Agenda Harry Potter terug naar school Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? teso EUREKA Texelse favorieten in ATB-kampioenschap 1000 m2 .TEXELSE couRANT EXCURSIES Zondag 8 december: Dinsdag 10 december: Woensdag 11 december: Vrijdag 6 december: Dinsdag 10 december: Cursus Texel voor beginners Koger kerstmarkt Kaarsen maken voor ouderen Zaterdag 7 december: Zondag 8 december: Maandag 9 december: Hoogwater te Oudeschild Lezingen voor schapenhouders vogel- en orchideeën- tuin KARÏÏNGTEXa Natuuravontuur speelt op Texel Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Cf on Kkx PlUZU DEN BURG Harry's Surprise Party Voor Texelaar en toerist A wwcn w:":; #n Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 6 DECEMBER 2002 Om 11 00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Chocolatier Looyer (Spinbaan 1A, Den Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur een cursus bonbons maken. Reserveren via tel. 313179. Om 14.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Geul Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Wie dronk het water uit de Wezenputten7 Waarom woon je aan De Waal maar in Den Burg? Wat heeft Texel met Georgië? Hoe komt de Fonteinsnol aan haar naam? Voor iedereen die moeite heeft met het antwoord op éen of meer van deze vragen is er de cursus 'Texel voor beginners', bedoeld voor mensen die net op Texel wonen én voor Texelaars die hun eiland beter willen leren kennen. De cursus bestaat uit vier lessen, die steeds op dinsdagavond worden gegeven (aanvang 20.00 uur). Op 14 januari behandeld Adriaan Dijksen de natuur van Texel, op 28 januari spreekt Arthur Oosterbaan over het ontstaan van het eiland, op 11 februari vertelt Willem Kikkert over de geschiedenis van de bewoners. Esther Banki sluit de serie op 25 februari met de maritieme geschiedenis van Texel. Deelname kost €20,-, op de eerste avond te betalen. Deelnemers krij gen voor dat bedrag tevens koffie en thee en een uitgebreide cursus map. De cursus wordt georgani seerd door EcoMare, in samenwer king met het Maritiem en Juttersmuseum en de Historische Vereniging. Opgave is mogelijk bij EcoMare (vragen naar Arthur Oosterbaan): tel. 317741. De jeugdclub van De Koog houdt zondag 15 december van 12.00 tot 18.00 uur een kerstmarkt in dorps huis De Hof aan de Nikadel. Er zijn allerhande spullen te koop, zoals kerststukken, -sterren en -cadeau tjes. Er is een terras met live muziek en een levende kerststal. Tijdens een kop koffie kan men bij het rad van avontuur het geluk beproeven. De Stichting Welzijn Oudere Texel houdt donderdagmorgen 12 decem ber een cursus kaarsen maken voor senioren. De cursisten krijgen instructies van kaarsenmaakster Harma Derksen. Deelname kost €7,-, inclusief materiaal en kop koffie. De cursus wordt gehouden in De Buureton en begint om 10.00 uur Opgave bij de SWOT aan de Molenstraat, tel 312696. Moutainbikers strijden zondag op het parcours in de Dennen in diver se categorieën om het open Texels ATB-kampioenschap. Omdat de wedstrijd meetelt voor het Rabo- topklassement in Noord-Holland worden veel deelnemers van de overkant verwacht. In de gecombi neerde categorie senioren/vete ranen is de bekende regionale top per Ed Scholte de grote favoriet. Hij kan echter op veel tegenstand reke nen van concurrenten als Willem Mulder, Tino Haakman en Broes Koenen, terwijl ook de verrassende winnaar van vorig jaar, oud- Texelaar Erwin Goënga, aan de start verschijnt. Goënga profiteerde des tijds van twee lekke banden van topfavoriet Scholte en versloeg ook Jordy Vinke, die als tweede eindig de Bij de dames voert Natascha van der Vis het Rabo-topklassement aan. Zij zal ongetwijfeld proberen ook op haar 'thuisparcours' de winst te pakken, om zodoende ver der uit te lopen op naaste concurrenten Merel Koenen en Maris van Stralen Het klassement bij de 13-en 14-jarigen wordt even eens aangevoerd door een Texelaar, Ruben van Vliet. De