bruna Nieuwe arts voor Verpleeghuis Texel Cjrocn Twartsjexeh in het harL, Docenten De Hogeberg toegejuicht als 'Idols' regenstanders herberg brenigen zich in comité 'xpJosieven gevonden bij baggerwerk Mok Vertrekkende Warnaar verwelkomt opvolger Vakantiehuizen Nieuwbouw NIOZ Grondruil Burgemeester naar Duitsland Geef ons de zak! texelse'^courant DUINKER MOTORSERVICE Qnder de pomp Zwemlessen in Molenkoog Lard Piasmans huisarts in Ruurlo emeente betaalt reiskosten van asielscholieren Bestemmingsplan IGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11768 VRIJDAG 4 APRIL 2003 r E X E LS e^cou rant Losse nummers 0,90 Onlangs was er in de gemeenteraad discussie over de vraag in hoeverre er moet worden opgetreden tegen het permanent bewonen van vakantiehuizen. Er klonken argumen ten vóór en argumenten tegen. Maar in welke mate wordt er nu werkelijk permanent gewoond in vakantie parken of andere recreatieve verblijfs plaatsen? En gebeurt dat illegaal, of met een ontheffing? De Texelse Cou rant zocht een antwoord op deze en andere vragen. Pagina 7 Zo'n achthonderd kubieke meter (800.000 liter) water kan er in de kel ders worden opgeslagen. En op alle verdiepingen stroomt het zeewater straks uit de kraan. De renovatie van het aquariumgebouw, onderdeel van de nieuwbouw van het NIOZ, werd vanmiddag, als alles volgens plan is verlopen, geopend door koningin Beatrix Pagina 70 De gemeente een grondruil aange gaan met een bedrijf in De Koog. De gemeente krijgt aan de Boodtlaan een strook grond ter waarde van €2.200,- waardoor de stoep kan wor den verbreed, en het bedrijf neemt van de gemeente een ander (groter) terrein over ter waarde van €36.000,-. De gemeente betaalt aan het bedrijf dus €33.800,- Maria van der Spek-Trap fungeert dinsdag als voorzitter in de raads vergadering. De 'echte' voorzitter, burgemeester Geldorp, is verhinderd omdat ze in Bremerhaven is voor het voorbereiden van de trilaterale Waddenconferentie en de Euregio. (Advertentie) (Advertentie) Dinsdagmiddag a.s. halen wij vanaf 14 00 uur huis-aan-huis op heel Texel afge dankte maar nog bruikbare kleding en schoenen op. Ten bate van Tesselhuus. reumapatiënten, straatarme kinderen in Suriname en andere goede doelen. Maak er opnieuw een succes van en geef wat u missen kunt Rotaryclub Texel dankt u bij voorbaat. (Advertentie) Ijrtt» Zuurt J/> rli it bel burt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: wwwbruna.nl altijd actueel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. /Foto Gemrd Tmimeimjin) rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Iwan Groothuis (39) uit Wadenoijen (Gld.) is benoemd tot algemeen di recteur van Vakantiepark De Krim. De aandeelhouders van Exploitatiemaatschappij De Krim gingen tijdens de bijzondere aandeelhoudersvergadering die gisteravond in 't Paviljoen werd gehouden unaniem akkoord met zijn aanstelling. Tevens verleenden ze scheidend directeur Martin War naar eervol ontslag. Warnaar blijft aan tot 30 april en zal daarna als ambassadeur en adviseur van de Raad van Commissarissen aan het park verbonden blijven. Groothuis werd geselecteerd uit 160 kandidaten die hadden gereageerd op een advertentie die vorig jaar in onder meer De Telegraaf ver scheen. Na een eerste selectie door de sollicitatiecommissie, bestaande uit commissarissen Paul Krugers (voor zitter) en Willem van Tatenhove en directeur Martin Warnaar en rechter hand Gerrit Visch, bleven er tien kan didaten over, waarvan er vier werden uitgenodigd voor een gesprek in Motel Akersloot. In een tweede gespreksronde bleven drie kandida ten over. waarbij naast vele andere vereiste kwalificaties één voorwaarde werd gesteld die door Krugers apart werd genoemd: de nieuwe directeur moest bereid zijn op Texel te gaan wonen. 