I k Waalder halve marathon beleeft 22ste editie Texel'94 lijdt vierde nederlaag op rij ZDH verliest wedstrijd in tien minuten Oosterend met tien man naar gelijkspel Noord -IDolland CDA NTP TEXELSE JCOURANT' h G-voetballers winnen opnieuw Geen spanning bij biljarten Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Sjoelwedstrijden Oudeschild de provincie Noord-Holland informeert Stemmen op 11 maart voor provinciale staten in Noord-Holland dl< >PvdA Bp. MEER PROVINCIENIEUWS: KIJK OP WWW.NOORD-HOLLAND.NL DINSDAG 4 MAART 2003 Een beeld van de kopgroep In de halve marathon van twee jaar geleden. Voor de 22ste maal staan atleten zaterdag aan de start voor de Halve Marathon van De Waal. Het is nog steeds een evenement van allure, dat vorig jaar zo'n 150 deel nemers naar Texels kleinste dorp lokte. De soep na afloop, de ver loting op startnummer, de video beelden van de wedstrijd en de prijsuitreiking in dorpshuis De Wie lewaal zorgen voor een sfeervolle entourage. Hoofdnummer van de wedstrijd is de halve marathon zelf, een officiële KNAU-wedstrijd, die wordt georgani seerd door de dorpscommissie van De Waal en Atletiekvereniging Texel. Wie er in slaagt het parcoursrecord te verbeteren, kan een premie van £150,- tegemoet zien. De kans dat één van de deelnemers daarin slaagt, ;s ovengens niet zo erg groot. Het ecord bij de mannen is erg scherp en staat al sinds 1984 op naam van Barry Kneppers, die destijds de 21,1 kilometer afraffelde in 1.07.00 uur. Ook de 1.20.30 uur van Katinka Wiltenburg, gelopen in 1991, is een flinke kluif. Dat neemt niet weg dat een spannende strijd kan ontstaan. Vorig jaar liepen Texelaar Lutz Lohse en Bob Bruschke uit Egmond bijna de hele race zij-aan-zij en slaagde Lohse er pas met een scherpe eind sprint in de beslissing te forceren. Het verschil aan de eindstreep bedroeg slechts zes seconden. Als Lohse meedoet, is hij ook dit jaar de favo riet, maar hij heeft zijn deelname nog met bevestigd. Wellicht dat ook een verrassende deelnemer van elders een gooi kan doen naar de overwin ning. Jan Zijm uit Den Burg was vo rig jaar de snelste veteraan (1.27.37). Daarnaast zijn er recreatieve wedstrij den over korte afstanden. Om 14.00 uur, tegelijk met de halve marathon, (Foto archlaf Texatso Couran'' gaat ook een race over 10,6 kilome ter van start. Het startschot voor de jeugd wordt gelost om 13.30 uur. De jongste jeugd (tot en met 11 jaar) loopt 1,2 kilometer, de junioren (12 tot en met 15 jaar) wagen zich aan 2,5 kilometer. De wedstrijd over 3,5 kilo meter is wegens een gebrek aan be langstelling van het programma ge haald Inschrijven kan vanaf 12.45 uur in dorpshuis De Wielewaal. Deel name kost €2,50 voor de jeugd en €6,- voor volwassenen. De organisa tie laat weten dat begeleiders zich niet per fiets over het parcours mo gen begeven. Na afloop worden onder de deelne mers van de 21,1 kilometer enkele prijzen in natura verloot. Deze zijn beschikbaar gesteld door sponsors. Elke atleet knjgt een herinnering. Voor deelnemers van de overkant zet de organisatie taxibusjes in. Deze rijden 'op' de boot die om 12.35 uur uit Den Helder vertrekt. De lopers worden teruggebracht voor de