Hi-Ha-Hoogeboom in Klif 12 Kinderdansgroep Een zware missie voor James Bond Agenda teso EUREKA [xcursies Line-dance KAKÜNG TEXEL 1000 m2 .TEXELSE g COURANT ondag 19 januari Dinsdag 21 januari /oensdag 22 januari eilige chaos' in kerken :eestavond litgesteld Menwedstrijd Oecumenische gebedsdiensten voor de eenheid Playbackshow in De Koog Vrijdag 17 januari Zaterdag 18 januari Zondag 19 januari Maandag 20 januari Dinsdag 21 januari Afrikaans trommelen Bijbels Hebreeuws vogel- en orchideeën- tuin -CU'Tfe, Hoogwater te Oudeschild OSG De Hogeberg houdt open dag Kogers eten samen Jaarvergadering Vrouwen van Nu an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 17 JANUARI 2003 de Slufter gaat om 11.00 uur een tcursie van Staatsbosbeheer van art Opgave en inlichtingen bij oMare, tel. 317741. -locolatier Looyer (Spinbaan 1A, en Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur ?n cursus bonbons maken. ;serveren via tel 313179 de Geul gaat om 14 00 uur een tcursie van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. nderen zijn tegenwoordig al op nge leeftijd niet meer motiveerd om mee te doen aan it gebruikelijke programma van kindernevendienst of de ndagsschool. En als ze wat ouder lorden, dan komen ze in veel vallen helemaal niet meer in de rk. Is daar wat aan te doen, door kerkdiensten bijvoorbeeld een dere vorm te geven? Die vragen ijn aan de orde tijdens een erkdag', georganiseerd door de [ervormde gemeente en de reformeerde kerk van Den Burg. Deze wordt zaterdag 25 januari gehouden in De Poort, het gebouw tje achter de gereformeerde kerk aan de Elemert, en duurt van 9.30 tot 16.00 uur. De bijeenkomst, die de naam 'Heilige chaos' heeft mee- igekregen, bestaat uit twee workshops en een afsluitende fumdiscussie. Gespreksleiders zijn lugdwerkadviseurs Wielie Elhorst en Irene Versnel van het Regionaal Dienstencentrum van de Samen op yyeg-kerken in Noord-Holland en dominee Peter den Braanker van de lervormde gemeente in Den Burg. dereen van 16 jaar en ouder mag eepraten over de positie van kin leren en tieners in de huidige menleving en hun 'plaats op zon- ag', in de christelijke eredienst, 'eelname kost €5,-. Voor opgave en leer informatie kan men terecht bij ia van der Slikke, tel. 313487. )e feestavond van menvereniging "ussen Wad en Duin, die zaterdag 8 januari zou worden gehouden, is n verband met het overlijden van Anneke Eelman-Bakker uitgesteld. Iet feestje wordt nu op zaterdag februari gehouden in manege kenburg, aanvang 20.00 uur. levenentwintig menners doen zon dag in manege Akenburg mee aan de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Iedere deelnemer rijdt I eenmaal een dressuurproef. De eer- f ste combinatie komt om 10.30 uur in de ring. De prijsuitreiking staat Jrond 16.30 uur gepland. Publiek is k welkom; de toegang is gratis. Theater Klif 12 verwelkomt vrijdag 31 januari een oude bekende Om 20.30 uur beklimt Johan Hoogeboom er het podium om zijn programma 'Hi-Ha-Hoogeboom' te spelen. De cabaretier is een graag geziene gast in het Hoornder theater, dat hij al sinds het begin in 1988 veelvuldig aandoet. Hoogeboom maakte deel uit van diverse cabaretgroepen. Zijn bekendheid verwierf hij als het jongste lid van 'Heren op zicht', dat ooit wel de 'huisgroep' van Klif 12 werd genoemd. Jarenlang was hij ook leider van het Combo Open Bak van de Engelenbak in Amsterdam, waar jong talent de kans kreeg om zich aan een wat groter publiek te presenteren. Samen met Maarten van Roozendaal componeerde hij de muziek van de televisieserie 'Otje', naar het bekende boek van Annie M.G. Schmidt. Hij maakte twee CD's: 'Het geval Hoogeboom' in 1999 en recent 'Hi-Ha-Hooge- boom' Tot de allergrootste cabaretiers wordt Hoogeboom (nog) niet gere kend Maar zijn publiek laat meest al al een paar minuten na het begin van een voorstelling alle reserves varen, terwijl ook de recensenten enthousiast over hem zijn. 