i Boze buurt nog niet gerust over 'hostel' <lopt aangifte met de werkelijkheid? S/larit de Porto griffier van gemeente Texel Cjrocn 2rwartsjexeh in het harL, lankomst Duyfken ;ost bijna twee ton Nico Drenth geeft 'ezelgeld' aan judoka's mkoop Vrees voor geluidsoverlast SS PLUS Opgeteld de beste! Controle toeristenbelasting 200 artikelen in prijs verlaagd! texelseÜcourant SUPER DE BOER Bridgenacht Brandstichting in leegstaand appartement U krijgt van ons de volle m Nieuw Leven a Oosterend Present m Verzet SV De Koog Drankrijders aangehouden PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11749 DINSDAG 28 JANUARI 2003 r E X E LS E^COU RANT iferschijnt dinsdag en vrijdag it college heeft Arjen Stoelenga uit Purmerend benoemd als mtroleur van de toeristen- ilasting op Texel. Bij een achttal idrijven zal hij nagaan of de over 99-2001 opgegeven aantallen ernachtingen in overeenstem- ng zijn met de werkelijkheid. bedrijven zijn verplicht mee te irken aan het onderzoek. Als zij de ntroleur met binnenlaten of op een dere wijze dwarsliggen, kunnen zij boete krijgen die gelijk is aan de ids opgelegde aanslagen. ielenga is verbonden aan het bu- Deloitte en Touche. Hij wordt or het college als onbezoldigd ibtenaar benoemd. Bij zijn onder- ik kan hij inzage vragen van alle pieren aan de hand waarvan kan rden vastgesteld of de lastingplichtige het juiste aantal ernachtingen heeft opgegeven en dus de totaal verschuldigde toeristenbelasting heeft afgedragen. Volgens de wettelijke belastingregels moet de eigenaar de controleur en de eventueel door hem ingeschakelde deskundigen desgevraagd toegang geven tot alle delen van het gebouw voor zover dat nodig is. De administratie moet zo zijn inge richt dat de controleur (die zich met een pasje van de gemeente als zoda nig legitimeert) de controle vlot kan uitvoeren, zonodig moet de belastingplichtige daarbij helpen. De gegevens die daarbij worden verza meld mogen alleen worden gebruikt voor het controleren van de toeristen belasting, dus niet voor andere doel einden. De te controleren bedrijven worden tevoren op de hoogte gesteld van de op handen zijnde komst van de con troleur, met vermelding van de pe riode waarin de controle plaatsvindt. rit de Porto t twaalf sollicitanten is Marit de irto uit Den Burg voorgedragen i griffier van de gemeente Texel, lar benoeming is officieel als de ad er op 11 februari mee instemt, in formaliteit, want de fractie- orzitters van alle politieke par en zijn betrokken geweest bij de iectieprocedure, waarbij de keus aniem op De Porto viel. Op 7 art begint ze aan haar nieuwe k, die tot doel heeft de gemeen- aad te ondersteunen. 11 Porto (34) is geen onbekende voor Ie gemeente. Ze is sinds september 93 werkzaam op het raadhuis, arvan de laatste drie jaar als I Jelingshoofd ondersteuning. In die I ledamgheid coördineert ze de I rvicebalie en de afdeling burger- I ken en houdt ze zich bezig met I tomatisering, informatievoor- I ïning, coördinatie van de verkiezin gen, het klachtrecht, het beheer van pet archief en de huishoudelijke |Jenst. griffier vormt de schakel tussen Hege en raad, die in het duale sys- m zijn gescheiden. Ze verleent hnische ondersteuning aan de raad, bijvoorbeeld bij het indienen van een motie of bij het formuleren van vragen. Als het college deze niet direct kan beantwoorden, zorgt de griffier ervoor dat de antwoorden la ter alsnog bij de raad terechtkomen Een belangrijke taak van de griffier is te zorgen dat de raad van Informatie wordt voorzien, bijvoorbeeld over besluiten die door het college zijn genomen en de achtergrond daar van. Om dit werk naar behoren te kunnen doen, voert de griffier regel matig overleg met de burgemeester, die voorzitter is van de raad, en ge meentesecretaris Piet Zoon, die het college adviseert. Ook ondersteunt De Porto de beroeps- en bezwaarschriftencommissie. 