door Wielervereniging Texel georganiseerde wedstrijd begint om 11 00 uur, wanneer de 13- en 14-jarigen van start gaan. Zij rijden dertig minuten. De start- en finish lijn liggen aan de Biesbosweg. Slechts één minuut later gaan de jongens en meisjes van 11 en 12 jaar op weg voor hun race over 25 minu ten. De jongste jeugd (tot en met 10 jaar) vertrekt weer een minuut later, om 11.02 uur. Deze categorie rijdt een wedstrijd over 20 minuten. Het inschrijfgeld voor al deze deel nemers bedraagt €2,50 De junioren van 15 tot en met 19 jaar starten om 12.00 uur en rijden vijfenveertig minuten. Dat geldt ook voor de dames, die éen minuut later vertrekken. De mannen begin nen hun één uur durende wedstrijd om 12.50 uur. Deelname kost voor deze categorieën €5,-. Inschrijven is vanaf 10.00 uur mogelijk in de tent die bij het vertrekpunt aan de Biesbosweg wordt geplaatst. In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (14 30 uur), de onderti telde versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Loenatik Moevie (19 00 uur) en Red dragon (21.30 uur). In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (14.30 uur), de onderti telde versie van Harry Potter (18.30 en 21 45 uur), Loenatik Moevie (19 00 uur) en Red dragon (21.30 uur). Om 22.00 uur begint in discotheek Question Plaza in Den Burg 'Harry's surprise party'. Entree gratis Op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen wordt de zesde ATB- wielerwedstrijd om het Rabo-top klassement in Noord-Holland verre den. Deze wedstrijd geldt tevens als het open Texels kampioenschap. Er zijn diverse categorieën. De eerste start is om 11.00 uur, de laatste om 12.50 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20 30 uur de voorstelling 'Joep' van Joep Onderdelinden. Toegang €12.50. In Cinema Texel draaien Pietje Bell (aanvang 13.30 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (14 30 uur), de onderti telde versie van Harry Potter (18.30 en 21.45 uur), Loenatik Moevie (19.00 uur) en Red dragon (21.30 uur). In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en Red dragon (20.30 uur). Donderdag is het zover: dan stort een groot deel van de Texelaars zich - als speuler of als toeschouwer - vol overgave in Ouwe Sunderklaas. Om het geheugen op te frissen van degenen die geen idee hebben waar ze over moeten speulen, publiceert de Texelse Courant hier een kort overzicht van gebeurtenis sen uit het afgelopen jaar. De mees te speulers zullen hun onderwerp echter al lang hebben bepaald. In de Texelse Courant van dinsdag worden de verschillende program ma's gepubliceerd. De organiseren de commissies wordt verzocht hun programma vóór maandag aan de redactie door te geven, telefonisch Filmnieuws Publiekstrekker nummer één in Cinema Texel is deze weken het vervolg op 'Harry Potter'. De film draait in twee versies: de onderti telde 'Harry Potter and the cham ber of secrets' en de in het Nederlands nagesynchroniseerde 'Harry Potter en de geheime kamer'. Centrale figuur is uiteraard tovenaarsleerling Harry Potter. Hij krijgt vlak voor zijn tweede jaar op de Hogwarts School voor Hekserij en Tovenarij de waarschuwing dat zijn terug keer op de school tot een ramp zal leiden. Harry gaat toch en komt er dan achter dat hij nog steeds wordt gehaat door profes sor Snape en zijn klasgenoot Dracoo Malfoy. Maar er is ook goed nieuws: de beroemde schrij ver Gilderoy Lockhart is de nieu we leraar in Duistere Krachten. Na een tijdje worden enkele stu denten versteend aangetroffen. De grote vraag is wie of wat hier van de oorzaak is. Ook Harry behoort tot de verdachten. De film duurt ruim 160 minuten Geprolongeerd is ook 'Loenatik de moevie', gebaseerd op de bekende televisieserie over de Majoor, dokter Doolittle, Bep, Fats en mevrouw De Haas. In de film moeten deze bijzondere bewoners van de psychiatrische inrichting Zonnedael verhuizen De oude kliniek vertoont zoveel mankementen dat de