Gegrepen door werk van Russische impressionisten teso Ed van Bommel exposeert in hotel Opduin 2 Wie wat waar voor Ouwe Sunderklaas Mannelijke hazen en stoofperen .TEXELSE COURANT Agenda Colofon Line dance \\/at ik zeggen wou.. Cailuna Adventsmiddag in De Koog Buitelboet wijkt voor praktijk fysiotherapeuten Blik vanger DINSDAG 10 DECEMBER 2002 Bokov, Lopatkin, Lomykin en Radimov. Het zijn namen van im pressionistische schilders uit Rus land. Hun werk is vanaf vrijdag avond tot 23 december te zien in Grand Hotel Opduin in De Koog. De verkoopexpositie is ingericht door Cocksdorper Ed van Bommel van Kunsthandel Baroque, die zich in het Russisch impressionisme heeft gespecialiseerd. Een voormalig fysiotherapeut die in de kunsthandel gaat en zich specia liseert in een tamelijk onbekende Russische schilderstijl, dat schreeuw om een uitleg 'Ik zocht iets dat bij mijn interesse paste, muziek, sport of kunst. In muziek en voetbal zijn voor een vijftigjarige geen brood meer te verdienen en kunst interesseert me al vanaf mijn jeugd. Maar het was nooit bij me opgekomen dat er meer mo gelijk is dan alleen het kijken naar schilderijen.' Internet bleek een bron van informatie voor de Cocksdorper. 'Er zijn allerlei websites over kunst, er staan kunsthandels op internet en je hebt internetveilingen waarop kunst wordt aangeboden Na verloop van tijd bezocht hij veilin gen en kunsthandels. 'Ik was een onbekende eend in de bijt met een onorthodoxe handelwijze. Kunsthan delaren waren gewend aan mensen die kwamen kijken en naar de prijs van een schilderij informeerden, maar niet aan iemand die de meest onge bruikelijke vragen stelt. Zoals hoe om te gaan met iemand die met een schilderij binnenstapt? Hoe je de kwaliteit moet inschatten, hoeveel je moet bieden en wat je er later aan een koper voor moet vragen? Sommige kunsthandelaren doen het heel net jes, maar anderen kraken het schilde rij af en proberen de verkoper met een fractie van de waarde af te sche pen. Ik heb geleerd dat er maar één manier is om een schildenj op waarde te schatten- kijken, kijken en nog eens kijken. Overal, op veilingen, ten toonstellingen, in catalogi en noem maar op. Je moet weten welke prijzen gangbaar zijn, of de stijl van het schilderij gewild is of wordt, wat de kwaliteit van de schilder is in ver gelijking met zijn collega's binnen zijn stijl en hoe het betreffende schilderij zich verhoudt tot het volledige oeuvre van de kunstenaar. Is het slecht, ma tig of goed? Al snel leerde ik me te beperken tot bepaalde stromingen. Ik heb me verdiept in de Nederlandse schilders van na 1850 en vooral in het Russische impressionisme, omdat ik dat heel mooi vind. Bovendien is de stroming nog met zo bekend en ge wild. Dat heeft als voordeel dat er nog relatief makkelijk aan dit soort schil derijen is te komen. De interesse groeit overigens wel.' Het Russisch impressionisme is afge leid van het Frans impressionisme, dat ontstond aan het eind van de negentiende eeuw, met schilders als Renoir en Monet Ze beïnvloedden veel buitenlanders, onder wie de Russen. Er kwam een voorlopig eind aan deze stroming toen in 1917 Lenin aan de macht kwam. Kunst moest sindsdien in dienst van de staat staan. De kunstenaars moesten wer ken volgens bepaalde voorschriften, het sociaal realisme. Van Bommel: 'Struise dames in een landschap, fabrieken met grote rookpluimen, enzovoort, om te laten zien hoe goed het met de staat ging. Best mooi, want de Sovjet Unie investeerde