2 II Texelse demonstratie tegen oorlog in Irak 'Ome' Piet Vlaming was verslaafd aan het zand li Wethouder wikt over aan te kopen kunst In ]\/[emoriam TEXELSE COURANT' Op Groeneplaats en in Vermaning Herinrichting Schilderend nu toch van start Suki Veldhuizen in gezondheidsgala Verlichting blijft in skatepark Te hard gereden Medische zorg Hulpverlening 'u' Kerkdiensten Colofon adio Texel Modelracebaan: provincie mag het zeggen VRIJDAG 14 FEBRUARI 2003 Wethouder Annie Hm (Kunstbeleid) buigt zich over kunstwerken waarvan de adviescommissie heeft geadviseerd deze aan te kopen. (Foto Gerard Timmerman) Een oproep van de gemeente aan kunstenaars om werken in te zen den die in aanmerking komen voor aankoop door de gemeente heeft een verzameling van meer dan 60 schilderijen, beelden en andere kunstuitingen opgeleverd. Ze wer den bijeengebracht door 23 kun stenaars. Maandag boog de Ad viescommissie voor Kunst- en Cultuurbeleid van de gemeente zich over de kwaliteit. Wethouder Annie Hin (Kunst), die dinsdag een kijkje nam, kreeg het advies om twaalf van de ingebrachte kunst werken aan te kopen. Op dinsdag 25 februari nemen b en w hierover een beslissing. Voorheen was het zo dat kunstenaars te hooi en te gras werken bij de ge meente konden insturen, waarna het college na advies van de kunst commissie besloot al dan niet tot aankoop over te gaan. Ook gebeurde het dat een keus gemaakt werd tij dens een groepstentoonstelling van kunstenaars, waaraan een bepaald thema was verbonden. Bij wijze van proef nodigde het college kunste naars dit keer uit zelf werken te se lecteren en die naar Tusse de Banke te brengen Gevolg van deze me thode is dat een aantal Texelse kun stenaars geen werken inzond. 'En dat vind ik persoonlijk erg jammer', zegt Henk Noorlander, één van de acht leden van de adviescommissie die de werken maandag in Tusse de Banke beoordeelden. Gemiddeld genomen was de commissie goed te spreken over de kwaliteit en bleek het best moeilijk om een keuze te maken. Uit eindelijk resulteerden hun overwegin gen in een selectie van twaalf werken. In een aantal gevallen was de com missie unaniem in haar keus, in an dere gevallen werd er flink over ge discussieerd. Eén van de werken waarvan wethou-' der Hm een koopadvies kreeg, was een indrukwekkend koperbeslag met daarop een golvende lijn, genaamd Waterloo, gemaakt door Jaap-Kees Drijver. Verder werken van onder an dere Charles Janko, Ineke Kuiper, Carolien Serton, Nesrin Düring, Gerda Lont, Lenie van 't Noordende, Ruth de Ruwe. Els Kingma, Wouter Meerman en Patrick Tanghe, van wie twee werken door de selectie kwa men. Wethouder Hin maakte niet onmiddellijk een keus, maar neemt hiervoor een paar weken de tijd. Ze kan, in overleg met de rest van het college, besluiten alle werken aan te kopen, maar kan zich ook beperken tot één of enkele werken. Tegelijk met grote demonstraties in Amsterdam en andere Europese hoofdsteden wordt zaterdag ook op Texel gedemonstreerd tegen de dreigende oorlog in Irak. Op de Groeneplaats en in De Vermaning in de Kogerstraat worden diverse acties gehouden. De Texelse demonstratie is georga niseerd door het lokale actiecomité 'Stop de oorlog in Irak'. In dat comité zitten Roy Brussé, de Tsjetsjeense Amin Dzhamuknof en de Iraakse Sher Atroshy en zijn zoon Moudy Atroshy. Zij starten om 13.00 uur met de de monstratie door alle vier iets te zeg gen in een microfoon die op de Groeneplaats wordt opgesteld. Daarna kan elke Texelaar volgens Brussé op eigen wijze meedoen. 'Wie wil kan wat in de microfoon zeggen, ledereen kan er zijn eigen invulling aan geven, het moet een demonstra tie van de mensen zelf worden.' Men sen kunnen volgens hem ook met cd's komen die hun gevoel over de dreigende oorlog weergeven. Op de hoeken van de Groeneplaats komen vier kramen te staan. 'Die worden leeg neergezet', zegt Brussé. 'De mensen kunnen er zelf wat neerleg gen of het kunnen verzamelplaatsen worden om te praten. Ook hier geldt dat we niks opleggen, het moet van onderuit komen.' In de Vermaning zijn vanaf 13.00 uur twee zalen in gebruik voor de demon stratie In de ene komen foto's te han gen van eerdere bombardementen op Irak Ze zijn gemaakt door een Japanse fotograaf en beelden vol gens Brussé de gruwelijke gevolgen van de oorlog uit. Daarnaast wordt er muziek gemaakt in de ruimte. In de andere zaal is het de bedoeling dat er met elkaar wordt gesproken over de oorlog. Onder meer de politieke partijen op het eiland zijn uitgenodigd voor een discussie. Kinderen kunnen terecht in het houten gebouw naast De Vermaning. Dat heet tijdens de demonstratie tijdelijk het Kinderhuis. 