zorgen te maken', zegt provinciemedewerker Martin Aardenburg als hij zijn rondje maakt over een opslagterrein van de CIV langs het begin van de IJs- dijk in Oudeschild. De aanwezig heid van oude netten, assen van vrachtwagens, een container zon der vloeistofdichte vloer en een afgedankte wagen en een paar opgeviste vliegtuigmotoren vinden weinig goedkeuring in de ogen van de medewerker van het bureau afvalverwerking. motoren moeten anders worden op geslagen Het landje waar de tanks van de CIV staan, blijft ongemoeid. De provincie is daar recent nog ge weest. Terwijl hij er langs loopt, wijst Aardenburg Bos even op het hek dat openstaat, terwijl er niemand aanwe zig is. Maar', zegt hij, 'de vorige ke ren dat ik hier was, zat het keurig dicht.' Bos denkt het zijne van het onder zoek. Ik vind het een beetie ver ge zocht zoals ze het nu doen. Ik geef toe dat het terrein er niet netjes uit- bosschages ligt Volgens Aardenburg bestaat daardoor het risico dat ver ontreinigd water het bedrijfsriool overslaat en rechtstreeks in het riool beland Bij de ingang wijst Zijp op een container waarin wat koelkasten zijn gezet 'Dat is een direct resultaat van onze aanwezigheid. Die materialen stonden hier net nog buiten.' Aarden burg ziet het ook en constateert en passant dat de container geen vloeistofdichte vloer heeft Dat kan meteen mee in een reactie die De Hamster van de provincie kan ver- V - Een crossauto hoort volgens de provincie niet thuis op het opslagterrein van de CIV aan de IJsdijk. Het bezoek aan het opslagterrein is één van de ongeveer vijftig controles die vertegenwoordigers van de zes tien handhavende instanties hielden. In ploegjes trokken ze over het eiland voor steekproeven De Texelse Cou rant liep mee bij vier controles. Samen met Jan Veltkamp van de gemeente maakt Aardenburg dinsdagmiddag een rondje over het opslagterrein van de viscoöperatie. Bedrijfsleider Eduard Bos van het CIV loopt mee om vragen te beantwoor den. Veltkamp merkt meteen op dat een stel vaten die normaliter op het terrein staan, opeens zijn verdwenen. Bos antwoordt dat die net zijn opge haald. Aardenburg merkt op dat lege vaten in ieder geval op een vloeistof dichte bodem zouden moeten staan. 'Er blijft altijd wel wat restvloeistof achter. Maar meer kan ik er nu niet van zeggen, want ze staan er niet.' Volgens Bos is het toeval dat ze vlak voor de controles zijn weggehaald. 'Ik had er met eens bij nagedacht', zegt hij schouderophalend. Zoekend kijken Veltkamp en Aarden burg verder. Het wrak van een cross auto wordt nauwkeurig bekeken, er worden foto's gemaakt en er zijn vra gen over de assen die er liggen. 'Die gebruiken we als nettenrol', zegt Bos. Aardenburg en Veltkamp zetten ook vraagtekens bij de oude vliegtuig motoren die op het terrein liggen. Bos merkt op dat ze jarenlang op de zee bodem hebben gelegen Volgens Aardenburg is dat echter geen garan tie dat er geen vervuiling meer uit kan komen Veltkamp wijst op de bedra ding die uit de onderdelen steekt. 'Die begint te verpulveren. Dat komt ook op de grond.' Aardenburg begint zijn zorgen te to nen Bij een container waarin machineonderelen, kettingen en lege blikken sojaolie liggen, heeft hij ook gebreken geconstateerd. De contai ner heeft geen vloeistofdichte bo dem, waardoor vloeistoffen bij een regenbui in de bodem terecht zouden kunnen komen. De nylon netten zou den volgens hem vaker moeten wor den afgevoerd. Bos brengt daar tegenin dat het praktischer is om ze eerst te verzamelen en dan met een aantal in een keer te laten verwijde ren. De provinciemedewerker wijst er op dat er bij de ingang ook een bord hoort te staan, waarop vermeld is wie het terrein beheert 'Dan weten de brandweer en de politie wie ze moe ten bellen als hier bijvoorbeeld 's nachts brand is.' Voor de provincie was het vermoede lijk ook handig geweest als zo'n bordje er al had gestaan. Het terrein- tje valt onder een vergunning die de provincie heeft verstrekt aan de CIV. Op het provinciehuis was die kennis echter verloren gegaan bij interne wisselingen, laat Aardenburg weten. Bij de gemeente was het bekend dat het terreintje er niet netjes uitzag. Er tegen optreden was volgens Velt kamp echter met mogeli|k, omdat de provincie dat moest doen. 