Zegeningen 2 Jonge soliste maakt indruk in concert teso Favoriet Queen Elisabeth in Question Plaza Wat üc zeggen wou. Help hongerend Afrika nu! uit het Cabaret-café .TEXELSE COURANT' Kindercarnaval Blik vanger Afscheid Hulde J3edrijvig/ie/d Nieuwe eigenaren 't Speelkwartier Texelse beelden in Leeuwarden Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon An en Jan zingen wereldhits in eigen vertalingen Marieke de Vr in De Aleph Lezing Austral DINSDAG 25 FEBRUARI 2003 Ster van de middag was de jeugdige Arianne van der Wal, die hier de solozang voor haar rekening neemt in een song van de popgroep Queen. (Foto Mart Zo'n zestig muziekliefhebbers woon den zondag het concert Van Bach tot Mercury bi), dat een gelegenheids koor in hotel Den Burg verzorgde. De leden kwamen van Texel en uit Ven huizen. Bindende factor was Ane Groen, die zowel het Texels Vrouwen koor als diverse koren in Noord-Hol land leidt. Groen maakte indruk door ditmaal niet alleen te dirigeren, maar ook zelf te zingen en voor begeleiding te zorgen op een basblokfluit. De ster van de middag was evenwel Arianne van der Wal. Ondanks haar jeugdige leeftijd - de Texelse werd geboren in 1981 - liet de soprane een prachtige stembeheersing horen, terwijl ook haar voordracht prettig was. Ze schit terde niet alleen in drie klassieke werken van Mozart, maar ook in You take my breath away, een door Freddie Mercury gecomponeerde en door Queen uitgevoerde meer stemmige popsong. Hoewel Van der Wal. die klassieke zang studeert aan het conservatorium in Amsterdam, alle aandacht trok, waren ook de prestaties van de anderen uitstekend. Een klein minpuntje was volgens de kenners de samenzang van het koor. waarin één van sopranen soms iets te veel boven de anderen uit klonk. Hotel Den Burg bewees zich als ge schikte concertzaal, zij het dat de meeste zangers het door het lage plafond nogal 'zwaar' zingen vonden. Voor verbetering vatbaar was de ver lichting, die er niet in slaagde de ge zichten van de uitvoerenden uit de schaduw te halen. Collega Richard Thompson vindt hem Engelands beste liedjes schrijver en ook koningin Elisabeth is fan van hem. Zozeer zelfs dat hij vorig jaar de eer had te mogen optreden tijdens het feest dat was georganiseerd voor het 50-jarige regeringsjubileum van de Britse queen. Donderdag geeft folkartiest Jez Lowe samen met zijn bege leidingsband The Bad Pennies een concert in discotheek Question Plaza in Den Burg. Luisteren en uitproberen, daar begon alles mee. Voor de in 1955 in Ierland geboren Lowe in 1980 zi|n eerste al bum uitbracht, ging al zijn vrije tijd op aan het bestuderen en naspelen van w Jez Lowe, Engelands meest productieve liedjesschrijver. liedjes. Vooral de traditionele muziek uit het noordoosten van Engeland, waarnaar hij als kind was zijn ver huisd, had zijn warme belangstelling en betekende de basis van een suc cesvolle carrière als singer/song writer. Of het ermee te maken heeft dat hij op het platteland opgroeide tussen harde werkers kan natuurlijk niet met zekerheid worden gezegd, maar feit is dat Lowe uitgroeide tot Engelands productiefste liedjes schrijver. Bands als Fairport Conven tion, The Dubliners, The McCalmans en The Tannahill Weavers spelen al jaren werk van Lowe, terwijl ook de BBC geregeld een beroep op hem doet. De songs van Lowe kenmerken zich door een 'rijk' taalgebruik en gaan volgens fans 'zo diep als de Noordzee', waarbij hij hedendaagse kwesties niet uit de weg gaat. Daar naast bevat zijn werk een flinke do sis humor. Tijdens het optreden in Question Plaza begeleidt Lowe zichzelf op gi taar en harmonica. Zijn begeleidings band bestaat uit Simon Haworth (bas, keyboard en achtergrondzang), Kate Bramley (viool, altviool en In discotheek Question Plaza in Den Burg wordt zondag 2 maart van 14.00 tot 18.00 uur kindercarnaval gehou den. Alle kinderen zijn welkom, opge doft en verkleed. DJ Harry