3 ield voor gehandicapten uithef Cabaret-café F amilieberichten .TEXELSE COURANT' Eilandcompetitie volleybal Diabetes Vierde plaats Eilandschutters Anders Dansgroep koopt historische sieraden Onder invloed Pax Christi zoekt gastgezinnen \va Jari rJexel aartjes VRIJDAG 14 MAART 2003 lasisschool Durperhonk in De jocksdorp heeft woensdagoch- and twee cheques van €850,- verhandigd aan vertegenwoordi- ers Carole Thate van de Johan iniijff Welfare Foundation en Henk Vries van budovereniging hima. irecteur Kor Posthumus overhandigt de leque aan Carole Thate. e kinderen hadden het geld opge- aald met een fancyfair, een sponsor- iop rond de school en het opruimen in zwerfvuil bij vakantiecentrum De jnm. Omdat de kinderen in januari adden gewerkt aan een project over ahandicapte kinderen, werd voor de felfare Foundation en Shima geko- Bn. Thate, oud-aanvoerster van het lederlands hockeyelftal, liet de kin- In verband met de Horecabeurs wordt de voor 18 maart geplande ronde van de eilandcompetitie volley bal uitgesteld naar 25 maart, tslagen 11 maart iash'68 Piet Kooger-Bruintje Beer 1 -2, iash'68-NBC Eelman Partners 1-2; ibeko-Cocky's Kapsalon 0-3; NIOZ- irtshop Texel 2 0-3; In den Grooten ;k-Maarco Bouw 2-1Twaalf Balcken- Paal 28/De Krim 0-3; De Krim-Sportshop Texel 11-2; Westerlaken-Natuurwinkel 3- Qj| Ecotiem-Texelse Autocentrale 0-3, •SO-Super de Boer 0-3; OSG- Jtenhove 11-2; Agrtfirm-CV11-2; Lange- Id&deRooy-De Wit Installatietechniek [0; Swier Groente Fruit-NIOZ 2-1De ideboom-Zandbank 3-0; Bouwcenter ib-Kevermuseum De Bocksberg 3-0, lbobank-Tatenhove 2 2-1. idstrijdleiding Daan en Dick. deren weten dat de €850,- wordt besteed aan gehandicapte kinderen in Nederland en enkele ontwikke lingslanden. Ze nodigde de Durper leerlingen uit om in september de open dag in het Olympisch Stadion in Amsterdam te bezoeken om daar diverse vormen van gehandicapten sporten te beoefenen. Henk de Vries nodigde de kinderen uit om samen met hem de €850,- te besteden aan het uitzoeken en kopen van prijzen voor het jaarlijks judotoernooi voor verstandelijk gehandicapten. Dat wordt dit jaar op 27 september in Den Burg gehouden. De Vries nodigde de kinderen ook uit tijdens het toernooi de prijsuitreiking ter hand te nemen. De afdeling Den Helder en omstreken van de Diabetesvereniging Neder land verzorgt dinsdag 8 april in sa menwerking met Gemini Ziekenhuis een informatieavond met de naam 'Wie een hart heeft. en diabetes'. Op het programma staat onder meer de vertoning van een videofilm over hart- en vaataandoeningen bij diabe tes en een presentatie over het be lang van een gezonde leefstijl. De bijeenkomst wordt gehouden in de Blauwe Zaal van het ziekenhuis in Den Helder en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen via tel. 0223-631901 en 0223-631856. Aanmelden kan (op werkdagen) bij het Patiënten Service Bureau, tel. 0223-696346. Handboogvereniging De Eiland- schutters eindigde in de winter competitie van NoordkopA/VSOV in Den Helder op een vierde plaats. De competitie, waaraan vier verenigin gen deelnamen, werd gedurende vijf weekeinden verschoten in sporthal De Dukdalf in Den Helder. Individueel behaalden de Texelse boogschutters goede resultaten. Evalme van Woerlee scoorde 721 punten en ein digde op een eerste plaats bij de eer ste klasse dames. Gert Jan Schoorl eindigde met 768 punten op een derde plaats in de eerste klasse he ren. Ronald Witte, Edo Rutten en Ben Moor eindigden in deze klasse op een zesde, zevende en tiende plaats. Bij de tweede klasse heren eindigde Jaap Jager met 693 punten op een derde plaats. Johan Tromp en Frans Schrama kwamen hier op een vijfde en een achtste plaats. Henk Witte schoot zich bij de veteranen naar een zesde plaats. 