Westfriese Aafke Geense vond na lang zoeken haar rust op Texel 'Ik wil zo graag sen Texelaar zijn' ~~Aan- gespoeld .TEXELSE /couRANT' Jeugd in opkomst bij MAB-cross Recreatievoetbal Badweg afgesloten Fort De Schans opent haar deuren! - n. VRIJDAG 27 SEPTEMBER 2002 emoet hier vandaan. Weg uit deze omgeving', zei een vrien- 'Bedenk een plek waar je je ooit prettig hebt gevoeld en obeer daar werk te vinden.' De enige plek die Aafke Geense m bedenken was Texel. Ze pakte een telefoonboek, zocht iar een kapsalon en belde. En hoe wonderlijk het ook klinkt, ■eerste de beste kapsalon had iemand nodig. Lef en door- ittingsvermogen, eigenschappen waar Geense in ruime ate over beschikt. Een overlevingstactiek om haar onze- irheid te maskeren. Innerlijke onrust dreef haar naar Texel, aar zij haar plekje vond. Toneel is haar grote passie. Me- geen genoot in hotel De Lindeboom van haar theatrale spel. velen van haar Westfriese verhalen, die zij op Radio Texel ■in gehore bracht. Geense heeft dit jaar drie jubileums te ;ren. 35 jaar in het kappersvak, 25 jaar op het eiland, en ize maand ziet zij Sarah. ifke Geense komt van goede ind Uit het land van de Op- rdoezers, zoals zij gekscherend lt. Opperdoes is haar bakermat, dorpje in West Friesland met zo'n |00 inwoners en vier kerken. Een jerwegend christelijke gemeen- iap waar men de zondagsrust res teert. 'Wij waren niet zo kerks en tlden op zondag gewoon buiten, een gegeven moment kwam er vriendinnetje op mij en mijn irtje af en zei: jullie komen in de In de hel? Wij begrepen er niets Ja, want jullie hebben gefietst op lag en elke trap is een zonde.Dat iakte ontzettend veel indruk op ,e die het begrip God met erg ireep. Wie en waar is die God m? Maar daar kwam ze snel ach- .'Een vriendinnetje was Christelijk ireformeerd Op een keer kwam ik sarin huis. Ze hadden geen radio en i Jlevisie en de moeder van het meisje as helemaal in het zwart gekleed en lachter een harmonium te spelen 'oefjkdat maakte diepe indruk en on- ibaar wist ze op dat moment waar cd huisde. In het harmonium, bij sar buurmeisje lanks deze zeer onchristelijke ienspinsels was er geen sprake discriminatie. Aafke speelde met sreen en had als oudste van zes vjeren uit een tuindersgezin geen om zich te vervelen. 'In de zomer- mties was het altijd bonen pluk- bollen pellen, aardappels zoe- uien rapen. Daar bestond een 'deel van mijn jeugd uit. Het was^ ilijk attjijd werken maar wel met ierVan haar moeder kreeg zij de Ie voor het toneel mee. 'Ik mocht mee naar haar repetitie avon- n. Dat vond ik geweldig. En stille- s dacht ik altijd: dat kan ik veel 'er. Ik moest haar ook altijd over men en netjes Nederlands spreken. ik dat niet goed genoeg, dan eeg ik met het toneelboekje op mijn a de lagere school veranderde er il voor Aafke. Dolgraag wilde ze orfaar de MULO, maar het advies ia idde huishoudschool. 'Ik vind het to og steeds jammer dat daar een rove fout mee is gemaakt. Het enige ositieve in die beslissing was dat ik Ie erde doorzetten.' En doorzetten oest ze iedere dag op de fiets naar oorn. 22 kilometer heen en terug oor weer en wind. Maar het ergste ond ze de huishoudschool. 