ZDH laat winst liggen egen pover De Koog Arbiter drukt eeper Heerschap redt punt voor Texel'94 zware op derby Oosterend weer terug op aarde .TEXELSE j COURANT' r Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Bowling Geen looptraining Schuijlhuttrofee Hondensport Voetbaluitslagen G-team boekt eerste winst n,ng kwam in de slotfase, opnieuw Kampioenschap bridge viert tweede lustrum DINSDAG 15 OKTOBER 2002 e afgekeurde doelpunten, één Ie kaart, drie gele kaarten en hoop consternatie. De leidsrechter drukte een stevige mpel op de derby die De Koog ZDH zondag speelden. De kwa- itvan het gebodene was mager, ar het bleef spannend tot het ide. Met de uitslag, 1-1, was De og het meest gelukkig. tweede Texelse derby van het toen - in de eerste had Oosterend Koog met 13-1 van het veld ge- teld - was spraakmakend. Dat was iral te danken aan de scheidsrech- die enkele omstreden beslissin- inam. In de eerste helft keurde hij ie doelpunten van ZDH af. In het ste geval was enige twijfel op z'n ats, aangezien aanvoerder Michiel ker de bal op de rand van buiten- il kreeg toegespeeld. Maar zelfs meest fervente supporters van De jg gaven na afloop toe dat de ter van Jacco Kager nooit had gen worden afgekeurd. Hij passte bal op Mike de Bruin, die de per dreigde te omspelen, maar jglegde op de schuin achter hem mde Kager. De aangever rondde irig af. maar hoorde toen fluiten ir buitenspel. Eerder was De Koog voorsprong gekomen door een ter van Dennis Rebronia, die vol- is grensrechter Wilco Bakker bui- spel stond op het moment dat Idediger Dennis Vonk hem de bal iver toespeelde. De scheidsrech- raadpleegde zijn assistent, maar geen gehoor aan diens advies de Ier af te keuren. Omstreden was de beslissing om Maicel Blom gele kaart toe te kennen nadat hij H'er Wouter Bolier een trap had leven toen het spel stil lag. Op rappen staat volgens de regle- n nten maar één straf, een rode irt, maar de arbiter stelde zich Jer druk van aanvoerder Marcel one mild op. Vlam in de pan jiridanks alle curieuze beslissingen Iden de spelers in de eerste helft het hoofd redelijk koel. Na rust sloeg de vlam echter in de pan en opnieuw speelde de scheidsrechter een hoofdrol. Bij de stand 1-1 bereikte Vonk met een verre pass Rebronja, die de bal langs keeper Chris Stolk in de uiterste hoek schoot. Opnieuw negeerde de arbiter het vlagsignaal van zijn assistent, die buitenspel had geconstateerd. Pas toen de altijd rus tige Bakker demonstratief zijn vlag wegwierp, besloot hij zijn mening naar de gang van zaken te vragen, waarna hij alsnog besloot de treffer pf te keuren. Dat kwam hem te staan op woedende reacties van spelers van De Koog, die zich bekocht voel den. Even later werd Rebronja van het veld gestuurd. Na een venijnig duel ging de temperamentvolle spits op de voet van zijn tegenstander Fedorvan Elk staan. De scheidsrech ter riep hem bij zich, maar Rebronja liep weg en zei: 'Steek die kaart maar in je reet!' Daarop werd hem de rode kaart voorgehouden, maar hij wendde voor die niet gezien te heb ben en bleef in het veld. Pas na aan dringen van zijn medespelers zocht hij de zijkant op. In het vervolg was de sfeer niet al te vriendelijk. Steeds weer dreigden opstootjes, terwijl Marcel Boone, de tot dan toe steeds vredestichtende aanvoerder van De Koog, van geluk mocht spreken toen