Ultralopers krijgen alsnog vergeten bokaal chard Eelman wint Jaap de Graafbokaal osterend wint eenvoudig van zwak Jisp sxel'94 verovert punt in Tuitjenhorn De Koog kan geen vuist maken ZDH boekt gelijkspel tegen GSV ZDH E1 vroegtijdig kampioen .TEXELSE yCOURANT' De Doorstoot G-team kansloos tegen koploper Voetbalprogramma stma en Keijser nnen foursome Diner SWOT DINSDAG 15 APRIL 2003 ook uitkomen in de landelijke wed strijd in Nunspeet. Tweede werden Alain Hirschler en Lot van Schelt met 38 punten, derde werden Joop en Cocky Kohnhorst(35). De neary bij de dames werd geslagen door Tineke Oenema. Bij de heren wist niemand de green in één keer te bereiken. De longest drive was bij de dames voor Lot van Schelt, bij de heren voor Jan Peetoom. Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp speelde donderdag de laatste wedstrijden van het seizoen. Er volgt alleen nog een slottoernooi. Wie zich kampioen mag noemen, is nog niet bekend, maar Paul Dragt is de grote kanshebber. Tijdens de laat ste avond liet Wil Homan zijn goede vorm zien. Hij won al zijn partijen met n de deelnemen aan de wedstrijden om de Jaap de Graafbokaal op het buitenterrein bij manege Akenburg. troto jamon van Hatiumi ird Eelman is zondag overall aar geworden van de men- lts >etitie om de Jaap de Graaf- al. De vaardige rijder liet met score van 158,5 de minste junten noteren en achter- Ie daarmee Wendy van Elk, it zondag de leiding in handen De favoriete was in de laatste itrijd niet erg gelukkig en met 166,5 strafpunten terug de derde plaats. ieers was wél goed op dreef en te met 161,5 strafpunten de de plaats in de eind- ichikking in de wacht. Gerard de (168,5 strafpunten) werd De stri|d om de dagprijs werd gewonnen door Cor de Lugt. Hij liep tegen 51 strafpunten aan, één min der dan Richard Eelman en Robert Frido Boom. De mencompetitie be stond uit zes voorwedstrijden en een finale, die op het buitenterrein van manege Akenburg werd verreden. Het weer zat de organisatie zondag mee en lokte behoorlijk wat toe schouwers. Zij kregen een span nende wedstrijd te zien, die tot het laatst toe spannend bleef. Alle deel nemers reden in de ochtenduren dressuur. A. Valkema, die de jury vormde, vond dat er over het alge meen goed werd gereden, 's Mid dags wachtte de deelnemers een vaardigheidsproef, met de bekende kegels en ballen. De wedstrijd verliep herend heeft zondag op eigen Sop een makkelijke manier drie "en veroverd. Het zwak spe- e Jisp bood nauwelijks tegen- en moest zes doelpunten fcseren. In de tweede helft ede tegenstander de eer door bok twee keer te scoren, waar- de eindstand 6-2 werd. [erend, dat het zondag moest in zonder de geschorste Rutger ilief en de geblesseerde Bob ffinze Douma en Cor Vlaming, de uitwedstrijd tegen Jisp met leivonnen. Het was dus duide- it een overwinning tot de moge- len behoorde. Toch waren de s van de thuisploeg op hun i, want vier weken geleden ging len het laaggeklasseerde Twisk is. isterenders begonnen, met Jan op de bank, goed aan de wed- El; Ook de gasten toonden inzet, I de afvallende bal was steeds |de thuisploeg en het wachten lan ook op de eerste kansen. De idiging van Jisp, die goed op 'lek stond, wist in de openings- og alle gevaren te bezweren, geleidelijk aan moest de ploeg Is verder terug. Na een kwartier Ad Guldemond de bal aan- ield op de rand van het straf- igebied. Hij zette daarbij in één beweging drie tegenstanders op het verkeerde been en haalde snoeihard uit, maar trof de kruising op zijn weg. Even later leek Sil van Dijk te scoren, na goed doorzetten van Alexander Witte aan de linkerkant, maar de keeper onderschepte de voorzet. Na zo'n twintig minuten waagden de gasten zich voor het eerst in de rich ting van het doel van Oosterend, maar