'Ze gaan er geen tekeningen maken, maar ze kunnen er serieus over de oorlog praten. Kinderen kunnen se rieus bezig zijn met oorlog en vrede en ze kunnen ook originele ideeèn hebben over hoe vrede bewerkstel ligd moet worden.' Het is de bedoe ling dat leerkrachten de kinderen begeleiden. Volgens Brussé is er bewust voor gekozen om tegelijk met de andere demonstraties op Texel iets te doen in plaats van naar de hoofdstad te gaan. 'Als je naar Amsterdam gaat, ben je nummertje 522.000 of 523.000, dat zegt weinig. Wat wij doen is vrij uniek, daar trek je meer aandacht mee. Er komt misschien ook landelijke pers op af.' Brussé hoopt zo ook de Texelaars te berei ken die zaterdag niet naar Amster dam gaan. De demonstratie duurt tot 17.00 uur. Het GDU-geld van de provincie dat Texel wil besteden aan het her- inrichten van het Schilderend, het herinrichten van de Dorpsstraat in De Koog en de aanleg van een ro tonde bij De Waal, komt nu toch los. Het college heeft daarom be sloten half april te beginnen met de herinrichting van het Schilderend. De Dorpsstraat en de Waalder ro tonde volgen in het najaar. In verband met de werkzaamheden zal het Schilderend tussen de Keijserstraat en de komgrens tussen 22 april en eind juni voor alle verkeer zijn gesloten. Weggebruikers moeten een omleidingsroute volgen. In het Paasweekend is de weg echter nog beschikbaar. Volgens het her inrichtingsplan zal dit deel van het Schilderend een meer 'dorps' karak ter krijgen, onder andere door het vervangen van asfalt door bestrating. De Texelse Suki Veldhuizen is op donderdag 13 maart te zien in het AVRO-programma Gemma Glitter Gezondheidsgala op Nederland 3. De AVRO kwam met de Texelse in con tact naar aanleiding van beelden die de Taiwanese televisie onlangs maakte. In het programma laten kin deren met een handicap zien hoe ze een zo normaal mogelijk leven lêiden. Het college beschouwt de proef met het verlichten van het skate park aan de Elemert als geslaagd. De Welzijnsstichting krijgt daarom toestemming om een permanente lichtinstallatie aan te leggen. Voorwaarde is dat de lichten tijdens de winterperiode branden van zons ondergang tot 18.00 uur en vrijdag avond bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Gebruik moet worden gemaakt van dezelfde lampen van 1000 watt die tijdens de proef zijn gebruikt en de omwonenden mogen er geen hin der van hebben. De gebruikers moe ten de installatie met bijkomende voorzieningen zoals tijdklokken en schemerschakelaars zelf betalen en ook bereid zijn bij te dragen in het beheer van het skatepark door het uitvoeren van werkzaamheden en het voorkomen van illegaal gebruik van de spullen. De proef werd gehouden op de vrijdagavonden in november van 17.00 tot 21.00 uur. Daarna waren de skaters welkom in jongerencentrum Time Out. Voordat de proef begon, werden de buren ingelicht. Die kre gen een klachtenformulier dat ze na afloop konden inleveren. Daaruit bleek dat de verlichting geen last gaf, maar ook dat niet iedereen blij is met het skatepark als ontmoetingcentrum op zichzelf. Bij een snelheidscontrole op de krui sing Pontweg-Keesomlaan heeft de politie dinsdag tussen 16.30 en 17.30 uur vijf bekeuringen uitgedeeld we gens te hard rijden. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 94 kilometer per uur, waar maximaal 60 is toege staan. Zijn afkeer van het strand was ja renlang bijna spreekwoordelijk. Met geen stok was hij er heen te krijgen, zelfs niet om het kleinste rondje te lopen. 'Het strand? Dat moeten ze asfalteren en als ze er dan iedere dag stofzuigen, dan ga ik er misschien wel eens kijken.' Wie had dan ook kunnen bedenken dat hij er in zijn latere leven bijna 24 uur per dag was, als uitbater van het alom geliefde strandpaviljoen Paal 9. 'Verslaafd aan het zand', gniffelden zijn familieleden. Maan dag overleed Piet Vlaming, beter bekend als ome Piet, op 85-jarige leeftijd. Toen de op 30 april 1917 geboren Piet Vlaming in 1965 zijn paviljoen begon, was hij al niet zo jong meer. Hij was altijd vrachtrijder voor Van Gend en Loos en Kieviet geweest, vertelde hij in 1999 tijdens een inter view voor dorpsblad De Hoornder. 'Zwaar werk, want laden en lossen gebeurde allemaal met de hand. De overslag was in Den Helder. Daar ging ik met de eerste boot naartoe en vaak kwam ik met de laatste pas weer terug. En dan moest ik de afrekeningen nog maken, met de benen in een teil water. Ik was erg weinig thuis. Mijn vrouw had in die tijd gasten. Die vroegen of ze weduw vrouw was. Ze hadden er nog nooit een man gezien.' Toen Vlaming te horen kreeg dat het strandpaviljoen bij paal 9 te koop stond - dat was jarenlang in gebruik geweest bij Gert Coevert en eigen dom van Joop Kikkert van hotel De Lindeboom - zag hij zijn kans schoon. 