Wel staarten maar geen Kikkert op Midwinterkeuring 'Wie is dat ooitje bij die ram daar?' Ontspannen met beide benen op de grond Oud-Texelaar kandidaat-Kamerlid voor SP Niet te beroerd de handen uit de mouwen te steken' TEXELSE J COURANT Voetbalpupillen gaan de zaal in Medium Crosslopers Eenakterfestival Biljarten Dirk Westerlaken wint rit bij MAB Verloren... Snelheid J3edrijvig heid Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Ron Braaksma in ziekenhuis Gran Canaria Beursplein eruit voor zoekactie Predikanten DINSDAG 14 JANUARI 2003 Het is een wonder dat ondanks de iroblemen waarmee de schapen- okkers worden geconfronteerd ze ;och nog zo'n goede midwinter- leurïng hebben weten te organise ert' Jurylid Vaessen uit Limburg itak zijn bewondering voor de jrestatie van de Texelse fokkerij raterdag in manege Akenburg niet jnder stoelen of banken. In totaal eerden zeventig dieren gekeurd. ;rote afwezige was Kees Kikkert met zijn dieren. Doordat de top- okker op 21 december schapen lad ingezonden naar een keuring Iders in het land, zat zijn bedrijf als gevolg van de 30-dagen- ■egeling 'op slot' en mocht hij niet meedoen. 3e afwezigheid van Kikkert en het feit jat ook Cees Commandeur uit Den Hoorn geen dieren had ingezonden, :orgden zaterdag voor een wat uitge- iund deelnemersveld. Commandeur daagde steen en been over de 30- jagenregeling, een gevolg van de nkz-crisis. 'Ik verhuur regelmatig een am. Zo'n dier verhuist van het ene laar het andere bedrijf. Dan weer een lag of wat hier, dan weer daar. Dat jebeurt wel een keer of tien tot twin- ig per seizoen. Maar als een ram nu laar een ander bedrijf gaat, dan gaat fat dertig dagen op slot en moet de am die periode daar dus blijven. Op iet moment dat ik zelf een ram koop, jaat mijn bedrijf dertig dagen op slot. Degene die de ram moet leveren, jaat ook naar de keuring en moet dus ook een maand dicht. Er is gewoon niet met die maatregel te werken. En ik kan niet aan deze Midwintershow meedoen'vertelde de Hoornder fok ker, die er eerlijkheidshalve aan toe voegde geen groot voorstander te zijn van de midwintershow. 'Na het dekseizoen moeten die rammen een tijdje rust hebben. Ze moeten wat schraal blijven Maar fokkers die hier met een ram komen, beginnen toch bij te voeren, zodat het beest wat beter toont. Dat doe ik dus liever niet, al vind ik het wel leuk om hier zo met z'n allen bij elkaar te zijn.' Ondanks de afwezigheid van de twee fokkers hadden organisatoren Piet Kooiman en Koos Tjepkema toch nog veertien collega's gestrikt, die samen zeventig ooien en rammen hadden ingezonden. Maar kenners liteit van de schapen is de ontwikke ling naar scrapievrije dieren. Hiervoor moeten dieren die genetische aanleg hebben voor deze aan BSE verwante ziekte uit het ras worden geselec teerd. Met als gevolg dat toprammen die wel vatbaar zijn van het toneel moesten verdwijnen. Volgens jurylid Vaessen hebben de Texelse fokkers goed op deze ontwikkeling inge speeld. 'Als je de omstandigheden in acht neemt, staat het er hier goed voor. Zeker als je het vergelijkt met de fokkerij aan de overkant Je blijft zien dat Texel de bakermat is.' Op een enkeling na hadden de getoonde die ren de juiste genetische eigenschap pen (ARR-ARR). Vaessen uitte zijn zorgen over de onwerkbaarheid van de 30-dagen- regeling, die ook politiek ter discus- zagen wel dat er exemplaren bijliepen die eigenlijk met thuishoorden op een kwaliteitskeuring als deze en die een fokker eigenlijk liever thuis houdt. Maar bij verstek van de dieren van Kikkert en Commandeur waren ze nodig om de rubrieken vol te maken. Ook van invloed op de uiterlijke kwa- De kampioen en de reservekampioen, beide van Koos Tjepkema. sie staat. Beperken tot 21 dagen biedt volgens de fokkers geen soe laas. 