'Want we kennen voorbeel den van bestuurders die zelf, of hun partner, aan de overkant bleven wo nen, waarna ze na een aantal jaar zomaar verdwenen.' Behalve aan die voorwaarde voldeed Groothuis, die unaniem als enige kandidaat over bleef, ook aan de andere vereiste kwalificaties. Enkele steekwoorden uit de conclu sie van het adviesbureau dat de sol licitatie begeleidde. 'Sympathiek, een vlotte prater en plezierig in de om gang Groothuis studeerde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam, waar hij in oktober 1991 afstudeerde in de richting bedrijfseconomie. Hij ging daarna aan de slag in Parijs, om mee te werken aan de totstandko ming van EuroDisney Parijs. Niet bij het reuzenrad, maar bij de bouw en opzet van de hotelfaciliteiten. Na een half jaar in Nederland als adviseur, keerde hij terug bij de werkgever waar hij in zijn jeugd wat bijverdiende: Van der Valk. Hij vervulde er een lei dinggevende functie en groeide door tot directeur van Van der Valk Duits land, waar hij de verantwoording had over een keten van negen hotels, onder andere met golfbanen, een organisatie en bedrijfsvoering die veel raakvlakken heeft met de werkzaam heden op De Krim. Het betoog van Krugers gaf de aan deelhouders zóveel vertrouwen, dat ze instemden met de benoeming, zonder dat ze tevoren zelf met de nieuwe directeur hadden kennisge maakt. Groothuis: 'De Krim is een mooi be drijf, met vele facetten. Met enkele daarvan heb ik ervaring, andere zijn nieuw voor me. Een mooie uitdaging om er iets moois van te maken.' De nieuwe man moet invulling geven aan de vernieuwing en verdere uitbouw van het vakantiepark, zoals de voor genomen uitbreiding van de golfbaan en de bouw van een hotel.' Volgens Krugers de juiste man op de juiste plaats 'Iemand die enthou siasme en power uitstraalt.' Eigenschappen die Groothuis zeker nodig zal hebben om uit de schaduw te treden van zijn voorganger. Martin Warnaar trad 27 jaar geleden aan als directeur van het park, dat een onge kende ontwikkeling doormaakte. Zijn verdiensten voor De Krim en de hele Coen van Dekkum wordt met in gang van 1 juni de nieuwe arts van Verpleeghuis Texel. Hij volgt Lard Piasmans op, die sinds deze week als huisarts in Ruurlo in de Achter hoek werkt. In de tussenliggende periode nemen de Texelse huisart sen bij toerbeurt waar. Van Dekkum, die eerder in een ver pleeghuis in Assen werkte, combi neert zijn functie met die van arts van verpleeghuis Den Koogh in Den Hel der en zal ongeveer de helft van de tijd op Texel zijn. Ook Piasmans had geen volledige baan aan zijn werk in het Texelse verpleeghuis. Hij was daarnaast in dienst bij huisarts Willem Vos. Dat al op relatief korte termijn een opvolger beschikbaar komt, stemt tot vreugde in het verpleeghuis, te meer omdat het in de medische sector steeds moeilijker wordt personeel te vinden. 'We maakten ons er wel zor gen over', vertelt Geertje van Lingen, locatiedirecteur van Verpleeghuis Texel en verzorgingstehuis De Gollards. 'Ik was zelf iets optimisti scher, omdat veel mensen nu een- toenstische sector op het hele eiland worden algemeen geprezen en lever den hem een koninklijk lintje op. Eer vol ontslag dus voor een man die door Krugers als 'in z'n soort onver vangbaar werd gekwalificeerd. Ter gelegenheid van zijn vertrek is er op vrijdagmiddag 25 april een afscheids receptie. Zwembad Molenkoog in Den Burg opent zaterdag 26 april haar poorten voor een nieuw seizoen. Inschrijf formulieren voor de zwemlessen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de kassa van zwemparadijs Calluna in De Koog. Vanaf dinsdag 22 april zijn ze ook af te halen bij Molenkoog zelf. Een voorverkoop van leskaarten en abonnementen wordt woensdag 23, donderdag 24 en vrijdag 25 april tus sen 15.00 en 18.00 uur gehouden aan de kassa van Molenkoog. Een pas foto is noodzakelijk. maal graag op Texel wonen Boven dien is het kleinschalig bij ons en doordat we verschillende afdelingen hebben, is het werk veelzijdig. Dat heeft kennelijk gewerkt, want uitein delijk