'Ik heb altijd heel goed contact met de raadsleden gehad. Griffier is een dienstverlenende functie. Ik ben op m'n best als ik dingen kan regelen voor anderen', motiveert ze haar ambitie om griffier te worden. Om uiting te geven aan haar taak als ad viseur van de gemeenteraad is tijdens raadsvergaderingen de stoel naast de burgemeester gereserveerd voor de griffier. Voor het griffiewerk kan ze terugvallen op een team van vier tot vijf medewerkers, waaraan ze leiding geeft. Door deze vernieuwing wordt de huidige afdeling Bestuurs- ondersteuning opgedeeld. De taak van griffier is een deeltijdfunctie. De Porto blijft fulltime werkzaam bij de gemeente, waarbij ze 18 uur van haar tijd aan het griffiewerk zal besteden. De overige uren zal ze zich bezighou den met een deel van haar huidige werkzaamheden. De aanstelling van een griffier vloeit voort uit de Wet op de dualisering, waardoor de verplichting geldt dat de functies van gemeentesecretaris en griffier met door een en dezelfde per soon kunnen worden vervuld. De functie van griffier werd vanaf maart 2002 door Zoon vervuld, die zich vanaf 7 maart volledig kan toeleggen op zijn werk als manager van de ge meentelijke organisatie en adviseur aan het college. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0.90 Mi aankomst van de Duyfken in J Jdeschild heeft bij elkaar circa 86.528,- gekost. Daarvan werd 03.528,- aan de aankomst be- ed en ongeveer €83.000,- aan btelijke uren. Van de €39.000,- de gemeenteraad vorig jaar |aart beschikbaar stelde om de nkomst mogelijk te maken, is 10.582,- gebruikt. De overgeble- jen €8.413,- vloeit terug in de alge- ne reserves. 't blijkt uit de eindafrekening van de nkomst. Op 28 april vorig jaar voer VOC-replica onder toeziend oog in onder andere kroonprins Willem- 'xander en prinses Maxima de ha- »n van Oudeschild binnen ter gele- inheid van 400 jaar VOC, •or de aankomst was een begroting van 110.340,- opgesteld, waardoor het overschot van €8.413,- ontstond. De ambtelijke uren waren niet be raamd, omdat dat vantevoren met goed mogelijk was. Volgens bereke ningen van de afdeling Financieel Beleid sluiten die kosten op circa €83.000,-, aldus stukken die de ge meente stuurde aan de leden van de commissie Welzijn. De aankomst had vorig jaar financieel wat voeten in de aarde. Er ontstond politieke weerstand toen het college de partijen in februari vroeg €80.000,- extra ter beschikking te stellen. Een meerderheid had daar aanvankelijk moeite mee Het extra geld was mede nodig vanwege het koninklijk bezoek. In maart stemde de raad er mee in €39.000 beschikbaar te stel len. Het bedrag was toen verlaagd, De jeugdige judoka's bedankten de gulle gever met een flinke heupzwaai. (Foto Joop Rommets) Nico Drenth, eind 2001 door de Ezel vereniging uitgeroepen tot 'Ezel van het jaar', heeft een deel van de bij deze eretitel behorende geldprijs ge schonken aan budovereniging Shima. Het ging om een bedrag van €102.-. Hij had het eigenlijk bestemd voor de gehandicapte kinderen van De Regenboog, maar dit schooltje is inmiddels opgeheven. De populaire politieagent koos daarna voor Shima wegens zijn familiebanden met Jan Keesom, de voorzitter van deze ver eniging. 'Maar het is een goede keuze geweest', vertelde Drenth, nadat hij dondermiddag een half uur had ge keken naar een training van een club|e jonge judoka's. 'Het is een pracht als je die kinderen bezig ziet. Bovendien krijgen ze op een leuke manier normen en waarden als dis cipline en respect bijgebracht. Dat lijkt me wel passen bij de ezel gedachte.' Drenth kreeg destijds een bedrag van /1000,-,"dat hij naar ei gen inzicht aan goede doelen mocht besteden Een ander deel. €350,-. ging naar de organisatie Kerk en Mi nima. Volgens voorzitter Keesom kan Shima, dat 42 judoka's en 20 karate- ka's in de gelederen heeft, de schen king goed gebruiken. 