WPIaza San Keijser Gescheiden tweelingzusjes 9 v^ig^ Verzamelaars tonen hun stukken Tien voor Texel boos over uitblijven antwoord Agenda teso Hoogwater te Oudeschild KAOTINGIEXH. Qry ue&tiosi 1000 m2 ixcursies Jan Plezier en de heilige Petrus TEXELSE COURANT' Zondag 16 maart Maandag 17 maart Dinsdag 18 maart CU'TA, C /y\uesiian 'exelse G-judoka's tonen progressie 'Rood' Oosterend •e/aar en toerist aterdag 15 maart ondag 16 maart /oensdag 19 maart )pen dag ROC Geen badminton Vrijdag 14 maart Zaterdag 15 maart VRIJDAG 14 MAART 2003 Atleten trainen samen voor De Zestig van Texel. Ze starten om 10.15 uur bij de trap van de Slufter. Verzamelaars laten van 10.30 tot 17.00 uur in het Schoutenhuys en Question Plaza in Den Burg hun col lecties zien. De entree is gratis. Texelse vrouwen vormen om 14.00 uur een menselijke kring rond de opvang Noorderbuurt om de asiel zoekers een hart onder de riem te steken. In Cinema Texel draaien Jackass the movie (aanvang 15.00 en 21.45 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur). De tweeling (19.00 uur), Two weeks notice (19.00 uur) en Catch me if you can (21.30 uur). Om 19.00 uur begint in het gemeentehuis in Den Burg een ver gadering van de raadscommissie Grondgebied In Cinema Texel draaien Catch me if you can (aanvang 20 00 uur) en De tweeling (20.30 uur). In sporthal Ons Genoegen wordt voor de tiende keer de Texelse hore- cabeurs gehouden. Deze duurt van 14.00 tot 22.00 uur Entree €10,-. Om 20.00 uur begint in het gemeentehuis een bijeenkomst van de raadscommissie Grondgebied. De agenda vermeldt alleen het Landschapsbeleidsplan In Cinema Texel draaien Catch me if you can (aanvang 20.00 uur) en De tweeling (20.30 uur). TESO zet in verband met de te ver wachten drukte vrijdag (vandaag) van 9.35 tot 16.05 uur een extra boot in en verzorgt dan in die periode ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. 16.00 u. 18.06 u. 18.54 u. 20.06 u. 20.50 u 21.45 u. 22.14 u. 23.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 16 maart op om 6.52 en gaat onder om 18.44 uur. 18 maart volle maan. Vr. 14 3.05 en Za. 15 5.14 en Zo. 16 6.35 en Ma. 17 7.56 en Di. 18 8.50 en Wo. 19 9.46 en Do. 20 10.25 en Vr. 21 10.45 en MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week: woensdag en zaterdag: 14.00 uur zondag: 12.00 uur Garnalenvissen en naar de zeehonden. Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 OEN BURG AICENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circultbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 rneter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Zaterdag Zondag van half 11 tot 5 uur. Tentoonstelling Verzamelaars GEBEURT HET! D€N BURG Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163 idoclub Shima was zaterdag met M judoka's te gast bij de udoafdeling van Spelend Sporten Leeuwarden. In het sterk bezette itionale toernooi voor G-judoka's aren top- judoka's aanwezig uit regio's Noord-Nederland, Oost- Midden Nederland en uit Noord- Hand. Het publiek kreeg dan ook ooie partijen voorgeschoteld. I e judoka's die in de top van het I ederlandse G-judo draaien, lieten I last een voortreffelijke inzet, schit- I rende worpen van een hoog tech- I sch gehalte zien. De aanwezige I iheidsrechters, die ook actief zijn bij I s Nederlandse judotop, vonden dat partijen waren waar diezelfde top en puntje aan kan zuigen'. De fxelse judoka's groeien langzaam Ear de hoogste van vijf categorieën coach Henk de Vries moet lang- merhand aan promotie gaan den m ark Westerlaken zat op het eerste ■zicht in een sterke poule, maar 'durende het verloop van de par- in bleek al gauw dat de supporters geen zorgen hoefden te maken, isterlaken was oppermachtig. De irste partij streed hij met club foot Ki Afman. Na de eerste voor- chtige verkenningen slaagde isterlaken er in Afman te vloeren et een waza-ari, waarna het een 'cd kunstje was om hem in een >udgreep te nemen. Daarmee won esterlaken de partij. Ook in de vol- inde partijen liet hij fraaie technie- 'n zien en de finalepartij werd zelfs gesloten met een schitterende 'ername O-Soto-Gari