6 M N -K J& r €U50 2.95 Officiële I berichten i De Lange Muur DE KRIM I TEXEL Sfeervol Oriëntaals lopend buffet TEXELSE COURANT R£stflnrc?iA,t Het "&LiA,Ftêi^hc>f Veel nieuwe voor-, vis- en vleesgerechten en een compleet Tessels menu! MUSIC STORE TEXEL Voorjaarsvakantie-aanbieding 3 films 7 dagen €7,50 5 films 7 dagen 1 0,00 MEDEWERKER RECEPTIE CONTROLEUSE/ GASTVROUW le MEDEWERKER BURGERKRIM ALGEMEEN MEDEWERKER HORECA ALLROUND MEDEWERKER BEDIENING MEDEWERKER SCHOONMAAK NACHTWACHT T< Thuishulp A CHINEES - INDISCH RESTAURANT Zaterdag 22 en zondag 23 februari geopend!! DROS BAKKERIJ Vrijdag, zaterdag en maandag H. v/d Vis, Weverstraat 74 lïj Keukencentrum Texel Ruimtelijke ordening Verkeersbesluit Vaststelling c.q. wijziging belastingverordeningen Milieu Ontheffing knalapparaat Verordening commissie bezwaarschriften Stemmen bij volmacht VRIJDAG 21 FEBRUARI 2003 Vanaf vandaag kunt u onze nieuwe menukaart komen proberen. Kom gezellig eten en overtuig uzelf van de ruime keuze! Tot ziens! Janet en Peter Widmer Restaurant Het Binnenhof, Dorpsstraat 147, De Koog. Tel 0222 327507 (geldt niet voor dagfilms) Weverstraat 68 - 1791 AE Den Burg Ter versterking en uitbreiding voor het seizoen zijn wij op zoek naar een: Gastenontvangsc, telefoon handling, administratief Computerervaring en kennis van de Duitse taal is gewenst Fulltime jaarbetrekking Controlerende en voorbereidende werkzaamheden in de bungalows. Werkdagen zijn ma en vr circa 8 uur per week Leidinggeven en meewerken in het Fastfoodrestaurant. Fulltime jaarbetrekking Spoelkeuken, voorbereiding, onderhoud en schoonmaak. Vanaf 15 april tot 1 november 2003 met mogelijkheid tot jaarbetrekking. Bedienen in het a la carte restaurant, ervaring gewenst. Fulltime jaarbetrekking Schoonmaak en onderhoud van sanitairgebouwen en terreinen 30/38 uur per week van 15 maart tot 1 november 2003 Toezichthouden vanaf 23 00 uur 's avonds op het vakantiepark 20/35 uur per week in de maanden juli en augustus De Krim biedt: Salaris conform CAO Verblijfsrecreatie en goede se cundaire arbeidsvoorwaarden. Woonruimte is even tueel beschikbaar Reactie: Graag binnen 14 dagen een schriftelijke reactie aan Vakantiecentrum De Krim, t.a.v I Pool, Roggcsloot- weg 6, 1795 JV De Cocksdorp, tel: 390110, fax: 390126 of E-mail. personeels zaken@krim.nl. Graag in de brief of e-mail vermelden naar welke vacature u solliciteert THUISZORG KOP VAN NOORD -HOLLAND Bent u op zoek naar werk? Werkt u graag met mensen? Wilt u 12 tot 20 uur werken? Kom dan bij ons werken als Wij hebben regelmatig vacatures op Texel. Als Thuishulp A verricht u huishoudelijke werk zaamheden bij onze klanten thuis. Wij bieden u een opleiding tot Thuishulp A en een salaris volgens de CAO Thuiszorg. Heeft u interesse? Bel dan naar mevrouw J. van Loon, leidinggevende, tel. (0222) 321461, Schoonoordsingel 44, Den Burg Thuiszorg Kop van Noord-Holland PERSOONLIJKE ZORG Aangesloten bij: ^luiszorg Beheer NIKADEL 48 DE KOOG S 317786 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18 00 uur, uitsluitend na reservering Voorgerechten. 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan, e.a vruchten, etc Reserveer tijdig uw couverts, tel 317786. Nu speciale prijs: 12,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 7,50. Vanaf vandaag zijn wij weer Heemskerckstraat 15, Oudeschild a 312441 310745 Kogerstraat44 - Den Burg Weekendaanbieding 21 22 februari 1 Santaro licht van 1.60 voor €1.15 1 Ontbijtkoek van 1.80 voor 1.35 4 Texelse roombollen met Strender Stropertje nu voor €5.60 Wij ivetisen u een prettig weekend! Extra belegen per kilo Wintervruchtenthee 100 gram 250 gram Macadamiamix 200 gram Chocolademix 200 gram Zoute pinda's 200 gram samen Pruimen gedroogd 500 gram Maricowegf Den Burg S 0222 31 24 Aangevraagde Reguliere bouwvergunningen Stichting Wonen Texel voor het wijzigen v.e. bestem ming en plaatsen van fietsenstalling a/d Kamerstraat 41 te De Koog (ontvangen 12 februari 2002); Texgro Groothandel voor het gedeeltelijk vergroten v.e. op slagloods a/d Vlamkast 20 te Oudeschild (ontvangen 12 februari 2003); F. Schilling voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Mokweg 6 te Den Hoorn (ontvangen 17 februari 2003); J.C. Groen voor het gedeeltelijk ver nieuwen/vergroten v.e. paviljoen a/d Vuurtoren- weg 146 te De Cocksdorp (ontvangen 17 februari 2003); D. Slik voor het herbouwen v.e. opslagloods a/d Schilderweg 271 te Oudeschild (ontvangen 19 fe bruari 2003); C.J.C. de Graaf voor het herbouwen v.e. meubelmakerswerkplaats a/d Stoompoort 8 te Oude schild (ontvangen 19 februan 2003); E.M. Kalf voor het herbouwen v.e. bedrijfsruimte a/d Schilderweg 269 te Oudeschild (ontvangen 19 februari 2003). Aangevraagde lichte bouwvergunningen L.H.C. Krop voor het veranderen v.e. gevel a/d Tromp straat 4 te Oudeschild (ontvangen 13 februari 2003); B. Schuurman voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Vuurtorenweg 41 te De Cocksdorp (ontvangen 18 fe bruari 2003). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen M.J. Bakker voor het plaatsen v.e. veldschuur a/d Amaliaweg 5 te Den Hoorn (verzonden 12 februa ri 2003); Gemeente Texel voor het gedeeltelijk vernieu wen van kozijnen van een school a/d Bea-trixlaan 46 te Den Burg (verzonden 14 februari 2003); J.J. Schraag voor het vergroten v.e. woning a/d Postweg 191 te De Cocksdorp (verzonden 14 februari 2003); H. Mosk voor het veranderen v.e. woonhuis a/d De Ruyterstraat 13 te Oudeschild (verzonden 14 februari 2003); Evers Partners Raadgevende Ingenieurs voor het veranderen/vergroten v.e. winkel a/d Waalder- straat 48 te Den Burg (verzonden 14 februari 2003); S.G. Ellerbroek voor het veranderen/vergroten v.e. zo merhuis a/d Californiëweg 120 te De Koog (verzon den 17 februari 2003); Entergraven b.v. voor het plaat sen van 111 zomerhuizen a/d Bosrandweg 289 tot en met 371b te De Koog (verzonden 17 februari 2003); De Muy Supermarkt b.v. voor het vergroten v.e. kan toor a/d Kikkertstraat 11-13 te De Cocksdorp (verzon den 17 februari 2003); J.P.M. Stevens voor het plaat sen v.e. garage/berging a/d De Dageraad 55 te Den Hoorn (verzonden 17 februan 2003); F. Broekstra voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Klimpstraat 8 te De Cocksdorp (verzonden 17 februari 2003); P.A.C. van den Berg voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Duykerdam 43 te Den Burg (verzonden 17 februari 2003); J.M. Boon voor het geheel vernieuwen v.e. woonhuis a/d Krimweg 8 te De Cocksdorp (verzon den 18 februari 2003); Duin Bouwbedrijf b.v. voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds de dato 30 mei 2000 bouwvergunning Is verleend a/d Zwaanstraat 9 te Den Burg (verzonden 18 februari 2003). Verleende sloopvergunning S, Stark voor het slopen v.e. schuur en twee zomer woningen a/d Vuurtorenweg 54 te De Cocksdorp (ver zonden 17 februari 2003). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bi] Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht. Post bus 252. 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de sector Grondgebied, kamer 0 18 van het gemeentehuis Voornemen tot medewerking (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: Thermoseal b.v. voor het plaatsen v.e. garage/opslag a/d Vang 41 te Oudeschild. Voornemen tot medewerking (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: J. Brouwer voor het plaatsen v.e. berging a/d Brouwer straat 2 te Den Burg. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestem mingsplannen De bouw- en situatietekeningen liggen vanat 24 fe bruari 2003 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0 18 van de sector Grondgebied van heT gemeentehuis. Gedurende de ter mijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken. Bedrijventerrein Oudeschild I11" fase In het plangebied van het ontwerp-bestemmingsplan "Bedrijventerrein Oudeschild I11' fase" komt de door de Flora- en Faunawet beschermde soort de Noordse Woelmuis voor. Op basis van artikel 75 en refererend aan de artikelen 8.9.10.11 van deze wet dient voor activiteiten die leiden tot het doden, vangen, bescha digen of verontrusten van beschermde soorten een ontheffing te worden aangevraagd aan het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Voordat de ontheffing zal worden aangevraagd liggen de betref fende stukken op basis van paragraaf 3.5.6. van de Algemene wet bestuursrecht vanaf 24 februari 2003 gedurende vier weken voor iedereen1er inzage bij de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Eventuele reacties kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Beleidsnotitie ter inzage De gemeente Texel ontwikkelt momenteet de beleids notitie "Toerisme en recreatie op Texel. Kwaliteit en ontwikkeling". Dit concept-beleid is een uitwerking van de Structuurvisie Texel 2020. In dit stadium is de notitie nog een concept (dus voor lopig) en ligt vanaf 24 februari 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis bij de sector Grondgebied. Gedurende deze periode kan iedereen desgewenst een schriftelijke reactie in dienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders, Postbus 200,1790 AE Den Burg Na de termijn van terinzagelegging zal de beleidsnotitie worden bij gewerkt. Uiteindelijk stelt de gemeenteraad de beleidsnotitie vast. Beleidsnota diverse gebouwen en overgangsrecht In de raadsvergadering van 11 februari 2003 is de beleidsnota "Diverse gebouwen en Overgangsrecht" vastgesteld. De nota Diverse gebouwen en Overgangsrecht is een beleidsnota die een oplossing biedt voor met name bijgebouwen die onder het overgangsrecht vallen, en dus volgens de huidige regelingen inde bestemmings plannen, niet vernieuwd of verplaatst of geclusterd mogen worden. Soms is dat ruimtelijk gezien echter wel wenselijk. Het kan bijvoorbeeld leiden tot een landschappelijk betere inpassing. Het is een beleids nota die als ruimtelijke onderbouwing gebruikt zal worden bij het voeren van vrijstellingsprocedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Verder bevat de nota een nieuwe standaardbepaling voor het overgangsrecht, die gebruikt zal worden bij het opstellen van nieuwe bestemmingsplannen. Het plan is hiermee vastgesteld beleid van de ge meente Texel en kan door een ieder worden ingezien bij de sector Grondgebied op het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 24 februari tot en met 24 maart 2003 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op het bureau Milieu de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle ver der op de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werku ren worden ingezien en toegelicht Gedurende de inzagetermijn be staat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachte wisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uit genodigd om bij die gedachtewisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij Burgemeester en Wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan het col lege van Burgemeester en Wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE Den Burg De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht worden. Indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt Op grond van artikel 20.6 van de Wef milieubeheer kunnen alleen diegene die tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het de finitieve besluit in beroep gaan Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H. Kuiper, bureau Milieu, telefoon 36 21 88. Deze verordening kan ook onderwerp zijn van een referendum Dasi I voor dient eerst een inleidend verzoek te worden gedaan Mimm 1% van de Texelse kiesgerechtigden dient dan binnen drie weke; na deze publicatie een inleidend verzoek in te dienen op het gemeer> tehuis Als het inleidend verzoek wordt toegelaten dient een defiri- tlef verzoek te worden ingediend, ondersteund door ten minste 10\ van de kiesgerechtigden. Burgemeester en Wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: het realiseren van een rotonde op de kruising Bern- hardlaan/Waalderstraat, waarbij: - al het verkeer op Bernhardlaan, de Waalderstraat en het fietspad langs de Waalderstraat voorrang dient te verlenen aan al het verkeer op de rotonde; - alle bestuurders op de vier aansluitende wegen naar de rotonde de middengeleiders dienen te passeren aan de zijde die de pijl hierop aangeeft; - voor de rotonde voetgangersoversteekplaatsen worden gerealiseerd op de vier aansluitende wegen, te weten de Bernhardlaan, de Waalderstraat en het fietspad langs de Waalderstraat; - een onverplicht fietspad wordt ingesteld langs de Waalderstraat, tussen de rotonde en de fiets- oversteek van de parallelweg langs de Waalder straat; - al het verkeer op de Maricoweg voorrang dient te verlenen aan al het verkeer op het fietspad langs de Waalderstraat. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bi/ ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschnft dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener; de dag tekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 252. 1800 AG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wórdt een bedrag aan griffierechten geheven De raad van de gemeente Texel heeft op 10 decern ber 2002 het volgende vastgesteld: a Verordening brandweerrechten 2003; b. Verordening forensenbelasting 2003; c. Verordening hondenbelasting 2003; d. Legesverordening 2003; e Verordening lijkbezorgingsrechten 2003; f. Verordening marktgeld 2003; g. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2003; h. Verordening parkeerbelastingen 2003, i. Verordening precariobelasting 2003; j. Verordening reinigingsrechten 2003; k. Verordening rioolrechten 2003; I. Verordening toeristenbelasting 2003; m. Verordening watertoeristenbelasting 2003. De verordening en de besluiten treden in werking rrJ ingang van de achtste dag na die van de bekend making en de datum van ingang van de heffing is januari 2003. De bekendmaking heeft plaatsgevonde door opneming van de verordening en de besluiteni de verzameling besluiten verordeningen op 18 fe bruari 2003 onder respectievelijk de nummers 122 123,124,125,126,127,128,129,130,131,132,13 en 134. Verordening en besluiten liggen kosteloos le inzage op het gemeentehuis, bureau Burgerzaken Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een b& drag aan leges een afschrift verkrijgen van genoemd verordening en besluiten. Collecte Van 23 februari 2003 tot en met 8 maart 200 (voorjaarsvakantie) is er ook op Texel een collecte var het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens een vergunning op grond van artikel 8 1 van de Wet mi lieubeheer te verlenen aan; de heer PC. Blom voor het oprichten en in werking hebben van een paarden- annex schapenhouderij aan de Westerweg 80 te Den Hoorn. In het belang van de Burgemeester en Wethouders hebben een aanvraag ontvangen van M.H. Witte, Stuifweg 11, 1794 HA te Oosterend, voor een ontheffing voor een knapapparaat in polder De Eendracht. Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel kan een ontheffing wor den verleend voor het in werking hebben van toestel len of geluidsapparaten. Het voornemen bestaat het knalapparaat te plaatsen in polder De Eendracht op een perceel direct ten wes ten van de Waddenzeedijk voor de periode: heden t/m april. Het knalapparaat zal worden gebruikt in de ochtend met een frequentie van een knal per tien mi nuten ten behoeve het verjagen van ganzen. Binnen één week na het verschijnen van deze publicatie kunnen belanghebbenden hun zienswijzen indienen over bovengenoemde aanvraag Zienswijzen bij voorkeur schriftelijk indienen bij Burgemees- teren Wethouders, t.a.v Bestuursondersteuning. Postbus 200, 1790 AE Den Burg Nadere informatie is verkrijgbaar op telefoon (0222) 36 22 47 of in kamer 114 van het gemeentehuis. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 11 fe bruari 2003 de "Verordening commissie bezwaar schriften" vastgesteld. Deze verordening geeft regels omtrent de behandeling van bezwaarschriften en de samenstelling van de adviescommissie bezwaarschrif ten en vervangt de oude verordening. De verordening treedt in werking op de eerste dag na het verstrijken van een termijn van zes weken na de datum van deze publicatie. Nadere informatie is verkrijgbaar bij het secretariaat van de commissie, tel. (0222) 36 22 47 of 36 22 78. De verordening ligt ter inzage op het gemeentehuis, kamer 1.14. De burgemeester van Texel maakt bekend dat hel bij de aanstaande verkiezing van de leden van pro-1 vinciale staten op dinsdag 11 maart 2003 een kie zer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING DOOR SCHRIFTELIJKE AAN VRAAG 1Bij Bureau burgerzaken van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek-1 schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden in gediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zl) op maandag 27 januari 2003 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet Ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stem- j bureau naar keuze aan de stemming te mogen i deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als ge-; machtigde op te treden, moet op maandag 27 ja-1 nuari 2003 ais kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de ge-j machtigde een volmachtbewijs. De volmachtsteitil dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgej bracht. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van de oproe pingskaart, tot en met de dag van de stemming, zei een andere kiezer machtigen voor hem/haar tl stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaar aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op maandag 27 januari 2003 In hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de. volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uit-j sluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, inJffl gen. Een kiezer mag nooit meer dan 2 (twee) volmach ten aannemen. Een volmachtgever Is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming; deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bu reau burgerzaken, Groeneplaats 1.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6