:amilie Arends nieuwe eigenaar Rebecca Van der veen en Westdorp klasse apart Dngedwongen sfeer ri vooral erg gezellig' Cadeautjes, gezelligheid en uitgebreid aan tafel! oh Thuis in de voordelige keuken .TEXELSE g courant- bedrijvigheid J ames Tevoko tussen hoop en vrees Vragen WD letijdecentrale Van Wijk wint Coutinhotrofee Time Out vernieuwd Winstpunten Maartje Meyer Ook VSB steunt nieuw drumlokaal Verkorte cursus stuurman bij ROC Veel spanning in eindstrijd om De Graafbokaal Geen bezuiniging op zwemonderwijs Eilandcompetitie volleybal Zestig van Texel Straatvoetbal op Koninginnedag 'Maak kennis met tennis' Eindexamens VMBO gestart vrijdag 11 APRIL 2003 ders die 's avonds een pilsje >n drinken in de bar, de rchtige tuin die wordt open ld voor publiek en waar een ,tje jeu de boules kan worden eld en een restaurant waar je binnen lopen voor een een- ig hapje, maar ook voor een reid diner. Er waait een frisse door Hotel Brasserie cca in De Waal, het bedrijf dat komende zaterdag wordt ploiteerd door Corine en il Arends. erensfeer mag het hotel-restau- ian het Hogereind dan een ka- istieke, Texelse uitstraling ge- ïet meest bijzondere van het ligt aan de achterkant. Daar dt zich een tuin van 7000 vier- meter, een park dat onder de er van de vorige eigenaar R. lenning een gesloten karakter naar dat voortaan voor iedereen nkeli|k is. 'Er komen bankjes ie lekker kunt zitten, plaatsies picknicken, lekker met een wi|n er bi|, een speeltuintje voor en en er komt een afslagpunt jolfers. Achter het hotel is een g terras aangelegd, waarop ie e tuin kunt genieten en naar de s kunt luisteren, eeh praatje naken of lekker een boek kunt Een ongedwongen sfeer en erg gezellig. Wat ons betreft oegevoegde waarde voor De Er passeren hier veel fietsers en lelaars, terwijl er voor hen eigen ets was te doen. Ze moeten hier r kunnen opsteken', vertelt el Arends, zoon van Annet en krends, bij velen bekend van de teltent. Droom el en Conne hoeven het hotel jelemaal op eigen kracht te run- pa en ma verlenen hand- en (■diensten. Na een jaar of acht de :eltent te hebben gerund, was ligenlijk de bedoeling van hun 'pensioen' te gaan genieten. 'Maar nadat we een stuk of drie verre rei zen hadden gemaakt, ontdekten we dat we er eigenlijk nog met aan toe waren om mets te doen. We begon nen ons te vervelen. We wilden weer aan de slag, maar niet meer de kar trekken.' Ook zoon Michel was toe aan iets nieuws. Na zijn opleiding aan de streekschool in Groningen deed hij als kok ervaring op in gerenom- deed Het afgelopen jaar werkte hij in Loodsmanswelvaren in Den Hoorn, maar stilletjes droomde hij van een eigen bedrijf Gedurende zijn culinaire loopbaan ontwikkelde hij een eigen, herkenbare stijl van koken. 'Een beetje Italiaans, een beetje Frans en wat van mezelf.' Doordat hij nu in de keuken van Rebecca de scepter zwaait, is het niet verrassend dat de kaart in zekere mate zijn voorkeur weerspiegelt. 'Ik ben een liefhebber van creatief en smaakvol koken. Maar je kunt hier ook een 'gewone' maaltijd krijgen. Mensen kunnen hier terecht voor een hapje, maar ook voor een uitgebreid diner.' Full color Om goed te kunnen werken, is de iets moois van maken, we noemen het dan ook een full color hotel.' Die laatste kwalificatie komt tot uiting in de kleurschakeringen die op verschil lende plaatsen in het gebouw zijn aangebracht. Onder meer in de lounge/bar, waarvan de inrichting geheel is vernieuwd, met onder meer een houten vloer, gestileerde lampen, een open haard en leren fauteuils. 