afvaart van 17.05 uur vanaf 't Horntje. Texel'94 heeft zondag voor de lierde achtereenvolgende maal ver ren. De ploeg van trainer Gerrie 'laatsman bood titelkandidaat lamingo's aardig weerstand, loorde ook twee keer, maar miste iet geluk om een goed resultaat in de wacht te slepen. Het verlies (3- 2) brengt cfe Texelaars in serieus legradatiegevaar. )e Texelaars speelden op sport- lomplex 't Lood, dat in de nabijheid 'an de vuilverbrandingcentrale in Ikmaar ligt en eigendom is van AZ. iet was niet de enige band met de rofclub, want spits bij Flamingo's is aurice Gijssen, die in het verleden roor AZ speelde. In de wedstrijd die 'orige maand in Den Burg werd ge peeld en die met 0-2 werd gewon- len door Flamingo's was Gijssen een laag voor de Texelse verdediging. ]aar ondanks de sombere verwach- lingen ging Texel'94 voortvarend van itart en ai na vier minuten gaf Maar- jen Koorn de keeper van de gasthe- in het nakijken (0-1). Dit snelle penmgsdoelpunt werkte positief op het zelfvertrouwen van de Texelaars. In de elfde minuut was Niels Dubbelt dichtbij het tweede doelpunt, maar hij schoot rakelings over. De thuisclub was evenwel met van plan zich zonder slag of stoot te la ten aftroeven. In de achttiende mi nuut moest keeper Bart Heerschap gestrekt naar de hoek om een goed genomen directe vrije trap van links onschadelijk te maken. In de eenentwintigste minuut deed de moeilijk te verdedigen spits Gijssen van zich spreken door de bal in éèn keer vanuit de draai op het Texelse doel te knallen. Zijn vizier stond ech ter nog met op scherp. Vijf minuten later was hij toch succesvol. Hij speelde zijn bewaker uit en pas seerde keeper Heerschap met een strak diagonaal schot: 1-1. Daarna werden de gastheren iets gre tiger en gingen ze ook beter voetbal len. De Texelse defensie moest alle zeilen bijzetten om hen het scoren te beletten. Op slag van rust zorgde Niels Dubbelt voor een opsteker door het tweede Texelse doelpunt te sco ren (1-2). Op een beheerste manier legde hij de keeper van Flamingo's in de luren. Na rust ging het spel aanvankelijk op en weer. De thuisploeg had een licht overwicht, maar slaagde er niet in uitgespeelde kansen te creëren. Aan de andere kant counterde Texel'94 een paar keer gevaarlijk, maar het beslissende tikje ontbrak steeds. Na een kleine tien minuten was het toch weer Gijssen die zijn grote waarde bewees en Flamingo's op gelijke hoogte bracht. Twintig minuten voor tijd zette hij zijn team voor het eerst op voorsprong. In het vervolg zette Texel '94 alles op alles om de gelijk maker te scoren, maar het doelpunt viel niet. Na dertien wedstrijden hebben de Texelaars nu elf punten veroverd, net zoveel als VIOS en maar twee méér dan WSW en Alkmaarse Boys, die de onderste plaats delen. Het is een weinig florissante situatie, maar met nog negen wedstrijden te gaan is Texel'94 nog zeker niet kansloos. Zondag speelt de ploeg op eigen veld tegen Wieringerwaard. én zwakke periode direct na rust leed ZDH zondag op eigen veld de r<las om. De gasten uit Zuidermeer irofiteerden optimaal van een drie tal momenten van nonchalance en logen binnen tien minuten een 1- i achterstand om in een 1-3 