teso Agenda Byzantijns koor in jarige kerk Harry Potter en de geheime kamer Sinterklaas in Den Hoorn EUREKA 99Ê John Travolta TEXELSE JJ COuranT 1000 m2 XCURSIES aterdag 23 november: ondag 24 november: nsdag 26 november: 'oensdag 27 november: oertocht erste conferentie - 'addenhavens ilm, the history 'ressuurwedstrijd Zondag 24 november: Maandag 25 november: Dinsdag 26 november: Hoogwater te Oudeschild Zaterdag 23 november: SWOT zoekt raamversierder Kaartverkoop kerst ANBO Unicef verkoopt cadeau-artikelen Vrijdag 22 november: pUWiq vogel- en orchideeën- tuin Keijser Kampeercentrum Filmnieuws Na 'Ja zuster, nee zuster' en 'Pietje Bell' begroet Cinema Texel deze week voor de derde keer in korte tijd een film voor het hele gezin, die zich zonder twijfel zal ontpoppen als een echte publiek strekker. Het is 'Harry Potter and the chamber of secrets', die op vrijdag-, zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag ook in de Nederlandse gesproken versie draait en dan 'Harry Potter en de geheime kamer' heet. Centrale figuur in de film is uiteraard tovenaarsleerling Harry Potter Hij krijgt vlak voor zijn tweede jaar op de Hogwarts School voor Hekserij en Tovenarij de waarschuwing dat zijn terugkeer op de school tot een ramp zal lei den Harry gaat toch en komt er dan achter dat hij nog steeds wordt gehaat door professor Snape en zijn klasgenoot Dracoo Malfoy. Maar er is ook goed nieuws: de beroemde schrijver Gilderoy Lockhart is de nieuwe leraar in Duistere Krachten. Na een tijdje worden enkele studen ten versteend aangetroffen De grote vraag is wie of wat hiervan de oorzaak is. Ook Harry behoort tot de verdachten. Geprolongeerd is 'Pietje Bell'. Het ondeugende maar goudeerlijke joch werd bedacht door de schrij ver Chris van Abkoude, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914. In de film richt hij zijn kata pult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervolgens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapot- schiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avontuur. Ook nog een weekje te zien is 'Triple X', een film vol actie en geweld. Hoofdpersoon is Xander 'xXx' Cage (gespeeld door Vin Diesel), verslaafd aan adrenaline, berucht in het criminele circuit en populair in het wereldje van de extreme sport. Nog altijd is hij erin geslaagd uit handen van de politie te blijven. Zijn tegenspeler is de ervaren en keiharde gehei magent Gibbons (Samuel L. Jackson) van de National Security Agency, die in xXx de ideale man ziet om een speciale overheidsoverdracht op te lossen. xXx wordt zwaar onder druk gezet, waarna hij tegen zijn zin op zijn eigen wijze infiltreert in de onderwereld van Praag, waar hij een wereldbedreigende orga nisatie moet uitschakelen. Eveneens geprolongeerd is de misschien wel even gewelddadi ge griezelfilm 'Red dragon' Daarin staat FBI-agent Will Graham op het punt om vroegtij dig met pensioen te gaan wanneer hij wordt teruggeroepen om een wrede seriemoordenaar op te sporen. Deze moordenaar, die bekend staat als The Tooth Fairy, heeft zijn zinnen gezet op de blinde Reba en het is aan Graham om te voorkomen dat ze vermoord wordt. Hier heeft hij echter de hulp bij nodig van iemand die hij liever niet meer zou zien: seriemoordenaar Dr. Hannibal 'The Cannibal' Lecter. Texelse Bierbrouwerij, Schilder- >g 214B, is van 14.00 tot 18.00 uur opend. Rondleidingen starten om 00 en 16.00 uur. n 11.00 uur begint een excursie n Staatsbosbeheer door de ifter. Opgave en inlichtingen bij oMare, tel. 317741. ocolatier Looyer (Spinbaan 1A, >n Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur n cursus bonbons maken serveren via tel. 313179. n 14.00 uur begint een excursie n Staatsbosbeheer door de Geul. jgave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. erdub Taxi 312000 houdt zondag n ATB-veldtoertocht over Texel tocht is samen met de toerfiets deling van de Helderse vereniging )K georganiseerd. Op het eiland nnen deelnemers zich om 10.00 r inschrijven bij het gebouw van kswaterstaat op 't Horntje. Het iject is ongeveer dertig kilometer ig en loopt door het bos, het in en een stuk over het strand, elname kost €3,25. Deelnemers een zogeheten TFK bezitten, talen €2,50. Onderweg wordt n versnapering aangeboden besturen van watersportvereni- igen en passantenhavens op de t0 iddeneilanden houden dit week- dvoor het eerst een conferentie. 