'Gasten moeten hier lekker kunnen vertoeven.' De bar komt uit op het zonneterras aan de achterkant van het hotel De achttien hotelkamers zijn voorlopig nog even ongemoeid gelaten. 'Je kunt niet alles tegelijk en bovendien zijn ze nog in prima staat.' De werkzaamheden zijn uitgevoerd in eigen beheer, met hulp Rob Jeurmk van Multiklus. Terwijl timmerman Rob Jeurink de puntjes op de i zet, poseert bednjfsleider Michel Arends in meerde restaurants, zoals het be roemde Des Indes en Da Roberto in Den Haag. Hij belandde op Texel toen hij de zeilschool van Sidney van Zon overnam. Een aantal jaren combi neerde hij de zeilschool met een baan als kok in de Worsteltent, waarna hij de school uiteindelijk van de hand keuken volledig gemoderniseerd. Het is niet de enige aanpassing in Rebecca. De receptie, lounge/bar en het sanitaire gedeelte zijn grondig aangepakt. 'Het gebouw verkeerde hier in goede staat, maar de uitstra ling van het interieur deed een beetje gedateerd aan. We wilden er echt de lounge/bar van het vernieuwde Rebecca. (Foto Gorard Timmorman) De nieuwe exploitanten geven de start van hun bedrijf komende zater dag een feestelijk tintje. Waalders zijn zaterdag van tussen 12.00 en 14.00 uur welkom een kijkje te nemen, an dere Texelaars kunnen er tussen 14.00 en 17.00 uur terecht en 's avonds is er feest. (damesnan volleybalvereniging ko leven tussen hoop en is. Door winst en verlies in de ltste twee wedstrijden van de petitie is het eerste team op de e plaats geëindigd. De Neder- se Volleybal Bond beslist nu of ixelaars promotie/degradatie strijden mogen spelen om een in de derde divisie. atste loodjes waren zwaar voor io. Zaterdag werd moeiteloos en overtuigend van De Schulp ge len. De dames uit Egmond Bin- deden hun uiterste best in de emeester De Koninghal. maar den er niet in om het bijna per- volleyballend Tevoko enigszins te maken. In de eerste set Ide Tevoko vrijwel foutloos. Elke isseling werd met een winstpunt ond. De 25-5 setwinst was een ljm in deze competitie. Ook in de ge sets bleek Tevoko zich in de ngszaal goed thuis te voelen. -0 zege werd maandag over- duwd door een onverwacht ver egen WSOV uit Den Helder. Het Nieuwedieper team knokte, na een met 15-25 verloren eerste set, stevig terug. De motivatie bij de Helderse vrouwen was extra gemotiveerd doordat ze bij verlies nog konden degraderen. Te ontspannen volley ballend door de gemakkelijke zege in de eerste set en de zekerheid van een derde plaats kwam Tevoko niet meer terug in de wedstrijd. Door de servicedruk bleken de Texelse vrouwen hun spelverdeelster en aanvoerster Connie Joling slecht te kunnen bereiken. De gevolgen waren fnuikend voor de aanvalskracht, waardoor de wedstrijd met 3-1 ver loren ging. De derde plaats in de over het alge meen zware regiocompetitie mag toch uitstekend worden genoemd. Vervelend genoeg moet Tevoko nu afwachten wat de bond beslist. Het als tweede geeindigde Dinto 3 mag niet promoveren omdat deze ploeg zich eerder teruggetrokken heeft. Madjoe uit Enkhuizen, het enige team waarvan Tevoko twee maal nipt ver loor (2-3), is kampioen geworden. (VD in Provinciale Staten wil Gedeputeerde Staten (GS) nwat zij kunnen doen om de i van een getijdecentrale in Marsdiep toch door te laten De fractie heeft schriftelijke en gesteld. «drijf Teamwork Technology BV dewind overweegt af te zien van ouw van de centrale bij de erse zeedijk. Het bedrijf zegt te- Uhinder te ondervinden van de •logische Kernbeslissing Wad- Jee en de Europese Vogel- en t) latrichtlijnen. je jal "Dwil graag dat het project toch iaat. De