Cultureel avondje Den Hoorn iamen de perfecte man Uit Actief 9 Agenda teso 1000 m2 cursies Hoogwater te Oudeschild TEXELSE COURANT" erdag 29 maart ïdag 30 maart ensdag 2 april Den podium in tharinahoeve Zestig van Texel chrijven or triatlon Galerie Langewaal Leeskringen Verkoop gebruikte zomerkleding Vrijdag 28 maart Zaterdag 29 maart Zondag 30 maart Maandag 31 maart Dinsdag 1 april Jeugd en agressie NIOZ en Alterra houden open huis „COITP^, »rt Kil Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 1 ^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 28 MAART 2003 „J5.00 en om 16.00 uur men rondleidingen door de se Bierbrouwerij aan de Jerweg. Deelname: €6,-. Slufter gaat om 11.00 uur een sie van Staatsbosbeheer van Opgave en inlichtingen bij lare, tel. 317741. 5.00 en om 16.00 uur men rondleidingen door de se Bierbrouwerij aan de derweg Deelname: €6,- rio Phifivio treedt zaterdag aart op in restaurant armahoeve aan de Rozendijk in ennen. Het gezelschap bestaat rie jonge meiden, die sinds twee jaar samenspelen. De 13- e Renske van Raaphorst speelt sfluit, tinwhistle, piano en key- id, de even oude Riëtte Olthof It viool, piano en keyboard en 1-jarige Hedwig Ens speelt Op het repertoire staan Ierse :hotse folkliedjes en klassieke iek. optreden gebeurt ter gelegen- van een 'open podium', waar- took andere muzikanten welkom Bonder voorbehoud maakt ■c 'van de Baron' Witte zijn ■achting. Hij heeft naar verluidt en inooie stem, waarmee hij onder neer Italiaanse volksliedjes ten jehore brengt. De muzikale avond rfc&tharinahoeve begint om 20.30 jur. jen trainen zondag samen voor Istig van Texel Op het lamma staat de derde etappe, 6,6 kilometer meet. hemers worden om 10.15 uur lacht bij de Krassekeet. Jtingen kunnen worden wonnen bij Norbert Dankers, <14397. De publieke belangstelling voor toneelstukken is al jaren tanende. Dat is goed te merken in Den Hoorn, waar De Vriendenkring inmiddels is teruggegaan naar één uitvoering per keer, die niet eens een volle zaal trekt. In dorpsblad 'De Hoornder' gaat oud-lid Joop Groeskamp deze maand in op dit gebrek aan belangstelling, dat vol gens hem het voortbestaan van de vereniging bedreigt en slecht is voor het dorp. 'Stopt De Vriendenkring, dan verdwijnt er immers weer (eerste de winkels en dan de verenigingen?) een stuk leefbaarheid Dat er nog maar zo weinig animo voor toneel is, kan Groeskamp niet goed verklaren 'De stukken zijn goed en er wordt goed gespeeld! Na afloop is het gezellig en degenen die gegaan zijn, hebben er geen spijt van.' Hij eindigt zijn artikel dan ook met een wervende oproep: 'Zorg dat de zaal vol komt, bestel nu direct een kaart je. Dan kunnen we er weer eens een ouderwets gezellige avond van maken.' De leden zelf hebben inmiddels besloten niet werkloos toe te zien. Om de betrokkenheid van hun dorpsgenoten te vergroten, hebben ze de hulp van het Smartlappenkoor ingeroepen, om samen een cultureel avondje te ver zorgen. Helemaal origineel was die gedachte niet, want oudere Hoornders herinneren zich nog dat een optreden van fanfarekorps DEK - dat in die tijd nog geen drumband en majorettes had - in de jaren na de oorlog na de pauze werd gevolgd door een eenakter, op de planken gebracht door leden van voetbalvereniging ZDH. De oproep van De Vriendenkring werd enthou siast begroet, zodat bezoekers van dorpshuis De Waldhoorn zaterdag (morgen) een dubbeloptreden krij gen voorgeschoteld. De leden van het Smartlappenkoor beklimmen het toneel om 19.30 uur, om onder leiding van accordeoniste let de Ruyter ruim een half uur lang een greep te doen uit hun brede reper toire. De uitvoering van De Vriendenkring begint rond 20.15 uur. De vereni ging speelt 'De Ontdekkings- reizigersdub' van W.F. Schmidt. Deze komedie speelt zich af in een ouderwetse Engelse herensociëteit. De leden vullen hun dagen met pra ten over vroeger, toen ze nog 'hel dendaden' verrichtten, en het eindeloos spelen van bridge. Wanneer een vrouw lid wil worden, schudt hun wereld op z'n grondves ten Het stuk wordt opgevoerd door Marco Bakker, Ralph Grabowski, Joop Rommets senior, Antoon Goes, Anneke Kikkert-Hordijk, Lia Coutinho, Joop Rommets en Sjoerd Groeskamp. Hans Oosterhaven regisseert, Natasja Koopman souffleert en de techniek is in han den van Guido Schuijl. Na afloop is er 'bal na', met