'Want dan kun je nóg geen kant op met je schapen', vertelt Piet Kooi man, die de periode graag ziet terug gebracht naar 5 dagen. 'Al die regel tjes. We hebben zelfs lange tijd in onzekerheid gezeten of we deze midwintershow wel mochten hou den. Pas deze week gaf de Rijks dienst voor Vee en Vlees groen licht. Maar als veearts Loek van Vliet niet stad en land had afgebeld, zou het er zeker met van zijn gekomen.' Kampioenen Het gekonkel over de beperkingen weerhield fokkers en andere liefheb bers er niet van met veel belangstel ling naar de verrichtingen in de ring te kijken. Voor het eerst was er een aparte rubriek voor ramlammeren met een index van boven de 110, die dus een grotere vruchtbaarheid heb ben. Winnaar werd een exemplaar dat eigendom was van Koos Tjepkema en dat gefokt was door de combinatie Jan Willem Bakker en Henk Zoetelief. Aandoenlijk was de De beste ramlammeren, met voorop de kampioen van Piet Verberne en daarnaast de reservekampioen van Fa. J. Mantje. (Foto's GorarO Vmmtrrmn) achterlijven door de ring gingen. Het behouden van de staarten heeft dui delijk met de voorkeur van de fokkers, maar volgens de wet mogen ze er niet meer vanaf. 'Jammer, want aan die staarten blijven uitwerpselen han gen, waardoor de vliegen er eitjes op jeugdrubriek, waarbij de ooilam meren waren verzorgd door kinderen, die er zelf mee door de ring paradeer den. Kampioen werd Floortje Roeper met een ooi van Loek van Vliet, het reservekampioenschap was voor Janneke Andrea met een ooi van Nico van Heerwaarden. Bij de oudere rammen kwam zowel de kampioen als de reservekampioen uit de stal van Koos Tjepkema, die ook de zwaarste ram inzond. Het beste ram- lam werd ingezonden door éminence grise Piet Verberne, de reserve kampioen was van de firma J. Mantje, de ram die door het publiek als kam pioen werd uitverkozen. Overigens letten omstanders niet alleen scherp op de schapen, ook de begeleiders werden goed in het oog gehouden. 'Wie is dat ooitje bij die ram daar?', wees een wat oudere bezoeker op Sijke de Vries, de dame die een ram van Piet Verberne door de ring leidde. Staarten Wat opviel wat dat de rammen en ooien mét staarten rondliepen, terwijl de dieren vele jaren met onbedekte leggen. Erg onhygiënisch aldus een fokker, die als ander bezwaar aan voerde dat de billen van de ram be ter tot hun recht komen als de staart ontbreekt. Om dit effect toch bena deren, hadden de fokkers de staar ten kaalgeschoren. De vier beste ooilammeren, met Floortje Roeper die de kampioen vasthoudt en Janneke Andrea met de reservekampioen. Op de scholengemeenschap in Den Burg had hij al uitgesproken standpunten, maar was hij nog niet politiek actief. Dat kwam later, na dat hij was gaan studeren in Am sterdam. Voor de komende verkie zingen staat oud-Texelaar Arthur ('Tuur') Elzinga, die tegenwoordig in Haarlem, woont op de 24ste plaats van de kandidatenlijst van de Socialistische Partij. Hij was amper weg bij de SP toen het kabinet-Balkenende viel. De 33-jarige Elzinga, zoon van Henme en Margaret Elzinga uit De Waal, had net zijn baan als fractiemedewerker ingeruild voor een parttime-baan bij de FNV, zodat hij meer tijd zou krijgen voor de ver zorging van zijn dochtertje Zafra. die inmiddels op 31 december is gebo ren. Na de val van het kabinet, op 16 oktober, moesten de landelijke par tijen echter opnieuw kandidaten lijsten samenstellen. Bij de SP kwam de naam van hun zojuist vertrokken fractiemedewerker ter tafel. Elzinga: 'Ik werd daarna gevraagd door de kandidatencommissie of ik op de lijst wilde staan voor de verkiezingen en daar zeg je toch geen nee tegen.' Elzinga, geboren en tot zijn acht tiende getogen op het eiland, werd in 1998 lid van de SP. Dat gebeurde nadat hij in zijn studententijd tijdens actievoeren op straat regelmatig met SP'ers in contact was geweest. Hij voelde verwantschap met ze. 