draait carnavalsmuziek. achtergrondzang) en Andy May (ac cordeon, fluit en Schotse en Ierse doedelzak), die al op zijn dertiende alle doedelzakcompetities won. Het concert van Jez Lowe and The Bad Pennies begint om 20.45 uur. Kaartjes kosten €10,- en zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij hotel De Lindeboom en Music Store Texel. Banco vtrapfwocnVih)thrid v»o de rei Afrika: miljoenen dreigen te sterven We kunnen nü nog iets doen! www giro555.nl Giro 555 SAMENWERKENDE HUIPOKOANISATIES Den Haag 'Tel je zegeningen.' Met die simpele zin zijn vele mensen opgevoed, werd hen de mond gesmoord en werden zij van vele dromen beroofd. Toch duikt zo'n zin altijd weer op als een sterke kracht voor veel. Toen ik klein was telde ik met dodelijke ernst mijn vingers af en kwam nooit verder dan een handvol van die ze geningen. Daartegenover stonden minstens tien handen vol dromen. Geen goede balans, leerde mijn moeder mij met een rustige kalmte in haar stem. 'Je moet kijken naar wat je wel hebt en niet naar wat je niet hebt', volgde er dan steevast. En ik beargumenteerde met een ze kere list dat mijn zusjes misschien een grotere mate van tevredenheid bezaten dan ik. En dat ik er niets aan kon doen dat ik die mate van tevre denheid niet had. Zij hadden dus geluk, een zegening meer, be weerde ik En ik had er dus een min der. Mijn moeder schudde haar hoofd en zweeg. Inmiddels hebben wij overal op de wereld gedemonstreerd en onze ze geningen in stilte weer geteld. Wo nen er op Texel maar honderd men sen, vroeg ik me af toen ik de schamele stoet gewaar werd. Of waren ze bij voorbaat al ondergedo ken? Er is nog geen oorlog, er komt wel oorlog en als er oorlog komt, dan.Er moet geen oorlog komen, want.We vliegen elkaar met argu menten om de oren. En we vallen daarna weer stil uit angst voor onze kinderen en kleinkinderen. 'Je moet lucifers, battenjen, kaarsen en wa ter in huis hebben', beweerde deze week een oude dame die ik ont moette met veel overtuigingskracht. 'Je lacht erom, je denkt dat het on zin is, ik zie het aan je gezicht, maar ik heb die oorlog meegemaakt en hoe. Ik heb recht van spreken. En ik ben nu blij dat ik weet wat ons te wachten staat. Gek, maar waar.' Ik luisterde gehoorzaam, bedacht dat ik in een huishouden leef waar juist lucifers en batterijen altijd ver te zoeken zijn en onderdrukte een vreemde angst die mij beving, nu alles opeens zo praktisch werd. 'Jij woont tenminste op Texel, ik hartje Amsterdam', beet ze me ook nog verenig toe, alsof dat verschil alle uitkomst zou bieden. Enigszins gekweld keerde ik huis waarts en stond op de boot aan de reling in een steenkoude vrieskou naar het water te staren. Manmoe dig probeerde ik de Texelse zege ningen te tellen. Wij hebben schoon zwemwater, wij behoren bij de Wad den, eigenlijk, en niet bij Noord- Holland, eigenlijk. Misschien blijven de Duitsers nu wel weg om het vuile water dat wij dan vervolgens niet blijken te hebben. Dit is een soort van tegengestelde verdubbelde ze gening. Leve de blauwe vlag die bij ons zal wapperen. Onze vermiste Silvio Roest is terug, zegening twee. We doen aan found footage op Texel, dat is het samenstellen van nieuwe films uit oud materiaal. Dus op Texel bijvoorbeeld recreatie in boerenstolpen toestaan, het zoge naamde stolpenplan, mogelijk zelfs het boerenkamerproject, iedereen vaart er wel bij, zo veronderstellen we. Illegale mast moet verdwijnen, dat is zegen nummer vier. Texel heeft een Aquaquick 2000 voor ver vuilde vogels, minder stress moet de overlevingskans vergroten. Dit alles gaat met ter bevordering van de populatie maar echt om het dier zelf. Dat is nobel en hun koppen steken boven die machine uit, dat gaat weer handmatig. Is dit alles een zegening? Uit het oogpunt van dierenliefde wel, absoluut, zo zit ik op vijf, een handvol. Poorten van liefde en inzicht. Lezing Marieke de Vrij in de Aleph. Je