Schaatsen van vet naar slijptol f= Qport 7 voetbalprogramma Natascha van der Vis oppermachtig nderen leren spelenderwijs voetballen 'EXELSE COURANT Bowling De Koog verliest ondanks voorsprong Alewijn Otttrofee voor Thijssen Dames Tevoko 3 prima op dreef Hoge series in De Rog Programma zaalvoetbal Sportvissen DINSDAG 10 DECEMBER 2002 Tweemaal op voorsprong komen en toch verliezen. Dat overkwam SV De Koog zondag in de thuis wedstrijd tegen Strandvogels. De gastheren hadden wellicht een beter resultaat verdiend, maar moesten genoegen nemen met een 2-3 nederlaag. Waar alle andere Texelse verenigin gen hun wedstrijden wegens de vorst zagen afgelast, was het veld van SV De Koog goed bespeelbaar, terwijl de consul het bovendien geen probleem vond de voetballers en hun suppor ters aan de snijdende kou bloot te stellen. Een probleem voor trainer Bep Vonk, die opnieuw niet over een volledige selectie kon beschikken. Sher Atroshy, Henk Youssef en top scoorder Dennis Rebronja ontbraken. De positie van Rebronja werd inge nomen door oudgediende Frans Stark, die jarenlang bij De Cocksdorp speelde, sinds enige tijd lid is van het Koger recreatieteam en nu zijn de buut maakte voor het eerste elftal. In de beginfase had De Koog het moeilijk tegen de gasten uit Onderdijk en werd keeper Tjarko Stolk tot tweemaal toe danig op de proef ge steld. Hij redde beide keren uitste kend. Na tien minuten kreeg De Koog zijn eerste goede mogelijkheid via Frans Stark. Zijn harde inzet kon door de keeper met moeite gepareerd wor den Enkele minuten later was de scherpe Stark weer dichtbij een doel punt. Hij nam de bal uit een voorzet van Joris Ellen ineens op de slof en schoot rakelings naast. Na een half uur spelen kwam De Koog goed weg, toen keeper Stolk de bal verkeerd raakte, waardoor deze voor de voe ten belandde van een vlakbij hem staande tegenstander. Deze schrok kennelijk zo van deze opgelegde kans, dat hij de bal in het zijnet schoot. Ook daarna was De Koog dichtbij een doelpunt. De ploeg kreeg enkele keren een vrije trap te nemen van net buiten het strafschopgebied. Dennis Vonk en Vincent Kaspers konden de juiste richting echter met vinden. Na dat Tjarko Stolk weer een goede red ding had verricht, volgde aan de an dere kant een snelle uitval van De Koog. Vincent Kaspers gaf over links een dieptepass op Frans Stark, die zijn tegenstander te snel af was en vanaf de achterlijn voortrok. De inko mende Joris Ellen kon van dichtbij inschieten: 1-0. In de beginfase van de tweede helft kwam De Koog onder druk te staan en werden er verdedigend nogal wat foutjes begaan. De beste kans voor Strandvogels kwam na een te zachte terugspeelbal van Eddy Witte Een aanvaller kon alleen op het doel af gaan, maar zag zijn inzet half gestuit door keeper Stolk, waarna de mee gelopen Marcel Boone op de doellijn voor opruiming kon zorgen. De gelijk maker kon evenwel met uitblijven. Deze viel toen een doorgebroken speler alleen op keeper Stolk kon af gaan en beheerst scoorde (1-1). Tien minuten later kwam De Koog toch weer op voorsprong. Doelpuntenmaker was de sterk spe lende Vincent Kaspers, die zich han dig ontdeed van een tegenstander en de bal met een prachtige lob over de uitkomende keeper plaatste (2-1). Vijf minuten later kwam Strandvogels al weer op gelijke hoogte, na een rom melige situatie voor het Koger doel, waarbij de bal plotseling voorde voe ten van een tegenstander kwam, die van dichtbij in kon schieten (2-2). Enkele minuten later kwam Strand vogels op voorsprong (2-3). Volgens grensrechter Aad Eelman ging aan het doelpunt buitenspel vooraf, reden om de scheidsrechter met een vlag- signaal te waarschuwen. Het teken werd genegeerd, waarop Eelman in woede ontstak. De scheidsrechter maakte een einde aan het incident door zijn assistent