Bouw varkensstal Wijtten begonnen 4 r (3 Wat gebeurde er met de Dageraad"! Dames Tevoko verslaan sterke concurrent Seizoenrecord Wiersma's bij klaverjasser? Texels Belang: kruising Haffelderweg aanpassen .TEXELSE COURANT' - Ambachtencentrum aan Wezenland Wat ik zeggen wou... Kapsalon Aanrijding met letsel Aanvragen subsidie Eilandcompetitie volleybal ■Bi Derde plaats voor Van Weerleg 'Veiligheid omhoog, overlast omlaag' 7 VRIJDAG 7 FEBRUARI 2003 Aannemers Nico de Graaf en Bart Boon zijn naast hoeve Bland en Berg aan de Postweg begonnen met de bouw van de nieuwe varkensstal van Marcel Wijtten. De betonnen vloer is inmiddels gro tendeels gestort, binnenkort wor den de eerste spanten overeind gezet. varkens min of meer naar de achter kant van hun hok. naar de goot. wor den 'geleid' voor de ontlasting. Wijt ten: 'Door de circulatie ontstaat aan de achterkant van de hokken een continue tocht, waardoor het daar oncomfortabel wordt voor de varkens om te liggen, zodat ze daar gaan mesten Varkens mesten met op gen hier straks biggen aangeleverd als ze tien weken oud zijn en ze gaan weer weg na zes maanden Omdat alles van en naar de overkant komt of gaat. moeten we er wel voor zorgen dat we zowel heen als terug gebruik maken van het transport.' De opge slagen mest wil Wijtten voor zestig tot zeventig procent gaan gebruiken op eigen land. 'Varkensmest heeft een hoog humusgehalte.' De bouw. waaraan behalve Boon en De Graaf ook de VEM en Brendan de Graaf meewerken, werd vooraf ge gaan door een paar jaar juridische strijd. Wijtten kwam in 1998 al met -.vA: Aannemers Nico de Graaf en Bart Boon werken langs de Postweg aan de bouw van de nieuwe varkensstal van Marcel Wijtten. (Foto Jcrcvn van Hottum) Destal, waaraan een paar jaar juridi sche strijd vooraf is gegaan, wordt gebouwd volgens een idee van de Achterhoekse dierenarts Cors de Lint, die 22 jaar geleden naar Canada emigreerde en zich daar veel met varkens bezig hield. Volgens het door hem ontwikkelde concept wordt de stal op natuurlijke wijze geventileerd en komt er in de hokken wit zaagsel op de grond te liggen Het zaagsel mengt zich met de mest en urine, waardoor het grootste deel van de ammomakgeur wordt geab sorbeerd, aldus Wijtten. Via een goot die achter de hokken langs loopt, wordt het mengsel van mest en zaag sel getransporteerd naar een loods achter in de stal. Daar wordt het als droge mest opgeslagen. Met perforaties in de damwand onder de goot en in de nok wordt de stal straks op natuurlijke wijze geventileerd Via de perforaties onder de goot wordt lucht naar binnen gezogen, via de nok wordt die weer uitgestoten. Bin nen ontstaat daardoor een circulatie. Volgens Wijtten is hij, doordat het vrijwel altijd waait op Texel, verzekerd van een doorlopende circulatie. Die zorgt binnen niet alleen voor koeling, maar moet er ook toe leiden dat de plaatsen waar ze comfortabel kunnen liggen of eten.' De voederbakken komen in de hoeken die aan het gangpad grenzen te staan. Wijtten verwacht ongeveer 1200 kuub zaagsel per jaar nodig te heb ben. Het gebruik daarvan in een varkensstal is niet gebruikelijk, omdat het omslachtig is. Normaliter staan varkens op betonnen vloeren. Wijtten bekijkt op welke manier hij het zaag sel straks machinaal over de hokken kan verdelen. Zijn stal is de derde in het land die volgens het concept van De Lint wordt gebouwd. De andere twee staan in Zuid-Limburg. Volgens Wijtten ruik je daar geen varkens meer als je er binnen bent. De nieuwe stal aan de Postweg wordt 75 meter lang, 22 meter breed en heeft een nokhoogte van 8 meter. Binnen wor den 42 hokken gerealiseerd, waar vermoedelijk vanaf juli in totaal 1200 vleesvarkens worden gehuisvest, al dus Wijtten. Het houden van fok- zeugen in de nieuwe stal is van de baan. De hokken hebben een opper vlakte van 3,40 bij 9 meter. 