voor- prong. Tonder Jan Willem Bakker. Henk Inol en Wouter Bolier, maar mét de orig jaar gestopte Bernard Ipenburg Is 'oproepkracht' speelde ZDH een tug spelletje. De wedstrijd van vo- ge maand tegen Zuidermeer had leleerd dat de tegenstander over een legelijke ploeg beschikt, met een loed middenveld en enkele snelle pitsen, die het echter moeilijk vindt rn zelf 'het spel te maken'. Om het Tuidermeer zo moeilijk mogelijk te taken hadden de Hoornders aarom besloten zich te concentre- ïn op de verdediging. Dat lukte aar- ig, want hoewel de gasten een flink verwicht konden opbouwen, kreeg e ploeg weinig kansen. Slechts een- itiaal moest doelman Chris Stolk ca- pituleren, maar rechterverdediger Peter Eelman schoot te hulp en kopte de bal van de doellijn. ZDH stelde daar enkele scherpe counters tegenover. Spits Niels Dek ker was zijn bewaker geregeld te snel af, maar slaagde er met in de keeper te passeren. Dat lukte wel zijn broer Michiel, die na een pass van Joop Rommets alleen op het doel kon af gaan en keurig afrondde (1-0). Sjoerd Oosterhof was na een verdedigings- fout twee minuten later dichtbij een tweede treffer, maar hij miste het doel op een haar na. Daarna nam Zuider meer het heft stevig in handen, maar verder dan een flink aantal corners kwam de ploeg niet. Vijf minuten voor rust leek ZDH alsnog de tweede treffer te scoren, toen Joop Rommets na een vlotte aanval en een passje op maat van Niels Dekker vanaf de rand van het strafschopgebied vrij kon in schieten. Het schot, met zijn 'ver keerde' linkerbeen, miste echter kracht. In de openingsfase van de tweede helft sloeg ZDH drie flinke flaters, die meedogenloos werden afgestraft door Zuidermeer. Driemaal lag bal verlies aan het doelpunt ten grond slag, waarvan tweemaal nadat ZDH een inworp had mogen nemen. Na dat de gasten 1-3 hadden gemaakt, had de thuisploeg nog een half uur de tijd om iets terug te doen. Daartoe werd naast Daan van der Slikke ook Ronald Biesboer ingebracht, die vrij wel op de kop af een jaar geleden zijn been brak op het voetbalveld en nu zijn rentree maakte. Maar hoewel de werklust terugkeerde en achterin het slot weer op de deur werd gedaan, kon ZDH in aanvallend opzicht wei nig uitrichten. Biesboer leek zijn rent ree met een klem feestje te kunnen afsluiten toen hij uit een vrije trap hard op doel kopte. Helaas voor hem en zijn ploeggenoten ging de bal net naast. Zondag krijgt ZDH opnieuw de kans de eigen supporters eindelijk weer eens op een mooi resultaat te trakte ren. Opponent is dan de vrijwel on aantastbare koploper Petten. fet G-team van Texel'94 heeft za- Srdag op eigen terrein een belang- jjke overwinning geboekt. Tegen 'norland werd het 2-1, waardoor Texelaars nu na drie wedstrij- sn negen punten hebben vero- srd en de koppositie stevig in anden hebben. rexel'94 - dat voorafgaand aan de [edstrijd z'n jarige trainer en fheidsrechter Henk de Ruyter in het innetje zette - kon over een bijna volledige selectie beschikken. Alleen Chiel Dreessens en Chris Zijm had den met gezondheidsklachten afbericht gedaan. Het Amsterdamse Voorland telde drie nieuwe spelers. Dat was goed te merken, want de ploeg was aanmerkelijk