fractie wil dat GS minis- lerman van Landbouw, Natuur- er en Visserij vragen om •work de nodige vergunningen as ntheffingen te verlenen. Ook |tze GS de regeldruk in de Wad- se aanzienlijk te verminderen, «meenten Texel, Den Helder, lie ngen en Anna Paulowna drorv laar eerder ook al op aan in een M. Directeur Hans van Breugel teamwork Technology pleit ook 'aanpassing van de wetgeving de Waddenzee. Volgens hem 'at de enige oplossing zijn om te m komen dat zijn bedrijf uitwijkt Schotland om daar de getij- mtrale te bouwen. De provincie fekte Teamwork Technology in efleden EUR400.000.- subsidie, at door de getijdecentrale de ult- 11 I van C02 zou kunnen worden "nderd. Met de installatie zou ®i het getij per uur 60 tot 80 kW m kunnen worden opgewekt. Jan van Wijk won zondag bij de maandwedstrijd op de Texelse golf baan de strijd om de Coutinhotrofee. Er deden achttien deelnemers mee die, voor de eerste keer dit seizoen, over achttien holes speelden. Jan van Wijk had voor achttien holes - na berekening van handicap - 71 slagen nodig. Op de tweede plaats eindig den Edward van der Hoek en Rik van Hattem, die beiden ook 71 slagen speelden. De deelnemers aan de wedstrijd voor maandbeker 2 telden stablefordpunten. Hier was Janneke Kampstra de beste. Zij verbeterde met 42 punten tevens haar handicap. Tweede en derde werden Abe Keijser (38) en Koos Jongebreur (37). Petra Keijser was de beste in de categorie golfers met een handicap van 26,5 tot 36. Zij eindigde met 41 punten ruim voor Aya Coutinho (36) en Martin Vlastra (33). Bij de golfers die nog geen officiële handicap hebben ein digde Dick van Egmond met 45 pun ten als eerste. De longest drives werden geslagen door Arnold Wesselman en Fleur van Duyl, neary's waren er voor Edward van der Hoek en Els Postma. Jongerencentrum Time Out, dat de zer dagen wordt ingericht in de stijl van het Scala Café uit de televisie- soap Goede Ti/den Slechte Tijden, gaat donderdag 17 april weer open met een feestelijke receptie, ledereen die een kijkje wil nemen, is welkom tussen 17.00 en 18.30 uur. Vrijdag 25 Maartje Meyer was met haar paard Robin Labora zondag tijdens de dressuurwedstrijden in manege Akenburg oppermachtig in de klasse B. Ze reed maar liefst drie winstpun ten bij elkaar en behaalde twee eer ste prijzen. Jorieke Meyer was suc cesvol in de klasse L2 met haar pony Baileys. Zij behaalde twee eerste prij zen en twee winstpunten. Ook Nancy Wetsteen was met haar paard Jody goed op dreef. Zij behaalde twee winstpunten en twee eerste prijzen in de klasse L2. Verder waren er winst punten voor Eva van der Linde, Robbert van Bergeijk, Marieke Wuis, Desiree Witte, Brigitte Landaal en Noortje Duin. Uitslagen: Blok 1: Z1- en Z2-paarden 1 Eva v/d Linde met O Cocksboy Texel 186, proef 2 1. Annemarie v/d Linde met Pride Silvano Texel 186. winstpunt voor Eva v/d Linde 182. L2- paarden. 1 Nancy Wetsteen met Jody 166, 2 Annemieke Bos met Lionardus 151proef 2 1 Nancy Wetsteen met Jody 167. 2 Annemieke Bos met Lionardus 161. L1- en L2-pony'scat b/c 1 Tessa Hopman met Romeo 156; proef 2: 1Tessa Hopman met Romeo 151 Blok 2: M1-pony's cat e 1Kim v/d Vliet met Nikita 145; proef 2 1 Kim v/d Vliet met Nikita 156. M1-paarden. 1. Irene Plaatsman met Faran 156, proef 2. 1 Manan v/d Geest met Promis 160. M2-paarden. 1. Marloes v/d Vis met Newton 154, proef 2: 1 Marloes v/d Vis met Newton 154 L1-paarden. 