hij een keiharde overtreding op ZDH- speler Henk Knol maakte en slechts met een gele kaart werd gestraft. De gebeurtenissen leidden tot heftige reacties bij sommige toeschouwers, die zich voortdurend verbaal in de strijd wierpen. Niet hoogstaand Tussen alle ongeregeldheden door werd ook nog gevoetbald, zij het dat het niet hoogstaand was. Beide teams behoren tot de zwakkere broe ders in de zevende klasse. De Koog leunt zwaar op de geroutineerde (Heerschap was de grote uit- ier in de uitwedstrijd die ■l'94 zondag speelde tegen ringerwaard. De keeper was 3 tekend op dreef en hielp zijn eg door menig moeilijk moment i n. Na negentig minuten stond 0 1-1, waardoor de gasten hun C leslagen status behouden. I/O oj wedstrijd op het sportpark van or (ingerwaard, waar de vlaggen half in k hingen, begon met een minuut I» e, in verband met het overlijden to prins Claus. Maar daarna was 01 ir bezinning geen tijd meer. Al van i s oren stond vast dat Texel'94 een o eilijke middag tegemoet zou gaan. ;fc club uit de Wieringermeer, die bij C st aansluiting kon krijgen met de cl igroep, is al jarenlang een ge- iti ssd tegenstander en staat bekend in z'n grote gedrevenheid en fysiek /ig spel. Ook zondag bevestigden il gastheren hun reputatie. Meteen it af het eerste fluitsignaal van e leidsrechter Bouwmeester zetten ir» de Texelaars stevig onder druk. it ien al in de beginfase kregen de is dbroeken vier hoekschoppen op de e nemen. Bart Heerschap stond m inwel steeds op de plaats waar hij ie doelman hoorde te staan en be- e de aanvallers van de thuisploeg score open te breken. De mannen D r trainer Gerard Stad waren ook i schuldig aan het lang uitblijven leen treffer. Hun vizier stond ge- el ende de hele wedstrijd met be- 1ild op scherp en menigmaal werd rj iet wilde weg op het doel gescho- :ia 1 ni arten Koorn kreeg de kans om y Texel'94 te scoren, maar hij l0 aide te lang. Even later was het h de thuisclub die op voorsprong am, toen spits Roy van Twuijver je i belager goed uitspeelde: 1 -0. l0i ma groeide de druk nog meer, j ar Heerschap behoedde zijn team 5 I soms katachtige sprongen voor i onoverbrugbare achterstand. in Ie 28ste minuut raakte aanvoerder irtin Koorn na een felle charge van K tegenstander, die inkwam met 'gestrekt been, geblesseerd. Hij g naar de kant, waardoor Texel'94 r( ge tijd met tien man speelde. Ver- jj ger Ben Jas maakte Koorn op (t (kundige wijze weer speelfit. De elaars waren ook in deze fase van e wedstrijd te lankmoedig, in tegen- Hing tot de thuisploeg, die met fel direct spel de tegenstander uefde. Zeven minuten voor de rust b ïht Texel'94 met een vrije schop de nabijheid van het strafschop- g bied proberen te scoren, doch ook te poging liep op niets uit. p Weg-is-weg 'de rust kwamen de gasten aan- «0 lender uit de startblokken. Dit re- 'teerde direct in twee corners. De verdediging van Wieringerwaard han teerde het principe weg-is-weg. maar de Texelaars konden elkaar steeds beter vinden en hielden de tegen standers in de houdgreep. In de 62ste minuut kroop Texel'94 nog eens door het oog van de naald en was het voor de zoveelste de Texelse keeper die Wieringerwaard van sco ren afhield. Daarna werd het spel rommeliger en onbesuisder, vooral van de kant van de thuisploeg, en was het wachten op een treffer van de technisch betere