vrije verdediger Hans Witte stuurde zijn verdediging steeds goed aan, waardoor Jisp er niet doorheen kwam. Pas in de 35ste minuut brak Oosterend de ban. Ger Vlaming passte de bal hoog op Guldemond en de spits kopte fraai door op de doorgelopen Alexander Witte, die geen moment aarzelde en vanaf tien meter diagonaal doel trof (1-0). Nog geen drie minuten later kon het talrijke publiek opnieuw juichen. Eddy de Vries mocht een vrije trap nemen vanaf zijn eigen helft, de bal ging hoog richting doel en de keeper brulde 'looooosi'. Tot ieders verba zing ging de bal over hem heen in het doel (2-0). Na rust bleef de licht geblesseerde Alexander Witte achter in de kleed kamer. Hij werd vervangen door Jan Bloem, die op een voor hem onbe kende positie aan de linkerkant van het middenveld belandde. Het deerde de Oosterenders niet, want de ploeg was heer en meester. Na vlekkeloos, mede dankzij de inzet van een trouwe ploeg vrijwilligers. De prij zen werden volgens traditie uitgereikt door Ans Blom-De Graaf, dochter van wijlen Jaap de Graaf, naar wie de wedstrijd is genoemd. Uitslagen Dagprijs - Groep 1 1 .Richard Eelman, 52 straf punten; 2.Gerard de Ridder, 54; 3.Chiis Meyer. 57; 4 Alma Strijker. 58. Groep 2:1 .Cor de Lugt. 51; 2.Robert Frido Boom, 52, 3.Piet Beers, 56; 4.Frans Bakker, 59 Eindklassement 1.Richard Eelman, 158,5; 2 Piet Beers, 161,5; 3 Wendy van Elk, 166,5; 4 Gerard de Ridder, 168; 5.Frans Bakker, 180. 6.Rober1 Frido Boom, 180.5 Barrageprijs; 1.Robert Frido Boom, 19; 2.Wendy van Elk, 18. Dressuurprijs. 1 .Piet Beers, 28; 2.Richard Eelman. 26 Strijdend voor elke meter heeft ZDH zondag in Grootschermer een gelijkspel (1-1) geboekt tegen middenmoter GSV. Geen slecht re sultaat, want de periode van grote nederlagen lijkt daarmee wel te zijn afgesloten, terwijl de Hoornders bovendien een groot aantal spelers misten. Toch hielden ze een wat katterig gevoel aan de wedstrijd over, omdat de vroeg veroverde voorsprong pas in de slotfase verloren ging. ZDH reisde met een uitgedund gezel schap naar Grootschermer. Jan Willem Bakker en Henk Knol waren nog steeds niet beschikbaar. Andere afberichten waren er van Daan van der Slikke, Wouter Bolier en Jacco Kager. In de warming-up haakte ook Erwin Kleinveld af, toen bleek dat hij nog onvoldoende was hersteld van zijn knieblessure. Peter Eelman werd daarom als laatste man opgesteld, 'oproepkracht' Richard de Leeuw nam zijn positie als mandekker in. De Hoornders speelden een prima eerste helft. Met veel inzet en behoor lijk verzorgd spel drukten ze de te genstander - waarvan thuis nog met 0-5 was verloren - terug in de verde diging. Voor het meeste gevaar zorgde Niels Dekker, die de verdedi ging van GSV herhaaldelijk te snel af was. Bij één zo'n actie, na een klein kwartier spelen, moest een tegen stander in het strafschopgebied naar de noodrem grijpen. De toegekende penalty werd benut door Dekkers broer Michiel (0-1). De tegenstander kon daar met zoveel tegenover stellen. De snelle spits, die voor elke verdediging een gevaar vormt, lag aan banden bij Fedor van Elk, terwijl ook Erik Zijm en de uitblin kende De Leeuw geen kind hadden aan hun tegenstander. Eelman was een solide rustpunt en liet zich niet verrassen. Slechts eenmaal was GSV dichtbij een doelpunt, maar in de scrimmage voor het doel van keeper Chris Stolk had ZDH het meeste ge luk. Na rust speelde GSV heel wat beter, al had ZDH aanvankelijk nog weinig te duchten. De ploeg kreeg kleine kansjes uit counters en de prachtige vrije trap van Van Elk, die de bal vanaf vijfentwintig meter snoeihard op de paal schoot, had een beter lot ver diend. Maar in de loop van de tweede helft kreeg GSV langzaam het over wicht. ZDH-verdediger Erik Zijm viel geblesseerd uit, waardoor