Beursplein 5 na half jaar terug op Texel 5 Sport i Verhuurders praten iver rioleringskosten Justitie eist twee jaar cel in verkrachtingszaak .TEXELSE COURANT' zeggen wou... Lezing voor veehouders 'Toerist doorsturen naar kampeerboer' Bietenvervoer Wat ik zeggen wou... Prijzen Verdachte ontkent betrokkenheid Zwam verhindert molen te draaien Jeugdploeg GVT regiokampioen Eilandcompetitie volleybal Natascha van der Vis wint opnieuw VRIJDAG 22 NOVEMBER 2002 belangstelling hangen Erwin (j alder en Sandor Mantje boven luik van de machinekamer om nieuwe motoren te bekijken, irtin Betsema is er al tussen ge- ipen. Remco Geel poetst onder- isen met een handdoek de uw geschilderde boot extra op andere redders lopen kijkend ld. Met zichtbaar genoegen ont- ilden de vrijwilligers van de JrM donderdagavond de Beurs- m in het boothuis in De cksdorp. ensdagavond rond kwart over elf de reddingboot terug op het ver- iwde honk, na een verblijf van een jaar op een werf in Maassluis f groot onderhoud. Het schip d er van voren naar achteren tript, doorlopen en gecontroleerd sventuele mankementen of verou- ingen. De Beursplein keerde vo- week donderdag al terug op het nd. maar hij moest eerst een senstop maken in de loods van sema in Oudeschild De koppe- tussen de motor en de aandrij- j van de jets had tijdens de terug rit nog niet helemaal jnctioneerd Bij de terugkeer in boothuis verkeerde de Beursplein msdagavond weer in perfecte lat. boot heeft op diverse plaatsen veranderingen ondergaan. In de stuurhut zijn de oude buddysits ver vangen door vier nieuwe exemplaren mét vering. De ruggen van de redders worden daardoor minder belast bij hoge golfslag. 'De vorige buddysits waren te vergelijken met die van een bromfiets uit de jaren vijftig', vertelt Jaap Groen. 'Het waren starre din gen.' Bij de oude buddysits stonden de redders meer en vingen ze klap pen in eerste instantie op met de benen. Met de nieuwe exemplaren moet het volgens schipper Charles Douma mogelijk zijn om meer te zit ten 'Maar dat moeten we nog verder uitproberen tijdens het varen.' De Beursplein is de eerste reddingboot van de KNRM in de Valentijn-klasse die buddysits mét vering heeft gekre gen. De twee vorige motoren van elk 370 PK zijn vervangen door twee nieuwe Volvo Penta's van elk 450 PK, De boot kan daardoor bij vlak water meer dan 30 mijl per uur varen Belangrij ker is volgens Douma dat het schip met het extra vermogen in de bran ding beter brekers kan voorblijven. 'Als je bijvoorbeeld het Eierlandsche Gat binnen vaart, heb je daar nog wel eens mee te maken Je loopt het ri sico dat het schip wordt opgelicht als je door zo'n golf wordt ingehaald. Je kunt nu beter in een bepaalde golf blijven varen. Het is voor onze veilig- Charles Douma en Remco Geel in de stuurhut op de nieuwe buddysits mét vering. heid.' In de waterjets zijn grotere impellors aangebracht, omdat er door de zwaardere motoren meer water door de jets kan worden ge stuwd. IJspijp Bij de achtersteven kunnen de red ders voortaan een ijspijp plaatsen, waardoor de koeling van de motoren niet meer in gevaar hoeft te komen tC r d n Braven en Peter Quartet spulten de Beursplein schoon bij zijn terugkeer bij het KNRM-station In De Cocksdorp. (Foto's Jeroen van Hattum) vereniging van Kleine Logies rstrekkers (KLV) vreest dat de lieg van de riolering in het lengebied voor veel leden onre- |k hoge kosten met zich zal Sbrengen. In de woensdag- nd gehouden ledenvergadering id besloten een werkgroep van