veel in kunstopleidingen. Ook van deze stijl heb ik werken. Maar de schilde rijen zijn wel voorspelbaar. Overigens bleven veel schilders in die tijd het impressionisme trouw, maar dat de den ze dan in hun eigen tijd, als een soort verzetskunst. Ze schilderden op resten doek, op papier of hout. Een hoop van die schilderijen zijn op zolders beland, want er was geen handel in. Pas toen Chroestjov in 1953 aan de macht kwam, kwam de kunst weer wat onder de knoet van daan. Toen grepen veel schilders openlijk terug op het Russisch im pressionisme. De landschappen keerden terug. Ze legden in korte tijd taferelen vast. Ze vingen die als het ware. De Franse impressionisten konden dat ook meesterlijk. Maar waar de Fransen wat verfijnder zijn, deden de Russen het wat hoekiger, robuuster. Dat is hun volksaard. Zij drinken wodka, de Fransen wijn. Ik werd gegrepen door dat Russisch impressionisme. Wat mij er zo in aan trekt is het kleurgebruik, maar vooral de kracht die het werk uitstraalt. Het lijkt wel alsof er een bepaalde vitali teit in die werken zit, het is net of ze het hebben geschilderd met een bezetenheid alsof hun leven ervan af tember 2001... Daarna heb ik ze maar laten versturen. Maar ik ben wel zelf naar Londen gegaan om te ko pen, naar Duitsland en via een tus senpersoon doe ik handel in Moskou. Want het is nog een kunst om ze Rusland uit te krijgen. In principe krijg je geen toestemming, tenzij je met dollars op de proppen komt. Via, via lukt dat dan. Want hoe dichter je ze bij de bron haalt, hoe goedkoper de werk op te bouwen. Er staan duizen den advertenties op, van mensen die werk van een bepaalde kunstenaar zoeken. Die mensen zet ik dan in mijn bestand. Zo verkoop ik werken aan klanten in Frankrijk, Duitsland, Israël, Engeland^Amerika en ook in Neder land. Bij het inkopen kijk ik dan heel gericht of er vraag is naar een be paald werk.' Maar lang niet iedereen wil een schil- Keesden Ouden van Grand Hotel Opduin en kunsthandelaar Ed van Bommel hangen een schildenj op voorde tentoonstelling die vnjdag- (Foto Gorard Timmerman) avond wordt geopend. hing. Misschien was dat soms ook wel zo. Het heeft een bepaalde ruw heid en intensiteit, maar is soms ook weer heel lieflijk, gedetailleerd en zelfs lieflijk.' Met behulp van internet leerde Van Bommel dat zich in Engeland, Duits land en Amerika schilderijen van deze Russen bevinden. 'Je moet je beden ken dat de schilders na 1953 vrijer mochten schilderen, maar het Wes ten kwam er niet mee in aanraking. Pas na de komst van Gorbatjov in de tachtiger jaren kwam er wat export op gang. En een aantal Russische schil ders verhuisde zelf naar het Westen. Langzaam kwam daar nu interesse voor hun werk op gang. Er zijn in Nederland enkele kunsthandels die zich er in specialiseren. Maar het vin den van dit soort schilderijen is een klus. En dan moet je ze nog zien te kopen en verkopen, dat is de aller grootste klus. Via internet kwam ik in contact met een Russische kunst handel in Los Angeles, die ze uit Moskou importeert. Ik had me voor genomen om naar Amerika toe vlie gen om een paar schilderijen op te halen, maar dat was kort voor 11 sep- schilderijen zijn.' Kopen via internet betekend dat Van Bommel de schilderijen tevoren niet in het echt heeft gezien. 'Je kunt niet voor één schilderij naar Los Angeles vliegen. Dat doe ik dan via foto's die ik krijg opgestuurd.' Iedere kunsthan delaar wordt beperkt door de midde len die hij tot z'n beschikking heeft. 