2 Jozefschool zakt naar 296 leerlingen Fikse stijging kosten peuterspeelzalen ■i NIOZ haalt 'Nature' met publicatie celmembraan Uitbreiding is van de baan f TEXELSE COURANT' H3 Kerkdiensten Nieuw boek bij Radio Texel Kerstmarkt Den Burg Rommelmarkt Inktvis in Cabaret-café Minder dagdelen voor Olleke Bolleke TEXELSE'lcOURANT Medisehe zorg oud Papier geslaagd Wat ik zeggen wou. Toeristenbelasting Radio Texel Geld voor SW0 Collecte voor diabetesfonds VRIJDAG 25 OKTOBER 2002 Voor een wetenschapper is het een grote eer als een publicatie over een onderzoek dat hij of zij heeft ingesteld, wordt opgenomen in het gezaghebbende tijdschrift 'Na ture'. Het is de objectieve bevesti ging dat het resultaat van de be treffende studie in hoge mate belangwekkend is. Die eer viel te beurt aan de NlOZ-onderzoekers Jaap Sinninghe Damste, Ellen Hopmans en Irene Rijpstra die sa men met vier wetenschappers van andere instituten aantoonden dat de bacterie Brocadia anammoxi- dans beschikt over een heel bij zonder membraan. Dat bestaat uit moleculaire ketens met vijf ringen van koolstof in de gedaante van een ladder. De vondst van deze laddermoleculen baarde opzien omdat tot dusver werd aangeno men dat dergelijke molecuul structuren niet in de natuur voor komen. Membranen komen in elke levende cel voor, rond de hele cel maar ook rond aparte structuren binnen de cel. Dat is essentieel voer alle vormen van leven, aangezien de omstandigheden aan de binnenkant van zo'n mem braan sterk verschillen van het milieu aan de buitenkant, zoiets als de ver schillen in onze omgeving tussen bin nenshuis en buitenshuis. Zonder die verschillen kunnen deze meeste biochemische processen niet verlo pen en het bestaan van dergelijke chemische gradiënten is dan ook van doorslaggevend belang geweest voor het ontstaan van meer com plexe vormen van het leven op aarde. Hydrazine Dat de door de onderzoekers ont dekte laddermoleculen blijken voor te komen was opmerkelijk, omdat de koolstofatomen in de cyclo-butaan- ringen in een 'onnatuurlijk' scherpe hoek met elkaar zijn verbonden. Het De NlOZ-onderzoekers in hun laboratonum. Van links naar rechts Jaap Sinninghe Damsté. maken van zulke ringen kost daarom veel biochemische energie. De vraag waarom de bacterie zoveel energie steekt in zo'n complexe membraan structuur is door de onderzoekers ook beantwoord: de laddermoleculen vormen een zó dicht membraan dat het vrijwel ondoordringbaar is, ook voor kleine moleculen. Het omsluit een apart kamertje binnen de cel waarbinnen de bacterie ammonia en nitriet kan omzetten in moleculaire stikstof onder zuurstofloze omstan digheden. Als tussen-product wordt daarbij tijdelijk hydrazine gevormd, de bekende zeer giftige raket brandstof Omdat dit binnen de dichte cel gebeurt kan dat geen kwaad voor de andere biochemische reacties in de cel. De ladder moleculen beschermen de bacterie dus tegen zijn eigen gif. Oervorm Een andere opmerkelijke vondst is dat de laddermoleculen via een zo genaamde etherbinding vastzitten. Dat werd karakteristiek geacht voor de Archea of oerbacteriën waarvan dezelfde groep NlOZ-onderzoekers onlangs vaststelde dat die op aarde veel algemener voorkomen dan werd gedacht, onder andere in de Mok- baai! De onderzochte anammoxbacterie hoort tot de planctomyceten, die mogelijk één Ellen Hopmans en Irene Rijpstra. (Foto Harry da Groef) van de oudste levensvormen op aarde zijn. Dat klopt met de recente vinding en die zal dan ook gevolgen hebben voor het denken over de vroege evolutie in de wereldzeeën. In een vervolgonderzoek zal worden bepaald waar de anammoxbacteriën voorkomen en welke rol ze spelen in de stikstofkringloop in zoet en zout water. Het anammox-proces wordt gezien als een veelbelovend alternatief voor de bestaande methodes van stikstof verwijdering uit afvalwater. Het is enorm veel goedkoper en het stoot 88 procent minder C02 uit. Zondag 27 oktober 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u drs. J H. Boon uit Zelhem. De Koog: 11.00 u. dhr. J. Wieten Den Hoorn: 9.30 u. dhr E de Fouw uit Rotterdam; 9.20 u. voor zang. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. en 19.00 u ds. J.J.Wilmink uit Zuidlaren. Oudeschild: 11.00 u. dhr M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. drs. J.H. Boon uit Zelhem. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H. van Vluet van Noorderhaven en ds. M.G.J. Roepers, themadienst mmv bewo ners Texelse Reede. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 u. ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst; don. 31/ 10: bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mw. Groenvelt-Kiestra BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. The Gospeltrain, jeugd-themaviering, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoor. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Wijkje van de Berg begint zaterdag in het radioprogramma 'Wegdromen met een boek' aan een nieuw boek. De komende weken kunnen de luis teraars van Radio Texel luisteren naar 'Tot in de dood' van J. Wsser-Roos- endaal. Het boek speelt zich af in Venhuizen (West-Friesland) aan het eind van de achttiende eeuw. Aan de hand van oude familie-oorkonden worden ongecompliceerde karakters geschetst rond hoofdpersoon Zeger Davidson. 'Wegdromen met een boek' wordt elke zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur uitgezonden via FM 106.1 Op maandag wordt het programma tussen 19.00 en 20.00 uur herhaald. De Stichting Folklore Texel houdt, mede door het grote succes van vo rig jaar, op de laatste zondag voor Kerst (22 december) een kerstmarkt in het centrum van Den Burg. Van 13.00 tot 17.00 uur zullen kramen en muzikanten zich in de stijl van Charles Dickens presenteren. Tevens zijn vele winkels geopend, vaak met speciale aanbiedingen. Particulieren en bedrijven die een kraam willen huren, kunnen contact opnemen met Anna Marie Reiding, tel. 320548, of met Lies Kooiman, tel. 312530. De huur bedraagt €30,-. Er is een be perkt aantal plaatsen beschikbaar, zodat snel reageren geboden is. Con tactpersoon voor algemeen organi satorische vragen is voor particulie ren en verenigingen Gerard van der Kooi, tel. 06-20604605. Voor onder nemers is Kees-Jaap van der Kooi het aanspreekpunt. De vergevorderde plannen van de Jozefschool voor de bouw van twee nieuwe lokalen en een ruimte voor computerlessen zijn ge schrapt. Directe aanleiding is de op 1 oktober gehouden leerlingen telling, die aangaf dat het aantal leerlingen is gedaald van 319 naar 296, waardoor het recht op een dertiende en veertiende groeps- ruimte is vervallen. Bovendien is geconstateerd dat de komende jaren met een verdere daling reke ning moet worden gehouden om dat in de bovenbouwgroepen meer leerlingen zitten dan in de onder bouw, zodat op den duur mis schien elf groepsruimten toerei kend zullen zijn. Schooldirecteur Leo Annyas iaat met spijt weten dat de bouwcommissie, die zich de laatste tijd intensief met de nieuwbouwplannen heeft bezig gehouden, is ontbonden. De op alge mene demografische ontwikkelingen gebaseerde prognoses van de ont wikkeling van het leerlingental gaven voorde Jozefschool een veel stabie ler beeld. Annyas schrijft de oorzaak van de teruglopende toeloop naar zijn school mede toe aan het hoge ziek teverzuim onder de medewerkers in de afgelopen periode. Hoewel het anderhalf jaar geleden veel erger was, is dat nog steeds een probleem. De ziektegevallen hebben mets met het onderwijs te maken, maar de school heeft toch een negatief imago gekre gen, waardoor ouders geneigd zijn hun kinderen naar een andere school te sturen. Annyas: 'Bovendien zitten we in de verkeerde hoek van Den Burg. In de omgeving van onze school is van nieuwbouw voor jonge gezinnen geen sprake. De andere scholen liggen dichter bij De Mars en halen daar veel van hun nieuwe instroom vandaan'. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag 30 november van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt van de Stichting Geregeld gehouden. In het Cabaret-café besteden Pip Barnard en Jamen de Bruijn van avond aandacht aan tweedehands spullen, popcorn en ontruimings plannen. Verder spreken zij over dorpshuizen, de komst van Sinter klaas en proberen zij via een directe lijn verbinding te krijgen met een deelnemer aan de Wampex. Gast aan tafel is Henk Snijders van de Stich ting Welzijn Ouderen Texel, dwaal gast in Diana 'Inktvis' Kuip, die afge lopen zomer een tiental columns schreef voor de Texelse Courant. Als altijd is er muziek van eigen hand, op eigen teksten en op teksten van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. De avond wordt gehouden in het Schoutenhuys aan de Vismarkt en begint om 20.15 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de gemaakte kosten. Ook op de website van het Cabaret café (www.cabaretcafe.nl) wordt over dorpshuizen gesproken. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op aJ onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepaïfcng de Regelen voor hel Advertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd b>j de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. De gemeenteraad maakt zich zor gen over de gestegen kosten van het peuterspeelzaalwerk. Nadat de gemeente de uitvoering vorig jaar overdroeg aan Catalpa BV, zijn de totale kosten geraamd op €209.224,-. Tot dusver betaalde de gemeente hiervan tweederde deel en de ouders eenderde. Om te bezuinigen besloot de raad dat de ouders voortaan tweederde deel gaan betalen, waardoor hun bij drage in drie jaar tijd trapsgewijs zal worden verhoogd. Als ook de korting voor gezinnen met lager in komens vervalt, gaat het tarief voor hen volgens Catalpa met 83 procent omhoog. Met uitzondering van De Waal be schikt elk dorp op het eiland over een peuterspeelzaal, die vooral bedoeld is om kinderen te laten wennen aan leeftijdsgenoten. Tot dusver is het zo dat ouders met hogere inkomens een grotere bijdrage voor de kindplaatsen moeten betalen dan ouders met la gere inkomens. Het college wil af van dit systeem. Voordeel van een vast tarief is dat de exploitatie minder af hankelijk is van de inkomensgroepen die gebruik maken van de peuter speelzalen, redeneert de gemeente. Doordat geen inkomenstoets nodig is, verloopt de administratieve ver werking bovendien goedkoper en sneller. Catalpa is niet gelukkig met deze rekenwijze. 'Want dat zou betekenen dat we om genoeg inkomsten te heb ben om kostendekkend te draaien het hoogste tarief moeten hanteren. Voor ouders die nu in het goedkoop ste tarief zitten, gaan het tarief 83 procent omhoog en voor de daarop volgende groep 50 procent. Dat lijkt ons niet wenselijk', aldus rayon manager T. Huizinga en vestigings manager Nel Pijlman. Als tegemoet koming voor de laagste inkomens groepen heeft de gemeente €22.689,- opzijgezet, zodat ook zij toch gebruik kunnen blijven maken van de peuterspeelzaal. Maar Pijlman en Huizinga zijn bang dat het bedrag te laag is om alle aanvragen te hono reren. Hun pleidooi voor een tarief dat wél afhankelijk is van de hoogte van het inkomen, vond bi) de leden van de raadscommissie Welzijn woensdag avond nog geen gehoor. Vrijwel alle fracties gaven aan zich grote zorgen te maken over de hoge kosten van het peuterspeelzaalwerk. 