'Discotheek met 600 iezoekers kan niet uit' Piet Zoen Cjrocn Twartsjexels 'in het harL, Opknapbeurt voor iepen Molenlaan Zóón kaffdiSïa.t Jetouwtrek over aantal bezoekers 'Amber' Leerlingkoks bereiden viergangendiner Camping seizoenkrachten is definitief van de baan i Wachten met nieuwe boot? Onder de pomp Mast De Cocksdorp moet 1 juli weg zijn f Grisnigt en Lap kandidaat voor polderbestuur Ontheffing voor puinbreker Behoud IJskaschool Statenkandidaten Havenmeester Kamerlid SP stelt vragen over veerverbinding VW start extra reclamecampagne -- cHet Scnauten tyhuys Lijst Nr.6 VRIJDAG 7 MAAHT 2003 ERICHT 15 SEPTEMBEH 1887 - NR. 11760 rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg veel bezoekers mogen er ;s maximaal bij discotheek er in De Koog naar binnen? over verschillen de meningen, ens de gelijknamige exploi- maatschappij uit Huizen moe- let er minstens 1250 zijn, maar ezwaarmakers houden het op s van uitspraken van de ge- nte op maximaal 600 bezoe- Maar dat is een aantal dat ens de pachters een gezonde Srijfsvoering in de weg staat en ijat geval zal de disco komende mer volgens hen vermoedelijk :ht blijven. Bnaximumaantal bezoekers wordt momen in de nog vast te stellen ikersvergunning van de in aan- zijnde discotheek, die onder is van het complex De Nieuwe [omst. In een artikel in de Texelse int, waarin de pachters onlangs len geïntroduceerd, sprak een voerder over 'een zaak waar nden mensen in kunnen'. Dat ide volgens de pachters tot een ■actie van de preventieambtenaar in de gemeente, die uit zou gaan in een veel lager aantal, et aantal van 600 bezoekers werd enoemd in de roerige aanloop van e bouw van de discotheek. Horeca- ixploitanten uit de badplaats vrees- len dat een veel grotere discotheek lan de oude Toekomst ten koste zou 'van hun klandizie. Onder ande- lein Stam - toen uitbater van De en Reinier van der Veen - voor van SamSam, nu van café irs. Ze waren niet tegen de vbouw op zich, maar wel tegen istiging van een mega-disco die ilandizie wegtrekt. In zittingen de commissie beroeps- en be- rschriften kwamen de aantallen ekers nadrukkelijk ter sprake. Er is toen gezegd dat in die jnning zou worden vastgelegd ir gelijktijdig maximaal 600 be ers binnen mochten zijn. Op van die uitspraak hebben we verder geprocedeerd. En er it geen open doorgang zijn tus- le disco en het grand-café, wat Aris van der Slikke uit Den vindt dat Teso moet wachten het in de vaart brengen van nieuwe veerboot. Volgens hem ten de bestaande schepen de st nog lange tijd op verant- rde wijze onderhouden of kan len besloten een tweede- s veerboot uit Zeeland over te in. 'oor de nieuwbouw gereser- le gelden kunnen in dat geval een deel worden gebruikt voor sverlaging als compensatie voor riefsverhogingen die nodig zijn sso moet meebetalen voor de itructuur op de wal. Het zal dan net nodig zijn de fuikhavens te eden, een operatie die Teso in e instantie zelf wil betalen. Van likke vindt dat de aandeelhou- het bestuur in een speciale ver- ring opdracht moeten geven om >p de plaats te maken. Hij licht pvattingen toe in een lijvig inge- en stuk elders in deze krant. nu kennelijk wel het geval is.' Dat laat ste is niet het geval, laat de uitbater nu weten. 'Er komt een sluis met drie deuren die eerst moet worden gepas seerd.' Stam heeft het sterke ver moeden dat de pachters bij het aan gaan van het contract niet op de hoogte waren van de beperkingen die aan de exploitatie kleven. Het gerucht dat de pachters zich al zouden heb ben teruggetrokken, spraken ze deze week echter tegen. Spraakverwarring Een woordvoerder van de exploitatie- maatschappij uit Huizen, die met met z'n naam in de krant wil, houdt het op 'een spraakverwarring' 'Die 600 zijn inderdaad genoemd, maar in het eer ste plan, toen er nog werd gesproken over een discotheek met één verdie ping. Maar later is de bouwvergun ning verleend voor een disco met twee verdiepingen. Een discotheek met veel meer oppervlakte dus. Het netto vloeroppervlak, de inrichting en het aantal en de breedte van de nooduitgangen zi|n factoren die be palen hoeveel bezoekers er tegelijk binnen mogen zijn. Daarvoor bestaan wetteli|ke eisen. Voor discotheek Amber betekent dit dat er op z'n minst zo'n 1250 mensen naar binnen kunnen. Als de gemeente Texel daar van zou afwijken, dan zou dat bete kenen dat er op het eiland aanvul lende eisen worden gesteld Maar Ik kan me niet voorstellen dat een ge meente die een bouwvergunning ver leent voor een discotheek waar 2000 man in kunnen er maar 600 toestaat.' Van aanvullende wettelijke eisen is volgens de gemeente geen sprake Geen zekerheid Hoewel in de bouwvergunning geen aantal bezoekers is opgenomen, is het getal van 600 tot 700 volgens bur gemeester Geldorp inderdaad ge noemd. 