Nieuw programma Klif 12 len vrouw met twee mannen t m Actief San Keijser Agenda teso 1000 m2 Éxc ursies Hoogwater te Oudeschild .TEXELSE JJ C0URANT' terdag 5 april jndag 6 april oensdag 9 april oorjaarsmarkt e Cocksdorp mpeerweekend axelaars al vol lilt! Voor Texelaar en toer Meditatieve duinwandeling Visserskoor en Waddenvogels Leden ANBO vergaderen Kampioenschap model racing Vrijdag 4 april Zaterdag 5 april Zondag 6 april Maandag 7 april Dinsdag 8 april Landal Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 VRIJDAG 4 APRIL 2003 15.00 en om 16.00 uur ginnen rondleidingen door de :else Bierbrouwerij aan de iilderweg. Deelname: €6,- de Slufter gaat om 11.00 uur een :ursie van Staatsbosbeheer van rt. Opgave en inlichtingen bij )Mare, tel 317741. 15.00 en om 16.00 uur ginnen rondleidingen door de else Bierbrouwerij aan de nlderweg. Deelname: €6,-. de Geul gaat om 14.00 uur een :ursie van Staatsbosbeheer van rt. Opgave en inlichtingen bij )Mare, tel. 317741. n 18.00 uur gaat een wadexcursie start. Deelname kost €4,50, ideren tot 12 jaar betalen €2,25. igave bij EcoMare, tel. 317741 het succes van de Wintermarkt afgelopen jaar heeft Onder- mersvereniging De Cocksdorp loten een soortgelijke markt te luden in het voorjaar. Deze 'Voor- rsmarkt', waarop bedrijven en rticulieren hun waar te koop aan- den, wordt op zaterdag 26 april •houden in het centrum van het rp en duurt van 11.00 tot 16.00 Ir. De markt staat in het teken van het voorjaar en de tuin. Voor jonge «zoekers zijn er lammetjes en [pony's Ook kunnen ze meedoen aan een kleurwedstrijd Kleurplaten zijn af te halen bij diverse winke liers en horecaondernemers in De Cocksdorp en kunnen op de dag van de markt tot 15.30 uur worden .ingeleverdbij de Plus-supermarkt in dê Kikkertstraat. De prijsuitreiking begmt een half uur later. traditionele Texel-kampeer- ikend, dat ieder jaar in juni op antiecentrum De Krim wordt louden, is al volgeboekt. Circa Texelaars hebben op voorhand en (gratis) plaats geboekt voor weekend van 14 juni. Het kam- rweekend werd in 1990 voor de ite keer georganiseerd, ter uistering van de opening van zogenoemd KomfortPlus-kam- en. Dat Krim nam in dat jaar 94 npeerplaatsen met eigen (privé) litair in gebruik. Dit 'Texelse pro- ct' van aannemer Meyert Boon rdt ondertussen in heel Europa kocht en geplaatst. Tijdens het iciale weekend kunnen de :else gasten, die in gezinsver- nd op De Krim verblijven, van voorzieningen gebruik maken, krijgt elk gezin een bon voor uur gratis bowlen en zijn ook zwembaden vrij toegankelijk. Theater Klif 12 presenteert zondag 6 april het nieuwe programma voor het seizoen 2003-2004. Liefhebbers die willen weten welke artiesten er komende zomer en winter naar Den Hoorn komen en al willen boeken, zijn vanaf 14.00 uur welkom. Zij worden getrakteerd op twee optre dens van circa een half uur van twee 'aanstormende' cabaretiers, Edgar Biervliet en Michiel Peereboom. Voor veel theaterliefhebbers is de presentatie van het nieuwe programma van Klif 12 een evene ment waarnaar ze ieder jaar uitkij ken. Welke artiesten hebben eigenaar Cor van Heerwaarden en zijn medewerkers dit keer weer weten te boeken? En welke beken de namen bevinden zich in dit gezelschap? Wie precies wil weten wie in de periode van mei 2003 tot april 2004 hun opwachting maken, moet zich zondag zelf op de hoogte stellen Maar volgens Van Heer waarden gaat het om een serie 'mooie, leuke en spannende voorstellingen'. Enkele namen die hij kwijt wil, zijn die van Bram Vermeulen, Helmert Woudenberg, Droog Brood, Maarten van Roozen- daal en Klaas. Voor de geïnteres seerden liggen zondag biografieën en persberichten klaar. Klif 12 is nog in onderhandeling met 'een van de bekendste