Erwin- Kleinveld noodgedwongen toch zijn opwachting moest maken. De aan vallers hadden al veel werk verzet en voelden hun krachten langzaam weg vloeien, waardoor de Hoornders nau welijks meer aan counteren toekwa men en het spel zich al vaker op hun helft begon af te spelen. Dat resul teerde in een handvol corners en wat kleinere (schiet)kansen voor GSV, waarbij keeper Stolk zich onder scheidde door zijn zekere optreden. Acht minuten voor tijd werd het toch gelijk. De bal werd achter de verde diging van ZDH geplaatst, waar plot seling de snelle spits opdook. Hij bewees inderdaad .weinig ruimte no dig te hebben: 1-1. Even zag het er somber uit voor ZDH, maar de spelers van trainer Henk de Ruyter verloren hun hoofd ditmaal met en bereikten daardoor onge schonden het laatste fluitsignaal. Ondanks de lichte teleurstelling vormt het gelijkspel een hoopvol re sultaat voor de laatste eilandderby, die maandag (tweede paasdag) in Den Hoorn tegen SV Oosterend wordt gespeeld. tien minuten werd het 3-0. Het doel punt kwam op naam van Sil van Dijk, die goed voorbereidend werk van Jan Bloem en Ad Guldemond bekwaam afrondde. Ook de vierde treffer werd ingeleid aan de linkerkant. Linksback Jan Jaap Hin speelde de bal op Van Dijk, die doorspeelde op Bloem. De linkshalf knalde op doel, maar zag Guldemond de bal onder controle brengen en hard onder de keeper door schieten. Met nog vijftien minuten te spelen deed Jisp eindelijk iets terug. De spits werd aangespeeld en legde de bal terug op een meegekomen midden velder, die niet aarzelde en vanaf de rand van het strafschopgebied snoei hard in de kruising schoot (4-1). Even later werd het door een hard schot in de verre hoek zelfs 4-2, maar verder liet Oosterend het niet komen. De hardwerkende Simon Bremer gaf een pass op Sil van Dijk, die de bal mee nam richting doel en knap over de keeper heen stiftte. Vlak voor tijd passte middenvelder Chris de Vries op Ger Vlaming. De routinier dribbelde drie tegenstanders voorbij en tekende met een strak schot in de verre hoek het zesde en laatste doel punt aan. Maandag 21 april (tweede paasdag) speelt Oosterend in Den Hoorn tegen ZDH de laatste derby van dit seizoen. Met nog twee wedstrijden te spelen is ZDH E1 al kampioen. De Hoornder pupillen zijn oppermachtig in hun af deling. Ze wonnen al hun tien wed strijden, scoorden daarin zeventig doelpunten en kregen er maar negen tegen. Zaterdag hadden ze het nog zwaar, want door eigen zenuwen en knap tegenspel van opponent Texel'94 E5 stond het tien minuten voor tijd nog steeds gelijk (1 -1Toen het tweede doelpunt viel. was de ban klaarblijkelijk gebroken en scoorden de Zwaluwen nóg vier keer, waardoor de eindstand 6-1 werd. De winnaars kregen taart en bloemen. Verdere fes tiviteiten zijn uitgesteld tot na de laat ste competitiewedstrijd. Op de foto staan (van links naar rechts): begeleider Herman Ridderinkhof, David Parlevliet, Guus Bakker, Paul ter Steege, Sean van Heerwaarden en begeleider Etienne van Bennekom. Hurkend: Sil Brou wer, Ralph Slik. Gijs de Graaf en Geert Ridderinkhof. Liggend keeper Kees Lap en geheel rechts twee jeug dige supporters. Christiaan Boer- horst was ziek. (Foto Mike de Bn/'/n) Middenmoter Schellinkhout was zondag een maatje te groot voor De Koog. De mannen van coach Bep Vonk boden op eigen veld aan vankelijk flink verzet, kregen ook wel enkele scoringskansen, maar konden in de tweede helft geen vuist meer maken. Ze keken daar door na negentig minuten tegen een flinke marge in hun nadeel aan (0-4). Al vanaf de aftrap bleek Schellinkhout over de beste ploeg te beschikken. De gasten bouwden een veld- overwicht op en kregen ook enkele goede mogelijkheden om te scoren, maar onder leiding van laatste man Dennis Vonk hield