'Ik vond et verschrikkelijk om opgevoed en opgeleid te worden om later een goede huisvrouw te zijn. Dat zag ik helemaal met zitten. Moesten we le ren wassen, koken en naaien. Ik hou helemaal niet van dat soort dingen Ik had wel een lieve juffrouw. Ze zei altijd lachend: Aafke, Aafke wat moet er van jou terechtkomen. En dan dacht ik. nou ik hoop van niks.' Ze voelde zich met op haar plek en werd daar heel opstandig van. Ze wilde weg, weg van school en weg uit Opperdoes, maar durfde het aan nie mand te vertellen. Er was maar éen mogelijkheid om te ontsnappen 'Er stond een advertentie in de krant waarin een leerling-kapster werd ge vraagd in Medemblik. Ik dacht: daar ga ik voor. Ik had waarschijnlijk nooit voor het kappersvak gekozen, maar het was een vlucht. Als ik maar van die school af was.' Na veel gebler en gebrul kreeg ze uiteindelijk toestem ming van haarvader. Op voorwaarde dat zij met bij hem aan moest komen als het met zou bevallen. Het was vreemd om als 15-jarig Westfries meisje in zo'n dure kapsa lon vol antiek en koper te werken. Waar de etiquette strikt werd gehan teerd en met deftige woorden ge sproken. 'Juffrouw Aafke, zo werd ik door mijn bazin aangesproken.' Ze doet haar bazin na 'Juffrouw Aafke breng mij eens even de tondeuse. Ik begreep er niets van. Wat is nu toch ook al weer een tondeuse... en ik pakte de bezem maar. Dat is vast een duur.woord. v.oor». een bezem... Waarop ze de wind van voren kreeg. 'Ze was zo verschrikkelijk streng. We stonden vaak te trillen op onze be nen. Thuis kon ik daar niets over zeg gen. want ik had zelf die beslissing genomen. Ik had leren doorzetten, dus hier kwam ik ook wel doorheen.' Drie jaar werkte ze onder een streng regime, maar leerde wel het kappers vak tot in de puntjes. 'Vergeet met dat je toen nog veel lange haren had. Je leerde er de mooiste kapsels maken Het opsteken, slag leggen en water golven. De echte klassieke kapsels en dat was geweldig om te doen. Nu, na zoveel jaren, kan ik ook wel zeg gen dat ik haar dankbaar ben. Daarna belandde Geense in Hoorn. 'Allround was ik toen. Ik kwam er bij een baas terecht, zo slecht als de duivel zelf. Die zat in de antiek- en autohandel. Aafke, zei hij, de kapsa lon is voor jou, je werkt op provisie. en verder zag ik hem niet. Ik had een leuke collega en de tijd van mijn le ven. De prachtigste kapsels maakten we. We waren zo trots op wat we deden. En je wilde het graag perfect doen. Zo was er een keer een klant die steeds terug kwam. Elke keer zakte haar permanent eruit, om wan hopig van te worden. Ik ruggespraak met mijn collega. Ach, zei ze, maak je geen zorgen, we lullen de krullen erin Altijd plezier hadden we. Zondermeer.' Ondertussen raakte zij verloofd met een Engelsman en lag haar toekomst in Engeland. 'Ik ben zeven jaar ver loofd geweest en heb veel van het land gezien. Een prachtig land. Ook daar heb ik in een kapsalon gewerkt, voor de high class. Waar de potatoe - aardappel - bij de mensen in de strot zat. Ze spraken daar altijd over paar den. Mijn kennis ging niet verder dan Black Beauty van de televisieserie. Als ze naar mijn achtergronden vroe gen, zei ik: oh, mijn vader heeft his own land Hierdoor keken ze vrese lijk tegen me op, Mijn vader had wel land, maar hij was gewoon een tuin der en met een Lord zoals zij veron derstelden. En ik hield dat lekker zo, lachen toch Beetje jeu moet je er aan geven.' Doordat Engeland met bij de EEG was aangesloten, moest Geense ie der jaar opnieuw een werkvergunning aanvragen. In die tussentijd ging zij dan terug naar Nederland, waar zij altijd voor haar oude baas in Hoorn kon werken. 'Ik kreeg weer dat onrus- Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze nauwe lijks meer van een echte Texelaar zijn te onderscheiden. Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blij vend op ons eiland te vesti gen? In de rubriek Aange spoeld dit keer: Aafke Geense. Aafke Geense (links) en Cocky Penha, haar eerste werkgever op Texel. •Eigenlijk is Cocky een beetje mijn redding geweest Zij nam me direct op sleeptouw en leerde me het leven te proeven.De foto is gemaakt kort nadat Geense zich in 1977 op het eiland vestigde. kkap- en knipservlce voor ouderen en zieken is erg populair. (Folo Unrry do Graaf) tige gevoel dat ik daar in Engeland ook weer met had wat ik wilde. Maar wat ik eigenlijk wel zocht, dat wist ik niet.' De verloving raakte uit en ze keerde terug naar Medemblik, waar ze enige tijd bij een vriendin logeerde. Het was dezelfde vriendin die tegen haar zei: je moet hier eigenlijk vandaan. Weg uit West Friesland. Wat vond je vroe ger leuk, om naar toe te gaan 'Texel, daar was ik als 16-jarige wel eens geweest. Logeerden we in Happy Days of bij de Zilvermeeuw. Daar had ik goede herinneringen aan. Waarop mijn vriendin de legendarische woor den sprak: pak het telefoonboek, zoek een plaats uit en bel een kapper. Nou ik kwam uit de hemel vallen voor Cocky, want zij zat te springen om een eerste kapster. En een kamer had ze ook nog wel voor me. In het oude hotel Hollandia, boven de kapsalon in De Koog. Binnen een week zat ik op Texel. Een impulsieve beslissing met vergaande consequenties. Want ik was hier volledig op mijzelf aangewe zen. De veiligheid van mijn familie en al het vertrouwde waar ik mee opge groeid was, viel weg En het toerisme was een hele nieuwe wereld voor me. Ik had zeven jaar Engels gesproken en nu moest ik ineens puits leren spreken.' Taalgevoelig als zij is, had Geense het Duits snel onder de knie en ook met de Texelaars raakte ze snel ver trouwd. 'Ik was altijd heel beleefd tegen de klanten. Op een gegeven moment zeiden de Texelaars: je mag wel jij zeggen hoor. Dat gaf een ver trouwd gevoel en ik ontdekte hier de gemoedelijkheid die er in West-Fries land ook was. Eigenlijk is Cocky een beetje mijn redding geweest. Zij nam me direct op sleeptouw en leerde me het leven te proeven. Want eigenlijk was ik nog niets gewend.' Geense ontdekte het uitgaansleven, leerde mensen kennen. Medemblik, waar zij in de weekenden nog wel eens naar toe ging, raakte al verder op de achtergrond Engeland, het land zelf, was wel een gemis. 'Als ik daar last van kreeg, trok ik naar de Hogeberg. Die omgeving, dat heuvel achtige, deed me altijd sterk aan En geland denken. Ik trok er veel op uit, sloot me aan bij een toneelvereniging en gaandeweg begon ik me wat meer thuis te voelen.' 'Na drie jaar ontmoette ik Kees. Ik kwam in een echte Texelse familie terecht, wat ik heel erg leuk vond Die mensen waren hier geboren en bijna nooit van het eiland af geweest. Dat vond ik zo bijzonder. Want zelf had ik altijd te maken gehad met mensen die bereisd waren en van alles en nog wat deden. Wat me opviel was dat die mensen ook helemaal die be hoefte met hadden. En opeens proefde ik iets beschermds, een soort oergevoel. Ik voelde me er thuis en werd wat rustiger. We trouwden en al vrij snel werd ons eerste kind ge boren. Ik had altijd gewerkt en nu had ik ineens een kind in mijn armen Daar moest ik erg aan wennen.' Ineens kwam de huishoudschool weer boven en het kostte Geense grote moeite om aan het huisvrouw zijn de leuke kanten te ontdekken. Het was een drempel waar zij over heen moest. 