it-gerioleerden' te vormen die et trachten de gemeente tot andere kostenomslag te be ien. als de Texelse Vereniging van lesverstrekkers vindt de KLV ral de nu voorgestelde stapeling' van baatbelasting on- vaardbaar. Als iemand bij zijn «Jonhuis drie zomerhuisjes heeft, ,4 sl hij voor de eigen woning OOO,- betalen, plus hetzelfde be- g voor elk van de huisjes, dus to- €12.000,-En een kampeerboer et voor zijn agrarisch bedrijf 000,- betalen plus €3.000,- voor woning plus hetzelfde bedrag ir zijn acht tentplaatsen tellende camping, dus totaal €12.000,-. KLV-ers schrokken hevig toen s en andere voorbeelden in de nt werden vermeld, temeer daar er st de baatbelasting in veel geval- ook grote bedragen nodig zijn de aanleg van afvoerpijpen op eigen terrein. gaan nu met elkaar praten over knatieven. Eén van de mogelijkhe- is om aan elk logiesverstrekkend Wjf één bedrag in rekening te ngen, ongeacht het aantal objec- Ook is er draagvlak voor de op- Sng dat de kosten van de riolering 1 het buitengebied over alle slaars omgeslagen moeten wor- 1, omdat de daarmee beoogde iliteitsverbetering van het bodem oppervlaktewater een algemeen Ing betreft. Als de KLV-ers hun zin 9en, zal het tekort dat door de la 's belastinginkomsten voor de ge- ente ontstaat, bijgepast moeten 'den door alle Texelaars. De nu 'gestelde verdeelsleutel is dat de 5 miljoen kostende riolering voor derde door de aan te sluiten per en moet worden opgebracht. De komt uit het zogeheten 'egalisatiefonds, de gemeente- e pot die door het rioolrecht dat aangesloten Texelaars betalen op Kvordt gehouden. KLV is een onderdeel van de 'else Vereniging van Logies- verstrekkers. Met 400 leden vormen ze 80 procent van het totaal aantal leden en zorgen voor 35 procent van de contributie-inkomsten van de TVL Tot deze groepering horen de ver huurders van bungalows en apparte menten tot 15 eenheden, de kampeerboeren en de groepsac- commodaties tot 15 personen. Naar verhouding veel van deze bedrijven zitten in het nu nog niet gerioleerde buitengebied, waarmee is verklaard waarom juist in die kring de schrik toesloeg toen de financiering van het Texelse rioleringsplan bekend werd. Bij de andere logiesverstrekkers speelt het minder; alle grotere bunga lowparken en vrijwel alle hotels e.d. zijn al lang van riolering voorzien. Klachten De kleine logiesverstrekkende bedrij ven spelen een niet weg te denken rol in de Texelse toeristenindustrie. 'Ze doen het niet slechter en veelal be ter dan de grote parken. Toen in het voorjaar een extra promotie campagne werd gestart, was dit op verzoek van de grote parken. De an dere sectoren hadden een redelijke tot goede bezetting', aldus KLV-voor- zitter Jo-an van Vijfeijken aan het begin van de vergadering. Toch moest hij melden dat er ook over de kleine verstrekkers klachten binnen komen bij de VW. 'Veel van deze klachten zijn te herleiden naar het gastheerschap en het interieur, waar bij met name de bedden vaak onder hevig zijn aan kritiek. Ook gaan klach ten vaak over de schoonmaak van de accommodatie. Wij raden u aan de klachten serieus te nemen en er op een goede manier mee om te gaan'. Het KLV-bestuur ziet niets in forfaitaire toeristenbelasting, dus een systeem waarbij de logiesverstrekker niet een bedrag per persoon per nacht aan de gemeente afdraagt, maar een vast jaarlijks bedrag per bed, ongeacht of dat bed wordt ge bruikt. In de jongste politieke ge schiedenis van Texel is een forfaitair systeem drie keer eerder aan de orde