'Je ziet kinderen groeien, e zijn apetrots op zichzelf' laad zet streep door antal bezuinigingen p F amilieberichten VT-bewegingslessen geven hoopvol resultaat .TEXELSE y C0URANT' emeente steunt ftzoekerscentum met €15.000,- irhoging bouwleges op lange baan Zwemmers op Bloembollentoernooi Wat ik zeggen wou. Fietsstroken Lonneke Kikkert in middenmoot Weer topscore klaverjassers Vlaming en Geus IIPIP K m Kl S 1 if ij Sfe1 rJexelaartjes groepje kinderen rent heen en weer door de sporthal, een bal voor zich uit stuiterend. Op de gymnastiekvloer mo- het dan niet de grootste talenten zijn, het zijn wel zetters. Henk Keyser, docent motorisch remedial teaching J), observeert zijn pupillen nauwlettend bij deze oefening ig-bal-coordmatie. Dan pakt hij een slaghout en doet voor ze een tennisbal moeten hooghouden. Dit huzarenstukje de jeugd wat moeilijker af. Nog niet klaar voor het circus, •na idirigeert Keyser ze naar de hoepels op de vloer. Op één tee benen veren ze op en neer. Het kost moeite, maar als ukt deelt Keyser een complimentje uit. Op het gezicht van och verschijnt een grote grijns. VRIJDAG 25 OKTOBER 2002 ie klas of groep zitten gemid- wel twee tot drie leerlingen lat stroef bewegen, vaker val- jotsen of coördinatie- of mo tte problemen hebben. Leef- snootjes ontgaat dat niet en dat merken, gedrag dat het ertrouwen en het karakter van )j| inderen niet ten goede komt. Keyser neemt ze apart of in kleine groepjes met ze aan ïiag. De resultaten zijn veelhe id. 'Een kind dat er in slaagt bepaalde oefening goed te zie je groeien. Apetrots zijn Vl j zichzelf.' lemeente stelt €15.000,- be- (baar voor het inrichten van lezoekerscentrum van het Na il ial Park Duinen van Texel. De e kosten van dit project bedra- {1,43 miljoen. Het leeuwen- (€715.000,-) komt voor reke- van de provincie. De teling is dat het tekort gelijke- - wordt omgeslagen over zes nemende partijen, zoals (bosbeheer, ministerie van sie, het ministerie van LNV gemeente Texel. ^meester en wethouders gaan ord onder voorwaarde dat de re partijen over de brug komen gemeld. Ze staan overigens athiek tegenover het bezoe- entrum dat - net als het Natio- lïark in zijn geheel - gunstig is 'iet toerisme en met name aan- tlijk voor de doelgroep die komt lust, natuur en landschap. Het wordt gehaald uit het Fonds stische Investeringen dat be- d is voor het nog aantrekkelijker sn van Texel voor natuur- en rust- ibbers door het aanleggen van 'wandelpaden, uitkijkposten en tgelijke voorzieningen, waartoe het bezoekerscentrum kan wor- gerekend. Het kan er makkelijk ont in het fonds zit momenteel sveer €48.000,-. Het fonds is niet jnden aan de begroting van een aid jaar en is daardoor ongevoe- oor de bezuinigingen die de ge- nte momenteel doorvoert dscommissie en gemeenteraad Ken zich nog uitspreken. Zoals leerlingen met leerproblemen individuele begeleiding (remedial teaching) krijgen, hoort dat ook te gelden voor kinderen die problemen hebben met bewegen, vindt Keyser. 'In klassen van dertig leerlingen schieten kinderen met motorische problemen er gewoon bij in. Met zó veel kinderen onder je hoede kun je als groepsleerkracht of docent gym nastiek natuurlijk met veel aandacht aan een individueel kind geven. Maar het niet goed kunnen meekomen in de gymzaal, kan grote gevolgen heb ben voor het karakter. Kinderen kun nen keihard zijn In grote groepen merk je dat. Sommige leerlingen staan stijf van de angst. Als je een bal midden in de groep gooit, dan pro beren ze die eerder te ontwijken dan te vangen. Je hebt ook hele drukke, chaotische kinderen, die om dat ge drag worden uitgestoten. Als er een spelletje wordt gedaan en partijen worden gekozen, blijven zij als laat ste over. Dan komen ze uiteindelijk bij een partij die hen eigenlijk niet wil hebben. Dat werkt niet.' 