'Dat is nou het voordeel van deze controles. Omdat je met elkaar op pad bent, kun je elkaar op zulke dingen wijzen en elkaar daarmee ondersteunen.' Aardenburg wil van Bos graag nog eens de resultaten zien van een bodemonderzoek dat eerder werd gehouden. Op basis daarvan wil hij bepalen of er mogelijk aanvullend bodemonderzoek moet worden ver richt op het opslagterrein. 'Ik ga er vanuit dat er minerale oliën in de machineonderdelen zitten. Door een regenbui kunnen die in de bodem spoelen.' Dat een stel vaten net was weggehaald, doet hem niet zoveel. 'Ik ben hier zelf twee weken geleden ook nog langs gereden en toen stonden ze er nog.' Volgens hem moet een en ander veranderen. 'De auto moet weg, de assen moeten als afvalstof worden beschouwd en de vliegtuig- ziet, maar wij proberen hier gewoon ons werk te doen. Het kost ook een hoop geld, want ze vinden altijd wel iets dat met mag.' Dat de provincie met meer wist dat zij ook verantwoor delijk was voor de controle op het stukje opslagterrein beschouwt Bos met als een probleem van de CIV Dat het nu een gecombineerde actie van provincie en gemeente was, doet hem evenmin veel 'Tja, vier ogen zien meer dan twee.' Hamster Vuiloverslag De Hamster in Oude schild wordt dinsdagmiddag ook aan een controle onderworpen. Gehuld in een overall haalt milieuspecialist Co Zijp van de politie Noord-Holland Noord monsters uit de berg granulaat op het terrein. Het materiaal (gebro ken puin) wordt gebruikt als onder grond bij de aanleg van terreinen en wegen De monsters, die verzameld worden in twaalf bruinen glazen pot jes, gaan naar een laboratorium waar ze worden onderzocht op mogelijke verontreinigingen. Prikken op willekeurige plaatsen is er met bij. Met afzetlint hebben Zijp en Aardeqburg een hoekje van de granulaatberg afgezet, zodat er op vastgestelde plaatsen monsters uit de berg worden gehaald. Volgens Zijp is dat volgens procedures van het Bouwstoffenbesluit. 'Op die manier krijg je een representatieve meting. Je kunt ook een AP04-onderzoek uit voeren, dat is veel uitgebreider maar dan duurt het zeven weken voordat wachten. Zijp krijgt nog een telefoon tje van andere controleurs. Of hij even langs Waalenburg wil rijden. Vanuit nomen, laat Aardenburg weten. Con tact met Kikkert is er met tijdens de controle. Hij is afwezig. In het pand waar voorheen het loonwerkers- bedrijf zat, is niemand aanwezig. Een bloembollenverwerkingsbedrijf en een stratenmakersbedrijf die op het terrein zijn gevestigd, worden met rust gelaten. Zwembad Hotel De Pelikaan nabij De Koog krijgt aan het eind van de woensdag ochtend onverwacht bezoek van in specteurs Wilma Anthomsse en Esther Berkelmans van de provincie. Ze komen controleren of het open- luchtbad voldoet aan de wet hygiëne en veiligheid van badinrichtingen en zwemgelegenheden. Die wet werd in 2000 op diverse punten verscherpt. Met opgestroopte mouwen voelt Anthonisse, zittend op de rand van het zwembad, onder water aan een pijpje waardoor water ingelaten kan worden. Ook de jetstream, eveneens onderwater, wordt gecontroleerd. Zowel de inlaten als de jetstream- installatie voldoen niet aan de eisen, zegt ze 'Onder water mogen geen openingen breder dan acht millime ter zijn, omdat mensen daarin met hun vingers bekneld kunnen raken. Bij de jetstream hier zou het minder kwaad kunnen als hij zou werken, maar hij is buiten gebruik. Er zou daarom een rooster voor moeten zit ten De verdere versmalling van ope ningen onder water is het gevolg van enkele ongelukken die zich de afge lopen jaren voordeden in zwemba- zwembad daarbij nog geen hoge prioriteit heeft gehad. 