geweest, omdat het huidige systeem fraudegevoelig is en veel controle- kosten met zich meebrengt. Telkens werd er na veel discussie vanaf ge zien, meestal omdat er grote ver deeldheid was over welke vaste hef fingen voor de diverse soorten accommodaties en in verhouding tot de ligging op Texel zouden moeten gelden.Van Vijfeijken vroeg zich af of de bezetting van een woning door vijf mensen, waar de gemeente vanuit gaat. reëel is. Bij de meeste vakantie woningen is het aantal bedden lager en is de gemiddelde bezetting vaak nog lager. Hoe worden logies verstrekkers benaderd die niet het hele jaar verhuren omdat ze dat met willen of omdat hun accommodatie daarvoor met geschikt is? Hoe denkt men tegemoet te komen aan het feit dat er goede en slechte seizoenen zijn? Betalen logiesverstrekkers in De Koog even veel als bijvoorbeeld in het buitengebied? En hoe gaat de ge meente om met de logies met ontbijt- verstrekkers9 Kampeerboer Willem Reuvers drong in de rondvraag aan op snelle invoe ring van classificatie voor het erf- kamperen. Hij kreeg te horen dat de ANWB nog bezig is met het beden ken van een systeem, maar hij zei dat er richtlijnen zijn die nu al kunnen worden toegepast Dezelfde vragen steller wees op het belang van maat regelen in het kader van legionella- preventie Het is raadzaam dat bedrijven laten nagaan of het (warm)watersysteem risico's voor legionellabesmetting oplevert. Zonodig kan de techniek dan worden aangepast Een andere vragensteller had ge hoord dat de classificatiekeuring die de ANWB in samenwerking met de VW uitvoert, voortaan elk jaar plaats vindt. Dat bleek onjuist. De keuring wordt ook in de toekomst met vaker dan eens per drie jaar gehouden. Naar aanleiding daarvan merkte ie mand op de keuring niet erg leuk te vinden, ook als het veel sterren op levert. Het is niet te vermijden dat de keuring soms wordt uitgevoerd als in het betreffende huisje of appartement toeristen zitten. Die ervaren dat als een schending van hun privacy. 'Koeien en kansen' is het onderwerp van een avond die de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting maandag houdt in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Cees Jan Hollander bespreekt tech nische en economische perspectie ven die betrekking hebben op het mineralenadmimstratiesysteem in Nederland. Daarbij komen gegevens en resultaten van prakti|kbedrijven en onderzoeksbedrijven aan de orde. Den Hollander werkt in Lelystad bij wat voorheen het Proefstation voor de Rundveehouderij heette. De bij eenkomst begint om 20 00 uur als er snotijs op het water drijft. De reddingboot haalt haar koelwater rechtstreeks uit zee. Met de pijp kan op ongeveer een meter diepte water worden opgezogen. Groen 'De pijp is ook praktisch als je te maken zóu krijgen met een lekkende olietanker.' De hydrauliek werd aangepast en vernieuwd, de Beursplein werd op nieuw in de verf gezet en tegen de oranje tube die rondom het schip loopt, zijn nieuwe bevestigings banden aangebracht. Ook zijn er nieuwe lichten bijgekomen, waarvan er twee aan de zijkanten van de stuur hut kunnen worden geplaatst. De Beursplein kan daardoor bij een zoekactie een groter gebied verlich ten Marifoon en echolood zijn ver nieuwd en er is een reddmgvlot aan gebracht, voor het geval de bemanning zelf in noodgevallen van boord moet. Aan de voorsteven werd een trekoog weggewerkt, zodat dat niet meer uitsteekt. Volgens Douma, die het schip uit Maassluis haalde en naar De Cocksdorp bracht, vaart