1 Birgit Sassen- burg met Krisjan 148; proef 2 1 Birgit Sassen- burg met Krisjan 152. L2-pony's. 1 Jorieke Meyer met Baileys 168; proef 2 1. Jorieke Meyer met Baileys 161 Blok 3: B-pony's cat c/d/e 1 Noortje Duin met Democraat 165; 2 Desiree Witte met Paraad 164,3. Bngitte Landaal met Nadie 160+; winst punt voor Ilse v/d Star 156, winstpunt voor Marieke Wuis 160; proef 2:1Maneke Wuis met Flower 166; 2. Desiree Witte met Paraad 165; 3. Noortje Duin met Democraat 164, winstpunt voor Daphne de Ridder 157; winstpunt voor Maaike Spekman 160. winstpunt voor Brigitte Landaal 161. B-paarden 1 Maartje Meyer met Robin Labora 161winstpunt voor Robbert van Bergeijk 159; winstpunt voor Feiko v/d Laan 157, proef 2: 1 Maartje Meyer met Robin Labora 171, winstpunt voor Robbert van Bergeijk 157, winstpunt voor Anouk Swanmk 165. In navolging van het Anjerfonds draagt ook het VSB-fonds €10.000,- bij aan het onlangs in gebruik genomen drumlokaal van de muziekschool, waarmee in to taal een investering van €56.000,- is gemoeid. Dankzij de bijdragen zijn de kosten gedaald tot €36.000,-. Ook het college van b en w is bereid een duit in het zakje te doen, in de vorm van een investeringssubsidie. Normaal gesproken is dat een kwart Bezitters van het diploma SW5 kun nen bij de sector Zeevaart van het ROC Kop van Noord-Holland met een verkorte cursus in het bezit ko men van het diploma stuurman- scheepswerktuigkundige (SWK). Dit diploma geeft wereldwijd vaar- bevoegdheid als stuurman of werktuigkundige aan boord van schepen met een tonnage van 3000 GT of tot een vermogen van 3000 kW en is daarmee een goede aanzet tot een functie in bagger- of offshore-in- april wordt een Scalafeest gehouden, met medewerking van Joram van der Spek, die onlangs winnaar werd van de Texelse DJ-kampioenschappen. Hij zal vooral RSB en House draaien. Onder voorbehoud zijn er ook optre dens van de groepen Whatever en Skartz. dustrie, kust- of handelsvaart. Wie al in het bezit is van een SW5-diploma, hoeft alleen nog deelcertificaten voor zeemanschap en scheepswerktuig- kunde te behalen. Het ROC biedt hiervoor de mogelijkheid. De verkorte cursus vindt plaats van 5 tot en met 9 mei, van 16 tot en met 20 juni, en op de zaterdagen 17 en 24 mei en 7 en 14 juni. De kosten van de opleidin gen bedrage €1840,- inclusief boe ken. examens en een stageboek. De stage moet binnen vijf jaar na het volgen van de opleiding zijn afgerond en kan ook plaatsvinden op de werk plek van de cursist. Voor aanmeldingen en inlichtingen: ROC, sector zeevaart, tel. 0223- 611380. 8el grotl» 0800 - bloed bonk (Uéums) Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn er opnieuw in ge slaagd het clubkampioenschap van Klaverjasveremging Den Burg te veroveren. Zij sleepten ook nog de vierde periodetitel in de wacht. Erik Jan Geus en John Vlaming wonnen de laatste speelronde en deden goede zaken voor het alge meen klassement. Er stond in de laatste ronde van de klaverjascompetitie nog wel wat op het spel. Het kampioenschap was weliswaar vergeven, maar de strijd om de tweede plaats en de vierde periodetitel was nog lang niet gestre den. Erik Jan Geus en John Vlaming werden de grote winnaars van de avond. Zij behaalden, mede dankzij een ijzersterke opening van ruim 2100 punten, de hoogste score van de avond en kwamen tot een score van 7501 punten. Dat bleek ook nog eens voldoende voor de tweede plaats in het algemeen klassement. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp bewezen voor de zoveelste keer dit seizoen een klasse apart te zijn. Door in de eerste twee spellen ruim boven de 2000 punten te spelen, stel den zij snel de vierde periodetitel vei lig. De eindscore van 7454 punten was goed voor de tweede plaats in deze ronde. Gerda en Freek Veeger kenden een wisselvallig seizoen, maar produceer den een ijzersterk slot. Dankzij de score van 7200 punten wisten zij zich in het algemeen klassement nog op te werken naar een verdienstelijke zesde plaats. Bas Tromp en Frans Stark behaalden met een score van 7158 punten een keurige vierde plaats. Zij eindigden als vijfde in de totaalstand en mogen terugkijken op een sterk seizoen. Rob Stapersma en Erik Boogaard kenden hoge bergen, maar ook enkele diepe dalen. Dank zij een mooi slot van de competitie wisten zij toch nog overtuigend in top tien te nestelen. Zij werden, mede dankzi| een score van 6746 punten op de laatste avond, zevende in de eindrangschikking. De gemiddelde score in de laatste ronde was met 6272 punten boven het gemiddelde. Er werden 42 marsen gespeeld. De vierde periodetitel werd uiteinde lijk toch weer ruim gewonnen door Lieuwe van der Veen en Hans West dorp. Frans Stark en Bas Tromp pak ten de tweede plaats, Erik Jan Geus en John Vlaming werden derde. Over het hele seizoen gezien waren Van der Veen en Westdorp veruit de sterkst. Alleen John Vlaming en Erik Jan Geus wisten de achterstand nét binnen de vijfduizend punten te hou den. Willem Koomen en Bart Weijdt veroverden de derde plaats. Tot aan het eind lag zelfs de tweede plaats binnen hun bereik, maar omdat het in de laatste ronde niet allemaal mee zat, moesten zij een stapje terug doen. Theo Stoelmga en Frans Witte zijn de marsenkoningen van dit sei zoen. Zij slaagden er 59 keer in alle acht slagen te maken. Hoewel de competitie erop zit, hoe ven de klaverjassers geen afscheid te nemen van hun kaarten. De vereni ging verzorgt de komende maanden een flink aantal open drives, die openstaan voor Texelaar en toerist. Deze worden op maandagavond ge houden in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Deel name is gezellig, bovendien zijn leuke prijzen te verdienen, promoot de or ganisatie. Bovendien kan tijdens de open drives sfeer worden geproefd. De club laat weten voor volgend sei zoen best wat nieuwe leden te kun nen gebruiken. Eindstand 1. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp, 157.307; 2. John Vlaming en Erik Jan Geus, 152.384; 3. Willem Koomen en Bart Weijdt, 151.804; 4. Fenny en Rob Caspers, 151.248; 5. Frans Stark en Bas Tromp, 150.567; 6. Gerda en Freek Veeger, 147.612; 7. Erik Boogaard en Rob Stapersma, 147.573; 8. Chns Schraag en Rosa Harbers, 146.209; 9. Marja en Martien Bakelaar. 146.206; 10. Theo Stoelinga en Frans Witte, 145.433. Wendy van Elk verdedigt zondag haar koppositie in de strijd om de Jaap de Graafbokaal. Het belooft een zinderende finale te worden, want na de voorronden die afgelo pen winter werden verredën heeft de koploper niet meer dan één punt voorsprong op Piet Beers, die op zijn beurt op één punt wordt gevolgd door Richard Eelman. Naar verwachting rond de vijfen twintig menners doen mee aan de fi nale, die zondag voor de veertiende keer wordt verreden. Dat gebeurt bij goed weer buiten. De deelnemers wacht eerst de dressuurproef. Dit onderdeel begint om 9.30 uur en duurt tot circa 13.00 uur. De verrich tingen worden beoordeeld door jury lid A. Valkema. Daarna wordt gepau zeerd en serveren Cees Makelaar, Willem Goënga, Kees Timmer en en kele andere vrijwilligers een lunch voor alle deelnemers en medewer kers en hun partners. Tussen 14.45 en 15.00 uur krijgen de deelnemers de kans de opstelling van de be kende balletjes en kegeltjes op het parcours van de vaardigheidsproef te verkennen