'We hebben plannen om met de oudste groep judoka's geregeld naar trainingen en wedstrijden te gaan. Je ziet nu vaak dat jongens en meisjes van de club gaan als ze een jaar of zestien zijn omdat er geen tegenstand meer voor ze is. We willen die kinderen een nieuwe uitdaging geven door er structureel wat aan te doen en bij voorbeeld om de week naar de over kant te gaan. Maar dat kost geld. We lopen rond met het idee om bedrijven aan te schrijven om te sponsoren en bijvoorbeeld een club van vijftig te be ginnen van mensen die allemaal jaar lijks €25,- geven. Het geld van Nico vormt een leuke start voor onze ini tiatieven.' Vorige week deed een groot aantal judoka's examen. De volgende kan didaten slaagden: Dennis Weijers, Daniël van Pel, Jeroen der Gee, Rein- oud der Gee, Mitchel Winder, Axel Garritsen, Quirijn Verschoor, Hessel Huitema, Jasper van der Kaat, Gijs van de Kamer, Lars van Rijn, Kevin van der Burg en Rob Legierse (allen witte band), Jelmer Bot, Jorik Bot, Luuk van Garderen, Hidde Bakker, Marten Pieter de Boer, Timon van de Werff, Carmen van de Werff en Bastiaan Riewald (wit met twee bruine slippen), Twan Weijers en Sharon Pnns (gele band), Willem Wie- ring, Adn Smidt, Pavel Jourtchenko, Michael Zegers, Robin Waerts en Aldo Witte (geel met twee bruine slip pen), Bonita Pijnacker (geel met twee oranje slippen), Hidde Vos en Imme Strang (oranje met twee bruine slip pen), Bas Mulder en Rutger de Boer (groene band). Job Witte en Benjamin Bakker (groen met twee blauwe slip pen), Michael Dupon en Joost Bak ker (blauw tot 13 jaar) en Ida Verpaalen (blauwe band). en w het plan er snel even hebben willen doordrukken, blij als ze waren met de ermee samenhangende pro fijtelijke grondruil, die de bouw van een gecombineerd hulpcentrum mo gelijk maakte op de plek van jeugd herberg De Eyercoogh. Over de voor genomen bouw van de herberg op het voormalige B-veld waren ze met gepolst. Ze lazen erover in de krant, wat het gevoel gaf dat het in feite een voldongen zaak was en dat er niet meer viel te praten over een andere bouwplaats. Verkeerde adres Stayokay-directeur Karina Schilte, hoofd bouwzaken Lex Pullen, projectmanager Kees Theunissen en vestigingsmanager Anne van der Velde zaten een beetje aan met de verwijten die de 25 buurtbewoners naar voren brachten, omdat ze meer thuishoorden bij het gemeentebe stuur. Immers, Stayokay maakt slechts gebruik van mogelijkheden die door de gemeente zijn aangebo- Lees verder pagina 5 De politie heeft de afgelopen dagen flink gecontroleerd op het rijden on der invloed, In de vroege vrijdag ochtend werd in de Plevierstraat in De Koog een 36-jange Koger aange houden. Hij blies 775 ug/l, bijna drieëneenhalf keer zoveel als toege staan. Hij kreeg een bekeuring en moest zijn rijbewijs inleveren, 's Avonds, rond 20.15 uur, liep een 57- jange man uit Den Hoorn op de Pont- weg tegen de lamp. De blaastest wees uit dat hij het dubbele had ge dronken van wat is toegestaan. Hij kreeg een boete en moest zijn auto drie uur laten staan. Zaterdag om 1.00 uur moest een 19- jarige bromfietser uit De Koog zich op de Pontweg aan een controle onder werpen. Hij bleek de norm anderhalf keer te overschrijden, wat hem een bekeuring en een rijverbod van twee uur 'opleverde'. Vierentwintig uur la ter werd in De Cocksdorp een 44-ja- rige bestuurder aangehouden. Hij had twee keer te veel gedronken en incasseerde een njverbod van vier uur en een bekeuring. In de nacht van zondag op maandag werd op de Postweg een 29-jarige man uit De Cocksdorp betrapt op het rijden onder invloed. Hij had twee keer zoveel gedronken als mag. Hij kreeg een bekeuring en moest zijn auto vier uur laten staan. (Advertentie) tjTMt i ia b* ban. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE mm N GkOfN EN DOEN WWREL Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Omwonenden van het sportveld aan de Haffelderweg, waar de nieuwbouw van Hostel Stayokay (vroeger NJHC) is ge pland, vrezen dat hun woongenot straks danig zal verslech teren. Ze verwachten veel (nachtelijke) hinder van de gastenstroom en hebben daarom de handen ineen gesla gen om tegen de bouw te protesteren. De buurt liet daarover geen twijfel bestaan bij de donderdagavond in 'Panorama' gehouden presentatie van de bouwplannen. Die avond was verzorgd door Stayokay-men- sen, die er de nadruk op legden dat de doelgroepen die in het nieuwe 240 bedden tellende bedrijf wel kom zijn allerminst horen tot de zogeheten stapjongeren en daar mee te vergelijken categorieën die de reputatie hebben veel overlast omdat er toezeggingen van enkele sponsors waren. Eveneens vanwege het koninklijk bezoek kwam de organisatie recht streeks onder verantwoordelijkheid van de burgemeester. Daarvoor had de stichting VOC 2002 Texel zich daarop toegelegd. Geldorp hield zich bezig met het aantrekken van spon sors, ambtenaren regelden een hoop andere zaken voor de aankomst. Via sponsoren is in totaal €27.946.- opgehaald. Texelse ondernemers schonken €9.500,-, het provinciaal fonds Kop en Munt doneerde €9.076,-, Campina gaf €2.000,-, Cisco (voormalig sponsor van de Ronde om Texel) schonk €2.500,- en de Grontmij stelde €4.500,- beschik baar. Daarnaast werden nog €230,- en €140,- verstrekt. De landeli|ke stichting VOC 2002 had €45.000,- uitgetrokken voor de aankomst, waardoor het plaatje financieel rond gemaakt kon worden met de €30.582,- van de gemeente. Voor ambtenaren betekende de komst van de Duyfken dat zij agen da's moesten aanpassen. De werk zaamheden kregen een hoge priori teit, waarvoor andere werk moest blijven liggen. Voor een aantal afde lingen had dat een nadelig effect voor de voortgang van reguliere werk zaamheden, aldus de gemeente. De politieke partijen spraken donderdag avond lovende woorden over de wijze waarop alles is verlopen. Er werden wel kanttekeningen gezet bij de gevolgen voor de werkzaamhe den van ambtelijk personeel. Vier Texelse paren hebben zaterdag deelgenomen aan de bridgenacht in hotel Wienerwald in Den Helder. Van 's avonds zeven tot 's morgens ze ven speelden in totaal 42 koppels drie periodes van ieder 24 spellen Mirjam Switzer en Piet Daalder werden eer ste in de B-lijn met een gemiddelde van 51,16%. Riet van Heerwaarden en Harry van de Wetering werden met 54.50% twaalfde in de A-lijn. te veroorzaken tijdens het nachte lijk komen en gaan. Ook de huis regels die het hostel zal toepassen zijn gericht op het bevorderen van rust in gebouw en omgeving. De buurt nam er cynisch kennis van en toonde zich allerminst gerustge steld. Vrij algemeen leefde het gevoel dat b Een medewerker van het installatie bedrijf VEM ontdekte vrijdagochtend dat onbekenden inde avond of nacht ervoor hadden geprobeerd brand te stichten in een appartement aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp. Er la gen nog smeulende resten, die hij zonder al te veel moeite wist te blus sen. Het pand was op enkele specie- kuipen en dozen met afvoerpijpen na vrijwel leeg. Het is er één van acht tweepersoonsappartementen, beho rend bij De Nieuwe Aanleg. Ze zijn eigendom van Judith Kikkert en wor den gehuurd en gerenoveerd door de firma Van der Linde. Willem van der Linde toonde zich behoorlijk ge schrokken. 'Het lijkt misschien niet zoveel voor te stellen en het kan best kwajongenswerk zijn, maar voor je het weet slaat zo'n brand uit. Een paar appartementen verderop lag mevrouw Kikkert te slapen. Je moet er met aan denken wat er had kun nen gebeuren. Iemand die zoiets doet, heeft een zieke geest.' LAAG! Zie elders in deze krant onze advertentie. Een goede tekstkennis, vlot spel en de komische talenten van enkele spelers zorgden er zaterdag voor dat de toeschouwers genoeg te genieten hadden bij Nieuw Leven. Pagina 2 Mannelijk Oosterend loopt binnen kort met baarden en lange haren rond. Althans, als het aan de schrij vers van het historisch spel van Oosterend Present ligt. Dat speelt zich deels af in de zevende eeuw na Christus. Pagina 5 Veel overtuigender dan in de eerste wedstrijd heeft SV De Koog zich zon dag op eigen veld verzet tegen SV Oosterend. Werd het in de eerste derby 13-1, ditmaal hadden de gas ten meer moeite om de punten bin nen te halen (1 -2). Pagina 7

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1