'Moeten de tarieven wel omhoog?', adviseerde Marian Merkelbach (CDA) Catalpa eerst maar eens te kijken of deze or ganisatie zelf niet op de kosten kan bezuinigen. Ze had berekend dat de kosten van het peuterspeelzaalwerk Een kind deelt stukjes appel uit in de Koger peuterspeelzaal Olleke Bolleke. Doordat de animo voor het peuterwerk momenteel te laat is, wil Catalpa bezuinigen op het aantal dagdelen. Peuterleidster Ine Boelhouwer roept ouders op hun kinderen snel op te geven. (Foto Gemrd Timmarman) op Texel veel hoger zijn dan het lan delijk gemiddelde. 'Waar een kind plaats gemiddeld in Nederland 2.250,- tot ƒ4.500,- kost, is dat op Texel ƒ6.400,-', rekende ze voor. Gemiddeld betalen de gemeenten in Nederland 40 procent van de kosten, terwijl dat op Texel 66 procent is. Volgens Nel Pijlman kloppen deze cijfers wel. 'Maar het kan best zo zijn dat de huren van de peuterspeelzalen op Texel aanzienlijk hoger liggen dan aan de overkant. We hebben toch zes zalen die elk naar schatting ƒ6.000,- kosten. We hebben onlangs de brandveiligheid in orde gebracht en je moet ook kijken wat je hebt te bie den. Natuurlijk steken we ook de hand in eigen boezem en zullen we alle kosten tegen het licht houden. Maar we moeten kostendekkend draaien, Catalpa gaat er niet op toe leggen. Maar we willen in geen geval een te grote verhoging ineens voor de ouders. Daarom moet het tarief inkomensafhankelijk blijven. Want anders tref je vooral de laagste inko mens en de ervaring leert dat juist die kinderen het meeste baat hebben bij het peuterspeelzaalwerk.' Pijlman trof een medestander in Hennie Festen van GroenLinks: 'De sterkste schou ders moeten de zwaarste lasten dra gen.' Olleke Bolleke Dat Catalpa interne bezuinigingen niet uit de weg gaat, blijkt uit het voor nemen om peuterspeelzaal Olleke Bolleke in De Koog twee van de vier dagdelen te sluiten. De peuterzaal kampt momenteel met een magere bezetting, waardoor tot de maatregel Is besloten. Helemaal definitief is de maatregel volgens peuterleidster Ine Boelhouwer echter niet. Ze roept Koger ouders die hun kinderen bin nenkort naar de peuterspeelzaal wil len sturen of de opvang willen uitbrei den op hun kroost snel op te geven. 'Want als er straks wél twee dagdelen verdwijnen, is er voor nieuwe kinde ren wellicht geen plaats meer. Hoe eerder we weten hoeveel kinderen we kunnen verwachten, des te sneller kunnen we er op inspelen.' Volgens haar moet er animo genoeg zijn. 'Er zat even een dip in het kindertal, maar we zien het aantal nu weer toenemen Dus moeten ook wij het drukker krij gen.' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17 00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en L.W. Aten, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulanceven bellen- 1-1-2 Of bel de Meldka Noordholland-noord: 072- 56444 Politie: Keesomlaan 4a, Den B< Het bureau is dagelijks open vans tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844 spoedeisende gevallen: 1-1-2, Gevonden munitie: Bel de pol tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesoml; 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens k tooruren 319413 (De Nieuwe Ski Toeristenpastoraat: Bram Guilj tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Tei Warme maaltijdvoorziening, ai mering, klusjesdienst, huishoudel dienst, versteldienst. Spreekuun 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Molenstraa Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10J 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon< 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui die tijden alleen voor spoedeiset gevallen. Huiselijk geweld: Crisisopv; huiselijk geweld, tel. 08-7190177 Jongeren Informatie Punt: v vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, seksui teit, verslavingen en vrije t Openingstijden dinsdag en woer dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ou Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg, 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp a jongeren bij problemen en v< opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderdac d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Burg. Voor aanmelding, informatie advies: 0900 2223330, elke dag ti sen 10.30 tot 12.30 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant. De 21 -jarige Evelien Veeger (van de Grensweg) is aan het Horizon College in Heerhugowaard geslaagd voor de opleiding Brood en banket, niveau 2. Ze werkt bij Echte Bakker Timmer. Al ruim 28 jaar vertoeven we op Texel, steeds op camping Loodsmansduin. Eerst in de schoolvakanties, waarbij mijn man heen en weer reisde voor ons bedrijf. Nu is het zo dat wij als echtpaar al jaren de helft van het jaar op Texel zijn. We zijn al halve Texelaars geworden. Tevens hebben we - vooral in Den Hoorn - een ken nissenkring opgebouwd. Wij - en ve len met ons - doen ook onze inkopen hierop het eiland. Wat ons erg bezig houdt is het feit dat we enorm veel toeristenbelasting moeten betalen (volgend jaar weer een verhoging). In totaal komt dat voor ons neer (voor twee personen voor een half jaar) op €260.-. Wij zijn AOW-ers. Zou het nu eens mogelijk zijn om voor ons, mensen die de helft van het jaar op Texel vertoeven, een vast tarief af te spreken? Voor 65-plussers? Dat moet toch mogelijk zijn? Welke poli tieke partij neemt het voor ons op om dit te bespreken in de gemeenteraad (normen en waarden)? Namens velen die hier al jaren vertoe ven - voor wie ik hier wil pleiten - vraag ik de gemeenteraad van Texel om een eenmalig tarief voor een half jaar voor twee personen die een vaste seizoenplaats hebben en bo vendien ook nog voor hun gezond heid de zee opzoeken. Bovendien is de gemeente Texel erg duur met toeristenbelasting, in vergelijking met andere gemeentes. We gaan nu weer naar huis, het sei zoen is weer voorbij. We hopen dat politici erover gaan nadenken wat ook voor ons de betekenis is om op ons mooie eiland Texel te zijn. C. Wieringa-de Haan, Zuidlaren. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuwsj 19.00 u Wampex. Rechtstreeks verci Met interviews, reportages i achtergronden. 02.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 08.00 u. Wampex. Rechtstreeks ven Met interviews, reportagesi achtergronden. 16.00 u Wegdromen met een boekt daag een nieuw boek Tottl dood' van J. Visser-Rooseré 17.00 u. Pietelepote (kinderprograrw Vandaag: Toon Haastrecht vertelt ov» Kotex 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit gerefor meerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziefc 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde gemeente Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21.00 u. Reggae on the move (muziw 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogranvrJ (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk po gramma, met vanaf 19.00wr verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texel» In het nieuws). 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard er Janien de Bruijn bespreken N lokale nieuws). Vandaag: Dorpshuizen. Over tweeS hands spullen, dorpshuizen, Sinterkla en de Wampex Dwaalgast Is Diana 'W vis' Kuip. Uitzending van de avond vaflJ oktober. 21.00 u. Radio Noordholland De Stichting Welzijn Ouderen Ti heeft van de Steunstichting St het bedrag van €5000,- gekrft voor de inrichting van het nië wijksteunpunt. Het geld zal woj gebruikt voor de aanschaf van# len voor de zaal, waarin naast s! activiteiten ook vergader- en inforr tieactiviteiten zullen plaatsvinden Onder het motto 'geef es voordS tes' wordt volgende week ge- lecteerd voor het Diabetes Fonds opgehaalde gelden komen tengd aan het onderzoek naar de oooi van diabetes, waardoor de zf wellicht op termijn kan worden t$ gegaan. Ook wordt ondeéd waarom 'ouderdomsdiabetes' steeds jongere leeftijd voorkom' ik

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2