konden we zelfs kiezen uit meerdere geschikte kandidaten.' Zelf is Van Lingen sinds 1 januari locatiedirecteur van Zorgcentrum Texel, het overkoepelend orgaan van het verpleeghuis en De Gollards. Daarvoor was ze interim-directeur, als opvolger van de in juni vorig jaar ontslagen Peter Veldhuis. Lard Piasmans werkte zeveneneenhalf jaar op Texel. Het besluit om naar Ruurlo te vertrekken, heeft vele redenen, 'maar zeker niet omdat mijn werk in deze praktijk me niet meer zou boeien. Ik heb hier ja ren met veel plezier gewerkt en neem veel goede herinneringen met me mee', schrijft hij in een brief die de patiënten van de praktijk van dokter Vos deze week in de bus kregen. Hoewel Piasmans inmiddels aan het werk is gegaan in Ruurlo, blijven hij en zijn gezin nog enige tijd op Texel wonen. Vos laat weten nog op zoek te zijn naar een nieuwe collega. intachtig bewoners van de elderweg, de Emmalaan en het Iderend hebben een comité •richt om uiting te geven aan onvrede over de voorgenomen w van de nieuwe herberg van Okay (de voormalige NJHC) n de Haffelderweg. Een deel van verscheen donderdag op de rzitting, die deel uitmaakt van lesluitvorming over de beno- |e bestemmingswijziging. is vooral overlast als gevolg van bijtrekkende gasten van het we hostel die de buurtbewoners en. 'De drukte als gevolg van de tactiviteiten en -toernooien heb- Iwe voor lief genomen, maar dit e druppel die de emmer doet lopen', verwoordde Jan Moens lening van buurtbewoners. De in- dat hij slechts een paar mensen igenwoordigt, is door de vorming iet comité volgens hem wel weg- imen. nieuwe bezwaren kwamen don- lag met aan het licht, of het moet lewering van C. Eschweiler zijn, naar van het voormalige gebouw de RST aan de Slingerweg, die 'eerde dat oud-wethouder Daan illing bij de aankoop had toege- i dat er op het achterliggende in de eerste vijf jaar niet zou wor- gebouwd. Ondanks dat de lei van Stay Okay bij herhaling aan- If dat het niet de bedoeling is dat It een jeugdhotel wordt en dat de lasten zich rustig zullen gedragen, (eiyvacht Eschweiler zo veel overlast dat hi| niet meer op het terras van zijn Ifertuin zal kunnen zitten. Onte- rechte vrees, verzekerde vestigings manager Anne van de Velde, die hem en anderen uitnodigde een kijkje te komen in Panorama 'Dan zult u zien dat we echt met het publiek trekken waar u bang voor bent.' Bezwaar maker Hans Eshuis van Hotel Den Burg wees erop dat de bouw van de herberg in strijd is met een uitgangs punt in de nog maar net vastgestelde Structuurvisie 2030, waarin staat dat toerisme moet worden geconcen treerd in zones. Wethouder Eelman (Grondgebied): 'Maar in de nota Toe risme en Recreatie staat dat ook dat we streven naar maatwerk en dat le veren we nu.' Veel bezwaarmakers konden zich niet aan de indruk ontrekken dat nu de grondtransacties zijn gepasseerd en de plannen voor het hulpverleningsgebouw op de plaats van de Eyercoogh ver zijn ge vorderd, de hoorzitting slechts een formaliteit was, de herberg er toch wel komt en dat de besluitvorming zich achter de rug van de mensen uit de buurt heeft voltrokken. Eelman sprak dit tegen. 'Het is nog lang geen gelopen race. U bent hier uitgeno digd om uw verhaal te doen, dat wij zullen meewegen in onze afweging. Bovendien is het hele proces open baar verlopen.' Over dat laatste koes terden bezwaarmaker Menno Stam van '10 voor Texel' en anderen twij fels. De advisering over de verkoop van Panorama, waarbij achteraf bleek dat er nog slaapplaatsen ach terbleven, vond immers in besloten heid plaats Dinsdagavond worden de bezwaren besproken door de ge meenteraad. gerwerkzaamheden in de ha- van de Joost Dourleinkazerne de Mokbaai zijn afgelopen ik stilgelegd, nadat diverse ex- iieven naar boven waren geko- De Duik- en Demonteergroep de Mijnendienst van de Ko- dijke Marine heeft een onder- k ingesteld. Duik- en Demonteergroep kwam fgelopen dagen meermalen