'Onze gasten hebben daar ook geen moeite mee Ik kan het wel dicht doen, maar dan krijg ik daar weer boze brieven over.' Berkelmans wijst ook op de boven ste treden van het trapje dat in het water hangt. 'De treden boven water moeten eigenlijk wat breder zijn. Er zijn ongelukken geweest, doordat mensen het met goed inschatten als ze uit het water kwamen en daardoor een enkel of een voet braken.' Vos kijkt verbaasd en zegt dat dat toch ook bekend zou moeten zijn bij ver kopers van zwembadmaterialen Recente gegevens over de gesteld heid van het water tonen dat er schommelingen zijn in de dagelijkse hoeveelheid chloor in het water. Vol gens Vos komt dat echter, doordat de chloorpomp kapot is gegaan 'We brengen het nu handmatig aan Anthonisse en Berkelmans wijzen op het nut van het goed bijhouden van gegevens over de waterkwaliteit. 'Stel dat er iemand komt die ziek is geworden of huidklachten heeft op gelopen. Dan moet je de gegevens van het water kunnen overleggen.' Vos heeft dagelijkse gegevens over de waterkwaliteit, maar volgens de twee moet het secuurder. Hij begint zich lichtelijk geïrriteerd te tonen over de kritiekpunten die naar voren ko men. 'Ik vind met dat we hier nu on verantwoord bezig zijn.' Met de con trole op zich heeft hij weinig moeite. Hij vindt het echter niet leuk dat hij nu veel kritiek krijgt, terwijl een ander onderzoek vorig jaar volgens hem ■n Protest van Texelse ondernemers het vliegtuig dat boven het eiland cir kelt is een illegale verbranding opge merkt. Het leidt tot enige hilariteit op de grond. 'Dat moet je uitgerekend vandaag doen.' Kikkert Woensdagochtend besteden provin cie en gemeente aandacht aan het voormalig loonbedrijf van Kikkert aan de Laagwaalderweg. Bij het bedrijf werden in mei 1999 veertien vaten met kleef (een soort teer dat in de wegenbouw wordt gebruikt) uit de grond gehaald. Beide overheden wil len het voormalig bedrijf opnieuw aanpakken, omdat op het terrein nog steeds veel materiaal is opgeslagen dat er met thuishoort. 'Er liggen asfaltschollen, autowrakken, puin- afval, het is gewoon een takkezooi'. zegt Aardenburg rondkijkend. De materialen liggen verspreid over een strook land langs de gebouwen. Ook ligt een flinke berg puin en troep waar gras op is gaan groeien. Er worden den. In maart 2000 verdronk in een zwembad op Texel een 12-jarig jon- getie. nadat hij onder water was vast gezogen. De inspecteur wijst ook op voegen onder water die los beginnen te raken. De opslag van het chloor, het water filter en de kleedkamers worden on derzocht. De inspecteurs stellen vast dat het waterfilter troebel is. Na een tochtje door de kleedkamers richting de overdekte toegang naar het zwembad merken zé op dat er sprake is van achterstallig onderhoud. Eige naar Rob Vos van de Pelikaan, aan wezig bij de controle, laat de twee weten dat zijn bedrijf in fases met een flinke verbouwing bezig is en dat het uitwees dat alles in orde was. Hij zegt bereid te zijn het openluchtbad, nor maliter geopend van Pasen tot iets na de herfstvakantie, vervroegd te slui ten. 'Ik ga met nu nog een nieuwe pomp kopen als ik weet dat het bad binnenkort weer dicht gaat. Dan doe ik dat liever volgend jaar en dan zou ik zeggen, kom dan weer eens kijken of het goed is.' De inspecteurs laten overigens niet alleen het oog op het zwembad vallen. Anthonisse wijst Vos er in eén adem ook nog even op dat de verlichting van het bordje 'nooduitgang' niet brandt. Tekst en foto's Jeroen van Hattum Inspecteur Wilma Anthonisse van de provincie controleert het openluchtzwembad van De Pelikaan. Eigenaar Cor Vos kijkt loe. je de uitslag hebt. Op de manier waarop we het nu doen, heb je snel ler de resultaten en ze kunnen, als het nodig is, ook strafrechterlijk worden gebruikt.' Veltkamp is eveneens bij de controle aanwezig. De provincie is als verlener van de milieubeheer- vergunnmg bij De Hamster betrok ken, de gemeente moet toezicht hou den op de uitvoering van het Bouwstoffenbesluit Zijp zet kanttekeningen bij de on- derzoekspapieren die het bureau Royal Haskonmg heeft opgesteld voor de granulaatberg. 