'Kinderen die moeite hebben met bepaalde bewegingen, te druk zijn of andere problemen van motorische aard hebben, moeten zich weer lek ker kunnen voelen in de groep. Als je bij een te druk kind structuur in het gedrag brengt, gaat het al snel een stuk beter. Daardoor beweegt het zich makkelijker, beter en effectiever en wordt het door de groep beter geaccepteerd. Als zo'n kind beter in z'n vel zit, dan functioneert het niet alleen beter in de gymzaal, maar ook in de klas. Het krijgt meer zelfvertrou wen, waardoor uiteindelijk ook de leerresultaten zullen verbeteren.' Gespannen Basisschool De Fontein is één van de scholen waar ze al snel inzagen dat sommige kinderen op het gebied van bewegen extra aandacht nodig heb ben. Net als kinderen die met kunnen meekomen met de leer- of cognitieve vakken bijscholing krijgen, vonden ze het op De Fontein vanzelfsprekend dat dit ook in het bewegings onderwijs gebeurt. Keyser, toen nog docent bewegingsonderwijs, kreeg in 1998 de ruimte om een aantal kinde ren apart te nemen. Hij volgde er een speciale opleiding voor, waardoor hij officieel is gekwalificeerd als docent Motorisch Remedial Teaching, wat neerkomt op het bij- of herscholen van kinderen met bewegings problemen 'Belangrijk is dat er een gemeenteraad heeft gistera- d een streep gezet door de est omstreden bezuinigings- 'Stellen van het college. De slui- van de noodcamping, stopzet- subsidie aan de Historische iniging voor 'Tusse de Banke', erking schoolzwemmen en het ekken van de bijdrage voor de Jdtandverzorging en de werk- ep Anti Discriminatie zijn van de tl. De raad verzette zich ook te lde drastische verhoging van de wleges. aiinigingen zijn nodig, maar we sten de burger zoveel mogelijk tien', verwoordde Frans Visman 6) het motief van de raad om met ite werken aan publieksgevoelige reinigingen. Al eerder had het col- ezelf besloten voorgenomen kor an op de Instrumentale Muzikale bing, logopedie en andere gevoe- ombuigingen in te trekken. Dit iat in de septembercirculaire een svaller was geconstateerd. Zwaar tel werd aangetekend tegen de ogenomen verhoging van de Mieges, teneinde deze kosten- kkend te maken. Inspreker Peter Kuip zei namens de 250 leden 'Ondernemersvereniging TVO 'de 'ruk te hebben dat door het nij- "detekort op de begroting, verho- 9 van de leges het college wel erg «I uitkomt'. Uit cijfers van de on- 'nemers bleek de kosten voor een swaanvraag op Texel stukken ho- I dan in gemeentes aan de akant. 'Het is appels met peren Wijken', aldus wethouder Corrie kino van Financiën, die aangaf dat elke gemeente de anders calculeert. 'We doen niets wat niet magDat de legesberekening een moeilijke mate rie betreft werd door alle raadsleden onderschreven, evenals het feit dat de leges en een aanvraag voor een principeverzoek kostendekkend moeten zijn. 'Maar je kunt het niet maken dat als ondernemers een ver zoek doen om de tarieven die vol gens hen toch al te hoog zijn door te rekenen, hen vervolgens op te zade len met een verhoging', aldus Willem Vlas (Texelse Belang). Zijn verzoek om een snelle kostprijsberekening, om zo tot een realistisch tarief te ko men, is volgens burgemeester Gel dorp met uitvoerbaar. Volgens haar zijn de financiële gevolgen van de geplande reorganisatie bij de ge meente pas over anderhalf jaar be kend. Daarop adviseerde de com missie Middelen de verhoging van 2,55 procent op de lange baan te schuiven en het zo ontstane tekort op een nadere manier te dekken. Over de vraag op welke manier het tekort op de begroting, als gevolg van het schrappen van bezuinigingen, moet worden gedekt, verschilden de raadsleden van mening. Verhoging van de OZB met vijf procent (GroenLinks), de