de verdediging van De Koog de zaak knap onder con trole. Goed opgetreden werd er ook door keeper Roberto Casciola, die de geblesseerde doelman Stefan van 't Noordende verving en dat met verve deed. De eerste grote kans was voor De Koog, toen Vincent Kaspers van een misser in de verdediging van Schel linkhout profiteerde en alleen op doel kon afgaan. In plaats van de bal over de uitkomende keeper te wippen, gaf hij af op de meegekomen Dennis Rebronja. Zijn pass was echter te zacht, waardoor de keeper kon on derscheppen. Een minuut later was het aan de andere kant bijna raak, toen een hard ingeschoten vrije trap door Casciola met moeite gekeerd werd. Vijf minuten later werd het alsnog 0- 1Ditmaal kwam de Koger keeper bij een vrije schop vanaf twintig meter enkele centimeters tekort om redding te brengen. Kort erna werd het via een snelle counter van Schellinkhout 0-2. De bal werd over de verdediging geplaatst, waarna de snelle spits de bal ineens uit de lucht op de slof nam en hoog inschoot. Een grote nederlaag tekende zich af, maar in de slotfase van de eerste helft kreeg juist De Koog twee uitstekende kansen. De eerste was voor Rebronja, die na een slim passje van Kaspers alleen op de keeper kon af gaan. Hij tikte de bal langs de uitko mende keeper, maar helaas voor hem ook rakelings naast het doel. Na slecht uitverdedigen door Schellink hout kreeg ook Sander Trap onver wachts een kans. Hij schoot even eens net naast. Ook na rust hadden de gasten een licht veldoverwicht. Dat resulteerde na vijf minuten in de eerste kans. De bal ging rakelings naast Even later kwam De Koog opnieuw goed weg. Bij een vrije trap belandde de bal via de vuisten van Casciola op de paal, waarna de verdediging redding kon brengen. Na een kwartier had Trap de kans te scoren. Hij kreeg de bal bin nen het strafschopgebied aan gespeeld, omspeelde twee tegen standers, maar mikte toen te hoog. Enkele minuten later werd het 0-3, alweer uit een vrije trap. Deze leek houdbaar, maar de keeper werd ver rast doordat de bal vlak voor hem opstuitte. Hiermee was de wedstrijd gespeeld Enkele spelers van De Koog bleven werken voor een beter resultaat, maar de anderen waren daar niet meer toe in staat of vonden het niet nodig, waardoor de eerste groep voor een onmogelijke opgave kwam te staan. Mede omdat Schel linkhout zich met zo'n ruime voor sprong niet meer druk hoefde te ma ken, ontaardde de wedstrijd uit eindelijk in een partijtje zomeravond voetbal, zonder enige spanning. Dat de oudste man van het veld, de 48- jarige Klaas Dekker, in de laatste mi nuut nog 0-4 scoorde, was alleen maar voor de statistieken. Op tweede paasdag gaat De Koog in Wijdenes op bezoek bij WSW. De eerste klap is een daalder waard. Dat moeten de G-voetbal- lers van koploper KGB hebben ge dacht voor hun (thuis)wedstrijd te gen Texel'94. Op zeer resolute wijze bouwden ze aan een 4-0 voorsprong bij rust. Pas in de tweede helft kon Texel'94 iets te rugdoen, mede doordat de gasthe ren uit Bovenkarspel het goed von den dat de tegenstander een speler extra opstelde. Maar echt spannend werd het nooit meer. De eindstand was 8-4. Opnieuw kon Texel'94 niet over een volledig fitte selectie beschikken. Kasper Groen, Jimmy Pomah, Raymond Molanus en Theo Fran- chimon moesten om uiteenlopende redenen afbericht doen. Die handi cap deed zich flink voelen, want al in de openingsfase werd het 1 -0 voor KGB. toen de lange spits vnj kon in schieten. Kort erop werd het 2-0. Opnieuw was de spits, die ook op Texel al twee keer scoorde, de schut ter. Daarna was de beurt aan de an dere spits, die twee keer op rij scoorde. Direct na rust werd het 5-0,6-0 en 7- 0. waarna KGB duidelijk gas terug nam. Uit een voorzet van Frans Bos scoorde Paul Bakker tegen