'Het was belangrijk dat je goed kon biljarten Jacob Bakker 25 jaar bij wipperploeg KNRM Grote meid Bi ^vanger TEXELSE 2COURANT' Fotowedstrijd 'ouder worden' Geld van provincie voor groenprojecten HBO-cursus bij ROC Open dag Gollards Vergaderingen raadscommissies Samenspelen in groot orkest Landbouwers vergaderen College wil geen storende posters Medische zorg Hulpverlening Kerkdiensten Colofon Radio Texel VRIJDAG 17 JANUARI 2003 Met 45 jaar is hij relatief jong om al een 25-jarig jubileum te vieren. Als het echter aan hemzelf had gelegen, had zijn zilveren jubileum bij de KNRM vijf jaar geleden al gevierd mogen worden. Al op zijn vijftiende meldde Jacob Bakker uit De Koog zich voor het eerst bij de reddingmaatschappij om vrijwilli ger te worden. Als tiener was Bakker, die vorige week werd onderscheiden voor zijn jubileum, reeds gefascineerd door het materiaal van de wipperploeg. Buurman Piet Eelman was destijds commandant van de ploeg en zette de toenmalige wippertruck soms voor zijn huis neer. Omdat de jonge Bakker er niet in mocht van Eelman, nam de aantrekkingskracht van de wagen alleen maar verder toe. 'Er hing een soort mysterie omheen.' Bakker, eigenaar van jeugdhotel De Zilvermeeuw, was in die tijd al behept met een grote belangstelling voor al les wat zich op het strand en voor de kust afspeelde. Zo was de stranding van de Benares bij de Slufter op 3 februari 1971 voor hem een gebeur tenis waar hij zo weinig mogelijk van wilde missen. Op vijftienjange leeftijd vond hij dat hij lang genoeg had ge wacht en meldde zich bij de wipper ploeg om vrijwilliger te worden. 'Maar ja. toen was ik nog te jong Op mijn achttiende heb ik het nog een keer geprobeerd, maar toen hadden ze voldoende mensen. Op mijn twintig ste lukte het wel. Ik werd gevraagd door Hans Eelman, die toen com mandant van de wipperploeg was.' Afgelopen zaterdag was het precies 25 jaar geleden dat hij toetrad tot de ploeg. Hij is daarmee de langst die nende vrijwilliger van de KNRM in De Koog. Toen Bakker begon, verkeerde het station nog in een heel andere situa tie dan tegenwoordig. Een boot was er niet en de ploeg hoefde nauwelijks uit te rukken. Tot 1982, toen De Tobbe als eerste reddingboot in gebruik werd genomen, lag het gemiddeld aantal uitrukken op één a twee per jaar. 'Het was toen allemaal nog veel minder. Naast de uitrukken werd er gemiddeld vier keer per jaar met het wippertoestel geoefend in de duinen. We hadden een oefenmast die je daarvoor ergens kon opstellen en verder was het toen belangrijk dat je goed kon biljarten. Dat deden we in Het Witte Huis. Ik was veruit de jong ste, maar ik werd goed opgenomen.' Na de komst van De Tobbe nam het aantal acties per jaar toe. Acties Directeur Sip Wiebenga van de KNRM hield Bakker donderdagavond tijdens de huldiging in hotel De Peli kaan voor dat hij de afgelopen 25 jaar aan 249 grote en kleine acties heeft deelgenomen. De strandingen van de 'Daar waren de mensen van tevoren al met een helikopter afgehaald.' Na de stranding werd wel meteen het wippertoestel tevoorschijn gehaald om te oefenen De stranding van de Noordzeekotter Marie Martin uit Kat wijk in 1983 ging aan hem voorbij. 'Toen was ik op wintersport in Oos tenrijk. We zaten nog ingesneeuwd ook, waardoor we met weg konden.' ter en hond te redden. 'We waren er vlakbij bezig met een oefening, dus we waren vrijwel meteen aanwezig, maar die man verdronk, terwijl de hond even later weer gewoon aan de kant kwam.' De dochter overleefde het drama. Een leuke herinnering bewaart hij aan een bejaarde man die was gaan wandelen en er in de Kreeftepolder achterkwam dat hij niet meer terug kon lopen. 