moet wat hoop tegen al dat zwart denken inzetten, weer zo'n zegening en je kan er ge woon voor op het eiland blijven. Inmiddels was ik steenkoud gewor den aan die reling. Ik had mij afge schermd voor onverwachte ont moetingen en mij geërgerd aan de stem die beweerde dat wij naar het autodek moesten gaan. De sche mering viel, het wad lag er bevroren bij toen ik rillend in de auto zat. De ganzen heetten mij welkom, altijd weer dat thuisgevoel door die gan zen, dacht ik, en staarde deson danks somber naar het wad. Het maakt niet uit waar we zitten, het moet, het mag niet gebeuren, dacht ik. Die oorlog. Nooit. Dana Rover 'Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws' De Nederlandse Jeugdherberg Cen trale heet tegenwoordig Stayokay. De naam roept associaties op met een Japans visverwerkingsbedrijf, maar hei gaat hier om een keten van luxe lowbudget-hotels. Daar kwamen we achter bij de presentatie van de plan nen voor de nieuwe jeugdherberg aan de Haffelderweg. Plannen waar de buurt helemaal niet zo gelukkig mee is, maar dit terzijde. Stayokay Een bordje 'jeugdherberg' gaf aan dat het hier niet ging om een hotel, café of restaurant, met om logies met ont bijt, niet om een bungalowpark, maar om een jeugdherberg. Een plek waar het jeugdige heir zich geborgen kon voelen. Maar met het verdwijnen van de jeugd is er ook geen plaats meer voor hun herberg en in deze leemte wordt voorzien door Stayokay. Dit jaar is Panorama nog open, maar als alles volgens plan verloopt, wordt het eiland volgend jaar onherbergzaam. Met het verdwijnen van Panorama nemen wij afscheid van meer dan zeventig jaar jeugdherberg. Natuurlijk knjgen wij er een luxe lowbudget hotel voor in de plaats, maar dat is toch niet hetzelfde. En afscheid ne men blijft moeilijk, zelfs al is het van iemand die je eigenlijk helemaal met mag. Vroeger had ik al moeite met de grote vakantie. Dat je je vriendjes en vriendinnetjes zes weken niet zou zien, vreselijk. Natuurlijk was dat niet zo, want in de vakantie zag je elkaar haast nog vaker dan onder schooltijd, maar alleen het idee al dat je na de vakantie in een andere klas zou zit ten, maakte de laatste schooldag tot een drama. En hoewel ik dit later in een ander licht kon zien, heb ik nog altijd moeite met afscheid nemen. En er zijn steeds weer nieuwe dingen om afscheid van te nemen. En mensen, natuurlijk. Nauwelijks heb je het ene afscheid gehad, of het volgende staat alweer voor de deur. Nu is het ene afscheid wel makkelij ker dan het andere. Soms duurt het een week, soms een dag, soms een jaar. En soms duurt het de rest van je leven. En soms kan een afscheid van jaren geleden ineens de kop opste ken. Als je een bepaalde geur ruikt, of een liedje hoort, of een gezicht ziet. Dan ineens komt het in alle hevigheid weer tevoorschijn, het afscheid dat je eigenlijk vergeten was. Het is vreemd hoe de herinnering werkt. Ineens kan iemand terugdenken aan het eiland waar hij in zijn jeugd zo'n fijne tijd heeft doorgebracht. En om zijn kin deren hetzelfde gevoel van geluk te laten ervaren, belt zo iemand in een opwelling de VW en boekt een va kantie in Stayokay aan de Haffel derweg. Want de jeugdherberg van weleer is vervangen door een luxe lowbudget-hotel. We kunnen de dingen niet vasthou den, de veranderingen niet tegen gaan. En dat is maar goed ook, an ders was het raadhuis nog in een bouwval gevestigd, hadden vrouwen nog steeds geen kiesrecht, heette het CWI nog gewoon Arbeidsbureau en de Funfarm kinderboerderij. Aan de andere kant had Oosterend dan mis schien nog wel een eigen dokter ge had en Texel een eigen waterfabriek. Zo moeten we ons nu weer voorbe reiden op het afscheid van het nieuwe raadhuis, zoals het nieuwe Sint Jan ons ook te vroeg ontvallen is. Zoals ook mensen ons vaak te vroeg ont vallen. Soms haast ongemerkt, met stille trom, soms met klokgelui en gil lende sirenes. Maar