mede werking van accordeonist Jan Bakker. Kaarten kosten €5,- en zijn te bestellen bij Janny Schuijl (tel. 319260), Gitta Witte (tel. 319405) en Marco Bakker (tel 319307). riatlonafdeling van erveremging Texel heeft de nisatie van de twintigste editie Je Texelse triatlon ter hand •men. Dit evenement wordt jjj >uden op zaterdag 5 juli. Dat wedstrijd populair is, bleek jaar, toen 115 triatleten aan itf tart verschenen, ledereen die indtijd van vorig jaar wil verbe- of voor het eerst de uitdaging angaan, individueel of in een 1 ettetrio, kan zich aanmelden idy Witte, tel. 317232. Galerie Langewaal opent het seizoen met een expositie van nieu we keramische en bronzen figuren van Ynskje Penning. Zij stelt sinds jaar en dag werk ten toon in de Waalder galerie, 's Zomers staan ook beelden van haar in de tuin van de galerie. De vrouwenfiguur, realistisch of abstract weergegeven, staat centraal in haar werk Ook maakte ze enkele moeders met kind(eren). Haar mede-exposante is Marion van Wijk-Kraus (1953) Zij kreeg haar opleiding aan de Academie Minerva in Groningen. Hoewel ze door de jaren heen vele zijpaden bewandel de, is Kraus (zoals ze signeert) met deze expositie weer terug bij haar oude liefde: het Hollandse landschap. Haar onderwerpen komt ze, zoals ze zelf zegt, 'zomaar om de hoek tegen'. Voorbeelden zijn een mooie avondlucht, een wande ling met de hond en een appelboom Galerie Langewaal is vanaf deze week weer vijf dagen per week van 11.00 tot 17 00 uur open. Op zondag en maandag is de galerie gesloten. mieuws [X Cinema Texel draaien de mende weken twee nieuwe eins Van Nederlandse makelij is ever verliefd'. Hoofdpersoon is jonge dertiger Anna. Als haar itste liefje, Dirk, met haar breekt zijn huwelijk een nieuwe kans geven, heeft ze het helemaal had. Voor haar geen mannen ïer, besluit ze. Nooit. Nog ïzelfde dag ontmoet ze Rob. En le|n paar uur later Sander. Beide innen vallen als een blok voor 'na. Samen vormen ze de perfec- man voor haar: Rob voor de 'sjes in huis en de goede seks, J ">der voor de romantiek en de ede gesprekken. Maar wat na met weet, is dat Rob en ider huisgenoten zijn. En terwijl zich heeft voorgenomen alleen iar zorgeloos te genieten, krijgt steeds meer moeite om de man- n, met wie het steeds serieuzer I? )rdt, voor elkaar te verbergen. euw is ook 'Dare Devil', over 2' Jtt Murdock (gespeeld door Ben led<), die als jongetje in aanra- 9 is gekomen met radioactief en daardoor blind is gewor- |n Door zijn handicap heeft hij feilloos radarzintuig ontwikkeld, waarmee hij zijn omgeving feilloos aanvoelt, ruikt en hoort. Op volwassen leeftijd heeft hij een missie: de zwakken in de samenleving bijstaan. Overdag is hij een gerespecteerd advocaat, 's nachts is hij Dare Devil, waker over de stad. Dan ontmoet hij de sexy en mysterieuze Elektra (Jennifer Garner), die zijn leven op zijn kop zet wanneer haar vader wordt vermoord en Dare Devil ervan wordt verdacht. In werkelijk heid is de moord gepleegd door Kingpin (Michael Clarke Duncan) en zijn koelbloedige rechterhand Bullseye (Colin Farewell), die samen één van de beruchtste ben des van New York vormen. Dare Devil heeft een sterk vermoeden dat zij ook verantwoordelijk zijn voor de dood van zijn eigen vader. Hij is niet van plan het erbij te laten zitten en gooit alles in de strijd om Elektra te overtuigen van zijn onschuld. Voor de liefhebbers wordt de film een 'adembenemend spektakel' met 'coole personages' en 'verbluffen de special effects' genoemd. Geprolongeerd is 'De tweeling', over de zusjes Lotte en Anna Bamberg die na de dood van hun ouders gescheiden opgroeien. Anna blijft in Duitsland en moet haar hele leven hard werken voor anderen. Lotte verhuist naar een Nederlandse familie die haar op het eerste gezicht alle kansen biedt. Aanvankelijk missen de zus sen elkaar, maar omstandigheden en de tijd vormen echter obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd hebben gevoeld. Anna trouwt met een SS-officier, Lottes verloofde wordt vermoord in con centratiekamp Auschwitz. Vijftig jaar na hun laatste, pijnlijke ontmoeting probeert Anna nog één keer in contact te komen met haar tweelingzus Van geheel andere aard is 'Jackass the movie', waarin Johnny Knoxville en zijn team gebruik maken van het concept van de MTV-show 'Jackass': gevaarlijke