'Je kwam ze vaak tegen op straat en ze waren ook niet te beroerd om de han den uit de mouwen te steken en wat te doen.' Elzinga, die een studie po liticologie volgde in Amsterdam, was sinds het begin van de jaren negen tig betrokken bij onder meer acties tegen te hoge huurprijzen in de Pijp, de aanleg van de Noord-Zuidlijn voor de metro en de Eurotop die in 1995 in de hoofdstad werd gehouden. Kort na zijn aantreden als lid kreeg hij een baan als algemeen medewerker van de fractie in de Tweede Kamer. Die was toen net van twee naar vijf personen gegroeid. Elzinga had ge solliciteerd op een vacature die in Tribune, het ledenblad van de SP, stond. 'Ik ben begonnen met admi nistratief werk en het beantwoorden van brieven en mailtjes en eventueel telefonische vragen als de persoon die dat deed er niet meer aan toe kwam.' In 1999 werd hij beleids medewerker Sociale Zaken en Werk gelegenheid voor de fractie. In die functie verrichtte hij veel werk voor Kamerlid Jan de Wit. Hij schreef on der meer rapporten over RSI en maakte een website op internet over de WAO. Ook maakte hij voor de partij een sociaal plan voor de 21ste eeuw. November vorig jaar stapte hij over naar het Secretariaat Uitke ringsgerechtigden en Ouderen van de FNV in Sloterdijk. 'Dat is voor mij dichterbij en ik heb meer tijd gekre gen om aan mijn dochter te beste den. In Den Haag weet je nooit hoe het allemaal loopt.' Rekening Plaats 24 leek een paar weken gele den volgens peilingen nog een ver kiesbare plaats te zijn. Inmiddels staat de partij, die momenteel negen zetels in de Kamer heeft, op ongeveer zestien zetels. Elzinga: 'Het zijn dag- koersen, maar ik heb er serieus reke ning mee gehouden. En ik houd er eigenlijk nog steeds rekening mee dat ik in de Kamer kan komen. De helft van de kiezers is nog zwevende, dus je weet nooit hoe het loopt.' Hoewel het Kamerwerk over het al gemeen tijdrovend is, verwacht hij in die situatie toch voldoende tijd aan zijn dochter te kunnen blijven beste den. 'Het Kamerlidmaatschap kost veel tijd, maar je bent ook redelijk vrij in het indelen van je tijd. Als ik erin kom, is er ook sprake van een grote Tuur Elzinga fractie, waardoor je je kunt speciali seren op één departement. In dat geval hoefje niet voortdurend in Den Haag te zijn, maar kun je ook van huis uit werken. En als we het land ingaan, kan ik mijn wel dochter meenemen.' Wordt hij verkozen, dan wil hij zich graag bezighouden met sociale ze kerheid en werkgelegenheid. Natuur en milieu is een ander terrein dat zijn belangstelling heeft. 'Dat heb ik over gehouden aan Texel. Ik ben een voor stander van een goed landschaps beheer.' Wordt hij niet verkozen, dan blijft hij werken bij de FNV en op de achtergrond actief voor de SP. De teams die in de Texelse pupillen- competitie uitkomen, gaan de ko mende zaterdagen de zaal in voor onderlinge toernooien. Zaterdag 18 januari voetballen de F-pupillen in twee poules, met aan het eind finale wedstrijden. Zaterdag 1 februari spe len de E-teams een halve competitie. Als laatste zijn op 8 februari de D/E- pupillen aan de beurt. Ook zij spelen een halve competitie. De toernooien beginnen om 9.00 uur en eindigen ongeveer om 12.30 uur. Locatie is steeds sporthal Ons Genoegen. De competitie op het veld wordt 15 fe bruari hervat. Medium Lia Schippers verzorgt zater dag 18 januari een middag in De Lindeboom. Het medium wekt met foto's en persoonlijke bezittingen van overleden personen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur, de toegang be draagt €7,-. Eldin Honingh is bij'een cróssloop in Anna Pautowna op devterde plaats geëindigtt' Eèuuitstekende prestatie