'Per var ken is er gemiddeld één vierkante meter ruimte.' Naast de stal komt een extra ruimte waar de varkens tijdelijk kunnen staan voor transport.We krij- plannen om zijn bedrijf te verhuizen van Rio Grande (Postweg 213) naar Bland en Berg. Omwonenden teken den bezwaar aan uit angst voor stankoverlast. De gemeente moest vorig jaar de milieuvergunning her zien, nadat de Raad van State die begin 2002 had vernietigd Volgens dit rechtsorgaan had de gemeente verzuimd de verplaatsing te toetsen aan de Vogel- en Habitatrichtlijnen. Uit onderzoek van het instituut Alterra bleek vorig jaar november dat de milieueffecten van verplaatsing van het bedrijf overwegend positief zijn. Volgens Alterra wordt het zeer kleine effect dat emissie van verzuurde stof fen op de duinen van de Slufter heeft ruimschoots gecompenseerd door de beëindiging van de vorige bednjfs- voering op Rio Grande. Wijtten be reikte het afgelopen jaar overeen stemming met omwonenden, de Werkgroep Landschapszorg en Tien voor Texel, waardoor zij geen bezwa ren meer indienden tegen de herziene vergunning. Wijtten verwacht moge lijk in juli de eerste varkens in de nieuwe stal te kunnen onderbrengen. Op het oude bedrijf staan geen var kens meer. Niet in het pand Achtertune 13 in Oosterend maar in de loods Wezenland 1b in Den Burg zullen N. Schoots en N. Derks hun educatief ambachtencentrum vestigen. Re den is dat het gebouw in Ooster end in te slechte staat verkeert. Het college ziet geen planologische bezwaren tegen de vestiging. De loods aan het Wezenland is boven dien zeer geschikt voor de beoogde mosterdmakerij, bierbrouwerij, destil- leerderij, bakkerij, papiermakerij, zeepmakerij en kaarsenmakerij Pu bliek is welkom bij deze ambachte lijke activiteiten en kan de gemaakte producten kopen. Ook worden in het gebouw cursussen en arrangemen ten aangeboden, met als doelgroe pen ouders met kinderen en groepen jongeren. B en w zullen de initiatiefnemers er wel op wijzen dat onder geen beding horeca-activiteiten worden toegela ten. Het consumeren van alcoholhou dende dranken is verboden. 'Ik heb geen zin om elke keer te vertellen dat ér iets mis is met Steun <k NierSifbtinfGiro 4&.000 NIERSTICHTING Nuttig en ncdi£ Met een overdonderende start, ge baseerd op een goede passing en veel servicedruk, overrompelde het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko zaterdag naaste concurrent Dinto 3. De ploeg uit Warmenhuizen, die net als de Texelaars strijdt om de kop positie in de regioklasse, verloor voor de tweede maal (3-1) en kreeg een gevoelige tik te verwerken. Wat Tevoko in de 'eigen' sporthal Ons Genoegen tegen het onbekende Dinto moest verwachten, was met helemaal duidelijk. De Texelaars boekten vorige week een knappe zege op Krovo, maar ook de tegen stander uit Warmenhuizen was de laatste tijd uitstekend op dreef. Maar met sterke services van Marian Boekei en snoeiharde smashes van Ivette de Ruyter nam Tevoko direct een voorsprong en onder aanvoering van de wederom uitblinkende spel- verdeelster Connie Joling trok de ploeg de zege in de eerste set over tuigend naar zich toe (25-15). In de tweede set bleek Dinto met voor niets bovenin de regioklasse mee te draaien. De aanvalskracht van twee spelers die eerder in de eerste divi sie speelden werd duidelijk merkbaar. Maar het hardwerkende Tevoko streed voor elke bal en werd, mede dankzij de 'killing bloks' van Cora Siemeling, beloond met een tweede setzege Zoals te verwachten sloeg in de derde set de vermoeidheid toe en profr sis. tegen de knap opgebouwde aanval len en de inbreng van de nieuwe