Nederlandse cabaretiers', voor een try-out ergens na de zomer. Wie dat is, wordt zondag nog niet bekend gemaakt. Abonne menthouders en leden van de Vriendenclub van Klif 12 krijgen er te zijner tijd via een nieuwsbrief als eerste bericht van De presentatie wordt zondag opge luisterd met twee optredens, waar van er één rond 16.00 uur begint en de ander rond 17.15 uur. De 30-jari- ge Edgar Biervliet studeerde klassie ke zang aan het conservatorium en stortte zich vervolgens op het caba ret. Hij is een even muzikale als flamboyante verschijning, maar bovenal een uitstekende entertainer. Onlangs won hij op het festival CabareteSKE zowel de publieks- als de juryprijs De voorzit ster van de jury noemde hem 'de meest onwaarschijnlijke cabaretier' die ze in haar leven had gezien. De 27-jarige Michiel Peereboom is cabaretier en arts. Tijdens zijn studie geneeskunde debuteerde hij succesvol als cabaretier. In 1998 won hij de Pythische Spelen en in dat zelfde jaar ontving hij de persoon lijkheids- en de publieksprijs op het Groninger Studentenfestival. Daar naast stond hij in de halve finales van het Leids Cabaretfestival (2001) en Cameretten (2002) en recentelijk in de finale van de strijd om de Holland Casino Podiumprijs (2003). In 2001 maakte hij boven-dien deel uit van de Cabarestafettetour De Texelse baha'i-gemeenschap ver zorgt zondag 20 april een meditatieve duinwandeling door het duinpark bij EcoMare Om de circa tien minuten wordt even stilgestaan en lezen de baha'is gebeden en stukken voor uit heilige boeken. De wandeling wordt gehouden in het kader van het Ridvanfeest, om te vieren dat Baha'u'llah, de stichter van het baha'i-geloof, zich in 1863 in de tuin van Ridvan bekend maakte als de nieuwe Manifestatie van God. Bovendien wil de Texelse gemeenschap één van de principes van het geloof 'dichterbij' brengen. Baha'u'llah heeft gezegd dat het lichaam van de mensheid over twee vleugels beschikt, waarmee het kan opvliegen ofwel zich kan ontwikke len. De ene vleugel staat voor de wetenschap, de andere voor de reli gie. Beide vleugels moeten even sterk ontwikkeld worden, omdat de mensheid anders in het net van het materialisme verward raakt dan wel in het moeras van het bijgeloof terecht komt. Om beide vleugels een 'ontwikkelingszetje' te geven, maken de baha'is een rondje door het duinpark met Dick Schermer, die vertelt over het leven in de duinen. Deelname kost €3,- De wandelaars krijgen voor dat bedrag tevens een programmaboekje. Opgave is tot 18 april mogelijk bij Antoinette Habra- ken, tel 317896 (bij voorkeur bellen na 19.00 uur). Er kunnen maximaal twintig mensen meelopen Het Oudeschilder Visserskoor brengt zaterdag 12 april een keur aan zee mansliederen en andere meezingers ten gehore. Het gezelschap doet dat tijdens de jaarlijkse uitvoering, die in dorpshuis 't Skiltje wordt gehouden. Ook dameskoor De Waddenvogels zingt bij die gele genheid enkele liedjes. Kaarten kos ten €4,- en zijn verkrijgbaar bij Janna Couperus (Vliegwiel 11, Oudeschild, tel. 318046) en Corrie Witte (Achterom 21, Den Burg, tel 313704). Het concert begint om 20.00 uur :ilmnieuws inema Texel heeft al haar films leprolongeerd Van Nederlandse "nakelij is 'Liever verliefd' loofdpersoon is de jonge dertiger ^nna. Als haar laatste liefje. Dirk, net haar breekt om zijn huwelijk *en nieuwe kans te geven, heeft e het helemaal gehad Voor haar leen mannen meer, besluit ze Jooit. Nog diezelfde dag ontmoet e Rob. En een paar uur later ander. Beide mannen vallen als 'en blok voor Anna. Samen 'ormen ze de perfecte man voor •aar; Rob voor de klusjes in huis in de goede seks, Sander voor de omantiek en de goede lesprekken. Maar wat Anna niet veet, is dat Rob en Sander huisge- loten