'Hoogeboom heeft enkele briljanten in zijn collectie liedjes, voorzien van schitterende (rijm)vondsten en opgebouwd met fantasie', oordeelde het Nieuwsblad van het Noorden twee jaar geleden. De Volkskrant schreef: 'Met liedjes over een bazige vriendin, die haar vriend verbiedt de relatie te verbre ken, of over het saaie eiland Kos, waar alleen maar familie van de TROS rondloopt, toont Hoogeboom zijn klasse als tekstdichter en componist.' Ook het Eindhovens Dagblad was lovend: 'Hij toonde zich een meester in het spelen met tekst. Zijn liedjes over de dagelijkse dingen van het leven werden op een bijzondere manier gebracht, waarbij de cabaretier de hele avond de lachers op zijn hand had.' In zijn nieuwe programma werpt hij bijzondere vragen op, staat in het persbericht dat zijn komst aankon digt. 'Als je zoon zijn MAVO-diplo- ma haalt, terwijl hij gemakkelijk HAVO had kunnen doen, ben je dan als ouder tevreden?' 'Kijk, je bent blij als jouw ploeg een punt scoort, maar staat de tegenpartij ook te jui chen7' En: 'Als de AEX naar beneden dondert, is dat dan je in je voordeel of in je nadeel?' Een antwoord blijkt hij niet te geven: 'Johan maakt dat helemaal niets uit. Hij laat zich graag een avondje omkopen om als een soort scheids rechter vanaf een neutrale plaats te vertellen wat de hoogste bieder horen wil. Middels liedjes laat Hoogeboom je meeleven met zijn kleinste overwinningen en niet te vergeten met zijn grootste nederla gen.' Het bericht eindigt met: 'In de pauze is er thee.' Een kaartje voor de voorstelling kost €11,50 'Vrienden van Klif 12' betalen €10,50. Een diner vooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren is gewenst (tel. 319633). Ook dit jaar verzorgt Kinderdans-groep Texel korte demonstraties op de folkloremarkt in Den Burg. Dat gebeurt gedurende de hele zomer op woensdag van 14.00 tot 14.30 uur. Ook in het voor- en naseizoen treedt de groep enkele malen op Maandag 20 januari komen de dan sers voor het eerst bijeen, om een begin te maken met het instuderen van het internationale programma. Dat gebeurt van 15 45 tot 16.30 uur in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. ledereen die dansen leuk vindt en ouder is dan vijf jaar is welkom. Voor infor matie kan contact worden opgenomen met Betsie Verhoeven, tel. 317767 (na 20.00 uur). Filmnieuws Cinema Texel draait deze week de nieuwe film rond superagent James Bond: 'Die another day'. Veel actie, de nieuwste technische snufjes op wapengebied, een typisch gevoel voor humor en mooie vrouwen vormen ook ditmaal de belangrijkste ingrediënten. De nieuwste missie van Bond (gespeeld door Pierce Brosnan) begint met een spectacu laire achtervolging in een supersnelle hovercraft. Hij begeeft zich in de wapenvrije zone die Noord- en Zuid-Korea scheidt. Om zijn missie te voltooien reist '007' vervolgens van Hongkong naar Cuba en terug naar Londen om een verrader te ontmaskeren en zo een oorlog van catastrofale omvang te voorkomen. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Bond de sexy Jinx (Oscar-winnares Halle Berry) en de veelzijdige Miranda Frost (Rosamund Pike), die beiden een cruciale rol spelen in 'Die another day'. Zijn missie lijkt te slagen als ook de levensgevaarlijke vijand Gustav Graves (Toby Stephens) en zijn gewetenloze rechterhand Zao (Rick Yune) de hete adem van Bond in hun nek voelen. Deze ach tervolging leidt hen naar een paleis op IJsland, het ijspaleis van Gustav Graves. Bond ontdekt daar een nieuw hi-tech wapen met ongekende krachten dat hij zal moeten elimineren. Nieuw in Cinema Texel is ook Disney's 'Piratenplaneet'. Deze film, gebaseerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson, vertelt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruimtegaljoen naar een parallel universum, op zoek naar een legendarische schat Hij raakt bevriend met de cyborg-kok John Silvre en groeit uit tot een ware ruimteheld. Nog een weekje geprolongeerd is 'Lord of the rings: The two towers', het tweede deel van de verfilming van Tolkiens wereldbe roemde meesterwerk, dat in Nederland 'In de ban van de ring' heet. Daarin trekken hobbits Frodo en Sam verder richting Mordor, om hun taak - het vernie tigen van de machtige Ene Ring waar de slechte Sauron naar op zoek is - te volbrengen. Hierbij krij gen ze hulp uit onverwachte hoek. Ondertussen proberen Merry en Pippin te ontsnappen uit de handen van een Orc-leger en hel pen Legolas, Aragorn en Gimli