Elisabethhoeve wordt wintig meter verplaatst Cateringbedrijf Boom bakt nu ook taarten )ngeluk voor de deur gaf doorslag WIE GflflT HET NU DOEN? NU BERT ER NIET MEER 16 'ON EEL vo&rooL TIMMER /klüSNRN THFeL-ne 0€k0fc Skatebaan \\fat ik zeggen wou... Taxivervoer ihXhLM: j) COURANT Informatie over ontwikkelingsbeeld van Noordkop Drie extra mensen voor de brandweer J3edrijvig/je?d_ Veranderingen in staf Teso Records bij bowlen jeugd in nieuw tenue op pad Omslag Afscheid i Honingh, VERVOLG VAN PAGINA 1 hel aanbrengen van de kabels de tijdelijke verlichting wil het gerenwerk wel rekening houden bli|vende verlichting Met tie-ribs den grondkabels bovenlangs de 1 meter omheining aangebracht, armaturen van afgedankte licht pen die door gemeentewerken iiworden gelegd, kunnen ook aan omheining worden gehangen en Sesloten op de kabels. Schrama: leggen de kabels ook boven- |s omdat het niet te doen is om 'nde grond aan te leggen. Het zit vol boomwortels Bovenlangs de 'ining is wel mogelijk, dat heb- ve nagevraagd bij de VEM.' Vol- 15Schrama is de constructie aan kijk goedkoper dan het plan om 'masten in de grond te zetten Over het onderhoud van het Skatepark moeten de gemeente en het Jongerenwerk nog met elkaar in conclaaf. Burgemeester en wethou ders vinden het met goed dat de be heerder van d'Ouwe Ulo een deel van zijn tijd aan het Skatepark besteedt. Volgens het college zouden de be heerder van jongerencentrum Time Out of de skaters zelfs voor beheer moeten zorgen. Schrama zet daar kanttekeningen bij. 'Bij het wegvegen van bladeren en zwerfvuil vind ik het prima, maar het onderhoud van de toestellen zou ik toch liever aan vak mensen overlaten die verstand van techniek hebben De vereniging Skatepark beschikt sinds kort weer over een voltallig ouderbestuur met Elles van der Park, Grie Jongejan, Yvonne van Oosten en Ans Witte. De jongeren in het bestuur zijn Danique Jongejan, Jos de Ridder, Marianne Duinker en Michiel Kuip. Vanaf 1 januari 2003 zal het zittend ziekenvervoer voor Umvé-zieken- fondsverzekerden voor de regio Texel uitgevoerd gaan worden door Taxi 312000 uit Den Burg. Dit is het resul taat van een Europese aanbesteding die Univé Verzekeringen heeft ge daan ten behoeve van het taxivervoer voor zittend ziekenvervoer in de re gio Noord-Holland-Noord. Bij diverse verzekerden blijkt er momenteel he laas twijfel en onrust te ontstaan over de te verwachten kwaliteit van dit vervoer. Navraag leert ons dat deze twijfel wordt gevoed door ongefun deerde ideeën over de uitvoering van het vervoer door ons bedrijf Verha len over omrij- en wachttijden, overstapplaatsen elders in Noord- Holland en oncomfortabele voertui gen doen inmiddels de ronde. Na tuurlijk vertrouwen wij op het inschattingsvermogen van de Texe laars om het onderscheid te kunnen maken tussen deze geruchten en de feiten. Maar gezien het grote aantal mensen dat ons de afgelopen dagen heeft benaderd, lijkt het ons goed lezers via deze weg op de hoogte te brengen van die feiten, om zo de onrust en twijfel bij de betrokkenen weg te nemen. In de overeenkomst die Taxi 312000 met Univé Verzekeringen heeft geslo ten, zijn concrete kwaliteitseisen op genomen. Zo is er bijvoorbeeld een maximum gesteld aan de wacht- en omrijtijden. Het kan dus niet zo zijn dat verzekerden - zoals in de verha len wordt beweerd - urenlang op de taxi zullen moeten wachten. Ook het kriskras door Noord-Holland ophalen of afzetten van andere passagiers is contractueel beperkt. Incidenteel