van de jonge atleet van Atletiek vereniging Texel, die het ook tijdens eerdere crosses in deze competitie goed deed. Jesse Schuijl kwam in dezelfde groep tot een verdienstelijke twaalfde plaats. Robert Witte raakte op het bevroren en daardoor moeilijk begaanbare parcours geblesseerd en moest opgeven. In theaterrestaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt op de zondagen 9 en 16 november een eenakterfestival ge houden. De reguliere toneel verenigingen zijn inmiddels uitgeno digd hieraan mee te doen, maar ook gelegenheidsgezelschappen kunnen zich aanmelden. De eenakters mo gen maximaal 45 minuten duren, auteursrechten en boekjes worden vergoed. Aanmelden kan tot 6 fe bruari bij de Welzijnsstichting. tel 315582, fax 314300, of e-mail welzijnsstichting@hotmail.com. Dirk Westerlaken heeft zaterdag de Nieuwjaarsrit van de MAB-club gewonnen. Hij kwam uit in B- klasse, waarin Henriëtte van Vliet de tweede plaats veroverde. In de C-klasse ging de winst naar Kees 'Goud' Zoetelief. De Nieuwjaarsrit was uitgezet door Rob Bakker en Anne de Vries. Ze hadden het de negentien deelnemers niet gemakkelijk gemaakt. Vanaf de start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg ging het via De Westen en Den Hoorn richting Oudeschild, waar hen de eerste tijd- controle wachtte Ze waren op dat moment 41 minuten onderweg. Daarna moesten ze hun weg zien te vinden door Oudeschild. De finish was bij cafe De Kombuis, de spon sor van de rit, op de haven. Na afloop werden daar de prijzen uitgereikt. De volgende rit is de Krokusrit, die op zaterdagavond 22 februari wordt verreden. Uitslag B-klasse: 1 .Dirk Westerlaken, 6 stralpun-ten; 2 Henriëte van Vliet, 7; 3.Jan Zoetelief, 36. C klasse l .Kees Zoetelief, 105, 2.Jaap Boer- sen, 126; 3.Hans Huisman, 133 Wie ergens graag terugkomt, laat soms iets achter op die plaats, luidt een gezegde. Als dat opgaat voor de ijsbaan in Den Burg moe ten diverse mensen staan te po pelen om er nóg een keer van het ijs te kunnen genieten. Een rondje langs de baan leverde 'baancommissaris' Jan Hopman zondag een keur aan achterge bleven spullen op: een stel hockeyschaatsen (rood, grijs, merk Ontaria), een stel kmder- schaatsen met dubbele ijzers, een rugzak met inhoud, een broek, een jack, wanten, mutsen, handschoenen en sjalen. 'En dat is dan nog niet alles.' De spullen zijn allemaal bij hem thuis op te halen aan Keesomlaan 5 in Den Burg. In het artikel over de snelheid op de Postweg van afgelopen vrijdag werd abusievelijk geschreven over Rio Grande. Bedoeld werd het rijtje hui zen langs de Postweg en dat moet zijn Rio. Ontspanning is van groot belang voor de gezondheid. Autogene training heet de techniek om jezelf te leren ontspannen en die in vrij wel elke situatie kan worden toe gepast. Je kunt het in korte tijd aanleren en hebt er de rest van je leven plezier van. Voor het eerst zal op Texel een cursus autogene trai ning worden gegeven. Initiatiefne mer en uitvoerder is fysiotherapeut Henk de Steur uit Den Burg, die op woensdag 13 februari met kleine groepen van start gaat. De Steur vertelt dat zijn interesse voor autogene training werd opgeroepen in zijn dagelijkse werk. 'Na aanvan kelijk vooral technisch naar de men sen te hebben gekeken, ging ik me afvragen waarom de ene persoon zoveel beter functioneerde dan de andere, waarom die aandoening toch steeds weer terugkwam, die wervel met op zijn plaats wilde blijven, die ontsteking bij de één goed genas en bij de ander ondanks alle zorg alleen maar erger werd. Door studie en trai ning kwam ik in aanraking met auto gene training. Ik vond het wel gek dat ontspanning vaak als iets alternatiefs wordt gezien, iets uit de geitenwollen sok. Dat is autogene training nu juist niet. Het komt voort uit