~Y teso San Keijser Actie en spannende avonturen EUREKA Wm Agenda I ■xcursies Biljartkampioenschap met recorddeelname Hoogwater te Oudeschild 1000 m2 [ondag 9 februari .TEXELSE ^7couraNT' dinsdag 11 februari Woensdag 12 februari jbbijn bij ierhuis ommelen or kinderen Vrijdag 7 februari Zaterdag 8 februari Rommelmarkt Wandeltocht in de Dennen Vrije School Historische Vereniging Gospelkoor in Eben Haezer Open Dansdag Opgave darten Zondag 9 februari Maandag 10 februari Dinsdag 11 februari Schuttevaerrace zoekt deelnemers Menwedstrijd vogel- en orchideeën- tuin «CUIIAU enV Landal JuMe™vwonden Bijeenkomst voor scheidsrechters Dart Organisatie i de Slufter gaat om 11.00 uur een Jursie van Staatsbosbeheer van Brt. Opgave en inlichtingen bij fcMare, tel. 317741. VRIJDAG 7 FEBRUARI 2003 ocolatier Looyer (Spinbaan 1A, en Burg) verzorgt vanaf 14.00 uur i cursus bonbons maken Serveren via tel. 313179. ide Geul gaat om 14.00 uur een %rsie van Staatsbosbeheer van jrt. Opgave en inlichtingen bij )Mare, tel. 317741. bijn Y. Aschkenasy houdt maan- 10 februari een lezing voor het rhuis met de titel 'De les in het erweg zijn met een droom van droom'. De in Hilversum woon- itige Aschkenasy stamt uit een lacht dat al honderden jaren rab- en voortbrengt. Hij werd in 1924 uitsland geboren en maakte alle chrikkingen van het bewind van litler mee: de jodenvervolgingen, Je oorlog en het kamp, Auschwitz n'zijn geval. Na de oorlog vertrok "lij om te herstellen naar 'witserland, verhuisde na enkele aren naar Israël en belandde uitein- lelijk in Nederland. Ondertussen 'Voltooide hij zijn opleiding tot rab- Sijn. Hij heeft jarenlang Talmoed en Je geschiedenis van de rabbijnse iteratuur aan de Katholieke ïiogescholen van Amsterdam en Utrecht gedoceerd. Hij heeft meege werkt aan de Compendia en werkt nog steeds mee aan Tenachon, de Joodse benaming voor het Oude Testament. De lezing voor het Leerhuis vindt plaats in de Vermaning aan de Kogerstraat in ")en Burg en begint om 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14 00 en 18.30 uur), Disney's Pira- tenplaneet (15.00 uur), Die another day (18.45 en 22 00 uur uur) en Gangs of New York (21 30 uur). Een recordaantal biljarters strijdt komende week in dorpshuis De Hof in De Koog om de Texelse kam pioenschappen 2003. Het betreft 130 deelnemers, van wie een groot aantal zowel de spelsoort libre als driebanden beoefent. Bij elkaar opgeteld zijn het precies 200 inschrijvingen. Organisatoren John en Sylvia Sessink, Atie Hoogenboom, Cees Bonne, Wim Vendel en Frans Bik kijken met spanning uit naar de vijf tiende editie, die maandag 10 februari van start gaat en die ze wegens de massaliteit een 'uniek evenement' noemen. Voor het kam pioenschap libre worden op zeven tafels 289 partijen gespeeld, bij het driebanden zijn dat er ook altijd nog 177. Het_kampioenschap duurt een hele week. 'Bijna alle biljartver enigingen op het eilanden worden door hun leden vertegenwoordigd. Toch is er nog groei te verwachten, zeker als de vrouwelijke biljarters op het volgende kampioenschap massaal hun intrede gaan doen', voorspelt Frans Bik, die echter direct een kanttekening plaatst. 