van zijn taak te ontheffen, waarna coach Vonk de vlag maar ter hand nam. In het resterende kwartier perste De Koog er nog een slotoffensief uit. De ploeg kreeg enkele kansen op de gelijkmaker, die misschien toch wel verdiend was geweest. De beste kans was echter voor Strandvogels. De gasten zetten een snelle uitval op, maar één van de aanvallers schoot van dichtbij naast, waardoor het 2-3 bleef. Koplopper De Pins liet deze week een paar puntjes liggen in de donderdagochtendleague van het Texelse bowling. Het team won met slechts 2,5-1,5 van Klaver 4. Dit be tekende dat het team van Flair kans had op de eerste plek te komen. Dan moest echter wel gewonnen worden van WBZ, wat met lukte. WBZ zit hen nu met slechts één punt achterstand op de hielen. Het team van De Koogel speelde donderdagavond een goede wed strijd. Zo gooide Marcel Witte een game van 201 en een game van 236. Daarnaast maakte hij een serie van 812, wat een gemiddelde van 203 per game betekent. Maar er waren nog meer hoge games. Rinse Dijt gooide een game van 230, wat niet bete kende dat zijn team Speelkwartier kon winnen van team Eduardo's. Marcel Bakker gooide in de partij tus sen Badweg Sportief en 't Preathuys een hoge game van 207 game, maar ook daar betekende dat geen over winning. Koploper TZN had geen moeite met The Last Boys en ook Schouwstra Transport wist te winnen, zodat dit team aansluiting blijft hou den met de top. De dames van Sommeltjes wonnen met 3-2 van Pet's Place Door deze uitslagen zijn komen nu meerdere teams in aan merking voor het kampioenschap. Uitslagen Donderdagochtendleague: T-Forts-Juttertjes 0-4, de Pins-Klaver 4 2,5-1.5; Flair-WBZ 1-3. Donderdagavondleague: Badweg Sportief -'t Praethuys 2-3; TZN-the Last Boys 5-0; Pet's Place-Sommeltjes 2-3; Eduardo's-Speelkwar- tier 3-2; de Koogel-Heksenketel 5-0; Schouws tra Transport-Visvogels 4-1 Omdat hij het afgelopen jaar het meest succesvol was tijdens de zo geheten herenmiddagen van de Texelse golfclub, mocht Pieter Thijssen vrijdag de Alewijn Otttrofee in ontvangst nemen. Dit jaar werden dertig 'herenmiddagen' gehouden waarbij de mannelijke leden van de golfclub het onder leiding van Peter Boorsma tegen elkaar op mochten nemen. Bij deze wedstrijden werden over achttien holes stablefordpunten geteld. De beste acht bepaalden het eindresultaat. De meeste punten werden behaald door Pieter Thijssen, tweede werd Koos Jongebreur, derde Jan van Andel Het derde damesteam van volleybalvereniging Tevoko is de laatste tijd uitstekend op dreef. Deze week werd in Anna Paulowna tegenstander LOS'82 aan de zege kar gebonden. De Texelse vrouwen staan met een puntentotaal van 25 uit 8 wedstrijden nu stevig op de derde plaats. Tevoko begon de wedstrijd met drie invallers, maar ondanks deze handi cap leek LOS'82 geen al te zware tegenstander te worden. Toch liep het niet helemaal van een leien dakje en moesten de dames kennelijk nog wat wennen aan elkaar. Tot 15-15 ging de strijd gelijk op, daarna leidden enkele goede opslagbeurten zelfs tot set winst voor LOS'82. Dankzij enkele kleine wijzigingen be gon zich daarna een steeds vaster patroon af te tekenen bij Tevoko en konden blokkeerders Gea Pape en Mary Koorn de aanvallen steeds be ter onschadelijk maken. Een tegen slag leek het uitvallen van Gertha Wessels in het begin van de tweede set, maar ze herstelde snel en kon al gauw haar plek weer in nemen. Tevoko trok de stand gelijk door de tweede set met 16-25 te winnen en speelde de wedstrijd vervolgens sterk uit en met mooie wisselende aanvalspatronen werden ook de derde en vierde set met 16-25 bin nengehaald. Er werden deze week bijzonder hoge series gespeeld bij biljartvereniging 'De Doorstoot' in De Cocksdorp. De hoogste sene was weggelegd voor Arend Wassink. Ondanks een serie