'Die man heeft vervolgens Sidney van Zon gebeld en we zijn hem gaan halen. Dat zijn de leuke dingen.' Na de komst van De Zalm in 1991 legde Bakker zich meer toe op het rijden met de wippertruck. Tijdens een actie rijdt hij de boot naar het water en coördineert daarna de ac- Maar mensen hebben soms lang niet in de gaten dat er wat aan de hand Professioneler De organisatie heeft hij in een kwart eeuw professioneler zien worden 'In de eerste jaren had niemand ervaring met varen. Toen de eerste boot kwam. kregen we een opleiding op het eiland, we zijn naar Schotland geweest om te varen en daarna wer den we geacht operationeel te zijn. Tegenwoordig kun je diverse cursus sen volgen. We hebben vorig jaar met z'n allen weer EHBO gedaan, we zijn nu bezig met kustnavigatie en ik ben een tijdje geleden met de auto naar Gelderland geweest om een dag te oefenen met rijden in het zand. Er wordt nu ook bijna wekelijks geoe fend. Dat heb ik vroeger wel eens gemist. Je kunt nu veel meer vragen stellen als je wil weten hoe iets zit. Jacob Bakker. 'Als klein jongetje mocht ik vroeger met in de wippertruck komen. Er hing daardoor een soort mysterie omheen. Hunte eind 2001 en de Compas in januari 1986 beschouwt de jubilaris als twee hoogtepunten. Van de Compas werden vier mensen gered, van de Hunte zes. Dat gebeurde ove rigens met de reddingboten. 'Ik heb het in de 25 jaar niet meegemaakt dat we het wippertoestel hebben moeten gebruiken voor een redding. Bij de Hunte hebben we het op verzoek wel opgesteld, omdat het schip bij hoog water anders niet te bereiken was.' De stranding van de Anneliese, op 27 februari 1990, was minder spannend Ook memorabel was het zinken van de HD 99 op het Marsdiep in juli 1984 Bakker heeft nog foto's waarop het schip al deels vergaan is. Tijdens de ramp met de Dakota was hij aan boord van de TX10 en haalde hij de slachtoffers uit het water. Bak ker noemt de hulpverlening bij de ramp bewust apart van de andere acties. 'Het is werk dat er ook bij hoort.' Hij zwijgt even. 'Ik heb er ge lukkig met veel last van gehad.' Tra gisch vond hij de verdrinking van een man die de zee inging om zijn doch- tie vanuit de truck. 'Ik houd vanuit de wagen contact met de boot en met het Kustwachtcentrum. Ik blijf met de wagen ook altijd in de buurt van de boot. Ik heb dan de trailer bij me, voor wanneer hij uit het water moet. ik heb brandstof bij me en na een paar uur varen kan het voor de bemanning ook prettig zijn als ze wordt afgelost.' Tij dens het rijden over het strand is het soms oppassen voor toeristen, die lang met altijd aan de kant gaan. Bak ker: 'Je rijdt wel eens over een hand doek en je moet je kop erbij houden. (Foto Joroen van Hattum) Daar was vroeger veel minder gele genheid voor.' Biljarten is er met meer bij. Bakker roemt de steun van zijn vrouw Ria. 'Dat is heel belangrijk, het thuisfront moet achter je staan als je dit wil doen. Als ik er niet ben, moe ten de anderen toch een stapje har der doen. Van KNRM-directeur Wiebenga kreeg de jubilaris donderdagavond te horen dat de veertig jaar er voor hem in moet kun nen zitten. Bakker is inmiddels onder weg. 'Ik wil dit nog graag een tijd blij ven doen.' 'Thuis ouder worden op Texel' is de naam van een fotowedstrijd, uitge schreven door de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). De titel is gekozen omdat steeds meer ouderen zo lang mogelijk thuis willen blijven wonen en in de toekomst ook moe ten blijven wonen. Hoe ziet dat er nu uit, hoe zal dat er in de toekomst uit zien? De stichting noemt het een 'leuke opdracht voor een ieder die de fotocamera een warm hart toe draagt'. De ingezonden foto's worden ten toon gesteld in het nieuwe dienstencentrum aan de Beatrixlaan, dat eind februari in gebruik wordt genomen, vrijdag 11 april officieel wordt geopend en een dag later voor iedereen te bezichtigen is tijdens een open dag. De bezoekers vormen sa men de jury die bepaalt welke foto het best 'thuis ouder worden op Texel' weergeeft. De foto's kunnen worden ingeleverd bij de SWOT en de Stichting Wonen