en daarna raakte Texel'94 zowaar op stoom. Na een lange run op volle snelheid over de rechterkant maakte Paul Bakker zijn tweede treffer. Fraai was ook de treffer van Jan Frans Haveman, die de bal in de kruising schoot (7-3). KGB zette aan en maakte 8-3, maar langdung was het initiatief niet. want Texel'94 bleef kansen krijgen, waar de ploeg overigens met zo zuinig mee omsprong. De eindstand werd na een combinatie met Chiel Dreessens door Robert Eelman op 8-4 bepaald. De komende weken is Texel'94 vrij. Zondag wordt samen met de D-jeugd de eredivisiewedstnjd Vitesse-NEC bezocht. Zelf komen de Texelaars zaterdag 3 mei weer in actie. In Amstelveen wordt dan gespeeld te gen Roda'23. Woensdag 16 april Texelse pupillencompetitie SVC F1-Liverpool 17.30 De Koog F1-Barcelona 17.30 Zaterdag 19 april Texelse pupillencompetitie De Koog F1-Barcelona 9.30 Juventus-Arsenal 9.30 Real Madrid-SVO F2 9.30 SVOF1-SVCF1 9.30 De Koog E1 -Texel'94 E1 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 E3 10.30 ZDH D1-SVC D1 10.30 SVOE1-ZDHE1 10.30 Texel'94 E5-SVC E1 10.30 Texel'94 D6-SVO E2 10.30 Maandag 21 april Texel'94-SRC 14.00 ZDH-Oosterend 14.00 WSW-De Koog 14.00 Texel'94 3-Vrone 3 12.00 Watervogels 3-Texel'94 4 12.00 Oosterend 2-Vesdo 3 12.00 Al'94 hield zondag in Tuitjen- I een gelijkspel over aan de Btrijd tegen Hollandia T (2-2). ■punt was welkom, want de jftn zijn er nu zeker van dat ze In de vierde klasse handhaven. een overwinning was nog |lr geweest, ter versteviging van Jtoppositie in de strijd om de Tb periodetitel. |woor Hollandia T. waren de be- jftn behoorlijk groot. Net als ■94 kon de ploeg een punt goed ■'ken in de strijd tegen degrada- Bovendien liep de ploeg vorige jsk de tweede periodetitel lelijk mis een gelijkspel tegen SRC. Al de aftrap was duidelijk dat de eren uit waren op revanche. Ze lerden de tegenstander direct te impelen, maar de Texelaars i duidelijk niet van plan zich te ostma en Abe Keijser hebben J9 de mixed foursome golf- trijd van de Texelse golfclub nnen. Deze wedstrijd wordt als gespeeld, waarbij de spelers de n beurten slaan. Begrijpelijker- 'orden de verhoudingen binnen op de proef gesteld wan- ien bal in een bunker, het dikke of een konijnenhol belandt, mge spelers gingen dan ook het oo van een echtelijke twist uit de oor met een andere dan de ei- artner de baan op te gaan. ohijnlijk gesteund door het weer liepen Els Postma en Abe samen naar de overwinning stableford punten. Zij mogen onderwerpen en stonden geen echt doelrijpe kansen toe. Sterker, het was Texel'94 dat de score opende. In de negende minuut passte de goed spe lende Martin Koorn van achteruit op Niels Dubbelt, die de bal ineens op doel schoot en daarmee keeper Albert Blom verraste: 0-1 Hierna golfde het spel een tijdje op en neer en kregen beide teams kleine mogelijkheden, maar uitgespeelde kansen deden zich niet voor. In de 39ste minuut kwam het fanatiek op de gelijkmaker jagende Hollandia T. evenwel op gelijke hoogte. Doelpuntenmaker was spits Mart Hof, die onberispelijk inschoot. Nog voordat de thuisploeg was uitgefeest, kreeg Emile Keyser de bal in bezit op het middenveld. Hij omspeelde op knappe wijze drie tegenstanders en bracht zijn ploeg wederom op voor sprong (1 -2). Direct na rust kreeg Jacob Krijnen aan de rechterkant de ruimte om uit te halen, maar zijn diagonale schot werd geblokt. Hierna werd het spel rommeliger, mede door de vele verre passes en de talrijke blessure behandelingen. Hollandia bouwde langzaam maar zeker een veld overwicht op en Texel'94 moest alle zeilen bijzetten om de voorsprong vast te houden. Zelf kwamen de Texelaars nog maar sporadisch aan aanvallen toe. Een kleine tien minu ten voor het einde moesten de gas ten capituleren, toen spits