Defensie draagt toch bij aan bezoekerscentrum 'Gemeentewerf kon alleen op oude plek' Grote belangstelling voor Ierse dansen Gymjeugd leeft zich uit bij springspektakel Reactie op brief oud-wethouder Succes Texelse mountainbikers in Den Oever .TEXELSE COURANT Texelse vissers naar naselectie Cees Boks wint maandwedstrijd Oosterend krijgt enorm pak slaag De Koog boekt belangrijke zege 'Bouwleges niet verhogen' Politiebureau in Den Burg dicht in winterweekenden Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Spannende strijd in dartcompetitie loor alsnog €15.000,- beschikbaar te stellen heeft Defen- S ie de financiering van het bezoekerscentrum van het na- 2,a ionaal park Duinen van Texel gered. Het ziet er nu naar uit 3,5 lat het benodigde geld bijeen is. Het was de hoogste tijd, ont gisteren stelde de provincie haar aandeel in de kos- en (€715.000,-) beschikbaar, wat niet gebeurd zou zijn als iet alle partners in het Overlegorgaan over de brug waren lekomen. Bovendien hadden enkele partners als voor warde gesteld dat hun bijdrage alleen zou doorgaan als lie anderen ook zouden betalen. 5.0 lel bezoekerscentrum kost totaal 1,43 miljoen De provincie was be- >id daarvan de helft te betalen. Ver- Ier kon worden gerekend op bijdra- en van het ministerie van LNV en coMare. Het resterende gat van 85.000,- moest worden gedekt met ijdragen van de partners in het Over- gorgaan de gemeente Texel, Rijks- iaterstaat, de Texelse Vereniging van ogiesverstrekkers. het waterschap iollands Kroon, het hoogheemraad- chap Uitwaterende Sluizen en het nimsterie van Defensie. Voorzitter E. termeer van het Overlegorgaan na- onaal park Duinen van Texel ver richt elke partner 15.000.- over te laken. Alleen de Texelse Vereniging an Logiesverstrekkers mocht vol- laan met €10.000,- om deze niet ijzonder kapitaalkrachtige verem- ng met buiten verhouding te belas- n. en w van Texel hebben de raad oorgesteld de gemeentelijke bij lage te verstrekken; verwacht wordt lat dit geen probleem zal zijn. De le en van de TVL hebben hun bijdrage efinitief toegezegd in de vorige eek gehouden najaarsvergadering, listeren werd bekend dat ook Rijks- iaterstaat positief heeft besloten, let waterschap Hollands Kroon ende de bijdrage al eerder toe en het oogheemraadschap zal vrijwel ze er over de brug komen. Het hangt og op een formaliteit. Alsnog let ministerie van Defensie was aan- ankelijk zeer weigerachtig. 'De tefensiebegroting heeft hiervoor pen ruimte. Daar komt nog bij dat et kabinet wordt geconfronteerd met een teruglopende economie, die forse bezuinigingen voor de rijksbe groting met zich meebrengt. Ook Defensie zal zich hieraan met kunnen ontrekken. Bi|dragen aan instellingen, hoezeer gewaardeerd ook, die niet rechtstreeks Defensie aangaan, ko men in deze omstandigheden steeds meer onder druk te staan', aldus liet generaal-majoor J. van de Rovaart weten. De mensen van het nationaal park legden zich bij die afwijzing niet neer. Er werd gelobbyd wat tot gevolg had dat bij de Koninklijke Marine een pot werd gevonden waaruit de bijdrage kon worden betaald. Een bezoekerscentrum is een essen tieel onderdeel van elk nationaal park. Hier wordt schriftelijk, mondeling en met een tentoonstelling informatie aan inwoners en toeristen gegeven over wat in het park te zien en te be leven is. Hier kunnen ook excursies worden geboekt, het is een ontmoe tingspunt voor organisaties die in het nationaal park actief zijn, er kunnen groepen worden ontvangen en het is een uitvalsbasis voor educatieve ac tiviteiten. Praktisch In de Texelse situatie lag het voor de hand om het bezoekerscentrum on der te brengen in EcoMare en nauw samen te werken met dit centrum voor wadden en Noordzee. EcoMare zal daarvoor een interne verbouwing ondergaan. Het bezoekerscentrum begint direct achter de ingang