ippon. Tech nicus Ki Afman streed stoïcijns zijn partijen. Hij paste al zijn technieken toe en bewerkte zijn opponenten met fraaie werppogingen. Zi|n tegenstan ders gingen echter niet op hun rug en Afman dolf steeds het onderspit. In de laatste partij gooide hij zijn wedstrijdtactiek over een andere boeg, speelde wat voorzichtiger en stapte steeds goed weg uit de aan vallen. Toch verloor hij aan het eind zijn concentratie en kwam ongeluk kig op zijn rug terecht Marieke Zijm stond vorige maand al op het hoogste podium op het eiland. En ook nu was zij weer oppermach tig. Zij won al haar partijen met gemak en is zo langzamerhand toe aan een zwaardere klasse. In de finalepartijen verzamelde Zijm een reeks scores (koka. yuko en waza-ari), met als ge volg een overtuigende winst. In de tweede finalepartij verraste zij haar tegenstander met een links uitge voerde O-Soto-Gari (beenworp). De scheidsrechter beoordeelde de worp volgens coach De Vries te laag, maar Marieke volgde haar tegenstander in het grondgevecht door een Osaekomi (houdgreeptechniek). Het resultaat was een mooie eerste plaats. Lucas Krijnen, Robbin van der Ster en Mark van der Vliet waren in dezelfde gewichtsklasse ingedeeld, maar wel in verschillende poules In deze poule waren ook blinde ludoka's ingedeeld. Dat verraste de Texelse ludoka's omdat er dan op een andere manier gejudood wordt, omdat de partijen in judohouding beginnen. De judoka's pakken elkaar vast en na het beginteken wordt er direct gejudood door het gebruiken van balans- verstoringen en dergelijke. De Texelaars zijn een open judostijl ge wend. waarbij na het groeten eerst naar een goede pakking wordt ge zocht en de kracht van de tegenstan der wordt afgepast. Juist de pakkingtechniek bij het blind judoën bleek een nadeel voor Robbin van der Ster, omdat hij rechts minder kracht in zijn arm en been heeft. Toch wist hij zijn tegenstander te vloeren en in een houdgreep te nemen. Jam mer genoeg maakte Van der Ster een klassieke fout door te verpakken om een betere grip op zijn tegenstander krijgen Deze voelde direct dat hij wat ruimte kreeg en kantelde Van der Ster op de rug en nam de houdgreep over. Door herstel in de volgende partijen raakte Van der Ster toch nog in de kruisfinale. Mark van der Vliet en Lucas Krijnen speelden hun eerste partij tegen el kaar. Van der Vliet was goed gemoti veerd en Krijnen te geconcentreerd op het uitvoeren van zijn fraaie val- techmek. Een makkelijke partij voor Van der Vliet dus. En terwijl Krijnen zich fraai door zijn volgende partijen heen werkte, moest Van der Vliet door een wat ongelukkige planning (te) lang wachten voor hij weer aan de bak mocht. Hierdoor was hij bij zijn volgende tegenstander, een blinde judoka uit Hoogeveen, zijn concen tratie kwijt en werd het slachtoffer van het voor de Texelse judoka's onbe kende blind judoën De judoka uit Hoogeveen stoomde door, won alle partijen en werd in deze competitie overallwinnaar Mark van der Vliet moest via een ingewikkelde herkansingscompetitie en kruis- wedstrijden knokken voor een tweede plaats twee. Hierbij kwam hij clubgenoot Robbin van der Ster te gen. Dit werd een spannende partij 'Wordt het niet hoog tijd dat wij als burgers eens serieus worden ge nomen?' Die kreet heeft de vereni ging Tien voor Texel schriftelijk voorgelegd aan gemeenteraad en college, naar aanleiding van een reeks klachten, voornamelijk over het uitblijven van een gemeentelijk antwoord op diverse vragen inzake uiteenlopende kwesties. In de gemeentelijke rubriek Eiland- berichten in de Texelse Courant vroeg het college aan de burgerij: wat tussen twee clubgenoten, waarbij Van der Vliet uiteindelijk door een sterk grondgevecht aan het langste eind trok. Direct daarna moest Van der Vliet alweer aan de bak. Na een zware strijd eindigde de partij gelijk. Er volgde een verlenging, waarin Van der Vliet een klein voordeel wist te behalen. Mark van der Vliet kreeg het applaus, maar Robbin van der Ster liet in deze poule zien dat hij zich steeds meer ontwikkelt tot een goede en sterke judoka. De jongste judoka's Stephan Dupon