en weerzinwekkende stunts doen, 'gewoon' om te zien wat er zal gebeuren In de jeugdfilm 'Spy kids II: the island of lost dreams' zijn de kleine spionnen Carmen en Juni terug voor een avontuur. Hun nieuwste missie brengt hen naar een mysterieus eiland, waar ze een inventieve wetenschapper en zijn denkbeeldige wezens ontmoeten. De bibliotheek in Den Burg verzorgt woensdag 9 april van 10.00 tot 12.00 uur een bijeenkomst voor leeskringen. Texel telt vier bij de bibliotheek aangesloten kringen, elk bestaand uit ongeveer tien leden, die geregeld bij elkaar komen om samen een boek te bespreken dat ze hebben gelezen. De leiding van de bibliotheek sluit echter niet uit dat er nog andere leeskringen actief zijn die niet staan geregistreerd. De bijeenkomst is ook voor deze gezelschappen bedoeld, evenals voor andere geïn teresseerden. Na ontvangst met kof fie en thee verzorgt Tanja Guelen van de organisatie RED Probiblio een introductie en volgt een voorstelrondje van de leeskringen, die vertellen wat ze het mooiste boek vonden dat ze het afgelopen jaar hebben besproken. De bijeen komst bestaat verder onder meer uit een bespreking van enkele nieu we boeken en tips over internetsites en naslagwerken. Ook is er gelegen heid om vragen te stellen, onderlin ge ervaringen uit te wisselen en worden nieuwe boeken gepresenteerd. Meer informatie is verkrijgbaar bij medewerker Maaike Vonk, tel. 312743. Deelname is gra tis. Opgave is mogelijk tot 7 april. In de Witte Burcht in Den Burg wordt zaterdag 5 april van 9.00 tot 16.00 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehouden. Het gaat ditmaal om zomerkleding. Wie zelf iets heeft aan te bieden, kan dat de dag ervoor doen tussen 18.30 en 21.00 uur. De kledingstukken moeten geprijsd worden ingeleverd. De organisatie zorgt voor verkopers, zodat de aanbieders niet zelf de hele dag bij hun kleding hoeven te blijven. Zij betalen in ruil daarvoor €0,25 per kledingstuk. Wordt dat verkocht, dan komt daar nog eens €0,25 bovenop. Afrekenen gebeurt na de verkoop, tussen 18.30 en 18.00 uur. Kleding die tijdens de verkoop niet van eigenaar verwisselt, gaat desgewenst naar een goed doel. Voor meer informa tie: tel. 314753 of 314762. In Het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg wordt het maandelijks Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Gast Popke van Bruggen ver telt over de OSG-actie voor War Child, dwaalgast is Esther Bremer. Aanvang 20.15 uur, toegang: vrijwillige bijdrage. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn houdt de Hoornder dorps commissie vanaf 20 00 uur jaarver gadering. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15.00 en 21.45 uur). Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), Jackass the movie (18.45 uur), De Tweeling (19.00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). In sporthal Ons Genoegen doen 364 dansers uit heel Noord-Holland mee aan een countrylinedansdag voor 55-plussers. Volleybalvereniging Tevoko houdt een feestavond in sporthal Ons Genoegen Aanvang 19.00 uur. Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn het stuk 'De Ontdek kingsreizigersclub' op. De uitvoe ring wordt voorafgegaan door een optreden van het Smartlappenkoor. Aanvang 19.30 uur. Toegang €5,-. In restaurant Catharinahoeve aan de Rozendijk in de Dennen begint om 20.30 uur een open podium, met onder meer een optreden van het trio Phifivio. In Question Plaza begint om 20.30 uur een folkconcert van de Schotse McCalmans Toegang €10,-. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15.00 en 21.45 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur), Jackass the movie (18.45 uur), De Tweeling (19.00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). Atleten trainen samen voor de Zestig van Texel. Ze verzamelen om 10.15 uur bij de Krassekeet. Zr. Mary-Anne geeft bij De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) om 12.15 uur het startschot voor een wandeltocht over 5 kilometer, geor ganiseerd door de werkgroep eerste communie van de Texelse RK parochie. De opbrengst is bestemd voor de arme bevolking van Mozambique. Deelname kost €2,50. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15.00 en 21 45 uur), Spy kids II the island of lost dreams (15.15 uur), Jackass the movie (18.45 uur). De Tweeling (19 00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 20 00 uur) en Liever verliefd (20 30 uur). In De Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) wordt een open klaverjasdrive gehouden. Het inschrijfgeld, €3,50 per koppel, is bestemd voor goede doelen. Inschrijven, liefst met maat, tussen 19.30 en 20.00 uur in de zaal. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 20.00 uur) en Liever verliefd (20.30 uur). TESO zet in verband met de te ver wachten drukte vrijdag (vandaag) en maandag van 9.35 tot 16.05 uur een extra boot in en verzorgt dan in die periode ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Maandag zijn de afvaarten van 10 05 uur vanuit Den Helder en 13.35 vanaf Texel uitslui tend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen Er worden geen wachttijden verwacht Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website, www teso.nl. Vr. 28 430 en 16 50 u Za. 29 5.55 en 18.15 u Zo. 30 8.26 en 20.14 u Ma. 31 9 04 en 21.04 u Di. 1 9.56 en 21.44 u Wo. 2 10.15 en 22.05 u Do. 3 10.27 en 22 34 u Vr. 4 10.35 en 23.05 u 'Jeugd en agressie' is het thema van twee bijeenkomsten, die het Jongerenwerk van de Welzijns-stich- ting en Sportservice Texel organise ren voor het Texelse verenigingsle ven en de Texelse jeugd. Volgens beide instanties wordt 'hiermee ingespeeld op signalen uit de sport verenigingen en jeugdclubs'. Deelname is gratis en staat open voor jeugdleiders, -trainers, bestuur ders van sportverenigingen en anderen die vrijwillig met jeugd werken. Voor beide bijeenkomsten is de samenwerking gezocht met Kardeel, de trajectorganisatie voor jeugdzorg in Noord-Holland Noord. De eerste bijeenkomst, 'Jeugd en agressief gedrag', wordt maandag 7 april gehouden in de kantine van sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duurt van 19 00 tot 21.00 uur. Uitgelegd wordt wat agressie is en hoe er mee om te gaan. Ook wordt ingegaan op de relatie tussen alco hol en agressief gedrag Daarnaast komen vaardigheden als conflicthantering en overschakelen bij verzet aan de orde. De tweede bijeenkomst, 'Omgaan met pubers', vindt plaats op zaterdag 12 april, eveneens in Ons Genoegen, en duurt van 10.30 tot 12.30 uur. Hier wordt gesproken over puberteit en waarom dit een moeilijke leeftijd is Wat zijn normen en waarden, hoe je stel je regels en grenzen en hoe kun je met deze leeftijdsgroep onderhandelen? Voor informatie over beide bijeenkomsten kan contact worden opgenomen met Carla Schrama van het Jongerenwerk (tel. 314445) en Connie Joling van Sportservice Texel (tel. 322815) Het NIOZ en Alterra houden zater dag 5 april open huis. Een dag eer der opent koningin Beatrix het op 't Horntje gevestigde - Koninklijke - instituut, dat de afgelopen paar jaar flink verbouwd is en er onder meer enkele verdiepingen bij heeft gekregen De opening gebeurt in beslotenheid, maar op de open dag zijn alle Texelaars in de gelegenheid in de voetsporen van Hare Majesteit te treden. Er is een route uitgezet, zodat iedereen op eigen gelegenheid door het gebouw kan lopen. Alle afdelingen hebben opstellingen, proefjes en demonstraties voorbereid, zodat bezoekers zich een beetje wetenschapper kunnen voelen. Medewerkers geven er uitleg bij. Het nieuwe aquarium-gebouw en de nieuwe laboratoria zijn te bezichtigen en in het auditorium worden drie lezingen verzorgd van ongeveer twintig minuten. Het onderzoeksschip Pelagia kon niet aan het drukke vaarschema worden onttrokken en bevindt zich op zee, maar door middel van foto's, films en een schaalmodel kunnen de bezoekers toch alles aan de weet komen over het schip Aan de inwendige mens is ook gedacht. In de kantine (vlakbij de hoofdingang) en het gloednieuwe bedrijfsrestau rant wordt (gratis) koffie, thee en limonade geschonken. Belangstellen zijn tussen 10.00 en 17.00 uur welkom via de hoofdingang aan het Landsdiep. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag 29 maart: 14.00 uur Zondag 30 maart: sorry; hele dag vol! Dinsdag Iwoensdag 2 en donderdag 3 april: 14.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 Jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 30 maart op om 7.19 en gaat onder om 20.08 uur. 1 april nieuwe maan. UMJWIU tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spmbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9