zal het kunnen voorkomen, dat gecom bineerd vervoer gerealiseerd wordt door Univé-verzekerden uit andere plaatsen uit Noord-Holland mee te nemen. Dit zal echter nooit leiden tot overschrijding van de maximale omrij- en wachttijden, waardoor de kwaliteit van het vervoer steeds zal blijven gewaarborgd of in bepaalde gevallen zelfs toe zal nemen. Wan neer gebruikers wordt geadviseerd een andere verzekeringsmaatschap pij te kiezen, zijn ze daar - wat ons betreft - natuurlijk te allen tijden vrij in. Het zou echter voor alle partijen vervelend zijn wanneer een dergelijke beslissing op basis van ongegronde geruchten wordt genomen. Wij nodi gen iedereen daarom uit eventuele zorgen bij ons kenbaar te maken. Wij zijn dan altijd bereid over een en an der van gedachten te wisselen, om zo de eventuele onrust weg te nemen. Daarnaast kan men altijd bij ons te recht met suggesties, waarmee wij onze dienstverlening wellicht nog beter op de wensen af kunnen stem men. Bart de Vries, Taxi 312000 TFYPI C VRIJDAG 18 OKTOBER 2002 De provincie gaat werken aan een 'ontwikkelingsbeeld' voor Noord- Holland-Noord. Dat is een visie, een toekomstbeeld voor de ko mende dertig jaar voor dit deel van de provincie waaronder dus ook Texel valt. Op 12 november krijgt het publiek gelegenheid om infor matie te vernemen en inbreng te leveren. Dat gebeurt in schouw burg De Kampanje in Den Helder. Speciaal met het oog op Texelaars die de laatste boot terug naar het eiland willen halen, begint de bij eenkomst reeds om 18.30 uur. In tegenstelling tot de gang van za ken bij streekplannen in het verleden, komt de provincie nu niet met een ontwerpschets of ontwerpplan bij wijze van voorzet, maar wint belang rijke bouwstenen voor het plan al in het eerste stadium in bij het publiek via een interactief procédé. Het Texelse gemeentebestuur vindt het belangrijk dat de verschillende maatschappelijke geledingen en per sonen betrokkenheid tonen door op de informatiebijeenkomst, de later te plannen discussiedag en andere bij eenkomsten aanwezig te zijn. Het ontwikkelmgsbeeld is namelijk ook richtsnoer voor het provinciale streekplan dat over een paar jaar moet worden vernieuwd. Dit streek plan is een juridisch toetsingskader voor gemeentelijke bestemmings plannen. Met andere woorden: een bestemmingsplan mag met strijdig zijn met het streekplan. Nadere gege vens over het ontwikkelingsbeeld kunnen worden ingewonnen via tele foon 023-5145377 (mevrouw Blom). Het college raadt ook aan kennis te nemen van de website www noord- holland.nl/ontwikkelmgsbeeldnhn. Het college heeft de 19-jarige Wendy van Beek. de 23-jarige Marieke Bossink en de 27-jarige Rob Vos be noemd als aspirant-brandwacht bij de Texelse vrijwillige brandweer. Dat betekent dat de brandweer nu met drie personen boven de organieke sterkte zit, maar b en w vinden dat gewenst omdat binnen afzienbare tijd mensen het korps verlaten in verband met hun leeftijd. Bovendien zijn de nieuwelingen nog met volledig inzet baar omdat ze nog moeten worden opgeleid. Als beleidslijn is nu vastge steld dat nieuwe brandwachten kun nen worden benoemd tot tien pro cent boven de sterkte. Dat betekent een maximum van 55 personen. uidige vlak aan de weg staande Elisabethhoeve heefteen goede vorm, maar is overigens weinig karakteristiek, vooral door de grote en de dakkapel. Twintig meter verder van de weg zal het gebouw herrijzen in de staat van vóór 1927. Alleen de benedenverdie- wordt straks bewoond ('invalidevriendelijk') zodat geen dakkapel of grote ramen in de kap nodig zijn. (Foto Harry de Graaft Ruud Boom Catering Service uit Oudeschild heeft er sinds deze week een taartenbakkerij bij. Ban ketbakker John Douma, tot voor kort in dienst van bakkerij Pater, is afgelopen maandag aan de slag gegaan bij Boom. Hierdoor blijft het mogelijk om op Texel dagelijks over verse taart te kunnen be schikken. Met John Douma (33) neemt Boom een ervaren banketbakker in dienst. 