en Cor Drijver draaiden in een kleine poule en werden gecoacht door Albert Hoven en Thijs Keijser. Stephan Dupon had genoeg energie om met iedereen de mat op te gaan, zelfs met de scheidsrechter. Uitein delijk leverde de rust en het meer bekeken judo van Cor Drijver hem een eerste plaats op. Stephan 'Kwik zilver' Dupon behaalde een verdiende tweede plaats. merkt u van een jaar dualisme? Je kon via de gemeentelijke website rea geren maar Tien voor Texel doet het met een gewone brief: 'Wij merken er niets van en hebben de indruk dat het slechter is gesteld met de communi catie tussen burgers en bestuurders'. Het bestuur van Tien voor Texel - dui delijk woedend - noemt voorbeelden. Op 18 juli vorig jaar schreef de vere niging een brief aan raad en college over de omstreden schuur in De Naai. Na zeven maanden is er nog geen antwoord, ondanks tussentijds aan dringen door bestuurder M. Stam en raadslid A. Schaatsenberg. Al vijf maanden wacht de vereniging op antwoord op een bnef over wonen in vakantiehuizen, hoewel in de ontvangstbevestiging van de ge meente was aangegeven dat reke ning moest worden gehouden met een wachttijd van één maand. Brieven die aan de gemeenteraad zijn gericht worden tegenwoordig ter in zage gelegd in de raadsmap. Raads leden worden geacht daar kennis van te nemen, maar Tien voor Texel be twijfelt of dat gebeurt. Zelden hoort men iets naar aanleiding van zo'n ter inzage gelegde brief. 'Of boeit het hen niet?' Tien voor Texel maakt zich zorgen over de leefbaarheid op Texel als ge volg van het toerisme. Wegens de toestroom van vakantiegangers is er te weinig parkeerruimte voor de Texelaars, die voor €51,- een par- keerkaart kunnen kopen, maar als het terrein vol is, hebben ook zij pech. Op het voorstel van Tien voor Texel voor een parkeergarage op de hoek Bern- hardlaan/Maricoweg kwam geen reactie. De vereniging ergert zich ook aan de gang van zaken rond het bouwplan van de familie Brugemann-Ran, die op de Hogeberg een stolp wil bou wen. 'Wie liggen er zodwars? De ambtenaren (zij hebben momenteel wel erg veel macht, geloven wij) het college of beiden? Waarom horen van mets van de raadsleden over deze brandende kwestie? Ook geen goed woord heeft Tien voor Texel over het gemeentelijk op treden tegen de familie Welboren, die permanent wil wonen in een recrea tief opstal. De vereniging vindt het daarbij kwalijk dat de gemeente in dergelijke acties selectief Is. Op Texel worden veel meer recreatiewoningen permanent bewoond. 'Als u zo nodig wilt handhaven, doe het dan bij ieder een die hier gebruik van maakt. Het is ronduit schandalig dat een raad dit soort dingen toestaat'. Het Tien voor Texel-bestuur hekelt tenslotte de gang van zaken bij de verwerking van zienswijzen tegen het plan voor de Stay Okay-herberg aan de Haffel- derweg. De zienswijze van de vere niging kwam bij de verkeerde afde ling terecht en de zienswijze van een andere opponent zou zijn zoek geraakt, waardoor de indieners pas over de hoorzitting met de raads commissie vernamen toen deze al was geweest. De typering 'rood dorp' lijkt langzaam van Oudeschild naar Oosterend te verschuiven. De SP kreeg dinsdag 66 stemmen in Oosterend en werd daar mee de vierde partij van het dorp. Vier jaar geleden kwamen de socialisten er met verder dan 19 stemmen. Oosterend is de woonplaats van lo kaal SP-voorman Jesse Hoven. In Oudeschild werd daarentegen net als vier jaar geleden de WD de groot ste partij met 173 stemmen. De PvdA was er goed voor 142 stemmen. Evenals in 1999 was het opkomst percentage in Oudeschild het laagst met 48,8 procent. Van de 998 opge roepen Oudeschilders gingen er 487 naar het stembureau in dorpshuis 't Skiltje. In Den Hoorn was de opkomst met 73,1 procent het hoogst. 533 van de 729 opgeroepen Hoomders von den de weg naar het in dorpshuis De Waldhoorn gevestigde stemlokaal. Vier jaar geleden moest Den Hoorn de eer laten aan Oosterend. dat deze keer met een opkomst van 67,7 pro cent een goede tweede werd. Van de kleinere partijen die meede den in Noord-Holland, haalden alleen de LPF en de ChristenUnie/SGP re latief veel stemmen. De LPF scoorde er 135, ChristenUnie/SGP 129, waar van 50 in Oosterend. De Nieuwe Toekomstpartij behaalde 4 stemmen op Texel, waarvan twee in De Gollards en twee in De Koog. Oud- Texelaar Henk Daalder, die kandidaat was voor Provinciale Staten in Noord-Brabant, heeft geen zetel be machtigd. I- /..