toeristenbelasting met minimaal een eurodubbeltje (PvdA) extra en verhoging en invoe ring van parkeertarieven (Bocksberg) waren suggesties, die bij de coalitie partijen overigens geen gehoor von den Hun voorkeur gaat ernaar uit reserveringen voor bijvoorbeeld de kanjerprojecten te verlagen. In no vember moet de raad hierover defi nitief besluiten. goed contact is tussen mij, de vak- en de groepsleerkrachten. De eerste die namelijk merkt dat er problemen zijn met een kind is vaak de docent bewegingsonderwijs of de groeps leerkracht, die mij dan inseint. Ik be gin met het observeren van kinderen, om te zien wat precies de problemen zijn. Als een kind wat houterig be weegt, is dat vaak een teken van gespannenheid. Ik kijk ook naar het evenwicht en andere elementen. Sommige kinderen kunnen bijvoor beeld met huppelen.' Ziek 'Ik praat met de ouders, want als zij er niet achter staan dat ik met zo'n kind aan de slag ga, dan wordt het mets. Het kind krijgt bijvoorbeeld een huiswerkprogramma mee, dat hij sa men met vader of moeder moet doen. Ik begeleid nu bijvoorbeeld een jongetje van acht jaar. Hij zit in een klas waarin hij nogal onder druk staat. Bij een fysiotherapeut is hij al ge weest, maar het zijn vooral sociaal- emotionele problemen waarmee hij kampt en hij heeft moeite met het functioneren in een groep. Dat werkt beangstigend op hem. Een grote groep is vaak bedreigend voor dit soort kinderen. Ze zijn bang te wor den uitgelachen en gaan er met steeds meer tegenzin heen. Er zijn zelfs kinderen die er zó tegenop zien dat ze er met van kunnen slapen. Ze houden zich ziek of vergeten hun gymkleren Hoe eerder je met zo'n kind aan de slag gaat. hoe beter het is. Als een kind bijvoorbeeld bang is om te vallen, dan stoei ik een beetje met ze. Op het moment dat het zelf vertrouwen wat is gegroeid, haal ik er éen of meerdere kinderen bij. Dat gebeurt in een groepje van hooguit vijf kinderen. Ik probeer kinderen bij elkaar te krijgen die ongeveer de zelfde problemen hebben. In een klein groepje is er intensiever contact en kruipen ze sneller uit hun schulp. Als een kind er dan in slaagt een be paalde oefening te doen, dan zie je het groeien en is apetrots. Ze komen dan thuis met grote verhalen. Een jongen die eerst geen samengestelde beweging kon maken, kon op een gegeven moment touwtje springen. Dat touwtje moest mee naar huis, want hij moest en zou het aan zijn vader en moeder laten zien. Het zijn kleine dingen, maar wel erg belang rijk.' Na een week of twaalf vindt er. in overleg met de groeps- en/of vak leerkracht en de ouders een evalua tie plaats, waarbij de voortgang tegen het licht wordt gehouden, waarna al dan met wordt besloten de MRT-les- sen voort te zetten. Stappenplan Zoals kinderen problemen kunnen hebben met bewegen (grove moto riek), kan er ook een achterstand zijn met de fijne motoriek, wat bijvoor beeld problemen bij het schrijven veroorzaakt. Keyser: 'Ik test kinderen door ze bepaalde dingen te laten te kenen en schrijven', toont hij stukjes handschrift en andere voorbeelden. 'Aan de hand van een scorelijst kan ik beoordelen in hoeverre sprake is van een achterstand. Als dat zo is, ga ik ook met ze aan de slag. Door ze met hun handen of vingers speelse oefeningen te laten doen, bijvoor beeld het spelen met een tol, worden hun spieren getraind. Na verloop van tijd merk je dat ze ook beter gaan schrijven.' Keyser begeleidt tot dusver kinderen op drie basisscholen. Het geld hier voor is beschikbaar gekomen dank zij de nota Breedte in de Sport. Op basis daarvan is een stappenplan voor het MRT gemaakt. Bedoeling is dat steeds meer basisscholen van zijn lessen gebruik gaan maken. Nu betaalt de overheid daar nog aan mee. maar over zes jaar draait de Texelse gemeenschap er helemaal zelf voor op. Nu al speelt geld een cruciale rol. 