'Toen merkte ik ook dat het niet alleen meer over kapsels ging, maar ook over mezelf als moe der en wat daar allemaal bij komt kij ken. Ik had nog veel te leren. Wel bleef ik een paar dagen bij Cocky werken, anders was ik zeer onrustig geworden. Hier op Texel word ik ook altijd als de kapster gezien. Daar heb je de kapster, nooit daar heb je Aafke Soms hindert dat wel eens. Ik ben altijd de kapster, de vrouw van Kees of de schoondochter van... Hoewel ik dat laatste toch ook wel weer leuk vind. Want Gerrit Geense was heel bekend op Texel. Een leuk, gemoe delijk mannetje. Als ik ergens binnen kom bij mensen die mij nog niet ken nen en ze vragen van wie ben je er een? Oh, de schoondochter van Gerrit... Dan heb ik al een streepje voor. De mooiste verhalen hoor ik dan Met het opgroeien van haar twee dochters, Christine en Roos, kreeg Geense het steeds drukker. 'Ineens zat ik in oudercommissies en was actief op school. Deed van alles en nog wat. Wel leuk, maar om nu te zeggen dat ik een hoerastemming had van jongens dit is het.. In die periode werd ik benaderd door de zondagsschool om bij te dragen aan een stukje begeleiding. Omdat ik uit Opperdoes kwam, dacht iedereen dat ik een zeer christelijke opvoeding had genoten. Dat had ik niet, maar ik interesseerde me zeker voor de godsdienst. Ik dacht: weet je wat, ik doe het vooreen tijdje, dan leerik ook eens die bijbel kennen. Vanuit die in valshoek heb ik dat gedaan Het leuke eraan was dat ik mooie bijbel verhalen mocht vertellen. Dat was mijn kracht. Laatst was ik op een rock 'n' roll-avond in De Koog. Komt er een hele lange jongen op me af en zegt- jij bent mijn zondagsschooljuf geweest en dat vergeet ik nooit meer. En dan denk ik: zie je wel, je hebt er toch nog wat aan bijgedragen.' Door de jaren heen bleef toneel haar grote passie. 'Je hoefde met te spe len, maar meestal meldde ik me wel aan voor een rol. Des te kleiner de rol, hoe leuker. Want ik vond het een uit daging om van een kleine rol bijna een hoofdrol te maken. Dat was mijn sterke kant. Ik vond het altijd heel erg leuk om te zien dat mensen er plezier in hadden om mij te zien spelen. Ik heb jaren bij UDI gespeeld. In die oude rederijkerskamer met zijn ge weldige historische achtergrond. To neel was altijd heel erg belangrijk voor mij. Daar kon ik me helemaal in uitle ven. Ik speelde in prachtige maar ook heel moeilijke stukken, waarvan ik werkelijk niets begreep. Moest me daar dan helemaal in verdiepen. Dan haalde ik boeken uit de bibliotheek en sprak ik met de regisseur, uitzoeken wat de achtergronden waren, het was heel filosofisch allemaal. Mensen hadden altijd het gevoel dat ik het toneel zomaar even deed. Dat was met zo Toneel nam heel veel van mij. Eigenlijk ben ik een onzeker mens. Het was ook de bluf die ik altijd had. Ergens is het mijn redding geweest, maar ook mijn zwakte. Tuurlijk klapte ik wel eens in elkaar. Omdat ik met meer aan de verwachtingen kon vol doen. Verbaal ben ik mondig. Maar van binnen...' Geense heeft een krachtige stem en kan goed articuleren Ook Radio Texel was dit niet ontgaan en bena derde haar met de vraag of ze Westfriese verhalen voor de radio wilde vertellen. 'Dus ik heel spontaan: ja dat wil ik wel. Ik heb een oom die Westfriese verhalen schrijft. Daar ging ik eerst naartoe om mijn dialect te laten horen en zijn toestemming te verkrijgen om de verhalen te mogen voordragen. Daar had hij geen be zwaar tegen en zo kon ik putten uit een grote bron aan smakelijke verha len. Onder de Toren heette dat pro gramma en het was enig om te doen.' Van het een kwam het ander. Uitno digingen van plattelandsvrouwen en andere verenigingen om een verhaal voor te dragen rolden binnen. 