'Ik wist helemaal niet wat zo'n strandtent was. Maar het vrachtrijden werd me te gek. Ik wist toen nog met dat dit net zulk zwaar werk zou wor den. Voor we open konden, moesten we het terras nog uitspitten. Van Kikkert kocht ik twaalf strandhuisjes en een kiosk. Mijn broer Jaap wist nog een gebouwtje bij de Instuif te staan. Het was een ding van niks, van tien bij vijf, maar het leek wel een kerk. Willem Bakker heeft het afge broken en weer opgebouwd. De kiosk werd de keuken.' Erg luxe was het paviljoen niet. 'Voor het seizoen begon, sloeg ik een bron. Stroom hadden we ook niet. Later kregen we een aggregaat, maar de eerste jaren draaiden we op gas. We hadden twee lampjes boven de bar en om te koelen haalden we staven ijs bij de ijsfabriek. Erg groot was het assortiment niet. We verkochten fles jes bier. En een kopje koffie, voor dertig of veertig cent. En patat, dat hadden we ook al snel. Het dak was van zink. Als het regende, kon je el kaar niet verstaan. En als het hard woei, moest je alles goed afdekken, want het zand kwam overal tussen door.' Het paviljoen stond in die tijd nog echt bij paal 9 en met bij paal 10, zoals sinds 1985 het geval is. 'In de begintijd stonden we ook op het strand in plaats van in de duinen. Ik herinner me nog goed een augustus dag, het seizoen zou net beginnen. Onverwachts stak er een storm op en voor we het wisten stond het pavil joen midden in de branding. Ik heb tot mijn middel in het water gestaan om de spullen naar een drogere plek te brengen.' De eerste jaren werden gekenmerkt door hard werken en weinig verdie nen. 'Je was helemaal afhankelijk van de bouwvak. Het is wel gebeurd dat het zes weken achter elkaar regende. We verkochten twee koppies koffie op een dag. Als ik de kans had ge kregen, had ik de hele boel verkocht.' Een mooi voorjaar kon wel eens voor verlichting zorgen, maar dan nog moest er mets tegen zitten. Tijdens een uitzonderlijk fraai Pinkster weekend verdienden de Vlamings eens drieëneenhalfduizend gulden, toen het noodlot toesloeg. 'Op een gegeven moment komt er een klant naar me toe. Jan Moerbeek, die vraa gt: Ome Piet, is dat normaal dat die aggregaat zo rookt? Konden we een nieuwe kopen. Voor drieëneenhalf duizend gulden. Mijn vrouw had het slecht, hoor. En ik ook. Je verdiende geen sodemieter.' Na 1974, toen het paviljoen hoog in de duinen werd neergezet en 's win ters kon blijven staan, werd het lang zaam beter en kregen 'ome' Piet en 'tante' Tet steeds meer vaste klanten. Onder hen veel Hoornders, die het knusse gebouwtje als een verlenging van hun huiskamer zagen, waar je met alleen terecht kon voor een kop koffie, een biertje, een patatje en een gebakken vissie, maar ook voor het laatste dorpsnieuws. De betrokken heid bij de Vlamings en het paviljoen bleek erg sterk inde winter van 1983/ '84, vlak nadat Staatsbosbeheer had bepaald dat alle strandpaviljoens voortaan na het seizoen moesten worden afgebroken. Een uitzondenng werd alleen gemaakt voor Paal 9, zolang het (houten) gebouw tenmin ste niet naar een andere plek ver huisde. Consequentie was dat het paviljoen koste wat kost moest blij ven staan, in een tijd dat de zee jaar lijks vele meters duin opslokte. Maar juist toen het einde nabij leek, kwa men de trouwe gasten in actie, om in innige samenwerking een kleine vijftienduizend zandzakken op te werpen. In een enkele dagen durende periode van fikse stormen werd het nog even heel spannend en trok de dreigende ondergang zelfs de aan dacht van de landelijke media, maar uiteindelijk kon het paviljoen op het mppetje worden gered. Mogelijk uit bewondering gaf Staatsbosbeheer de familie Vlaming kort erna het groene licht voor een nieuwe en per manente huisvesting. Het gebeurde in een tijd dat ome Piet en tante Tet de verantwoording over droegen aan zoon Joop en schoon dochter Mieke. Sommige dingen werden anders. Het nieuwe paviljoen was veel groter en moderner en de verbreding van het seizoen zorgde ervoor dat de opvolgers minder hoef den te sappelen. Maar de knusse sfeer bleef, net als de enorme betrok kenheid uit Den Hoorn en van de rest van het eiland. Hoewel hij rustiger kreeg, trok ome Piet zich niet hele maal terug uit het bedrijf. De tijd van z'n leven had hij wanneer hij hartje zomer met de tractor het strand op ging om ijs te verkopen. 