beter dan vorige maand, toen de Texelaars op eenvoudige wijze met 8-1 wonnen. Ditmaal ging het een stuk moeilijker. Toch werd na het tien minuten 1 -0, toen Robert Eelman een punter los liet waar de keeper zich op verkeek. Goed voorbereidend werk van Jos en Paul Bakker bracht halverwege de eerste helft Theo Franchimon in stel ling (2-0). De aanvoerder van Voor land bracht vlak voor rust de span ning terug door de bal uit een corner keurig in te koppen (2-1). Na rust kregen beide ploegen diverse kansen. Robert Eelman had zelfs meerdere mogelijkheden om zijn ploeg in veilige haven te loodsen, maar hij was weinig gelukkig in de afwerking. De aanvoerder van Voor land kopte de bal uit een corner op de lat en was nog enkele keren dicht bij een treffer, maar ook hij slaagde er niet in te scoren. De verdediging van Texel'94 stak goed in elkaar. Peter Breuer, Jos Bakker en Raymond Molanus maakten een ingespeelde indruk, terwijl keeper Frans Bos even eens in goede vorm stak. Zaterdag speelt Texel'94 opnieuw thuis. Op bezoek komt dan KGB uit Bovenkarspel, dat met acht punten uit vier wedstrijden op de tweede plaats staat. De ontmoeting tussen biljart vereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp en De Gepikeerde Bal uit Den Burg werd een saaie wedstrijd. De bezoekers voelden zich in café De Rog in De Cocksdorp als een vis in het water. De Gepikeerde Bal won liefst zeven van de negen partijen. Alleen Martijn Former en Fred van Ankeren wisten de eer van De Door stoot te verdedigen De beste speler was Willem van der Linden van De Gepikeerde Bal, die met een gemid delde van meer dan twee en een hoogste serie van tien caramboles een heel goede avond had. De spe lers van De Doorstoot kwamen niet in hun spel en presteerden onder de maat. Donderdag wordt de revanche gespeeld in café In den Grooten Slock in Den Burg. Uitslagen: F Klok-R. Fokkema 0-2, J. Smit-D van der Slikke 0-2, M. Former-J. Koomen 2-0, M Boon- J. Dros 0-2, P Zijm-J van der Wal 0-2, W Homan-J. van Trigt 0-2, E. Boon-K. van Damme 0-2, S. Dijkstra-J Veeken 0-2, P Dragt-W van der Linden 0-2, F van Ankeren-D. Keijser 2-0. Woensdag 5 maart 1800 De Krim E2-Texel M De Krim 18.45 SVO C1-Krim C1 Franchimon 19.35 Klif dames-? Klif 20.25 De Krim 5-Texel 5 De Krim 21.35 Jelleboog 3-Klif 4 J'boog Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 6 maart 18.00 De Krim D2-De Krim D3 Krim 18.45 SVO 5-De Krim 6 SVO 19.35 RAB 1-De Koog 1 Van Putten 20.25 SVO 6-ZDH 2 SVO 21.15 SVO 4-NIOZ Kuipers SVO heeft zaaldienst. Vrijdag 7 maart 18.15 ZDH 1 -Texel 3 Van Putten 19.05 Texel 1 -SVO 2 Bakker 19.55 Texel 2-J'boog 1 Van Beek 20,45 SVO 1-Casino 1 Kuipers 21.35 De Krim 1 -Mantje 1 Sangers 22.25 Klif 1 -De Krim 2 Molanus Klif heeft zaaldienst. Zaterdag 8 maart W'meer A1 -Texel'94 A1 14.30 Texel'94 A2-Volendam A3 13.30 AFC'34 B2-Texel'94 B1 12.45 Callantsoog B1-De Koog B1 14.00 Texel'94 C1-ZAP C1 14.30 Succes C1 -Texel'94 C2 14.30 Texel'94 C3-Succes C2 13.30 Den Helder C2-Oosterend C1 14.30 Texel'94 D1-Den Helder D1 11.45 Den Helder D2-Texel'94 D2 9.30 JVC D3-Texel'94 D3 9.00 Texel'94 D4-Kaagvogels D2 11.45 Texel'94 D5-Succes D3 11.45 De Koog D1 -Petten D1 