'De Kompasschool zou graag willen dat ik een aantal uren met kinderen aan het werk ga. Maar daarvoor is nu geen budget. Nu geeft vakleerkracht Piet Schneider kinde ren met bepaalde problemen wat extra lessen, zodat ze bij het klassi kale gymuurtje niet zo'n grote angst hebben. Dat scheelt al een stuk. Maar je kunt met van Piet verwachten dat hij mijn werk overneemt.' Zwemlessen De afgelopen zomer Is Keyser ook in zwembad Molenkoog met MRT ge start. 'Je hebt bijvoorbeeld kinderen die tijdens zwemlessen absoluut met met hun gezicht onder water durven of die een motorische achterstand hebben. De zwemdocent komt met zo'n grote groep met aan individuele begeleiding toe. Dat geldt ook voor ADHD-kinderen, die vreseli|k druk zijn en in een grote groep met te handha- (Foto Gerard Tifnmermsn) Drie Texelse zwemmers - Simone de Wit, Wouter Dogger en Sverre Eschweiler - hebben zaterdag in Hoorn meegedaan aan het Bloem bollentoernooi. Misschien wel de meest spectaculaire prestatie werd geleverd door De Wit, die de 200 meter vlinderslag aflegde in 2.56.00 minuten, een verbetering van haar persoonlijk record met ruim veertien seconden. Ze behaalde er de vierde plaats mee. Ook op de 50 meter vrije slag werd de 16-jarige De Wit vierde, in een tijd van 30.52. De 17-jarige Wouter Dogger zwom de 50 meter rugcrawl in 30.89 en be haalde daar de tweede plaats mee. Op de 50 meter vlinderslag eindigde hij als negende in 32.74. De 50 me ter vrije slag legde hij af in 26.75, goed voor een vijfde plaats. Sverre Eschweiler zwom op de 50 meter rugcrawl een persoonlijk re cord, 45.15. Naderhand werd hij ech ter gediskwalificeerd, omdat hij in de buikliggmg voor het keerpunt te vroeg bewoog met armen en benen. De 50 meter schoolslag voltooide hij in 52 16 en daarmee werd hij zevende Op de 50 meter vrije slag behaalde hij in 42.42 een vijfde plaats. Door intensief te oefenen met kinderen die problemen hebben met bepaalde bewegingen, boekt Henk Keyser, docent motorisch remedial teaching, flinke vooruitgang. ven. Eén jongetje zat meer onder dan boven water. Toen ik dat ventje regel matig apart nam, had hij binnen drie maanden zijn zwemdiploma. Doordat je constant je aandacht op zo'n kind kan richten, kun je die begeleiding geven die hij nodig heeft. Als zo'n kind in de groep was gebleven, had het allemaal veel langer geduurd. Het voordeel is ook dat die kinderen de lessen met meer ophouden en de rest van de groep gewoon kan doorgaan. Ik ben met drie kinderen begonnen en eindigde met twaalf. Ouders waren razend enthousiast Probleem is dat Molenkoog nu geslo ten is en dat de zwemlessen door gaan in Calluna. 'Ze willen me daar wel laten werken en we mogen het bad ook gebruiken, maar er is geen geld om de lessen te betalen Dat is voor veel ouders een ontzettende teleurstelling. Want die passen ervoor om hun kind in een grote groep zwemles te laten volgen. Dat werkt gewoon niet. Die kinderen krijgen nu dus geen zwemles, terwijl hun leeftijdsgenootjes die wel krijgen. De achterstand wordt zo alleen maar groter.' Keyser hoopt dat er een op lossing voor dit probleem wordt ge vonden. Bnr.cn van kicrv Bwlce vcWwenfclijUkoJ tn de redacuc Toen ik in de krant van dinsdag het bericht las over fietsstroken die langs de Pijpersdijk moeten worden gelegd dacht ik: Fietsstroken? Visuele versmalling van de rijweg? Snel- heidsremmend effect? Waar heb ik dat toch eerder gehoord? En ineens wist ik het weer, dat was in mijn brief van 27 december 2000 aan wethou der Peter Bakker, waarin ik voor stelde om de verkeerssnelheid op het Bolwerk af te remmen door een visu ele versmalling met gegravelde fiets stroken in plaats van die 'rijd je maar te