patiënten weg moeten. Dokter Bomhoff heeft een goed alternatief Binnenzorg, een gesloten inrich ting waar veel andere patiënten verblijven. In de nieuwe kliniek gelden echter geheel andere regels dan de vijf patiënten gewend waren en dat geeft genoeg gekkigheid voor een heuse speelfilm. Ook nog een weekje te zien is 'Pietje Bell'. Het ondeugende maar goudeerlijke joch werd bedacht door de schrijver Chris van Abkoude, die zijn eerste boek over hem schreef in 1914 In de film richt hij zijn katapult op het kale hoofd van drogist Geelman en wanneer hij vervol gens ook nog de nieuwe bril van diens zoon Jozef kapotschiet, slaat Pietje Bell op de vlucht. Het blijkt het begin van een groot en spannend avontuur De misschien wel even geweldda dige griezelfilm 'Red dragon' is eveneens geprolongeerd. Daarin staat FBI-agent Will Graham op het punt om vroegtijdig met pen sioen te gaan wanneer hij wordt teruggeroepen om een wrede seriemoordenaar op te sporen Deze moordenaar, die bekend staat als The Tooth Fairy, heeft zijn zinnen gezet op de blinde Reba en het is aan Graham om te voorkomen dat ze vermoord wordt Hier heeft hij echter de hulp bij nodig van iemand die hij liever niet meer zou zien: seriemoordenaar Dr. Hannibal 'The Cannibal' Lecter. (362620), per fax (323000), of per e-mail (redactie@texelsecourant.nl). Als niets programma wordt doorge geven, wordt ervan uitgegaan dat het programma hetzelfde is als vorig jaar. Stranding Hunte, vliegtuigwrak op de Hors, nieuwe directeur Maritiem Museum, sterfte onder eidereenden, geslaagden SIGMA- team, koek-en-zopie bij Rogsloot, Gerard Weijers van Texels Belang naar CDA, ambtenaren mogen niet meer in Parkstraat parkeren, gere formeerde school in Oosterend, par keerautomaten zien eurocenten aan voor kwartjes, vogel vernoemd naarTheunis Piersma, bestuur Sportschutters genomineerd voor prijs, Rabobank spoelt guldens door riool, brandweer naar garage Reij, Eierlandsche Huis heropend, rechts zaak over verdeling patiënten, pin automaat Oudeschild, laatste duin- boer stopt, gemeente ontwerpt structuurvisie, Gerbrand Dros weg bij Gouwe Boltje, Bep Vonk naar SV De Koog, Aldi wil naar De Koog, vergruizen puin Vogelmient, ratten- plaag, regentonactie Novib, 30 km- borden, Radio Royaal en Radio Favoriet staken uitzendingen, bouwstop Lindeboom, €80.000 tekort voor ontvangst Duyfken, eer ste 'studentenhuis' voor werkende jongeren, tweede Texelpop-CD, gezamenlijke huisvesting welzijns voorzieningen op de helling, afscheid gereformeerde kerk Oosterend, aanleg parkeerterrein Albert Heijn, Panorama verkocht, Amateurtje blaast voorstelling af, In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. Deze wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM) In hotel De Pelikaan (nabij De Koog) begint om 20.00 uur een voorlich tingsavond voor schapenhouders. Sprekers zijn J. Houdijk van de WLTO en P. Velema en L. Mol van de Gezondheidsdienst voor Dieren. Om 20.00 uur komt in Tusse de Banke de afdeling stambomen van de Historische Vereniging bijeen Tezelfdertijd wordt een bibliotheek- avond gehouden. In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 20 00 uur) en Red dragon (20.30 uur). Teso zet vrijdag (vandaag) tot 16.05 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel.Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden ver kregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 06 9.44 en 22.10 u. Za. 07 10.30 en 22.34 u. Zo. 08 10.47 en 23 26 u. Ma. 09 11.10 en 23.55 u. Di. 10 11.00 en - u. Wo 11 046 en 11.50 u. Do. 12 1.20 en 12.50 u. Vr. 13 2.05 en 14.