de Beursplein goed. Het was de tweede keer dat de tien jaar oude reddingboot voor groot onderhoud is weggeweest. Het schip moet er nu weer vijf jaar tegen kun nen. Tijdens de afwezigheid van de Beursplein werd het nieuwe onderstel dat de Amsterdamse beurs (Euronext) bijna een jaar geleden schonk eveneens onder handen ge nomen. Er kwamen zwaardere wielen onder en er werd een zwaardere hydrauliekpomp opgezet. De Jacoba Elisabeth, die afkomstig was uit Cad- zand, vertrekt naar Egmond om daar een reddingboot te vervangen. De noodcamping moet toeristen vaker doorsturen naar kampeer boeren. Dat verzoek deed Maria van der Spek (WD) dinsdagavond bij de commissie Grondgebied na mens kampeerboeren. Ze voegde daar meteen aan toe dat dat wel lastig te realiseren is. Volgens haar zouden kampeerboeren zelf met de noodcamping kunnen bellen als ze plaats over hebben. Ze pleitte ervoor dat centraal te regelen. Van der Spek refereerde aan de werk wijze van de Texelse Vereniging voor Logiesverstrekkers. 'Zij meldt ook waar er plaats is.' De noodcamping aan de Westerweg verwees afgelopen jaar 567 personen naar andere logiesverblijven. Van hen werden er 44 naar kampeerboeren verwezen. De rest ging naar De Krim (221), Kogerstrand (201), Loods mansduin (58), Kustpark Texel (14) en De Robbenjager (14). Vorig jaar wer den nog 756 mensen doorverwezen (189 meer), aldus het seizoenverslag van de noodcamping. Er overnacht ten 863 personen. Vorig jaar waren dat er nog 1205 (342 meer). De cam ping was dit jaar geopend van vrijdag 12 juli tot zondag 18 augustus. De partijen zeiden benieuwd te zijn naar het overleg dat het college met andere betrokkenen (onder meer Recron. VW en TVL) gaat voeren over de verdeling van de kosten. Tot nu financierde de gemeente de nood camping. CDA en Texels Belang wil den graag een nader overzicht van de kosten. Jan Koolhof (CDA) vond het wat veel dat afgelopen jaar drie men sen op de camping werkten 'Dat is aan de pittige kant. Kan het niet wat efficiënter? De familie Maas deed het vroeger ook met zijn tweeën.' Vol gens wethouder Corry Heijne moest het financieel overzicht geen pro bleem zijn. Over de personele bezet ting kon ze weinig zeggen. Ze liet weten dat het overleg met andere betrokkenen volgt. Ze riep in herinne ring dat door de raad tariefsverhoging en een verhoging van de toeristen belasting waren genoemd als opties om de camping te kunnen blijven fi nancieren. De gemeente trekt als gevolg van de bezuinigingen volgend jaar geen €25.000,- meer uit voor de noodcamping. Uit het seizoenverslag blijkt dat veel gasten het afgelopen jaar klaagden over de tarieven. Toe risten betalen vijf euro voor een over nachting. Per tent of caravan moet vijf euro worden betaald en per voertuig tweèeneenhalve euro. Een paar weken geleden, bij de aan vang van de bietencampagne, werd in een artikel in de Helderse Courant gesproken over 'kerels' toen de chauffeurs van de bietenwagens ter sprake kwamen. Ik heb me geërgerd aan dit woordgebruik. Echte kerels waren degenen die de auto's met de bietenvork vol schepten en vervol gens in de haven alles weer met de vork uit de wagen op het schip schepten Acht tot tien ton per wa gen Bij de boeren lagen de bieten soms in de prut of in het lange gras van de berm en als je dan schepte en acht bieten op je vork had was je blij als er twee op de wagen kwamen door datzelfde gras. Je ging dan liever het land op om de verspreid liggende hoopjes bieten op te scheppen, maar dat was niet