en strekt zich uit tot de zaal waar tot voor kort de expositie 'Dromen aan de dijk' was ondergebracht Ook veldwerk centrum De Slinger zal aan de voor lichting over het nationaal park dienstbaar worden gemaakt. Belang rijk is dat het hele bezoekerscentrum zich vóór de kassa's van EcoMare bevindt. Daardoor is het gratis toe gankelijk. Gekoppeld aan het bezoekers centrum zijn vier decentrale informatiepunten, die worden inge richt bij het WV-kantoor in Den Burg, vakantiecentrum De Krim en de cam pings Kogerstrand en Loodsmans duin. Hier wordt mondeling geïnfor meerd door mensen die voor dit doel worden bijgeschoold. Informatie wordt ook geautomatiseerd gegeven op zuilen die in verbinding staan met de 'hoofdpost' in EcoMare. Vanuit de decentrale informatiepunten kunnen ook excursies worden geboekt. Docent Sean Kilkenny (midden) bracht 54 danslustigen de beginselen van enkele Ierse dansen bij. (Foto Joop Ftommetsl et twee, maar drie Texelse sport- ssers nemen op 23 november deel in de naselectie voor het Neder- nds kampioenschap kustvissen. ladat de uitslagen van de voor- jnden op papier waren verwerkt, leek dat ook Rein Kuyper zich had leplaatst. Hij had geen twee, maar Irie vissen gevangen en plaatst zich ip grond van zijn grootste vis. De ,vee ander Texelse deelnemers zijn lohan Hopman en Nico Tessel. lees Boks werd afgelopen weekend net 17 punten winnaar van de naandwedstrijd van de Texelse golf- Jub. Er werden over negen holes itablefordpunten geteld. Cees Boks iindigde als eerste in de categorie ioor golfers met een handicap van 0 ot 26,4. Tweede werd Hans de .eeuw (16 punten), derde Abe Keijser 115). Bij de golfers met een handicap >an 26,5 tot 36 werd Menno Eelman eerste met 14 punten. Martin War nar en Gert Rietveld eindigden met I3 punten op een gedeelde tweede plaats. Longest drives werden gesla pen door Martin Warnaar en Manty iViisman, de neary was voor Menno Schuijl. Hoe is de gang van zaken geweest die leidde tot het besluit om de nieuwbouw van de dienst Ge meentewerken op de huidige plaats aan de Reijer Keijserstraat te verwezenlijken? Het college wil het antwoord op deze vraag onder de aandacht van het publiek bren gen als reactie op de brief van oud wethouder J.C. Dros, die meent dat het project veel goedkoper uit gevoerd had kunnen worden. Zijn betoog (zie vorige krant) kwam erop neer dat door het besluit om op de oude plek te bouwen veel onnodige kosten zijn gemaakt en inkomsten gemist. Het college: 'In 1999 is een definitieve keus gemaakt wat betreft de nieuwe huisvesting van de buitendienst gemeentewerken en de brandweer. De bestaande gebouwen - meren deels daterend uit de vijftiger en zes tiger jaren - waren dringend aan een ingrijpende aanpassing- en onder houdsbeurt toe. Bovendien voldeed het complex met aan de eisen van de Arbo-wetgeving. Dit beloofde zo in grijpend te worden dat nieuwbouw de meest logische optie was. Er zijn allerlei mogelijkheden bekeken, niet alleen wat betreft de plaats, maar ook wat betreft de combinatie met een ander project. De brandweer moest in elk geval weg van de huidige plek, omdat het van daaruit niet mogelijk was een brand binnen de daarvoor voorgeschreven tijd te bereiken. Combinatie van de brandweer met andere hulpverleningsdiensten op een andere plek was een eerste op tie, wat leidde tot het bekende plan voor het Eyercoogh-terrein aan de Pontweg. Het combineren van nieuwbouw van gemeentewerken met nieuwbouw van het raadhuis moest als mogelijkheid terzijde wor den geschoven, omdat het raadhuis project zich in een veel te vroege fase bevindt'. Dringend 'De nieuwbouw voor gemeente werken was zodanig dringend, dat hiermee niet kon worden gewacht. Bovendien zouden er dan problemen ontstaan wat betreft de Arbo-voor- schriften. Dat de oude huisvesting daaraan met voldeed, werd door