naar eiland voor de gevonden explo- en. Een deel daarvan werd op het nd vernietigd, de rest werd met n vervoer naar de overkant geva- t jongeren die behoren tot de ep asielzoekers die binnenkort r het asielzoekerscentrum in lagen vertrekken, willen graag iet eind van het schooljaar op naar school blijven gaan. In tijd reizen ze dus dagelijks heen veer. De gemeente is bereid de ten van bus en trein te betalen, irmee in totaal (voor negen ren) €2.690,- is gemoeid. Teso ft gratis vervoer aan. ren en opgeslagen in een bunker in Den Helder, Afgelopen dinsdag wer den de werkzaamheden stilgelegd voor nader onderzoek. 'We hebben lokaal en historisch onderzoek ver richt', vertelt luitenant-ter-zee Will Meurer van de Duik- en Demonteer groep. Met metaaldetectors onder zochten duikers dinsdag wat er nog moest liggen onder water. Volgens Meurer werden daarbij op sommige plaatsen hoeveelheden munitie aan getroffen. Historisch onderzoek moet antwoord geven op de vraag of in het verleden op de plaats van de haven mogelijk explosieven zijn gedumpt- De Duik- en Demonteergroep hoopt daar vandaag (vrijdag) antwoord op te kunnen geven aan het Korps Ma riniers. Volgens Meurer was het ver standig de werkzaamheden bij de haven even stil te leggen, omdat er soms vrij veel werd boven gehaald. Daarbij kwamen geen explosieven tot ontploffing. Het ontwerp bestemmingsplan Oudeschild ligt tot maandag 14 april ter visie bij de gemeente (kamer 0.18) en bij de openbare bibliotheek in Den Burg. Tot die datum kunnen ook zienswijzen worden ingediend. Het plan is bepalend voor de toekomst van het vissersdorp. Sommigen dachten dat het een 1 aprilgrap was, anderen maakten zich via een zijdeur schielijk uit de voeten en één met bij name genoemde per soon weigerde hardnekkig zijn lokaal te verlaten. Twintig andere docenten van OSG De Hogeberg konden of wilden zich dinsdag niet onttrekken aan de jaarlijkse eindexamenstunt en lieten zich meetronen richting jongerencentrum Time Out Daar kre gen ze de opdracht mee te doen aan een zangwedstrijd, gemodelleerd naar het populaire televisiepro gramma Idolsgepresenteerd door Rosalie Jongeneel en Boite Witte en met een jury die het harde oordeel met schuwde. Solo of in een groepje moesten de deelnemers a capella een lied naar keuze zingen. Dat le verde klassiekers op als Hava Naguila en What shall we do with the drunken sailor. Een deel ging door naar de tweede ronde. Daarin kregen ze een selectie liederen voorgelegd waarvan de teksten en de muziek (op band) beschikbaar waren. Uitgezocht wer den onder meer My bonny is over the ocean en Kom van dat dak af! Uitein delijk bleef een select gezelschap over voor de finale, waarin een derde lied ten gehore moest worden ge bracht Dat lukte overigens maar matig, want of het nu zenuwen wa ren of een gebrek aan zangtalent, maar de meeste deelnemers deden weinig meer dan een beetje mimen en playbacken. Uit de toejuichingen van de uitpuilende zaal werd al gauw duidelijk bij wie de sympathie lag en de jury liet zich meeslepen in dit oor deel. Gevolg was dat wiskundeleraar Pieter van der Meij met de eer ging strijken. Hij vertolkte het nummer Step right up, van de winnaar van de 'echte' Idols, Jamai. Geschiedenis leraar Willem van der Werff, die het nummer Hopelessly devoted to you uit de film Grease zong, werd tweede. De derde prijs was voor het trio Marga Loos, Mom Michna en Jan van der Heijde. De zangcompetitie werd besloten met een gezamenlijke maal tijd. (Foto Joop Fiom/nets) college heeft ook besloten het 'oer van de fietsen van de asiel- kers van Texel naar Schagen te ostigen. Het Centraal Orgaan ang Asielzoekers (COA) kan daar- r geen financiën beschikbaar stel- Het bedrijf Bruining zal de fietsen r €310,- overbrengen. Fr zijn explosie ven gevonden in de Mokbaai. En dat noemen ze precisie bombardementen

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1