van dertien bleek Piet Harman niet tegen hem opgewassen In zijn laat ste beurt wist hij geen gelijkspel te forceren, hoewel de ballen gunstig lagen. Ook Fred Klok wist te verras sen door Paul Dracht, de grote favo riet voor de titel, te verslaan. Uitslagen: A. Wassink-P. Harman 32-33, F Klok-J. Smit 18-20, F. van Ankeren-P Zijm 6-24, S. Dijks- fra-M. Former 16-29, W. Homan-P Dracht 19- 32. P. Harman-F van Ankeren 31-11, S. Dijks tra-P. Zijm 15-30, M. Former-A Wassink 31-24, F. Klok-P. Dracht 23-28, W. Homan-J Smit 18- 20 Zaterdag 14 december Marken A1 -Texel'94 A1 14.30 Texel'94 A2-ZCFC A1 13.30 Winkel B1-Texel'94 B1 14.00 Texel'94 C1-Hollandia T. C1 13.30 DTSC1-Texel'94 C2 13.00 Dirkshorn C1 -Texel'94 C3 14.00 BKC C1 -Oosterend C1 12.45 W'meer D1-Texel'94 D1 9.00 De Koog D1-Texel'94 D2 12.00 Texel'94 D3-ZAP D3 11.45 JVC D5-Texel'94 D4 12.30 Oosterend D1 -SRC D2 11.45 Oosterend D2-Texel'94 D5 14.30 SVA M3-Oosterend M1 10.00 G-voetbal Eendracht 2-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie ZDHE1-SVCE1 9.30 Barcelona-Arsenal 9.30 SVO F1-Juventus 9.30 SVCF1-SVOF2 9.30 Liverpool-Real Madrid 9.30 Texel'94 E3-SVC D1 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 E1 10.30 ZDH D1 -De Koog E1 10.30 Texel'94 E5-Texel'94 E4 10.30 SVOE1-SVOE2 10.30 Zondag 15 december Schagen-Texel'94 14.30 Oosterend-Knollendam 14.00 Twisk-ZDH 14.00 Petten-De Koog 14.00 Grasshoppers 2-Texel'94 2 11.45 Texel'94 3-DFS Alkmaar 7 12.00 Texel'94 4-DFS Alkmaar 5 12.00 Oosterend 2-Vesdo 3 12.00 Spartanen M1-Texel'94 M1 14.30 Woensdag 11 december 18.45 SVO C1-Koog C1 Van Putten 19.35 Klif dames-WGW Klif 20.25 SVO 6-Klif 4 Hoogendijk 21.15 Texel 6-De Krim 4 Franchimon Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 12 december Geen programma Vrijdag 13 december Jeugdtoernooi De Krim Op het strand bij paal 15 werd zater dag de zesde wedstri|d in de wmter- serie van de Texelse sportvisclub gehouden Drie senioren en één jeugdlid haalden 26 vissen uit het water met een totale lengte van 600 centimeter. Als eerste eindigde Nico Tessel (12 vissen. 288 cm), tweede werd Rem Kuyper(9,203), derde Poul Verhagen (5, 109) De volgende wedstijd wordt gehouden op 21 de cember, van 18.00 tot 20.00 uur op de dijk bij het Ankerpark in Oude- schild. Natascha van der Vis blijft winnen. Na drie eerdere overwinningen en twee tweede plaatsen slaagde de Oosterendse er zondag in ook de zesde wedstrijd van de Noord hollandse Rabo-topcompetitie voor ATB-rijders op haar naam te schrijven. Op haar 'eigen' parcours in de Dennen was ze oppermach tig. Van der Vis had aanvankelijk nogal wat te stellen met Merel Koenen uit Den Helder, die snel van start ging en lange tijd strijd met haar leverde om de eerste plaats. Maar halverwege, kort nadat Van der Vis een gaatje had geslagen, besloot Koenen op te ge ven. Dat gebeurde nogal onver wachts. Haar begeleider moedigde haar aan er nog even flink tegenaan te gaan, waarop het jonge talent de andere kant op stuurde en hem toe beet: 'Ga lekker zelf fietsen.' Wat er precies aan de hand was, werd niet helemaal duidelijk, maar waarschijn lijk speelde ook de felle kou een rol bij haar besluit de stnjd te staken. Van der Vis trok zich er weinig van aan en reed gemakkelijk naar de overwin ning. Ze verstevigde daarmee haar leidende positie in het algemeen klassement Met nog twee wedstrij den te gaan lijkt de eindoverwinning haar met meer te kunnen ontgaan. De volgende wedstrijd wordt zondag 29 december in Enkhuizen verreden. De finale in Den Helder staat voor begin volgend jaar op het programma. De wedstrijd bij de dames vormde onderdeel van een veel groter evene ment, dat in totaal zeventig deelne mers naar de Dennen lokte. Dat wa ren er iets minder dan bij de andere wedstrijden in de Rabo-top competitie. De