de wetgever alleen gedoogd als op korte termijn tot totale nieuwbouw zou worden overgegaan.Vervolgens is langdurig overwogen op welke plaats de nieuwbouw zou moeten komen. Andere plaatsen dan het huidige ter rein zijn wel degelijk overwogen, zo als het naburige sportveld. Voor dat Ierse dansen zijn in. Die conclusie blijft ook na afgelopen weekend ge handhaafd. Verdeeld over twee groe pen onderwierpen 54 danslustigen zich zaterdag en zondag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal aan de les sen van Sean Kilkenny, een profes sionele Ierse docent en choreograaf, die sinds vorig jaar in Nederland woont. Gemakkelijk hadden de cur sisten het niet, vertelt organisator Peter Schoo van de Internationale Dansgroep Texel. 'De leren groeien op met de step- en ce//igbdansen, dat hoort bij hun opvoeding. Wij moesten ze in één middag zien te leren.' Bij de ceilighdansen wordt gedanst in paren, die geregeld van samenstelling veranderen Bij de stepdansen gebeurt dat solo, zowel met schoenen met harde als met zachte zolen. Dat de dansen met harde zolen sterk aan tapdansen doen denken, is geen toeval, want volgens de leren zelf is het in Ame rika ontwikkelde tapdansen ontstaan in Ierland. Grote bekendheid verwier ven de Ierse dansen door de specta culaire Riverdanceshows, die ook in Nederland veel belangstellenden naar de theaters lokten. Overigens gaan de beoefenaars van de riverdans wat minder streng met de traditie om. Schoo: 'Bij de traditionele stepdans dans je alleen met je benen en moet je je bovenlijf en armen stil houden. Bij de riverdans mag alles bewegen.' De cursus trok veel meer belang stellenden dan waarmee vooraf reke ning was gehouden. De Internatio nale Dansgroep Texel (tot voor kort: Volksdansgroep Texel) organiseert jaarlijks een weekend met een land als thema, maar nog niet eerder liep het zo storm, zodat besloten werd dezelfde cursus op twee dagen te geven. De deelnemers kwamen niet alleen van Texel, maar ook van nabu rige zusterverenigingen van Wie- ringen en uit de Wieringermeer, die speciaal waren uitgenodigd. Dat de mond-tot-mondreclame haar werk had gedaan, bleek ook uit de deel name van dansers uit Amsterdam Hun niveau liep flink uiteen. Het me rendeel was ervaren, maar onder de deelnemers bevonden zich er ook die geen lid waren van een vereniging. De Internationale Dansgroep Texel heeft gezien het succes van de work shop besloten bij voldoende belang stelling ook tijdens de verenigings avonden meer aandacht te schenken aan de Ierse dansen. De groep, die 22 leden telt, oefent iedere woensdag vanaf 19.45 uur in De Wielewaal. Meer informatie is verkrijgbaar bij Peter Schoo, tel. 313333. terrein bestonden echter andere plannen. Nieuwbouw op de oude plek bleek het meest aantrekkelijk en stond andere belangrijke projecten niet in de weg. Bovendien zouden dan de monteurswerkplaats, de aan grenzende opslagloods (de vroegere TEM-loods), de zoutloods en de op slag voor klein chemisch afval kun nen blijven staan. Dit zijn betrekkelijk nieuwe gebouwen die met een kleine aanpassings- en onderhoudsbeurt in het nieuwe complex kunnen worden opgenomen. Verkoop van de oude gebouwen aan derden is niet aantrekkelijk, gezien de bouwkundige staat - we gaan met voor niets bouwen! - en de wat ver zadigde markt in deze sector'. Met de derby tegen ZDH in het vooruitzicht heeft SVO zondag een enorm pak slaag gekregen. De kampioenskandidaat kon in Onderdijk geen vuist maken tegen middenmoter Strandvogels en ver loor met 7-1Als excuus konden de Oosterenders aanvoeren dat ze wegens blessures en uiteenlo pende verplichtingen vijf basis spelers misten. Het gehandicapte Oosterend stond zondag onder leiding van Henk van Sambeek, die normaal grensrechter is, maar ditmaal de aan zijn knie ge opereerde Richard Daalder verving. De interim-coach