'Met mij is dat niet anders. Mijn duur ste werk kocht ik voor bijna vier duizend euro, maar wel met de ver wachting dat het minstens het dubbele kan opbrengen. Alleen moet ik het nog verkopen. Ik heb ook eens een schilderij van een kleine veertig euro gekocht dat voor meer dan het honderdvoudige wegging. Maar ik heb ook zepers gehad. Ik verbaasde me er eens over dat een schilderij zo goedkoop weg ging. Toen bleek het vals te zijn. Zo heb ik wel eens een kofferbak vol met goedkope schilde rijen gekocht, die vals bleken te zijn. Voor een prikje hoor, dus geen nood. Een handelaar wist er wel weer raad mee.' Net als de aankoop verloopt ook de verkoop voor een deel via internet. 'Het is een ideaal middel om een net- derij kopen via het beeldscherm. Om de schilderijen onder de aandacht te brengen neemt Van Bommel deel aan beurzen, houdt exposities en heeft plannen om in De Cocksdorp een kunstwinkel te openen. Het afgelo pen voorjaar stelde hij werk tentoon in Bergen, van de zomer in het Bel gisch Aalst en vrijdagavond (vanaf 19.00 uur) dus in Grand Hotel Opduin. Eigenaar Kees den Ouden: 'Ik ken Ed goed en zie het als een soort vriendendienst. Een echte kunstkenner kun je mij met noemen, maar dit soort schilderijen spreekt mij wel aan. Ik zie de expositie als een aardigheidje.' De expositie is ver spreid over vertrekken op de begane grond van het hotel en voor iedereen toegankelijk van 9.00 uur tot 22.00 uur. Gedurende een groot deel van de openingstijden is Van Bommel aan wezig. Wie besluit tot de aankoop van één van de getoonde werken krijgt van Kunsthandel Baroque een diner in Hotel Opduin aangeboden. De collectie is ook te zien op internet (www.baroque-art.nl). Dinsdag 10 december: In het gemeentehuis begint om 19 30 uur de maandelijkse verga dering van de gemeenteraad. Deze wordt rechtstreeks uitgezon den via Radio Texel (106.1 FM). In hotel De Pelikaan (nabij De Koog) begint om 20.00 uur een voorlichtingsavond voor schapen houders. Sprekers zijn J. Houdijk van de WLTO en P. Velema en L. Mol van de Gezondheidsdienst voor Dieren. Om 20.00 uur komt in Tusse de Banke de afdeling stambomen van de Historische Vereniging bij een. Tezelfdertijd wordt een bibliotheekavond gehouden. In Cinema Texel draaien de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 20.00 uur) en Red dragon (20.30 uur). Woensdag 11 december: In Cinema Texel draaien Pietje Bell Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 07 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertonttecontracten en aanbiedingen daar toe zi|n van toepassing de Regelen voer het Advort onbe wezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor hel Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80 Per |aar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schrtfteli|toen 4 wekeruvoor afloop van de abonnementsperiode. (aanvang 13.30 en 16.00 uur), d Nederlands gesproken versie va Harry Potter (14.30 uur), d ondertitelde versie van Harry Poj ter (20.00 uur) en Red drago (20.30 uur). Donderdag 12 december: Ouwe Sunderklaas I Onder leiding van Harma Derk wordt in De Buureton een cursu kaarsen maken gegeven. De cui sus, die wordt georganiseerd dot de Stichting Welzijn Oudere Texel, is bestemd voor seniorer Aanvang 10.00 uur. ii Een programma van de Ouw Sunderklaasfeesten in de divers dorpen staat elders in deze kran' li ir Cinema Texel is wegens Ouw li Sunderklaas gesloten. It Vrijdag 13 december: In Cinema Texel draaien Pietje Be