12.00 Winkel D1-Oosterend D1 10.00 Oosterend D2-N. Niedorp D2 11.45 SVA M3-Oosterend M1 10.00 G-voetbal Texel'94-KGB 13.30 Texelse pupillencompetitie ZDH E1-Texel'94 E4 9.30 Real Madrid-De Koog F1 9.30 SVO F2-SVO F1 9.30 Barcelona-SVC F1 9.30 Arsenal-Liverpool 9.30 Texel'94 E1-Texel'94 E3 10.30 De Koog E1-SVC D1 10.30 ZDH D1-Texel'94 E2 10.30 SVO E1 -Texel'94 D6 10.30 SVCE1-SVOE2 10.30 Zondag 9 maart Texel'94-Wieringerwaard 14.00 ZDH-Petten 14.00 Vesdo-De Koog 14.00 GSV-Oosterend 14.00 Texel'94 2-Spartanen 2 12.00 DFS Alkmaar 8-Texel'94 3 14.30 N. Niedorp 3-Texel'94 4 14.00 VZV 7-Oosterend 2 12.30 Texel'94 M1-RKEDO M1 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog 10.30 De Waal-Texelse Boys 10.30 Zaterdag 1 maart WGW B2-Texel'94 B1 0-5 Hollandia T. C1 -Texel'94 C1 5-2 Koedijk C3-Texel'94 C2 1 -4 G-voetbal Texel'94-Voorland 2-1 SV Oosterend heeft zondag voor de tweede keer in één maand een gelijkspel moeten toestaan tegen Schellinkhout (1-1). Jammer vpor de als derde geklasseerde ploeg van coach Richard Daalder, die koploper Petten verder zag uitlo pen. Knap was wel dat Oosterend er met één speler minder in slaagde de tegenstander soms geheel te overtroeven. Zwaar gehavend begon Oosterend in Schellinkhout aan de wedstrijd. Jan Bloem, Rinze Douma, Alexander Witte, Sil van Dijk, Cor Vlaming en keeper Diederik Kruithof ontbraken, waardoor het nog moeilijk was een elftal op de been te brengen De ge routineerde Marco Drijver bleek be reid onder de lat te gaan staan, voor de twee resterende veldspelers moest een beroep worden gedaan op Michel Heidbuurt - die 's ochtends in Sint Maarten nog een volledige wed strijd had gespeeld met het tweede team - en zaalvoetballer Pim Witte, die zelden of nooit op het veld actief is. De invallers weerden zich kranig. Heidbuurt kreeg al na een kwartier last van kramp, maar ging op zijn tandvlees door, terwijl het aan de uit stekend keepende Drijver te danken was dat Oosterend niet al in de eer ste helft op grote achterstand werd gezet. Na een half uur moesten de gasten ook nog met een man minder verder, toen de matig leidende scheidsrechter een overtreding op routinier Ger Vlaming onbestraft liet en het slachtoffer reageerde met een hartgrondig 'lui!' Ook Oosterend kreeg kansen, maar slaagde er niet in het net te vinden. Eén minuut voor tijd werd het toch 1 -0 voor Schellinkhout, toen de buitenspelval van de Oosterenders met werkte en één van de spitsen dankbaar profiteerde In de rust riep coach Daalder zijn mannen op zich nog niet gewonnen te geven en te blijven knokken. Zijn woorden vonden weerklank, want het strijdlustige Oosterend deed het in de tweede helft voortreffelijk. De ploeg speelde Schellinkhout soms hele maal zoek en kreeg kans op kans. Na een kwartier zorgde de zwaar ver moeide Heidbuurt verrassend voor de gelijkmaker. Hij wilde vanaf links een voorzet geven, maar aarzelde zijn 'slechte' linkerbeen te gebruiken en besloot op het laatste moment een passje met de buitenkant van zijn rechtervoet te geven. Hij 'faalde', want hij raakte de bal met zijn punt, waardoor het kleinood in de kruising zeilde: 1-1. In het vervolg was SVO meerdere malen dichtbij