'In dat geval zal de organisatie zich moeten beraden over de mogelijk heden om op acht of negen tafels binnen één lokaliteit het kampioen schap verder te laten groeien.' Dat het voor dit jaar in ieder geval lijkt te lukken het toernooi op poten te zetten, betekende een opluchting. Deelnemers spelen in verschillende poules, afhankelijk van hun speelsterkte. Zo is er een poule voor beginners en minder-getalenteer- den, die in staat worden geacht een moyenne van 0,5 carambole te maken. Hun partij is af wanneer eén speler 15 caramboles heeft gemaakt. De sterkste biljarters, met een moyenne van tussen de 2,5 en 7, moeten 80 caramboles maken. Veruit de meeste deelnemers zitten op een moyenne tussen 1 en 1,5 Zij worden opgedeeld in maar liefst 12 poules. In totaal zijn er in het libre 24 poules. Bij het veel moeilij kere driebanden zijn er 12 poules. De beste spelers, met een moyenne van 0,350 tot 1 moeten 12 carambo les bij elkaar spelen. Nadat de pou lewedstrijden erop zitten, treffen de winnaars van elk niveau elkaar. Zij spelen om de titels. De kampioen in het libre wint de Cor Hoogenboom Bokaal, de beste drie- bander ontvangt voor het eerst de Piet de Graaf Trofee. Titelhouders zijn respectievelijk Wim Vendel en Mare Prins. Toeschouwers zijn de hele week welkom in De Hof De finales beginnen zondag 16 februari om 9 30 uur. iacha de Herder verzorgt een cursus $fikaans trommelen voor kinderen. _B cursisten, die rond de 10 tot -2 jaar oud moeten zijn, leren daar- nde basisritmes voor het bespelen jan een djembe. Wie zelf geen rommel heeft, kan er één huren bij ie docent. Bij voldoende belangstel- ing wordt binnenkort een -vorkshop gehouden om zelf een Irommel te leren maken. De lessen fipden iedere dinsdag van 16.20 tot 7.20 uur plaats in OSG De Hoge- jerg. Meer informatie kan worden "Jewonnen bij Sacha de Herder I. 06-30056574) of Paul van ierlo (tel. 319678). het gebouw van kleindierensport- ireniging Kotex aan het Paelwerck Den Burg wordt zondag 9 februari n rommelmarkt gehouden, sze duurt van 10.00 tot 13.00 uur. De vierde en laatste tocht uit de winterserie van wandelsportverem- ging Het Gouden Boltje, die zondag 9 februari wordt gehouden, voert voor een groot deel door de Dennen. Wie de route van vijf kilo meter loopt, komt zelfs bijna hele maal niet buiten het bos, zodat ook een buitje de deelnemers niet zal hoeven deren. De organisatie heeft daarnaast een route uitgezet van tien kilometer. Starten is tussen 13.00 en 14.00 uur mogelijk bij Happerij 't Turfveld aan de Nattevlakweg. Deelname kost €2,30 voor leden van Het Gouden Boltje en €3,- voor anderen. Aan de finish wordt een herinnering uitgereikt. Wie daar geen prijs op stelt, betaalt respectievelijk €1,15 en €1,85. De Vrije School Texel houdt woens dag 12 februari een inloopochtend. ledereen die geïnteresseerd is het onderwijs en de gang van zaken bij deze instelling is welkom tussen 9.00 en 10.30 uur. Het gebouw is gevestigd aan de Gasthuisstraat 55 in Den Burg Meer informatie kan worden inge wonnen via tel. 313740 of de websi te www.hetgoudenboltje.nl De vol gende wandeling van Het Gouden Boltje is de Propagandawandeltocht door en rond De Waal, die zondag 2 maart wordt gehouden. Woensdag 19 februari belegt de vereniging haar jaarvergadering in De Schakel, het gebouwtje naast de hervormde kerk in Den Burg. Aanvang 20 00 uur. Leden van de Historische Vereniging Texel komen donderdag 13 februari in de doopsgezinde kerk van Den Burg bijeen voor een ledenver gadering. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen. Mary Bakker-Zijm, Aat van Heerwaarden, Govert van Noort en Ineke Vonk-Uitgeest zijn allevier aftredend en herkiesbaar Tegenkandidaten kunnen zich voor aanvang van de vergadering opge ven bij één van de bestuursleden. Na de pauze verzorgt Elco Vermeulen een voordracht. In het kader van het jaar van de boerderij gaat de Oosterender aannemer in op de bouw en restauratie van boer derijen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Gospelkoor Le Chajjiem uit Drachten treedt zondag 9 februari op tijdens een zang- en muziek avond van de baptistengemeente Texel. Het