- c - Filmnieuws In Cinema Texel draait deze week 'De tweeling', over de zusjes Lotte en Anna Bamberg die na de dood van hun ouders gescheiden i opgroeien. Anna blijft in Duitsland I en moet haar hele leven hard wer- j ken voor anderen,. Lotte verhuist naar een Nederlandse familie die Phaar óp het eerste gezicht alle kansen biedt. Aanvankelijk missen de zussen elkaar en proberen ze van alles om te .worden herenigd. Omstandigheden en de tijd waarin ze leven, zorgen echter voor obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd hebben gevoeld. Anna trouwt met een SS-officier, die aan het einde van de oorlog sneuvelt. Lottes verloofde wordt vermoord in concentratiekamp Auschwitz. Vijftig jaar na hun laat ste, pijnlijke ontmoeting probeert Anna nog één keer in contact te komen met haar tweelingzus. Ook nieuw, maar van geheel ande re aard is 'Jackass the movie', waarin Johnny Knoxville en zijn team gebruik maken van het con cept van de MTV-show 'Jackass': gevaarlijke en weerzinwekkende stunts doen, 'gewoon' om te zien wat er zal gebeuren. In de film gaan ze nóg verder in hun stunts dan ze op televisie al deden. Steracteurs Leonardo DiCaprio en Tom Hanks spelen de hoofdrol in 'Catch me if you can', die is gepro longeerd in Cinema Texel. DiCaprio kruipt daarin in de huid van Frank Abagnale. Deze gewiek ste oplichter werkt achtereenvolgens als piloot, dokter en advocaat en dat alles voordat hij 21 wordt. Hij is in staat om allerlei dingen verbluffend goed na te maken. Zo heeft hij een fortuin geïncasseerd met ver valste cheques. FBI-agent Carl Hanratty (Hanks) heeft gezworen dat hij Abagnale achter de tralies zal brengen, maar de oplichter is hem telkens een stapje voor. En dat niet alleen: elke keer weer spoort Abagnale zijn rivaal aan de jacht met nieuwe energie en gro tere intensiteit voort te zetten, zodat een intrigerend kat-en-muis- spel ontstaat. In de romantische komedie 'Two weeks notice', die ook nog een weekje te zien is, schitteren Hugh Grant en Sandra Bullock. Het ver haal gaat over ene Lucy Kelson, die door haar rijke baas George Wade meer wordt behandeld als zijn persoonlijke verzorgster dan als de briljante advocate die ze is. Na zich vijf jaar lang bezig te heb ben gehouden met zaken als zijn kleding en zijn scheidingen besluit ze dat het genoeg is geweest en neemt ze ontslag Ook kinderen komen in Cinema Texel aan hun trekken, want er draaien twee films die speciaal voor hen zijn gemaakt In 'Spy kids II: the island of lost dreams' zijn de kleine spionnen Carmen en Juni terug voor een avontuur. Hun nieuwste missie brengt hen naar een mysterieus eiland, waar ze een inventieve wetenschapper en zijn denkbeeldige wezens ontmoeten. Eveneens nog een weekje te zien is de Nederlands gesproken Disney-film 'Piratenplaneet', geba seerd op de klassieker 'Treasure Island' van Robert Louis Stevenson. De film vertelt het verhaal van de 15-jarige Jim Hawkins. Hij reist op een ruimtegaljoen naar een paral lel universum, op zoek naar een legendarische schat. m 15.00 en om 16.00 uur iginnen rondleidingen door de •xelse Bierbrouwerij aan de fchilderweg. Deelname: €6,-. In de Slufter gaat om 11.00 uur een ccursie van Staatsbosbeheer van art Opgave en inlichtingen bij :oMare, tel. 317741. de Geul gaat om 14.00 uur een ccursie van Staatsbosbeheer van art. Opgave en inlichtingen bij :oMare, tel. 317741 m 15.00 en om 16.00 uur eginnen rondleidingen door de •xelse Bierbrouwerij aan de hilderweg. Deelname: €6,-. )e MBO-sectoren van het ROC Kop an Noord-Holland openen vrijdag 21 maart van 16.00 tot 18 00 uur un deuren van de locaties in Den elder. Toekomstige leerlingen en ndere belangstellenden kunnen er •recht voor uitgebreide informatie ver de verschillende opleidingen. Je sector Economie (met de oplei- ingen