'Sommigen kunnen er van genieten een vogel te zien Vaste reclameborden in dorpen ongewenst Vogelwerkgroep Texel bestaat 20 jaar Licht voor skaters in avond .TEXELSE 2 COURANT' mh - - J$edrij\igheid Garage Grisnigt mag airco van auto's repareren Darttoernooi ff Kerkdiensten Alzheimer zoekt collectanten Mec*ische zorg College steunt dorpscommissies Lezing Durksz over grasland en melkquotum Radio Texel J(| ili oud Papit Overlegorgaan NP vergadert VRIJDAG 1 NOVEMBER 2002 Het begon ooit met een clubje vogelliefhebbers als Adriaan en Lleuwe Dijksen, Cor Smit, Giel en Hans Witte, Dick Schermer, Gerard Nieuwland en Marcel Groenendaal. Zij besloten een werkgroep op te zetten die zich met vogels bezig zou gaan houden. Twintig jaar la ter telt de vereniging 220 leden. En dat zijn lang niet allemaal mensen die volgens het stereotype dik in gepakt in weer en wird urenlang op dat ene vogeltje staan te wach ten. Voorzitter Andri Binsbergen: 'Sommige mensen kunnen er ook gewoon van genieten om een vo gel te zien. Net als mensen van de natuur kunnen genieten.' Met zo'n 220 leden mag de Vogel werkgroep zich één van de grootste verenigingen op het eiland noemen Een kwart van de leden woont aan de overkant, maar is volgens Binsbergen toch regelmatig op het eiland te vin den. 'Dat zijn van die Texelgangers die hier vaak komen.' Zo'n vijftig mensen verrichten de meeste werk zaamheden. de overigen zijn overwe gend passief lid. Het ledenaantal neemt nog toe. 'Er zit een beschei den groei in. Twee jaar geleden kon den we het tweehonderdste lid in schrijven.' Twintig jaar geleden begon de vereniging met 38 leden. De Vogelwerkgroep houdt zich op diverse manieren met vogels bezig. De leden kijken niet alleen naar de diertjes in het wild, ze helpen ook mee bij het beschermen van vogels en het in stand houden van popula ties. Daarnaast proberen ze de ken nis over vogels en vogelpopulaties te vergroten met onder meer excursies en cursussen. Binsbergen: 'Komend voorjaar wordt er bijvoorbeeld een cursus gegeven over vogelgeluiden. Die kan worden bijgewoond door le den, maar ook door mensen die met veel weten van vogels.' Jaar De werkgroep is het hele jaar door in touw. Elk jaar worden op diverse locaties tellingen en inventarisaties uitgevoerd. Onder leiding van vogel- deskundige Cor Smit van onderzoeksinstituut Alterra worden al sinds 1980 op het land wadvogels geteld. In gebieden van Staatsbos beheer en Natuurmonumenten in ventariseert de werkgroep elk voor jaar hoeveel en welke vogels er zijn. Binsbergen: 'Dan tel je bijvoorbeeld het aantal zangterritoria. Vogels ba kenen hun gebied af met gezang. Door te tellen, kun je waarnemen hoeveel paren van een soort er in een bepaald gebied zijn.' Tussen april en juli wordt gemiddeld acht keer geteld in een gebied. In het verleden werden ook m enkele dorpen broedvogels in kaart gebracht en Frits-Jan Maas hield maandelijks de zeetrek bij. Die beide activiteiten zijn verdwenen. Onder leiding van Giel Witte worden al meer dan twintig jaar vogels die in weilanden broeden beschermd Boe ren wordt ingelicht over broedparen en nesten worden eventueel met te kens gemarkeerd. 'Niet vlak bij het nest, maar een eindje ervandaan. Anders wordt het een eenvoudige prooi voor andere dieren.' Een paar jaar geleden kreeg Witte voor zijn werkzaamheden de Gouden Grutto, een Noordhollandse prijs voor weide vogelbeschermers. De leden zetten zich ook in voor de bescherming van dwergsterns op de Hors en bij De Cocksdorp. Kolonies worden afgezet met touwen en bor den. In de Westerkolk in polder Waalenburg zijn vlotjes aangelegd zogeheten helgoland-installatie die Staatsbosbeheer in 1961 liet bouwen in de eendenkooi. Het apparaat staat verscholen in een bosje waar de vo gels naartoe worden gelokt. Begin jaren negentig kreeg de vogel werkgroep het beheer over het ring- station, nadat Staatsbosbeheer er uit financiële overwegingen mee was gestopt Zes leden ringen er tegen woordig de vogels die er gevangen worden, tien anderen assisteren daarbij Binsbergen 'Soms komen we er ook vogels tegen die al geringd zijn Laatst hadden we een spreeuw uit Litouwen en een zanglijster uit Fin land.' Lieuwe Dijksen gebruikt gege vens