moest constateren dat zijn team slordig aan de wedstrijd begon Geregeld werd de bal zomaar ingeleverd bij de tegenstander. Zo ook in de twintigste minuut, toen Cor Vlaming in de fout ging en de spits De jeugdleden van de Texelse gym nastiekverenigingen konden zich za- lerdag uitleven op een groot aantal toestellen, waaronder enkele niet-al- ledaagse, zoals de opblaasbare stormbaan op de foto. Dat gebeurde tijdens het jaarlijkse springspektakel, dat werd gehouden in sporthal Ons Genoegen. Het massaal bezochte evenement wordt volgens traditie georganiseerd door de gezamenlijke verenigingen uit de buitendorpen. De organisatie van het Texels kampioen schap gym en turnen, dat op een ander tijdstip wordt gehouden, is een zaak van de club uit Den Burg, Gymnastiekvereniging Texel. (Foto March Hai/rwt) van Strandvogels eenvoudig kon pro fiteren: 1-0. Tien minuten later werd het nog erger Eén van de gastheren kon op twintig meter van het doel vrij aanleggen en uithalen, waarna de bal tot ontsteltenis van de Oosterenders in de linkerbovenhoek suisde: 2-0. Hoewel het spel van SVO matig bleef, scoorde de ploeg vlak voor rust toch tegen. Eén van de schaarse aanval len werd door spits Ad Guldemond keurig tot een doelpunt bekroond: 2- 1. De theepauze werd door de coach en zijn spelers gebruikt om een goed ge sprek te voeren. Afgesproken werd de mouwen op te stropen en de huid zo duur mogelijk te verkopen. Even leek dat resultaat te hebben, maar nadat Strandvogels de derde treffer had gescoord werd het in een ono verzichtelijke situatie binnen een mi nuut ook nog 4-1. Het gevolg was desastreus. Bij de Oosterenders gin gen de hoofden omlaag en in het res terende half uur domineerde Strand vogels volledig. Dat mondde uit in nog drie treffers, waardoor de eind stand 7-1 werd. SVO zakt door de nederlaag terug naar de vierde plaats. Een domper, hoewel de verschillen in de top klein zijn en ook de concurrentie geregeld steekjes laat vallen. Willen de Oosterenders de weg omhoog weer inslaan, dan zullen ze zondag ZDH moeten verslaan, dat een vrij week end had. De Koog heeft zondag in de uit wedstrijd tegen Twisk een be nauwde zege behaald (1-2). Win nen was uiterst belangrijk, want bij een nederlaag zou het team van trainer Bep Vonk de laatste plaats overnemen van de tegenstander. De gasten moesten het stellen zon derde geblesseerden Marcel Boone, Andreas Schraag en Michel Mast en de geschorste Roberto Casciola. Ondanks hun afwezigheid speelde De Koog een aardige wedstrijd. Beide teams waren aan elkaar ge waagd, maar wisten zich weinig scoringskansen te scheppen. De strijd werd vooral gestreden op het middenveld. Het duurde bijna een half uur voordat De Koog de eerste echte kans kreeg, maar toen was het gelijk raak ook. De sterk spelende Henk Youssef onderbrak op het middenveld een aanval van Twisk en stuurde Vincent Kaspers met een zuivere pass op het doel van de te genstander af. Kaspers kon alleen doorgaan en verschalkte de keeper beheerst: 0-1. Twisk kreeg vervol gens enkele kleine mogelijkheden, maar voor rust werd met meer ge scoord. Inde tweede helft ontstond direct een mooie kans voor De Koog. Sher Atroshy kon van dichtbij inschieten, maar de keeper van Twisk toucheerde de bal met de vingertop pen, waardoor deze net naast ging. Enkele minuten later werd het alsnog 0-2 voor De Koog. Goaltjesdief Den nis Rebronja zette na een inworp twee tegenstanders te kijk schoot hard en diagonaal in. In het verloop van de tweede helft nam Twisk wat meer initiatief, maar echt gevaarlijk waren de aanvallen van de thuisploeg Toch werd het na een half uur 1-2, nadat de verdedi ging van De Koog flink mistastte en één van de spelers van Twisk van dichtbij kon inschieten. In het resterende kwartier hielden de gasten knap stand, maar moesten ze lijdzaam toezien