Texel. Gedeputeerde Staten van Noord holland verdelen dit jaar €2.924.000,- over strategische groenprojecten in het landelijk gebied. Het geld is be doeld voor projecten die het platte land duurzaam versterken op het gebied van natuur, water, recreatie en landinrichting. Van het totale bedrag komt €525.000,- ten goede aan Texel. Bij het ROC gaat op 3 februari de HBO-opleiding voor salaris administratie van start. De lessen worden gegeven op maandag van 16.00 tot 21.30 uur in het nieuwe gebouw van het ROC in Schagen. In vier periodes van elk zeven weken worden negen modules behandeld. De meeste modules worden met een schriftelijk tentamen afgerond, de kosten van de opleiding bedragen €2950,-, exclusief boeken. In de cursus worden onderwerpen aan de orde gesteld die noodzakelijk zijn om te functioneren in een finan- cieel-administratieve omgeving. De keuze van de modulen werd zowel bepaald door de elementen van het landelijk erkende diploma loon administratie (PDL), als door zaken Door een fout biy de opmaak is dinsdag een oude aflevering van de 'Blikvanger' geplaatst. We maken deze onvolko menheid graag goed door alsnog de juiste te plaatsen. Excuses voor de verwarring. De redactie. Het dooit. Toch met die Elfsteden tocht. De opwinding zakt en ik stop mijn schaatsen weer in de kast, wrijf over wat pijnlijke plekken en hoor de stemmen nog om mij heen gonzen. Als je valt. val je goed. als je wat breekt heelt het slecht, zeker wanneer je ouder bent, dan wordt het nooit meer helemaal zoals het daarvoor was, je houdt er altijd wel iets van over. Temperende woorden zijn vaak om ons heen en doden het enthou siasme. Jaloersheid en onmacht ge ven elkaar vaak de hand en een an der is gewoon een doelwit voor eigen frustraties. Zou je het wel doen, is een vraag die mijn leven lang over mij is uitgestrooid. Erger nog: waarom zou je het eigenlijk doenDit soort vragen zetten je even stil, zorgen vervolgens voor een grote hoop irritatie en ver gen een hernieuwd doorzettingsver mogen. Ook toen mijn huwelijk zich voltrok, gonsden om mij heen de geruchten. Dit kan niet, dit zou je nooit moeten doen, dit is de goden verzoeken. Zo iemand, je kent toch de geschiede nis? Ja, ik kende de geschiedenis, het boeide mij bovenmatig en ik was gefascineerd. Het heeft ongelooflijk veel goeds opgeleverd, naast ook blauwe plekken op de ziel. Dus wan neer de litanie van bezwaren ons bereikt, zijn er een paar wapens be schikbaar: de hakken in het zand, de ogen op oneindig en de mond op klets maar aan. Deze ingrediënten hebben veel verrassends en interes sants verricht in het leven. Het is een ware aanrader dit tot je beschikking te hebben. En nu de politiek losbarst in al zijn veroveringsbeleid. een steekspel van de partijen, komt dat versje in mijn hoofd dat ik eens schreef toen ik het gevoel had dat de wereld mij slechts toewenste dat ik met mijn helm op in de kamer op de bank bleef zitten. Want pas dan kon er echt niets ge beuren We zien Balkenende zijn de gens scherpen, ingefluisterd door de achterban. We zien de ster van Bos rijzen in al zijn elan van de nieuweling, we zien Femke dapper strijden om intelligentie en schoonheid niet te verbinden, we zien Zalm steeds ellen diger grijnzen. En Herben? Blijft Her ben mogelijk nog het meest zichzelf, of is dat een vergissing? Wat zijn ze eigenlijk met elkaar aan het doen? In ieder geval zijn ze collectief bezig el kaar zachtjes, edoch venijnig, te ver trappen. Ze gaan steeds meer be roerde dingen over elkaar zeggen. zodat de eenheidsworst voortdurend groter lijkt en politiek Nederland een slangenkuil begint te worden. Het versje werkt door en door in alles wat ik zie en hoor. Het heet Contramine Soms wil ik zomaar zacht bederven wat de ander prachtig vindt Soms zit ik net zolang te tergen tot de ander schreeuwt: rot kind Soms lijkt het wel of ik