Kinderen met Radio Texel naar Tweede Kamer Pietelepotelied klinkt door fractiekamer CDA 'Dit is leuk voor een verjaardagsfeestje' .TEXELSE 2 COURANT' Nieuwe tocht langs boerderijen Winterconcert KTF Krokusrit MAB Spontaan Texel: 'leuker dan alleen' Kinderopvang houdt open dag Medische zorg Hulpverlening 1? Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 21 FEBRUARI 2003 De Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel houdt woensdag 26 februari weer een boerderijen- tocht. Na overleg met de plaatse lijke dierenartsen en de Gezondheidsdienst voor Dieren bleek dat er geen belemmeringen meer zijn. De tocht, waarbij agrariërs verbou wingen en nieuwe activiteiten bij col lega's bekijken, begint om 10.00 uur bij boerderij Julia van de gebroeders Witte aan Otterstaat 1 bij Oudeschild. Op dit bedrijf is de rundveestalling uitgebreid met een nieuwe ligboxen- stal voor het melkvee. Het bedrijf van de familie Siemen en Jan Plaatsman aan de Kadijksweg is als tweede aan de beurt. Hier is nieuwe huisvesting voor het rundvee gerealiseerd. Op hoeve Axel van de familie Van Heer waarden aan de Vuurtorenweg nabij De Cocksdorp wordt de nieuwe in eigen beheer uitgevoerde milieustal voor vleesstieren bekeken. De boerderijentocht kon een paar jaar niet worden gemaakt vanwege de mkz-crisis. In een brief heeft de Gezondheidsdienst voor Dieren laten weten dat het weer kan. In de brief geeft de dienst adviezen om de kans op besmettingen beperkt te houden. Ze raadt deelnemers aan schone kle ding. waarmee ze nog niet tussen dieren zijn geweest, aan te trekken. Aanbevolen wordt bezoekers even tueel plastic overschoenen te laten dragen, ontmettingsmatten neer te leggen en mensen niet door het voer te laten lopen. Contact met dieren wordt afgeraden. Als bezoekers naar dieren gaan, kunnen ze volgens de dienst het beste eerst de jongste en dan de oudere dieren bezoeken, zo dat er geen risico ontstaat dat ziek tekiemen van oud op jong worden overgedragen. Als een erf niet schoon kan zijn, moeten de auto's langs de kant van de weg blijven staan. 'Veehouders doen er in de huidige tijd alles aan om risico's voor hun eigen bedrijf, de sector en de voedsel veiligheid te voorkomen. Deson danks willen de veehouders graag hun bedrijf open stellen. Ze vragen de medewerking van bezoekers om de risico's tot een minimum beperkt te houden', aldus de Gezondheids dienst. De boerderijentocht is voor iedereen toegankelijk. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps verzorgt zaterdag 1 maart haar jaar lijkse winteruitvoering. Concertzaal is de Burgemeester de Koninghal. De toegang is gratis. Het optreden be gint om 20.00 uur; de zaal is open vanaf 19.30 uur Leden van de MAB en andere liefheb bers van autorijden en spoorzoeken doen zaterdag mee aan de traditio nele Krokusrit. Deze wedstrijd is de tweede die meetelt voor het kam pioenschap van 2003. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur bij de firma Schoen maker op het Wezenland in Den Burg. Er wordt om 20.00 uur gestart. De prijsuitreiking is in restaurant Strends End in Oosterend. Voor de circa 1500 eilandgenoten die 'single' zijn, is het digitaal uitgaans- netwerk 'spontaan Texel' opgericht, geïnspireerd door een soortgelijk ini tiatief in Amsterdam Hoofddoel is om samen leuke - spontane - dingen te doen. Dat kan variëren van samen naar het café gaan tot het bezoeken van een sport- of cultureel evene ment. Ook dansen of uit eten gaan behoren tot de mogelijkheden, even als alle andere dingen die iemand met snel alleen zal doen. Zowel het orga niseren als het meedoen is vrijblij vend. Geïnteresseerden kunnen zich via de website http://groups.yahoo. com/group/spontaan-texel voor het netwerk aanmelden en worden ver volgens via de website en het eigen e-mailadres op de hoogte gehouden van activiteiten. Ook is het mogelijk zelf activiteiten aan te melden. Aan melding, deelname en organiseren van activiteiten is 'spontaan', koste loos en geheel vrijblijvend. Kindercentrum Het Zwin (Slingerweg 36 in Den Burg) houdt donderdag 6 maart open huis. Ouders