zijn. En terwijl ze zich heeft 'oorgenomen alleen maar zorge- ooste genieten, krijgt ze steeds neer moeite om de mannen, met Me het steeds serieuzer wordt, 'oor elkaar te verbergen Dare Devil' gaat over Matt burdock (gespeeld door Ben Weck), die als jongetje in aanra- ln9 's gekomen met radioactief 'fval en daardoor blind is gewor den Door zijn handicap heeft hij er> feilloos radarzintuig ontwikkeld, waarmee hij zijn l'enfeill 1 ontwikk omgeving feilloos aanvoelt, ruikt en hoort. Op volwassen leeftijd heeft hij een missie: de zwakken in de samenleving bijstaan. Overdag is hij een gerespecteerd advocaat, 's nachts is hij Dare Devil, waker over de stad. Dan ontmoet hij de sexy en mysterieuze Elektra (Jennifer Garner), die zijn leven op zijn kop zet wanneer haar vader wordt vermoord en Dare Devil ervan wordt verdacht. In werkelijk heid is de moord gepleegd door Kingpin (Michael Clarke Duncan) en zijn koelbloedige rechterhand Bullseye (Colin Farewell), die samen één van de beruchtste ben des van New York vormen. Dare Devil heeft een sterk vermoeden dat zij ook verantwoordelijk zijn voor de dood van zijn eigen vader. Hij is niet van plan het erbij te laten zitten en gooit alles in de strijd om Elektra te overtuigen van zijn onschuld. Voor de liefhebbers wordt de film een 'adembenemend spektakel' met 'coole personages' en 'verbluffen de special effects' genoemd Ook nog een week te zien is 'De tweeling', over de zusjes Lotte en Anna Bamberg die na de dood van hun ouders gescheiden opgroeien. Anna blijft in Duitsland en moet haar hele leven hard werken voor anderen. Lotte verhuist naar een Nederlandse familie die haar op het eerste gezicht alle kansen biedt. Aanvankelijk missen de zus sen elkaar, maar omstandigheden en de tijd vormen echter obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd hebben gevoeld. Anna trouwt met een SS-officier, Lottes verloofde wordt vermoord in con centratiekamp Auschwitz. Vijftig jaar na hun laatste, pijnlijke ontmoeting probeert Anna nog eén keer in contact te komen met haar tweelingzus. Van geheel andere aard is 'Jackass the movie', waarin Johnny Knoxville en zijn team gebruik maken van het concept van de MTV-show 'Jackass': gevaarlijke en weerzinwekkende stunts doen, 'gewoon' om te zien wat er zal gebeuren. In de jeugdfilm 'Spy kids II: the island of lost dreams' zijn de kleine spionnen Carmen en Juni terug voor een avontuur. Hun nieuwste missie brengt hen naar een mysterieus eiland, waar ze een inventieve wetenschapper en zijn denkbeeldige wezens ontmoeten. Als gevolg van de verhuizing hebben diverse leden van de afde ling Den Burg van de ANBO geen uitnodiging ontvangen voor de voorjaarsvergadering, die woensdag 23 april wordt gehouden. Vervelend, vindt het bestuur, vooral omdat na de pauze een interessan te presentatie op de agenda staat over de wet op het nieuwe erfrecht. Deze presentatie wordt verzorgd door medewerkers van de Fortis Bank en het Texelse notariskantoor. In het eerste gedeelte worden bestuursverkiezingen gehouden. De heren C.P. Laan en A. Bijlsma zijn aftredend maar herkiesbaar. Tegenkandidaten kunnen zich tot een half uur voor aanvang van de vergadering bij één van de be stuursleden opgeven De vergade ring wordt gehouden in de 'Nieuwe Buureton' (nabij het nieuwe senio rencomplex aan de Beatrixlaan) en begint om 14.00 uur. Gezien het beperkte aantal stoelen wil het bestuur graag vooraf weten hoeveel mensen er komen. Wie van plan is de vergadering bij te wonen, wordt verzocht dit vóór 7 april door te geven aan de secretaris, mevrouw T.C. Vlas-van der Vlies (tel. 312255). Leden van Model Racing Texel strij den zaterdag 5 april in de Burgemeester de Koninghal om de indoorkampioenschappen. Er