ie (aanvang 13.30 en 16.00 uur), d ii Nederlands gesproken versie va 't Harry Potter (14.30 uur), ondertitelde versie van Harry Pol ter (18.30 en 21.45 uur), Loenatii Moevie (19.00 uur) en My big fs Greek wedding (21.30 uur). It 1< Teso verzorgt deze week geer /c extra afvaarten. Er worden geer e wachttijden verwacht. Nadere in formatie kan worden verkregen vii 11 tel. 0222-369600 of e-ma a info@teso.nl. De veerdienst heef :c ook een eigen website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschili 'F Di. 10 11.00 en -1 Wo. 11 0.46 en 11.50 u Do. 12 1.20 en 12.50 u ir Vr. 13 2.05 en 14.00 u IV Za. 14 3.10 en 15.20 u Zo. 15 4 05 en 16.30 u Ma. 16 5.14 en 17.50 u it Di. 17 6.10 en 18.50 u e Aart het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 17 decembe op om 08 43 uur en gaat onder om 16.2 uur; 11 december eerste kwartier; 13 d« cember doodtij. Met medewerking van de bekende countryband 'No fences' houden de East Ender Honeybee Hoppers zater dag 14 december een linedance- avond in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De avond is voor ieder een toegankelijk en begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt €7,50. Bncveo vin Incn Bui lm vrranrwoordelijkhod via de redactie Mijnheer Hoppenbrouwers, manager van zwembad Cailuna, noemt de tariefsverhoging van €4,80 naar €8,15 'stevig'. Ik waardeer zijn gevoel voor understatement. Persoonlijk vind ik 'enorm' of 'gigantisch' beter passen. Afgelopen voorjaar ben ik voor het eerst in Cailuna geweest. Ik vond de tarieven de grens van het betamelijke al behoorlijk naderen, een mening die werd versterkt toen ik in de maanden erna tijdens logeerpartijen bij vrien den een aantal andere zwembaden bezocht. Deze waren stuk voor stuk leuker en goedkoper. Nu deze grote tariefsverhoging bij Cailuna eraan komt, ben ik eens een reisje door Nederland gaan maken via internet. De prijzen van zwemparadijzen en subtropische zwembaden varieren van €2,- in Harmeien tot €3.- m het De Mirandabad in Amsterdam. De grote tropische baden die landelijke bekendheid genieten, zoals het Tikibad bij Duinrell en Tropicana in Rotterdam, hebben hun prijs rond de €10,- of €11,-. De afgelopen tijd hebben wij in de Texelse Courant brieven van gasten kunnen lezen, waarin zij hun veront waardiging uiten over het hoge prijs peil in de Texelse horeca. Cailuna geeft toeristen en Texelaars een nieuwe reden tot klagen. Cailuna: een heel gewoon zwembad voor een heel bijzondere prijs! Daphna Lavy, Den Burg. In dorpshuis De Hof begint vrijdag 20 december om 14.30 uur een advent smiddag voor de ouderen van De Koog. De bijeenkomst wordt georga niseerd door de dorpscommissie. Deelname kost €3,-. Opgave is tot 16 december mogelijk bij Veronica van Beek (tel. 317729) en Frits Agter (tel. 317283). Vier fysiotherapeuten gaan op de plaats van de Buitelboet, het voor malige kinderdagverblijf aan de Burdetstraat in Den Burg, hun praktijk vestigen. Henriëtte Tim- mer-mans, Henk de Steur, Gerard Arkenbout en Koenraad Betzolt hebben het pand en de bijgelegen grond overgenomen van de ge meente. De fysiotherapeuten, die nu nog zelf standig werken, zien een meer waarde in het werken onder één dak. 'Er doen zich allerlei veranderingen voor in het vak en die kunnen we niet allemaal in ons eentje opvangen', vertelt Henriëtte Timmermans uit Oudeschild. Belangrijk voordeel van samenvoeging van de praktijken is dat de administratie en aanverwante zaken kunnen worden gecombi neerd. Als voordeel noemt ze ook dat bepaalde behandelingen kunnen worden uitgevoerd door een fysiothe rapeut die op dat specifieke gebied de meeste kennis en/of ervaring in huis heeft. 