en werkge vers van bedrijven die interesse heb ben in een plaats voor hun kind of een kind van een werknemer zijn welkom. Er is informatie over Catalpa en het kinderdagverblijf in het algemeen. Mevrouw F. de Gooijer, hoofd ver koop van Catalpa, vertelt iets over prijzen en kosten en P. Planken van accountantskantoor NBC over de mogelijkheden van belastingaftrek voor ouders en bedrijven. Er is folder materiaal en er kunnen vragen wor den gesteld. Ook horeca- of andere bedrijven waarin niet op kantoortijden wordt gewerkt, zijn welkom. De lei ding van het kinderdagverblijf hoopt donderdag een begin te kunnen ma ken met het inventariseren van de behoefte aan flexibele kinderopvang. Op de avond wordt koffie en thee geschonken. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg.il 0900-4636549. Spreekuur e! werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Vc vragen over ontwikkeling, voedn opvoeding en verzorging van jor kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg, 314887 Geopend elke werk< tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 uur, 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kra; hulp op Texel en na poliklinische valling: Parenta Zorg, tel. 02; 540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszol en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOTe Wieringen. Opvragen via tel. (0; 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, D. Burg; tel. 312112. Maandag t/mv. dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10.c| 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond! 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u el ten die tijden alleen voor spoec - sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichtmg, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. 'Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581,327970. Stichting Wélzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, al<| mering, klusjesdienst, huishoud! lijke dienst, versteldienst. Spreek J van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.n tot 16.00 u., De Buureton, Molefj straat 2, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 'Huiselijk geweld: Crisisopv; huiselijk geweld, tel. 08-719017i Jongeren Informatie Punt: v< vragen en advies over wonen, wi ken, studie, recht, relaties, seksi liteit, verslavingen en vrije ti Openingstijden dinsdag en woi dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Oi Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp a jongeren bij problemen en opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderdj in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan: Den Burg. Voor aanmelding, infJ matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 23 februari 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. P.A. den Braanker. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; viering Heilig Avondmaal, 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper, vespers. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden, viering Heilig Avond maal. De Cocksdorp: 11.00 u ds. J. Vlasblom, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roe pers. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. ds. T.M. Dijk; 18 00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.< K. Breeuwer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Den Burg: zat. 19.30 u. T Gospeltrain, themaviering, woo communieviering parochianen, ui via De Lichtboei; zon. 10.45 herenkoor, woord-commumedier parochianen. Gollards: zat. 16.00 u. woor communiedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Opi bare lezing, 10.30 u.; Wachttoi studie, 11.20 u. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buyten- gors. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onzo odvertentiecontrocten en aanbiedingen daar toe zijn van too pawing de Regelen voor bet Advertentio- wozen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd tx| do Ka mor van Koophandel en To bbeken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Adverlentlewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (outomntiach) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Kinderen kennen tranen zonder verdriet, ouderen verdriet zonder tranen. Vrijdag: 11 30 u Jongerenraad. Rechstreekse uitzending vanuit het gemeentehuis. 