dat Twisk een penalty mocht nemen na een ver meende handsbal van verdediger Dennis Vonk, die bij een hard schot zijn edele delen had beschermd door er zijn handen voor te houden. De scheidsrechter vond dat sprake was van opzettelijk hands. Gelukkig voor de Kogers toonde keeper Tjarko Stolk zijn kwaliteiten. Met een uitste kende redding voorkwam hij dat zijn team de overwinning op de valreep nog moest inleveren. DINSDAG 12 NOVEMBER 2002 De gemeente mag de bouwleges niet verhogen. Dat vindt een ruime meer derheid - 75 procent - van de bezoe kers van de website van de Texelse Courant die afgelopen week reageer den op de stelling. Een minderheid - 25 procent - ziet geen bezwaar tegen een eventuele verhoging. Het verho gen van de bouwleges is één van de voorstellen die het tekort van de ge meente moeten dichten. De finan ciële perikelen vormen vanavond het belangrijkste punt op de agenda tij dens de gemeenteraadsvergadering. Het politiebureau in Den Burg is deze winter hoogstwaarschijnlijk voor het laatst in de weekeinden geopend. De politie heeft plannen om het bureau vanaf februari vol gend jaar alleen nog in de zomer periode op zaterdag en zondag bemenst te houden. Het bureau aan de Keesomlaan is nu zeven dagen per week van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Agenten Nico Drenth en Ed Moojen zijn er op zater dag en zondag aanwezig om mensen te woord te staan. Mede omdat de laatste volgende jaar met pensioen gaat, heeft de politie volgens groeps chef Jan Pluimen besloten de open stelling te wijzigen. Volgens hem is het niet langer verantwoord om in rustige weekeinden twee mensen vrij te blijven maken voor de bemanning van het bureau. 'In de zomer is er veel aanloop, maar daarna wordt het stil ler. Die capaciteit kunnen we ook el ders doordeweeks inzetten en we kunnen uren sparen voor tijdens het seizoen in De Koog.' Deze winter blijft de openstelling in het weekend nog ongewijzigd. De politie heeft de plan nen al een keer doorgenomen met burgemeester Joke Geldorp. Als het bureau straks is gesloten in de weekeinden, kunnen mensen via de intercom bij de deur contact opne men met de meldkamer van de poli tie in Alkmaar. Pluimert: 'Als ze de knop indrukken, kunnen ze recht streeks met de meldkamer praten.' De meldkamer maakt een beoorde ling van de situatie en kan vervolgens eventueel een surveillancewagen waarschuwen. Nu kunnen mensen overigens ook al na 17.00 uur via de intercom de meldkamer te hulp roe pen. Bij het bureau aan de Bnnk hangt eveneens een intercom. Zaterdag 16 november Texel'94 A1 -EVC A1 13.30 Castricum A2-Texel'94 A2 10.45 DTS B1-Texel'94 B1 14.30 De Koog B1-Den Helder B2 13.45 HSVS. 1889 C1-Texel'94 C1 13.00 Texel'94 C2-DTS C1 11.45 Winkel C2-Texel'94 C3 12.30 Geelzwart C1-Oosterend C1 13.15 Texel'94 D1 -Den Helder D2 11.45 Texel'94 D2-Succes D1 11.45 DWOW D1 -Texel'94 D3 12.30 Texel'94 D4-Den Helder D4 13.30 SRC D4-Texel'94 D5 10.00 Wiron D1-De Koog D1 12.00 N. Niedorp D1-Oosterend D1 10.00 Schagen D4-Oosterend D2 14 00 DESS M2-Oosterend M1 10.00 G-voetbal Texel'94-KGB 13.30 Texelse pupillencompetitie ZDH E1-Texel'94 D6 9.30 SVCF1-SVOF1 9.30 SVO F2-Real Madrid 9.30 Arsenal-Juventus 9.30 Barcelona-De Koog F1 9.30 De Koog E1 -Texel'94 E1 10.30 Texel'94 E3-TexeT94 E2 10.30 ZDH D1-SVC D1 10.30 SVC E1 -Texel'94 E4 10.30 SVO E1-Texel'94 E5 10.30 Zondag 17 november Alcmaria Victrix-Texel'94 14.00 Oosterend-ZDH 14.00 De Koog-WSW 14.00 Oosterend 2-Den Helder 6 12.00 Spirit'30 2-Texel'94 2 11.30 Texel'94 3-Castricum 4 12.00 Texel'94 4-Nieuwe Niedorp 4 12.00 Texel'94 M1-ASV55 M1 12.00 Natascha van der Vis enRubenvan Vliet hebben zaterdag in het Dijk- gatbos bij Den Oever de vierde wedstrijd in de Rabo-topcompe- titie voor mountainbikers gewon nen. Met nog vier races te gaan hebben beiden de leiding in het al