gasten. Twaalf minuten voor het einde haalde trainer Gerne Plaatsman de moe gestreden Maurice de Groot naar de kant. Hij werd vervangen door Ane van der Vis, die nog licht geblesseerd is, maar desondanks als rechter- verdediger werd geposteerd. A-junior Gaime Vlaming kon daardoor links in de voorhoede actief worden. Een juiste beslissing, zo bleek enkele mi nuten later, toen Marcel Ris vanuit het midden Vlaming aan het werk zette. De jongeling kapte de laatste verde diger uit en behield het overzicht. Hij ging alleen op de keeper af en plaatste de bal laag en zuiver in het doel. 1-1. Kort voor het einde verliet Arne-Jan Kruithof geblesseerd het speelveld. Leon Zijm, doorgaans goed preste rend bij de A-junioren, nam zijn plaats in. Tijdens de resterende speeltijd kregen beide teams nog scormgs- mogelijkheden, maar de stand bleef 1 -1Elftalbegeleider Hans Kater van Wieringerwaard had na afloop een katterig gevoel. Hij vond dat zijn ploeg te weinig had gekregen. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen FC Den Helder. Het betreft de beker wedstrijd die aanvankelijk in augus tus zou worden gespeeld. Woensdag 16 oktober 18 45 Koog C1-Texel C2 Van Putten 19.35 Klif dames-Floratex 2 Klif 20.25 De Krim 6-Texel 5 De Krim 21.15 Klif 4-De Krim 5 Klif ZDH heeft zaaldienst. Donderdag 17 oktober 18.00 SVO D1-De Krim D1 SVO 18.45 ZDH 2-De Koog 2 ZDH 19.35 De Krim 4-J'boog 3 De Krim 20.25 NIOZ-SVO 4 Franchimon 21.15 Koog 1-Krim 3 Hoogendijk Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 18 oktober 17.30 De Koog D1-Klif D1 De Koog 18.15 Texel 6-SVO 6 Texel 19.05 Texel 2-Casino 1 Kuipers 19.55 J'boog 1 -Mantje 2 Molanus 20.45 De Krim 1-J'boog 2 Van Beek 21.35 Klif 1 -Mantje 1 Sangers 22.25 Klif 2-ZDH 1 Hoogendijk Klif heeft zaaldienst. Routinier Dennis Vonk (met knieband) was doelman Tjarko Stolk te hulp. Dennis Vonk, die steeds met verre passes vanuit de verdediging pro beert de getructe spits Dennis Rebronja aan het werk te zetten. Aan voerder Boone beschikt over behoor lijk wat inzicht en techniek, maar de anderen moeten het hebben van hard werken. ZDH heeft meer kwaliteit en speelt wat verzorgder, maar laat zich te gemakkelijk van de wijs brengen en is weinig trefzeker. Komt nog bij dat aan beide kanten nogal wat spe lers ontbraken. ZDH moet het nog steeds stellen zonder de snelle spits Niels Dekker, terwijl ook middenvel der Daan van der Slikke en verdedi ger Erik Zijm al een paar weken geblesseerd zijn. De Koog heeft het vooral moeilijk om de plaats in het doel te bezetten. Tjarko Stolk, die tegen ZDH de honneurs waarnam, was alweer de vierde doelman in vijf wedstrijden. Hij deed het naar beho ren en reageerde vooral bij hoge bal len goed, terwijl ook zijn uittrappen er Zaterdag 19 oktober Texel'94 A1-JVC A1 13.30 De Koog B1-Schagen B1 13.45 Texel'94 C2-VZV C1 13.30 Texel'94 C3-Dirkshorn C1 11.45 ZAP C2-Oosterend C1 11.00 Oosterend M1-MOC M1 11.45 G-voetbal KGB-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie Juventus-De Koog F1 9.30 Real Madrid-SVO F1 9.30 SVO F2-Liverpool 9,30 Arsenal-SVC F1 9.30 SVC D1-De Koog E1 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 D5 10.30 Texel'94 E1-Texel'94 E3 10.30 Texel'94 D6-Texel'94 E4 10.30 Texel'94 E5-SVO E2 10.30 SVO E1-SVC E1 10.30 Zondag 20 oktober Texel'94-Den Helder (beker) 