'rs: tgebeurt op Ameland. De stuurders willen meer samenwer- om de belangen van de water- irthavens te profileren, dens de bijeenkomst bekijken ze der meer of ze gezamenlijk leid kunnen ontwikkelen, dacht wordt aan beleid dat trekking heeft op de PKB D( addenzee, verdeling van ligplaat- i, kwaliteitsverbetering, uf iligheid en voorlichting. Ze bekij- n waar de havens nog meer geza- mlijke belang hebben en of de langen mogelijk collectief behar- d kunnen worden. Gesproken ardt over de mogelijke oprichting neen Stichting Waddenhavens formele gesprekspartner voor meenschappelijke onderwerpen, besturen van de watersportver in; igingen en passantenhavens had- n informeel al contact met elkaar. :tli ok Nauta, voorzitter van de chting Passantenhaven Texel, aakte een tijdje geleden een ndje langs de eilanden om met idere bestuurders te praten. Hij idervond daarbij de bereidheid eer met elkaar te doen. Namens xel gaan Alex Cofino, Klaas van 'isIrDuim, Jook Nauta (bestuurders w issantenhaven en watersportver- ief liging) en Rom van Schaik (water- ortvereniging) naar Ameland. drie maanden voorbereiding en f maanden ontwikkelen is de lucatieve website van Marco ietelief, Arjen Brouwer, Arnoud is en Ben Schraag gereed. 'Film, e history', zoals de naam van de :e luidt, is de inzending van de er scholieren voor ThinkQuest, :n landelijke wedstrijd voor web- isign. De site geeft een uitgebrei- beschrijving van de geschiedenis I; n cinematografie en film, van de ntwikkeling van de eerste camera it de invloed van film als medium, finale van ThinkQuest vindt aats op 28 november in de School ior de Toekomst in 's Hertogen- fcch. Het winnende ontwerp tóakt kans op geldprijzen die kun- in oplopen tot €10.000,-. Film, the story is te vinden op proto.think- Uestnl/~llb016 manege Akenbuurt wordt andag van 10.00 tot 17.00 uur een 'essuurwedstrijd gehouden. Alle Jtegorieën, van B tot Z, doen hier- an mee De organisatie verwacht g estig deelnemers, toeschouwers 'it welkom. overvloeiprojectie over de expeditie die hij in 1988 maakte naar Spitsbergen. Bovendien worden de plannen ontvouwd voor een herha ling van deze reis. Aanvang 20.00 uur De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 12.00 en 15.15 uur), Pietje Bell (13.30 en 16.00 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Triple X (19.00 uur) en Red dragon (21.30 uur). Toerclub Taxi 312000 en de Helderse vereniging DOK houden een veldtoertocht van 35 kilometer over het eiland. Inschrijven is mogelijk om 10.00 uur bij het gebouw van Rijkswaterstaat op 't Horntje. Meer info: Jan Zijm, tel.314205. Kleindiersportveremging Kotex houdt een tentoonstelling in het eigen gebouw in De Mars Die is vandaag (voor het laatst) te bezich tigen tussen 11.00 en 17.00 uur. Café De Twaalf Bakken in Den Burg houdt een proeverij met Belgische trappistenbieren. Aanvang 15.00 uur. Opgave via tel. 312681. In de hervormde kerk in De Waal begint om 12.00 uur een concert van het Chiavara Trio (viool, accor deon en bas). In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een concert van Magna Carta In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 12.00 en 15.15 uur), Pietje Bell (13.30 en 16.00 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur). Triple X (19 00 uur) en Red dragon (21.30 uur). Het college van burgemeester en wethouders-is-voor een openbare vergadering op bezoek bij de dorps commissie van Oudeschild. Locatie is dorpshuis 't Skiltje, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draaien de Engelstalige versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en Red dragon (20.30 uur). Om 20.00 uur begint in Tusse de Banke in Den Burg een bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereniging. Staatsbosbeheer houdt een bijeen komst over 'natuur zonder drempels'. Aanvang 20.00 uur in het eigen gebouw aan de Molenstraat. De afdeling Texel van Koninklijke Horeca Nederland houdt haar jaar vergadering in Hotel Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Na de pauze spreekt burgemeester Geldorp over uitgaan op Texel en het handhaven van de openbare orde. VRIJDAG 22 NOVEMBER 2002 In Cinema Texel draaien de Engelstalige versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en Red dragon (20.30 uur). <n> Teso zet vrijdag (vandaag) twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt van 9.35 tot 16.05 uur. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 22 9.24 en 22.05 u. Za. 23 10.00 en 22.24 u. Zo. 24 10.20 en 22.40 u. Ma. 25 10.40 en 23.07 u. Di. 26 11.20 en - u. Wo. 27 0.10 en 12.20 u. Do. 28 0.55 en 13.20 u. Vr. 29 2.20 en 14.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 27 november op om 08 19 uur en gaat onder om 16.33 uur. 22 novem ber springtij, 27 november laatste kwartier; 29 november doodtij. Om de 550ste verjaardag van de hervormde kerk van Den Burg 'in stijl' te vieren, heeft de kerkvoogdij het Hoorns Byzantijns Mannenkoor uitgenodigd zaterdag 30 november een concert te geven. Speciaal wel kom zijn de gemeenteleden, andere Texelaars en medewerkers van bedrijven die zich hebben ingespan nen bij de restauratie. Het kerkgebouw, dat in 1452 werd gebouwd op de resten van een Romaans tufstenen kerkje, is de afgelopen jaren grondig gerestau reerd en dat was zonder de steun van een 'meelevende gemeenschap' niet mogelijk geweest, vindt Douwe Kooiker, voorzitter van de kerkvoogdij. Het koor verleent ook medewerking aan de dienst van zondag 1 december, die rechtstreeks wordt uitgezonden door Radio Texel. Het Hoorns Byzantijns Mannenkoor werd eind 1985 opgericht en telt zo'n 25 leden. Het gezelschap is niet aan een kerk gebonden en streeft naar een vertolking van de Slavisch-Byzantijnse kerkmuziek in de monastieke (klooster) stijl. Juist in deze stijl heeft het 'een unieke positie' verkregen in de Nederlandse korenwereld. Daarin blijft het trouw aan de oorspronke lijke doelstelling het leren kennen en uitdragen van de rijkdom van de in het westen vrij onbekende Slavische kerkmuziek Kenmerkend voor deze muziek is de betrekkelij ke eenvoud van melodie en harmo nie. Alle gezangen worden a capel- la gezongen, als gevolg van de opvatting in de kerken van de Byzantijnse ritus dat alleen de men selijke stem in staat is tekst voort te brengen en zich tot God te richten Het repertoire van het Hoorns Byzantijns Mannenkoor bestaat uit monodieën (eenstemmige gezangen) en twee- en driestemmi ge zettingen vanuit vooral de oor spronkelijke liturgische Russische zangtraditie. Ook is veel vierstemmig werk opgenomen uit de, vanuit het westen sterk beïnvloede, 19de- en 20ste-eeuwse romantische periode. Daarnaast heeft het koor ter afwisseling een groeiend aantal Slavische volksliederen op het programma Het gezelschap staat sinds 1990 onder leiding van de in Den Haag geboren 35-jarige dirigent Grigori Sergei Sarolea. Het concert op zaterdag 30 novem ber begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Na afloop wordt een collecte gehouden. De door het koor opgeluisterde dienst van zon dag 1 december begint om 9.30 uur. Kleindiersportveremging Kotex houdt een tentoonstelling in het eigen gebouw in De Mars. Die is vandaag te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt een darttoernooi gehouden. De jeugd gooit vanaf 14.00 uur, de senioren beginnen om 19.00 uur. Sinterklaas bezoekt Den Hoorn voor een feestelijke intocht en een bijeenkomst in dorpshuis De Waldhoorn. Het programma staat elders op deze pagina. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf tweemaal 'Bellenbende', een toneelstuk voor het hele gezin. Aanvang 15 00 en 19.30 uur. Entree EUR3.50. De Zwarte Pieten zijn hun werk in Den Hoorn al begonnen, maar zaterdag 23 november maakt Sinterklaas zelf zijn opwachting in Texels zuidelijkste dorp. Hoewel hij het erg druk heeft, kan de Goedheiligman hopelijk toch de tijd vrijmaken om zich onder te dompe len in het warme en uitgebreide programma dat de feestcommissie van Den Hoorn voor hem heeft voorbereid Om 14.55 uur gaan het fanfarekorps, de drumband en de majorettes van DEK vanuit dorpshuis De Waldhoorn op weg om de Sint en zijn gevolg op te halen. Het buitenlands bezoek wordt rond 15.00 uur verwelkomd bij Martha's Hoeve, aan het begin van Diek. Daarna start een rijtoer door het dorp. De stoet arriveert om 15 45 uur bij het dorpshuis, dat ove rigens al vanaf 15.00 uur open is voor wie alvast een plaatsje wil zoe ken Daarna begint een feestelijke bijeenkomst, die tot ongeveer 17.00 uur duurt. Bij slecht weer vervalt de rijtoer door Den Hoorn en gaan Sinterklaas en zijn Pieten rechtstreeks naar het dorpshuis. De Stichting Welzijn Ouderen Texel is op zoek naar iemand die een groot rond raam in het nieuwe dienstencentrum aan de Beatrixlaan wil versieren. Creatieve Texelaars worden uitgedaagd met een ontwerp te komen voor de aankle ding van het betreffende raam. De ontwerpen zullen door de gebruikers van De Buureton worden beoordeeld, waarna de SWOT zorg zal dragen voor de uitvoering van het plan. Deelnemers zijn uiteraard welkom in het nieuwe gebouw om grootte en plaats van het raam in ogenschouw te nemen. De naam van de winnende 'raamversierder' zal te zijner tijd bij het raam worden vermeld. De afdeling Den Burg van de ANBO viert zaterdag 21 december kerst in de kantine van De Bolder (ingang Reijer Keijserstraat). Deze viering begint om 16.00 uur. Kaarten zijn vrijdag 29 november van 14.00 tot 15.00 uur verkrijgbaar in De Buure ton (Molenstraat 2). Verzocht wordt het bedrag (€3,-) gepast te betalen. Om 20.00 uur begint in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg een clubavond van Model Racing Texel. Om 20.00 uur begint in het Eierlandsche Huis de komedie 'Edelweiss' van toneelvereniging SVC. In de aula van OSG De Hogeberg wordt de zeven jaar geleden overle den Jan Knippenberg herdacht met een spectaculaire diashow met Zoals ieder jaar rond Sinterklaas en Kerstmis bemant Unicef een stand in de bibliotheek in Den Burg waar wenskaarten, agenda's, T-shirts en andere cadeau-artikelen worden verkocht. Met de opbrengst probeert de hulporganisatie arme kinderen over de hele wereld een beter leven te geven. De verkoop duurt tot 23 december, op opening stijden van de bibliotheek. Daarbuiten kunnen mensen terecht bij Catharina van Asselt, Emmalaan 5 in Den Burg. Bestellingen kunnen ook telefonisch worden gedaan via tel. 321647. Hij is er maar wat trots op. Een mooie grote glimmende beker hield Jan Frans Haverman over aan de playbackwedstrijd die afgelopen zaterdag in de kantine van Texel'94 werd gehouden De voetballer van het G-team deed mee als John Travolta. Er waren er meer die de ster uit de film Grease nadeden, maar de jury vond dat op het gebied van kleding en dans geen enkele andere 'Travolta' kon tippen aan Jan Frans De beker en een ere rondje op de schouders door de kantine waren het resultaat. Ook mocht hij zijn dans nogmaals laten zien, wat hij met veel genoegen deed. In de garage van Ambulancedienst Texel wordt van 17.30 uur tot 20.00 uur een receptie gehouden ter gele genheid van het afscheid van chauffeur Ben Jas. Kleindiersportveremging Kotex houdt een tentoonstelling in het eigen gebouw in De Mars. Die is vandaag te bezichtigen tussen 20.30 en 22.00 uur. Vogelwerkgroep Texel houdt in d'Ouwe Ulo een film- en dia-avond voor leden Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 12.00 en 15.15 uur), Pietje Bell (13 30 en 16.00 uur), de Engelstalige versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Triple X (19.00 uur) en Red dragon (21.30 uur). DEN BURG MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden Woensdag en zaterdag: 14.00 uur Zondag: 12.00 uur Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Ooslerend, S 318364 AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuttbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter Jang. 7 meter breed) Kantine i terras Midgetgolf I speeltuin tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 11