'Verder geeft het de mo gelijkheid zaken waarvoor we anders geen tijd hebben samen te doen, zoals bijvoorbeeld het geven van ad viezen en consulten aan groepjes mensen. Voor de samenwerking wordt een maatschap in het leven geroepen. De praktijk van Timmer mans in Oudeschild blijft bestaan, zij het in verkleinde vorm. 'Veel Oude schilders stellen het op prijs als ze dichtbij terechtkunnen.' Wel zullen behandelingen als dat gewenst is door een collega van Timmermans worden uitgevoerd. De bouwwerkzaamheden zullen n eerder dan over ongeveer een j< jè van start kunnen gaan. Afgesprok is namelijk met de gemeente dat b sisschool de Fontein, in verband rr de verbouwing, tot die tijd gebn kan maken van de Buitelboet. Het de bedoeling dat daarna het staande gebouw wordt afgebrok en dat er een nieuwe praktijk voor de plaats komt. Natuurlijk kwam het verwachte te lefoontje. Mijn geliefde hield de te lefoon met een afwerend gebaar in de handen. Tevens ontsnapte een lichte zucht: 'Je broer. Ben je er of ben je niet?' Ik woog bliksemsnel de voor- en nadelen. Maar de stem van mijn broer tetterde gewoon vrolijk door. 'Zeg niet dat ze er niet is, want ik ruik haar gewoon.' Er volgde een licht snuiven. Berustend pakte ik de telefoon over en liep er mee weg naar een plek in het huis waar ik ver kan kijken, de akkers over, het zwerk als een geruststellende boog om alles heen geplooid en een zeer verre horizon. 'Het kan met', zei mijn broer, 'als je de Texelse Courant uit de bus haalt zie je de koppen: Koeienfeest. Ver gunning kokkelvissers. Manneli/ke hazen doelwit jachtvereniging en iets over de brandweer. Waar zijn jullie in vredesnaam mee bezig? Bovendien lees ik ook nog dat |ij in die krant Gods naam misbruikt. Ben jij nou helemaal gek geworden? Waar ben jij in vredesnaam mee bezig? Je bent de enige in de fami lie die vervuld is van een groot reli gieus besef en je weet dat aardig uit te dragen, als ik je kinderen moet geloven. Wat is dat voor taal?' Het was even stil en ik overwoog alsnog op te hangen. Langzaam droop ook in onze familie de kerst sfeer binnen. 'We hebben ook nog een ijsboerderij Labora geheten', zei ik met een overdreven opgewekte stem. 'Het is hier een interessant eiland, het is maar hoe je het bekijkt. Er is ook een boerderij voor lams- en rundvlees, Hoogvliet geheten. We hebben een Worsteltent en je kan voor twee euro vijf kilo rood- kokende stoofperen kopen. Vijf kilo, hoor je me broederlief? Weet je nog dat onze vader daar zo van hield, dat hij met zo'n stiekeme vinger zijn schaaltje uitlikte en dat hij altijd uit riep: laat mij slurpen van dat rode, dat rode daar.' Ik staarde mistroostig naar twee ha zen, die hun weg vonden over de wijdte voor me. Ze renden in een scheef ritme en in een schier onmo gelijk tempo het land over. Ik hoorde de geluiden van de jager in het groen groen groen groen knollen knollenland. Niks parmantigs te ontdekken, gewoon rennen voor je leven, zoals het in de hele wereld om ons heen grijpt. 'Ik weet ook de biefstuk nog', zei mijn broer. 'Die hoorde bij de stoof peren, het ritueel van de pong waar aan het grote mes werd gescherpt en die onvoorstelbaar dunne plak jes waarin die biefstuk door onze vader werd gesneden, omdat moe der daar zo van hield. Wat die man voor onze moeder deed, ongeloof lijk.' 