14.00 Oosterend-Petten 14.00 ZDH-Schellinkhout 14.00 De Koog-Jisp 14.00 Recreatievoetbal Geen programma i.v.m herfstvakantie en belangrijke steunpilaar in de defensie vt mogen zijn Waarschijnlijk tot zijn geluk stelden de Zwaluwen hem wei nig op de proef met lage schoten, want daarbij maakte hij een bedui dend minder sterke indruk. Vlak voor het einde loste de al gestopte maar in de nood opgeroepen invaller Bernard Ipenburg een schot, dat Stolk alleen met behulp van de paal onschadelijk kon maken. Het groot ste nadeel van het opstellen van Stolk was wel dat coach Bep Vonk over een veldspeler minder beschikte, geen sinecure in de smalle selectie van De Koog. Op papier maken ook routiniers als Nico Schot, Vincent Kaspers en Joost Brouwer deel uit van de selectie, maar zij hebben om uiteenlopende redenen tot dusver met of nauwelijks gespeeld. Onvoorspelbaar Zoals verwacht had ZDH het beste van het spel. Uitblinkers waren de jonge Wouter Bolier, die keihard In de donderdagavondleague was het deze week de omgekeerde we reld: de ploegen die vorige week wonnen, werden deze week versla gen. Uitgezonderd het team van Schouwstra Transport, dat door winst op Pet's Place beslag wist te leggen op de eerste plaats. Speelkwartier won van Visvogels en steeg naar de tweede plek, Badweg Sportief kon niet alle punten pakken van de dames van Heksenketel en TZN moest zijn meerdere erkennen in De Koogel. 't Praethuys won na een spannende wedstrijd van Eduardo's en Last Boys kreeg klop van de dames van Sommeltjes. In de donderdagochtendleague gun den Klaver 4 en WBZ hun tegenstan der geen punten, terwijl Flair en De Pins de punten deelden. Uitslagen: Donderdagochtend T-Forts-Klaver 4 0-4 de Pins-Flair 2-2; WBZ-Juttertjes4-0. Donderdag avond. TZN-de Koogel 1-4; Badweg Sportief- Heksenketel 4.5-0.5; Sommeltjes-the Last Boys 4-1, Visvogels-Speelkwartier 1-4, Schouwstra Transport-Pets Place 4-1; 't Praethuys-Eduardo's 3-2. De door Cees Timmer verzorgde looptraining gaat vrijdag niet door Reden is de Bos en Duinloop over 10 kilometer die twee dagen later wordt gehouden. De Koog. Op de foto schiet hij al koppend (Foto Gerard Timmerman) werkte en zich als gelegenheids rechtsback uitstekend van zijn taak kweet, en rechterspits Mike de Bruin, die met zijn onvoorspelbare acties vooral in de eerste helft een ware plaag voor de Koger verdediging was. Helaas voor de Hoornders was hij echter weinig doeltreffend. Spits Jacco Kager speelde geen gelukkige partij. Eén doelpunt werd afgekeurd, terwijl zijn passjes veelal de precisie misten. Fraai was wel de kopbal waarmee hij halverwege de eerste helft 1 -1 inkopte, na een mooie pass van Sjoerd Oosterhof. Maar verder grossierde ook ZDH in onnauwkeu rige aanvalspogmgen, waardoor het povere De Koog vrij gemakkelijk op de been bleef, ook nadat het halver wege de tweede helft met een man minder verder moest. Door het resultaat hebben beide teams nu vier punten veroverd en staan ze in de onderste regionen van de ranglijst. De Koog had daarvoor één wedstrijd minder nodig dan ZDH. Liefst zeventig golfers namen zondag op de Texelse golfbaan deel aan de strijd om de Schuijlhuttrofee, die jaar lijks door de familie Schuijl uit Den Burg wordt georganiseerd. Er werd 'Texels scramble' gespeeld, waarbij twee spelers samen spelen en over achttien holes stablefordpunten tel len. Het inschrijfgeld komt ten goede aan de jeugdcommissie, die dit jaar €928,- in ontvangst mocht nemen. Hiervan worden de kosten betaald die jeugdleden maken die meespelen in toernooien aan de overkant. Uitslagen: 1Margreet de Graaft en Martie Tuin (48 pun ten); 2 Mark Schuijl en Jan Heemskerk (45). 