Vertrouwen terug bij Nieuwe Toekomst 2 u V' I n ÜVs f Loonwerker mag geen loods bouwen Hoe ver wilt u gaan? zec moet die U Ve/S- BEREHKOPNOüj o ZO HRMGElï? V n^r>* RRR5 K9N ÜT) 'DE DORPbSTRRRTf - MIETZlEjiL) WfcGE^ fS Lentekriebels Bedrijvig/^ 1 Geld Raboton naar vijf Texelse organisaties ■TEXELSE j COURANT Fietsenverhuur G. Zegel naar Van der Linde 'Strijdig met agrarische bestemming' DJ's in Le Berry Huur OSG VHR-onderzoek voor 't Zouteland kost €6.575,- VRIJDAG 28 MAART 2003 OKTOOH GOES 28-03-O? De firma Van der Linde uit De Cocksdorp neemt het fietsen- verhuurdepot op de jachthaven van Oudeschild over van Guus Ze gel. Dat geldt waarschijnlijk ook voor twee of drie kleinere depots op het eiland, maar de afspraken daarover zijn nog niet definitief. Het depot op de haven wordt uit gebreid met een soort kamp winkel. Het depot in Oudeschild is gevestigd onder restaurant De Compagnie (voorheen De Verrekieker) en eigen dom van de Stichting Passanten jachthaven Oudeschild. Van der Linde kreeg de voorkeur van de stich ting omdat dit bedrijf de grootste bij drage kan leveren aan de verfraaiing van de haven, die aantrekkelijker moet worden voor toeristen. Van der Linde gaat er vanaf eind mei niet al leen enkele honderden fietsen verhu ren, maar begint er ook een winkel tje, waar onder meer broodjes, frisdrank, kranten en tijdschriften en sigaretten worden verkocht. Guus Zegel, die om gezondheidsredenen stopt met zijn werk, verhuurde er al leen fietsen. Twee of drie kleinere depots gaan waarschijnlijk eveneens over. Deze worden op dit moment bevoorraad door Zegel, maar omdat ze zelfstan dige eigenaren hebben, moet Van der Linde met elk van hen apart tot over eenstemming komen. Dat is nog met in alle gevallen gebeurd. Overigens heeft het stoppen van Guus Zegel geen gevolgen voor de gelijknamige zaak in Den Burg, die 'gewoon' wordt voortgezet door zijn broer Melle. Vijf Texelse verenigingen en orga nisaties verlieten woensdag met een tevreden gevoel de Rabobank. Atletiekvereniging Texel (ATV) kreeg €5000,-, de Stichting Duur zaam Texel, Safehouse Texel, de Dansgroep Oude Dansen en de Stichting Kerken en Minima moch ten elk €2.500,- innen. ATV Texel kan het geld goed gebrui ken voor de aanleg van de kunststof atletiekbaan, die komende zomer is gepland. Duurzaam Texel krijgt het geld voor de eerder dit jaar opge richte Texel Academie en Safehouse Texel zet zich in voor de opvang van mensen die het slachtoffer zijn van huiselijk geweld. De Stichting Kerken en Minima is een samenwerking van kerken op Texel, opgericht om hulp te bieden aan Texelaars die in finan ciële nood verkeren. Hulp wordt ge boden in die gevallen waarin dat uit andere bronnen niet mogelijk is of ontoereikend is. Ook niet-kerkelijke Texelaars komen in aanmerking. Het kan gaan om aflossing van een schuld of iets anders. Door de groeiende bekendheid wordt er vaker een beroep op de stichting gedaan, die van mening is dat velen zich scha men om'hun hand op te houden' De stichting doet een beroep op mensen uit hun omgeving deze personen zonodig een zetje in de rug te geven. De €2.500,- die de Dansgroep Oude Dansen incasseerde, is bestemd voor een collectie sierraden die de dans groep kreeg aangeboden. Omdat het slechts een bescheiden greep uit de Raboton was, komt de commissie die de gelden verdeelt in juni opnieuw bij elkaar. Tot 1 juni kunnen nieuwe aan vragen worden ingediend. De overhandiging vond plaats in een vernieuwde Rabobank. Niet langer is de benedenverdieping een volledig open ruimte. Achter de receptie, die nu door twee dames wordt bezet, is een afscheiding aangebracht, zodat de privacy van de medewerkers en de cliënten die verderop in het bank gebouw verblijven is verhoogd. Door een extra dame aan de receptie wor den mensen sneller geholpen. De nieuwe inrichting past volgens direc teur Leo