reisduur en de ongun stige weersomstandigheden lagen daar ongetwijfeld aan ten grondslag. De overkantse ATB-rijders die er wél waren, waren vol lof over het geva rieerde parcours Daarin was een deel van het mountainbikepad nabij de Biesbosweg opgenomen, als mede een stuk ruiterpad. Het bevatte nogal wat steile klimmetjes, maar door de vorst was het traject niet al te zwaar, al was het zaak niet te val len. Eén van de overkantse deelne mers stuiterde in een scherpe afda ling van zijn fiets en moest met een bloedende hoofdwond en een her senschudding naar een arts worden gebracht. Succesvol was ook Ruben van Vliet, die meedeed in de poule voor 13- en 14-jarigen. Het Texelse talent leverde hevig stnjd met Dennis van der Stoel uit Oosthuizen, die er als een raket van door ging, maar zijn snelle start later in de wedstrijd moest bekopen. Van Vliet bleek zijn race beter te heb ben ingedeeld en ging zegevierend over de finish. Ook hij voert het alge meen klassement aan. Senior Jordy Vinke was eveneens op dreef, ondanks dat hij zich op de weg meer thuis voelt dan op de smalle, bochtige bospaadjes. Na een snelle start kon alleen topfavoriet Ed Scholte uit Den Helder hem volgen. Daarna ontspon zich een spannende strijd, die een onverwachte wending kreeg door de eerdergenoemde val partij. Vinke bleef zelf op de been, maar moest een korte periode van concentratieverlies bekopen met een achterstand van zo'n twintig meter, die hij in het verloop van de wedstrijd niet meer kon goedmaken. Zijn tweede plaats, vóór sterke rijders als Willem Mulder uit Anna Paulowna en Tino Haakman uit Enkhuizen, stemde hem echter tevreden. Als beste Texelaar veroverde hij bovendien het Texels kampioenschap. In die lokale strijd greep Rien Brouwer (die in de totaalstand veertiende werd) de tweede plaats, vóór Loek van Vliet en Niels Jimmink. Uitslagen Senioren/veteranen: 1 .Ed Scholte. Den Helder 2.Jordy Vinke, Oosterend: 3.Willem Mulder. Anna Paulowna. 14.Rien Brouwer. Oosterend, 16.Loek van Vliet, Den Burg, 22.Niels Jimmink. Den Burg; 27.Theo Boom, Den Burg, 29 Richard Koopman. Den Hoorn; 33.Menno Goënga Den Burg; 36.Jesse Hoven. Ooster end. Junioren. Uochem Nannes. Warmenhuizen. 2.Mark van der Kruk. Den Helder 3 Bas de Bruin. Uithoorn; 4 Marcus Bakker, Den Burg; 5.Adhaan van Rijsselberghe, Den Burg. 8.Tho- mas Buis. De Waal Dames 1 Natascha van der Vis, Oosterend; 2.Jessica Glasbergen, Den Helder 3.Mans van Stralen. Warmenhuizen. Jeugd t/m 10 jaar 1 Ivar Slik. Bergen; 2 Bart de Kleine. Westerland; 3.Thijs Zuurbier, Den Hel der 7.Mike Brouwer. Oosterend Jeugd 11 en 12 jaar. 1 .Renè de Kleine, Wester land; 2.Job Smmge. Heerhugowaard; 3 Rik Mulder, Anna Paulowna; 4 Klaas Uitgeest. De Koog; 5 Ferry van der Vis, Oosterend. Jeugd 13 en 14 |aar 1.Ruben van Vliet. Den Burg; 2.Dennis van der Stoel. Oosthuizen. 3.Bart Sinnige. Obdam. 6.Thomas Boom. Oudeschild, 8.llse Pastoor. De Waal. 10.Mark Huisman, Den Burg v -ï'v V tob Daalder offerde er gisteren zijn Tije dag voor op. De hele ochtend vas de werknemer van Sportshop 'exel in Den Burg druk in de weer om ichaatsen te slijpen Met het oog op ien naderende schaatsperiode had- len diverse mensen de ijzers uit het ■et gehaald en naar de sportzaak jebracht. Ook de vraag naar i|zers is iterk toegenomen. Populair zijn vol- jens Daalder vooral de hockey- ichaatsen. 