die woorden eigenlijk heel prettig vind. Na 22 januari moeten ze allemaal naar Texel komen voor een weekend teambuilding, want daar is niets meer van over langzamerhand. Hotel Opdum heeft nog steeds een goeie keuken en voortreffelijke kamers. Ze kunnen misschien bij Marianne Haans wat werken met energie, oe feningen rond uitstralen, doorstro men en afgrenzen. En vervolgens naar de East Ender Honeybee Hop pers voor een countrydansavond. Ze zijn allemaal aan het Grote Meid spe len. Daar moeten ze mee ophouden. Straks gaat niemand meer stemmen. Dana Rover die in de eerste jaren van de opleiding Bedrijfskunde of Management aan de orde komen. Ook sociale en commu nicatieve vaardigheden maken deel uit van de opleiding. De student moet gedurende ten minste zes maanden werkervaring opdoen. Dit kan in de eigen werkomgeving. Deelname voor de opleiding staat open voor mensen met een MBO- diploma op niveau 4, een diploma HAVO/VWO of het praktijkdiploma Loonadministratie. Voor inlichtingen en aanmeldingen: ROC, tel. 0223- 611200, of www.rockopnh.nl. De afdeling Dagbehandeling Psycho- geriatrie van verzorgingstehuis De Gollards in Den Burg houdt woens dag 22 januari een open dag. Belang stellenden kunnen binnenlopen tus sen 10.00 en 11.30 uur en 14.00 en 15.30 uur en op die manier een indruk krijgen van wat de dagbehandeling inhoudt en wat er wordt gedaan. De betreffende afdeling is gericht op mensen met een beginnende demen tie. Zij krijgen ondersteuning, zodat ze langer in hun eigen omgeving kun nen blijven wonen. In de vergadering van de raads commissie Grondgebied, die maan dag wordt gehouden, komen onder meer het maisdoolhof aan de Krimweg en de actualisatie van de bestemmingsplannen aan de orde. De commissie Werkwijze Raad be spreekt dinsdag de samenstelling en de openbaarheid van de commissie Beroep en Bezwaar en bij de com missie Welzijn komt de atletiekbaan ter sprake. Deze laatste commissie wordt in verband met de verkiezingen niet op woensdag, maar op donder dag gehouden, aanvang 19.30 uur De commissie Middelen, die altijd op donderdag wordt gehouden, begint dit keer om 21.30 uur. De overige vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar en rechtstreeks te beluisteren via Radio Texel, 106.1 FM. Inspreken kan tij dens de publieke rondvraag. ledereen die zijn instrument in rede lijke mate beheerst en altijd al in een orkest heeft willen spelen, krijgt daar toe de gelegenheid in het 'Groot or kest', dat het gevolg is van een sa menwerking tussen de muziekschool en Musica Texla. Vanaf 20 januari wordt elke maandag van 19.15 tot 21.00 uur gerepeteerd in de zaal van The White Eagle aan het Schilderend in Den Burg Gewerkt wordt aan mu ziek van onder meer Bach, Haydn, Samt-Saëns en Dowland. Ret Groot Orkest geeft op tweede paasdag (21 april) een uitvoering samen met ge mengd koor Soli Deo Gloria. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Frans Busch (tel. 314332), of Netty Blom (tel. 312494). Deelname kost €5,-. Leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting voor de Land bouw op Texel komen maandag om 20.00 uur in hotel De Pelikaan nabij De Koog bij elkaar voor hun jaarver gadering. Op de goed gevulde agenda staan onder meer korte lezin gen van Durk Durksz van DLV Noord en de Texelse voorlichter Jan Kool hof. Ook wordt uitleg gegeven over de gang van zaken op de proef- boerderij van de Bemmelenhoeve. Secretaris Jos Witte (van hoeve Lei den) is aftredend en niet herkiesbaar. Het bestuur draagt Anton Bakker (van Westerheem) voor als zijn opvol ger. Tegenkandidaten kunnen tot voor de vergadering wordt aange meld. B en w zijn voorstander van verkeersopvoeding, maar niet als dat gebeurt met kleurige kunststof posters die op lantaarnpalen in de dorpen worden bevestigd. Het plan van de provincie voor het plaatsen van dergelijke posters ter ondersteuning