'Prachtig, je hoefde niks op te schrijven, alleen maar je hand op te houden. We be gonnen met een oude vrieskist ach terop. Je moest goed verkopen, want de boel smolt zo weg. Met de bad meesters hadden we een afspraak dat ik een vlag omhoog stak als ik los was. Zij kwamen dan met hun bootje een nieuwe doos ijs brengen. We kwamen overal, van paal 10 tot paal 8. Je had de hele middag werk. Ook op het naaktstrand. Dat deed me niks. Aan dat bloot ben je zo gewend. Nadeel was wel dat het strand er een hele tijd nogal smal was. Eén keer gebeurde het dat het water sneller opkwam dan we hadden verwacht en we als een haas terugmoesten. Met de banden door het water.' De afgelopen jaren had ome Piet het moeilijk. Zijn vrouw overleed en hij zelf werd steeds minder mobiel, waardoor hij niet meer zo vaak als hem lief was naar het strand kon. Ook zijn andere passie, voetbal, had daar onder te lijden. 'Mijn vader was altijd een fanatiek voetballer. Hij heeft ge loof ik tot zijn veertigste competitie gespeeld, voor het tweede van SV Texel. Toen hij het wat rustiger kreeg, was hij in het weekend altijd langs de lijn bij Texel en ZDH te vinden. Maar de laatste tijd kwam hij bijna de deur niet meer uit', vertelt zoon Joop. Zijn toch nog onverwachte dood kwam daarom als een verlossing. 'Het is voor anderen vervelender dan voor hem zelf. Hij had het zo gewild.' Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Parenta Zorg, tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texei Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buk ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: i Zondag 16 februari 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker. De Waal: 10.00 u ds. J. Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den; 19.00 u. ds. J. Vlasblom. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D. van Zessen, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. ds. T.M. van Dijk; 18.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Ludy Fabriek. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentlec ontraden en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voer hel Advertentie- wezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertenliewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuu van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.0C tot 16.00 u., De Buureton, Molen straat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen var schepen en zwemmers in nood: te! 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvam huiselijk geweld, tel. 08-71901775, Jongeren Informatie Punt: voo vragen en advies over wonen, wer-j. ken, studie, recht, relaties. seksuaS liteit, verslavingen en vrije tijor Openingstijden dinsdag en woens? dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Oinvj6 Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, tö^ 315582. 1 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aaU jongeren bij problemen en voce opvoedingsondersteuning aao ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan io Den Burg. Voor aanmelding, infor^ matie en advies: 0900 2223330, elk:^ dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. p d d ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoc" uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 n kinderviering met De Dominootje v Oudeschild: zon. 9.30 u. r Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: n Noordwester 3, Den Burg: Oper$ bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenhi studie, 11.20 u. Wie vrede zoekt, zoekt geen oorlog. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Inburgering. In de studio te gasj Isabel Gonzalez-üra, aan de telefoon Hagemeijer, die al sinds 1958 in Can< woont. 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreeks-^ uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeerr tehuis. aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 vJ verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreeks* uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het gemeer- tehuis. aansluitend: Radio Noordholland Piet Vlaming bij de bouw van een nieuw terras in 1991. (Foto t3e<1 Koning/archief Te tel se Courant) Mag de Model Racing Club Texel éen baan aanleggen op het 'landje van Kaan' aan de Pontweg bij Den Burg? B en w hebben besloten die vraag voor te leggen aan Gedepu teerde Staten alvorens zelf een standpunt in te nemen. Het aanbrengen van verharding j het voormalige autokerkhof is sthjJ met het bestemmingsplan. Er zpi een mouw aan te passen zijn met if artikel 19-procedure, waarin provinciebestuur het laatste wo< heeft. Als bij voorbaat vast staat4 de provincie niet meewerkt, heeft 1- weinig zin om zo'n procedure te sta ten. Daarom wordt eerst gewacht?! een principe-uitspraak van GS. Sa IE

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2