barsten'-palen. Het antwoord van b en w kwam, na herhaalde herinne ringen, bijna een jaar later op 11 de cember 2001Zij vonden mijn voor stel toen een 'minder sterk idee'. Maar misschien moesten zij gewoon nog even wennen aan de gedachte dat er buiten het gemeentehuis ook nog wel eens mensen rondlopen met goede ideeèn? En ach, mij maakt het mets uit, ik loop wel eens vaker voor de muziek uit. J.A. Does, Oosterend. De zeventienjarige Lonneke Kikkert eindigde met haar pony Halvar op een vijftiende plaats in de Z1 -klasse in de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap individuele dressuur die afgelopen weekend in Ermelo werden verre den. Het deelnemersveld bestond uit de beste 23 ruiters van Nederland. Kikkert, die eerder dit seizoen met ruime voorsprong provinciaal kam pioen werd. reed een goede proef, maar maakte een fout in de eenvou dige galopwissel, In totaal behaalde zij 500 punten (55,6%). Bij de vol gende wedstrijd komt de Texelse uit in de Z2-dressuur, de allerhoogste klasse voor pony's. De zestienjarige Kim van der Vliet kwam een week eerder aan de start in de L2-dressuur met haar E-pony Nikita Door een polsblessure van de amazone en spanning bij de pony liep de proef niet helemaal foutloos, waar door zij met een totaal van 300 pun ten naar de 24ste plaats kelderde (57,70 John Vlaming en Erik Jan Geus lij ken bij Klaverjasclub Den Burg rechtstreeks op de eerste periode- titel af te stevenen. Voor de tweede achtereenvolgende avond werden zij rondewinnaar. In het algemeen klassement hebben ze inmiddels een gaatje geslagen met de con currentie. John Vlaming en Erik Jan Geus gaan gewoon door met waar zij het nog jonge kaartseizoen mee bezig zijn: meer dan 7000 punten bij elkaar spe len. Het lukte het succesvolle duo voor de derde achtereenvolgende keer. Dit keer behaalden zij 7224 pun ten, een score waar de concurrentie niet aan kon tippen. Halverwege de eerste periode staan ze ruim 1200 punten voor op de nummers twee, Lieuwe van der Veen en Hans West dorp. Enk Boogaard en Rob Stapers- ma blijven het ook goed doen Deze keer behaalde het dit jaar debu terende duo met 7062 punten de tweede plaats. Dankzij deze score boeken ze vier plaatsen winst in het algemeen klassement, waarin ze nu derde staan. Arend Dijker en Piet Moree wisten eindelijk ook meer dan 7000 punten te vergaren. Vong seizoen slaagde dit ervaren koppel er als een van de weinige met in deze mijlpaal te halen, maar nu lukte het dus al in de derde ronde. Ze speelden 7032 punten bij elkaar en boekten daarmee zeven plaatsen winst in het algemeen klassement, waarmee ze de sterkste stijgers van deze week zijnZe staan nu achtste. Wil Maas en Dini Winters pakten de vierde plaats met 6719 punten. De dames maken tot nu toe een constant seizoen door. In het klassement nemen ze de vierde plaats in. Chris Schraag en Rosa Harbers, beiden ervaren kaartsters maar voor het eerst samen een duo vormend, hebben hun aanloop problemen overwonnen. Ze behaal den 6706 punten en stegen in het klassement van de zeventiende naar de zestiende plaats. Het kaartgezelschap begint na drie ronden eindelijk op toeren te komen. Er werd niet alleen een hoog gemid delde gedraaid (6238 punten), maar er werden ook 46 marsen gespeeld, eveneens een mooie score WIJ GELOVEN Giro 37071 www legerdeshoils nl Bi 88 SC wa Hiermede geven wij u kennis dat op 21 oktober plotseling is overleden onze lieve schoonzuster en tante Jane Dros-Koning De crematie heeft heden plaatsgevonden Pretoria: C. Botha-Dros L.C. Botha Eierland: E.N. Dros-Schuitenmaker Wageningen: Joh. Dros E.D. Dros-Wichards Neven en nichten Onverwacht hebben wi| afscheid moeten nemen van tante Jane Wij wensen Ome Ben en alle andere familieleden veel sterkte toe. Lia