'Dit is niet volledig. Er staat met bij waarop de gegevens zijn gebaseerd, de omvang is met vermeld en er staat met bij dat het om deze berg gaat. Met deze gegevens kan ik bij wijze van spreken ook bij de buurman aankomen. Dit zegt me niks De ontbrekende gege vens leiden verder niet tot conse quenties. Een medewerker van De Hamster zegt dat ze graag van de berg afwillen. 'Er ligt vierhonderd ton voor de oprit van het nieuwe terrein van Teso. En er ligt ook nog tweedui zend ton voor de gemeente voor de herinrichting van het Schilderend, maar dat is uitgesteld.' In totaal be vat de berg volgens de man zo'n drie duizend ton gebroken puin. Een rondje over het bedrijf leert de controleurs dat de voet van de naast gelegen berg ongebroken puin in de diverse foto's gemaakt. Volgens Aardenburg kan het voorma lig bedrijf een reactie verwachten van de provincie. 'We willen sowieso een aanvullend bodemonderzoek verrich ten.' De opslag van het puin wordt illegaal bevonden. 'Als een bedrijf meer dan vijftig ton aan bedrijfsafval wil opslaan, moet het daarvoor een vergunning hebben van de provincie. Die had hij hiervoor moeten aanvra gen en dan zou hij ook aan de voor schriften moeten voldoen.' Hij sluit met uit dat de provincie het voorma lig bedrijf gaat dwingen de troep op te ruimen. 'En als dat met helpt, la ten we het op zijn kosten doen. Het probleem is alleen dat iemand het ook moet kunnen betalen, anders komt het op kosten van de gemeen schap. Je kunt op iemand wel een vordering laten staan, totdat hij weer wat geld heeft, maar dat is vaak las- tig Het bedrijf kan ook een nieuwe aan schrijving van de gemeente verwach ten. Eveneens om de troep op te rui men. zegt medewerker Roel Struick. 'De provincie schrijft hem aan voorde berg puinafval, de gemeente voor de spullen die erom heen liggen.' De gemeente heeft volgens Struick de afgelopen jaren regelmatig aanschrij vingen gestuurd naar het bedrijf. De provincie heeft na het opruimen van de vaten kleef geen actie meer onder- VERVOLG VAN PAGINA 1 De controles werden uitgevoerd door medewerkers van gemeente, provin cie, Staatsbosbeheer, Uitwaterende Sluizen, Rijkswaterstaat, de AID, VROM, de Kustwacht, douane, poli tie, justitie, marechaussee, Verkeer en Waterstaat, LNV en het gewest Kop van Noord-Holland. De laatste instantie, waaronder de negen ge meenten in de Noordkop vallen, coör dineerde de actie. Bijzondere aan de actie was dat mensen van de instan ties gezamenlijk op pad gingen naar plaatsen waar zij verantwoordelijk zijn voor toezicht. Het gewest had de controle van tevoren aangekondigd, zodat mensen de tijd zouden hebben om eventuele misstanden weg te werken. Volgens woordvoerster Trudy de Wit van het gewest had dat resultaat. Bij autosloperij Spigt wer den 56 oude auto's ingeleverd en oud ijzer dat van erven en percelen kwam. De gemeente kreeg zo'n 25 telefoon tjes van mensen die wilden weten wat ze moesten doen om niet in overtre ding te zijn. Ook werden mest- en composthopen die er al een tijdje la gen uitgereden of ondergewerkt. De vrees dat de controleurs lukraak ter reinen en erven zouden opstappen, bleek achteraf ongegrond. De om vang van de actie was minder mas saal dan de verwachting die was ont staan. Ook vond een deel van de controles plaats op locaties waarvan de handhavers al vermoedens had den dat er overtredingen zouden zijn. De Wit: 'We zijn weinig op erven ge weest, maar we hebben ook van be gin af aan gezegd dat we steekproe ven zouden nemen in alle branches op het eiland We hebben het zo breed mogelijk opgezet.' Mest Controle van Uitwaterende Sluizen en de gemeente bij mestopslagen le verde geen boetes of dwangsommen op. Wel krijgt de eigenaar van een mestopslag aan de Amaliaweg een aanschrijving, omdat de opslag niet aan de regels