Voor dit laatste onderdeel loopt de spanning daarna ongetwij feld snel op. Want in aanmerking ge nomen dat de verschillen bij de dres suur niet al te groot zijn, zal de vaardigheidsproef waarschijnlijk de beslissing moeten brengen. De ver schillen zijn op dit moment minimaal. Wendy van Elk liep tot nog toe tegen 104,5 strafpunten op, Piet Beers kreeg er 105,5 en Richard Eelman staat op 106,5. Ook Greet van der Spruyt is met 109 strafpunten nog lang niet kansloos voor de eindover winning. Rond 17.00 uur reikt Ans Blom-de Graaf de naar haar vader vernoemde bokaal uit. De bezuiniging op het school zwemmen is van de baan. Een meerderheid van de gemeenteraad keerde zich dinsdagavond tegen een voorstel van het college van b en w om vanaf het volgend school jaar €4.000,- minder uit te geven aan het zwemonderwijs. De behandeling van het agendapunt leidde tot verwarring. Onder meer over de vraag of de raad het college al dan niet zelf opdracht had gege ven tot de omstreden bezuiniging. Volgens wethouder Nel Eelman (On derwijs) was dat het geval en bleek dat ook uit de notulen van de begrotingsvergadering. Het mocht er dan wel in staan, maar volgens Hennie Festen (GroenLinks) klopt dat met. 'Er is niet goed naar de intentie van de raad geluisterd Alle fracties waren tijdens de begrotings behandeling tegen het afschaffen van het schoolzwemmen in de hoogste groepen.' Volgens Festen had de raad uitgesproken eerst de evaluatie van het schoolzwemmen af te willen wachten. Nu die is verschenen, wilde geen van de partijen de scholen op leggen dat de hoogste groepen geen zwemles meer kri|gen. 'Laat de scholenbesturen zelf maar besluiten of ze de zwemles in de hoogste groe pen al dan met door een bewegings- les willen vervangen.' De onderwij zers kunnen er straks inderdaad zelf over beslissen, mits de vak leerkrachten volgend jaar in dienst komen van de scholen. Overleg is gaande, in de loop van dit schooljaar moet er duidelijkheid zijn. van de investering, maar omdat de muziekschool al twee flinke bijdragen heeft gekregen, wil het college niet verder gaan dan een kwart van de resterend kosten, wat neerkomt op €9000,-. Maar dit is nog altijd €500,- hoger dan de €8.500,- die het college van de raad mag uitgeven. Voor €500,- extra gaf de raad dinsdag avond geen toestemming. Politici, die schrokken van de hoge kosten van het drumlokaal, zijn bang dat andere verenigingen daar wel eens rechten aan zouden kunnen ontlenen, een angst die volgens wethouder Anme Hin van Welzijn overigens onterecht is. Programma 15 april Veld A 18.30 Salon Martine-Dros NBC 19.15 Rival-NBC Keurslagerij Dros 20.00 NIOZ-Kobeko Maarco Bouw 20.45 Maarco Bouw-Balcken NIOZ 21.30 Cocky's-Slock Balcken 22.15 Paal 28-Sportshop 2 Cocky's Veld B 18.30 Beverdam 2-Wiersma Smash 19 15 Smash'68-Bruintje B Wiersma 20.00 CVI-Autocentrale Tatenhove 1 20.45 Tatenh 1 -Agrifirm Autocentr. 21 30 Super de Boer-OSG Agrifirm 22.15 Ecotiem-TESO Super de Boer Veld C 18 30 Otto's-Piranha Westerlaken 19.15 Westerlaken-Jozefsch Otto's 20.00 Natuurwinkel-Krim Jozefsch. 