'Dan kwam ik daar aan in een koket jurkje, op mijn hoge hakjes. Wat niemand verwachtte, ze hadden meer een beeld van een oud gerimpeld vrouw tje zonder gebitje. En dan moest ik op, doodeng vond ik dat altijd. Het gekke was: als ik daar stond en ik haalde een keer diep adem, dan viel alles van me af. En het frappante was dat terwijl ik sta te vertellen mijn ge dachten razendsnel gaan. Luisteren ze wel? En als het publiek dan dood stil is, dacht ik: ja ze luisteren, oh wat goed. Dat gaf me echt een kick. Wij Westfnezen zijn een heel theatraal volkje. Wij zijn erg overdreven, het is altijd een beetje meer, en sappig met vertellen, een beetje smeuïg. Het Westfries zelf is een soort galgen humor Een Westfries kan lachen om zijn eigen beroerdigheid. En dat maakt de taal zo leuk. Ik mis West- Friesland met, maar wel die humor. Texelaars hebben ook wel humor, maar die ontdek je pas bij de plattelands Texelaar. Zoals de boeren in Eierland. Dat zijn de mensen met humor.' Nadat UDI ter ziele ging, speelde Geense nog een paar jaar bij Saai en later bij Sint Jan, de katholieke toneelvereniging. Sinds twee jaar is Geense gestopt met toneel en ook met Radio Texel. Een bewuste keuze 'Op een gegeven moment moest ik kiezen voor mezelf. En ik wilde zo graag eens iets met Kees doen. Kees zat altijd in de muziek en ik op toneel, nu zitten we samen op dansles en dat is verschrikkelijk leuk De enige am bitie die ik op toneelgebied nog heb, is om ooit nog eens in een stuk van mijn dochter te spelen. Die zit in Utrecht op de kunstacademie en stu deert literaire vorming en drama schrijven. Dat zou heel leuk zijn.' 'Sinds een jaar of acht ben ik voor mezelf begonnen. Werd weer wat onrustig. Ik dacht ik kan alleen maar kappen, ik wil wel eens wat anders. Maar wat? Ben ik een henntredingscursus gaan volgen om te zien of er nog andere dingen zou den zijn die ik leuk vond Ik kreeg er meer inzicht in bepaalde leef- en denkpatronen en hoe die te doorbre ken. Want je hoeft niet te berusten. Of zoals ze hier zeggen: het is nu een maal zo en niet aars. Daar heb ik heel veel van geleerd. Ik heb een tijdje als gastvrouw op De Krim gewerkt, maar bleef toch altijd aan het kappersvak denken. Op een avond was ik bij een hele goede vriend en die zei: ontdek nu eens echt wat je krachten zijn. Heel goed over nagedacht. Ik werd regel matig gebeld met het verzoek bij ie mand die ziek of oud is te komen knippen. Daarnaast trok het sociale me erg aan. En toen wist ik het: dat is de combinatie! Daar moest ik mijn werk van maken, naar de mensen toe Binnen een week was het gere geld. Kap- en knipservice voor oude ren en zieken. En dat doe ik nu nog. Over het hele eiland. Ik moest alleen wel weer een keuze maken, want het werd zo druk dat ik het vele werk met meer aankon. Nu knip ik alleen men sen die echt met meer naar de kap per kunnen.' 'Je maakt de leukste dingen mee. Ik was eens bij een man van negentig. Zijn hele leven lang was hij geknipt door Piet Uitgeest, totdat die over leed. Hij zag mijn advertentie staan, belde op en ik ging naar hem toe Dat valt mee, zei hij toen ik binnenkwam, ik had een oudere vrouw verwacht en met zo'n jonge blom. Nog nooit door een vrouw geknipt dan? Nooit, zegt hij, mien hele leven met. En hoe be valt dat nu door een vrouw geknipt te worden? Nou, zegt hij, ik zit te kwis pelen... Daarnaast maak ik ook hele verdrietige dingen mee, waar je dis creet mee om moet gaan Wat ik dan wel mis is ruggespraak. Gelukkig kan ik dan de Thuiszorg bellen. Even mijn ei kwijt. Kees vangt mij ook goed op, als geen ander weet hij hoe ik in el kaar zit. Dit werk. zoals ik het nu doe, geeft mij veel voldoening. Het is niet alleen het kappen, maar ook het luis teren. Ik vul een stukje van de een zaamheid op.' 