repertoire van het ruim dertig leden tellende koor bestaat vooral uit liederen van de Continental Singers, zoals Bless His holy name, O Magnify en God and God alone. Maar daarnaast wordt ook Nederlandstalig werk gezongen, zowel door het koor alleen als in samenzang met de gemeente. Ds. G.J Sipkema verzorgt een medi tatie, die net als de liederen is afge stemd op het thema Liefde, Licht en Leven. De dienst wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 19.00 uur. Het koor treedt al op vanaf tien minuten voor aanvang van de dienst. Filmnieuws ^ctie en spannende avonturen vie- en nog steeds hoogtij in Cinema Texel, waar alle films opnieuw zijn geprolongeerd. Leonardo DiCaprio, )aniel Day-Lewis en Cameron Diaz pelen de hoofdrol in de door Martin Scorsese geregisseerde actie- lm 'Gangs of New York'. Het ■erhaal beslaat de periode tussen 846 en 1863 in Five Points in New 'ork, destijds het gewelddadigste ebied ter wereld. De Italiaanse mmigranten die New York binnen- comen, zorgen voor verschillende :onflicten met de blanke Anglo- iaksische inwoners. Eén jongen is Jit op wraak na de dood van zijn 'ader. De keuring vindt de film geschikt voor kijkers van 16 jaar en >uder. n 'Die another day', de nieuwe film ond superagent James Bond, zijn 'eel actie, de nieuwste technische 'nufjes op wapengebied, een typisch gevoel voor humor en nooie vrouwen ook ditmaal de belangrijkste ingrediënten. De nieuwste missie van Bond (gespeeld door Pierce Brosnan) begint met een spectaculaire achtervolging in een supersnelle hovercraft. Hij begeeft zich in de wapenvrije zone die Noord- en Zuid-Korea scheidt. Om zijn missie te voltooien reist '007' vervolgens van Hongkong naar Cuba en terug naar Londen om een verrader te ontmaskeren en zo een oorlog van catastrofale omvang te voorkomen. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Bond de sexy Jinx (Oscar-winnares Halle Berry) en de veelzijdige Miranda Frost (Rosamund Pike), die beiden een cruciale rol spelen in 'Die another day'. Zijn missie lijkt te slagen als ook de levensgevaarlijke vijand Gustav Graves (Toby Stephens) en zijn gewetenloze rech terhand Zao (Rick Yune) de hete adem van Bond in hun nek voelen. Deze achtervolging leidt hen naar een paleis op IJsland, het ijspaleis van Gustav Graves. Bond ontdekt daar een nieuw hi-tech wapen met ongekende krachten dat hij zal moeten elimineren. 'The two towers' is het tweede deel van de verfilming van Tolkiens wereldberoemde meesterwerk 'Lord of the rings', dat in Nederland 'In de ban van de ring' heet. Daarin trek ken hobbits Frodo en Sam verder richting Mordor, om hun taak - het vernietigen van de machtige Ene Ring waar de slechte Sauron naar op zoek is - te volbrengen. Hierbij krijgen ze hulp uit onverwachte hoek. Ondertussen proberen Merry en Pippin te ontsnappen uit de han den van een Orc-leger en helpen Legolas, Aragorn en Gimli koning Theoden van Rohan in zijn strijd tegen de legers van Saruman. Voor het hele gezin bedoeld is de Nederlands gesproken Disney-film 'Piratenplaneet', gebaseerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson. De film ver telt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruimtegal joen naar een parallel universum, op zoek naar een legendarische schat. Hij raakt bevriend met de cyborg-kok John Silvre en groeit uit tot een ware ruimteheld. Kinderen en volwassenen die willen kennismaken met verschillende vor men van dans, kunnen zaterdag 15 februari terecht op de Open Dansdag van Muziek- en Dansschool Texel Op het programma staat zowel klassieke dans, als streetdan- ce en jazzdance. De bezoekers kun nen onder leiding van docenten Klarina Combé en Roos Bakker al dansend zelf uitvinden of een cursus wat voor hen is. 