spel- verdeelster van de ploeg uit Warmen huizen In de vierde set keek Tevoko vervolgens voortdurend tegen een achterstand aan, maar weigerde de ploeg zich gewonnen te geven. Het inbrengen van de frisse Bianca van den Berg leverde bij 22-21 de eerste voorsprong op en met steun van het enthousiaste thuispubliek kwam bij 25-23 de 3-1 zege tot stand. Aan de kop van de ranglijst blijft het razend spannend. Elk weekend wordt de rangschikking door winst en verlies herzien en is alleen koploper Madjoe nog enigszins zeker van haar positie. In de komende maand vallen de beslissingen. Moeilijk Het tweede damesteam van Tevoko moest aantreden tegen het vorig jaar uit de regioklasse gedegradeerde Polisport. Dit team staat stevig op de tweede plaats en acht zich ook nog kansrijk voor het kampioenschap. Dat het een moeilijke wedstrijd zou worden voor de Texelse vrouwen stond dan ook bij voorbaat vast. Polisport varieerde veel in aanvallend opzicht en daar kreeg Tevoko maar geen grip op. De eerst twee sets gin gen dan ook tamelijk kansloos verlo ren (16-25 en 15-25). In de derde set kreeg Tevoko iets meer kansen, maar Polisport herpakte zich op het juiste moment en besliste ook deze set in haar voordeel (22-25). De vierde set was vervolgens met meer dan een formaliteit (13-25). Twee dagen later al kreeg Tevoko 2 in Den Helder de kans op revanche teerde Dinto.yap haar brede ba^^egen WSOW 2. dat pp gelijke hoogte Tevoko had te weinig verweer op de ranglijst stond. Deze bij voor baat spannende wedstrijd werd een prooi voor de Texelse vrouwen, die alleen de eerste set met klein verschil (26-24) aan de tegenstander moes ten laten. De andere drie sets werden overtuigend gewonnen (11 -25.23-25 en 19-25), zodat Tevoko met een 3-1 overwinning en vier punten 'in de tas' terugkeerde naar Texel. Harpoen Het derde damesteam kreeg zater dag Harpoen op bezoek. Op papier geen al te moeilijke opgave. Mary Koorn, normaal de belangrijkste blokkeerden mocht zich in deze wed strijd op de hoofdaanval van haar beste kant laten zien. De eerste en tweede set gaven allebei hetzelfde beeld. Tevoko liet zich in het begin van de set op een grote achterstand zetten, om vervolgens moeizaam te rug te komen en beide sets toch nog winnend af te sluiten (25-22 en 25- 22). Vooral de passes, het blok en de concentratie vormden een probleem. Voor het begin van de derde set kre gen de vrouwen van Tevoko de op dracht van hun coach om de tegen stander nu eens met te ver weg te laten lopen en beter te passen, zodat er meer kon worden aangevallen. Dat lukte aardig, want voordurend had Tevoko een kleine voorsprong. Maar bij de stand 20-20 ging het mis en waren nog twee time-outs nodig om de vrouwen terug in de race te bren gen. Het werd uiteindelijk 27-25 voor Tevoko. Pas in de vierde set demon streerden de Texelse dames het spel dat ze eigenlijk de hele wedstrijd had den moeten spelen en kwamen ze met meer in problemen (25-15) Door deze 4-0 overwinning is er weer zicht op een eindklassering in de top drie, wat aan het begin van het seizoen de doelstelling was Met verbazing hebben wij het be zwaar van de 'gezamenlijke kapsa lons' (wié horen hier wel bi| en wie met?) gelezen tegen het initiatief van mevrouw Vonk uit Oosterend. Zoals het op ons overkomt, is Vonk een enthousiast iemand, die netjes een vergunning aanvraagt. En die in deze economisch mindere tijd het lef toont een nieuw bedrijf te beginnen. Ove rigens is het kappersvak geen detail handel, maar een ambacht. En zo zou het ook behandeld moeten worden In de Najaarsspecial van de Texelse Courant schreef een eigenaresse van een kapsalon dat klanten heus het verschil wel weten tussen een 'echte kapsalon', met wasbak, en een