'Als je relateert doe je het een en an der voor elkaar', zei ik overtuigd. 'Wat heet. je doet een heleboel voor elkaar als ik daar eens even over nadenk, en je vindt dat ook nog fijn.' 'Weet je nog dat onze stoofperen- vader altijd beweerde dat jij eigen lijk niet echt geschikt was voor een I relatie?', zei mijn broer met zijn speldenprik stemgeluid. 'Dat is dan I meegevallen, waarschijnlijk had hij de verkeerde voor en bedoelde hij jou.' 'De kerstmaand leidt tot bezin ning', fluisterde mijn broer, 'in ieder geval ben jij de laatste die met domme vloeken moet gaan strooien. Dat brengt zelfs mij uit evenwicht. Bovendien, je begrijpt toch wel dat ik een van die manne lijke hazen ben waarop gejaagd wordt. Het is bar, meer dan bar, ik heb meer dan twintig uitnodigingen voor de feestdagen, ik ben werke lijk zeer aantrekkelijk loslopend wild en ik wilde mijn toevlucht nemen naar het eiland van de koeien- feesten, de kokkelvissers, ik wil ijs halen op de boerderij en me ongans eten aan de door jouw klaarge maakte stoofperen.' 'Ik vloek nooit en ik wil niemand kwetsen', zei ik. Het klonk zwak. Ik zag op tegen de geur van lams vlees, het schillen van peren en zo veel andere zaken die mij tegemoet schitterden. 'Vorig jaar om deze tijd was ik in het oerwoud', zei ik, 'en dit jaar...' 'Dit jaar ben ik je oerwoud, ik kom niet alleen, ik denk dat ik een nieuwe vriendin heb.' 'Er wordt op dit mo ment een haas dood geknald, ik hoor het, ik verbeeld me dat ik het ook zie. Wat een ellende', riep ik opeens opgewonden. 'Ssstt', zei mijn broer', houd je in en geen ver keerde woorden zeggen.' Dana Rover Hoe laat begint het speulen? Waar zit de jury? Moeten deelnemers zich ergens aanmelden? Het zijn van die vragen die ieder jaar weer opduiken met Ouwe Sunderklaas. En hoewel de meeste antwoorden al jaren dezelfde zijn, zijn er toch ook altijd wel een paar wijzigingen. De Texelse Courant zet alle gege vens - per dorp - op een rijtje. Jeugdige speulers in Den Burg kun nen zich vanaf 17.00 uur inschrijven in hotel De Lindeboom. Er zijn drie categorieën: enkelingen, paren en groepen. De jurering vindt tussen 17.00 en 18.00 uur plaats bij het Open Boek, Bentex en Nauta Boek. In de Hema Koffieshop krijgen de deelnemers warme chocolademelk. In Question Plaza hebben de kinde ren tussen 18.00 en 20.00 uur hun eigen 'Mini Ouwe Sunderklaas'. Het hossen en springen wordt om 19.00 uur onderbroken voor de uitreiking van de prijzen, die zijn beschikbaar gesteld door Kees Jaap van der Kooi. De volwassenen in Den Burg kunnen zich vanaf 20.15 uur inschrijven op het terras van De Lindeboom. Daarna wordt gespeuld. De wagens waarop dit gebeurt, mogen pas na 21.00 uur het centrum in. In verband met de feestverlichting die boven de straten hangt, is de maximumhoogte van de wagens 3,80 meter. Combinaties die langer zijn dan 8,00 meter ondervin den eveneens onoverkomelijke pro blemen, want die kunnen de krappe bochten in het centrum niet nemen. De uitslag wordt rond 23.30 uur be kend gemaakt, eveneens in De Lindeboom. De kinderen van Oosterend speulen van 17.00 tot 18.00 uur in het rondje Peperstraat, Verlorenkost, Koete- buurt en Kerkstraat. Daar ook loopt de jury rond. Daarna gaat iedereen naar dorpshuis de Bijenkorf, waar rond 18.30 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. Van 19.30 uur tot 21.30 uur is er kinderdisco in de Bijenkorf. Voor de volwassen Gortbuken geldt een nieuwe opzet. Om te voorkomen dat de