van veilig verkeers- campagnes (zoals 'Rij alcoholvrij', 'Hoe snel rij je nu?' en 'De scholen zijn weer begonnen') is door het col- Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke I werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge j kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. I 314887. Geopend elke werkdag I tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam- hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Zorg, tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij- j dag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10 00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui- I ten die tijden alleen voor spoedei- j sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 J tot 16.00 u., De Buureton, Molen straat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van 1 schepen en zwemmers in nood: tel. J 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua- liteit, verslavingen en vrije tijd. j Openingstijden dinsdag en woens- dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 19 januari 2003 Diensten van de Eenheid HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 u. ds. C. der Ne derlanden, mmv The Gospeltrain, dienst in gereformeerde kerk. De Waal: 10.00 u. pastor E. Moltzer, mmv The Singers of the Lord, dienst in hervormde kerk. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. ds. J. Vlasblom, mmv Maartens Cantorij, dienst in rooms-katholieke kerk; 19.00 u. mw. R. van Strien, dienst in hervormde kerk. in de andere kerken wordt geen dienst gehouden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. C. der Ne derlanden, mmv The Gospeltrain. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: geen dienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dameskoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.00 u. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 15 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daar toe zi|n ven toepassing de Regelen voor het Advertenlie- wezon van do Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fa- bnekon to Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewozon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. oecumenische viering in gerefor meerde kerk. Oosterend: zon. 10.00 u. oecume nische viering. De Waal: zon. 10.00 u. oecumeni sche viering in hervormde kerk Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttoren studie, 11.20 u. In een democratie is het kiezen én delen. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Commissievergadering Recht streekse uitzending van de raads commissie Grondgebied vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Commissievergadering. Recht streekse uitzending van de raads commissie Werkwijze Raad van uit het gemeentehuis, aansluitend. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Commissievergadering. Recht streekse uitzending van de raads commissie Grondgebied vanuit het gemeentehuis, aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.30 u. Commissievergadering. Recht streekse uitzending van de raads commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis. 21.30 u. Commissievergadering. Recht streekse uitzending van de raads commissie Middelen vanuit het gemeentehuis aansluitend" Radio Noordholland lege dan ook van de hand gewezen. De posters worden schadelijk voor het dorpsschoon gevonden. Als de gemeente wel akkoord was gegaan, zouden over heel Texel zo'n 25 frames zijn geplaatst met telkens wisselende kunststof posters van 50 x 80 centimeter. De provincie zou de posters hebben betaald, maar di j gemeente zou de frames en het ze: keer per jaar wisselen van de poster! voor zijn rekening hebben genomen De kosten in het eerste jaar zouder €4.600,- hebben belopen en in df volgende jaren telkens €1.500,-

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2