achterafkamertje waar je met je hoofd boven een wasteiltje hangt. Nu den ken wij dat een klant niet uitgaat van het verschil in kwaliteit van de was bak. maar van het verschil in kwali teit van het kapsel. En - als je niet twij felt aan je kwaliteit, waar ben je dan bang voor? Dan komt die klant heus wel terug. Wij denken dat de initiatief neemster betere werkruimte voor zichzelf wil, en misschien een beetje meer privacy in haar huis. Want kwa liteit levert ze al (we spreken uit eigen ervaring). En concurrentie is toch al leen maar goed? Tegenwoordig wil len mensen graag kiezen. Waarom vestigen meubelzaken en bouw markten zich naast elkaar op een boulevard? Omdat mensen dan keus hebben, én het verhoogt zelfs hun omzet. En concurrentie houdt je alert, dwingt je tot vernieuwing en je spe cialiteiten komen erbij tot uiting. De klant ziet dat heus wel, en 'shop pers' of 'hoppers' houd je altijd. En hoe zit het hier met de concurrentie vervalsing van de bestaande kapsa lons ten opzichte van schoonheids salons of cadeauwinkels? Misschien moet mevrouw Vonk het ook om draaien en een schoonheidssalon beginnen met het kappen erbij. Tegenwoordig spreekt iedereen over normen, waarden en respect. Hoe normaal kan iets zijn? Iedere winter lezen wij in de Texelse Courant wel een stukje van de 'gezamenlijke kap salons', dat ze een actie tegen iets of iemand voeren. Hebben ze last van een neringdepressie? Alma Strijker, Den Burg Hetty Boogaard, Oudeschild. Een 53-jarige vrouw uit Den Hoorn is dinsdag rond 17.45 uur gewond ge raakt, nadat ze op de Pontweg de macht over het stuur had verloren. Ze reed in de richting van de veerhaven toen ze door het gladde wegdek in de slip raakte en in de berm belandde. Ze kwam tegen een boom tot stil stand. De vrouw werd voor onder zoek overgebracht naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. De auto was total-loss. Particulieren en agrariërs die gebruik willen maken van de subsidieregeling Landschapsbehoud (zie de Texelse Courant van 31 januari) kunnen dat doen via de agrarische natuur- veremging De Lieuw. Aanvragen die op deze manier worden ingediend, krijgen voorrang bij de behandeling. Voor meer informatie: Dick Drijver (tel. 319432), of Ineke Hin (tel. 314072). Programma 11 februari Veld A 18.30 Smash'68 K.-Smash'68 Rival 1915 Bruintje B.-Rival Smash K 20.00 Kobeko-NIOZ Paal 28 20.45 Sportshop 2-Paal 28 NIOZ 21.30 Balcken-Maarco B. Sportsh. 2 22.15 Slock-Cocky's Maarco Bouw Veld B 18.30 Natuurw.-Jozefsch. 19.15 Sportsh. 1-Westerl. 20.00 Autocentrale-CVI 20.45 Agrifirm-Tatenh. 1 21.30OSG-Super de B. 22.15 TESO-Ecotiem Westerl Natuurw Agrifirm Autocentr Tatenhove 1 Super de Boer Veld C 18.30 Eierl. Huis-Haarstudio 19.15 Timmer-Durper Drup 20 00 Klif 12-lepe de Boer 20.45 Dros-Salon Martine 21 30 Wiersma-Beverdam 2 22.15 Piranha-Otto's Timmer Eierl. H. Durper D. Wiersma Dros Beverdam 2 Wedstrijdleiding Daan Dick Uitslagen 4 februari NBC Eelman Partners-Bruintje Beer 3-0, Smash'68 Piet Kooger-De Rival 0-3, Kobeko- Sportshop Texel 2 0-3; In den Grooten Slock- NIOZ1-2, Twaalf Balcken-Cocky's Kapsalon 0- 3; Paal 28/De Krim-Maarco Bouw 3-0; De Krim-Jozefschool 1-2, Texelse Autocentrale- OSG 3-0, TESO-Agrifirm 0-3; Ecotiem-CVI 0- 3. Super de Boer-Tatenhove 1 1-2; Zandbank- De Lindeboom 2-1; Kevermuseum De Bocksberg-Bouwcenter Rab 2-1Tatenhove 2- Rabobank 1-2, Keurslagerij Dros-Piranha 2-1, Otto's Tweewielershop-Wiersma Meubelen 0- 3, Slagerij Beverdam 2-Salon Martme/De Oor zaak 2-1 Jelle en Bea Wiersma hebben bij Klaverjasclub Den Burg de hoog ste score van dit seizoen behaald. Met een score van maar liefst 8093 punten liet het echtpaar de concur rentie ver achter zich. Zij nemen door deze score de leiding in de derde periode. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp behouden de leiding in het algemeen klasse ment. Jelle en Bea Wiersma waren uitste kend op dreef. In het eerste spel werd al een solide basis gelegd met een score van meer dan 2300 punten. Na twee wat 'normalere' spelletjes ging het duo er de laatste ronde nog eens goed voor zitten werden nog eens ruim 2200 punten gepakt. Uiteinde lijk kwamen ze tot een score van 8093 punten, goed voor drie plaatsen winst in het algemeen klassement. Ze staan nu vierde. In de derde periode leiden zij, maar de voorsprong op de nummers twee (John Vlaming en Erik Jan Geus) is klein. Nel van der Veen en Marrie Smit wa ren ook al goed op dreef, al moesten zij bijna 1000 punten toegeven op de ontketende Wiersma's. Hun score van 7172 punten mocht er echter zijn. De dames spelen weliswaar een beetje wisselvallig, maar de goede scores overheersen. Dankzij dit resul taat zijn zij terug in de top tien. Zij staan nu achtste. Rob Stapersma en Erik Boogaard behaalden met 6821 punten de derde plaats. Het duo, dat deel uitmaakt van een brede midden moot, stijgt daardoor van de twaalfde naar de negende plaats in het klasse ment. Corry van der Slikke en Corrie Zijm zijn dit jaar nog niet vaak verwend met hoge scores, maar deze week haalden de dames, mede dankzij niet minder dan zes marsen, behoorlijk uit. Zij wisten daardoor de kelder J het algemeen klassement achter J te laten. Ze staan nu twintigste.! nog een paar van deze scores kl de middenmoot in zicht. 0| Schraag en Rosa Harbers wij dankzij een score van 6672 purl ook wat verloren terrein goed tel ken. Zij stijgen van de vijftiende J de twaalfde plaats in het klasseril en houden uitzicht op een notenrl de top tien. Het gemiddelde was! 6283 punten goed, zonder uitzon! lijk te zijn. Er werden 41 marsen! speeld. In het algemeen klassement del de koplopers het deze week el rustig aan. Lieuwe van der VeenJ Hans Westdorp behouden de leic>'|, Erik Jan Geus en John Vlaming! dreven Fenny en Rob Caspers var tweede plaats. Van Teso-matroos Dirk Kuiter uit Oosterend is bekend dat hij een bijzondere interesse koestert voor oude Texelse veerboten. Van de schepen uit de periode 1935 tot 2002 weet hij dat ze allemaal ge sloopt. Van slechts één veerboot, de in 1955 gebouwde Dageraad, heeft Kuiter nog niet kunnen ach terhalen of deze nog in de vaart is. Hij is op zoek naar informatie. Zelf beschouwt Kuiter de door de Arnhemse Scheepsbouw Maat schappij (ASM) gebouwde Dageraad als één van de mooiste zijladings- schepen die zijn werkgever heeft ge had. ASM kwam met een contract som van ƒ1.238.105,- destijds als laagste uit de bus. Teso gaf de op dracht tot de bouw op 27 juni 1954, de kiel werd op 27 november van dat jaar gelegd. Op 27 augustus 1955 werd het schip te water gelaten, waarna de afbouw spoedig werd vol tooid. De Dageraad arriveerde op 9 oktober van 1955 in Den Helder, om twee dagen later, na een geslaagde proefvaart, feestelijk van eigenaar te verwisselen. Het schip kon duizend passagiers en 25 auto's aan boord hebben en had een kruissnelheid van 12,5 mijl. Tot eind mei 1962 onder hield de boot de dienst Oudeschild- Den Helder v.v. en na de ingebruikname van de veerhaven bij 't Horntje voer de Dageraad met in gang van 8 juni 1962 definitief een tweeuursdienst op de verkorte lijn 't Horntje-Den Helder. Met de komst van Teso's eerste kopladingsboot Marsdiep in juni 1964 werd de Dage raad overbodig, waarna het op 10 juni 1965 werd overgedragen aan Rederij Doeksen op Terschelling. Onder de naam Noord-Nederland zette die het schip in op de lijn Harlingen-Terschelling. In mei 1966 HBBSHIIi deed het schip nog eenmaal, ge< rende twee