'Niet alleen genoemd, het staat ook zwart-op-wit', vertelt Rein ier van der Veen, die niet van plan is Lees verder pagina 5 De omstreden plannen om op een of meer plaatsen op Texel cam pings aan te wijzen waar seizoen krachten worden gehuisvest, zijn van de baan. Het college is tot de conclusie gekomen dat dergelijke centrale voorzieningen niet nodig zijn en dat de betrokken bedrijven de mogelijkheid moeten krijgen om tijdelijke medewerkers zelf onder te brengen. Bij een door de branche (TVO, TVL, WLTO en Bloembollencultuur) inge steld onderzoek, waaraan door 17 ondernemers werd meegewerkt, bleek dat de huisvestingsbehoefte minder groot is dan wel eens is ge dacht. In het voorjaar zouden 124 personen moeten worden onderge bracht, in de zomer 180, in de herfst 128 en in de winter 38. Belangrijk is dat het overgrote deel van deze be hoefte bestaat bij één onderneming, het bollenbedrijf van Hoogenbosch. Uit hetzelfde onderzoek bleek dat veel bedrijven al voorzieningen heb ben getroffen voor het onderbrengen van personeel. In het licht daarvan wordt een camping waar seizoen werkers van verschillende bedrijven worden ondergebracht niet zinvol gevonden Intussen zijn bij de gemeente een aantal concrete verzoeken voor het toestaan van personeelshuisvesting ingediend. Het college is bereid deze onder voorwaarden in te willigen. Zo mag strandexploitant Schuiringa me dewerkers onderbrengen in zijn ge bouw aan het Wezenland in Den Burg, mag strandexploitant Boom tij delijk huisvesting bieden in enkele units die van de Vrije School zijn over genomen, mag Groen van De Robbenjager een extra stacaravan op zijn camping plaatsen en mag Hoogenbosch doorgaan met het huisvesten van personeel bij zijn be- drijf aan de Rozendi|k. Ook mag Westdorp op De Sluftervallei drie extra stacaravans plaatsen. De for mele regeling verschilt per geval: ge dogen, een tijdelijke bouwvergunning of een artikel 19-procedure. Het college laat weten dat het scherp zal blijven letten op (brand)veiligheid. Er wordt bijvoorbeeld hard opgetre den tegen het huisvesten van men sen in caravans die in schuren staan. Het is ook om veiligheidsredenen dat het college de huisvesting van de Utrechtse badmeesters op Scholleboe niet verantwoord vindt. Als mevrouw Bakker wil doorgaan met het onderbrengen van de bad meesters zal worden gedoogd dat zij daarvoor een grote legertent op het erf zet. Zes leerlingkoks van het ROC deden maandag mee aan een kookwedstrijd in de keuken van de OSG. De op dracht was het bereiden van een luxe viergangendiner met daarbij het ma ken van een calculatie voor de in koop, de mgrediëntenlijst, receptuur en bereidingswijze. Winnaar in de categorie gourmande werd Jan van Heerwaarden van Hotel Opduin. In de categorie decoreren en garneren werd Ruben Dekker van stadscafé en restaurant De Keizerskroon uit Den Helder eerste. Verder werd aan de wedstnjd deelge nomen door Milas van der Plaats, Rik van Katwijk, Martin Imhof en Vincent de Graaf. Al direct nadat initiatief neemster Sylvia Roozendaal, docent van het ROC, het startsein had gege ven, bleek dat elke kok er zijn eigen werkwijze op nahield. De een begon met het slaan van de eiwitten voor een parfait, terwijl een ander eerst botten en karkassen in de oven schoof om daarvan bouillon te trek ken. Onderwijl werd 'achter de ka chel' druk in potten en pannen ge roerd en deed de geur van rookovens en soepen de juryleden het water in de mond lopen. De deelnemers wer den beoordeeld door Mark Röpke van strandpaviljoen De Zeester, Aart Wijker van hotel Opduin, Stefan Smit van hotel Molenbos, Heere Ooster haven van Rotisserie 't Kerckeplein en Harry Zigterman