altijd mogelijk, omdat slecht weer het land nogal eens on begaanbaar maakte. Bij de losse hoopjes kwam de boer er met een of twee knechten bij en bij de grote ho pen stond je meestal met zijn tweeën. Later kwamen er netten op de wa gens waar de bieten opgeschept werden. Bij het lossen werd de vracht er dan met de kraan afgetrokken, wat een verbetering betekende. Het laden van de wagens bleef echter het zelfde. Die bietenvervoerders, dat waren pas kerels Het huidige bietenvervoer is alleen maar heen en weer rijden. Die paar scheppen die ze bij de bietenhoop doen, zijn de praat niet waard A.P.C. Koopman sr.. Oosterend. ■ordelijkheid tandt mUlK Geachte familie Van Amstel, Wij zijn een beetje geschrokken van uw ingezonden brief in de Texelse Courant van 15 november over de hoge prijzen op het eiland. Allereerst doen wij (in het hoogsei zoen) aan verhuur van donderdag tot donderdag, wat u in de prijs van de boot scheelt. Verder hebben wij op ons park vijftien accommodaties aan gepast voor mindervaliden en carapatiënten. onder meer zijn douche en toilet aangepast en wordt in speciale wensen voorzien door Thuiszorg Texel. Dan hebben wij het hele 'faar door speciale kortingen. Zelfs in de zomer is er een 'super last-minute'-moge- lijkheid. In de winter kunt u al voor €139,- een hele week een van onze accommodaties huren. In ons café eethuis Dennenoord betaalt u €2.80 voor twee 'aangeklede' kopjes koffie met een koekje. Een nasi-speciaal, met ham, gebakken ei, saté. atjar en kroepoek kost €7,50 en een plate Wiener schnitzel met frites en sla €9,40 Dus bij ons bent u geen melkkoe, maar is iedereen altijd een welkome gast. Medewerkers vakantiecentrum Dennenoord. Molen De Traanroeier in Oudeschild kan al enkele weken met draaien omdat de windpeluw is aangetast door een zwam. De windpeluw. de as waar de wieken op rusten, is in zo'n slechte staat dat deze geheel vervan gen moet worden. Dat is een kost bare zaak. waarvoor de beherende stichting subsidie heeft aangevraagd bij de Rijksdienst Monumentenzorg Daarnaast is de stichting op zoek naar nieuwe sponsors en donateurs. Donateurs betalen minimaal €7.- en ontvangen daarvoor elk kwartaal het blad 'Molenpost'. Ook hebben zij enkele malen per jaar gratis toegang tot de molen. Voor sponsors geldt een mimmumbijdrage van €125,-. Voor meer informatie: Maritiem en Juttersmuseum, tel 314956. De jeugdploeg van Gymnastiek vereniging Texel was bij de wedstrij den voor clubteams die afgelopen zondag in Beverwijk plaatsvonden niet te verslaan Marlon Marei, Marlon Steffens, Lars Bosma, Sil Gaaff en Ricardo de Wit namen ook dit jaar de wisselbeker mee naar huis. Als hen dat volgend jaar voor de derde keer lukt. mogen ze de beker houden. Alle teamleden turnden een prima wed strijd en behaalden een gemiddelde score van 8 70 voor elk onderdeel. Hun beste scores waren Marlon Marei (brug 9.70), Marlon Steffens (sprong 9.80), Sil Gaaff (voltige 9.20), Ricardo de Wit (rek 9.00), Lars Bosma (sprong 9.85). De ploeg (oudere) turners was iets minder succesvol. Zij eindigden op de derde plaats, achter de teams van Hoorn en Zuid- Scharwoude. Ook de dames van GVT kwamen afgelopen weekend in actie. Imme Ruares werd in Den Hel der vierde in de rayoncompetitie ni veau jeugd 3A. Nienke Daalder werd eerste bij de senioren B. 