van het ringstation voor onder zoek. De Vogelwerkgroep kent een sub groep die zich bezighoudt met vogel- kijkhutten. Vogeldeskundige Nico de Haan opende vorig jaar september de eerste vogelkijkhut van de werk- met succes actie gevoerd tegen het gebruik van hardernetten op het wad waarin vogels verstrikt raakten Mede door de actie van de Vogelwerkgroep gaf het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) later nog alleen toestemming voor het gebruik van die netten als zij bij laag water op de bodem zouden zakken, zodat vogels er geen last meer van zouden hebben. Al sinds de oprichting wordt het verenigingsblad De Skor (kiekendief) uitgegeven. Sinds kort heeft de groep een website (home.planet.nl/ -witteOOöwaarop onder meer de recente waarnemingen worden bijge houden Vermeld is onder meer dat Resi en Tom Kompier op zondag 27 oktober een kleine geelpootruiter waarnamen in de Mokbaai. Het was de eerste keer dat het diertje werd gesignaleerd op Texel. Er bij vermeld is dat het de 359ste waargenomen soort op het eiland wordt, als de waarneming van de geelsnavel- koekoek tijdens de vogelweek van de Dutch Birdmg Association officieel wordt erkend. De werkgroep heeft het vierde lus trum met echt uitbundig gevierd. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan wordt morgen samen met Vogel werkgroep Den Helder (die ook 20 Adnaan Dijksen, één van de leden van het eerste uur van de twintig-jarige Vogelwerkgroep, bij de Westerduinen. IFoto AKtucf Texeiso Courant) groep bij Dijkmanshuizen. De hut is jaar bestaat) een Noord-Hollandse vri| toegankelijk voor voorbijgangers Ook zijn er plannen om bij het nieuwe natuurgebied bij camping De Robbenjager een zitkuil te maken in de nieuwe dijk langs het gebied. 'Dat moet net zo'n kuil worden als aan de noordkant van de Slufter.' voor sterns. In de Petten, het water ten noorden van de Mokbaai langs het Molwerk, zijn eilandjes aange bracht voor de kokmeeuw, visdief en kluut die broeden in het gebied Le den zorgen ook voor het onderhoud. Bij de vuurtoren worden de voorma lige moestuintjes van de vuurtoren wachters in stand gehouden voor trekvogels. Bi| de Korverskooi, ten noorden van De Koog, vangen en ringen mede werkers vogels om bij te houden waar ze naartoe vliegen. Ze maken daarvoor gebruik van netten en de Jaarverslag Een groep mensen onder leiding van Arend Wassink stelt sinds vijf jaar het Ornithologisch Jaarverslag samen. Daarin wordt uitgebreid beschreven welke vogels het afgelopen jaar zijn waargenomen op Texel en hoe het met hen is gesteld. Volgens Binsbergen ziet het verslag er elk jaar beter uit en wordt het ook elk jaar beter verkocht. Daarnaast is de werk groep één van de partners in het convenantoverleg van nationaal park Duinen van Texel en van de Beheers- overleggroep Hors/Razende Bol (BOGT). Ze voert in principe éénmaal per jaar overleg met Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten over het be heer van de terreinen. De werkgroep komt soms ook in het geweer als de vogelstand in het geding komt. Vol gens Binsbergen werd onder meer vogeldag gehouden. Dat gebeurt in buurthuis West End aan de Lijster besstraat 10a in Den Helder. Het pro gramma duurt de hele dag, de zaal is geopend vanaf 9.30 uur. Binnenkort brengt de werkgroep een zogeheten 'rode lijst' van bedreigde vogelsoor ten op Texel uit. De groep haakt daar mee in op de rode lijst die in Neder land aan de Europese Vogelrichtlijn is gekoppeld. In die rode lijst zijn de vogels opgenomen waar volgens de richtlijn rekening mee moeten worden gehouden. De Texelse variant is op gesteld door Andri Binsbergen, die zelf als ambtenaar van LNV betrok ken was bij de invoering van de Vo gel- en Habitatrichtlijnen in Neder land. Volgens Binsbergen kan de Texelse rode lijst ook gezien worden als één van de gelegenheden naar aanleiding van het 20-jarig bestaan. De vereniging kampt volgens hem, ondanks de activiteiten, met één eu vel. 