20.45 L&R-Slagerij Beverdam NIOZ 21.30 NIOZ-Albert Heijn L&R 22.15 De Wit-Swier Albert Heijn Wedstrijdleiding Daan en Dick. Uitslagen 8 april Natuurwmkel-Sportshop Texel 1 2-1 NBC Eelman Partners-Bruintje Beer 2-1 In den Grooten Slock-Pa^il 28/De Krim 2-1; Kobeko- Maarco Bouw 0-3; Sportshop Texel 2-Twaalf Balcken 1-2. NlOZ-Cocky's Kapsalon 0-3. De Lindeboom-Kevermuseum De Bocksberg 2-1 Smash'68 Piet Kooger-De Rival 1-2, Texelse Autocentrale-Agrifirm 2-1; OSG-CVI 1-2. TESO-Tatenhove 1 0-3. Ecotiem-Super de Boer 0-3; Otto's Tweewielershop-Slagerij Beverdam 2 0-3. Piranha-Salon Martine/De Oorzaak 0-3; Keurslagerij Dros-Wiersma Meu belen 2-1; Haarstudio-Eierlandsche Huis 2-1, Durper Drup-Timmer's Bakkeri| 3-0; Slagerij lepe de Boer-Klif 12 3-0, Durper Drup- Eierlandsche Huis 2-1 Atleten trainen zondag 13 april voor het laatst samen voor de Zestig van Texel, het hardloopevenement dat maandag 21 april (tweede paasdag) wordt gehouden Op het programma staat de laatste etappe. Deelnemers worden om 10 15 uur op het parkeer terrein bij OSG De Hogeberg in Den Burg verwacht. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Norbert Dan- kers, tel. 314397. Op Koninginnedag houdt Texel'94 een straatvoetbaltoernooi voorC-, D- en E-jeugd. Straatvoetbal wint de laatste jaren enorm aan populariteit en in grote steden worden regelma tig toernooien gehouden. Er wordt op een veld van 40 bij 20 meter ge speeld, in teams van vier spelers zon der keepers. Scheidsrechters zijn er met en de deelnemers nemen zelf de beslissingen. Wel worden van tevo ren de spelregels uitgelegd en is bij elke wedstrijd een 'waarnemer' aan wezig om erop toe te zien dat de par tijtjes sportief verlopen. Het toernooi zal waarschijnlijk plaats vinden op het parkeerterrein aan de Emmalaan. Deelname staat open voor iedereen, deelnemers hoeven geen lid van een vereniging te zijn. Er wordt in drie categorieën gespeeld. C-pupillen zijn geboren in 1988 of 1989, D-pupillen in 1990 of 1991 en E-pupillen in 1992 of 1993. Een team bestaat uit vier spelers en een wissel speler. Opgeven kan tot en met vrij- Onder het motto 'maak kennis met tennis' biedt Tennisvereniging Oosterend maandag 14 april de mo gelijkheid om gratis met de tennis sport kennis te maken. Niet-leden krijgen een uur lang les. Voor materi aal wordt gezorgd, opgave vooraf is met nodig. Leden mogen ook een introducé meenemen. Om te voorko men dat iedereen tegelijk komt, heeft de vereniging een globale leeftijdsin deling gemaakt. Kinderen van 8 tot en met 10 jaar wordt gevraagd zoveel mogelijk van 16.00 tot 17.00 uur te komen, het uurtussen 17.00 en 18.00 uur is gereserveerd voor iedereen van 10 tot en met 12 jaar, van 18.00 tot 19.00 uur voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar en van 19.00 tot 20.00 uur. Wie vragen heeft, kan contact opnemen met docent Theo van Maanen. tel. 316434. dag 25 april bij Klaas en Matthy van den Berg (tel. 314008), bij Jan den IJzerman (tel. 315758), of per e-mail matthyenklaas@wanadoo nl. Bij op gave dient vermeld te worden de naam van het team. de namen en geboortedata van de spelers en de naam, telefoonnummer of e-mail- adres van een contactpersoon. Teams dienen zelf voor een tenue te zorgen. De eerste leerlingen van het VMBO van OSG De Hogeberg zijn maandag begonnen hun eindexamens praktijk Culturele en kunstzinnige vormgeving stond als eerste op het programma. Deze en volgende week komen ook de andere praktijkvakken aan de orde. De theorie-examens voor VMBO, HAVO en Atheneum begin nen vrijdag 16 mei. In totaal doen 187 OSG-leerlingen eindexamen, 103 van het VMBO en 84 van de HAVO en het Atheneum. De verbouwing aan de Waalderstraat is voorbij en onze winkel is weer open. Van de start maken we een gezellig weekje. Met een cadeautje bij 20- aan boodschappen, en met volop openingsvoordeel om lekker te proeven. Kijk maar verderop in deze krant En verheug u maar vast op een lekker diner. Albert Heijn, Waalderstraat 48, Den Burg.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9