Timmers in een tijd dat het aantal dagelijkse bezoekers van de bank daalt door de vele automatische handelingen. De begunstigden van de Raboton hebben voor de gelegenheid plaatsgenomen achter de vernieuwde balie van voorgrond receptionistes Ah Boeien en Marieke Kaan de Rabobank. Op de (Foto Gerarö Trmmwm»n) Landbouwer en loonwerker Nico Roeper uit Eierland neemt geen genoegen met de weigering van de gemeente om mee te werken aan de bouw van een nieuwe loods. Volgens de gemeente staan zijn activiteiten als loonwerker op ge spannen voet met de agrarische bestemming van zijn bedrijf en is de kans groot dat het loonwerk door de bouw verder zal toene- Bestaande gebouwen, zoals een voormalige koeienstal, moeten wat betreft Roeper plaatsmaken voor de nieuwe loods, waardoor hij zijn werk doelmatiger kan doen. De loods zal onder meer worden gebruikt voor opslag van landbouwmachines die hij gebruikt voor het loonwerk, een neventak die hij naar eigen zeggen al vanaf 1988 beoefent. Dat was ruim schoots vóór de vernieuwing van het bestemmingsplan Buitengebied in 1997. wat volgens zijn raadsman Maarten-Jeroen den Boer van B&B Accountants betekent dat de ge meente de loonwerkactiviteiten op dit bedrijf als een vaststaand gegeven heeft geaccepteerd. Roeper valt vol gens hem hierdoor in het overgangs recht en daarom zou er geen enkele reden zijn om de gevraagde bouw vergunning te weigeren. Het college ziet dat anders. Het is op papier nog steeds een agrarisch bouwblok en dat betekent volgens b en w dat er alleen mag worden ge bouwd ten behoeve van zuiver agra rische activiteiten. Loonwerk vait daar met onder. Roeper krijgt alleen toestemming als hij ermee instemt dat de huidige A (agrarische) bestem ming wordt veranderd in een A(h), wat staat voor hulp en toeleveringsbednjf. Maar daar voelt Roeper op zijn beurt niets voor. Het is zijn bedoeling om te zijner tijd het loonwerk af te bouwen en zich uitsluitend op de agrarische bezigheden te richten, waarvan het kamperen bij de boer een onderdeel is. Maar een A(h) bestemming staat dit niet toe. Woensdag werd het geschil voorge legd aan de commissie Bezwaar- en Beroepsschriften. De vraag was of Roeper al dan niet terecht claimt dat zijn bedrijf in het overgangsrecht valt. in welk geval hij de schuur zou mo gen bouwen. Zelf claimt hij van wel, omdat hij ook vóór 1997 al in het loonwerk zat. Maar op basis van de huidige informatie is dat volgens b en w geen reden een bouwvergunning af te geven. Ze menen dat het loonwerk sinds die tijd is toegenomen en zijn bang dat de loonwerkactiviteiten door de bouw van de loods zullen toenemen En dat is volgens b en w In café Le Berry in De Koog worden vrijdagavond de Texelse mix DJ- kampioenschappen gehouden. Spe ciaal voor de gelegenheid installeert Sybrand Stiehl een super-disco in het café aan de Dorpsstraat, met twee platenspelers waarop de disk-joc- keys/mixers zich twintig minuten lang kunnen uitleven. Deelnemers zijn Jeffrey Zijm, Arjen Lap. Willem-Johan Bakker. Olie de Vries, Joram van der Spek en Jan van Rossum. Bedoeling is dat ze de plaatjes zo goed moge lijk door elkaar mixen en het publiek bespelen. Voor beginnende DJ's is een kleinere installatie beschikbaar. De winnaar mag een tandemsprong maken, nummer twee krijgt een eten tje bij eetcafé Sjans. Het kampioen schap begint om 22.00 uur. strijdig met de A-bestemming. Roe per moet eerst het tegendeel aanto nen. B en w willen zwart-op-wit heb ben dat de loonwerkactiviteiten sinds 1997 niet zijn gegroeid en dat ze na de bouw van de loods niet verder zullen toenemen. Gerard Weijers vond dit allemaal wat ver gaan en vond dat loonwerk in feite onderdeel uitmaakt van het agrarisch bedrijf. 