3. Michel Chordoen en Steef Grondhart en Menno Schuijl en Hans Montag (42). Neary's. Joke Geldorp. Claudia Montag. Stein van Dijk. Paul Kuip. Nearest na tweede slag: Margreet de Graaft, Tineke Brouwer, Kees Langerak. H.J van Puffelen Longest dnves; Joke Geldorp. Margreet de Graaft, Reynier de Graaft, Jan van Andel. Bram en Lucie van Hoogen, af komstig van Texel en wonend in Drenthe, hebben het open Texels kampioenschap bridge 2002 ge wonnen. Zeventig paren namen het vrijdagavond en zaterdag te gen elkaar op in dorpshuis De Hof in De Koog. Het gemiddeld puntentotaal van 62,25 punten dat Bram en Lucie van Hoogen haalden, was goed voor de eindoverwinning. Het stel dankte de zege aan de 69,47 punten die ze in de laatste speelronde verdienden. Het was het hoogste aantal punten van het toernooi. Bijna onverslaanbaar leek Ooster end, na vier overwinningen op rij, die de ploeg naar de tweede plaats op de ranglijst brachten. Tegen stander Vesdo toonde zich zondag echter niet onder de indruk en slaagde er met enig geluk in de drie punten mee naar Schagerbrug te nemen. De beslissing viel in de slotfase, nadat Rob de Vries we gens een domme actie van het veld was gestuurd en toeschouwers zich ermee bemoeiden. Oosterend kon over een vrijwel com plete selectie beschikken. Alleen linksback Simon Bremer moest we gens een zware griep het bed hou den. Vesdo, dat drie punten minder had veroverd dan de thuisploeg, was eveneens vrijwel fit. De warm aange klede toeschouwers konden zich dan ook verheugen op een mooie wed strijd In de beginfase waren de ploe gen zeer aan elkaar gewaagd. De strijd voltrok zich vooral op het middenveld en kansen waren dan ook schaars. De eerste mogelijkheid voor Vesdo leverde na twintig minu ten direct een doelpunt op. Bij een gevaarlijke voorzet kon keeper Diederik Kruithof net zijn vingers te gen de bal zetten, waarna deze via de lat het veld weer instuitte. De oplet tende spits tikte van dichtbij simpel in: 0-1. Oosterend pakte na deze tegenslag de zaken voortvarend aan. Het wach ten was op de gelijkmaker, maar de keeper van Vesdo stond zijn manne tje. Zo had Ad Guldemond een goede kans om zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen, maar de doelman redde fraai. Ook een harde knal van de op gekomen Rutger Zoetelief werd door hem gepareerd. De vele pech had zijn weerslag op het spel van de thuis ploeg, maar net. toen Vesdo dacht het ergste gehad te hebben en de rust in te kunnen gaan met een voorsprong, scoorde SVO met een gelukje de gelijkmaker. Ger Vlaming raakte in een scrimmage bal, deze leek hoog over te gaan, maar een speler van Vesdo veranderde de baan van het schot onbedoeld van richting, waar door de keeper op slag kansloos was: 1-1 Hondensportvereniging DOS hield zaterdag een UV-examen (uithou dingsvermogen), waarbij de honden twintig kilometer moeten afleggen met een gemiddelde snelheid van twaalf tot vijftien kilometer per uur. De honden worden na acht en na vijf tien kilometer