12.30 u. Radio Noordholland 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 OOu Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Leven onder een dictator Isabt Gonzalez vertelt over het leven Chili Verder wordt gesproken over wat het betekent om mosl te zijn. 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10 OOu. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 OOu Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandslab 15 OOu Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18 OOu Symphomca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland 21 00 u Reggae on the move (muziek) 23 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 OOu. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogrammal (herhaling van zaterdag) 18 OOu. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 u verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20,00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met(Texela in het nieuws). Met vandaag als gast: 20.00 u. Radio Noordholland Het begon met een gesprek in het kinderprogramma Pietelepote van Radio Texel. Kinderen spraken daarin telefonisch met Tweede- Kamerlid Kathleen Ferrier (CDA). Het ging over verkiezingen en het eindigde met de uitnodiging om eens langs te komen in Den Haag. Woensdag togen zeven kinderen en zes begeleiders van Radio Texel naar de Tweede Kamer. ning. Een beetje reclame dus, zonder dat je ervoor hoeft te betalen.' De voorlichtster is verrast als de plaats van herkomst aan bod komt. 'Jullie komen helemaal van Texel?' Ferrier Inde fractiekamer van het CDA heeft de ontmoeting met Femer plaats. Net als eerder in de radio-uitzending is ze meteen heel vriendelijk De kinderen sé oorlog moet worden, maar dat Saddam Hussein niet langer kan doorgaan. 'Niemand vindt het goed wat hij doet. We moeten hem dus la ten merken dat we echt heel boos worden als hij hele lelijke dingen blijft doen. Hij heeft ook gemene wapens en dat kunnen we niet accepteren.' Een van de kinderen wil weten waarom buitenlanders het land uit moeten. Eveneens in begrijpelijke taal komt in zicht. Van der Woud neemt de kinderen mee naar de publieke tri bune. Het is voor hen allemaal de eerste keer dat ze er komen. 'Maar ik kende het al wel van televisie', zegt Damque. Voor Talitha is het volledig nieuw. Tassen en fototoestellen moe ten achterblijven in een kluisje. Foto's maken op de tribune is verboden. Hoewel er met veel politici in de Ka mer zijn, treffen de kinderen een paar kopstukken. Premier Jan Peter Balkenende, minister van Buiten landse Zaken Jaap de Hoop Scheffer en (waarnemend) minister van Defen sie Henk Kamp zijn aanwezig en tus sen de parlementariërs bevinden zich onder andere Thom de Graaf (D66), Mat Herben en Hilbrand Nawijn (LPF), Bert Koenders (PvdA), Camiel Eerste Kamer wordt ook opgenomen in de rondleiding. Van der Woud drukt iedereen op het hart stil te zijn. Pal naast de Eerste Kamer zijn volgens hem Balkenende en Wouter Bos (PvdA) bezig met de formatie besprekingen. Dat roept wat vragen op. omdat Balkenende kort daarvoor nog in de Kamer zat. Volgens Van der Woud gaat hij echter zo nu en dan op en neer en worden er ook veel berich ten via bodes uitgewisseld. Gevraagd naar welke van de twee kamers het mooist is. gaat Damque toch voor de Tweede Kamer. 'Het lijkt mij leuk om met een verjaardagsfeestje ook eens hier toe te gaan. Het is alleen jammer dat het zover weg is.' De tocht eindigt op de werkkamer van Ferrier en Van der Woud. Het De stoel van Balkenende in de fractiekamer van het CDA is populair. Elisabeth Waverijn zit er een tijdje op. maar ook Yvette Sijtsma, Nelleke Arnout en Emmie van Es laten zich de kans niet ontnemen. 