Jeroen van der Poel voor 2-2 zorgde. In de slot fase behoedde keeper Bart Heer schap zijn team voor een nederlaag door een inzet van een der Hollandia- spitsen onschadelijk te maken. Maandag (tweede paasdag) speelt Texel'94 op eigen veld tegen SRC uit Schagen. zeer hoge gemiddelden. Martijn Former speelde tegen Martin Boon een gemiddelde van ruim twee en won zijn partij met glans. Tevens had hij met veertien caramboles de hoog ste serie van het seizoen Het nieuwe seizoen begint in september. Uitslagen: F. van Ankeren-P Zijm 2-0, F. Klok-A Wassink 2-0, W. Homan-P. Zijm 2-0, F. Klok-F van Ankeren 2-0, J. Smit-M Boon 0-2, F. Klok-W. Homan 0-2, J. Smit-P Zijm 2-0, M. Boon-M. Former 0-2, J. Smit-P. Dragt 0-2, M Boon-W. Homan 0-2, F van Ankeren-J. Smit 0-2. Bij het succesvolle SWOT-diner wordt deze maand nasi geserveerd. De maaltijd wordt gehouden op 23 april in de nieuwe Buureton aan de Beatrixlaan en begint om 18.00 uur. Deelname kost €6,50, inclusief nage recht en koffie. Opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Bijna was hij ongemerkt aan de winnaars voorbij gegaan. Pas kort geleden ontdekte de organisatie van de Zestig van Texel dat ze de zogeheten Schapenroosterbokaal (een prijs voor een opmerkelijke Texelse sportprestatie) helemaal was vergeten uit te reiken. Vrijdag werd de prijs alsnog overhandigd aan Mariska Koenders en André Schoo. Koenders en Schoo voltooiden op zondag 21 oktober 2001 deultraioop van 120 kilometer tijdens de toen ge houden Zestig van Texel. Koenders en Schoo waren de eerste Texelaars sinds wijlen Jan Knippenberg die daarin slaagden. Het was de bedoe ling dat ze voor die prestatie de bo kaal hadden zullen krijgen. Dat werd echter vergeten. 'Bij het ophalen van de prijzen voor de komende Zestig kwamen we erachter dat de bokaal nog in de kast stond', vertelt coördi nator Albert Hoven, die het tweetal de bokaal afgelopen vrijdag alsnog uit reikte bij Sportshop Texel in Den Burg. Hij zei het sportief te vinden van Koenders en Schoo dat ze de prijs ondanks de nalatigheid in ontvangst wilden nemen. De Schapenroosterbokaal ontstond in 1991, nadat Knippenberg opmer kingen had gemaakt over de kleden die tijdens de hardloopwedstrijden over de schapenroosters waren ge legd. Hij vond dat maar niks. Wim Daman greep de opmerking destijds aan en maakte gaande de wedstrijd een rooster met een miniatuurschaap erop. Na afloop mocht Knippenberg die meteen als eerste in ontvangst nemen. Sindsdien wordt de bokaal na elke Zestig van Texel als wissel beker uitgereikt aan een Texelaar die een opmerkelijke prestatie neerzet. Voor Koenders was het vrijdag de tweede keer dat zij de bokaal in ont vangst mocht nemen. Zij kreeg de bokaal ook in 1999, nadat ze zestig kilometer had gelopen. De winnaars van 2001 mochten de bokaal na de uitreiking meteen weer inleveren. Samen met de organisatie bepalen Koenders en Schoo na afloop van de komende race welke Texelaar in aan merking komt voor de Schapen roosterbokaal 2003. Ze mochten wel een beeldje houden dat Hoven als extraatje had laten maken. Schoo en Koenders doen Tweede Paasdag opnieuw mee aan de Zes tig van Texel. Deze keer lopen ze bei den de 60 kilometer. Schoo was aan het trainen om opnieuw de 120 kilo meter te voltooien, maar moest daar twee maanden geleden vanaf zien door een achillesblessure. Koenders had geen plannen om opnieuw de ultraloop af te leggen. 'Het was ge weldig om een keer gedaan te heb ben, maar het hoeft niet nog een keer. En je moet er ook intensief voor trai nen.' Coördinator Albert Hoven van de Zestig van Texel reikte vrijdag een 'vergeten pnjs' alsnog uit aan hardlopers Andre Schoo en Mariska Koenders. (^f0 Jtf0an van Hatrvm)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7