een tweede treffer. Ad Guldemond schoot de bal met een omhaal in de kruising, maar de scheidsrechter keurde de treffer af wegens buitenspel. De leidsman maakte zich toch niet populair bij de Texelaars, want een glaszuiver geval van hands in het strafschopgebied van Schellinkhout liet hij onbestraft. Toch leek Oosterend de wedstrijd te beslissen, toen Guldemond zijn te genstander op het verkeerde been zette en ook de keeper passeerde. Zijn inzet werd echter door een ver dediger op het laatste moment van de lijn gehaald. Texelse pupillencompetitie De Koog F1-Juventus 1-1 SVO F1 -Real Madrid 5-1 Liverpool-SVO F2 16-0 SVC F1-Arsenal 0-5 Texel'94 E1-De Koog E1 1-6 Texel'94 E2-Texel'94 E3 3-1 Texel'94 D6-Texel'94 E5 6-1 Texel'94 E4-SVO E1 2-1 SVO E2-ZDH E1 0-12 Zondag 2 maart Flamingo's-Texel'94 3-2 ZDH-Zuidermeer 1-3 Schellinkhout-Oosterend 1-1 Jisp-De Koog (eerder gestaakt) 3-2 Texel'94 3-Schagen 4 1 -6 Petten 2-Texel'94 4 5-4 Sint Boys 4-Oosterend 2 0-4 In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild was het donderdag gezellig druk bij de jaarlijkse sjoelwedstrijden, 's Mid dags speelden 83 kinderen in de leef tijd van twee tot dertien jaar. In de gymzaal stonden toestellen waarop de jeugd zich kon uitleven. Daarbij was de tumblingbaan weer favonet. s Avonds was het met 21 deelne mers minder druk. Vooral de oudere jeugd liet het afweten. Met 147 pun ten werd Mientje Eelman uit Den Burg winnaar Uitslagen: 0-6 jaar: 1Lisa Smit; 2. Youri Slik, 3. Sander Maat 7-9 jaar: 1. Myren Helleman; 2. Carla Kalverboer; 3. Bram Lammers. 10-12 jaar 1. Pim Stam; 2. Sam Kossen; 3. Susanne de Vries. 13-16 jaar 1 Marieke Wuis; 2. Marit Tuitman; 3. Simone Kooger. 17 jaar en ouder 1Mientje Eelman, 2. Sjoerd Jan Bosma. 3. Ynte Adema. (Advertentie) PROVINCIE ■k Op de vorige week geplaatste pagina van de provincie Noord-Holland met het overzicht van de partijstandpunten van de politieke partijen die deelnemen aan de statenverkiezingen op 11 maart zijn enkele storende fouten geslopen. Op de achtste plaats was ten onrechte het logo van Leefbaar Nederland opgenomen. Leefbaar Noord-Holland is onafhankelijk van de landelijke groepering en kent een eigen logo. Bij ae SP en Amsterdam Anders ontbrak de partijnaam. Hierbij alsnog het volledige overzicht van alle partijen en namen lijsttrekkers. Kijk voor de partijstandpunten op www.noord-holland.nl. een van Lijst 1 WD: Henry Meijdam Lijst 4 GROENLINKS GroenLinks: Bart Heller Lijst 7 DE GROENEN De Groenen/Noord Holland Anders: Ruud Repko Lijst 10 Amsterdam Anders: René Danen Lijst 13 Lijst Pim Fortuyn: Bas Admiraal Lijst 2 PvdA: Marleen Barth Lijst 5 D66: Patrick Poelmann eetbaar oord-hoilan Lijst 8 Leefbaar Noord-Holland: John Smit Lijst 11 Ouderenpartij NHAfSP Ouderenpartij NH/VSP: Piet Bruijstens Lijst 14 Nieuwe Toekomst Partij: Jos Bron Lijst 3 CDA: Hans ScJiipper SP: Mienk Graatsma Lijst 6 LccffcMr Provtncfnho Par NI Lijst 9 Leefbaar Provinciale Partij: Gerard Cevat Lijst 12 Nieuwe Communistische Partij: Willem Gomes (programmapunten niet vermeld op pagina) Lijst 15 -Christenunie ChristenUnie-SGP: Jan Bezemer

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7