'Jongeren willen die I |raag hebben.' n polder Waalenburg waagden de rste schaatsers zich gisteren voor- ichtig op het ijs. Ze moesten er op- ssen voor nog aanwezige wakken, haatsen op de ijsbanen was nog iet mogeli|k, maar dat lijkt een kwes- ie van tijd. De rayonhoofden van de sbanen in Oudeschild en De Koog erwachtten gisteren dat die banen isschien vandaag (dinsdag) al open ouden kunnen gaan. Bij de ijsbaan baan bestaat uit opgevangen regen water Weersomstandigheden De andere banen gaan vermoedelijk over een paar dagen open, afhanke lijk van de weersomstandigheden. Voorbereidingen worden al getroffen. Verlichtingen zijn op orde gebracht en koek- en zopietenten zijn neergezet of staan klaar om geplaatst te wor den. Het eiland kent diverse schaats- gelegenheden. Aan de Ankerstraat in Oosterend ligt een officiële vier- honderdmeterbaan, op de Rogsloot bij De Cocksdorp kan een vier- honderdmeterbaan worden uitgezet en Den Burg kent aan de Element een ijsbaan die bi|na vierhonderd meter lang is. Op het Vlak bij Den Hoorn (het voormalig waterleidinggebied) kun nen mensen straks van paal 12 tot aan de Mokbaai schaatsen. Die tocht end was zondag voor ongeveer drie kwart dichtgevroren. Volgens Jaap Kiewiet van IJsclub Oost moet het ijs ongeveer acht a negen centimeter dik zijn, voordat de baan open gaat. Kiewiet verwacht dat het eind van de week of in het weekend zover is. Kin deren onder de dertien jaar mogen dan gratis de baan op. Zij hoeven met lid te zijn van de vereniging, aldus Kiewiet. Voor de Strender ijsclub zou opening meteen betekenen dat de verwarmde kantine, een voormalig gebouw van de RST dat een paar jaar geleden werd overgenomen, voor het eerst kan worden gebruikt voor het schaatsen. IJsclub Den Burg begon zaterdag met het preparen van de iisbaan. Water uit de naburige vijver werd op het veld gepompt en rond de baan werden hekken geplaatst om al te nieuwsgierigen nog even uit de buurt te houden. Volgens Jan Heethuis kan Weer of geen weer, iedere zaterdag morgen tussen half tien en kwart voor elf is het hoofdveld van voetbal vereniging Texel'94 gereserveerd voor de F-mini's. Jongetjes en meis- jes van vijf en zes jaar oud spelen in teams van vier personen op kleine veldjes met kleine doeltjes wedstrijd jes tegen elkaar. Dat gebeurt vol over gave, al moet de scheidsrechter het spel eens stilleggen om de veters van éen van de spelers te strikken of om uit te leggen dat de bal de zijlijn is gepasseerd en dat het dus 'uit' is. 'Ik vraag me wel eens af of vijf jaar met Ie long is. Ze zijn zó afgeleid en als we gaan trainen kan ik net zo goed schepjes en vormpjes meenemen, want dat vinden ze ook allemaal leuk. Aan de andere kant: ze vinden voet ballen prachtig en komen iedere week weer trouw', vertelt Wim Koorn, bestuurslid van Texel'94 en één van de initiatiefnemers. Het project, dat z'n derde seizoen beleeft, kent enkele belangrijke ge woonten. Tussen de tweede en derde wedstrijd wordt limonade geser veerd, na afloop mag iedere speler een penalty nemen en uitslagen wor den niet genoteerd. 'Het is puur re creatief, alleen bedoeld om kinderen spelenderwijs te leren voetballen en met de spelregels in aanraking te brengen. Eerder moest je zes zijn als je op voetbal wilde. Op een gegeven mochten kinderen van vijf bij ons trai nen. Maar die wilden natuurlijk ook wedstrijdjes spelen Zo zijn we be gonnen.' De opzet blijkt goed te wer ken, volgens Koorn. 'Ik zie het aan mijn eigen zoon Wessel. Hij is heus geen voetbalgrootheid, maar hij is op zijn vijfde begonnen en je kunt nu goed merken dat hij al een jaar lan ger speelt dan sommige andere jo chies.' De competitie, die dus eigenlijk geen competitie is, telt momenteel negen teams: vijf van Texel'94, twee van SV De Koog en één van ZDH 'Aan het begin van het seizoen waren het er zeven. Toen speelden we ook wel eens met vijf tegen vijf spelertjes. Of zes tegen zes, net hoe het uitkwam. Maar daar zijn we vanaf gestapt, want het gevolg was dat het soms veel te vol was op het veld en som mige kinderen er helemaal met meer aan te pas kwamen. We hebben daarom opnieuw ingedeeld. Het kan nu wel eens gebeuren dat een team te weinig spelers heeft, maar dat los sen we op door |ongens en meisjes aan elkaar uit te lenen. Onze ervaring leert dat het die kinderen allemaal niks uitmaakt, als ze maar kunnen voetballen.' Niet te moeilijk doen, dat is het credo. 