zijn twee klassen: electro schaal 110 en electro schaal 112. De beide klassen worden onderverdeeld in diverse groepen, zodat er niet teveel auto's in eén manche aan de start verschij nen. Elke klasse telt drie kwalificatiemanches van vijf minu ten. Na afloop wordt aan de hand van het aantal gereden rondes bepaald wie er in de halve finale mag starten. De ronden worden elektronisch geteld, met behulp van een transpondersysteem. Aan het einde worden de finales verreden, die eveneens vijf minuten duren. Model Racing Texel, ooit begonnen als een groepje vrienden die met modelauto's over de Koningsweg bij Oosterend reden, is een bloeiende vereniging. Via de parkeerplaats bij de OSG en het terrein van de Weikoop is het gezelschap inmiddels beland op de kartingbaan in Den Burg ('s winters) en de Burgemeester de Koninghal Feyenoord, dat meedoet aan het toernooi voor F-pupillen bij SV De Koog, verzorgt vanaf 17.30 uur een demonstratietraining op het veld aan de Boodtlaan. Publiek is welkom. Om 19.30 uur begint in manege Akenburg een tuigpaardentrainmg, onder leiding van Egbert Emmink In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een avond met het medium Tiny de Ruiter. De toe gang bedraagt €7,-. In disco de Jelleboog in Den Burg wordt van 21.00 tot 23.00 uur door leerlingen van de OSG 'bingle' gespeeld, een muzikale vorm van bingo Na afloop verzorgen de DJ's van het spel een feestavond. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15 00 en 21.45 uur), Spy kids II: the island of lost dreams (15.15 uur). Jackass the movie (18 45 uur), De Tweeling (19 00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). Om 9.00 uur wordt in manege Akenburg de tuigpaardentraming onder leiding van Egbert Emmink hervat. Toegang gratis. Vandaag en morgen worden in sport hal Ons Genoegen in Den Burg voor wedstrijden voor het Neder-lands kampioenschap turnen voor heren gehouden. De hal is op beide dagen vanaf 9 00 uur open. Entree €3,- (kin deren tot 13 jaar betalen €1,75). In de Witte Burcht (Molenstraat, Den Burg) wordt van 9.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands zomerkleding gehouden. De op 't Horntje gevestigde institu ten NIOZ en Alterra hebben van 10 00 tot 17.00 uur open dag. Op het terrein van SV De Koog begint om 11.00 uur het tweedaag se toernooi voor F-pupillen, met deelname van onder meer Ajax, Feyenoord en Sparta. In dorpshuis De Waldhoorn begint om 19.30 uur de jaarlijkse playback- show van inwoners van Den Hoorn en omgeving. In de Burgemeester de Koninghal beginnen om 19.30 uur de indoor kampioenschappen modelracing. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15 00 en 21.45 uur). Spy kids II. the island of lost dreams (15 15 uur), Jackass the movie (18.45 uur), De Tweeling (19 00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). In sporthal Ons Genoegen in Den Burg zijn ook vandaag nog de hele dag voorwedstrijden voor het Nederlands kampioenschap turnen. Op het terrein van SV De Koog be gint om 9 30 uur de tweede dag van het toernooi voor F-pupillen. De aftrap van de finale is om 12.05 uur. Op het crossterrein aan de Hoofdweg in Eierland wordt van 12.00 tot 17.00 uur een motorcross van de MAB-club gereden. Noor en Akbar Helweg verzorgen een dag met sacrale dans in yoga- centrum De Aleph (Weverstraat 54) in Den Burg. Deelname kost €30,-. Voor informatie en opgave, tel. 319449. In café In den Groot Slock in Den Burg sluiten de darters het seizoen af met een toernooi. Aanvang 13 00 uur. Aansluitend worden de winnaars van de competitie in de bloemetjes gezet. Theater Klif 12 in Den Hoorn maakt het programma voor het seizoen 2003-2004 bekend Bezoekers kun nen er vanaf 14 00 uur intekenen