onze westerse cultuur, er zit niets zweverigs bij. Je blijft met beide benen - en de rest - op de grond'. De Steur noemt zijn cursus een wel kome aanvulling op het scholmgs- aanbod op Texel. De training is ont wikkeld in het begin van de afgelopen eeuw. Ene dokter J. Schultz ontdekte positieve lichamelijke reacties bij pa tiënten als zij zich ontspanden, vooral wat betreft bloeddruk, polsslag, doorbloeding en spierspanning. Door het trainen van de lichamelijke gevoe lens die erbij horen, leerde Schultz zijn patiënten deze reacties bewust op te roepen. De methode kwam opnieuw in de belangstelling in de jaren tachtig, toen men als onderdeel van managementopleidingen zocht naar een eenvoudige en effectieve manier om stressbestendigheid te trainen Autogene training is daar door vooral geschikt voor mensen die hun prestaties willen verbeteren, li chamelijke of geestelijke klachten hebben, hun spankracht (belast baarheid) willen verbeteren en zich willen wapenen tegen de druk van hun dagelijkse werkzaamheden. Be wezen is dat de training ook helpt bij slapeloosheid, hoofdpijn en psychi sche klachten, zoals concentratie problemen. rusteloosheid en span ningen. De fysiotherapeuten die er zich mee bezig houden, vormen een speciale onderafdeling van het Ko ninklijk Genootschap voor Fysiothe rapie. De cursus op Texel wordt ge geven aan groepen van zes tot acht personen, die voor tien wekelijkse lessen €95,- moeten neertellen. Bij biljartvereniging 'De Doorstoot' in De Cocksdorp waren de spelers deze week al in de ban van de thuis wedstrijd tegen het Eierlandsche Huis. De scores waren daardoor zeer matig. De vele beurten die gespeeld moesten worden, haalden de span ning uit de wedstnjden. Favonet Arend Wassink verloor van Wil Homan en Fred Klok Piet Zijm won al zijn partijen en Paul Dragt maakte de hoogste serie. Uitslagen: J Smit-R Zijm 20-29. E Boon-P. Dragt 5-30. F Klok-J. Smit 18-20. W Homan-E Boon 18- 10. A. Wassink-P Dragt 31-24. E. Boon-F Klok 3-18. W. Homan-P Zijm 17-29, F Klok-A Wassink 18-24, P Dragt-P. Zijm 25-29. W. Homan-A. Wassink 19-25 Woensdag 15 januari 18.45 Krim C1-Texel C1 Franchimon 19.35 SVO C1-Texel C2 Franchimon 20.25 NIOZ 1 -De Koog 1 Kuipers 21.15 De Krim 3-SVO 3 Kuipers Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 16 januari 18.00 Klif D1-De Krim D2 Klif 18.45 Klif 4-ZDH 2 Klif 19.35 De Krim 5-J'boog 3 De Krim 2025 SVO 4-Klif 2 Douma 21.15 Texel 4-Klif 3 Molanus Klif heeft zaaldienst. Vrijdag 17 januari 18.15 ZDH 1 -RAB 1 Van Putten 19.05 Texel 3-Mantje 3 Bakker 19.55 Casino 1-Jelleboog 1 Boon 20.45 De Krim 2-Mantje 2 Van Beek 21.35 Mantje 1 -Jelleboog 2 Molanus 22.25 SVO 1-Klif 1 Kuipers De Krim heeft zaaldienst. Ron Braaksma uit Den Burg moet voorlopig in het ziekenhuis op Gran Canaria blijven waarin hij 13 de cember jongstleden werd opgeno men met een acute alvleesklier ontsteking. Zijn toestand is volgens de artsen sinds twee we ken stabiel, vertelt echtgenote Joke, 'maar dat betekent helaas ook dat zijn toestand niet vooruit gaat'. De 38-jarige kok en eigenaar van café-restaurant Grenszeloos (voor heen De Koorn-aar) werd tijdens zijn vakantie door de ontsteking getrof fen. Zijn vrouw was op dat moment terug naar Nederland, omdat haar opa was overleden. Braaksma had al een paar dagen over pijn geklaagd. In de nacht van 12 op 13 december werd die al heviger en adviseerde een te hulp geroepen arts hem naar het ziekenhuis te gaan. Hij zag er vanaf omdat hij niet wist waar hij met hun twee zonen (van 9 en 11 jaar oud) naar toe moest, maar toen de pijn In de loop van de volgende dag steeds erger werd, zag hij zich gedwongen zich alsnog te laten opnemen. Een reisleidster ontfermde zich over de twee jongens. In het ziekenhuis belandde Braaksma