weken, dienst bij Tel toen de Marsdiep wegens schl aan het roer naar de werf in Amsï dam moest. Via makel Supervision werd de Noord-M land in december 1974 verkocht de Afrikaanse staat Angola, waarl schip onder de naam Kalua dienst onderhield tussen de thuisl ven Luanda op Soyo, Cabina Nogui, stroomopwaarts de Zaïre. Dirk Kuiter (Mulderstraat 1494 AB Oosterend, tel. 318876] 06-10398665) verzoekt mensen informatie over de Dageraad hebl contact met hem op te nemen. Evaline van Weerlee en Gert Schoorl vertegenwoordigden afgei pen week handboogschietverenigj De Eilandschutters op de kni kampioenschappen in Noord-I land. Van Weerlee kwam bij Breca ode in Haarlem uit in de vierde klaiB) en wist in de halve finale met tviie series van drie pijlen 223 en 230 plai ten te behalen. In de finale wercai vier series van drie pijlen verschot Van Weerlee eindigde op een de'oi plaats. Bij de Waterlandschutters Purmerend kwam Gert Jan SchA vier punten tekort voor een plaata de halve finale. Hij wist met twee ries van drie pijlen 250 en 255 par ten te veroveren in de tweede klaar heren. Texels Belang heeft een plan be dacht voor reconstructie van de kruising Haffelderweg-Emmalaan. Doel is de verkeersveiligheid op de drukke kruising te verhogen en de overlast voor omwonenden van beide straten tot een aanvaardbaar niveau terug te brengen. Nu Is het zo dat veel fietsers de krui sing schuin oversteken. Ze doen dat al rijdend vanaf het fietspad aan de ene kant van de Emmalaan, op weg naar het fietspad aan de andere kant van de weg. In het andere geval slaan ze linksaf de Haffelderweg in, op weg naar OSG De Hogeberg of Sportpark Zuid. 'Een onveilige situatie', zegt Piet Standaart van Texels Belang, dat hierin verbetering wil aanbrengen. Daartoe wil TB het stukje Haffel derweg tussen de school en de T Emmalaan in westelijke richting af buigen, waarbij het parkeerterreintje komt te vervallen. Het laatste stukje Haffelderweg aan de overzijde van de Emmalaan wordt iets afgebogen in de richting van het bejaarden complex aan de oostkant. Door het rijwielpad aan de noordkant van de Emmalaan door te trekken, zodat het tegenover de vernieuwde Haffel derweg vanaf de OSG uitkomt, ver valt volgens TB de verleiding om schuin over te steken. Ander onderdeel van het plan is het geleiden van de voetgangers vanaf de school, het sportterrein en de toe komstige jeugdherberg naar het cen trum. In de huidige situatie nemen ze de kortste weg en steken ze over naar de Haffelderweg, waardoor overlast voor de omwonenden zou kunnen ontstaan. Dit kan volgens TB worden voorkomen door de voetgangers de ijsbaan naar het hart van Den Bap te geleiden. Plan is om het trotne vanaf de school, over het parkeertjn reintje aan de westkant, schuin dkX te trekken naar de Emmalaan, en ui via een oversteek te laten aanslut op een route langs de ijsbaan, ws: I bij de voetgangers uiteindelijk opsn Elemert terechtkomen. Om de de ir loper van de vijver te kunnen pasis! ren, moet een voetgangersbrug den aangelegd. Met dit plan hoopt tegemoet te komen aan de bezwi van bewoners van de Haffelderajj en Emmalaan tegen de nieuer jeugdherberg. Standaart: 'Natuurafe is met deze reconstructie een flii investering gemoeid, maar je met vergeten dat de bezwaï procedure ook veel geld kost en ear flinke vertraging kan oplevere f Omdat de reconstructie volgens ol een belangrijke bijdrage aan verkeersveiligheid levert, moeten el kosten hiervoor worden betaald het gelijknamige fonds. Ijsbaan Parkeerplaats De Hogeberg ijsbaan Beeld van de reconstructie van de kruising Haffelderweg-Emmalaan, waarbij voetgangers vanaf de Hallerweg v trum van Den Burg komen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 4