voldeed. Een bedrijf aan de Kogerweg krijgt een aan schrijving, omdat tegen de regels in mest was opgeslagen in een onder grondse giertank De eigenaar moet de tank laten verwijderen Aan de Oorsprongweg werd een locatie ge vonden waar volgens de controleurs in de laatste weken een oude mest opslag was verwijderd. Bij een bedrijf waar eerder een illegale bollenspoel- plaats was aangetroffen, constateer den controleurs nu dat die inrichting was verwijderd. De eigenaar krijgt nog wel een aanschrijving om een container en een schaftkeet te verwij deren. Ook moet er een perceel in oude staat worden teruggebracht. Uitwaterende Sluizen onderzocht een sloot op stank, omdat daarover was geklaagd. Waterschap Hollands Kroon krijgt daarover een brief van het hoogheemraadschap met de vraag de sloot te schouwen. Watermonsters die Uitwaterende Sluizen een maand geleden bij ga rage Dros en Spigt had genomen toonden aan dat het water er in orde was. Uitwaterende Sluizen en Natuur monumenten onderzochten geza menlijk een mestopslag bij een na tuurgebied. Volgens de twee instanties lag de opslag ver genoeg van de sloot, maar voldeed hij niet aan andere wetgeving De eigenaar krijgt veertien dagen de tijd om de opslag aan te passen. Bij een aardappelbedrijf werden een partij aardappels aangetroffen, waarvan de controleurs het vermoeden hadden dat de eigenaar ze illegaal had neer gelegd Volgens hen lagen de aard appels in een geul van een halve meter diep en zou de eigenaar zich op deze manier van de aardappels willen ontdoen. De politie doet verder onderzoek, omdat de wet milieube heer en de wet bodembescherming mogelijk zijn overtreden. Tijdens de controles met het vliegtuig ontdekten handhavers onder meer een partij zieke iepen die nabij Oosterend in een ondiepe waterplas waren gestort. Volgens De Wit bleek bij navraag bij de natuurbescher mingsorganisaties dat de iepen in het water waren gelegd om de kevers in de zieke iep te laten verdrinken. Er was geen tijd geweest om de iepen te schillen en de schillen te verbran den. Volgens De Wit wordt nog nage gaan wie de iepen in het water had gelegd. Ook wordt bekeken of de stammen wel op een plaats lagen waar het water diep genoeg was. Tij dens de milieuvluchten werden geen pijpen (uitmondingen) bij bedrijven aangetroffen die onbekend waren. In polder Waalenburg werd vanuit het vliegtuig verbranding van afval ge zien. Het brandje was al geblust toen controleurs ter plaatse poolshoogte namen. Texdok in Oudeschild en het Kart- centrum kregen beiden twee keer Ondernemers voerden dinsdag stil protest tegen de controles. Op een boerenwagen was een kapstok ge plaatst met daarop naamplaatjes voor veertig controleurs en aan het eind de overall van een boer met daarnaast een strop. 'Het geeft aan dat het niet gekker moet worden met de controles', verwoordt Nico Kikkert de gevoelens van veel on dernemers. 'We willen aangeven dat ze een slagveld aanrichten.' De wagen stond dinsdag aan het begin van de middag bij 't Horntje, waar burgemeester Joke Geldorp de controle officieel startte door een vrachtwagen voor controle aan de kant te zetten. Later in de middag verhuisde de protestwagen naar de Brink, waar hij tegenover het politie bureau werd gezet. Daar was het controlecentrum van de zestien in stanties ingericht. Volgens Kikkert hebben veel Texelse bedrijven en ondernemers in spanning gezeten. 'We zagen het als een razzia. Omdat het nieuw was dat ze tegelijk kwa men, wist je niet wat je te wachten stond. Het gaf ook angst en druk, omdat er gemeld was dat het OM erbij was en mensen meteen beboet zouden kunnen worden.' Dat er ge controleerd moet worden staat vol gens Kikkert buiten kijf. De manier waarop baart veel ondernemers ech ter zorgen. 