'Er zijn weinig jongeren lid en daar hebben we toch behoefte aan. Je kunt een zekere vergrijzing constate ren. De hoogte van de contributie kan voor de jeugd geen beletsel zijn, dat is tien euro per jaar.' Skaters hebben vanavond voor het eerst verlichting op het Skatepark aan de Emmalaan. Het Jongerenwerk heeft afgelopen week vier bouw lampen aangebracht langs het hek. Skaters hielpen mee om de kabels bovenaan het hekwerk te bevestigen. Op de foto kijkt Marc-Jan Kuip nog even naar de elektrische installatie. Bij wijze van proef mogen de skaters op vier vrijdagavonden tot 21.00 uur skaten. Jongerenwerkster Carla Schrama zet de lampen aan en uit. Als de proef slaagt, geven burge meester en wethouders mogelijk toe stemming voor permanente verlich ting. Acht vaders en zo'n vijf skaters zijn zaterdag begonnen met het op knappen van het dak van het hokje bij het Skatepark. Volgens Schrama werden daarbij vier verrotte balken in de constructie aangetroffen. De kos ten van het opknappen pakken vol gens haar daardoor hoger uit dan aanvankelijk verwacht. (Foto Jeroen van Hattum) Robbert Grisnigt (29) van garage Grisnigt aan de Bernhardlaan in Den Burg mag voortaan aircondi tionings van auto's repareren. Grisnigt is de eerste automonteur op Texel die daarvoor een certifi caat heeft behaald. Voorheen moesten auto's volgens Robbert en Willem Grisnigt naar de overkant voor een reparatie aan de airco. Garage Grisnigt kon de syste men wel nakijken, maar mocht ze met repareren. Bij andere garages was dat evenmin mogelijk. Soms ging een werknemer van de garage met een auto naar de overkant, andere keren maakte de garage een afspraak met een collega en kon de eigenaar er zelf naartoe, aldus Willem Grisnigt 'Maar als ie dan bijvoorbeeld met een lekje in de airco zat, moest je soms twee keer op en neer met de auto voordat het probleem was verholpen.' Het bedrijf heeft een zogeheten airco unit aangeschaft, waarmee Robbert Grisnigt airco's kan behandelen en repareren Met de unit kan onder meer koudemiddet (een soort gas) in het systeem worden gebracht, leidin gen kunnen helemaal leeg worden gehaald voor reparaties en lekkages worden verholpen. 'Om kleine lekka ges te verhelpen, wordt fluor in het systeem gespoten. Na een paar da gen rijden, kan dan met behulp van een blacklight de lekkage worden opgespoord.' Reparaties blijken in de praktijk nogal eens voor te komen na aanrijding, omdat het koelsysteem pal voor de radiator zit. Omdat hij het certificaat heeft, is Grisnigt bevoegd om onder meer met het koudemiddel te werken. In een logboek moet se cuur worden bijgehouden hoeveel hij gebruikt en waar het blijft. 'Het wordt gecontroleerd. Als je tien liter inslaat, moet je kunnen verantwoorden waar het gebleven is.' Grisnigt zegt met de investering in te spelen op het toenemend aantal air co's in auto's. De laatste tien jaar is dat volgens hem veranderd van een zeldzaamheid tot een vanzelfspre kendheid die bijna standaard bij nieuwe wagens wordt geleverd. Robbert Grisnigt: 'Een airco moet gemiddeld één keer in de twee jaar worden nagekeken. Er zit zo'n 800 gram koudemiddel in Per |aar gaat daar zo'n 60 tot 80 gram van verlo ren. Dat moet worden bijgevuld.' Zijn diploma heeft de garage een zogehe ten STEK-erkenning opgeleverd. Dat is een certificaat van de zogeheten Stichting Erkenningsregeling van de Uitoefening van het Koeltechnisch Installatiebedrijf. Die stichting is er kend door het ministerie van VROM (milieu). Darters gaan zondag in café-restau rant GrenSZeloos (voorheen De Koorn-aar) aan de Grensweg in de Dennen de strijd met elkaar aan in een zogeheten 501-toernooi. De re sultaten tellen mee voor de Texel Masters. Het toernooi begint om 13.00 uur. Deelname kost €2,- Zondag 3 november 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds P A. den Braanker. De Waal: 10.00 u. ds. J. Vlasblom, oogstdienst. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19.00 u. dhr. M D. Kui per. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. Barnard uit Amsterdam GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr P. Made- rom uit Zuid-Scharwoude. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst; woe. 6/ 11: 15.00 en 19.30 u. ds. T.M. van Dijk, Dankdag. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Voor het eerst in haar bestaan collecteert de Stichting Alzheimer Nederland landelijk. Van 3 tot en met 9 november gaan in heel Nederland ruim 6500 collectanten de straat op om geld in te zamelen en aandacht te vragen voor de ernstige problema tiek rond de ziekte van Alzheimer, waarmee steeds meer mensen te maken krijgen. Door de toegenomen levensverwachting gaat een toene mend aantal ouderen dementeren. Als er geen therapie of medicatie voorhanden komt. telt Nederland over tien jaar 300.000 mensen met dementie, volgens de stichting. Het merendeel wordt thuis verzorgd, een taak die jaren kan duren en zowel li chamelijk als geestelijk uitputtend is. Professionele zorg is volgens de stichting in onvoldoende mate toe gankelijk, terwijl de overheid 'te laks' reageert. 'Torenhoge wachtlijsten en Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en L.W. Aten, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Zorg. tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulanceverv bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkar Noordholland-noord 072- 56444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Bu Het bureau is dagelijks open van 9 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844 spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de pols tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlj 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hi bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens k tooruren 319413 (De Nieuwe Sku Toeristenpastoraat: Bram Guiljj tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Tei Warme maaltijdvoorzienii alarmering, klusjesdienst, huishou; lijke dienst, versteldienst. Spreeki van 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Molenstraa Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood.i 316270. Chemicaliën op het strand: Bel brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, C Burg; tel. 312112. Maandag t/rm dag 8 00-18.30 u., zaterdag 10.1 13.00 en 15.00-17.00 u.; zone 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui die tijden alleen voor spoedeiser gevallen Huiselijk geweld: Crisisopv< huiselijk geweld, tel. 08-7190177 Jongeren Informatie Punt: v; vragen en advies over wonen, w ken, studie, recht, relaties, seksu teit, verslavingen en vrije Openingstijden dinsdag en woe dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ou Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg, 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp jongeren bij problemen en vi opvoedingsondersteuning ouders Spreekuur elke donderdat d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, C Burg. Voor aanmelding, informatie advies: 0900 2223330, elke d; sen 10.30 tot 12.30 uur. een tekort aan personeel belemme ren de goede zorg waar patient en verzorger recht op hebben.' De Stich ting Alzheimer Nederland heeft zich daarom een groot aantal doelen ge steld: het geven van voorlichting en het financieel steunen van weten schappelijk medisch onderzoek, maar ook het aandragen van ideeën richting 'Den Haag'. De stichting is nog op zoek naar collectanten die in hun eigen buurt willen collecteren. Zij kunnen contact opnemen met Tineke Schutte (tel. 327435, bgg. 314708) en Miranda de Leth (tel. 023-5387565). Het plan van het bedrijf Texelse Media (voorheen Dral) om in de dorpskernen vaste zogeheten driehoeksborden te plaatsen waarop tegen betaling reclame-ui tingen en aankondigingen van eve nementen kunnen worden aange bracht, is door b en w van de hand gewezen. Belangrijkste reden is dat vrijwel alle dorpscommissies zich tegen het plan hebben ge keerd. De bedoeling was totaal vijftig borden neer te zetten. Elk bord bestaat uit drie vlakken in aluminium frames die rond een lichtmast worden beves tigd. Bedrijven zouden hierop re clame kunnen aanbrengen en vere nigingen zouden er hun evenementen op kunnen aankondigen. In beide gevallen zou daarvoor betaald moe ten worden, zij het dat voor verenigin gen en organisaties een lager tarief zou gelden. Krachtens de publiek- private overeenkomst die Texelse Media daarover met de gemeente zou aangaan, zou het maken van re clame e.d. op andere manieren ver boden worden. Het college zag er eerst wel wat in, blijkens de zinsnede 'wij hebben het Hoeveel melk 'stroomt' er in de ko mende jaren naar Texel? Is het mo gelijk 4000 hectare grasland te be