'Want bij dure machines is het gebrui kelijk dat ze worden gekocht door één boer, die om de investering er uit te krijgen er ook bij anderen mee aan het werk gaat.' De commissie bracht achter gesloten deuren advies uit aan het college van b en w. (Advertentie) WESTERWERF 2-UITGEEST (NH) - naast Bob's PartyPalace - tel. 0251-319101 info@tonscholten.nl www tonscholten.nl BEZORGING DOOR HEEL NEDERLAND nder toeziend oog van financier Gert van der Glind (tweede van linksoverhandigt Tijs Blom junior (rechts) de sleutel voor café 't Bier- t a an exploitant Johan de Groot, die samen met zoon Maurice tot voor kort uitbater was van restaurant De Zandloperop de hoek tdweg-Boodtiaan. Hun nieuwe zaak ligt aan het plein in het Nieuwe Toekomst-complex. Achter de gevet Is de interieurbouwer druk lende de vloer te leggen. Het Is de bedoeling dat het café vóór Pasen de deuren opent. ifoio's Gerwa timmvmenj du het dit seizoen dan toch nog lemaal goed komen met De ieuwe Toekomst? 'De bierkranen discotheek Amber stromen de jmende zomer', verzekert Gert in der Glind, de ondernemer uit henen die sinds eind januari de duw van het Koger project finan- iert. De discotheek wordt deze eek bouwkundig opgeleverd, laarna de interieurbouwer aan de lag kan en de disco in ieder geval Dor aanvang van het hoogseizoen de deuren kan openen. Nadat in januari de hoofdaannemer ^failliet ging, zag het er slecht uit voor het even ambitieuze als omstreden project. Wantrouwen was troef onder de onderaannemers, die van de cu rator te horen kregen dat ze naar hun achterstallige geld konden fluiten. Maar met de komst van Van der Glind van Kasberg Beheer BV uit Rhenen stak er een nieuwe wind op De finan cier van en belegger in onroerend ledfinancier houdt er een geheel len stijl op na. Hij belegt vooral in Een kijkje vanaf de verdieping van discotheek Amber in wording. talen en dat als het project klaar is we samen kijken hoe we verder gaan. Veel tijd te verliezen was er niet. Alle onderaannemers met openstaande rekeningen kregen een uitnodiging om langs te komen. 'Dat was op zon dag, ieder uur kwam er eentje langs. f noordelijk deel van de Dorpsstraat ziet er uit als een bouwstraat. nkelpanden en dan met al te grote jjecten. 'De Nieuwe Toekomst is or ons doen al aan de grote kant.' rken doet hij bij voorkeur met een nn team en de investeringen be- ilt hij uit eigen zak. 'Ik wil niet 'etsbaar zijn. Door die relatieve unschaligheid hebben we de afge- >en jaren best wel wat geld laten gen, maar het is wel zo dat we nu it met projecten in ons maag zitten i met te verkopen zijn.' idat de hoofdaannemer van het iger project failliet was gegaan, naderde Tijs Blom Van der Glind ït de vraag of ze 'samen dit project nden trekken'. Nadat de financier Rhenen zich in de materie had rdiept, kwam het tot een akkoord, et is een mooi project, alleen er zijn at dingen fout gegaan. We hebben jesproken dat ik iedereen zou be- VERVOLG VAN PAGINA 1 iente reden was om lagere vergoe den te vragen. Alleen de huur die trekking heeft op de exploitatie lest door de OSG nog betaald irden. Het ministerie gaf daarvoor liter geen richtlijnen meer af. De >G ging er daarom vanuit dat het geen middelen meer beschikbaar J stellen en daarom geen huur Ier kon betalen voor het gebruik 1 de sportaccommodaties. De 'estie was onderwerp van diverse sprekken tussen gemeente en >G, waarbij overeen werd gekomen t de school ingaand het jaar 2001 - 02 (weer) gaat betalen voor de orthal. Wat de OSG betreft zouden bedragen van de jaren daarvoor ■taal rond €20.000,-) als oninbaar |®6ten worden beschouwd. Dat ■®'ste heeft het college dus van de ÜBnd gewezen De eerste was Paul Krugers van de firma Rab, één van de ondernemers die eerst zekerheid wilde alvorens weer te willen leveren. Ik had het ge luk dat Rab een markt gingen bou wen in Rhenen, precies op mijn grond. Zo klein is de wereld dus. Toen was het voor mij een beetje makke lijker zaken doen.' Niet veel later za ten tegelzetters de gebroeders Huysman tegenover de man uit Rhenen. Ze hadden nog geld tegoed en hadden bovendien een flinke voor raad onbetaalde tegels in de schuur staan De zaken werden, voor zover dat mogeli|k was, naar tevredenheid afgehandeld. Robert-Jan Huysman: 'Van der Glind is bij de afhandeling van de schulden een stuk verder ge gaan dat hij juridisch gezien verplicht was. Dat gaf een stuk vertrouwen.' Het was reden voor de gebroeders het werk in de discotheek enthou siast te hervatten. 