koning Theoden van Rohan in zijn strijd tegen de legers van Saruman. In drie Texelse kerken, zo veel mogelijk gespreid over het eiland, bidden Christenen zondag 19 ja nuari voor de eenheid. Het thema van deze gebedsdiensten luidt: 'Wij dragen deze schat in aarden potten.' De diensten beginnen om 10 00 uur en volgen dezelfde litur gie. De collecte is voor de Wilde Ganzen, die deze week vliegen voor een school in San Jorge in Argentinië. Er is een dienst in de gereformeerde kerk in Den Burg, waar ds. Caroline der Nederlanden voorganger is en het koor The Gospeltrain en organist Jan Kruithof voor muzikale medewerking zorgen. In de hervormde kerk van De Waal preekt pastor Ed Moltzer. Deze dienst wordt opgeluisterd door The Singers of the Lord en organist Wout Stam. In de katholieke kerk van Den Burg draagt ds. Jaap Vlasblom de dienst op. Hij krijgt medewerking van de Maartens- cantorij en organist Hans de Goede. Jong en oud, beginners en gevorderden, iedereen is zondag 19 januari welkom in dorpshuis De Wielewaal in De Waal voor een line-dancemiddag. Het evenement begint om 14.00 uur en duurt tot 17 00 uur. De entree bedraagt €2,-. De organisatie is in handen van line-dancedub PAS en de beheerders van het dorpshuis. Dorpshuis De Hof in De Koog is zaterdag 1 maart het toneel van een playbackshow. Kinderen en vol wassenen die willen meedoen, moe ten zich voor 15 februari opgeven bij Veronica van Beek (tel 317729) of E Huisman (tel. 317109). Bij vol doende deelname wordt gestreden in drie categorieën: leerlingen basis school, leerlingen voortgezet onder wijs en volwassenen. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 21 00 uur), Disney's Piratenplaneet (15.00 uur) en James Bond: die another day (18.45 en 21.45 uur) De Texelse F-pupillen spelen van 9.00 tot 12.30 uur een zaalvoetbal toernooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Om 14.00 uur begint in hotel De Lindeboom in Den Burg een middag met het medium Lia Schippers. Toegang €7,-. De feestavond van menvereniging Tussen Wad en Duin is in verband met een sterfgeval uitgesteld tot 8 februari In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 21.00 uur), Disney's Piratenplaneet (15.00 uur) en James Bond: die another day (18.45 en 21.45 uur). De jubilerende Badmintonclub Texel houdt een toernooi met leden en oud-leden in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Aanvang 12.30 uur. In manege Akenburg gaat om 10.30 uur de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal van start. Alle deel nemers rijden een dressuurproef. De toegang is gratis. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 14.00 uur voor een line-dancemiddag. De entree bedraagt €2,-. In Cinema Texel draaien Lord of the rings, the two towers (aanvang 14.00 en 21.00 uur), Disney's Piratenplaneet (15.00 uur) en James Bond: die another day (18 45 en 21.45 uur). De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting voor de Landbouw op Texel houdt haar jaar vergadering. Locatie is hotel De Pelikaan nabij De Koog, aanvang 20.00 uur. In het raadhuis vergadert de raads commissie Grondgebied. Deze (openbare) vergadering begint om 20.00 uur en wordt rechtstreeks uit gezonden via Radio Texel. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt haar jaarvergadering in het Eierlandsche Huis. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 20.00 uur) en James Bond: die anot her day (20.30 uur). In het raadhuis vergadert de raads commissie Werkwijze Raad. Deze (openbare) vergadering begint om 20.00 uur en wordt rechtstreeks uit gezonden via Radio Texel In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 20 00 uur) en James Bond: die anot her day (20.30 uur). In OSG De Hogeberg gaan dinsdag 21 januari nieuwe cursussen Afrikaans trommelen van start vol gens een vernieuwde opzet. Er zijn twee groepen: beginners (zij trom melen van 17.30 tot 19.00 uur) en gevorderden (19.10 tot 21.40 uur). Van 16.30 tot 17.30 uur wordt even tueel een basiscursus gegeven. Alle cursussen bestaan uit tien lessen, waarin verschillende ritmes aan bod komen. Deze worden ook op papier en CD aangeboden, om het oefenen thuis gemakkelijker te