enkelingen en de duo's ten onder gaan in het 'geweld' van de grote groepen, mogen zij vanaf 20.00 uur speulen en de groepen pas vanaf 20.30 uur. De feestcommissie heeft bovendien bepaald dat de 'stukkies niet te lang mogen duren'. De speulers kunnen hun kunsten tonen tot 21.30 uur. De jury staat op vier vaste en verlichte punten in het rondje Peperstraat, Verlorenkost, Koetebuurt en Kerkstraat. Onderweg worden speulers en publiek getrak teerd op een hapje en een drankje. De prijzen worden rond 22.00 uur uit gereikt in het dorpshuis. Het feest dat er daarna losbarst, wordt opgeluis terd door live-muziek. Kinderen in Oudeschild kunnen tus sen 16.30 en 17.00 uur een deelne merskaartje ophalen in dorpshuis 't Skiltje. De jury staat tot 17.30 uur voor hen klaar bij W. Schouten (De Ruyterstraat 35) en A. Westerlaken (De Ruyterstraat 63). Na afloop wordt er gedanst in 't Skiltje, waarom 18.15 uur de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De volwassenen kunnen zich tussen 20.30 en 21.15 uur aanmelden in 't Skiltje. Speulen kan tot 22.15 uur, eveneens bij W. Schouten en bij J. de Lugt (De Ruyterstraat 84). De prijs uitreiking wordt rond 23.00 uur ver wacht, waarna in het dorpshuis tot in de kleine uurtjes kan worden ge danst. Voor elke speuler, jong of oud, is er een herinneringsvaantje. In De Cocksdorp wordt gespeuld in de huiskamers die aan de route lig gen. De kinderen zijn tussen 17.00 en 18.00 uur actief aan beide zijden van de Kikkertstraat tussen De Nieuwe Aanleg en La Morena. Aansluitend is er disco en prijsuitreiking in het Eierlandsche Huis, waar alle deelne- mertjes een 'een lekkere verrassing' krijgen aangeboden. Deelname is gratis; wél moet in verband met de jurering vooraf een nummer worden afgehaald in het Eierlandsche Huis. De Durper volwassenen speulen 19.30 tot 23.00 uur in de Kikke straat, Ploosterstraat en Jo Hodshonstraat. Deelname kost €1 en is gratis voor donateurs van Buurtcommissie. Ook in dit gei moet in het Eierlandsche Huis e nummer worden opgehaald. Mens in de huiskamers kunnen telefonis doorgeven welke voorstelling zij beste vinden. Dat kan tussen 23. en 23.30 uur via tel 316434. De bai Los Onder Dikos verzorgt in Eierlandsche Huis voor de twintigs keer de feestmuziek. In Den Hoorn speulen zowel de ki deren als de volwassenen in dorp huis De Waldhoorn, De Vermaning bij de familie De Ruyter (Herenstra 9). Voor de volwassenen is er bove' dien een juryadres ingericht in Or Huis. Alle speulers kunnen van 15.00 uur een nummer halen in C Waldhoorn. De kinderen zijn 16.15 tot 17.15 uur in touw en volwassenen van 20.00 tot 22.15 ui De prijsuitreiking vindt plaats ror respectievelijk 17.45 en 23.30 ui Voor de jeugd is er in het dorpshu disco, voor de volwassenen staat es feestavond onder leiding van Bern Fibben op het programma. De Dorpsstraat is als vanouds hi toneel waarop de inwoners van 0 Koog hun spel laten zien. Kindere speulen er vanaf 17.00 en 18.00 ui de volwassen Kogers zijn vanaf 20.0 uur aan de beurt. Cafe-restaurai Tumbleweeds biedt voor beide grot pen onderdak aan de prijsuitreikirv: waarna er een feest losbarst. Ook de speulers in De Waal gebrv ken de straat om hun spel te verte nen. Dat gebeurt van 19.30 tot 20.3 uur. De prijsuitreiking vindt rond 21.0 uur plaats in dorpshuis De Wielewaa waar met behulp van de eigen Waa derband vervolgens tot in de klein uurtjes een feestje wordt gebouwd re al si

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2