op de intensive care, waar hij sinds dien met morfine kunstmatig in coma wordt gehouden om de pijn onder controle te houden en door middel van infusen voedsel krijgt toege diend. Zijn nieren worden gedialy- seerd. Joke Braaksma keerde na de onheilstijding terug naar Gran Canaria Maar toen duidelijk werd dat met te voorspellen was hoe het met haar man verder zou gaan, besloot ze met de kinderen naar huis te gaan. Ze werd 'afgelost' door haar schoonou ders, die hun zoon tweemaal per dag kortstondig mogen bezoeken. Bij één zo'n gelegenheid kwam de zieke even bij, waarna hij oogcontact had met zijn moeder. Joke Braaksma gaat aan het einde van deze maand opnieuw naar Gran Canaria. Ondertussen probeert ze zo goed en zo kwaad als het gaat de moed enn te houden. 'De artsen heb ben gezegd dat hij heel misschien eind februari terug naar Nederland kan, als zijn toestand dan toestaat dat hij wordt vervoerd. Maar zeker weten doen we niets. Het kan best zijn dat het later wordt of eerder. Dit is heel akelig. Hij was nooit ziek, wist niet eens wat hoofdpijn is. In het zieken huis vertelden ze dat hij er waar schijnlijk een wat al te enthousiaste Bourgondische levensstijl op na heeft gehouden. Maar of dat de werkelijke reden is, weten ze niet.' Hun café-restaurant blijft voorlopig gesloten. 'Mensen hebben me al ge zegd dat ik een kok in dienst moet nemen, maar daar staat mijn hoofd nu helemaal niet naar. Er gaan ook al verhalen dat de boel te koop staat. Dat is absoluut niet het geval, zoiets moeten we toch samen beslissen.' De Beursplein 5 heeft zondag ochtend een gebied op de Noord zee uitgekamd, nadat een nood- radiobaken signalen had uitge zonden. Het Kustwachtcentrum ving om half acht via de sataliet een signaal op van een noodradiobaken op ongeveer vijftien zeemijl ten zuidwesten van de Eierlandsche vuurtoren. Dat is ter hoogte van het middengebied van het verkeersscheidingsstelsel waar langs vrachtschepen varen. Om kwart over negen voer de gealar meerde reddingsboot van De Cocksdorp uit om samen met een SAR-helikopter van de marine een zoekactie te houden. Onderzoek van een gebied van tien zeemijl rond de plaats van het signaal leverde echter mets op. Om kwart over elf staakte het Kustwachtcentrum de actie. De Beursplein was om twaalf uur terug in De Cocksdorp. Zaterdag 18 januari Texel'94 A1-Purmerend A1 13.30 W'meer A2-Texel'94 A2 14.30 Texel'94 B1-BKC B1 13.30 VIOS W B2-De Koog B1 14.30 Den Helder C1-Texel'94 C1 12.00 Texel'94 C2-Wiron C1 11 45 JVC C3-Texel'94 C3 12.30 Oosterend C1 -VIOS W C2 13.45 G-voetbal Texel'94-Voorland 13.30 Zondag 18 januari DTS-Texel'94 14.00 Oosterend-Zuidermeer 14.00 WSW-ZDH 14.00 Knollendam-De Koog 14.00 Den Helder 3-Texel'94 2 13.00 Texel'94 3-Sporting S. 2 12.00 Texel'94 4-Hugo Boys 2 12.00 Oosterend 2-DWOW 4 12.00 Limmen M2-Texel'94 M1 11.00 VERVOLG VAN PAGINA 1 der Spek schat dat ze in maart aan de slag zou kunnen gaan Ze neemt dan de plaats in van dominee Evert- Jan Vledder die naar het Brabantse Steenbergen is vertrokken. De Doopsgezinde Gemeente deed gisteravond een beroep op Duin kerken-Visser, nadat de leden zich positief hadden uitgelaten over haar. 'Ik heb haar gebeld en ze heeft het aangenomen', liet Frans Visman van de Doopsgezinde Gemeente gister avond weten. Duinkerken-Vsser komt in de plaats van dominee Liesbeth Hoekstra die naar Leeuwarden is vertrokken. Duin kerken werkt sinds 1998 als predi kant en pastoraal werkster bij de streekgemeente Mid-Fryslën in Gorredijk. Daarnaast volgde ze een opleiding aan het Doopsgezind Se minarium in Amsterdam. De ge meente op Texel wordt haar eerste gemeente als zelfstandig predikant. Vsman verwacht dat ze begin mei aan de slag kan gaan

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5