'Niet iedereen kan zeggen dat hij op de stoel van de premier heeft gezeten', zegt Elisabeth. Nelleke zit ook een tijdje op de stoel van de partijvoorzitter van de christendemocraten. Wie dat op het moment is (Marja van Bijsterveldt, red) weet ze zo niet, maar die stoel is ook wel interessant Het bezoek aan de fractiekamer is een onderdeel van de uitgebreide rondleiding die Elisabeth, Yvette. Nelleke. Emmie, Talitha en Gerie Maria van den Berg en Danique Bak ker woensdag kregen In de gebou wen van de Eerste en Tweede Kamer. De kinderen kregen er vrij voor van school. Jan en Wijkje van den Berg, Roelie Bakker. Wies van Beek, Carla Schrama en Jeroen Nauta van Radio Texel begeleidden ze. Zand en zee Persoonlijk medewerker Rick van der Woud van Kathleen Ferrier leidt de groep rond. In het centrale gedeelte van de Tweede Kamer op de begane grond legt hij voor de kinderen een link tussen zand en zee en de Kamer. Hij wijst op de verspringende bruin- gekleurde tegels tussen de lichte vloerplaten. Het moeten ribbels in het zand voorstellen. Als hij de naam Piet Bruin laat vallen als ontwerper van enkele bogen in het plafond, heeft Roelie Bakker een link in de aanbie ding. Of Bruin toevallig familie is van Wieger Bruin die het raadhuis op Texel ontwierp. Van der Woud moet het antwoord schuldig blijven. De tocht gaat verder door de statige gangen van het naastgelegen vertrek van Justitie waar Kamerleden zijn gehuisvest. De deur van een mooie voormalige balzaal zwaait open. Het is het onderkomen van vier CDA'ers. Balkenende heeft er ook nog geze ten, vertelt Van der Woud, maar dat was nog voordat hij fractievoorzitter en later minister-president werd. De kinderen vinden het leuk om door de ramen naar buiten te kijken. Een aan wezig medewerker van één van de vier parlementariërs looft de statigheid van het onderkomen en moppert over een paar moderne lichtbakken die de ruimte ontsieren. Bakker maakt de man erop attent dat, wanneer hij ze kwijt wil, Radio Texel nog wel een paar lichtbakken kan gebruiken. 'We zullen er aan den ken', laat Van der Woud wat aarze lend weten. Een stukje verderop ligt de kamer van CDA-fractievoorzitter Maxime Ver hagen. Het moet een erg mooie ka mer zijn, die ooit de werkkamer van de minister van Justitie was. maar een bezoekje zit er niet in. Verhagen is bezig met de formatie van het nieuwe kabinet en kan niet worden gestoord. Wel toegankelijk is de af deling persvoorlichting van de christendemocraten. Voorlichtster Marianne Fennema stapt uitnodigend op de kinderen af om te vertellen wat voor werk voorlichters doen. 'We zor gen ervoor dat journalisten te weten komen wat de mening van het CDA is, zodat er in de krant komt te staan "het CDA vindt..." en dan onze me- Wijkje van den Berg wijst de kinderen op het Torentje waarin de werkkamer van minister-president Balkenende zit. en Wijkje van den Berg. presentatrice van Pietelepote, hebben wat verras singen voor Ferrier. Als dank voor de gastvrijheid krijgt ze onder meer bad- schuim van Texelse schapenmelk, een sleutelhanger met een schaapje, een Texels kaasplankje en een zee hondje op een rots. 'Dat doet me denken aan Chili waar ik vroeger heb gewoond.' Een afbeelding van een lepelaar doet het ook goed bij haar. 'Zien jullie die vaak? Mijn zoons nooit, die vinden een reiger al opwindend Klapstuk is een zelfgemaakt schilderij van Van den Berg. Femer belooft het een en ander op haar bureau te zul len zetten. Voor Van der Woud zijn nog twee kleine vuurtorentjes meege nomen. Alles is verpakt in tassen van EcoMare. Ferrier vindt het wel leuk om er daar ook één van te bewaren, omdat die tassen in Den Haag niet zo veel voorkomen. Ook het Pietelepote-lied klinkt door de fractie kamer van de grootste partij van het land. Terwijl kinderen en begeleiders geze ten aan de vergadertafel een broodje nuttigen, houdt het Kamerlid ze voor dat politiek van iedereen is dat ieder een er ook voor kan en of moet zor gen dat er zaken gebeuren of worden geregeld. Als voorbeeld noemt ze een initiatief van Talitha van den Berg om een fietspad met voorrang voor kinderen in te richten. Dat idee kwam eerder aan de orde in de uitzending. Ferriers betoog wordt onderbroken door het doordringend geluid van de bel die aangeeft dat er een debat begint in de Tweede Kamer. Het gaat over Irak en Ferrier moet daar ook naar toe. Niettemin praat ze eerst met de kinderen over Irak. In begrijpelijke woorden legt ze uit dat het niet per zet Ferrier het verschil neer tussen politieke en economische vluchtelin gen. 