'In totaal leggen we hier een kleine 1600 vierkante meter tegels.' Een in het oog springend stukje vakwerk is de zwartwit- geblokte dansvloer van de disco. Ook aannemer Tatenhove BV, die het grondwerk uitvoert, is goed te spre ken over de wi|ze van betalen. Van der Glind: 'In het zakenleven mag je best een beetje hard zijn, maar het moet er wel correct aan toe gaan. Ik kan de bedrijven natuurlijk niet al hun geld dat ze nog te goed hebben te rugbetalen, maar ze moeten hier wel een goede boterham kunnen verdie nen.' Het resultaat is dat er weer volop wordt gewerkt, gemiddeld door een man of dertig, veertig. Met gevolg dat er flinke vorderingen worden ge maakt. Van der Glind laat zich lovend uit over de inzet van bouwcoordinator Tijs Blom junior. 'Die is hier elke dag van 's morgens zeven tot 's avonds negen uur in de weer.' Disco Het zogenaamde eerste gedeelte van het project, waartoe behalve de disco ook het grand-café, een snackbar, de shoarmazaak, restaurant El Torro en café 't Biervat horen, wordt op 1 april bouwkundig opgeleverd. Vooruitlo pend hierop nam de familie De Groot, exploitanten van 't Biervat, deze week al de sleutel in ontvangst. Het tweede deel, dat bestaat uit het ho tel en de winkels aan de Dorpsstraat en de Badweg, volgt in |um. 'Vóór het seizoen moet de hele straatkant net jes zijn. De toeristen moeten niet het gevoel hebben dat ze in een bouw straat lopen.' Twee ruimtes waarvan het aanvankelijk de bedoeling was om er restaurants in te vestigen, wil len Blom en Van der Glind waar schijnlijk ook als winkel verhuren. Potentiële huurders kunnen zich nog melden. Een comité van de bouwers- en ex ploitanten van de disco heeft onlangs een gesprek gehad met burgemees ter Geldorp over de discotheek, waarbij het maximale bezoekers aantal is besproken. Koger onderne mers benadrukten onlangs dat 600 het maximum is. Maar een kijkje in de disco van twee verdiepingen laat er geen twijfel over bestaan dat met dit aantal de zaak lang niet vol is, wat de sfeer niet ten goede zal komen. 'De burgemeester heeft tegen ons ge zegd: "We zitten hier op Texel, maar we leven wel in Nederland. Als de discotheek klaar is, zullen we beoor delen hoeveel mensen er in mogen",' vertelt Van der Glind. 'Met deze in richting mogen er volgens de eisen van de wet 1100 tot 1200 bezoekers in Ten aanzien van de veiligheids eisen worden kosten noch moeite gespaard. Alleen al met de drie trap pen voor de nooduitgangen is een investering van €50.000,- gemoeid. Het college zal het Bureau Waardenburg BV opdracht geven voor het uitvoeren van een onder zoek naar de gevolgen voor flora en fauna van nieuwbouw in Den Hoorn. De kosten bedragen €6.575,-. Het onderzoek geschiedt krachtens de Europese Vogel- en Habitat-richt lijnen en heeft betrekking op het ge bied 't Zouteland, waarvoor een nieuw bestemmingsplan wordt ge maakt dat de bouw van 19 huizen mogelijk moet maken. Het terrein ligt dicht bij de speciale beschermings zone van het nationaal park Duinen van Texel en vrijwel zeker komt hier ook de noordse woelmuis voor. Het onderzoek zal duidelijk maken welke invloed de woningbouw daarop zal hebben en welke verzachtende of compenserende maatregelen nodig zijn. Momenteel wordt in Den Hoorn een enquete gehouden om de behoefte aan woningen en de meest gewenste locatie vast te stellen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5