van stadscafé en restaurant De Keizerskroon, Buiten de kookwedstrijd om werd in samen werking met het Neerlands Wijnhuis en de Texelse Bierbrouwerij ook een bier- en wijnproeverij gehouden. De gemeente heeft opnieuw haar tanden laten zien aan telecom municatiebedrijven die hun anten nemast voor mobiele telefonie lan ger laten staan dan de tijdelijke bouwvergunning toelaat. Het be drijf 02 (vroeger Telfort) moet zijn GSM-mast aan de Langeveldstraat in De Cocksdorp vóór 1 juli hebben verwijderd, anders is het een dwangsom van €10.000,- per dag verschuldigd, een bedrag dat kan oplopen tot maximaal €300.000,-. De bedrijven Ben en Dutchtone, die hun antennes in dezelfde mast hebben aangebracht, hangt een dwangsom van €5.000,- per dag boven het hoofd. Voor de mast was aanvankelijk voor maximaal vijf jaar vergunning gege ven. Naar aanleiding van protesten van omwonenden werd daar maxi maal één jaar van gemaakt, een ter mijn die 1 |anuari j.l. afliep. Het was Een takje hier en een takje daar. Me dewerkers van gemeentewerken zor gen ervoor dat de iepen aan de Molenlaan in De Cocksdorp er de komende tijd weer gesoigneerd bij staan. De bomen worden sinds deze week van diverse takken ontdaan. zodat die niet meer omlaag kunnen vallen. Het snoeiwerk is onderdeel van het onderhoud dat eens in de zoveel tijd wordt gepleegd aan de karakteristiekste bomenlaan van het eiland. Er hoeven geen iepen te wor den gerooid, vertelt Niek Blom van gemeentewerken. De bomen worden al jarenlang ingeënt tegen de iep ziekte. Op de foto zijn Kees Koopman en Jos Rijkers bezig met snoeiwerk. Ze worden begeleid door machinist Sjef Buisman. De Molenlaan is tijdens de werkzaamheden afgesloten. (Foto Jeroen ven Hottum) weel stemmen zal de Nieuwe komst Partij in De Koog dins- trekken, 600 of 1250? de bedoeling de antennes voor die tijd aan te brengen in de C2000-mast die bij de vuurtoren is gepland, maar dat lukte niet omdat de bouw van deze definitieve mast is vertraagd. Op grond van dat laatste verzocht 02 de termijn op te rekken. Als de antennes voortijdig weg gaan, zal er een gat vallen in de telefonische dekking waarvoor de betrokken bedrijven ver plicht zijn te zorgen. Bovendien drei gen dan schadeclaims van klanten. Het college heeft besloten respijt gegeven tot 1 juli omdat van het mi nisterie is vernomen dat de C2000- mast er dan in elk geval staat. Wim Grisnigt uit Den Burg en Arie Lap uit Den Hoorn zijn kandidaat voor het nieuwe bestuur van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Grisnigt maakt op het moment deel uit van het overgangsbestuur, dat de zaken behartigt sinds de fusie tussen het Waterschap Hollands Kroon en het Hoogheemraadschap voor Uit- waterende Sluizen op 1 januari een feit werd. In totaal staan 137 gega digden op de kandidatenlijst. De beide Texelaars zijn kandidaat in twee verschillende categorieën. Grisnigt is dat in de categorie Ge bouwd. die tien van de veertig zetels in het algemeen bestuur levert. Lap is van de categorie Ingezetenen, goed voor twintig zetels. Om een eerlijke verdeling van bestuurders over het gebied te krijgen, is het werkgebied van het hoogheemraad schap opgedeeld in drie districten: A (noord), B (zuid-west) en C (zuid oost). District A levert in de catego rie Gebouwd drie zetels en in Ingeze tenen zes. Grisnigt is één van de Aannemmgsbednjf Bakker Texel BV mag van het college gebruik maken van een mobiele puinbreker op het Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Met de machine zal het puin van de recentelijk gesloopte bungalows wor den vermalen tot opnieuw te gebrui ken granulaat. Als regel is het gebruik van een puinbreker verboden, maar het college geeft ontheffing onder voorwaarde dat de hinder die de machine in de omgeving veroorzaakt beperkt blijft. Onder meer is bepaald dat het geluidsniveau niet hoger dan 102 dBa mag zijn, dat de machine alleen overdag tussen 8.00 en 17.30 uur mag werken en dat er geen stof tot buiten het werkterrein mag door dringen. twaalf kandidaten, Lap is er één van negenentwintig kandidaten. De kans dat de Texelaars worden gekozen lijkt dus met zo heel erg groot. Om een kans te hebben, is het in ieder geval noodzakelijk dat ze de