'Pip Bamard cn Janicn de Bruijn bespreken het lokale nieuws' lerzijds zijn wij erg gesteld op een- lidige aanduidingen. Wie in een wil- ;eurig huis om zich heen kijkt, weet It zich achter het behang, in demu- of onder de plint een woud aan ibels bevindt. Kabels die als navel- ngen het ene huis met het andere met de wereld verbinden, itriciteitskabels, telefoonkabels computerkabels. Sommige men- maken er daarbij een sport van iierbundels als kabeltrossen te ont- ikelen, maar dat is optioneel. Toch laar één kabel „dé kabel". Dat is kabel zonder wie ons oog op de ireld slechts drie netten zou geven zonder welke we het moesten Hen met alleen een door een :orger bezorgde Texelse Courant, kabel. Alsof bij het bestaan van :e kabel alle andere verbindingen het niet zouden vallen. Bewoners het buitengebied zal vaker ge- igd worden of ze op de kabel zijn igesloten dan op het riool. k Jet is als met de pil. Ook zo'n een- lidige aanduiding. Mijn grootmoe- - God hebbe haar ziel - slikte lelijks ettelijke pillen, waarvan mige van levensbelang, maar dè was daar zeker met bij. Zoals met kabel altijd de televisiekabel wordt loeld, is dé pil altijd de liconceptiepil. Beiden hebben de indeling en vrijetijdsbesteding veel mensen drastisch veranderd i-U daarmee de wereld en de maat- lappij een ander aanzien gegeven. n de andere kant houden we erg ,n n eufemismen: dingen een mooiere am geven omdat de ware naam te nfronterend zou zijn. Zo betekent rti ndhaven doorgaans: streng optre- n tegen al te lang getolereerde il- |ale situaties. En het nieuwe <4j aksplein is - anders dan de naam et vermoeden - geen gezellig plein iar beurzende mannen onder de •hp de toestand in de wereld en de uwe vrouw van de buurman be- 'eken, maar gewoon de beneden- 'dieping van het raadhuis. Natuur- I x kan het een ontmoetingsplaats j'jn - zoals elke plek waar twee of neer mensen tegelijk aanwezig kun- zijn, maar het is juist de bedoe- dat iedereen die een boodschap De Dansgroep Oude Dansen is in de gelegenheid een collectie histo rische Texelse sieraden aan te schaffen voor €2.500,-. Het bestuur heeft de gemeente gevraagd om een bijdrage in de kosten. Dat leidde bij het college tot de bereid heid om de sierraden door de ge meente te laten aanschaffen en ze in bruikleen te geven van de Stich ting Texels Museum. Op voorstel van de gemeentelijke adviescom missie voor kunst- en cultuurbeleid zouden de DOD-leden bij hun uit voeringen kunnen beschikken over replica's van de sierraden. Dat laatste is om te voorkomen dat de sieraden worden gestolen of op een andere manier in ongerede ra ken. Het DOD-bestuur wil echter persé dat de groep de originele sierraden draagt en vindt dat daar geen grote risico's aan zitten. 