gecontroleerd op vermoeidheidsverschijnselen. Er de den zeven honden mee. examen- leider was Patricia Williams, en het geheel stond onder leiding van keur meester Venema uit Lelystad. Leden van DOS fietsen elke maand een stuk van tien kilometer of meer met een groep honden. Ook andere belang stellenden kunnen hieraan meedoen. Voor meer informatie: Martme Kra mer, tel. 313735 De geslaagden zijn: Manuela Keijser met Duitse Herder Nando vom Portaner; Lorenz de Ruyter met Dobermann Qumta van Les Deux Peupliers, Ageeth Coevert met Dobermann Queen Myrah van Schuylenburcht; Martme Kramer met Dobermann Aik Akira van de Bielshoeve; Tineke Hoogenbosch met Mechelse Herder Louise Crash Les Betulacees, Dirk Hoogenbosch met Dobermann Pasja Argos van de Bielshoeve; Veronne Koot met kruising Mechelse Herder Lex De tweede plaats was voor de heren Konst en Lakeman uit Noord-Holland (gemiddeld 61,58 punten), de derde plek ging naar de heren Van Heer waarden en Obbens (61,04 punten), die eveneens uit deze provincie ko men. David en Tine Klip uit De Koog waren de beste Texelaars. Zij eindig den met 56,05 punten op de elfde plaats. De op één-na-beste Texelaars waren Frits Hogewind en Carry Zevenhoven (53.88) op de zeven tiende plaats, gevolgd door Jo van Beek en Nel Brans (53,29) die negen tiende werden. Het was de tiende keer dat het open kampioenschap werd gehouden. Liny Veenema, die Coach Richard Daalder was tevreden over zijn ploeg en besloot in de rust nog geen reservespelers in te bren gen. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft speelde Oosterend lang niet slecht, al was het met zo goed als in de voorgaande wedstrijden. Te vaak werd wel knap de bal veroverd, maar volgde een slordige pass. Na twintig minuten probeerde Daalder zijn elftal meer impuls te geven door de zwakke Jan Bloem te vervangen door Rinze Daalder. Na wat verschui vingen stond iedereen op de juiste plek. Met nog een kwartier te gaan zette Ger Vlaming voor en leek Ad Guldemond met een harde kopbal voor een voorsprong te zorgen, maar opnieuw bleek de keeper van Vesdo met te kloppen. In het vervolg ging het spel snel op en neer en kregen beide ploegen kansen, maar losten de verdedigers de zaak steeds weer op- Vijf minuten voor tijd ontstond een opstootje. Rob de Vries, die twintig minuten eerder in de ploeg was ge komen voor Sil van Dijk, kreeg een keiharde schop van de linksback, net toen hij de bal wilde aannemen. De Vries twijfelde geen moment en schopte terug. Het hele team van Vesdo rende op De Vries af, die ver volgens werd ontzet door supporters van Oosterend. Na een paar minuten keerde de rust weer en was het wachten op de beslissing van de scheidsrechter. Die stuurde De Vries van het veld, maar gaf diens tegen stander toestemming door te voet ballen. Het ongenoegen bij de thuis ploeg was groot en de concentratie vloeide weg. In de blessuretijd profi teerde de voorstopper van Vesdo, die de bal na een afgeslagen corner vanaf de rand van het strafschop gebied in het doel schoot. Oosterend wist dat het de punten had verspeeld en legde het hoofd in de schoot, waardoor Vesdo nogmaals de kans kreeg te scoren: 1-3. Een fikse domper voor de Oosterenders. die na vier overwinnin gen op rij weer terug zijn op aarde. Zondag kan revanche worden geno men, wanneer koploper Petten op