altijd laten ze een leegte achter. Een leegte die wel weer wordt gevuld, tot het moment dat je een bepaalde geur ruikt, of een liedje hoort. Dan ineens valt die lege plek weer op zijn plaats. Maar of een afscheid nu plotseling en onverwacht komt, of dat je er al ge ruime tijd tegenaan zit te hikken en je in alle rust hebt kunnen voorbereiden, je moet het wel zorgvuldig doen. Want ieder afscheid is tegelijk een nieuw begin. En een goed begin is het halve werk. www.cabaretcafe.nl Op vrijdagavond raakte ik in Parijs mijn grote handtas kwijt met daann alles wat een mens met missen kan. Omdat daar ook mijn paspoort bij was, kwam ik in grote problemen. Een middernachtelijke aangifte op vliegveld Charles de Gaulle leverde mij een bewijs van aangifte op, zodat er nog enig bewijs van mijn identiteit bestond. Omdat ik zondagochtend aansluitend door moest reizen naar Engeland, namen we contact op met de marechaussee op Schiphol. Als ik voor een uittreksel van het bevol kingsregister en een kopieaanvraag van het oude paspoort kon zorgen, was er wel iets te regelen. Dat is van uit Parijs en in het weekend echter geen gemakkelijke opdracht. En nu komt het wonder van hulp vaardigheid: een ambtenaar van de gemeente Texel bleek bereid op zaterdagmorgen in het archief te dui ken en de bescheiden door te faxen naar Schiphol. Dankzij haar inzet kon ik mijn reis met een noodpaspoort voortzetten. Texel mag zich gelukkig prijzen met zulke ambtenaren op het raadhuis. Jeannet van Abs, Den Burg. Anton van der Vis en Robert Ken ter hebben poulecafé 't Speelkwar tier in de Dorpsstraat in De Koog overgenomen van Bart Witte. De twee willen de zaak meer gaan betrekken bij het naastgelegen Automatiek PP waarvan Van der Vis eigenaar is en waar Kenter sinds twee jaar als bedrijfsleider werkt. Met hulp van bekenden hebben Van der Vis en Kenter 't Speelkwartier in eigen beheer opgeknapt. 'We hebben het een nieuw verfje gegeven en we de spullen die al aan de muur hingen wat verhangen', vertelt Van der Vis. Hij en zijn compagnon streven ernaar bezoekers van de automatiek ook naar 't Speelkwartier te laten gaan. Het poulecafé beschikt over een paar poule- en biljarttafels, tafelvoetbal spelen, twee elektronische dartborden en twee 'ijshockeytafels' waarop spelers een puck bij elkaar in doel moeten zien te tikken. De openingstijden van beide zaken wor den op elkaar afgestemd. Volgens Van der Vis 't Speelkwartier tot min stens twaalf uur geopend met een mogelijk uitloop tot één uur. Tijdens het opknappen werden op het terras achter het café de laatste restanten van de oude midgetgolf- baan opgeruimd. De baan was ooit aangelegd door Henk Jan Klok se nior. 'Er stond onder meer nog een kopie van een schapenboet. Die ver brokkelde al als je hem aanraakte. Dat was wel jammer, want je kon zien dat er destijds veel tijd in was ge stopt.' Van der Vis en Kenter willen het terras opnieuw innchten. Ze den ken er ook over een speelplekje voor kinderen te maken. Streven is het voor de zomer klaar te hebben. 'We willen ook een rechtstreekse toegang vanaf de Nikadel naar het terras ma ken, zodat je straks twèe ingangen hebt.' De twee hebben de goodwill en de exploitatie overgenomen. Het pand blijft eigendom van Oor Kuip. Maicel Blom is in dienst genomen om achter de bar te staan. Kenter blijft werkzaam in de automatiek en Van der Vis in het tegenover gelegen Vogelhuis van zijn vader Paul van der Vis. Afgelopen vrijdag werd de nieuwe zaak officieel in gebruik geno men. Bart Witte is om medische redenen met 't Speelkwartier gestopt. Hij was sinds 1996 exploitant van de zaak. Daarvoor had hij er al een paar jaar voor Oor Kuip gewerkt. Voor Witte, wiens ouders vroeger de kantine van de Kaapsnol beheerden, komt met het stoppen een eind aan een loop baan van 32 jaar in de horeca. Vlnr Maicel Blom, Robert Kenter en Anton van der Vis in 't Speelkwartier. Van der