'We zijn al sinds 1962 bezig en er is bij ons nooit wat weggeraakt'. Men neemt dan ook geen genoegen met namaaksieraden, nog afgezien van het feit dat het maken daarvan een aanzienlijk bedrag vergt. Intussen is bekend geworden dat DOD kan rekenen op een bijdrage uit de Rabo-ton. Samen met een ge meentelijke investeringssubsidie en een bijdrage van het Prins Bernhard- fonds zou er een zodanig bedrag kunnen zijn dat DOD de sieraden zelf kan betalen en dus geen replica's hoeft te dragen Het collegevoorstel is zolang in de ijskast gezet. De sieraden worden gekocht van de kleinzoon van een goudsmid die meer dan een eeuw geleden op Texel werkzaam was. Er zit onder andere een zilveren oorijzer bij, alsmede (zij)naalden, gitten en bloedkoralen kettingen, die allemaal van Texel zelf afkomstig zijn. In de nacht van dinsdag op woens dag verbaliseerde de politie om streeks 0.30 uur in De Koog een bromfietser die 395 ug/l alcohol in zijn bloed bleek te hebben, waar 220 ug/ I is toegestaan. In de periode van 6 tot en met 26 juli brengt Pax Christi Kinderhulp zes honderd kinderen van 6 tot 14 jaar uit Berlijn naar Nederland voor een korte vakantie. Ongeveer negentig van hen komen naar Noord-Holland Pax Christi kent hier zestig gezinnen, die al enige jaren kinderen onderbren gen, maar is dringend op zoek naar nog dertig gastgezinnen. Gezinnen die er iets voor voelen een achterge steld kind uit Berlijn een vakantie op het eiland te beiden, kunnen contact opnemen met Erna Keijser (tel. 315802), Sini Vermeulen (tel. 0223- 660028), of Tineke Tuk (tel. 072- 5624733). op het overdekte plein heeft, binnen de kortst mogelijke keren weer bui ten staat. Of dat lukt, en of de bezoe ker ook tevreden aan zijn stutten trekt, hangt van de werkwijze van de gemeentelijke organisatie af. Aan de andere kant zijn ook veel din gen niet wat ze lijken. Een vliegtuig met een propeller op de neus blijkt een zweefvliegtuig te zijn. Het flatge bouw in Oosterend blijkt zelfs geen cadeautje voor de nieuwe dominee, maar een opslagplaats van decors tukken voor het historisch spel van Oosterend Present. En een auto langs de kant van de weg hoeft geen illegale kampeerder te zijn; hier kan zich ook een mobiel klachtenkantoor hebben gevestigd. Een particulier bureau uiteraard, want het gemeen telijk klachtenbureau is onderge bracht in een uitspanning op het knusse Raaksplein. Het nieuwe fietspad naar Den Hoorn, althans het laatste stuk daarvan, werd vorige week geopend door ge deputeerde Hen de Boer, die samen met burgemeester en wethouders per bus en solex werd aangevoerd. Misschien omdat gedeputeerden geen fiets hebben, misschien omdat ondanks het mooie weer Den Hoorn te ver fietsen was. De vraag is natuur lijk welke van de twee redenen het meest veelzeggend is. Verder schijnt het ons aan ouderen beleid te mankeren. Maar ook aan veel ander beleid. De gemeenteraad vergadert en vergadert, er wordt van alles besproken, alle kanten van alle agendapunten worden van alle kan ten belicht en uiteindelijk stemmen de bestuurders net hoe de muts staat. Als het nemen van een beslissing met langer op de lange baan geschoven kan worden, wordt schroomvallig een standpunt ingenomen, dat zodra zich een kans voordoet weer wordt terug gedraaid. Een gemeentebestuur dat tijd vindt zich af te vragen of de ge meentelijke politiek door de invoering van het dualisme spannender is ge worden, lijkt de vraag daarmee al beantwoord te hebben. Maar natuurlijk zijn veel zaken met wat ze lijken. Onrustig als de zee, bewegend met de golven mee. Dan de stilte zonder wind, aan het einde de zon waar jij je rust vindt Veel te vroeg, nog vol plannen en ondanks zijn wilskracht om te blijven leven hebben wij on verwacht snel afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze vader en onze lieve opa Ig. Ig Plaatsman Ignatius Texel, 18 november 1941 Texel, 13 maart 2003 Den Burg: Mies Plaatsman-Brak