gemeen klassement. De andere vier Texelse deelnemers weerden zich goed, maar konden geen rol spelen in de strijd om de overwin ning. De jeugd beet het spits af. Ruben van Vliet maakte veel indruk bij de 13- en 14-jarigen. Op het loodzware par cours, dat veel technisch vermogen van de renners vroeg, reed hij een zeer tactische race. Hij nestelde zich direct in de kopgroep, maar beperkte zich in het eerste deel van de wed strijd tot 'meeri|den'. Halverwege plaatste hij echter een versnelling, die door niemand kon worden beant woord. Hij won met grote overmacht. Ferry van der Vis reed een regelma tige race en werd zevende in zijn leeftijdscategorie. Het zware en glib berige parcours werd Ilse Pastoor te veel. Ze kwam in de tweede ronde ongelukkig ten val en moest de strijd staken. Bij de heren gingen maar liefst vijftig renners van start. De startopstelling werd bepaald aan de hand van het aantal punten dat de deelnemers in voorgaande wedstrijden hadden ver zameld. Omdat Piet Kingma en Jesse Hoven maar één keer eerder hadden meegedaan, waren ze veroordeeld tot een plaatsje op de achterste start- rij. Dat was een flinke handicap, want op het smalle parcours bleek het erg moeilijk om te passeren Toch weer den beide Texelaars zich knap. Ter wijl meerdere concurrenten onderuit gingen, reden Kingma en Hoven een constante race. wat hen tot hun eigen tevredenheid een plaatsje in de mid denmoot opleverde. Natascha van der Vis was een klasse apart. Een vertrouwd wapen, de bliksemstart, bezorgde haar direct een voorsprong in de race voor da mes. Gedurende het verloop van de wedstrijd wist ze het verschil met de concurrentie ronde voor ronde te ver groten, om ten slotte met zeer ruime voorsprong over de finish te gaan. Het was de tweede overwinning voor de Texelse, die bovendien tweemaal de tweede plaats veroverde Volgende week moeten de Texelaars hun positie verdedigen dan wel ver beteren in de vijfde wedstrijd, die in Hoorn wordt verreden. Zaterdag 8 december doet de Rabo-topcompe- titie Texel aan. Zaterdag 9 november Alle wedstnjden werden afgelast. Zondag 10 november Texel'94-Hollandia T. 1-2 Strandvogels-Oosterend 7-1 Twisk-De Koog 1 -2 Texel'94 2-Berdos 2 0-2 Alkm. Boys 6-Texel'94 3 1-2 WGW 4-Texel'94 4 1-3 Watervogels 5-Oosterend 2 2-2 Texel'94 M1-Always Forward M1 3-6 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 6-1 Texelse Boys-De Waal 0-3 Het zaalvoetbal staat deze week in het teken van de bekercompetitie. Op donderdag en vrijdag worden de achtste finales om de Bar Sportief Cup gespeeld. Woensdag 13 november 18.45 Texel C1-SVO C1 Van Putten 19.35 Klif dames-FC Pellor Klif 20.25 De Krim 5-SVO 5 De Krim 21.15 RAB 1 -Klif 3 Franchimon De Koog heeft zaaldienst. Donderdag 14 november 18.00 De Krim E1-De Krim E2 Krim 18.45 Klif D1-Klif D2 Klif 19.35 De Koog 2-Texel 5 Franchimon 20.25 Klif 4-Klif 2 Kuipers 21.15 Jelleboog 1-Mantje 2 Sangers De Knm heeft zaaldienst. Vrijdag 15 november 17.30 SVO D1-Klif D2 SVO 18.15 Klif 1 -De Koog 2 Van Putten 19.05 Texel 4-SVO 1 Van Beek 19.55 De Koog 1 -Mantje 1 Hoogendijk 20.45 De Krim 1-Casino 1 Molanus 21.35 Texel 1 -SVO 3 Kuipers 22.25 Jelleboog 3-De Knm 2 Sangers Klif heeft zaaldienst. In de A-poule van de dartcompetitie is de strijd om het kampioenschap nog spannender geworden, nu het verschil tussen de bovenste vijf teams nog maar zes punten be draagt. Het team van De Smulpot verloor wat punten, terwijl de heren van De Zwaan een ruime overwinning behaalden. In de B-poule worden de verschillen steeds duidelijker. Hier nam het team van Sportshop Texel door van Bruintje Beer te winnen de kop over van Playboys Playboys leed een eerste verlies tegen Pilaar 2. Er werden 207 scores van meer dan 100 behaald, waaronder een 180 van Jelle Visser.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5