en Herman, Mariska, Cindy, Rick Hillian en Peter Piet en Marleen. Maaike, Barry Cocky en Ed, Daan, Nienke Wij danken u hartelijk voor uw belangstelling en me deleven na het overlijden van onze Mem, Beppe en Oerbeppe BOUKJE DE BOER Wij hebben dat zeer op prijs gesteld. Jan en Fia Marijke en Tjaart Najija, Nic, Lotte Mirjam Cees en Myriam Texel, oktober 2002 Ard en Michelle Schraag-Donker willen langs deze weg iedereen bedanken voor het warme medeleven na het tragische ongeval van JOHNNY In het bijzonder de Basisschool van De Cocksdorp Ook wij als grootouders bedanken hierbij iedereen die aan ons gedacht heeft. Familie Schraag Postweg 194, De Cocksdorp Gekoesterd hebben wij ons in alle warmte en belangstelling in de vorm van gesprekken, lieve brieven en prachtige bloemen tijdens Gerrie's ziek zijn en na haar overlijden. Langs deze weg willen wij u allen hiervoor bedanken, want het helpt ons verder te gaan zonder haar. Wim, Lotte en Lennard Texel, oktober 2002 Hartelijk dank voor uw medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man. onze vader en opa PIETER KIKKERT S. Kikkert-Lap Kinderen en kleinkinderen Den Burg, oktober 2002 Mede door uw belangstelling is 11 september voor ons een onvergetelijke dag geworden Bedankt en groetjes Cor en Duwie Rutten Wij zijn ontzettend blij met de geboorte van onze dochter en zusje Nina Zij is geboren op 22 oktober 2002. Henk-Paul Stapersma Marion v.d. Kooi Tim Westfalenstraat 52 1827 AZ Alkmaar Tel. 072-5618609 Voor bezoek graag even bellen. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Echt goedkoop shoppen doe je bij De Kolonist Out let in de voormalige Spar in De Koog! 250 m2 stunt prijzen, 7 dagen geopend Voor de overweldigende belangstelling, in de vorm van kaart, bezoek of an dere attentie tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst wil ik iedereen hartelijk be danken. Mede door deze hartver warmende ondersteuning is het mogelijk de draad weer op te pakken. W. Eelman Duinreep 3 1791 HP Den Burg Echtpaar zoekt eenvoudig appartement tijdens kerst en nieuwjaarsweken. Evt. deel van pnvé-woning. Reakties: 020-6943155 Nissan Primera 2 0 LX, bj '91zilver metallic, Renault R21 TL, bj. 90. blauw; Aanhangwagen merk Ha pert, tandem-asser. Tel. 315605 Vermist: onze éénjarige rode kater (Spetter). Schil derend, 313680. Big Star broeken, O a. US legend e.a. modellen. Geen €89,- maar; uitzoe ken €39,95! 200 stuks op voorraad. De Kolonist Outlet voorm. Spar in De Koog. Te koop of te huur ge vraagd mobiele combina tie van enkele toiletten en/ of douches. Mag eenvou dig zijn. Harry de Graaf 06- 53733382. Veel jacks! Al vanaf €25.- De Kolonist Outlet voorm. Spar in De Koog Schoonheidssalon Els van der Slikke. Noord wester 50. tel 314287, o.a. acné behandeling voor meisjes/jongens, cadeau bon, ook 's avonds Gebruikte ktv's met garan tie verder dan de deur! SCT, 311 777 Veel Only broeken, jassen, truitjes, vesten enz voor weinig! Bv Only truitje of vest €10.- De Kolonist Outlet voorm. Spar in De Koog Nieuwe koelkast, vriezer, droger, wasmachine of stofzuiger? SCT, 311 777. Inschrijfdag van Erna's workshops, heeft u krie belende vingers, neem een kijkje van 11.00 tot 17 00 uur op de Bewaarplaats. Te koop gevraagd aqua rium: Ixb: 100x40 incl. licht- kap. Tel. 0222-320997. Computer te koop. Windows 2000, professio nal, Office 2000, €150,-. Tel 312551. Heel veel broeken van Cars, Cracker, LTB, Duncan enz. €15.- p/st. 2 voor €25,-! De Kolonist Outlet voorm. Spar in De Koog Jonge katjes gratis af te halen. Tel 310205. Voor Franse les contact opnemen met: Véronique Bremer-Delattre, tel. 322089. Expositie 3x Maas nog tot en met zondag 27 okt. in Tusse de Banke.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3