's Morgens van 9.30 tot 12.30 uur kunnen de kinderen uit de groepen 5, 6, 7 en 8 van de basisschool meedoen, 's middags is er van 13.30 tot 16.30 uur een pro gramma voor oudere kinderen en volwassenen. Deelname is gratis. Sporthal Ons Genoegen in Den Burg biedt zaterdag 22 februari onderdak aan darters die strijden om het Texels kampioenschap, 's Middags speelt de jeugd, die wordt opgedeeld in twee leeftijds categorieën: 9 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 17 jaar De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Deelname kost €1,-. Dit bedrag moet bij de inschrijving worden betaald. Vanaf 19.00 uur strijden de ouderen om de titels. De minimumleeftijd is 14 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt €5,- Men kan zich inschrijven bij het Texels Vliegerhuis in de Weverstraat in Den Burg en in de kantine van sporthal Ons Genoegen. Inschrijven is mogelijk tot zaterdag 15 februari. De Texelse D/E-pupillen spelen van 9.00 tot 12.30 uur een zaalvoetbal toernooi in sporthal Ons Genoegen in Den Burg In manege Akenburg begint om 20.00 uur een feestavond van men vereniging Tussen Wad en Duin. Om 20 00 uur begint in de Burgemeester De Koninghal een clubavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 18.30 uur), Disney's Pira tenplaneet (15.00 uur). Die another day (18 45 en 22.00 uur uur) en Gangs of New York (21.30 uur) In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. In manege Akenburg gaat om 10.30 uur de vierde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal van start. Alle deel nemers rijden tweemaal de vaardig- heidsproef De toegang is gratis. Bij snackbar 't Turfveld aan de Nattevlakweg wordt tussen 13.00 en 14.00 uur gestart voor de vierde en laatste wandeltocht uit de Winterserie van WSV Het Gouden Boltje Gospelkoor Le Chajjem uit Drachten treedt op tijdens een zang- en muziekavond van de baptisten gemeente Texel. Locatie is het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg. Aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draaien Lord of the rings: the two towers (aanvang 14.00 en 18.30 uur), Disney's Pira tenplaneet (15.00 uur), Die another day (18.45 en 22.00 uur uur) en Gangs of New York (21.30 uur) In dorpshuis De Hof strijden biljarters tot en met zondag om de Texelse kampioenschappen. Toeschouwers zijn welkom. Rabbijn Y. Aschkenasy houdt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De les in het onderweg zijn met een droom van een droom'. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. De Texelse Dart Organisatie houdt haar ledenvergadering in de kanti ne van sporthal Ons Genoegen. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Gangs of New York (aanvang 20.00 uur) en een sneak preview (20.30 uur). De Stichting Duurzaam Texel houdt van 13.30 tot 18.30 uur een produc- tenbeurs in theater De Kiekendief op De Krim. Op de beurs zullen pro ducenten van Texelse producten hun waren tonen en waar nodig tekst en uitleg geven. Om 14 30 uur begint in de doops gezinde kerk in Den Burg een fede ratiemiddag van de doopsgezinde kringen. Haarlemse jongeren vertel len over de bouw van huizen in Afrika In Tusse de Banke op de Groene- plaats wordt een bibliotheekavond van de Historische Vereniging gehouden. Ook de afdeling stam bomen komt er bijeen. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Gangs of New York (aanvang 20.00 uur) en Die another day (20 30 uur). De organisatie van de Schuttevaerrace is op zoek naar deelnemers. Dit sportieve evenement, dat voor de 21ste keer wordt gehouden, gaat op 12 juni van start en eindigt twee dagen later. Tijdens de race doen de deel nemende zeilschepen diverse havens in het Waddengebied en op het IJsselmeer aan. Aan boord bevinden zich één atleet en één wielrenner, die geregeld van boord moeten om een stuk hard te lopen of te fietsen. Jaarlijks doen ruim vijf- De vierde menwedstrijd om de Jaap de Graafbokaal, die zondag wordt verreden in manege Akenburg, staat in het teken van de vaardigheidsproef. Iedere deelnemer moet tweemaal een par cours rijden en er daarbij voor zor gen dat de kegeltjes onderweg blij ven staan. De eerste aanspanning komt om 10.30 uur in de ring. De prijsuitreiking staat rond 16.30 uur gepland. Publiek is welkom; de toe gang is gratis. We zijn er weer! Nog steeds een winterprogramma: Woensdag en zaterdag 14.00 uur Zondag 12.00 uur Garnalen vissen en... naar de zeehonden Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Bezoek onze tropische TUINCENTRUM Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 OEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan {3 t/m 8 jaar) Ctrcuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Teso's MS Schulpengat is wegens onderhoud uit de vaart en wordt vervangen door MS Molengat. Tot vrijdag 21 februari worden daar om geen extra afvaarten gemaakt. Door de kleinere capaciteit van de Molengat is er in drukkere perioden een verhoogde kans op wachttijden. De drukte is voor vrachtverkeer het grootst tijdens de eerste afvaarten in de ochtend van uit Den Helder en voor alle vervoer op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Automobilisten moesten vandaag (vrijdag) in Den Helder tus sen 13.00 en 17.00 uur rekening houden met een wachttijd van één uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website www.teso nl. Vr. 7 10.50 en 23.55 u. Za. 8 11.04 en - u. Zo. 9 0.17 en 11.40u. Ma. 10 0.50 en 12.30 u. Di. 11 1.25 en 13.40 u. Wo. 12 2.40 en 15.00 u. Do. 13 4.10 en 16.57 u. Vr. 14 5 45 en 18.35u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 9 februari op om 8.06 uur en gaat onder om 17.40 uur. 9 februari eerste kwartier. m.m.v. Maarten Boan (ind. 3-gangenmenu) Zaterdag 8 en 15 februari Aanvang 18 30 uur Reserveer tijdig! i/t e 316819 UJ CE! Krimweg 104 De Codisdorp jkfripB Adverteren op deze pagina? Bet 0222 36 26 00 tig boten mee. Het verloop van de wedstrijd is te volgen via de website (www.schuttevaerrace.nl). De organisatie noemt het prijzenpakket voor de verschillende klassementen 'verrassend en aantrekkelijk'. Meer informatie is te verkrijgen via de website of bij het wedstrijdsecretariaat, Kolmeer 32, 8604 ES Sneek. Tel. 0515-416047 of 06-25077604. Jeugdleiders en scheidsrechters van de Texelse voetbalverenigingen komen zaterdag 15 februari bijeen in de kantine van Texel'94. Doel van de bijeenkomst is het bijspijkeren van de spelregelkennis en het uitwisselen van prettige en minder prettige ervaringen waarmee scheidsrechters en jeugdleiders bijna wekelijks mee worden gecon fronteerd. De middag wordt verzorgd door leden van de scheids- rechtersvereniging Den Helder/Schagen, die met behulp van computerbeelden tal van (actuele) onderwerpen de revue laten passe ren. De presentatie begint om 16 00 uur en neemt ongeveer tweeëneen half uur in beslag Er wordt gezorgd voor een hapje een drankje. De Texelse Dart Organisatie houdt maandag 10 februari een ledenver gadering in sporthal Ons Genoegen. Op de agenda staat onder meer het opstellen van het huishoudelijk reglement, de hoogte van de contri butie en het aanstellen van een kas controlecommissie. De vergadering begint om 20.00 uur. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7