Alkmaar: Inge Plaatsman John Rozeboom Ian, Noah Heerhugowaard. Jacqueline Plaatsman Duykerdam 41, 1791 TA Den Burg Ig is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 17 maart van 19.30 tot 20.30 uur in de NH kerk, Hogereind 2 te De Waal Dinsdag 18 maart is er van 13.30 tot 14.00 uur eveneens gelegenheid tot condoleren in boven genoemde kerk. Aansluitend wordt om 14.00 uur de afscheidsdienst gehouden waarna we Ig be graven op de begraafplaats van Oudeschild aan de Zuid Haffel, nabij „De Hoge Berg". Het laatste beetje is nu op Veel was er te verduren Het kaarsje is nu opgebrand Gedoofd zijn alle vuren. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis van het overlijden van onze sterke vrouw, moeder en dochter Rensje Dina Jongeneel Renny) echtgenote van Mart Witte Wienngen, 3-6-1945 Texel, 11-3-2003 M.W. Witte Miriam N. Jongeneel-Bergsma Texel, 11 maart 2003 Nieuwlanderweg 6 1791 ML Den Burg Gelegenheid tot condoleren vrijdag 14 maart van 19.30-20.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bern- hardlaan 147 te Den Burg en na de begrafenis in de Witte Burcht, Molenstraat 19 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zater dag 15 maart om 10.30 uur in de R.K. kerk. Molenstraat te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aan de Keesomlaan zal plaatsvinden. Verdrietig hebben we veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze schoonzus en tante Renny Witte-Jongeneel Jan en Bep Co t en Betty Joke en Piet Agnes Cor en Tine Neven en nichten Lieve Renny Rust zacht. Wij wensen Mart, Miriam en familie veel sterkte toe. Martijn-Jan, Saskia, Dennis, José, Martijn, Merlin, Tommy, Jaccobien, Stephan, Sandra, Sjoerd, Yvonne, John Z., Nelda, Jan, Marita, Sander. Marlies, Twan, Dennis J., Erik, Johan, Jeffrey, Kim, Michel, John. Remco, Ernst. Marjolein en Robert. Men gaat op reis, om thuis te komen. Godfried Bomans Met droefheid geven wij u kennis dat, na een ge duldig gedragen lijden, voorzien van het H. Sa crament der Zieken, van ons is heengegaan onze moeder, oma en overgrootmoeder, mijn zus en schoonzus Maria Gerbregdina Bakker-Schraag weduwe van Piet Berben eerder weduwe van Cor Bakker A Den Burg-Texel 24 april 1926 t Doetmchem, 10 maart 2003 Chiel en Willy Jan en Duwie Theo en Gré Eet en Sisca Rob en Petra Klein- en achterkleinkinderen Joop en Emmie Correspondentie-adres: Chiel Bakker, De Ruyterstraat 82,1792 AL Oudeschild-Texel. Moeder is overgebracht naar het rouwcentrum Berkenhove aan de Romienendiek te Aalten. De uitvaartdienst is op zaterdag 15 maart a.s. om 10.30 uur in de aula van het uitvaartcentrum. Voorafgaande aan de dienst van 9.45 tot 10.15 uur is er gelegenheid om afscheid van haar te nemen en de familie te condoleren. Na de dienst zal de begrafenis plaatsvinden om 16.15 uur op de R.K. begraafplaats, Keesomlaan te Den Burg-Texel Waarna er gelegenheid is om met de familie samen te zijn in het Uitvaartcentrum aan de Bern- hardlaan 147 te Den Burg-Texel. 'Wees niet bevreesd. Ik ben levend in alle eeuwigheden. Naar openbaring 118 Na een liefdevolle verzorging in het Verpleeghuis Texel heeft God tot zich genomen onze lieve moeder en oma Johanna Clazina Eelman-van Kan sinds 4 oktober 1950 weduwe van Willem Eelman A Delft, 18-2-1908 t Texel, 12-3-2003 Oosterend: Klaas Eelman Marry Eelman-Kuiper Den Burg: Eet Eelman let Eelman-van der Zee Oosterend: Kees Eelman Margriet Eelman-Biersteker Den Burg: Wim Eelman Mary Eelman-Trap Haarlem: Corina Klooster-Eelman Erik Klooster Kleinkinderen en achterkleinkinderen Er is gelegenheid tot condoleren vrijdag 14 maart van 19.30 tot 20.00 uur in Verpleeghuis Texel, Hollewal 2 te Den Burg. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden op zaterdag 15 maart om 14.00 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Aan sluitend zal de begrafenis plaatsvinden op het kerkhof. Voorafgaande aan de dienst is er eveneens ge legenheid tot condoleren van 13.30 tot 14.00 uur in bovengenoemde kerk. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegen heid om met de familie samen te zijn in "Het Ker kelijk Centrum" aan de Peperstraat Correspondentie-adres: E.J. Eelman, Vloedlijn 7, 1791 HH Den Burg Rust zacht, lieve Oma Wim en Gea Kas, Tom. Noor Jan en Marieke Bent Hans en Odette Jolanda en Meby Hessel, Tessa Leendert en Connie Jet, Daan, Teun Margretha en Fred Mike, Valerie. Marscha John Marco Willem-Klaas en Janny Diana en Walter Willem Wilco en Brygith Erica en Daneal Rust nu maar uit. Het werk is gedaan. Na een kortstondig ziekbed is zacht en kalm overleden onze lieve man, vader en opa Dick Wuis 4 juli 1926 12 maart 2003 let Wuis-de Wit Marga en Hildo t Nellie en Rien Dennis en Désiré Diana en Chris Agen Mona en Jur Geri en Joyce Meinke Waalderstraat 84, 1791 EC Den Burg Dick is thuis. Maandag 17 maart wordt om 13.30 uur een korte overdenking gehouden in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, waarna we Dick be geleiden naar zijn laatste rustplaats op de Alge mene Begraafplaats aan de Kogerstraat. Voorafgaande aan de dienst is er van 13.00 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in boven genoemde kerk. Heel bijzonder, heel gewoon, gewoon een heel bijzondere man Dennis Diana Arjen Meinke Lieve Opa, rust zacht. Wij betreuren het verlies van mijn lieve broer, oom en oud-oom Dick Wuis Nettie van der Vliet-Wuis André en Marjan Sieme en Elly Neven en nichten Wij wensen de familie heel veel sterkte. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en mijn zusje 12 maart 2003 Ruud Monique Zijlstra-Daal der Noa Vloedlijn 16 1791 HJ Den Burg S 0222-310436 Bezoek vinden wij fijn, maar mag het in de kraamtijd zijn. Graag van tevoren even bellen. Dolblij zijn wij met de fieboorte van onze zoon en broertje 12 maart 2003 Mare Schraae Miriam Booeaard Chloé Marit Britt Uaaraeul 10 1791 HA Den Burg S 0222-313192 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17 00 uur T.k driewieltandem, ge schikt voor invaliden. Tel. 316666, na 18.00 uur. Zeilmakerij Texel, de wa tersport speciaalzaak. De hele maand maart bij aan koop van verf of antifouling: gratis verfbakje en kwast. O'schild, tel. 313272 Ma gesloten Actie OSG voorWar Child: stand op 11 maart: 2230 euro. We streven naar 10 keer zoveel! Wil je na Texelpop worden herkend? Neem dan een Qnipp-abonnement! De vijfde keer knippen kost je dan geen cent! Waalderstr. 15, tel 312227, ook zonder afspraak! Te koop in zeer goede staat Honda CRV, 4x4, 5- deurs, bouwjaar 1997, km- stand 82.500, automaat, trekhaak, Duinker Motor service. Oudeschild. tel. 0222-313831. T.k.; biologische vlees pakketten van eigen koeien, 13 kg. M. Hoo- genbosch, tel. 310265 Te vens losse verkoop gehakt. Wandborden in alle soor ten en maten vind je bij Hans van der Klift Speci fiek voor verzamelaars (b.v koningshuis) of gewoon voor de sfeer. Dinertje bij u thuis! Ook dat kan bij Texel Catering Service Ruud Boom, tel. 313791www.texelcate ring.nl Meedoen met de OSG voor War Child nr 36.25.09.123 t n v. OSG De Hogeberg. inzake War Child. Elke vrijdag hazelnoot sticks 5 halen 4 betalen. Banketbakkerij Bos, Den Burg. Tel. 320019. Klaverjasnacht Texel 29 maart. Aanvang 19 30 uur. Opgeven per koppel tot 27 maart. Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Tel316507 Welder-Shop-Texel. Ver koop van nieuwe 4-takt bui tenboordmotoren van 4 tot 115 pk met drie jaar garan tie. Gratis weg te halen prima brandhout, tel 311466 Patat en snacks, ook om mee te nemen, Eierland sche Huis, De Cocksdorp. Alle dagen open. Boerderij/Eethuis Cathari- nahoeve is van wo. t/m zo. geopend. Tel. 312156 Baby-massage. Voor ba by's van +/- 6 weken tot 10 maanden Voor beter slaap gedrag. Positieve invloed op spijsvertering (darm- krampjes). Verhoging weer stand tegen ziekten. Infor matie: K Keyser-Daalder. Praktijk voor Integrale Massagetherapie. Nieuwe groep start op 20 maart. Tel 316218. Te koop- aquarium met standaard en pomp. 50x50x1.20, €25.-. Tel. 311466 T.k boekenkast (grenen) Br. 1.80 x h. 1.45, €275- Info 311238, na 18.00 uur. Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, www.texel banket.nl, 313791. Koelkast merk AEG, 3 jr. oud. Tafelmodel, vgpr. €125,-. Info; tel. 321700 Elke woensdag 5 gevulde koeken van €5,50 voor maar €4,75. Banket bakkerij Bos. Den Burg. Tel. 320019. Heeft u lust en plezier in groentetuin-tuinieren? Bel 06-13441409. 27 maart 9.30 uur; klokken luiden en sirenes: Texel staat stil voorWar Child. Te koop: Volvo 440, apk juli 2003, bj/92, t.e.a.b. 315006 Wie maakt ons blij? 10 Hilversumse vrouwen (40*) zoeken voor het weekend van 14, 15 en 16 nov. een leuk duinhuisje of huisje dicht bij het strand. Tel 035-6231274 of 06- 27311165. Kamermeisje gevraagd voor 2 uurtjes in de och tend Voor- en naseizoen op afroep, hoogseizoen ie dere dag. Leuke verdien sten. Interesse? Bel 317545. Klaverjasnacht Texel 29 maart. Aanvang 19.30 uur. Opgeven per koppel tot 27 maart. Eierlandsche Huis, De Cocksdorp Tel. 316507. Skatekleding vanaf maat 116 nu bij Amigo, Wever straat 22. Wegens reservering za. 15 maart gesloten. Klif 23. Paal 9 - Spoiler, rock uit de 70's vanaf 16 00 uur. Toe gang gratis. De stoffenman van de markt is ma. 17 maart a.s. weer aanwezig. Kinderschoenen mt 24- 36 van Mag - Timberland - dr Martens - Naturmo - Brakkies - Australian - Yellow Cab - Vans bij Amigo. Weverstraat 22 Patat en snacks, ook om mee te nemen, Eierland sche Huis. De Cocksdorp. Alle dagen open. Zeilmakerij Texel, de watersportspeciaalzaak Van 15 t/m 21 mrt. 10% korting op schoenen van Dubarry. Chatham. Ouayside en Gaastra. O'schild. tel 313272. Ma. gesloten. Make me smile Tjazzel www.makemesmile.nl en tjazzel.nl. Tel. 322730 Zelf roken doe je natuurlijk niet meer, maar voor de visite heeft Hans van der Klift keus uit een mooie collectie asbakken T.k.; nette Golf, bj.'90, stuurbekr, zonnedak €2300,-. Tel 319785 Welder-Shop-Texel. Ver koop van nieuwe inboard dieselmotoren van 11 tot 270 pk met drie jaar garan tie. 27 maart wordt Texel van 9 30 tot 9.32 uur stilgelegd voor de actie War Child van OSG De Hogeberg T.k. Antha doseerbunker 80 cm i.z.g.st Tel. 327021 Astrid Nauta is in feest stemming! De opening van Astrid Haar Atelier is een feit. Om u te laten de len in de feestvreugde geeft zij de eerste 4 weken 10% korting op alle h^qndelin- gen. Kom en g ,n Haar Atelier.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3