'Het is een heel andere wereld dan die waar ik vaak in verkeerde. Zoals vroeger in Engeland met kmp- techmeken op hoog niveau en kapsters met een air. Dat gemaakte, wat je ook wel eens in de toneel wereld tegenkwam. Op die momen ten deed ik er net zo hard aan mee, ook omdat ik dacht dat het zo hoorde. Maar ik had er geen lekker gevoel bij. Nu ben ik onder mensen die wars zijn van dat onechte gedoe. Doorgaans mensen die hun hele le ven op Texel wonen en zoiets tevredens over zich hebben. Die je in vertrouwen nemen en prachtige ver halen vertellen uit het verleden. En daar geniet ik van. Ik schrijf ze ook op. Want juist die oude verhalen heb ben zoveel waarde. Het Texel van vroeger. Die komen later allemaal in een boek. Laatst kreeg ik van een klant een tas met slabonen, bietjes en worteltjes mee uit eigen tuin. Dat geeft je zo'n heerlijk gevoel. Ook dat agrarische weer, dat plattelandachtige, waar ik toch veel behoefte aan heb. Dat gewone.' Ik had altijd dat onrustige gevoel van weg willen. Die rust heb ik pas hier op Texel gevonden. Sinds ik op Texel woon, wil ik de wind en het water om me heen voelen. Als ik nu van het el- land af ga, ben ik blij als ik weer te rug ben Dan gaat die klep van de boot omhoog en voel ik me heel an ders worden. Echt hoor. Dan gaat de hemelpoort voor me open. Dan zie ik het kerkje van Den Hoorn, de schapenboetjes en het bord van De heer is mijn helper. Het klinkt mis schien gek. maar elke keer zie ik het weer en moet ik er naar kijken. Dan denk ik, jongens ik bin weer thuus. Ik zou hier nooit meer vandaan wHIen. Het is wel eens jammer dat mensen zeggen, je bent geen echte. Eigenlijk doet me dat best een beetje zeer... Ik wil zo graag een Texelaar zijn.' Ingrid de Raad De jeugd heeft de toekomst, ook bij de MAB, dat zondag op het ei gen circuit in Eierland de zevende motorcross van dit seizoen hield. De categorie jeugd en de brommercross trokken in totaal 30 deelnemers, die er onder grote belangstelling van ouders en an dere familieleden een spannende strijd van maakten. De ovenwinning bij de jeugd ging naar een vrouwelijke rijder, Demse Betsema. Ze eindigde voor Mike van Duin en Martijn Eelman. die duidelijk nog moest wennen aan zijn nieuwe motor, die hij een dag voor de wed strijd kreeg. Toch eindigde hij knap op de derde plaats. De brommerklasse, die er elke wedstrijd meer deelne mers bij krijgt, bood een leuk schouwspel van allerlei soorten en maten brommers. Roy Hin werd met zijn knalgele scooter eerste. Ook bij de klasse 60-80cc laag was het starthek met twaalf rijders goed gevuld. De nieuwelingen konden goed met de rest meekomen. Frank Zwaan eindigde in deze klasse als eerste. De klasse 80-125cc telde zo als gewoonlijk de meeste deelne mers. Het werd een spannende race, met vijf rijders die voortdurend stui vertje wisselden om de eerste vijf plaatsen. De overwinning ging naar Aart Mulder. Hij versloeg ook zijn neef Sjoerd, die het klassement aanvoert. In de categorie 125B vertrokken ze ven deelnemers, evenals in de Super A. De overkanters heersten in de 125B-klasse, waarin Richard Kiefte als eerste over de