'Op mijn 13-jarige begon ik als schoonmaker bij bakker Dros in Oudeschild, ik heb bij bakker Timmer in Oosterend gewerkt, bij 't Gouwe Boltje en vorig jaar bij bakker Pater. Ik heb brood gebakken, koek en de laatste jaren vooral banket. Het is leuk werk Broodbakken is een pro ces dat steeds meer automatisch verloopt, het bakken van taarten is meer specialistisch, werk waarvoor meer creativiteit komt kijken. Ook een vak dat perspectief biedt. Toen be kend werd dat de bakkerij in Oude schild dicht ging, zou ik naar de over kant kunnen. Maar daar had ik met zoveel trek in. Toen heb ik gekeken wat er op Texel mogelijk is.' Ruud Boom: 'Gebak is op z'n lekkerst als het dagvers is. Dat kan alleen als je het tussen twee uur 's nachts en 's morgens acht uur bakt Nou is het zo dat de keuken van mijn catering bedrijf tussen 's avonds elf uur en 's morgens negen uur 's niet wordt ge bruikt. Daarna beginnen de jongens van de catering. John, die hier al eens een taart had gebracht, had gezien dat mijn keuken een prima ruimte is om taarten en ander gebak te berei den Alle faciliteiten zijn er: een koel kast, een diepvries, een oven, noem maar op. Hij kon zo aan de slag.' Toen de combinatie cateringbedrijf en ban ketbakker was gelegd, gingen de ontwikkelingen snel. Boom: 'Zater dag hebben we hete idee besproken en in de nacht van zondag op maan dag stond John hier al te bakken. Boom: 'Ik heb ineens een 24-uurs- bedrijf Ik had zelf trouwens ook be lang bij de komst van John. Want als bakker Pater geen taarten meer op Texel zou bakken, hoe moet ik dan zelf aan verse gebakjes komen? Ik heb banket nodig voor het NIOZ, waar ik de kantine beheer, en bijvoor beeld voor de recepties die ik als cateraar verzorg. Mensen willen wel graag een vers taartje. Als het van de overkant moet komen, wordt dat toch een stuk lastiger.' Boom benadrukt dat het starten van een taarten bakkerij geen noodsprong is. 'Abso- Banketbakker John Douma bakt voortaan taarten in het cateringbedrijf van Ruud Boom. luut niet, tiet cateringbednjf draait als een tierelier. Maar de twee afdelingen kunnen elkaar wel aanvullen, denk maar aan nagerechten. We zien ook wel mogelijkheden voor workshops, zoals we dat nu al doen in het cateringbedrijf. Je kunt met een groep mensen ook taarten of gebak jes maken.' Boom voert hetzelfde assortiment als bakkerij Pater, om in te spelen op de vraag op het eiland. 'Ons gebak wordt bijvoorbeeld verkocht in de supermarkten waar ook brood van Pater wordt verkocht. Daar kan men ook taarten van ons bestellen. Horecazaken of hotels kunnen dat doen via Hordifood, die het voor ons rondbrengt. Maar klanten kunnen het ook rechtstreeks bij ons bestellen, want we zijn geen afdeling van Pater. Als er speciale wensen zijn. bijvoor beeld een logo of een foto, dan kan dat.' De banketproducten van Boom die zijn besteld door hotels, winkels en horecazaken worden 's morgens vroeg meegenomen door dezelfde wagens die het brood over Texel dis tribueren.' Mogelijkerwijs zal de distributie van brood- en