'Er zijn ook kinderen die wat ouder zijn dan vijf of zes jaar, bij voorbeeld omdat er voor hen geen team is in hun eigen leeftijdsklasse. Dat geeft niks, zolang ze maar niet veel te goed zijn voor de rest.' Enig nadeel van het succes van het project is dat het materiaal niet meer voldeed. Vorige week werden nood gedwongen twee nieuwe doeltjes aangeschaft. 'In het begin gebruikten we pionnetjes, maar dat vonden de spelers met echt. Je moet in dat netje kunnen schieten. Het ziet ernaar uit dat zaterdag de laatste wedstrijden van 2002 zijn ge speeld. Voor zaterdag aanstaande stond een uitstapje naar SV De Koog op het programma, zodat de spelers van die club ook eens een 'thuis wedstrijd' zouden kunnen spelen. Om dezelfde reden wordt in januari een bezoek gebracht aan Den Hoorn. Maar door de invallende vorst lijkt de winterstop al vervroegd te zijn begon nen. De wedstrijden van afgelopen zaterdag gingen nog wel door Niet tot genoegen van iedereen Op veld 1 ging de laatste wedstrijd niet door, omdat één van de voetballertjes het zó koud had gekregen dat hij huilend wegliep, waardoor er te weinig spe lers overbleven voor zijn team. Daalder van Sportshop Texel was gistt De Koog. gevestigd op het achter de karting, lieten plaatselijke ijsmeesters gister waternevel op de baan neer- om ribbeltjes in het ijs, ontstaan de wind, weg te krijgen. Een windwak in het ijs was inmid- dichtgevroren, aldus Hans Huis van IJsclub De Koog. Het water de baan is uit de naastgelegen van Greenside gepompt. Weijers van IJsclub Oude- ichild hield gisteren nauwlettend de iet weer en het ijs op de baan achter :rans Zegel aan de Heemskerck- itraat in de gaten. 'De weerberichten tijn prima, maar we moeten kijken vat de invloed van de zon en de wind vordt. Het ijs moet eerst goed hard :ijn. Dan kan het ook goed heel ge worden.' Het water op de sn druk in de weer om schaatsen te slijpen. is ongeveer 3,5 kilometer lang. On derweg moeten wel even worden gekluund bij het Hoornderslag. Vol gens Willem Goënga van IJsclub Den Hoorn is het de bedoeling tapijten over de weg te leggen als het zo ver is. Hij verwacht dat de Hoornder ijs baan woensdag opengaat. Gisteren was dat nog niet helemaal duidelijk. 'Het waait nog te hard en we zitten m^t een open vlakte daar.' Voordeel van de Hoornder baan is dat het wa ter (ongeveer tachtig centimeter diep) er volledig zoet is. Piet Stolk van IJsclub Eierland ver wacht dat de baan op de Rogsloot op z'n vroegst eind van de week gereed is. 'Er moet minimaal zeveneneen- halve centimeter ijs op liggen. En je hebt ermee te maken dat de sloot deels brak is.' De ijsbaan in Ooster- de baan eind van de week in gebruik worden genomen als het blijft door vriezen. 'Je moet een flinke ijsvloer hebben als er een paar honderd man op komt. Anders is het ijs meteen aan gort.' De ijsclub heeft nog te kampen met het jaarlijks wak in de hoek van de school. Volgens Heethuis hebben de werkzaamheden die recentelijk aan de vijver werden gepleegd een goede invloed op het ijs. 'Het water is een stuk schoner geworden.' De vijver werd in augustus ontdaan van een hoop slib en er werd een pers leiding aangelegd, waardoor water van het sportpark naar de vijver kan stromen. Volgens Heethuis is het tijd dat er weer eens goed kan worden geschaatst. 'Op 11 januari 1997 is dat voor het laatst gebeurd De F-mini's - de jongste voetbaljeugd - spelen wekelijks vol overgave hun wedstrijden. iJ (Foto Joop Rommels) Tot halverwege de race vochten Natascha van der Vis (rechts) en Merel Koenen een felle strijd met elkaar uit.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7