maken. Er wordt gespeeld op een djembé. De lessen worden gegeven door een ervaren docent, Sacha de Herder uit Den Oever. Hij wordt bij gestaan door de bespeler van een doun-doun, een ander soort trom mel, waarmee de beat van een ritme wordt aangegeven, wat het makkelijker maakt om de ritmes strak te spelen. Afrikaanse gastdo centen helpen mee het Afrika- gevoel over te brengen, 'zonder De cursus Bijbels Hebreeuws, die begin november in De Poort werd geïntroduceerd, gaat zaterdag 25 januari om 16.00 uur van start Locatie is het zaaltje van de doops gezinde kerk in Den Burg. De cursus bestaat uit zes lessen en is bedoeld voor iedereen die enigszins vertrouwd wil raken met het Hebreeuws om op die manier de Bijbel beter te begrijpen. Docent is drs. Yair Strijker uit Rotterdam. De kosten van deelname hangen af van het aantal cursisten, maar bedragen ongeveer €5,- per les. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Het Olijfblad, Weverstraat 60 in Den Burg. Tel. 313770 of 320114. erbij na te denken je handen de rit mes laten spelen' In de loop van de cursus wordt een dag aangeboden waarop de cursist leert zelf een trommel te maken en te stemmen, ledereen die aan een cursus meedoet, krijgt een djembé mee als huurtrommel. Ook is er gelegenheid om op zon dagavond in het gebouw van de scouting met andere cursisten de lessen van de dinsdag ervoor nog eens door te nemen en elkaar te helpen de verschillende ritmes eigen te maken. Aan het eind van de cursus is er een presentatie en kunnen de deelnemers aan familie en vrienden laten horen wat ze hebben geleerd. Informatie is verkrijgbaar bij organi sator Paul van Mierlo (tel. 319678) en docent Sacha de Herder (tel. 06- 30056574). Bezoek onze tropische TUINCENTRUM r Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 OEISI BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektro kart baan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (52S meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Teso's MS Schulpengat is wegens onderhoud uit de vaart en wordt vervangen door MS Molengat. Tot vrijdag 21 februari worden daarom geen extra afvaarten gemaakt. Door de kleinere capaciteit van de Molengat is er in drukkere perioden een verhoogde kans op wachttijden De drukte is voor vrachtverkeer het grootst tijdens de eerste afvaarten in de ochtend van uit Den Helder en voor alle vervoer op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Nadere informatie kan wor den verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 17 7.15 en 20.06 u. Za. 18 8.04 en 20 45 u. Zo. 19 9.06 en 21.25 u. Ma 20 9.35 en 22.11 u. Di. 21 10.20 en 22.34 u. Wo. 22 10.37 en 23.25 u. Do. 23 11.10 en 23.55 u. Vr. 24 11.35 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 19 januari op om 8.37 uur en gaat onder om 17.02 uur. 24 januari laat ste kwartier. Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Openbare scholengemeenschap De Hogeberg zet donderdag 23 januari haar deuren open voor bezoekers. De school presenteert zich aan toe komstige leerlingen, die momenteel in groep 7 en 8 van de basisschool zitten. Maar ook anderen die geïn teresseerd zijn in het voortgezet onderwijs op Texel zijn welkom. In de gebouwen aan de Haffelderweg en de Emmalaan worden presenta ties gegeven, kunnen bezoekers zelf aan het werk en wordt een indruk gegeven van wat de verschillende vakken inhouden. De Hogeberg is open van 14.00 tot 16.00 uur en van 19 00 tot 20.30 uur. De leerlingen van de basisschool bezoeken de school 's middags. Inwoners van De Koog en omgeving gaan zaterdag 25 januari om 18.00 uur in dorpshuis De Hof aan tafel voor een gezamenlijke maaltijd. Ze kunnen kiezen uit boerenkool en zuurkool. Voor de kinderen zijn er pannenkoeken De organisatie is in handen van de dorpscommissie Wie wil mee-eten, moet zich voor 22 januari opgeven bij Veronica van Beek, tel. 317729. De kosten bedra gen €5,-. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt maandag 20 januari haar jaarvergadering. In de pauze is er een verkoop, verzorgd door de Welfare. Na de pauze wordt bingo gespeeld. De bijeenkomst vindt plaats in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9