'Mensen van wie het leven wordt bedreigd of die op de vlucht zijn voor oorlog kunnen altijd hier naartoe ko men, maar je hebt ook mensen die een beter bestaan proberen op te bouwen. Dat is begrijpelijk, maar dan kan je niet tegen iedereen zeggen dat hij mag komen als je ervoor wil zor gen dat je je voorzieningen hier goed wil houden. Mensen die afgewezen worden, kunnen nog altijd naar de rechter stappen, maar als die ook nee zegt, moet je weggaan.' Ferrier weet de aandacht van de kinderen te hou den. Eurlings (CDA) en Jozias van Aartsen en Frank de Grave (WD). Even later komt ook Ferrier binnen wandelen. Ze zwaait even, voordat ze gaat zit ten. De helderheid waarmee zij eer der sprak, is wat moeilijker terug te vinden bij haar collega's. De kinderen geloven het na een tijdje wel en be ginnen wat te lopen en te hangen. Van der Woud heeft in de gaten dat de kinderen al aardig wat informatie te verstouwen hebben gehad en neemt de groep mee naar de oude vergaderzaal van de Tweede Kamer. Onderweg volgt nog een korte ont moeting met Tweede-Kamerlid Ayaan Hirsi Ali (WD) die veelvuldig in Het Texels onderwijs komt ook nog even aan de orde. Ferrier kijkt er van op dat het eiland diverse basisscho len heeft en een voortgezet onderwijs waarin VMBO, HAYO en Atheneum zijn vertegenwoordigd. De begelei ders laten haar meteen weten dat het belangrijk is dat dat ook zo blijft, om dat kinderen anders na de basis school al naar Den Helder zouden moeten. Ferrier begrijpt het. Ze moet ook weer gaan, omdat het debat in de Kamer inmiddels in volle gang moet zijn. Kamer Het moment suprème breekt aan. De plenaire zaal van de Tweede Kamer het nieuws was vanwege haar kritiek op de islam en daardoor constant een paar bewakers bij zich heeft. Dat weerhoudt Carla Schrama er niet van zich spontaan richting Hirsi Ali te be geven. 'Hee, hallo, hier loopt je Texelse voorkeurstem.' De bewakers hebben op tijd in de gaten dat het geen kwaad kan en reageren verder niet. Hirsi Ali, die net in een lift is ge stapt, glimlacht vriendelijk terug naar Schrama. In de oude Tweede Kamer kunnen de kinderen zich uitleven op de fel gekleurde tapijten. Die zijn lekker zacht en daardoor zeer geschikt voor een handstand, flikflak of andere soort gymoefening. De monumentale schilderij van Van den Berg heeft er al een plekje in de vensterbank gekre gen. Van der Woud toont de kinderen een stapel post van zo'n twintig cen timeter hoog. 'Dit hebben we van daag gehad. En gisteren had ik een stapel die nog veel hoger was.' 'Rick maakt een selectie en daarna moet ik het nog allemaal doornemen', ver telt Ferrier die de Kamer weer heeft verruild voor haar eigen kamer. 'En dan heb je ook nog alle e-mailtjes die je krijgt. Op dagen dat er vergaderd wordt in de Kamer begin ik meestal rond een uur negen 's morgens en ga ik tegen negen uur, half tien 's avonds naar huis. En dan heb je nog altijd het gevoel dat er veel meer te doen was geweest.' Talitha weet niet of ze wel politica wil worden. 'Dan moet je al die post doornemen.' Elisabeth is ook een beetje geschrokken van de stapel. Net als de anderen vinden ze het hartstikke leuk dat ze de Kamer heb ben gezien. Elisabeth is opgevallen dat er ook veel vrouwen in de politiek zitten. 'Er was gezegd dat het vroe ger allemaal mannen waren, maar dat is nu niet zo.' Voor Nelleke was het een verrassing dat er een publieke tribune was. 'Dat wist ik helemaal niet. En ik wist ook met dat de Eerste Kamer de Tweede Kamer controleert en dat het gebouw van de Tweede Kamer uit zoveel gebouwen be stond.' Hoe groot ook, verdwalen zit er volgens haar niet meer in als ze nog een keer komt. 'We hebben het goed verkend.' Tekst en foto Jeroen van Hattum

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2