Vis en Kenter hebben het poulecafé overgenomen van Bart Witte. (Foto jero*n van Hattum) In de Burok Kunstzaal in Leeuwarden zijn van 7 tot en met 30 maart beel den te zien van de Texelse beeld houwster Els Kingma. Bij de tentoon stelling staat het thema 'vrouw' centraal. Het gaat daarbij niet om de letterlijke verbeelding van de vrouwe lijke, sensuele, daadkrachtige of moederlijke vrouw, maar om de uni versele vrouw, de helft van de wereld. Eerder waren in Burok Kunstzaal werken te zien van de Texelse kun stenaars Caroline Serton en Marian Smit. De tentoonstellingsruimte is gevestigd in de 250 vierkante meter grote benedenruimte van een voor malige sigarenfabriek net buiten de stadsgracht, Groningsestraatweg 36. Kingma laat de oorspronkelijke vorm, maar ook de kleur en structuur van de gebruikte steen meespelen bij de tot standkoming van haar beelden. Soms resulteert dit in gedetailleerd uitgewerkte beelden, vaker probeert zij met kleine ingrepen de 'ziel van de vrouw' uit de steen te bevrijden. Ken merkend voor haar werk is dat een deel van de steen ongerept blijft, waardoor er ruimte blijft voor associ aties. Dinsdag 25 februari Hans Lasthuizen vertelt voor de FNV Vrouwenbond over de wa tersnoodramp van 1953. Locatie Is de Buureton in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg komt vanaf 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur), Spy kids II: the island of los dreams (14.15 en 16.15 uur), 8 mile (16.00 en 21.45 uur), Die another day (18.45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). Woensdag 26 februari In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur de peutermaand af gesloten met een inloopochtend voor (groot)ouders en kind. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur). Spy kids II: the island of los dreams (14.15 en 16.15 uur), 8 mile (16.00 en 21.45 uur), Die another day (18.45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). Donderdag 27 februari In dorpshuis 't Skiltje in Oude- schild worden sjoelwedstrijden gehouden. De jeugd speelt van 15.00 tot 17.00 uur, de volwasse nen komen om 20.00 uur in actie. Cees Maas spreekt voor de NBvP Vrouwen van Nu over vlinders. Locatie is de Buureton, aanvang 20.00 uur. In De Slinger bij EcoMare wordt van 19.45 tot 22,00 uur een voorlichtingsbijeenkomst gehou den over de subsidieregeling Landschapselementen van de provincie Noord-Holland. In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begin om 20.00 uur een klaverjasdrive. Adriaan Dijksen geeft op uitnodi ging van de Vogelwerkgroep een lezing over noord- en midden-Au- stralië. Locatie is dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Om 20.30 uur begint in discotheek Question Plaza in Den Burg een folkconcert van de Engelse Jee Lowe and the Bad Pennies. Toe gang €10,-. In Cinema Texel draaien Disney's Piratenplaneet (aanvang 14.00 uur), Spy kids II: the island of los dreams (14.15 en 16.15 uur), 8 mile (16.00 en 21.45 uur), Die another day (18.45 uur) en 2 weeks notice (19.00 en 21.30 uur). Di. 25 1.50 en 13.30 u. Wo. 26 3.00 en 14.55 u. Do. 27 4.50 en 16.50 u. Vr. 28 6.17 en 18.25 u. Za. 01 7.25 en 19.45 u. Zo. 02 8.36 en 20.35 u. Ma. 03 9.21 en 21.20 u. Di. 04 9.56 en 21.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 02 maart op om 7.23 uur en gaat onder om 18 19 uur; 3 maart nieuwe maan. Vrijdag 28 februari In het Eierlandsche Huis in Cocksdorp gaat om 18.30 uure 'piratenspeltocht' voor kindei tot en met 11 jaar van start. De name kost €1,-. Werktuigbouwkundige Jan Lag houdt in dorpshuis De Hof in Koog een lezing over ethiek zaken doen. De avond wordt vi zorgd door de Texelse baha'i-g meenschap. Aanvang 20.00 uu De Vrouwenclub van Eierls houdt vanaf 20.00 uur bingo Bethel in Zuid-Eierland. In hotel De Lindeboom in Den Bi wordt het maandelijks Caban café gehouden, waarin het lok nieuws wordt besproken doorl Barnard en