'Als je niet 100 procent aan de regels voldoet, krijg je een brief van de gemeente en dan krijg je er nog een brief van justitie overheen dat er een strafbaar feit is geconsta teerd. Dat is met vriendelijk. Je v<* je een crimineel. En je kunt niet alle regels voldoen. Het lukt dusi tijd wel om iets te vinden.' Burgemeester Geldorp brak biji start van de actie een lans voori ondernemers. Volgens haar hebh zij te maken met een woud vam gels. Zij pleitte voor meer helderhe 'Wetgeving kan ook zo bureauf tisch zijn door formulieren die in vuld moeten worden.' Tegelijk® wees ze erop dat Texel niet ontko aan controles. 'Er is het gevost eiland om de zaken zelf regelen Ba er zijn ook wetten van provincie,ij of Europa waar je je aan te houd: hebt en dan is Texel gewoon onderdeel van de Europese Unie. Aardappelboer Paul van Exel geïrriteerd over de wijze waarop cm troleurs bij hem een aardappelopst beoordeelden. 'Ze zagen vanuit ei vliegtuig dat er een stapel op het lan lag. Maar ze konden niet zien dat li op cultuurgrond. Niet in een natuu gebied dus. En ook nog cultuurgron die in mijn bezit is.' Volgens de cor a; troleurs lagen de aardappels illega nd op de locatie. Van Exel: 'Nu lijkt lï oc net alsof ik ze midden in de nati o daar heb neergelegd. Ik heb dat gr woon overdag gedaan. Normaal Ie ei je ze in een loods, maar er zit momer teel rot in de boxen. De goeie haal er dan zoveel mogelijk uit en cix slechte leg je later terug op het Ian an om ze door de grond te ploegen. Di >t gaat ook met die aardappels gebei ren.' bezoek, omdat bij een eerste controle met de juiste papieren aanwezig. Bij de tweede bezoeken waren die er wel en bleken ze in orde te zijn. Provin cie, Rijkswaterstaat en de politie con stateerde bij het dok dat luchtflessen niet waren gecontroleerd, dat een bezinkbak en een olieafscheider moesten worden gecontroleerd en dat het bedrijf vier maanden lang zo geheten gritstralingen met van tevo ren had gemeld. Het bedrijf krijgt een hercontrole. Bij het gecontroleerde Kartcentrum nabij Den Burg werden geen overtredingen aangetroffen. Een geluidscontrole bij horeca in De Koog en Den Burg door de gemeente leverde evenmin problemen op. De politie was aanwezig om eventueel op te kunnen treden bij ordeversto ringen. Een geluidsmeting bij de waterzuivering in De Koog (door de provincie) leverde geen goede resul taten op, doordat het was gaan rege nen. Geluidscontroles in stilte- gebieden brachten ook geen opmerkelijke zaken aan het licht. De controles op het water werd uit gevoerd door de Phoca, het bewa kingsschip van het ministerie van L- andbouw, Natuurbeheer en Visserij op Texel. Aan boord waren medewer kers van de Algemene Inspectie dienst (AID) en de gemeente. Een tocht naar de Razende Bol op dinsdagmiddag was goed voor zes dode zeehonden die in gevorderde staat van ontbinding waren. Op woensdag werd op het water twee keer een overtreding van de Natuurbeschermingswet waargeno men. Waar het concreet om ging, is niet bekendgemaakt. Staatsbos beheer controleerde onder meerit overtredingen in De Slufter. Vijf met sen kregen een waarschuwing, oir dat de hond met aan de riem was Staatsbosbeheer en de provirw ontdekten ook nog twee plaatsen f natuurbeschermingsgebieden wat afval lag. Zij doen daar nog nade onderzoek naar. Het was de eerst keer voor Texel dat de zestien hand havende instanties tegelijk controles uitvoerden. Programma dinsdag 1 oktober Veld A, gemengd 18.30 Rab-RabobankDe Bocksbef 19.15 Bocksberg-Swier G&FRai 20.00 Zandbank-Tatenhove 2 Swier 20.45 De Wit-NIOZ (g) Zandbaai 21.30 Lindeboom-AH NIOZ (g! 22.15 Beverdam 2-L&R Lindeboom Veld B, dames 19.15 Bruintje B.-Beverdam 1 Ri^ 20.00 Smash'68-Rival Beverdam 1 20.45 Otto's-Wiersma Smash 61 21.30 Salon Martme.-NBC Otto's 22.15 De Krim-Piranha Salon Marts* Veld C, dames 18.30 Natuurw.-Sportsh. Westerlakeel 19.15 Westerl.-Klif 12 Natuurwintó 20.00 Keursl. Dros-B&B Klif 12 20.45 Haarstudio-Eierl. H. 21.30 Timmer Jozefschool Eierl. H 22.15 Durper D. I. de BoerJozefsd1 Wedstrijdleiding: Gertha en Frida Its' 322434)

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6