finish kwam Ronald Zijm reed in de Super A- klasse een sterke wedstrijd en ver sloeg rivaal Simon Hoensson. Ge noeg voor de overwinning was het niet, want Richard van Drooge, die een voertuig met een dertien jaar oud motorblok bestuurde, reed een su blieme wedstrijd. Bij de liefhebbers had Henri van Maldegem pech dat de ketting van zijn motor in de tweede manche brak. waardoor hij in het klassement punten verspeelde. De laatste wedstrijd wordt zondag 13 oktober gehouden Daarin gaat het er zeker nog om spannen, omdat de strijd om de eindoverwinning in ver schillende klasses nog onbeslist is. Ook in deze laatste wedstrijd wordt een brommerrace verreden. Alle uit slagen en standen zijn te vinden op de website www.mabclub-texel.nl. Uitslagen Jeugd: I.Demse Betsema; 2.Mike van Duin; 3.Martijn Eelman. 60-80cc laag: I.Frank Zwaan; 2.Jurre Duin; 3.Derk Looyestein. 125B: 1.Richard Kiefte; 2.Rick van Muyen; 3.Marc van Muyen. Brommers: I.Roy Hin; 2.Joeri Peetoom; 3.Roan Bergman. 80-125cc: I.Aart Mulder; 2.Ron Looyestein; 3.Michel Melchers Su per A: 1.Richard van Drooge; 2.Ronald Zijm; 3-Siem Hoensson. Liefhebbers: I.John van Duin; 2.Henk Gouwenberg 3.Victor Kamminga. De Texelse recreatievoetballers zijn hun wedstrijden zondag begonnen met nog maar vier teams. De Cocksdorp moest afhaken, omdat de club met genoeg spelers op de been kon brengen. Daardoor zijn alleen Oosterend, De Koog, De Waal en Texelse Boys nog over Zoals het er nu naar uitziet, wordt tot de herfst vakantie elke week gespeeld. Op 13 en 20 oktober is er in verband met de vakantie geen programma. Daarna wordt de frequentie afgebouwd naar één wedstrijd in de twee weken. Op deze manier treffen de clubs elkaar voor de winterstop allemaal twee maal. Het doorgaan van het traditio nele Snerttoernooi, op 1 december, is nog onzeker, nu bij organisator Nico Ooijevaar wegens het afhaken van zijn eigen team de animo is ge slonken. Bij de overgebleven teams is er nog volop enthousiasme, getuige het aantal doelpunten in de eerste ronde. Oosterend versloeg op eigen veld De Koog met 6-1. Ook Texelse Boys kwam zes keer tot scoren bij een bezoek aan De Waal (0-6). Komende zondag wordt de tweede ronde ge speeld, Oosterend ontvangt De Waal, De Koog speelt tegen Texelse Boys. Beide wedstrijden beginnen zoals gebruikelijk om 10 30 uur. De Badweg in De Koog is op woens dag 2 en dinsdag 8 oktober tussen de Dorpsstraat en de Ruyslaan afgeslo ten in verband met graafwerkzaam heden. (Advertentie) De restauratie van Fort De Schans is voltooid en dat willen we vieren! Op zondag 29 september opent Fort De Schans haar deuren voor de Texelse gemeen schap. Om 11 00 uur vindt de opening op ludieke wijze plaats. Daarna is de beurt aan uiteenlopende natuur- en cultuur-initiatieven. Muziek, theater, informatie en rondleidingen staan op het programma. Jong en oud zijn van harte welkom! Programma 11.00 uur. opening i a.v wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer 11 30 -16.00 uur: doorlopend programma met theater, muziek en infomarkt 12.30 14 00- 15.30 uur. start rondleiding door Maritiem en Juttersmuseum 11.30- 14.00 uur. start workshop landschapstekenen Workshop landschapstekenen Deze wordt gegeven door kunstenaar/tekenaar Feiko Mintjes en duurt twee uur Per workshop max. 20 deelnemers Gelieve u vooraf op te geven bij Natuurmonumenten, tel (035) 6951315, dinsdag t/m donderdag van 9 00 - 15 00 uur. Vol is vol! W' '*A

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7