houden? Biedt het melken van koeien in de toekomst genoeg mogelijkhe den voor het behalen van een goed inkomen? Of zijn er alternatieven? Het zijn enkele vragen waarop Durk Durksz - medewerker van de advies groep Noord van DLV - ingaat tijdens zijn lezing, die hij maandag houdt voor de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel. Durksz draagt op een praktische wijze de mogelijkhe den aan die wellicht voor meerdere Texelse agrariërs bruikbaar zijn. De lezing wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. verzoek van Texelse Media positief ontvangen' en de constatering dat alle reclame voortaan via de vergunninghouder kan lopen en dat andere reclame-uitingen (zoals de sandwichborden voor circussen, ker missen, autocrosses e.d.) tot het ver leden zouden behoren. Dorpsschoon De dorpscommissies zagen er ech ter niets in en waren overwegend zelfs fel tegen, zo bleek uit een en quête die het college in juli hield en uit latere reacties. Er werd zwaar ge- tild aan de aantasting van het dorps- schoon. De beoogde borden zouden er immers het hele jaar staan, terwijl de huidige sandwichborden na een paar weken weer verdwijnen. Ook het feit dat men voor het doen van aller lei 'spontane' mededelingen voortaan zou moeten betalen aan Texelse Media, zag men niet zitten. Voor het college was de zaak toen van de baan, hoewel het nog wel mogelijkheden ziet voor vaste borden met alleen reclame, dus los van verenigingsaankondigingen. Maar ook dat zou in samenspraak met de dorpscommissies moeten gebeuren, zodat dit bij voorbaat geen haalbare kaart lijkt. Maarten Koorn van Texels Media zegt zich dat te realiseren, maar heeft nog niet bepaald wat hij nu gaat doen. Het lijkt hem moeilijk om scherp onderscheid te maken tussen reclame en met-commerciële mededelingen. 'Is de aankondiging van een autocross reclame of een mededeling? Ik zou het niet weten'. Een meer haalbare kaart lijkt het idee van de gemeente om de dorps commissies vergunning te geven voor een eenvoudige aankondiging- mogelijkheid ('een aanplakbord met een afdakrandje') passend in het dorpsbeeld Daarop zou iedereen zijn bekendmakingen kwijt kunnen; op andere manieren zou verboden zijn. Dit systeem wordt overigens al tot tevredenheid toegepast. Zoals in Oosterend, waar verenigingen op twee plekken gratis een A4-tje kun nen opprikken en dit na afloop weer verwijderen. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws; 19 00u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramn Vandaag: Toon van Haastrecht v& over de kinderboerderij van Kotex. 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit doopsgea gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poezie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u Frans gaat het doen (muziek 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18,00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21.00 u Reggae on the move (muziei 23 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramn (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pr gramma, met vanaf 19.00 u>. verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) Met vandaag als gast: Leendert Noo1 van De Bolder 20.00 u. Radio Noordholland Iedere zaterdag haalt Scouting 1 oud papier op in Den Burg. Men u verzocht dit vóór 10.00 uur aar straat te zetten, in niet te grote bun of een kartonnen doos (geen pi: zak). Gelieve er op toe te zien dal papier niet gedurende lange tijd i regen staat. De papierwagen kor de volgende straten: 6. Sluyscr Korfbaeck, Vuurbaeck, Vert Duykerdam, Middelton, Buytenc Het Overlegorgaan van het natio park Duinen van Texel komt don dag 7 november in het gemeentel bijeen voor een vergadering. 0( agenda staan onder meer en voorstellen tot wijziging van Bestedingenplan 2002, een com van het Meerjarenbestedings; 2003-2005, het Verkeer- en Bei baarheidsplan NP en de stand zaken met betrekking tot bezoekerscentrum en de satellie Er wordt gesproken over vergaderdata in 2003 en er zijn ingekomen stukken. De vergadt is openbaar toegankelijk en duud 13.15 tot 15.30 uur. De stukken in te zien op het gemeentehui Eveline Lindenbergh, tel. 36216

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2