'Je houdt je mond!' Met deze drei gende woorden zou een 26-jarige man uit Den Helder op 4 januari 2001 afscheid hebben genomen van een toen 14-jarig meisje uit Almelo, kort nadat hij de minderja rige scholiere zou hebben ver kracht op een vakantiepark bij De Cocksdorp. Volgens de verdachte heeft de Almelose het verhaal uit haar mouw geschud. Officier van justitie M. ledema hecht wél geloof aan haar relaas. Voor de rechtbank in Alkmaar eiste zij woensdag twee jaar gevangenisstraf. Een familievakantie op Texel liep voor de Almelose, nu zestien jaar oud, uit op een drama. Vijf maanden duurde het voordat haar moeder de waarheid uit haar wist te trekken en met haar naar de politie stapte. In die tijd was een vrolijk meisje veranderd in een opstandige, dwarse en depressieve puber, die haar polsen bekraste en op het punt had gestaan zich voor de trein te gooien. Haar misère is volgens justitie terug te leiden naar 4 januari 2001Die dag wandelde ze samen met haar vrien din door De Cocksdorp, toen ze de verdachte tegen het lijf liepen. De vriendin kende de man uit Den Hel der wel Samen liepen ze door het dorp naar het park, waar de man toen een baantje had. Eerst brachten ze de vriendin weg, daarna liepen de twee, die elkaar voor het eerst had den ontmoet, gezamenlijk richting de caravan van de ouders. Tot dit punt stemmen de verklaringen overeen. Volgens de verdachte heeft hij maxi maal tien minuten in haar gezelschap verkeerd toen hij haar naar haar ca ravan bracht, heeft hij haar 'mis schien' een afscheidszoen gegeven en is hij daarna weggegaan. Volgens het meisje riep hij halverwege de wandeling echter dat hij haar iets wilde laten zien. Hij haalde haar over mee te gaan naar een verlaten plek. Daar begon hij haar te zoenen en te betasten. Toen ze zei dat hij moest ophouden, draaide hij haar arm op haar rug, drukte haar op de grond en ontdeed haar van haar kledingstuk ken. Vervolgens verkrachtte hij het meisje. Ze was - zoals ze tegenover de politie verklaarde - te overdonderd om zelfs maar te schreeuwen. 'Ik drong ook op geen enkele manier tot hem door. Toen heb ik mijn verstand op nul gezersn'hetrik het maartaten gebeuren.' De maanden erna ging het bergaf waarts met het slachtoffer. Ze kreeg problemen op school en vertoonde thuis afwijkend gedrag. Rond Konin ginnedag vertelde ze hortend en sto tend haar verhaal. Ze kreeg ruim een half jaar uitgebreide slachtofferhulp, iets dat sinds |anuari van dit jaar ge staag is afgebouwd. Ze is veranderd van school en maakt het redelijk goed. al reageerde ze in de rechtszaal nog zeer emotioneel. 'Het staat vast dat ze hier nog lange tijd last van houdt', sprak de officier van justitie. Ze vindt dat de rechtbank de ver meende verkrachting bewezen kan verklaren. Ze wijst daarbij op de in haar ogen solide en consequente verklaringen die het slachtoffer tot driemaal toe heeft afgelegd, de ver klaringen van haar vriendin - die haar verhaal bevestigen - en ook het relaas dat de moeder heeft gedaan bij de Texelse politie. Daartegenover staan de tegenstrijdige verklaringen van de verdachte, aldus ledema 'Hij heeft gezegd dat hij haar moest wegbren gen omdat ze de weg met wist, maar ze kende het vakantiepark op haar duimpje. In zijn eerste verklaring zei hij een afscheidszoen te hebben ge geven, later wist hij dat niet meer ze ker.' Zij vindt het schokkend hoe hij gebruik moet hebben gemaakt van zijn geestelijk en natuurlijk overwicht, door zijn hogere leeftijd. De man uit Den Helder - vier jaar sa menwonend, een zoontje van twee jaar - liet zich tijdens de rechtszaak met bijstaan door een advocaat. De officier van justitie noemde dat 'op vallend'. 