bezoek komt op Sportpark Sieme Keijzer. Zaterdag 12 oktober Texel'94 A1 -W'meer A1 0-9 Texel'94 B1-AFC34 B2 1-3 De Koog B1-JVC B2 7-0 ZAP C1-Texel'94 C1 5-0 Texel'94 C2-Schagen C1 1-4 Oosterend C1-Den Helder C2 7-1 Succes D1 -De Koog D1 3-3 MFC M2-Oosterend M1 5-1 G-voetbal Voorland-Texel'94 3-4 Zondag 13 oktober Wieringerwaard-Texel'94 1-1 De Koog-ZDH 1-1 Oosterend-Vesdo 1 -3 Oosterend 2-VZV 7 7-0 Spartanen 2-Texel'94 2 1-3 Texel'94 3-DFS Alkmaar 8 2-1 Texel'94 4-Nieuwe Nledorp 3 4-1 Koedijk DA1 -Texel'94 DA 1 6-1 tien jaar geleden het initiatief nam, kreeg voor het begin van de wedstnj- den een bloemetje van voorzitter Irene Schuijl van de organiserende bridgeclub Groot Slem. De wedstrijd leiding was in handen van Chris Golverdingen en Bert den Besten. Volgens de laatste heeft het toernooi met zeventig paren - vong jaar waren er nog zestig - wel het maximum be reikt. 'Ze hebben zelfs de biljarttafels voor ons aan de kant gezet.Het toer nooi was volgens Den Besten zeer geslaagd. Zeventig paren deden vrijdag en zaterdag mee aan het open Texels kampioenschap bridge (Foto Jeroen van Hattum) Een blessuregolf ten spijt hebben de G-voetballers van Texel'94 za terdag hun eerste overwinning ge boekt. In Amsterdam werd tegen stander Voorland na een harde en spannende wedstrijd met 3-4 ver slagen. Voorland had kennelijk besloten di rect bij het debuut in de G-competi- tie - tegen Texel'94 werd de eerste wedstrijd gespeeld - van zich te doen spreken. Het team telde drie vrou wen, die zich sportief opstelden, maar de vijf mannen traden erg hard op. Volgens correspondent Theo Franchimon was sprake van een 'schoppartij', waar de scheidsrechter - een begeleider van Voorland - wei gerde tegen op te treden. De Texelaars, die een handvol spelers misten, lieten zich daardoor behoor lijk uit hun spel brengen. Aanvanke lijk wisten ze zich nog aardig te weer te stellen. Want hoewel de thuisploeg al snel op voorsprong kwam, zorgde Franchimon met een mooie solo en een strak schot even later voor de gelijkmaker (1 -1Maar daarna greep Voorland met hard spel het initiatief. Keeper Chiel Dreessens redde zijn ploeg meermalen, maar kon niet ver hinderen dat bij rust tegen een 3-1 achterstand werd aangekeken. Robert Eelman kreeg enkele kansen op een tegentreffer, maar het lukte hem steeds met zijn vrouwelijke ver dediger voorbij te komen. In de rust voerde aanvoerder Franchimon een goed gesprek met de scheidsrechter en de aanvoerder van Voorland. Met succes, want in de tweede helft werd beduidend minder gemeen gespeeld. En toen Jimmy Pomah na tien minuten voor 3-2 zorgde, geloofden de Texelaars prompt weer in een goed resultaat. Strijdend voor elke meter drongen ze Voorland terug in de verdediging. Dat resulteerde in de gelijkmaker toen Poniah op doel schoot, de keeper onvoldoende redding bracht en Franchimon in de rebound succesvol was. Het was het sein om er nog een schepje bovenop te doen. De belo- was er een hoofdrol voor Pomah en Franchimon. Schutter was ditmaal Poniah, na een mooie pass van Franchimon. Daarna liet de scheids rechter nog onbegrijpelijk lang door spelen, maar met kunst- en vliegwerk en veel mooie reddingen van keeper Dreessens bleef Texel'94 op de been en kon het de eerste drie punten bij schrijven.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5