op de voorstellingen. In de loop van de middag zijn er twee optredens van 'aanstormende' cabaretiers Edgar Biervliet en Michiel Peereboom. Vr. 4 10.35 en 23 05 u Za. 5 11.05 en 23.36 u Zo. 6 11.40 en 23.56 u Ma. 7 11.40 en - u Di. 8 0 16 en 12.00 u Wo 9 0.30 en 12 .40 u Do 10 1.10 en 13.40 u Vr. 11 2 24 en 14.54 u ('s zomers). De vereniging heeft meer dan vijftig leden en is nog steeds naarstig op zoek naar een eigen locatie om een echt modelracecircuit neer te leggen. Aan het kampioenschap in de Burgemeester de Koninghal doen 32 leden mee. De eerste kwalificatiemanche gaat om 19.30 uur van start De finale staat rond 21 45 uur gepland. Toeschouwers zijn welkom De toegang is gratis In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 15.00 en 21.45 uur). Spy kids II the island of lost dreams (15.15 uur), Jackass the movie (18.45 uur), De Tweeling (19 00 uur) en Liever verliefd (21.30 uur). FNV Vrouwen verzorgt in de biblio theek in Den Burg van 14.00 tot 16.00 uur een introductiemiddag over internet en e-mail. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 19.00 uur een bijeenkomst over jeugd en agressief gedrag, georganiseerd door het Jongerenwerk en Sportservice Texel. Stichting Dorpshuis De Wielewaal houdt haar jaarvergadering in het eigen dorpshuis in De Waal. Na de pauze vertelt een medewerker van Teso over de nieuw te bouwen veer boot. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 20.00 uur) en Liever verliefd (20.30 uur) In het gemeentehuis begint om 19.30 uur een vergadering van de gemeenteraad. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg wordt een biblio theekavond van de Historische Vereniging gehouden. Ook de afde ling stambomen komt er bijeen. Aanvang 20.00 uur In de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt van 20.00 tot 22.00 uur een bijeenkomst over hart- en vaataandoeningen bij diabetes gehouden Aanmelden kan (op werkdagen) bij het Patiënten Service Bureau (tel. 0223-696346) In Cinema Texel draaien Dare Devil (aanvang 20.00 uur) en Liever ff verliefd (20.30 uur). MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag 5 april: 14.00 uur Zondag 6 april: 12.00 uur Dinsdag 8, woensdag 9 en donderdag 10 april: 14.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 ifm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin TESO zet in verband met de te ver wachten drukte in en rond het weekend geregeld een extra boot in en verzorgt dan in die periode ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) van 6.35 tot 20.05 uur, zaterdag en maandag van 9.35 tot 16.05 uur en zondag van 14.35 tot 20 05 uur. Er worden geen wachttijden verwacht Deze week wordt de zomerdienstre geling weer van kracht Dat bete kent dat op zon- en feestdagen de eerste boot vanaf Texel om 7.05 uur vertrekt en vanuit Den Helder om 7.35 uur. De zomerdienstre-geling is geldig tot en met 30 september. Ook het systeem met gedifferen tieerde tarieven is in werking getre den. Het daltarief geldt op dinsdag, woensdag en donderdag; van vrijdag tot en met maandag is het duurder om naar Texel te gaan. Deze verschillende tarieven gelden alleen voor losse retours. Gebruikers van een meerretourenkaart zijn op elke dag van de week voordeliger uit. Het systeem met de gedifferen tieerde tarieven geldt tot en met 31 oktober. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website, www.teso.nl. de Gasterij Knmweg 104 De Cocksdorp 3-gangen keuzemenu €17,95 OS of 4-gangen keuzemenu 2 €20,50 (inclusief een uur gratis bowfen) OS Reserveren: 316819 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 6 april op om 7.03 en gaat onder om 20.20 uur 10 april eerste kwartier. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 11