Janien de Bruijn. G: is onder anderen Paul van He waarden, initiatiefnemer van ma doolhof. Aanvang 20.15 uur, to gang: vrijwillige bijdrage. In Cinema Texel draaien Disne Piratenplaneet (aanvang 14. uur), Spy kids II: the island oil dreams (14.15 en 16.15 uur), 8 rr (16.00 en 21.45 uur), Die anot) day (18.45 uur) en 2 weeks not (19.00 en 21.30 uur). TESO zet in verband met de te! wachten drukte vrijdag en mi dag van 9.35 tot 16.05 uur extra boot in en verzorgt dan in periode ieder half uur een afv: zowel vanuit Den Helder als vaj Texel. Automobilisten moeten dag evenwel rekening houdenI wachttijden van een half uur.l kunnen op Texel ontstaan tusaj 10.00 en 11.00 uur en in Den tó der tussen 14.00 en 16.00 «j Nadere informatie kan worden* kregen via tel. 0222-369600o5 mail info@teso.nl. De veerdiejj heeft ook een eigen websjj www.teso.nl. jj Uitgave van Uitgevorij 'r v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den B Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.fli Gerard Timmerman (hoofdredacteuijg Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: IS Harry de Graaf H Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 331 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg II Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 I E-mail info@lenrnl Op al onze advert •ntlec on troelen en aantyecLngri toe z)|n van toepassing de Regelen voor hel AzWJ wezen van de Stichting ROTA. gevestigd le ArrfflJ zoals gedeponeerd bij do Kamer van Koophandel boeken lo Amsterdam onder nummer 411986KI exemplaar van de Regelen voor het Advert wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32.20 30,70 (autan Per jaar 62,70 60,70 (auton Bij verzending naar het buitenland zij* portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vck afloop van de abonnementspenode. Een bijzonder duo betreedt donder dag 6 maart het podium van theater Klif 12 in Den Hoorn. Het zijn Marjo lein Meijers, beter bekend als 'Annie van de Berini's', en popmuzikant en cabaretier Jan Rot. An en Jan, die sinds 1998 samen optreden, delen een liefde voor het vertalen van Ame rikaanse smartlappen. Nu hebben ze een programma vol wereldhits in ei gen vertalingen. An en Jan traden als duo voor het eerst op tijdens het Lowlands-festi val in 1 998. Een jaar later vielen ze op in de Eurovisienacht van NCRV, waarin ze bewerkingen zongen van What's another year Zonde van de tijd) en Apès toi (Zonder jou). Ook op De Parade viel hen veel lof ten deel. Het is dan ook een opmerkelijk duo: 'een klein druk vrouwtje en een lange sladood', zoals ze zichzelf spottend noemen. Ze zingen solo of in duet, hartverscheurend en kolderiek, zich zelf begeleidend op contrabas, gitaar en accordeon. In hun nieuwe pro gramma, waarin ze op piano worden bijgestaan door Jakob Klaasse, bor duren ze voort op hun succes formule, Love hurts werd Hartzeer, Angie werd Ankie en Sealed with an kiss zingen ze als Zoen van papier. Enkele duetten staan op de CD Meis jes van Jan Rot. Als extraatje tx ze 'elke avond hoog bezoek va bijzondere Nederlander uit de» van kunst, sport of politiek'. M formatie is te vinden op de w www.hummelinckstuurman.nl. Het optreden in het Hoorndei ter begint om 20.30 uur. Een l kost €13,50;'Vrienden van K betalen €11,50. Een diner vot mogelijk vanaf 18.30 uur. Rese is gewenst (tel. 319633). In yogacentrum De Aleph Weverstraat in Den Burg sprei terdag Marieke de Vrij over onderwerpen. De Vrij, die helderhorend als helderspreki belicht deze onderwerpen van collectieve bewustzijn van de tot wie ze spreekt. De bijeen! begint om 14.00 uur, detoegs1 draagt €10,-. Voor aanmeldin! informatie: tel. 319449. Adriaan Dijksen geeft op uitno van de Vogelwerkgroep don! een lezing over Noord- en M Australië. De lezing wordt geh in dorpshuis d'Ouwe Ulo in De en begint om 20.00 uur. De te is vrij.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2