banketproducten over het eiland de eerste tijd nog enige hap eringen vertonen. Het heeft alles te maken met het sluiten van de bakkenj in Oudeschild, waardoor Pater het brood nu ineens van de overkant moet worden aangevoerd. Het brood zal daardoor wellicht ook wat later bij klanten zijn dan tot dusver gebruike lijk is, wat met name voor het ontbijt in hotels en aanverwante zaken las tig kan zijn. (Foto Gerard Timmerman) Alex Cofino volgt Jan Bloem op als hoofd operationele dienst bij Teso Bloem gaat zich bezighouden met de havenaanpassing die Rijkswaterstaat ontwikkelt in verband met de komst van de nieuwe boot en zal ook be trokken worden bij de bouw van het schip. Tegelijk wordt het huidige hoofd van de technische dienst Rint de Vries projectleider nieuwbouw, wat inhoudt dat hij verantwoordelijk is voor het volgens begroting en bestek bouwen van het schip. Daarna leidt hij de re novatie van de Schulpengat. Op 1 januari a.s. komt er een nieuw hoofd van de technische dienst in de per soon van Henk Melles (45), die nu nog technisch inspecteur is bij rede rij Wagenborg. In de bedrijvenleague van de Texelse bowlingcompetitie zijn alle teams na twee speelavonden alweer aardig in vorm. Het team van Swirls IJssalon, met Hans Coot en Paul van Dijk, be haalde in twee weken negen van de tien punten en staat bovenaan de ranglijst, op de voet gevolgd door het team van Primera Mets. Hier was het Peter Huisman die een al lang ge koesterde wens in vervulling zag gaan. Na jaren series van 790 te heb ben gegooid, kwam hij nu met games van 194, 222 en 214 boven de 800 (804). Eerder op de avond gooide Piet Kager van Kraanverhuur Kager een serie van 805. Bij de jeugd was Steven van Beek met een game van 189 goed in vorm. Bij de meisjes gooide Annemiek Grootjen een mooie game van 128, Uitslagen: Kraanverhuur Kager-Vliegveldrestaurant Texel 3-2; Swirls IJssalon-Hordifood 5-0, Op de Steeneplaats-App.verh. Land en Zee zicht 4,5-0,5, Architectenbureau Honirigh- Loonbedrijf Plaatsman 1-4; Verh.bedr. H. Bruimng-Hot Cheese Peppers 4-1, TCA- Primera Mets 1-4. Jeugd: Bowling De Koogel-De Killers 0-4, Het Speelkwartier- NJHC Panorama 4-0; Steakhouse Eiland- Taxi Grootjen 4-0 te stellen. Tot zijn met geringe vreugde voltrok zich toen een omslag in het denken en kreeg hij medewer king. Er moet nog wel een artikel 19- procedure worden gevoerd om op de nieuwe plek te mogen bouwen. Hoogenbosch: 'Ik heb er goede hoop op en ben erg blij, al is de financie ring van het project met eenvoudig. Ik denk dat ik de man die dat onge luk heeft veroorzaakt maar een taart stuur'. Oorspronkelijk Het bouwplan ziet er veelbelovend uit. Elisabeth zal worden herbouwd in de staat waarin het gebouw zich be vond voordat het in 1927 grotendeels verbrandde. Dat was een heel an dere, meer karakteristieke stolp dan de huidige, zoals blijkt uit oude teke ningen en foto's, die dienen als lei draad voor het ontwerp van bouw kundig tekenbureau Jan Beerling. De boerderij krijgt onder andere de klei nere roedenramen terug en de gevels worden opgetrokken in de oorspron kelijke rode handvormsteen. Er komt een 'gaaf' rieten dak op en ook in andere opzichten zal het karakter van een 'echte' Texelse stolp worden her steld Diverse delen van het oude gebouw worden in de nieuwbouw verwerkt, onder meer het nog zeer gave vierkant Het nieuwe Elisabeth krijgt de status agrarische dienst woning en zal door Hoogenbosch zelf worden bewoond, waarbij onder andere het gedeelte achter de