stemmen krij gen van zoveel mogelijk Texelse stemgerechtigden. De verkiezingen zijn schriftelijk. Tus sen 23 en 29 april valt bij alle Noord hollandse huishoudens boven het Noordzeekanaal een stembiljet op de deurmat, ledereen van 18 jaar en ouder mag stemmen. Zij kiezen de kandidaten die zich beschikbaar heb ben gesteld voor de categone Inge zetenen. Bezitters van onroerende goederen krijgen daarnaast nog extra stemrecht voor respectievelijk de categorieën Gebouwd en Ongebouwd. Eigenaren van bedrij ven (Bedrijfsgebouwd) stemmen niet zelf, maar worden vertegenwoordigd door de leden van de algemene be sturen van de Kamers van Koophan del van Alkmaar en Amsterdam Losse nummers 0,90 Mirjam Maas uit De Waal is een actie gestart om de Redmer IJskaschool volgend schooljaar toch open te kun nen houden. Ze hoopt daarvoor mi nimaal dertig kinderen te vinden. Pagina 2 Piet Zoon en Sascha van den Brakel. Aan de ene kant de ervaren politicus die al periodes in Provinciale Staten meedraait. Zij is de nieuwkomer in de Statenbankjes, een 26-jarige Texelse die politiek bewust is, ambitieus en open staat voor zaken. Een dubbel portret. Pagina 7 De Fries Foppe Visser (38) is deze week begonnen als nieuwe haven meester in Oudeschild. Zee en water zijn geen onbekenden voor de nieuwe havenmeester. Pagina 9 Tweede-Kamerlid Arda Gerkens van de Socialistische Partij heeft de demissionair minister van Ver keer en Waterstaat Roelf de Boer maandag opheldering gevraagd over de aanbesteding van de Texelse veerdienst. Ze zag op TV Noord-Holland een programma over de kwestie en zocht contact met haar Texelse partijgenoot Jesse Hoven, die haar het artikel in de Texelse Courant toespeelde. Gerkens wil weten of er inderdaad een contract van tien jaar wordt ge sloten met een veerdienstexploitant en - als dat zo is - wanneer dat gaat gebeuren. Ook vroeg ze de minister in hoeverre de veerponten naar de Waddeneilanden gezien moeten wor den als normaal openbaar vervoer, omdat er geen reëel alternatief mo gelijk is. Het Kamerlid informeerde ook naar de reden waarom de minis ter een gebruiksvergoedmg voor de havenfaciliteiten wil vragen. En of het klopt dat deze vergoeding tot dusver niet werd geheven omdat de veer dienst een ontbrekende schakel in het vervoer is. Andere vraag is of de minister het verantwoord vindt dat Teso, vooruitlopend op de aan besteding, noodgedwongen kosten besparend moet werken. Gerkens: 'Kunt u uitsluiten dat hierdoor de kwaliteit en service in het geding ko men? Zo ja, welke garanties kunt u geven? Zo nee. wat voor maatrege len gaat u hiertegen nemen?' Andere vraag is of de bewindsman de maat regel een zinvolle bijdrage vindt aan verbetering van het openbaarver voersnetwerk. En tenslotte. 'Deelt u de mening dat de exploitatie door gebruikers van de veerdienst, die nu aandeelhouder van Teso zijn. een betere garantie biedt op een echte openbaarvervoersverbinding dan een commercieel bedrijf?' De minister antwoordt over drie weken. (Advertentie) Om het stagnerende toerisme naar Texel een extra impuls te geven heeft de VW het initiatief genomen voor een extra promotiecampagne. Er worden onder andere spoties op de radio uitgezonden, een middel waarmee in het verleden al eerder succes werd bereikt. Zowel Teso als de Rabobank heeft inmiddels toe gezegd hieraan financieel bij te dra gen. Ook de besturen van TVL. TVO en Horeca Texel staan positief te genover het initiatief. Jook Nauta (Horeca Texel): 'Er leeft een breed gevoel dat er een negatieve trend op komst is. Het is belangrijk om nu al in te grijpen en niet als de terug gang daadwerkelijk voelbaar is. De promotieacties, waarvan alle secto ren op Texel moeten meeprofiteren, is om te voorkomen dat we in een proces terechtkomen waann we af glijden. Het licht staat op oranje.' In tegenstelling tot TVL beschikken TVO en Horeca Texel met over vol doende budget hiervoor. Daarom doen deze organisaties eind deze week een brief de deur uit waarin de ondernemers wordt gevraagd €25,- of meer over te maken voor extra promotie. X Drank'cn spijslokaai Groeneplaats Den Burg tel. 3210 32 (Advertentie) VERKIEZING PROVINCIALE STATEN

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1