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 7 december op om 08.33 uur en gaat onder om 16.27 uur. 6 december springtij; 11 december eerste kwar- gemeenteraadsverkiezingen, centrale hulpverlenmgspost op plek Eyercoogh, Groenewegje De Waal wordt paardenpad, opa's en oma's schrijven zelf een kinderboek, vrou welijk college, Harry Wuis koopt Panorama, officier van justitie bezoekt Meierblis, Nieuwe Toe komst toch niet open, boetiek Deja Vu sluit, gebouw gemeentewerken gesloopt, Paul van Heerwaarden wil maisdoolhof, nieuwe stichting Het Lot van Texel, antennemasten Oudeschild en De Cocksdorp, aanlijnplicht, boom dames Dijt, Theun de Winter krijgt twee petten prins Bernhard, Aldi moet parkeer terrein 's nachts afsluiten, Willem Alexander en Maxima in Oudeschild, dreigende sluiting post kantoor Den Burg, caravan jongeren Oudeschild moet weg, dierenmis handeling bij Kotex, vernielingen bij pinksterevenement OTMV, ondergrondse glascontainer bij AH, Maarten Koorn neemt kabelkrant over, VOC-tuin bij Wezenputten, zeehondenvirus, website horeca De Koog, nieuwe banketbakker in Weverstraat, kinderen ingeënt tegen meningokokken, plan om gemeentelijke kunst te verkopen, 400 jaar Oudeschild, Daan Welboren mag niet in woning wonen, armbandjes bij discotheek, vierdui zend hectare grasland niet meer heilig, jongeren letten op in De Koog, vergroten Slufter, heremiet- kreeftjes op strand, actie Den Hoorn tegen schuur in De Naai, hoogwer ker voor brandweer, stinksloot Schapenhouders worden dinsdag 10 december getrakteerd op drie lezin gen. J. Houdijk van de WLTO vertelt over diverse beleidszaken, terwijl P. Velema en L. Mol van de Gezond heidsdienst voor Dieren vooral over actuele zaken in de schapenhoude rij zullen spreken. Zij gaan onder meer in op de bestrijding van scha- penziekten Ook het I. en R.-systeem (Informatie en Registratiesysteem) komt aan de orde. De avond wordt georganiseerd door de Vereniging voor Agrarische Bedrijfsvoorlichting en vindt plaats in hotel De Pelikaan nabij De Koog Aanvang 20.00 uur. DE */.E MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden Woensdag en zaterdag: 14.00 uur Zondag: 12.00 uur Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 par) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Nikadel, opgedoken scheepsklok, huisartsen sluiten zich aan bij huis artsenpost, De Karse-boom dicht, nieuw kerkenblad, toekomst Gouwe Boltje op de helling, Rab legt landingsplaats aan in Oudeschild, Marsdiep en Texelstroom gesloopt, gemeente kiest voor Douwe Egberts, controleactie Keurings dienst van Waren, bezuinigings voorstellen b en w, verbouwing fiet- senzaak Den Hoorn mogelijke locaties nieuw gemeentehuis gepre senteerd, kunstwerk Wolkers totaal vernield, Harry ereburger, groot schalige milieucontrole, fort De Schans gerestaureerd, Melle Zegel haalt 55 km/u op Spartamet, bana nenboom Harry Bakker in bloei, toe komst TESO in het geding, gemeen te wil Tusse de Banke afstoten, firma Zegel 100 jaar, Traanroeier 100 jaar, Ben Jas verlaat ambulance dienst, kamperen op sportvelden aan banden, exploitatie atletiek baan probleem, mobieltje in maag kabeljauw, horeca wil jeugd vroeger naar café lokken, tarief peuterspeel zaal omhoog, vleugel van Ed nu in hotel Den Burg, entreekaartje Calluna flink duurder, kringloopwin kel sluit, dokterspraktijk Oosterend sluit, camping seizoenpersoneel, parkeerkaart, riolering buitenge bied, bedrijventerrein langs Langeveldstraat, plan voor woningen op Zouteland, muziek school voert actie in raadzaal, Roelie Bakker twee dagen burge meester. De dertiende en laatste aflevering van het AVRO-televisieprogramma Natuuravontuur staat zaterdag 7 september geheel in het teken van Texel. Presentatrice Anniko waagt een tandemsprong en bezoekt samen met vogelwachter Eckard Boot de Schorren en Waalenburg. Met een strandjutter wordt het strand bezocht en Gerit Gerrits geeft een rondleiding langs de maquette van de Rede van Texel. De opnamen van Natuuravontuur wer den bijgewoond door groep 6 van basisschool De Bruinvis uit Oudeschild. Natuuravontuur wordt zaterdag om 18.30 uur uitgezonden via Nederland 1 DISCO DAAR GEBEURT METf Zaterdag 7 december Gratis entree v'' zyw KID2IVA EXOV V/W, K005. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7