wagendeuren bedrijfsmatig wordt gebruikt Hoogenbosch had voor zijn oor spronkelijke restauratieplan al een artikel 19-vrijstelling gekregen. Die was nodig omdat de uitbreiding van het woonoppervlak in het bedrijfs gebouw meer dan het toegestane percentage was. Inmiddels zijn er wat betreft het mogen bewonen van stol pen geen beperkingen meer. De raad heeft uitgesproken dat voor stolpen die worden gebruikt als agrarische dienstwoning dezelfde regels gelden als voor stolpen die als burgerwoning dienen, wat betekent dat in alle ge vallen de stolp in zijn geheel als wo ning mag dienen. In verband met de verplaatsing van de stolp zal de zomerwoning die op het erf staat moeten verdwijnen. Hoogenbosch vindt dat geen pro bleem, maar hij wil wel het recht hou den om dit recreatief opstal iets ver derop te herbouwen. Wat het college betreft kan dat, maar dan moet spoe dig een bouwaanvraag worden inge diend. Want bij de herziening van het bestemmingsplan kunnen aan ge sloopte opstallen geen rechten wor den ontleend. De plannen van Hoogenbosch zijn inmiddels getoetst aan de Vogel- en Habitatrichtlijn omdat de plek in de buurt ligt van een speciale beschermingszone. Dat heeft geen problemen opgeleverd, mede omdat de bouwplaats met directe omgeving volop bedrijfsmatig in gebruik is en geen waarde heeft als rust- of foerageergebied van vogels. t Maarten Hoogenbosch lange vergeefs probeerde, lijkt nu te 3n lukken. Hij mag zijn stolp- >rderij Elisabethhoeve (Wester- g 24) slopen en twintig meter derop herbouwen in de oor- onkelijke stijl. bouwen op de andere plaats is trekkelijk om meerdere redenen - is naar verhouding minder kost- ,r dan restaureren en bouw- imsch veel beter, mede omdat nu goede fundering kan worden ge kt Door de grotere afstand van 'eg komt het gebouw landschap- Ijk beter tot zijn recht en is het ien rustiger en veiliger, ilaatsing was in het raadhuis ech- lange tijd onbespreekbaar, zodat lenbosch (die Elisabethhoeve «jaar geleden overnam van Dirk :e) er zich tenslotte bij neerlegde )egon met het sloopwerk als voor ging van de restauratie van het jige gebouw. Zoals vaker in der- jke gevallen deden zich daarbij I tegenvallers voor. Het gebouw 1 >k in zeer slechte staat en was **endien verzakt. nzich vorige week op de Wester- leen verkeersongeluk voordeed, irbi) een auto zich pal voor abethhoeve in de tuinwal boorde, «eerde Hoogenbosch zich ander- il hoe aantrekkelijk en veilig het is toch wat verder van de weg te ■n en stapte hij opnieuw naar het thuis om de kwestie aan de orde rg n op het nieuwe tenue. Staand (van links naar rechts): sponsor Jan Kok, keeper Iph van der Stap, Marlon Veldman, Mark Schoo, Rik Gijsbertse, Bart Klaassen, Kevin Peerke Elstgeest, Glenn Vonk, Klaas Uitgeest, sponsor Henk Krop en coach Ronno Hurkend: Brian Kikkert, Sam Kossen, Stefan Hooyschuur, Martijn van der Linde, Robin Schoo, Dave Hillen en Nick van der Geest. (D-)pupillen van De Koog hun uitwedstrijden sinds vo- aan de overkant. Last van nwee hebben de ze er kennelijk want versterkt met drie leeftijds- ioten uit De Cocksdorp draaien ze ipmee in de middenmoot. Op ei- veld vormen ze voor iedereen geduchte tegenstander. Na een gelijkopgaande wedstrijd moesten ze zich pas in de tweede helft gewonnen geven tegen koploper Wiron (1-3). Het enthousiasme van de jongens bleef met onopgemerkt bij Jan Kok en Henk Krop van eethuis Tumble- weeds, die hen trakteerden op een nieuw tenue.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5