'Want het gaat om een zeer ernstige zaak.' De verdachte vertelde geen advocaat te hebben ingescha keld omdat hij met wist wat hem te wachten stond. 'Ik ben onschuldig, ik was ervan overtuigd dat de waarheid in deze zaak boven tafel zou komen.' Hij suggereerde zelfs dat de meisjes een complot hadden gesmeed, een suggestie die niet seneus werd geno men. De officier eiste twee jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf. De rechtbank legde een eis tot schade vergoeding voor van ruim 4150 euro, waarvan 2500 euro smartengeld is en de rest bestaat uit kosten die de fa milie van het meisje heeft moeten maken in de nasleep van het vakantiedrama, ledema kon zich ver enigen met het smartengeld, maar vroeg de rechtbank de familie voor het overige deel met ontvankelijk te -verklaren.üe verdachte zelfnoemde de eis tot schadevergoeding 'bela chelijk' De rechtbank in Alkmaar doet 4 december uitspraak. Programma dinsdag 26 november Veld A, heren 18.30 Tatenhove 1 -Autocentr. OSG 19.15 OSG-TESO Tatenhove 1 20.00 Kobeko-Balcken TESO 20.45 Agrifirm-CVI Maarco Bouw 21.30 Maarco-Sportshop 2 Paal 28 22.15 Paal 28-Slock Sportshop 2 Veld B, gemengd 18.30 NIOZ-De Wit Albert Heijn 19 15 AH-Lindeboom NIOZ 20.00 L&R-Beverdam 2 Lindeboom 20.45 Rabobank-Rab L&R 21.30 Swier-Bocksberg Tatenhove 2 22.15 Tatenh. 2-Zandbank Bocksberg Veld C, dames 18.30 Dros-Westerlaken Bruintje Beer 19.15 Bruintje B.-Rival Smash K. 20.00 Wiersma-De Krim Beverdam 1 20.45 Smash K-Beverdam 1 De Krim 21.30 Salon Martine-Piranha Wiersma 22.15 Otto's-NBC Salon Martine Wedstrijdleiding: Gertha (tel. 322432) Uitslagen 19 november CVI-TESO 2-1Super de Boer-OSG 3-0, Sport shop Texel 2-ln den Grooten Slock 3-0; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 1 -2 Twaalf Balcken-Texelse Autocentrale 2-1NIOZ heren- Tatenhove 1 3-0. Salon Martme/De Oorzaak- Wiersma Meubelen 2-1; De Knm-Otto's Tweewielershop 3-0; Piranha-NBC Eelman Partners 1-2; Smash'68-Smash Piet Kooger 2- 1; De Rival-Slagenj Beverdam 1 0-3; Haar studio Jozefschool 3-0; Eierlandsche Huis-Sla- gerij lepe de Boer 2-1 Timmer's Bakkeni-Durper Drup 2-1Keurslagen) Dros-Sportshop Texel 1 0-3: B&B/vdVis/Den Boer-Klif 12 3-0; Natuur- winkel-Westerlaken 0-3. Natascha van der Vis heeft zondag in Hoorn ook de vijfde wedstrijd in de Rabo-topcompetitie voor mountainbikers gewonnen. Net als vorige week in Den Oever was de Oosterendse een klasse apart. Ze reed van start tot finish aan de leiding op een afwisselend parcours, dat was uitgezet door wielervereniging HRTC en zowei over asfalt, gras als het strand van het IJsselmeer leidde. Ook waren er lastige beklimmingen in opgenomen, waarop grote verschil len tussen de renners ontstonden. De rest van het veld kon niets anders doen dan de achterstand zo beperkt mogelijk houden. Van der Vis verste vigde daarmee haar positie in het al gemeen klassement, waarin ze 140 punten heeft verzameld. Ze won tot nu toe driemaal en behaalde twee tweede plaatsen Concurrentie heeft Van der Vis nog te duchten van Mans van Stralen en Merel Koenen. Koenen won twee wedstrijden, maar moest nu als gevolg van een lichte blessure genoegen nemen met de derde plaats. Van Stralen staat nu ook in het klassement tweede, met 109 punten. Koenen heeft er slechts één minder. De nummer vier op de lijst, Anne- marie Lont, verzamelde 86 punten. Natascha van der Vis op weg naar haar derde overwinning m Rabo-topcompetitie. (Foto Marcel Dijkers}

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9