administratie, detail-handel, appen, horeca, beveiliging en vre de en veiligheid) is gevestigd op het dres Drs. F Bijlweg 21. De sector ezondheidszorg en Welzijn (ver leging en verzorging en sociaal- Het ZILT Euritmie Ensemble voert donderdag 20 maart de voorstelling 'Jan Plezier' op in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. De meeste leden van het tien man nen en vrouwen tellende gezelschap speelden ooit bij het Nederlands Eurythmie Ensemble, dat op hoogtijdagen duizenden bezoekers trok. Euritmie is een bewegingskunst volgens de beginselen van Rudolf Sterner, waar bij beweging (dans) samengaat met spraak of muziek. In 'Jan Plezier' trekt de gelijknamige hoofdfiguur door de wereld met de heilige Petrus Samen beleven ze vele merk waardige avonturen. Zijn daden stemmen Petrus niet altijd even gelukkig, maar door listigheden en een opgewekt gemoed weet Jan Plezier veel te bereiken. De vraag is alleen of hij daarmee in de hemel komt. Het programma duurt ongeveer 45 minuten en richt zich op kinderen vanaf 6 jaar en volwassenen. Het begint om 19 00 uur. Reserveren is niet mogelijk, kaarten zijn uitsluitend aan de zaal verkrijgbaar, vanaf een half uur voor aanvang De entree bedraagt €6,-; kinderen tot en met 12 jaar betalen €4,-. Meer informatie staat op de website www.euritmie.nl De badmintonclub speelt maandag 17 maart geen wedstrijden Sporthal Ons Genoegen is in verband met de horecabeurs niet beschikbaar. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur de algemene ledenvergadering van Vogelwerkgroep Texel. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt vandaag en morgen Texelpop gehouden. Vandaag begint het eerste optreden om 20.15 uur. In Cinema Texel draaien Jackass the movie (aanvang 15.00 en 21.45 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), De tweeling (19.00 uur). Two weeks notice (19.00 uur) en Catch me if you can (21.30 uur). Tinnen soldaatjes, schaalmodellen van bunkers, houten auto's en sche pen, scoutingartikelen, van alles betreffende de brandweer, bierpompen, euromunten, mokkak opjes, 'Texelaria' en metalen blikken, je kunt het zo gek niet bedenken of er is op Texel wel iemand die één van deze voorwer pen verzamelt- Als vervolg op een pedagogisch werk) is gevestigd aan de Kievitstraat 31. De sector Tech niek (MTS-plus, werktuigbouwkun de, elektrotechniek, autotechniek, petroleum- en gasonderhoudstech- niek en ICT) is te vinden op het eerdere expositie van vijf jaar gele den komen zondag 16 maart zo'n 22 Texelaars bij elkaar in hotel De Lindeboom om hun meest speciale stukken ten toon te stellen. Zowel het Schoutenhuys als de Schoutenzaal wordt benut voor deze bijzondere expositie. In de aanpalende discotheek Question Plaza zijn de hele dag uiteenlopen- adres Sportlaan 54. De sector Zee vaart (handelsvaart en visserij) heeft z'n vestiging op Het Nieuwe Diep 20. Meer informatie is verkrijgbaar bij de informatiebalie van het ROC, tel 0223-611200. de oude brommers en motoren te zien De eigenaren vertellen desge wenst met liefde over hun hobby. Wie ook nog graag zijn verzameling laat zien, kan contact opnemen met Jan Veenendaal (tel 314380), die het evenement samen met Co Koomen organiseert. 'We kunnen altijd wel een tafeltje vrijmaken voor zo iemand. Het is wél belang rijk dat hij of zij iets weet te vertel len over de spullen', vertelt Veenendaal. Deze verzamelaarsdag duurt van 10 30 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. verkoping gehouden van tweede hands kinderkleding en speelgoed. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur de jaarlijkse uitvoering van de Hoornder muziekvereniging DEK. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 20 45 uur de twee de dag van Texelpop. In Cinema Texel draaien Jackass the movie (aanvang 15.00 en 21 45 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), De tweeling (19.00 uur). Two weeks notice (19.00 uur) en Catch me if you can (21.30 uur). In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt van 10.00 tot 13.00 uur een

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9